Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Škoda Citigo vs. Toyota Aygo - Odlišný přístup

Obě kapesní autíčka přijíždějí v novém. Divoce vyhlížející Toyota Aygo neohroženě útočí na seriózní Škodu Citigo.
Zpět na článek
Avatar - N6600
17. 8. 2018 08:35
WTF?
Preco dostala Skodovka 8 bodov za servis a Toyota len 6, ked naklady na servis do 100t km maju rozdiel len 300 CZK?

To si fakt musi ACZ pomahat hypotetickymi nakladmi na vymenu skla a podobnych veci, ale uz sa zamlci, ze vymena spotrebneho materialu, akym su brzdy vyjde u Skody viac?

A tiez ma pobavilo, ze "porizovaci naklady" su za 8 bodov, ale to nikomu ACZ neradi kupovat, lebo tam nic nie je a odporucaju kupit drahsiu verziu. A testuju verziu, ktora je od Ayga este o 90 tisic drahsia...

Tieto testy su fakt na smiech...
Avatar - KANKUNEN
17. 8. 2018 08:15
Spotřeba vylhaná 9 - gratuluji k hodnocení
Vnější vzhled, Cígo, kolik to bylo ? 8? Prosím kolik by dostala bodů krabice od bot s koly a znakem Škody?
Avatar - Verny_2013
17. 8. 2018 08:45
Re: Spotřeba vylhaná 9 - gratuluji k hodnocení
Jo to jsem taky nepochopil. Za mě je design Citigo nehodnotitelný. Malé auto má být milé a přitažlivé i proto že v tom jezdí hlavně ženy. Citigo je všechno jen toto ne.
17. 8. 2018 09:30
Re: Srovnani
Kup jí kolo a sobě hodinky, bude to stát stejně, zbavíš svět jednoho zbytečnýho krámu, přítelkyně udělá něco pro zdraví a oba budete spokojený.
17. 8. 2018 08:57
Klasika Světa Notorů...
...ani jsem to moc zevrubně nečetl, ale SM nezklame. Auto do města má být hravé a pohodlné. Na tom se shodnou zřejmě všichni, jen SM má jinou optiku.
Nevěřím, že redaktoři by při nákupu za své peníze oželeli výbavu, přistoupili na vyšší cenu a koupili by něco jiného než Citigo. Těžko by přítelkyni, manželce, mamince vysvětlovali, že auto je sice na okreskách o něco dospělejší a jim vyhovuje škodovácká ergonomie.
Toyota by pro mě z těchto dvou byla jasnou volbou. ;-)
17. 8. 2018 08:56
To je zlý sen,
tahle pisálkovská práce, kdy se kolem zadání vyrábí příběh. Buď nemáte kousek soudnosti a studu, nebo jste na obě oči slepí a mozek občas vynechává, jiné vysvětlení pro to nemůže být. Tedy kromě toho, že koho chleba jíš, toho píseň zpívej, že plátku?! Chtěl bych připomenout, že existuje novinářský kodex, podle kterého jsou novinářské informace nezávislé a neodvíjí se žádným způsobem od peněz. To v zájmu objektivity a nestrannosti. Jak je vidět, tak zdejší web není novinářský, ale prostě jen reklamní. Proč to číst? asi kvůli obrázkům >:D
Avatar - Ozzman
17. 8. 2018 09:01
Re: Klasika Světa Notorů...
To není tvrdé, to je SPORTOVNÍ! >:-[]
17. 8. 2018 09:09
Re: Klasika Světa Notorů...
Omyl, žádný odpor ke škodovce nemám. Znovu opakuji, jedná se o městská auta, tam mě zajimá pohodlí při přejezdu prahů a kanálů, parkovací kamera, klima, senzory a schopnost otočit se na pětníku.
Rozdíl 90k je strašný, i kdyby byl 50k, stále je to rozdíl třídy.
Avatar - Emel
17. 8. 2018 10:22
Re: pekny test
Up! všechno. Škodovka není moc stylová.
Avatar - Emel
17. 8. 2018 10:20
Navi
Vcelku rozumný nápad s tím držákem telefonu. Co je ale větší problém než samotné uchycení je napájení. Předpokládám, že tak "Simply clever", aby držák doplnili o napájecí USB port, do kterého si pak každý dá kablík dle potřeby, už asi ve Škodovce nebyli... nebo jo?

Jinak... test ještě pročtu, ale osobně se mi Cígo prostě nelíbí... a MonteCarlo to moc neřeší (ok, kola jsou hezký). Když už, tak spíš třeba ta zelená metla. Aygo normálně taky nemusím, ale tahle kombinace je docela cool. Jen vevnitř je z mého pohledu Aygo dost oldschool, na pohled se mi to nelíbí, Cígo má třeba středový panel na pohled modernější / hezčí. Osobně bych se asi podíval na Pandu a Up!ku.
Avatar - Ozzman
17. 8. 2018 09:37
Re: Klasika Světa Notorů...
Ten rozdíl je šílený, vždyť za cenu Ciga máš třeba Ceeda, nebo nějakou nižší střední >:D A to nemluvim o pěkném B segmentu, včetně Fabie, ale zase testovací vozy.

Já v této kategorii jel jen ve dvou vozech a to v Cigu s testovaným motorem a pak v Twingu a bez rozmyslu a bez předsudku bych z fleku do města bral malého Rencka. Prostornost až obdivuhodná, ovladatelnost i komfort super. Škoda, že nejde koupit s TCe 90 i v nižší výbavě, ale i tak Intens je pořád pod cenou testovaného Ciga a s výkonnějším motorem.
17. 8. 2018 08:58
OK, ale
S výsledkem (vítězem) testu nemám problém, ale přeci jen text je někdy až směšně diplomatický po vzoru: "Aygo je v něčem lepší, ALE škodovka ztrácí jen zanedbatelně"

Problém trojčat je přílišná hračkovost. Citigo se líbit nemusí, je takové obyčejné, strohé ale také mnohem dospělejší, seriózní, pocitově hodnotnější.

Jinak Citigo za 360 tisíc... dobrý vtip.
17. 8. 2018 08:52
Re: Spotřeba vylhaná 9 - gratuluji k hodnocení
Za krabici tolik bodů jak vypadá?Divim se,že se divím po dalším testu škodovky.
17. 8. 2018 14:48
Re: To je zlý sen,
Citigo je auto vývojem z první dekády. To že jsi je projel obě neznamená vůbec nic, ono v tomto segmentu nelze na prakticky stejném půdorysu vymýšlet nic světoborného, pokud se týká zejména podvozkových skupin a motorizace. Ale pro cílovou skupinu kličové prvky. to je spolehlivost a atraktivita toho auta, které má být spíš nákupní kabelkou a módním doplňkem, když už tedy lovíme v ne zcela low end kategorii, místem k pokud možno příjemnému pobytu v kolonách měst, to snad vidí každý a myslím, že i ty. Tam se ten rozdíl dekády neschová, ostatně Citigo takovým atraktivním autem nebylo ani jako nové... Není jen tak, že když Citigo uváděli na trh, hovořili o novém Favoritu (Autorevue). Nemyslím, že by Aygo kdy chtělo být Favoritem >:-[] >:-[] >:-[]
Avatar - Emel
17. 8. 2018 15:08
Re: To je zlý sen,
Místo k příjemnému pobytu - to je to, kde vidím největší problém Ayga. Ta palubní deska s digi otáčkoměrem na mě působí jako ze skútru, displej s oranžovým podsvícením a středový panel mi evokují auta z minulého století, na tohle bych se nechtěl dívat: [odkaz]

CitiGo taky není žádný zázrak, červený tvrdoplast kolem řadičky bych si klidně odpustil, nicméně budíky a středový panel vypadají... jako v autě :-)

PS: zřejmě u TPCA inovovali z jednoho kolíčku na dva, bravo >:-[]
Avatar - Đawson
17. 8. 2018 09:04
Re: Klasika Světa Notorů...
Nebyla, je to ve vsem horsi auto. Staci se projet. Kdybys za to pak mel utratit sve penize, asi bys překonal i odpor ke skodovce.
17. 8. 2018 12:15
Re: Klasika Světa Notorů...
"Bezpecnost se da změřit bytelnosti" - si v poriadku? Hlavička ťa nebolí? :-!
Avatar - Ozzman
17. 8. 2018 10:08
Re: Klasika Světa Notorů...
To souhlasím, jen jsem uvedl, že ta cena je vlastně za auto o dvě třídy výše. :-)

Za mne v minivozech vede Twingo.
Avatar - wakantanka
17. 8. 2018 10:07
Re: Klasika Světa Notorů...
Spôsob ako ste užívali vy Felku je ale dosť odlišný určeniu týchto autíčok. Teda autíčko do mesta, max. na dopravu z okolia do mesta. Toto je ich priorita a nie rezanie zatáčok a preprava celej rodiny na dovolenku. Takže načo široké valce? Znižuje to dynamiku a zvyšuje spotrebu, o cene samotných pneumatík ani nehovorím.
17. 8. 2018 10:29
Ani jsem to nedocetl
Stacilo mi dojit k odstavci o vnejsim designu a bylo hotovo. Takze Aygo je nic moc, kdezto Citigo by slusel znacek RS. Tak jo, vy sasci...
Avatar - Ozzman
17. 8. 2018 08:30
Re: Spotřeba vylhaná 9 - gratuluji k hodnocení
Aygo sem nejel, ale mne teda ještě více dostává, že Škodovka hodně boduje v interiéru proti Aygu... to je něco horšího, než odhalené plechové dveře v interiéru? >:D
Avatar - Emel
17. 8. 2018 15:27
Re: Má pravdu ten chlapec!
No ale víš, co znamená anglické slovo fleet? To není synonymum pro "firemní", ale v překladu to znamená "flotila".

Proto pokud mluvíme o fleetu, tak se tím obvykle myslí firmy, které mají těch aut třeba aspoň deset... flotila s jednou lodí není úplně flotila ;-)
Avatar - Emel
17. 8. 2018 14:58
Re: segment má problém
Je to o tom, co od toho auta chceš. Cígo se svojí variabilitou už dokáže uspokojit víc než jen ***čky po městě a pak je 1.0MPI s pětikvaltem už právě jen dostatečná, to 1.0TSI jako top by tomu sedlo.

Já mám staršího Swifta (2010), který je sice formálně B-segment, nicméně má menší rozvor i kufr než CitiGo... a jeho 1.3 68kW beru jako adekvátní motorizaci, která mimo dálnice stačí i na trošku zábavy za volantem. Koupit o osm let novější auto se slabším motorem by se mi nechtělo. BTW, nový Swift 1.2 s klimou je za 265.
17. 8. 2018 14:56
Re: Má pravdu ten chlapec!
Pochybuju, že lze mluvit o fleetu, když si Citigo pořídí živnostník, majitel malé pizzerie :-)
Avatar - Blue Sun
17. 8. 2018 12:41
Re: segment má problém
Co by sis představoval v segmentu miniaut za motory? Dvoulitry? Stávající mi přijdou dostatečné. Hluk je i v autech o třídu výše a že by interiéry nebo výbava byly oproti miniautům revoluční, to ne. Jasně, dá se to vyšperkovat, ale pak jsi v trochu jiných cenách.
Spíš by to chtělo segment miniaut nějak definovat ve stylu kei.
17. 8. 2018 11:22
Re: Klasika Světa Notorů...
Asi tak, posádka jena tom podobne, zrážka hviezd(y) je zakopaná v ochrane chodcov a (ne) prítomnosti elektronických asistentov. Ale on podľa pocitu vedel čo je bezpečnejšie.
Rovnako označiť 4 hviezdy za biedu je biedne bez hlbšieho skúmania dôvodov >:D
Avatar - N6600
17. 8. 2018 11:07
Re: Klasika Světa Notorů...
Aygo 2014 [odkaz]
Adult Occupant 80%
Child Occupant 80%
Pedestrian 62%
Safety Assist 56%

UP/Citigo 2011 [odkaz]
Adult Occupant 89%
Child Occupant 80%
Pedestrian 46%
Safety Assist 86%

Toz tak.
Avatar - N6600
17. 8. 2018 10:32
Re: Klasika Světa Notorů...
Bytelnosti? To by US auta z 60tych rokov boli tanky :-) Ale opak je pravdou... Navyse, ako do mesta by som bral prave mensie a s lepsim prevodom. Dokonca, podla rencezii, je Aygo pruznejsie. Takze co vlastne viac chciet? A nemyslim si, ze na tych 18km denne bude Tvoja draha drantit ako na motokare...

Ale to je jedno. Su to Tvoje peniaze. Mne je to v konecnom dosledku uplne jedno.
Avatar - Emel
17. 8. 2018 10:30
Re: pekny test
Že Up! vypadá dobře ve zlaté, jako GTI, na velkých kolech... to není až takové překvapení. On ale vypadá dobře i v bílé na plecháčích... to je to, co CitiGo ani náznakem neumí. Ten design je možná relativně strohý, ale elegantní a dotažený.
[odkaz]
Avatar - Ozzman
17. 8. 2018 10:21
Re: Klasika Světa Notorů...
Pětistovku beru tak nějak trochu mimo, protože je to zaměřeno na úzkou klientelu, žena nejsem a teplej kadeřník taky ne >:D

Myslím, že nahradit snad nebude třeba, nahrazovat by měli jiné modely a rozšířit nabídku >:D

Do města je stejně nejlepší volbou MHD, nebo skútr >:-[] V Praze už to ani jinak skoro nejde. Dnes se musím ale pochlubit, že jsem po měsíci dnes jel do práce autem a zaparkoval tak, že jsem nemusel na 20x zajíždět na místo, nepřejížděl sem obrovský rantl díky propadlé silnici ( takzvané SUV parkovací místo) a taky sem nemusel vylézat ven kufrem >:D Vím, že to sem nepatří, ale mám z toho radost >:D Tohle se povede tak 4x do roka >:D
17. 8. 2018 10:18
Re: Srovnani
Sú veci, ktoré sa daju riešiť aj mimo domácnosť….
17. 8. 2018 10:07
Re: ha ha
Aha, zatímco ostatní mají auta ze zlata. Tohle je taky nesmysl přece.
Avatar - speedfred
17. 8. 2018 09:51
Re: pekny test
ten cross vypadá celkom k svetu, ale cca 300t by som za také auto nedal ani náhodou.
Avatar - speedfred
17. 8. 2018 09:48
Re: Srovnani
na planéte Zem je viac ženských ako chlapov,takže nejaký výber by ešte bol ,príp nájdi si chlapa >:D
17. 8. 2018 09:24
Re: OK, ale
Jo, taky bych asi rači Citigo, ale ten test je hroznej. Škoda nemá navigaci, nelze připlatit, což je ale dobře. U Ayga se navigace pořídit dá, velká chyba! Lup ho bod dolů:)
Avatar - Ozzman
17. 8. 2018 08:38
Re: Spotřeba vylhaná 9 - gratuluji k hodnocení
Já Aygo nejel, ani v něm neseděl, ale pak by to měla být plichta >:D
Avatar - rohYpnol
18. 8. 2018 10:54
Jasný vítěz?
266t. vs. 366t. ??? Ano, vítěz je opravdu víc než jasný >:-[] :-!

Ano, Citigo má o málo lepší tecnický základ a je propracovanější (doladěnější), ale v téhle kategorii nákupních vozíků jde o úplně jiné věci.

Aygo za 266t. v téhle specifikaci vypadá (především zvenku) skvěle. Citigo i za 366t. vypadá zvenku... jako krabice od bot. V interiéru Monte Carlo dobrý, ale za tuhle cenu můžete vybírat o dvě třídy výš.

Takže ano, vítěz jasný. Aygo :-!
17. 8. 2018 11:45
Má pravdu ten chlapec!
Chápu, že místní škodabijci po přečtení tohoto testu vidí rudě, ovšem po vyžkoušení obou porovnávaných prcků by museli autorovi testu dát za pravdu (jako já). Citigo je po technické stránce i co se týče kvality zpracování i velikosti kufru prostě lepší auto. U řady potenciálních zákazníků (či spíše zákaznic) ho ale zabíjí jeho zoufale nudný a strohý vnější design - zejména zadek je při pohledu z boku u 5dv. verze designově zoufalý, 3dveřák vypadá o dost lépe... Totálně nudný design je taky hlavní důvod, proč si Citigo pořizují hlavně různé pizzerie a jiné městské rozvážkové služby - u nich totiž vzhled nehraje významnou roli. Jinak není divu, že jsou prodejní výsledky tohoto segmentu v ČR tak slabé - aby tato vozítka dávala ekonomický smysl, ceny jejich základních verzí by musely začínat někde kolem 170 000 Kč. :-!
Avatar - Blue Sun
17. 8. 2018 11:36
Test
končí hned v první kapitole, kdy Citigu přiznává více bodů za základní cenu a pak už jen hodnotí brutálně vyšperkovanou a o sto tisíc dražší verzi... Ve skutečnosti si za cenu zaslouží tak 3 body, má-li být relevantní ke zbytku testu.
17. 8. 2018 09:47
Re: Srovnani
Stejný proces rozhodování jsme absolvovali cca před rokem. Nakonec zvítězilo Citigo(rok staré ,najeto 6 tis km). V autě je docela dost místa. Jelikož manželka jezdí v 99% v autě sama,tak to je ideální vozítko do města .Spotřeba 5 l. Doporučuji silnější motor. Pak to je i zábava s tímto autem jezdit( sedí jak "motokára"). :-)
17. 8. 2018 08:35
Re: Spotřeba vylhaná 9 - gratuluji k hodnocení
Vždyť Aygo má dveře odhalený taky >:D
18. 8. 2018 18:58
Re: To je zlý sen,
Tak ses obecně vyblekotal a teď zkus odpovědět na co se tě Dawson ptal. Mě by to taky zajímalo, protože mám taky zkušenost s oběma, evidentně na rozdíl od tebe.
Avatar - Đawson
17. 8. 2018 11:01
Re: dawsone... doufam, ze aspon platej slusne...
Tak hlavne ze ses vyjadril >:D
Avatar - Đawson
17. 8. 2018 09:09
Re: To je zlý sen,
Nebudu se nejak dohadovat, ale je to 14 dni co sem auta projel, tak mi vysvetli tvuj prispevek. Proc si myslis, ze je tenhle francouzkej japonec lepsi, nez skodovacky up. To si poslechnu >:D
neregistrovaný "SR20"
18. 8. 2018 12:48
Krabice do mesta.
Krabica je skvelý tvar do mesta, Citigo som mal požičané a u mňa je to skvelé auto do mesta.
Spolu s i10 asi naj.
Problém v našom priestore je cena.
Totiž tu každý sleduje pomer cena/veľkosť auta, teda v tomto dobre postavené malé autá prehrávajú. Lebo doložím trochu a mám Fabiu, ešte trochu a mám Fabiu kombi, ešte trochu a Octaviu, ešte trochu a mám Octaviu kombi. A tak sú mestá plné kombíkov s jedným vodičom, ktorý vozí dva kubíky vzduchu. Ale bolo to výhodné, tak čo...
Avatar - N6600
18. 8. 2018 06:42
Re: Má pravdu ten chlapec!
To je sice pravda, ale na lepsiu cenu nez fyzicka osoba dosiahne i OSVC. Prave vdaka tomu dokonca moze ziskat aj vacsie moznosti financovania. A nemusi nutne kupovat 10tky kusov aut. Niekde na nete som cital statistiku luxusnych aut. 90% z nich firemne. Je malo firiem, okrem par drahych taxi sluzieb, ktore by si kupovali desiatky Audi, alebo Mercedesov, resp. BMW. U Lexusu to plati dvojnasobne.
Avatar - Emel
18. 8. 2018 00:04
Re: Má pravdu ten chlapec!
Na to asi univerzální odpověď neexistuje, ale na jednovozovou flotilu mě neukecáš :-)
17. 8. 2018 13:13
Po prečítaní testu...
...som dospel k záveru, že ani do mesta také maličké auto nechcem. Kompromisy, holé plechy, nepekné riešenia... Táto trieda nie je zvlášť populárna, takže do nej automobilky ani toľko neinvestujú a svoje mini modely tak dôkladne neinovujú ako iné.
Takže v tomto prípade radšej o triedu vyššie, za 360 tisíc Kč (aj lacnejšie) sa dá kúpiť celkom fajn Yaris, alebo iné 4-metrové vozítko, ktoré je do mesta tak akurát.
Avatar - Ozzman
17. 8. 2018 12:39
Re: Klasika Světa Notorů...
Však já ti nechtěl říct, že každý druhý je homosexuál >:D A i kdyby, tak ať >:D Mne to auto nevadí, ale neoslovuje mne :-)
17. 8. 2018 12:10
Re: Spotřeba vylhaná 9 - gratuluji k hodnocení
"Navrh" - to ako myslíš, že sadneš do nej a vrhneš tyčku? >:-[]
Avatar - Emel
17. 8. 2018 12:04
Re: pekny test
No dobře... černá je na mini strašlivá, ale bílá Up!ka s poklicema je furt ok
[odkaz]
Základní 500 taky není bůhvíco (od 350t)
[odkaz]
Avatar - Blue Sun
17. 8. 2018 11:55
Re: pekny test
Adam by sem spadal taky, ale to auto je zoufale nepěkné.
Avatar - twistedTSD
17. 8. 2018 11:40
Re: Klasika Světa Notorů...
Tahle třída, až na výjimky, nikdy nebude o poměru value for money. Od toho je B segment nebo ještě lépe třeba Tipo.

Navíc Monte Carlo s příplatky skoro za 70 tisíc je typická novinářská konfigurace. Větší smysl dává Fresh nebo Trumf, obě začínající pod 250 tis.
17. 8. 2018 11:25
Re: Klasika Světa Notorů...
2 spozna tvoja partnerka asi rrýchlo, nie som si istý že pri brázdení mesta spoznáš v bežnej premávke 2 cm širky pneu ty…
17. 8. 2018 10:52
Re: pekny test
Souhlasím, že výchozí Up vypáda obecně lépe, ale s těmi plecháči bych byl opatrný, protože v odkaze jsou poměrně drahá příplatková retro kola. Ten základ na plechu vypadá krapet jinak ;-) [odkaz]
17. 8. 2018 10:29
Re: Klasika Světa Notorů...
A mě třeba nevadilo v F500 jezdit ani náhodou, teple jsem si nepřipadal ;-)
17. 8. 2018 10:14
Re: Klasika Světa Notorů...
U mě F500, nevím jak ho Fiat chce nahradit. To je auto, které pomohlo SM zachránit výrobce. Na platformě Pandy udělali stylovku, která nemá obdoby.
17. 8. 2018 10:04
Re: Klasika Světa Notorů...
No jo, ale Cedník je velký. Pro spoustu lidí bude velikost Ayga nebo Citigo nejpřijatelnější.

Prostě Cigna velký cenový rozdíl není schopna obhájit, pokud se bavíme o čistě městském autě.
17. 8. 2018 09:49
Re: Srovnani
Ale budeš mít pěkný hodinky a jestli budou samonatahovací, výdrží ti věčně >:-[]
Avatar - N6600
17. 8. 2018 09:38
Re: Klasika Světa Notorů...
"...je to ve vsem horsi auto. Staci se projet"
A dole pises:
"Jen lepe jelo a vypadá vic cool."

Mimochodom, ako si otestoval bezpecnost? ;-)
18. 8. 2018 13:59
Re: Krabice do mesta.
Áno, súhlasím.
Jazdím často z východu Slovenska na Moravu.
Miesto Citiga si možem vybrať Octáviu Scout,
ale vždy mi srdce zatúži po tom malom kompaktnou autíčku
s vysmievaným a podceňovaným motorom.Prebytok kilowatov v motore Ocktávie
a kubíky vzduchu navyše ma parodoxne okráda o radosť z jazdy.
Avatar - wakantanka
17. 8. 2018 15:47
Re: pekny test
O stylovosti UPu by sa dalo polemizovat, ale budiz. :-)
Avatar - dal
17. 8. 2018 12:53
Re: Srovnani
Já jsem se rozhodoval před 3 lety a vyhrál to Up s tím 40 kW motorem. Manželka je velmi spokojena, zatím najeto 87tis. km bez závad. Momentalne hledáme nástupce, vyzkoušeli jsme všechny možné značky a vypadá to zase na UP. Dle mého názoru i když mne koncern už 2x zklamal, nic lepšího v segmentu mini není.
17. 8. 2018 11:33
Re: pekny test
Blbe je len, ze to co si poslal, je nejaka top vybava, takto bezne vybaveny Up! nevyzera ani nahodou. Mal som jeden pozicany na dovolenke, tak to poznam >:-[]

Ak ide o styl, tak existuje len jedno auto - Fiat 500. Este tu patri aj Mini, ale to je cenou na urovni 2 kusov konkurencie...
Este mozno Opel Adam, ale neviem ci sem spada velkostou :-)
Avatar - mariov8
17. 8. 2018 10:53
Re: Klasika Světa Notorů...
No jo, v téhle kategorii aut už se žel platí za to, že to je tak malé.

Je náročnější vyrobit bezpečné, tiché a pohodlné vozítko kategorie 3,6 až 3,8m než 4,0m dlouhé auto kde je na vše prostor.
Avatar - wakantanka
17. 8. 2018 10:13
Re: pekny test
Mini auto do mesta má byť aké? No malé, obratné, v rámci možností pohodlné, prípadne aj štýlové. Čo z tohto splňuje Škodovka či Up?
17. 8. 2018 10:06
Re: Srovnani
Citigo jsem měl jeden den na pojíždění po Sicílii, která má stav komunikací v podobně katastrofálním stavu jako ČR. Auto bylo uskákané a nepohodlné, pro mě tedy mimo.
Avatar - Đawson
17. 8. 2018 10:03
Re: Klasika Světa Notorů...
Nesmyslna vybava, tolik penez bych za to taky nedal, ja jezdil na 15 kolech a zadny problem sem nemel. Pred x lety dokonce na 14 kolech a to uz bylo az moc mekke.
Avatar - N6600
17. 8. 2018 15:10
Re: Má pravdu ten chlapec!
Co by nie, je to forma pravnickej osoby :-)
Avatar - N6600
17. 8. 2018 14:28
Re: Má pravdu ten chlapec!
Totálně nudný design je taky hlavní důvod, proč si Citigo pořizují hlavně různé pizzerie a jiné městské rozvážkové služby - u nich totiž vzhled nehraje významnou roli.

Fleet ma uplne ine ceny, nez koncak. A je vseobecne zname, ze VAG rad prida % na zlave. Japonci nie.
17. 8. 2018 12:09
Re: Spotřeba vylhaná 9 - gratuluji k hodnocení
Myslím že v tomhle má Citigo přece jen trochu navrh. Třeba středový panel v Aygu už vypadá fakt zastarale >:D
Avatar - 3_diamanty
17. 8. 2018 10:25
Re: pekny test
Up vo verzii cross je pekna stylovka ktora v praxi vyzera este o dost lepsie ako na foto.. nazivo som ho raz uz videl a je to "kus" ... voci nejakemu autobusovemu pekacu twingu u mna nie je o com ;-) ..snad jedine F500 ma podobnu charizmu ;-)
17. 8. 2018 09:54
ha ha
vitaz bol jasny ako vzdy.. skodovacke servisy kde vam vymenia stierace kazdy krat su super :yes: . Kamarat kupil Citigo a totalne sklamanie, za 2 roky to predal.. cenovo to auto je vyrobene tak za 3000 EUR... a za koľko ho dávajú? totalny predrazeny vozik do supermarketu! ale vy to vidite samozrejme inak >:D
Avatar - Ja Prvni 123
17. 8. 2018 09:27
dawsone... doufam, ze aspon platej slusne...
Kdyz uz si tady musis tak slapat po mozku a s rat si do huby...

:-p
20. 8. 2018 06:46
cena
Myslim, že cenovo sa tieto dve autá nedajú porovnávať preto aj v teste musela vyhrať citigo. Keď sme kupovali aygo x-play+touch, teraz sa to volá style, tak nas to vyšlo 8400Eur v akcii pred vianocami. Citigo stala v rovnakej výbave aj v parkovacou kamerou cca 10700Eur.. a za 10800 začínala toyota yaris 1,5 active city.... A s tým otváraním kufra, že je mechanické, otváram ho aj 6x za deň, ale nerobí mi to problém ako autorovi testu....
Avatar - Emel
18. 8. 2018 15:36
Re: segment má problém
V kontextu Ayga nebo CitiGo mi ta cena přijde příjemná. Přece jen, 1.2 66kW je víc, než 1.0 55kW například... a i uvnitř je Swift dospělejší auto (hlavně proti Aygu).
Avatar - rohYpnol
18. 8. 2018 14:00
Re: Krabice do mesta.
on je mnohem větší zádrhel v tom, že nepřihodím NIC a mám třeba Tipo atp. ... Ale věcně ano - při pohledu cena vs. množství auta nemají tyhle mini šanci.

Naštěstí por ně je pohled na západě /a jihu/ poněkud odlišný. Ale jako třetí auto do rodiny bych Aygo bral hned.
18. 8. 2018 10:34
Re: segment má problém
Suzuki sa veľmi na triedy nehrá, Baleno je povedzme B-trieda, a pod ňou má ešte tri menšie modely. Swift a okrem Celeria ešte Ignis, na ktorý sa zabúda. Tebe cena 10 tis. € za základný Swift príde nízka? Ignis dostaneš pár stovák pod 10 tisíc, ale tiež ešte žiadne terno. U Suzuki je zaujímavé hlavne to, že väčšinu modelov (tuším okrem Celeria a Balena) dostaneš jak s predným pohonom, tak aj ako štvorkolku.
18. 8. 2018 08:23
Re: Má pravdu ten chlapec!
Keď som pred rokom kupoval auto, stačilo len povedať, že pôjde do firmy a už pri jednom kuse sa ponúkala celkom vysoká zľava…. Zvyšok jw dlhý príbeh
17. 8. 2018 19:28
Re: Má pravdu ten chlapec!
Živnosti představují podnikání jednotlivce, tedy fyzické osoby. Obchodní společnosti jsou osobní, tedy VOS a komanditní společnost, což je sdružení dvou nebo vice fyzických osob. Kapitálová společnost je s.r.o. nebo a.s. (zdroj - Kislingerová a kol.: Manažerské finance, 2007).
17. 8. 2018 19:00
Re: Má pravdu ten chlapec!
A teda od koľkých kusov je flotila? Až od 10?
Avatar - speedfred
17. 8. 2018 16:29
Re: Klasika Světa Notorů...
však to je nejaké mikroSUV
17. 8. 2018 15:56
Re: segment má problém
swift trochu spochybňuje argumenty A segmentu. Zrazu môže byť normálny motor, interiér aj jazdné vlastnosti a cena pomaly jak A.
17. 8. 2018 15:49
Re: Srovnani
dobrý tip, nemá ani 4m, takže sa to nedá ani odpinknúť inou triedou, 30 cm je v poho
Avatar - N6600
17. 8. 2018 14:19
Re: Klasika Světa Notorů...
No hladal som jeho jazdenku...

MY2017+ to pokaslala tym faceliftom. Ale netusim, preco ten full front je na tom az tak zle.
17. 8. 2018 13:54
Re: Klasika Světa Notorů...
ty to máš divné...

Vyjma tvých favoritů (H/K, Mitsu) nikdo nemá správné rozměry, nebo správně zvolená kola >:-[]
17. 8. 2018 13:52
Re: Klasika Světa Notorů...
Ta F500 je v případě, že neřešíš poslední korunu. Každopádně mě Citigo zcela obchází.
Avatar - Ozzman
17. 8. 2018 13:24
Re: Klasika Světa Notorů...
Nevypadal... >:-[] >:D

Do města jedině SUV !
17. 8. 2018 13:12
Re: Klasika Světa Notorů...
Mal som ho pozicane na dovolenke v krasnej cervenej cabrio a bola to zabava. Akurat ten automat bol trochu divny. Ale auticko to bolo zabavne
Avatar - speedfred
17. 8. 2018 12:54
Re: Klasika Světa Notorů...
včera som bol v Fiate a celkom ma zaujala nejaká Panda “kros” ,tak to by sa mi páčilo do mesta možno viac ako 500 a ešte by som vypadal aj ako chlap >:D
17. 8. 2018 12:19
Re: Srovnani
Určite. Akurát po prečítaní niektorých príspevkov je na zváženie, či sú tie veci v prípade ich autora spoločensky žiadúce.... ;-)
17. 8. 2018 12:10
Re: Klasika Světa Notorů...
podľa predajov je tá úzka cieľovka pekne široká :-)
Avatar - twistedTSD
17. 8. 2018 11:43
Re: Klasika Světa Notorů...
500 je parádní stylovka, ale pokud se někomu příčí platit za miniauto cenu kompaktu, tady si opravdu nepomůže. Za 350 v něm není ani klimatizace.
Avatar - Ozzman
17. 8. 2018 11:10
Re: Navi
Držák - praktické, je to fajn, ale dá se to sundat? Včera jsem prohlížel nového Fokuse, který tímto byl vybaven a v interiéru to je jak pěst na oko, zvláště, když je to ještě nad tabletovou navigací.
Avatar - Ozzman
17. 8. 2018 10:32
Re: Klasika Světa Notorů...
>:-[] Ještě u moře z půjčovny někde na jihu Itálie, se staženou střechou, to bych zkousl.. ale tady bych si to asi nekoupil >:D Proti gustu.... :-)
17. 8. 2018 10:13
Re: Klasika Světa Notorů...
V případě potřeby 5D bych určitě řešil i Pandu. Pokud 3D, pak je snad jediná volba F500, nic stylovějšího a přijemnějšího mě za rozumné peníze nenapadá.
I Abarth verze mě překvapila ještě ucházejícím komfortem ve městě.
20. 8. 2018 14:07
Re: OK, ale
.. presne tak. Vsechna "ALE" nejak dosla na zaver kdy melo byt - Citigo vyhralo ALE Aygo je lepsi :-)
Avatar - palix
20. 8. 2018 13:01
Re: ha ha
Možno si kamarát zle vybral. To auto sa kupuje manželkám a priateľkám, ktoré sa v autách nevyznajú. Kamarát chcel auto a kúpil si toto vozidlo. Človek nemôže mať vysoké očakávania ak kupuje auto ako Citigo / Aygo.
Moja suseda (70+) má už cca 12 rokov Aygo a je veľmi spokojná. Jazdí s tým všade. Predtým ale mala aj Trabant a podobné autá. Moja teta (70+) si tiež nedávno kúpila Citroen C1 s automatom. Je úplne spokojná - ale predtým mala Tico a Ford KA. Záleží čo človek od auta požaduje - potom bude spokojný, alebo sklamaný.
Aygo / Citigo si neviem predstaviť ani ako prvé auto pre dcéru. Začínal by som od trochu vyšších áut = Yaris / Swift... Aj tie sú dosť malé a pritom dospelejšie - už len tým, že majú zakryté plechy, krajšie "budíky"...

Kolega kupoval auto za cca 12 000€. Pozeral na detaily, ktoré často neriešia ľudia kupujúci 3x drahšie auto :). Nakoniec kúpil Hyundai i20 a je celkom spokojný. i20 je ale v porovnaní s Aygom luxusné auto :).
Ja som zas zakotvil u nižšej strednej triedy - univerzálna veľkosť auta = nestratí sa na diaľnici a v meste ešte nie je veľké.
20. 8. 2018 11:59
Vítězem je Kia Picanto ! :-)
Když už bych musel mít malé auto, tak za mě o třídu jinde je Kia Picanto. Výbava, interiér, ale i dizajn jsou pro mě TOP mezi miniauty. Už jenom ty zadní okna na klipy v Citigo ve mě vyvolávají pocit auto pro záchytku >:D
Citigo se povedl, ale mohl jít dál s interiérem a stahováním oken. LCD žádné, vše odkázané na mobil, fakt mi to na moderní auto pro studenta nepřipadá :-)
17. 8. 2018 12:26
segment má problém
väčšina A ponúka holo interiér, výbavu, pidimotory, hluk a priemerný dizajn. A potom sa pozrieš na cenu a ideš inam.
17. 8. 2018 12:23
Re: Spotřeba vylhaná 9 - gratuluji k hodnocení
Nemyslím, to jen autocorrect v telefonu si ze mě dělá srandu >:D
17. 8. 2018 11:50
Re: Klasika Světa Notorů...
Jj, spolujezdec tam pěkně zčervenal.
Avatar - twistedTSD
17. 8. 2018 11:47
Re: Klasika Světa Notorů...
Spíš to vypadá, že mu uškodil full width test. Soudě dle obrázků.
17. 8. 2018 11:43
Re: Klasika Světa Notorů...
Jo bývávalo, teď už je to jenom 74% v nárazovém testu u standardní verze. A děti to mají za bídných 63%. Asi šetří na materiálu.
[odkaz]
Tož tak.
Avatar - 3_diamanty
17. 8. 2018 10:36
Re: pekny test
up ma predsa len iste dizajnove prvky ktore mu voci citigu pomahaju... iny zadny stlpik... vzadu ma presklenne veko.... aj to velke logo na maske mu tak nejak viac pasuje a zvyraznuje "kukuc" ... aj ten predny naraznik dole je krajsi ako na citigu .. vsetko je tam tak nejak "lepsie dopasovane" a stylovejsie :-) ... ale cross up je fakt pecka ... proste mega prcek.. na danom "podoryse" skoro az dokonale dielo ... k tomu efektne a prakticke doplnky... len ta cena no .. u nas je jasne ze to nebude ziaden trhak >:D
17. 8. 2018 10:50
Re: Klasika Světa Notorů...
Bezpečnost testovat není potřeba, to dělá NCAP. Aygo dopadlo v nárazových testech dost bídně (3 * a se safety packem 4 *) Cigo standardních 5*.
Avatar - 3_diamanty
17. 8. 2018 09:55
Re: pekny test
tak ono za podobnu cenu mas aj twingo smart alebo F500 su to proste stylovky... cross UP ma ako bonus aspon tu vyssiu svetlost a to mi pride prakticke a ucelne ... jasne.. cena miniaut je aka je.. obecne su vsetky za mna pomerne drahe voci uz o dost vyspelejsim povedzme malym autam ktore su neraz drahsie len o maly kusok ... ale teda tie kola ma cross UP fakt pekne... normalne chcem ich :*)

PS: kazia to tam na tom cross UP-e na pohlad akurat tie sive bubny vzadu... toto by som uz dnes od vw necakal... mali tam dat uz kotuce ...
Avatar - Đawson
17. 8. 2018 09:39
Re: Srovnani
To udelat, tak mam do konce zivota po sexu >:D
Avatar - Đawson
17. 8. 2018 09:02
Srovnani
Presne ted se mezi timto rozhoduji, ale v lehce ojetych verzich jako druhe auto. Pritelkyne najede 18km denne. Rozhoduje kvalita a bezpečnost. Aygo bylo snad ve vsem horsi nez citigo. Jen lepe jelo a vypadá vic cool. Staci jedno přesednuti. Jen dnesni citigo ma delsi kvalty nez si pamaruji z drivejska.
Avatar - 3_diamanty
17. 8. 2018 10:13
Re: Klasika Světa Notorů...
185tky su na danu sirku auta okolo 1,6-1,7m uz normalne... dnes uz to nie su vobec ziadne valce ani nahodou ... ;-) ved si len kuk na fotky ake mam brutalne siroke "valce" >:D a to aygo nie je kasnou ani o moc uzsie a dokonca je aj vyssie ako moje o triedu vacsie auto... jednoducho dnes uz aspon 175tky 14tky ako zaklad na mini alebo teda 185tky 15tky ako lepsi standard ... ale 165tky? tie dnes uz nema snad nikto... ani twingo ani F500 :-O ..

PS: ved prave v meste mas najviac "dier" a nastrah pre uzke kola

PS: uz aj to malicke starucke lupo co vidis v mojej galerke ma 185tky ( hoc "len" 14tky ) pneu a to je uz co povedat ;-) a to ma uplne bezne... ziaden "tuning" .. tu aygo zaspalo dobu

PS: s tou "vyssou" cenou sirsich pneu voci uzsim to hadam nemyslis vazne? ved prave 185 je na 15tky standard... takze neverim ze bude o moc drahsi ( ak vobec ) ako nestandardne 165-tky 15tky... tu nejak neviem ozaj vo co go ... a co tak rovno chodit peso :*) ... 8-s
Avatar - 3_diamanty
17. 8. 2018 09:41
Re: Klasika Světa Notorů...
mne by asi v reale uz vadili na aygu tie uzke 165-ky pneu.. uz z feldy viem ze to chytilo kazdu jamu take uzke kolo .. kazdu skaru... .. aj preto sme casom radsej kupili sirsie vacsie 14-tky a hned auto malo aj lepsiu brzdnu stabilitu aj smerovu stabilitu a viac "valcovalo" nerovnosti a tak najeak lepsie pocitovo "sedelo" ... ano paci sa mi hravost ayga to beriem ... je v tomto pekne a hraje na spravnu strunu .. ale preboha ked uz tam davaju vcelku slusne velke 15tky tak nech tam daju aj standardnu sirku teda aspon 185tky ake maju vsetky bezne dnesne 15ky kola ako aj tie moje 15tky [odkaz] ... a nie opat nejake uzke "podivne kola" ako aj na ignise ... ved pneu je defakto zaklad aj co do pohodlia ... na felde som hrozne citil uzke pneu voci sirsim... sirsie pneu boli o level inde ( ved tu ide aj o aktivnu bezpecnost predsa ) ... tu tieto 165tky budu mozno "zrat" menej ako tie sirsie kola na citigu ( asi jedina vyhoda nic ine ) ... ale proste dnes skoro vsetky miniauta uz bezne mavaju sirsie pneu a nie taketo uzke este akoby a la felda.. takze tomuto rozmeru opat nejak "nechapem" a dal by som tam na aygo sirsie pneu aspon o jeden centi... jednoznacne dat ine kola a bude to ok
Avatar - 3_diamanty
17. 8. 2018 09:27
pekny test
mam rad takychto prckov ;-)

obe auta mi pridu svojske s vlastnym stylom a aj ked citigo bude zrejme "lepsim" co do dospelosti tak hravost ayga mi tu velmi pasuje.. miniauto sa nemusi hrat na dospelaka ale ma byt hrave napadite zabavne a ma ziarit... u mna toto lepsie splnuje prave aygo... hoc nepochybujem za kvalita kabiny aj podvozka aj celkovej dospelosti bude na strane skody.... lenze mini ma byt mini a tu sa mnohe veci v podstate oproti inym segmentom "odpustaju" ... osobne by som najradsej asi cerveny "cross" UP ked uz 5 dverak minivoz .... z 3 dverakov je zase jasna volba u mna mala F500 v bielej .... no ale z tejto dvojice hm... co som to vravel? zeby aygo? jaj hej... tak dobre... hoc tie budiky v kabine ma .... ako to povedat slusne ... asi je tu radsej lepsie mlcat ;-)

PS: ked uz "napadne" mini za vyse 300 litrov tak ale radsej poprosim cross up :-) [odkaz] ... paradne kola :-)
Avatar - Đawson
17. 8. 2018 10:06
Re: Klasika Světa Notorů...
Trojcata jsou mensi, lehci, maji lehci prevody. Jistota na silnici je ale ve sprospech nemce. Bezpecnost se da změřit bytelnosti, uvnitr je to rozdil tridy. Vzhled je vedlejsi, ja tim jezdit nebudu.