Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Boj se slepými vrahy. Řidiče může čekat povinná pravidelná kontrola očí

Poslanci za ČSSD se nelíbí, že zrak řidičů je nehlídán zhruba 47 let. Chce tak zavést častější kontrolu očí řidičů.
Zpět na článek
4. 6. 2018 17:08
4. 6. 2018 17:59
4. 6. 2018 18:42
4. 6. 2018 21:39
5. 6. 2018 06:39
6. 10. 2018 17:48
4. 6. 2018 17:08
OK
Dobře. Podstupuju zdravotní prohlídky jako pilot (ppl) i jako střelec, a nevidím důvod, proč by to u motoristů mělo být jinak. Automobil je beztak schopnější (a hlavně četnější) nástroj destrukce, než sportovní letadlo a legálně držená devítka...

Možná by bylo fajn mít nějaký unifikovaný systém, případně ještě rozdělený na několik úrovní, a pak by si člověk nechal udělat tu nejpřísnější kontrolu, kterou zrovna potřebuje, a tu pak mohl použít všude.
Rozbalit vlákno
0
4. 6. 2018 17:48
Další buzerace
Proč mě neudivuje, že ze socanský palice?
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Floyd
4. 6. 2018 18:47
Re: Další buzerace
Sorry, ale mě zrovna toto jako blbost nepřijde. Ano, zodpovědný člověk co brýle na denní bázi potřebuje není zrovna cílovka, ale určitě je mezi námi spousta těch, co si nějakou únavu zraku spojenou s věkem nepřipustí. A nechat se srazit na křižovatce jiným řidičem jen proto, že něco přehlédl, resp. na to špatně viděl? Děkuji, nechci.
4. 6. 2018 17:51
není dne aby socan...
Není dne, aby socan nevymyslel nové omezení, nebo nový zákaz. Jásejte, je to přece pro vaše dobro skáknout si místo s dětma na zmrzku raději za 3 kilča k doktorovi na kontrolu.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Floyd
4. 6. 2018 18:49
Re: není dne aby socan...
Spíš je smutný, že je tu spousta rádoby důležitých organizací typu Besip, Autoklub atp. a že takovýto návrh nevzejde z jejich palic...
Avatar - zaplosak
4. 6. 2018 17:59
ok
to je v pořádku, řidiči z povolání chodí každý rok a nevidí v tom problém - to jen tady místní pitomci budou psát svá * - až Vám někdo srazí děcko budete skákat metr vysoko... ;-)
Rozbalit vlákno
3
4. 6. 2018 18:42
Re: ok
Ja by som este sprisnil a dal robit priebezne skusky na vodicak po nejakych rokoch. Mnoho vodicov co maju x rokov po autoskole si myslia ako vsetko zvladaju pricom by testy uz neurobili - o meniacich sa zakonoch a nevodomosti ani nehovoriac.Toto by sa nejakym rozumnym sposobom malo riesit tiez.
Avatar - beibej
4. 6. 2018 21:39
Re: ok
Blbost! 9,8 z 10 by přišlo o papíry a stát by krachnul bez peněz za béňo a dalších poplatků kolem aut. >:D
5. 6. 2018 06:39
Re: ok
Hovorim o rozumnom rieseni, nie brutalnom. Pricom ciel nie je zobrat vodicak, ale vodica donutit sa priebezne do predpisov pozriet. Dnes pokial mas vodicak, tak na ziadne nove preskusanie absolvovat nemusis, takze pokial si robil vodicak za Marie Terezie, tak zo sucasnych predpisov vies velke ... A este by som k tomu pridal rovnako seriozne psychotesty.
4. 6. 2018 18:19
To mne nezabije
Stejne chodim na kontrolu co cca 10 let a bez bryli bych nevyjel. Akorat ja nemam problemy ve dne, zato v noci citim, ze vidim hure, nez mladsi rocniky. Jenze tohle jsem nikdy kontrolovat nevidel. Take nevim, jak by se takova slabsi seroslepost resila, na to bryle neexistuji, prisli by takovi ridici o ridicak?
Rozbalit vlákno
1
Avatar - dal
5. 6. 2018 11:50
Re: To mne nezabije
Na tvem miste by jsem navštívil očního. Můžete pomoct treba jen změna stravy, když je to zpusobene nedostatkem vitamínu A, takže omega3 kyseliny, mrkev atd. Mel jsem podobný problém, ted to mám OK. Brýle to určíte nevyresi. Jsem oční optik, tak o tom něco málo vím.
4. 6. 2018 20:06
Další buzerace státu
Je to další už asi padesátá zbytečná buzerace za posledních několik let. Kotlema počínaje, přes komíny, klimatizace, odpadové zákony, vjezdy do centra, parkovací zóny, , zákazy náklaďáků kamkoli, i když vezu písek na stavbu, evidenční kontroly, technický kontroly, až po prošlej funkční obvaz v lékárničce a chybějící papír u nějakýho povolení... No a teď ted budeme chodit přes už tak přeplněný čekárny čumět na osvětlenou desku... To je tak těžký uznat zákon, aby za sebe každej odpovídal? Máš auto v bordelu že nebrzdí, nebo nevidíš? Dostaň flastr, ale takhle votravujou spoustu soudnejch lidí... Nehledě na to, že všechny ty kontroly, jsou jen tahání peněz z kapsy, a k něčemu dopřednýmu, to nikdá nepovede. Zase se jen budou plnit pokladny, a bouchat razítka, jako dnes všude: STK, kominíci, klimatechnici, kotlotechnici, vyžadovatelé poplatků...
Rozbalit vlákno
5
Avatar - praděda7
4. 6. 2018 20:19
Re: Další buzerace státu
No jo, ale co by chudáci naše armáda úředníků potom dělala, že? Třeba by museli jít někde do opravdové práce, že? No, a dovedeš si představit co za paseku by tam nadělali, když nic neumí a na nic jiného než na vysedávání v kanceláři a čumění do počítače se nehodí. Jen ať v tech kancelářích zůstanou, alespoň tak nikomu neublíží..... ;-\
Avatar - beibej
4. 6. 2018 21:41
Re: Další buzerace státu
tak ať jdou házet lopatou
Avatar - praděda7
4. 6. 2018 22:25
Re: Další buzerace státu
...a co kdyby si ublížili........ ;-)
5. 6. 2018 09:58
Re: Další buzerace státu
Dusevni zdravi poslancu taky nikdo uz min 20 let nekontroluje.
Avatar - Blue Sun
5. 6. 2018 12:50
Re: Další buzerace státu
Předcházení závažným následkům ti zjevně nic neříká, že? Pokuta či trest je k ničemu ve chvíli, kdy někdo z vlastní pohodlnosti nebo lenosti způsobí nehodu. Už ani neřeším to, že při ní dojde ke zranění či smrti.
Ale jo, můžeme zavést takový systém, jaký požaduješ. Ale k němu taky odpovídající kontrolní aparát. Pak se budeš divit, až bude daleko více policajtů a silničních kontrol. A pak podobní Picusové Ficusové budou zase řvát, jak máme policejní stát...
5. 6. 2018 08:44
co to je za titulek?
kdy budete psat o vrazích za volanty skodovek, bavoraku, mercedesu, naftaku >:D , zigulu, renaultu …?
nebo o mladych nevyjzdenych vrazích??
nebo o vrazích za volantem v nejlepších letecch
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Adrouš
6. 10. 2018 17:48
zrak
v něčem je tenhle návrh zákona dobrej, ale někdo by to mohl pociťovat jako buzeraci. Stejně ten kdo by chtěl a viděl by blbě, to podplatí :-)
Rozbalit vlákno
0