Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Škoda Karoq Scout se ukazuje na prvních fotkách. Čtyřkolku má v základu

Mladoboleslavská automobilka představuje nového člena rodiny Scout, kterým se stává kompaktní SUV Karoq. Přijíždí se třemi různými motorizacemi a vždy s pohonem všech kol.
Zpět na článek
31. 7. 2018 09:10
Příšerná barva
Teda musím říct, že ta zelená barva na tom obrázku je naprosto příšerná - k zblití :no:

Jinak ke Karogu nemám asi nic, s ničím novým ani auto a ani článek nepřichází ;-\
Avatar - Machýrek
31. 7. 2018 11:40
Re: Jako že
Cemu se divis? To ze SUV ma v nabidce nejaky “teren paket” je celkem bezne, mrkni do konfiguratoru jinych znacek a jiste najdes analogii.
31. 7. 2018 11:26
Re: Příšerná barva
Co se vám nelíbí? V ceníku VW to figuruje jako odstín "Wehrmacht grün" >:D
Avatar - Hittman
31. 7. 2018 09:48
Re: Scout
Je potřeba rejžovat, dokud to jde a módní vlna stále trvá.. Lidem už dnes záleží víc na imitačním vzhledu něčeho, co to auto není, a samozřejmě aby to mělo co největší dotykáč a spoustu dalších kravin..
Avatar - _Karel_
31. 7. 2018 11:06
Re: Scout
Takze chvalis Peugeot, ze nenabizi zbytecny pohon 4x4, a tady je " trapnost roku" , ze ctyrkolka a zakrytovani podvozku nejsou uz v zakladu. Hmm
31. 7. 2018 10:03
Re: Scout
Výbavová linie? Konečně Karotka aspoň trochu vypadá.
Avatar - _Karel_
31. 7. 2018 09:21
Re: Příšerná barva
Vzals mi to z klavesnice. Takovy barvy by se mely zakazat vyhlaskou. >:D Ale jinak ta verze asi vypada lip, nez kodiaq scout.
Avatar - _Karel_
31. 7. 2018 13:39
Re: Scout
Ne, mluvím o plechu pod motorem a převodovkou.
Avatar - Verny_2013
31. 7. 2018 10:22
Re: Příšerná barva
A mě se zrovna víc líbí když jsou ty plasty přiznané a černé, podtrhnou celkový dojem z auta. Jen to chce správnou barvu základu která s tou černou ladí, např. vínová, nebo modrá. Tahle lesní směs je fakt ohavná. To si může koupit snad jen voják nebo lesník, nebo barvoslepý.
Avatar - Jenik3
31. 7. 2018 10:22
Re: Scout
Tak jest. Pokud se vec prodava a pracujici lid to chce...proc mu v te touze branit. Kdyby si lidi kupovali jen to, co opravdu potrebuji, tak tu jezdime v daciich a toyotach.
Avatar - 3_diamanty
31. 7. 2018 16:33
pekna farba
na citigu alebo superbe by to asi ( urcite ) bolo kusok mimo misu ( ak by ju mali ) ... ale na outdoorovom karoqu mi tato pralesna farba ladi neskutocne .... :yes:
31. 7. 2018 09:33
Re: Příšerná barva
ta barva bude odkaz na konkurenci, kterasto vyhrala s dodavkou aut pro Lesy CR, jen tam schazi to logo

[odkaz]
Avatar - rokyta.p
31. 7. 2018 10:05
Re: Příšerná barva
pytle fuj, jsem právě po snídani a ty tu zobrazuješ toto, brrr :-O
31. 7. 2018 11:28
Re: Scout
Nevím co viz výše. Tohle je velmi dobrá kombinace a hlavně v SUV vždy současně s ní dostaneš to, co bych považoval za v této kategorii nejdůležitější option, tedy AWD.
Avatar - Blue Sun
31. 7. 2018 09:54
Re: Scout
A tak lidé připlácí za něco, co by to auto mělo mít už v základu... Prostě trapnost roku.
Avatar - _Karel_
31. 7. 2018 14:47
Re: Scout
Fakt. Leda by to nevěděl vedoucí servisu ve Škodovce, což dost pochybuji. ;-)
Plastový kryt pod motorem mají běžné modely.
Avatar - white label
1. 8. 2018 00:14
Názvosloví
Nemám samozřejmě vůbec nic proti verzi s přiznanými plasty, 4x4 v základu atd.
Co mi ale přijde postavené na hlavu, je použití "přívlastku" Scout (Škodovkou používané pro crossoverové "mutace" běžný verzí) u SUV od Škodovky!
Je to jako kdyby např. Audi přišlo s nějakou verzí Q modelu (SUV od Audi) a dalo mu přívlastek allroad (např. Audi Q5 allroad). Vážně by vám to taky přišlo normální/logické?
Avatar - happy_driver
31. 7. 2018 12:01
Re: Jako že
Presne tak. Napr. Mercedes Benz GLC, popis tu: [odkaz]

:yes:
Avatar - rokyta.p
31. 7. 2018 09:55
Jagermeister
Mi to připomíná likér Jagermeister :-) Ještě germánský klobouček a zelené kraťasy s kšandama a Viel Spas im Wald :-) Akorát to chce normální balonové kola se vzorkem a ne vyobrazené hladké galusky :-|
31. 7. 2018 10:35
geniálny kúsok
ešte aj na suv si treba priplatiť za efekt scout. Majstrštyk. Aj mejnstrímovým automobilkám sa podarilo ľudí presvedčiť, že za bežné malé auto treba zaplatiť 500+, Autá išli cenami dole, ale pár trikov stačí, aby ľudia platili o státisíce cz viac. Kto chce kam...
31. 7. 2018 09:55
Re: Příšerná barva
Za seba radsej tmavozelenu (aj ked zelena sa mi vseobecne nepaci) ako niektoru variantu sivej, ciernej alebo bielej.
Avatar - Machýrek
31. 7. 2018 09:28
Re: Příšerná barva
Pro tmave zeleny auta taky nemam pochopeni, je to hnus.
Ale zase ty 18 a vytazeny lemy blatniku vypadaj skvele. Celkove (bez te zelene) si se scout verzi poradili dobre.
Za me :yes:
Avatar - Ham.
1. 8. 2018 09:13
Re: Názvosloví
Samozřejmě výrazně logický, třeba 3,5 litrový šestiválec označený v LS jako 500h a v RX jako 450h to mi rozum bere na první dobrou.
Avatar - _Karel_
1. 8. 2018 06:06
Re: Názvosloví
S tím se dá určitě souhlasit.
Avatar - Ozzman
31. 7. 2018 12:18
Re: Příšerná barva
Takže asi není vhodné napsat, že se mi to líbí i včetně barvy ?:D
31. 7. 2018 11:38
Re: Scout
Zakrytování podvozku plastem je pro jízdu mimo silnice fail, nevím jestli tam mají plast nebo plech.
31. 7. 2018 11:31
Re: Tak přeci jen 1.5 tsi + 4x4
Nevím jak v Karoqu, ale v Kodiaku tahle motorizace sice slušně jede, ale běžnou jízdou, která u mýho auta reprezentuje spotřebu 5-6 litrů jede Kodiak 2,0 TSI za 11 litrů. Jasně je to velký SUV, ale živit by se mi to nechtělo. V Karoqu by se to možná pod 10 mohlo dostat.
31. 7. 2018 10:47
Tak přeci jen 1.5 tsi + 4x4
já bych jako logičtější v případě pohonu všech kol viděl 2.0 tsi, ale za chvíli tu budeme mít novou Vitaru, která snad bude mít se čtyřkolkou kombinovaný litrový tříválec, takže plný počet válců u Karoqu je možná ještě úspěch >:D
Avatar - cascadia2
31. 7. 2018 10:40
Re: Jagermeister
Docela se mi to líbí, předpovídaná Škoda Henlein existuje :-!
Avatar - Uživatel_5340709
31. 7. 2018 11:19
Jako že
se vyrábí oktávka komb scout je logické. Ale že se dělá "normální" suv a jeho verze scout je totální békovina. :-) To je jako bych dělal off-road, jeden takovej normální a druhej fáááákt do terénu.
Avatar - _Karel_
31. 7. 2018 19:52
Re: Tak přeci jen 1.5 tsi + 4x4
Jestli teda už v té době budou prodávat auta, a ne jen skladovky a ojetiny, jako už pěkných pár týdnů.
31. 7. 2018 19:14
Re: Tak přeci jen 1.5 tsi + 4x4
Bude od 48KT/18.

2.0 TSI 140 KW 4x4 7DSG bude od 48KT/18.
31. 7. 2018 12:16
Re: Tak přeci jen 1.5 tsi + 4x4
Jenže je otázka, jestli relativně slabý benzínový motor s pohonem 4x4 nebude mít spotřebu stejnou, jako by měl motor větší, který by byl méně zatížen. Karoq s pohonem 4x4 už něco váží + zvýšené jízdní odpory díky rotujícímu železu navíc. Vezme-li se v úvahu, že s rostoucí zátěží účinnost benzínového motoru klesá...
31. 7. 2018 19:00
Re: omg
Budou chtít dvě rakety, možná tři. Dokud nestíhají vyrábět, tak budou logicky zdražovat a tyhle pakety jsou jedna z cest jak zvednout nápadně nenápadně cenu, terénní paket, sportovní paket, městský paket a dalších padesát klonů a to bylo aby to nevyšroubovali na mega.
Avatar - 3_diamanty
31. 7. 2018 17:19
Re: Příšerná barva
a jagu takato tmavozelena doslova slusi [odkaz] ;-)

samozrejme uz ine je mat na kasni kriklavu zelenu alebo ruzovu ak vobec taku niekto ma >:D --- alebo povedzme tu matnu hraskovu svetlo zelenu ako na prvej fabii ... na to sa fakt nedalo pozerat nic v zlom .... obcas ale proste nie je na vyber... a ani ja som si svoju bielu farbu bohuzial nevyberal aj ked dnes som za nu celkom rad ( v teple je biela fajn .. nepali ani po celom dni na slnku ) ... proste obcas uz clovek musi pristupit na to co "dostane" ....

PS: tak ako bolo v mode kedysi xy odtienov sivej farby tak dnes mas 50 odtienov bielej... a obcas sa mi stane ze aj ja stojim na parkovisku vedla dalsich 3-4 bielych aut ... ale ani jedno nema uplne rovnaku bielu .. sranda ... najlepsie to vidno ked na to clovek kuka z nadhladu.. povedzme z balkona z vysky a ked je chladok a neodrazaju sa luce kade tade ( byvam hore na 6-tom ).... a co biela na parkovisku to kazda ina ... aj ked zblizka su fakt na pohlad vsetky rovnake ;-)
Avatar - speedfred
31. 7. 2018 21:23
Re: Příšerná barva
asi pôjdem proti prúdu,ale auto na fotkách sa mi celkom pozdáva. :yes:
Avatar - Hammunasakra
31. 7. 2018 16:18
Re: Scout
Leda by kecal = což neni moc výjimečný
Avatar - _Karel_
31. 7. 2018 09:48
Re: Příšerná barva
Me se libi i ty prahy, jen mohli spodek auta kolem dokola olakovat. Ty cerny plasty vypadaj blbe.
Avatar - Hammunasakra
31. 7. 2018 10:12
Re: Jagermeister
[odkaz] mám v mrazáku = na ten mi nešahej! :-)

A už vůbec ho nesrovnávej s viz Blue Sun 9:37 ;-)
31. 7. 2018 11:28
Re: Scout
zakrytování podvozku myslíš jako plastem pod kterým se navíc drží vlhkost a auto rychleji začne hnít?
1. 8. 2018 20:27
Re: Líbí
Tak ani jednu z těch barev bych nezkousl :no:
Avatar - Blue Sun
1. 8. 2018 08:54
Re: Scout
Už to tu máš jednou ode mne napsané. Víc ti k tomu nemám co říci. Pokud nechceš pochopit, s tím už nic neudělám.
Avatar - Emel
1. 8. 2018 08:39
Líbí
Nejsem úplně fanda offroad, ale tohle se mi líbí. Vlastně už tradičně... líbila se mi podobná kombinace u Yetiny, u Atecy...
[odkaz]
[odkaz]
Avatar - Hammunasakra
1. 8. 2018 08:17
Re: Názvosloví
Lexus je doteď výrazně logickej = i Karel to může potvrdit = vlastně viz Karel 06:06 ;-)
Avatar - _Karel_
31. 7. 2018 13:20
Re: Příšerná barva
Ale jo. Ale musíš počítat s tím, že budeš pokárán před nastoupenou jednotkou ;-)
Avatar - Emel
1. 8. 2018 08:46
Re: Názvosloví
Q5 Allroad? Hele asi proč ne. A Karoq Scout mě taky nijak neuráží, asi mi to přijde i lepší než Outdoor u Yeti.
Avatar - Ham.
1. 8. 2018 08:16
Re: Názvosloví
Máš pravdu, ale hledat logiku v označování modelů automobilek je dnes už trochu old-fashioned výstřelek. Konec konců při vší nelogice mi přijde pořád ještě srozumitelnější označení modelu Karoq Scout 2.0 TDI, protože z něj odvodím typ karoserie, off-road paket a hlavně motorizaci než Audi Q8 50TDI z kterého třeba tu motorizaci vůbec neodvodím.
31. 7. 2018 18:12
omg
y mě zajímalo co za to zase budou chtít, zase raketu ne? Bych se ani nedivil, protože vše co je od škodovky je akorát tak předražený a prdlačka motorizace a vybavení
Avatar - 3_diamanty
31. 7. 2018 17:10
Re: Příšerná barva
tmava zelena mi ale nevadi na tomto karoqu a nevadila by mi urcite ani na velkom XJ od jagu.... ale je jasne ze uz napriklad na bmw 3 by to bol kusok ulet.... s farbou nejsou zerty ... ale nie vazne.... je to sranda ze farba tolko v reale vela robi na dojme a pritom by niekto povedal ze taka "blbost" ... ale je to tak... rovnako ked som minule videl cierne lupo az som sa zhrozil... uplne to auto farbou zazdili a stratilo akykolvek tvar aj dusu .... pritom povedzme v cervenej pekne ziari a doslova sa usmieva .. takze ano.. farba ma urcite svoju vahu ... navyse dnes ked stale coraz viac ludi kupuje uz viac okom ako technickymi znalostami to plati dvojnasobne :-)
1. 8. 2018 06:31
Re: Názvosloví
OK, jinde je off-road pack no podobné, Scout obecně zní dobře.
1. 8. 2018 04:09
Re: Scout
Jaké opakování? Co je špatně na výbavové linii a AWD u SUV? Znám evropské automobilky, které AWD u stejně velkých nebo i větších SUV ani ostudně nenabízí.
31. 7. 2018 14:07
Re: Scout
Fakt tam mají plech? To by mě dost překvapilo.
Avatar - Blue Sun
31. 7. 2018 12:47
Re: Scout
Promin, nebudu se opakovat. Nejsem Vecernicek, ani Hamuna.