Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Omlazená Kia Optima míří do Ženevy. I se dvěma novými motory

Kia Optima prošla faceliftem, což se kromě drobných změn exteriéru a interiéru podepsalo i na motorové paletě. Všechny novinky uvidíme pohromadě na ženevském výstavišti.
Zpět na článek
Avatar - _Karel_
27. 2. 2018 15:33
Re: 1.6TGDI
Mi ten interiér vůbec přijde trochu retro, ale líbí se mi to.
Avatar - Emel
27. 2. 2018 11:22
1.6TGDI
To je super, tenhle motor tomu přesně chyběl... to 2.0TGDI je sice fajn, ale povinně párované s GT za částku přes 900 je to přece jen drahé.

Najezdil jsem teď trošku víc km s tou naftou a musím se Optimě trošku omluvit... nějaké bolístky tam sice jsou, ale když člověk přistoupí na pohodové ladění auta, tak tam ten rozdíl třídy proti kompaktům v komfortu i prostoru je.

Jestli může být záruka "lukrativní" si nejsem úplně jistý...
Avatar - removed
28. 2. 2018 10:20
Re: 1.6TGDI
máš recht, "lukrativní" ve svém významu a tak, jak ho vnímáš... musím ti dát za pravdu
27. 2. 2018 15:41
Re: 1.6TGDI
Celkovo podareny facelift, i ked silnejsia nafta tomu chyba. Som zastanca benzinu ale v tejto triede vladne diesel, predaje by isto stupli s dvojlitrom alebo dvadvojkou co je v sportage a sorente, ked ich nepridali asi bude ozaj pravda ze sa tam nevpracu. I ked - co tak vyssia kapota so subaru dierou na vrchu? :-P
Avatar - 3_diamanty
27. 2. 2018 14:37
Re: 1.6TGDI
suhlas.. o tej 1,6tgdi ako ideal do optimy som sa uz popisal dost... lebo GT verzii sa preda ako safranu... otec rodiny proste nepotrebuje 250 koni ale ak nechcel dizel tak mal v optime kusok smolu.......tak konecne :yes: .. ale aj ta nova 1,4 tgdi by mi tam pasovala... kia to postupne doladuje.. a ja sa kludne vsadim ze aj ta 1,4 tgdi tam casom pride ako zaklad ... mozno ale az v dalsej generacii :yes:
Avatar - 3_diamanty
27. 2. 2018 14:30
prosby vyslisane
180 kw v GT je krasnych ale optime chybalo aj nieco "dostupnejsie" ... ta 1,6tka tgdi bude ideal... co som sa namodlil a naprosil ;-) ... parada .. tak predsa logika tu a tam v autach este funguje .... presne to tgdi 1,6 som tam chcel vidiet... a podla mna ako slusný zaklad by optime slusal aj ten 104kw novy 1,4tgdi z i30 a ceedu... ved mozno opat mozno casom sa dockame... kedze kia vie prekvapit .. optima je coraz doladenejsia a flexibilnejsia ... v danej triede coraz zaujimavesia volba :yes:
Avatar - Emel
27. 2. 2018 13:15
Re: 1.6TGDI
Ad záruka... aha... pak by to bylo sémanticky v pořádku, tenhle pohled mě nenapadl >:D
Avatar - Emel
27. 2. 2018 13:13
Re: 1.6TGDI
Ne, to chápeš špatně... já právě něco málo najel a byl jsem z toho takový rozladěný, myslím, že jsem k tomu napsal, že tam nevidím přidanou hodnotu proti naftové Octavii, která přece jen dynamicky jede líp, tak jsem pak někomu tady psal (tuším to byl fOE), že vidím Optimu tak na půli cesty ke střední třídě.

Teď jsem s odstupem času najel dalších pár tisíc km a píšu, že jsem tomu docela přišel na chuť a že už tam tu nadstavbu proti Octavii vidím.

V článku se píše "Samozřejmostí je lukrativní záruka na 7 let/150.000 kilometrů"... to mi přijde zvláštní, já chápu "lukrativní" jako "přinášející/slibující zisk", což mi se zárukou nedává smysl... ale chápu co chtěli říct, je to jen takové lingvistické rýpnutí :-)
Avatar - Jenik3
27. 2. 2018 12:31
Re: 1.6TGDI
Novy volant se kazdopadne povedl. Ta stavajici hruza uz opravdu musela pryc.
Fofr-klacek se sebou stale veze nostalgie z minule dekady, ale budiz.
1.7D mi prisla takova slabsi na to, ze Optima predstavuje premiovou kategorii od Kia. Jako hodne na pohodu, ale dalnicnich 130-140 to pochopitelne udrzi. Na prvni pohled je 1.6D tedy krokem zpet, ale nechci soudit, protoze jsem v tom nejel.
7leta zaruka je kazdopadne lukrativni, ale musime nezbytne definovat subjekt te lukrativity, coz je Kia.
Avatar - removed
27. 2. 2018 11:51
Re: 1.6TGDI
jojo, někdy se stačí jen projet.
Ta jednašestka by mohla být hodně fajn... jak to myslíš s tou lukrativní zárukou?