Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Rekordní Škoda: Loni zvýšila dodávky o 6,6 procenta na 1,2 milionu aut

Škoda Auto loni dodala svým zákazníkům rekordních 1,200.500 aut, což je o 6,6 procenta více, než v roce 2016. Milion aut překročila již počtvrté v řadě. Největším trhem byla Čína s růstem o 2,5 procenta na 325.000 vozů.
Zpět na článek
Avatar - Emel
19. 1. 2018 10:12
Re: Realita soukromých vlastníků
Jo, to je super... akorát je to žebříček podle toho, kolik procent má daná značka soukromých rezervací. V absolutních číslech je Škodovka samozřejmě první ;-) . Ale že na to skočí i někdo tady, to jsem nečekal...
Avatar - Emel
19. 1. 2018 16:11
Re: Realita soukromých vlastníků
Nevadí... už jim taky došlo, jakou napsali kravinu, takže nově je nadpis méně senzační:
"Která auta si v Česku získala u soukromých osob větší oblibu než u firem? Žebříčku vévodí Suzuki"
Proti tomu už nelze nic namítat...
Avatar - Emel
19. 1. 2018 16:10
Re: rastuci trend
Taky ale můžeš přetáhnout zákazníky SUV od konkurence...
Avatar - wakantanka
19. 1. 2018 15:25
Re: rastuci trend
O co viac sa preda SUV o to menej sa preda klasicky modelov. Tak ruzovo to nevidim. A kapacity vyroby tiez nenavysis zo dna na den.
Avatar - dr.biker
19. 1. 2018 13:30
Re: Realita soukromých vlastníků
Máš pravdu, špatně jsem to napsal. Je vidět, že je pátek a můj mozek je už unavený, ještě že za chvíli končím a bude víkend...
Avatar - rokyta.p
19. 1. 2018 12:02
Re: rastuci trend
kajaq a kokodaq to ještě zvednou jj :-! a marže jsou zde dle odhadů vyšší :yes: Skoda goooo :-)
Avatar - Emel
19. 1. 2018 11:41
Re: Realita soukromých vlastníků
No dobře, ale pak ti může nastat nějaký absurd, že se tu prodá jedno Bugatti soukromě... a napíšeš článek s nadpisem, že "soukromníci si u nás kupují nejvíce Bugatti"? To je přeci blbost.

Procenta vypovídají o té konkrétní značce, pokud má třeba Suzuki hodně, tak to nějak popisuje jeho pozici na trhu. Pokud tím chceš ale nějak známkovat úspěšnost u soukromých kupců, tak teda když už, tak má smysl žebříček podle prodejů soukromníkům, ale v kusech a ne v procentech.

Konkrétní nadpis článku zní "Která nová auta kupují soukromé osoby? Úplně jiná než ve firmách. Škoda Auto není ani v top 10" - to je podle mě úplně mimo.
Avatar - Blue Sun
19. 1. 2018 10:35
Re: Realita soukromých vlastníků
I ta procenta mají vypovídající hodnotu. Jistě, že v absolutních číslech bude největší ten, kdo prodá na trhu nejvíce, tím spíše, pokud má třicetiprocentní podíl. Jenže ta soukromá popularita se jen z absolutna moc dobře neodhaduje.
Avatar - Blue Sun
19. 1. 2018 10:33
Re: A mohlo to být i o dost lepší...
Jak kdybys ho neznal, fanatika.
19. 1. 2018 10:19
Re: A mohlo to být i o dost lepší...
Platí jednoduchá úměra, čím menší auto, tím má diesel menší smysl. V této třídě aut je to doslova nesmysl. ;-)
Avatar - dr.biker
19. 1. 2018 10:07
Realita soukromých vlastníků
Dnes mě překvapil článek na jednom zpravodajském webu, ve kterém se píše, jaká nová auta si kupují u nás zákazníci do soukromých rukou. Škodovka se pro mě překvapivě nevlezla do první desítky! Zde je pořadí 10-ti nejprodávanějších značek soukromým zákazníkům v minulém roce:

1. Suzuki
2. Mitsubishi
3. Honda
4. Mazda
5. Dacia
6. Toyota
7. Citroen
8. Hyundai
9. Opel
10. Kia

Takže Škoda Octavia combi zůstává pouze vlhkým snem českých rodin…
Avatar - Emel
19. 1. 2018 10:03
Re: A mohlo to být i o dost lepší...
Teď jsi na to kápnul! Ještě by to mohli o pět čísel zvednout...
Avatar - 3_diamanty
18. 1. 2018 20:57
rastuci trend
no a tento rok uz naplno pofrci karoq a kodiaq takze da sa opat cakat rastuci trend vo svete aj nadalej.... takze opat gratulacia :yes:
Avatar - JGucci
18. 1. 2018 20:15
Strategie 2018
Ve strategii 2018 se psalo, ze v roce 2018 proda Skodovka minimalne 1 500 000 vozu....neco mi rika, ze po neustalem zdrazovani a ruseni modelu (viz Roomster) to letos nevyjde ;-)
Avatar - Hittman
18. 1. 2018 19:56
A
u nás to bylo jak? Nebo už tu tabulka prodejů modelu v ČR byla?
Avatar - Ada je zase tady
19. 1. 2018 09:28
A mohlo to být i o dost lepší...
...pokud by v Cígu byl diesel!