Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: V Německu se vážně uvažuje o hardwarových úpravách starších dieselů

Německá vláda začala v důsledku soudních rozhodnutí, která povedou k zákazům jízdy části dieselových aut v některých městech, vážně diskutovat o hardwarových úpravách starších naftových vozů.
Zpět na článek
25. 9. 2018 10:38
25. 9. 2018 13:52
6. 10. 2018 21:09
Avatar - Ada je zase tady
25. 9. 2018 09:58
to žádná vláda neustojí
bylo by to její poslední rozhodnuti :-!
Rozbalit vlákno
6
25. 9. 2018 10:28
Re: to žádná vláda neustojí
Jo, to si myslíš. Pindaj možná tak vesničani, ale většina lidí, kteří v těch městech žijou (jako například já ve Stuttgartu), s omezováním spalovacích motorů ve městech rozhodně problém nemá. V porovnání s Českem zvláštní, já vím, ale možná nám prostě jenom chybí ta správná bezohlednost a není nám jedno, v jakým prostředí žijem.

A zrovna tady, kde od zavedení umweltzony klesl výskyt feinstaubalarm-ů z "konstantně po celou zimu" na "pár dní v roce", je to znát fest.
25. 9. 2018 11:30
Re: to žádná vláda neustojí
tak ako vyssie Ada, kopec ludi na vychod od nemecka si ten stary diesel rad kupi, kvalita vzduchu je im u***e, hlavne ze usetril, filter pojde aj tak von
25. 9. 2018 15:14
Re: to žádná vláda neustojí
A ty si myslíš, že s moderním benzínem škodíš ve městě méně než s naftou? Jediný rozdíl je v tom, že proti benzínu ještě neproběhla mediální masírka. A pokud někoho opravdu zajímá prostředí ve městech, tak zakáže všechna auta.
25. 9. 2018 15:40
Re: to žádná vláda neustojí
Tak, tak. Proto jsem psal obecně o motorech spalovacích. Je myslím celkem jasné, že diesel s DPF/SCR na tom bude lépe než (přímovstřikový) benzín, který nemá ani jedno. Ty úplně nejmodernější benziny s GPF jsou zase o něčem jiným, ale těch zatím tolik nejezdí, ani v Německu, natož v Česku.

Z tohohle důvodu bych taky zrušil protekci benzínu (od Euro1 výše mají zelenou, zatímco nafta od Euro4 a dnes už někde od Euro5) - a srovnal bych to minimálně na stejnou Euro normu, časem ale rovnou tak, aby taky procházely jen benzíny s filtrem pevných částic.
25. 9. 2018 16:08
Re: to žádná vláda neustojí
to je blbost, benzinovej euro1 je mnohem cistci nez naftovej euro4
jediny v cem je naftova euro5 a 6 lepsi nez odpovidajici benzin, je PM, coz od zari u nove prodanych neplati. jinak je nafta proti benzinu katastrofa, do euro4 vcetne hlavne kvuli sazim a vsechny kvuli jedovatym NOx.
26. 9. 2018 11:22
Re: to žádná vláda neustojí
V tom prípade si hodne mimo ;)
25. 9. 2018 10:11
Tak sockomousi se nezaprou
Ty auta už jednou homologaci mají, tak nazdar Angelina a kopanec do zadku na cestu. Mohou si to ale socani platit ze svého.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Hammunasakra
25. 9. 2018 10:14
Re: Tak sockomousi se nezaprou
Nojo maj = ale hodně z nich podvodem žejo = v reálu nemaj= a to to de
Avatar - _Karel_
25. 9. 2018 10:38
Proboha
Prectete si po sobe aspon ten nazev clanku 8-s
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Hammunasakra
25. 9. 2018 10:44
Re: Proboha
Zajímavý že tuhle zprávu ČTK převzalo spousta webů = jen největší jízda na webu = to zase pos.ala

Nechápu = místní chybovost je absurdní. Přitom tady = prostě nebyl důvod = ten origo nadpis ČTK změnit = teda zmršit >:-[]
Avatar - KANKUNEN
25. 9. 2018 13:52
Re: Proboha
Negramota neumí číst. Jen přeposílat.
25. 9. 2018 11:49
jedina prijatelna HW uprava dyzlu
je nasypat do motoru pisek
>:D >:D >:D
Rozbalit vlákno
2
Avatar - WinDiesel
25. 9. 2018 12:14
Re: jedina prijatelna HW uprava dyzlu
Žádáme tě tedy abys dal k dispozici svůj písek co máš v hlavě. Nic jiného tam nemáš, tak alespoň něčím přispěješ k všeobecnému blahu. >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[]
25. 9. 2018 16:10
Re: jedina prijatelna HW uprava dyzlu
z my hlavy bys moc pisku fakt nevysypal, ale ty ji mas plnou sazi...
Avatar - Zetti
25. 9. 2018 11:59
Stavel jsem dum na vesnici a ted bydlim ve meste
Ve vsedni den se mi line po zahrade pravidelny ranni smogovy opar podobne jako v centru Prahy.
Mam deti, ty maji deti a ty zase budou mit deti. Takze za me zaplatbuh ze se neco kolem toho deje. I kdyz vetsi problem jsou pro mne nakladni auta, herky, ktere maji stejny rok vyroby jako ja s emisemi jako parni lokomotiva
Rozbalit vlákno
3
Avatar - WinDiesel
25. 9. 2018 12:16
Re: Stavel jsem dum na vesnici a ted bydlim ve meste
A my máme na západě Prahy všude smrad z výrobny psích granulí a co s tím naděláme po milionech stížností … nic
A jestli ty máš děti a ty budou mít děti tak pánbu s námi a zlý pryč …………. >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[]
Avatar - Ozzman
25. 9. 2018 12:48
Re: Stavel jsem dum na vesnici a ted bydlim ve meste
Kolego >:D Vždyť to voní jako magi ! >:D Ale pokud jsi někde kolem Zličína, tak tě lituji, já jsem o pár km dál a nám tam smrdí jen pole >:D
Avatar - WinDiesel
25. 9. 2018 19:05
Re: Stavel jsem dum na vesnici a ted bydlim ve meste
Zličín je od nás na severozápad kolego :-)
A jako Maggi to myslím nevoní.... 8-s
Avatar - WinDiesel
25. 9. 2018 12:19
Německá vláda má 24 000 000 000 € ročně na migraci
… tak co mohou stát úpravy dieselů, na 1 000 000 vozů per 2 000 € = 2 000 000 000 €, na to Němci mají, to je 10x méně než na migraci.
Jděte do toho Němci. Další z vašich mega-veletočí. A přitom by stačilo nastavit správně emisní homologační testy.
Rozbalit vlákno
2
25. 9. 2018 16:15
Re: Německá vláda má 24 000 000 000 € ročně na migraci
polovinu naseho rozpoctu daj podle tebe na migraci, uz skoro 30 roku posilaj penize do komousema zplundrovanyho vychodniho nemecka (od padu berlinsky zdi 2bln eur, tedy co rok, to jeden nas rozpocet navrch), jsou cistym platcem do fondu EU a od roku 2014 maj statni rozpocet v prebytku
jak to ti nemci delaj?
ze by to bylo tim, ze jim nevladne trestne stihanej StBak a oje*bavac dani babis ??
Avatar - WinDiesel
25. 9. 2018 19:07
Re: Německá vláda má 24 000 000 000 € ročně na migraci
Oni tam mají v parlamentu a vládě samé topteny, v tom to je ;-)
Jinak Babiš tam škodí jak může ………..
Avatar - Pekelná Micinka
26. 9. 2018 11:59
Hlavní město Praha
U nás bychom mohli začít tím, že by se prasátka nešťourala v nose a s okamžitou platností odstavovala z provozu ty decatované kouřící diesely, které pořád není problém potkat.
Rozbalit vlákno
0
6. 10. 2018 21:09
Diesel
Co jsem někde nedávno četla tak DE chce i v některých větších městech zakázat starší diesli nepouštět vůbec ale tak jsou to němci
Rozbalit vlákno
0