Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Řídili jsme tank T-72 M1 a odhalili největší lež

Obsluha bojového pásového vozidla není žádná sranda. Navíc když absolvujete dvacetiminutový rychlokurz a vyšlou vás hned na frontu. Co je nejsložitější při jeho šoférování?
Zpět na článek
30. 12. 2018 10:10
Re: Závist...
Ale zišli by sa ti. Vojenčina spravila z chlapca chlapa, a na dnešnej mládeži jej absenciu poznať.
Avatar - Ja Prvni 123
30. 12. 2018 10:41
Re: Závist...
Jako fakt.
Po době,kdy ovšem rozhodovali rodiče a taky všechno zajišťovali, přišla doba, kdy si kluk musel zaříit potřebné sám a jaký si to udělal, takový to měl.
Včetně své pozice v kolektivu.

Že to byla často zbytečná pakárna a že to fakt nemuselo trvat dva roky už je jiná písnička.
:-)
30. 12. 2018 08:48
Závist...
Tak tohle, nám dříve narozeným, kteří jsme si s podobnými hračkami (a nejen s tanky, ale třeba i s raketovými komplety apod.) vyhráli a zajezdili během dvouleté vojenské služby dosytosti, můžou dnešní mlaďoši (včetně autora článku) jen závidět :-) :-)
Avatar - Ja Prvni 123
30. 12. 2018 11:03
Re: Závist...
Tak se rozhlídni kolem sebe...

Na mladé muže...

:-)
Avatar - Ja Prvni 123
30. 12. 2018 12:05
Re: Závist...
Motáš do sebe dvě věci... vliv na dospění kluka a smysluplnost ozbrojených konfliktů.

A zkoušel ses na to podívat z druhé strany?
Co takhle naučit se přežít... všechno, co tě v životě může potkat.
30. 12. 2018 09:26
Re: Závist...
No tenkrát určitě ne (zvlášť tu 55-ku ;-)), ale dneska by se možná dost lidí našlo (tedy ne, že by záviděli tu dvouletou vojnu jako celek, ale spíš tu možnost si s podobnou technikou dostatečně pohrát). Přece jen držet v ruce opravdové rajčáky, sedět v tanku a cítit jak ten cca 40litrový 12-ti válec reaguje na plyn je úplně něco jiného než sedět na židli, držet joystick, koukat do monitoru a cítit maximálně tak chvění židle když kolem náhodou jede tramvaj nebo vlak ;-)
Avatar - Hammunasakra
30. 12. 2018 10:31
Re: Závist...
Jako fakt? >:D >:D >:D

To = o tobě = hodně prozrazuje >:-[]
Avatar - Ja Prvni 123
30. 12. 2018 10:43
Jako dobrý...
ale já mnohem raději vzpomínám na OT-64... bylo to víc o řízení... chovalo se víc jako auto.
:-)
30. 12. 2018 14:23
Re: Závist...
Ve skutečnosti to není tak hrozné. Skvěle se to ukázalo, když Českem projížděl americký konvoj NATO. Těch, kdo ho nadšeně zdravili, bylo asi tak desetitisíckrát více, než ta hrstička rusofilních hovádek! ;-)
30. 12. 2018 11:51
Re: Závist...
Bohužel, tehdy bolševické vlasti pod kuratelou Říše zla. Proto bych v případném tehdejším konfliktu při první příležitosti přeběhl na stranu NATO!
30. 12. 2018 12:18
Re: Závist...
Neboj, bylo by nás určitě víc, za Rusáka by po roce 1968 žádný slušný československý voják nebojoval s nadšením!
30. 12. 2018 11:42
Re: Závist...
Tak z tohto je vidieť, že si na vojne nebol. Žiadny rodič a rodina nedá chlapcovi do života to, čo nejaká doba strávená v cudzom prostredí a s prísnym režimom.
Avatar - aproximus
30. 12. 2018 13:22
proboha
vzít si do tanku elasťáky a tenisky, to je opravdu hodno mistra :no: 8-s
30. 12. 2018 17:49
Re: Závist...
V zasade placas o necem o cem nemas tuseni - coz te do urcite miry muze castecne omlouvat. Obecne ZVS nebyla ani o kurzu preziti v dnesnim pojeti, ani o zabijeni druheho jako je vycvik SEALs, SBS, SAS a pod, o tom to skutecne nebylo a diskutujici maji na mysli neco odlisneho.

Drtivou vetsina casu to bylo o tom naucit se zit v cizim, mnohdy velmi nepratelskem prostredi, postarat se sam o sebe, ziskat zopdpovednost sam za sebe, ziskat kazen, plnit ukoly atd. Pro mnohe to byl kulturni sok a nebylo ani nicim vyjmecnym ucit nektere zakladaky v prijimaci, kteri prichazeli ze zapomenutych koutu tehdy Ceskoslovenska, zakladni hygienicke navyky a take i psani a pocitani.

Takze prosim neryj tady agresivne a nesmyslen do jinych.
Avatar - Hanson
30. 12. 2018 14:53
Náhodou to byl prima zážitek
v T-72 jsem jezdil a řídil ji v letech 1987-89. Mladým bych jen řekl jedno: Je to daleko zajímavější jak hrát tanky v počítači. Do tanku se muselo naskákat za 12 vteřin po povelu Do tanku v tank. Jezdil jsem jízdy pod vodou na Labi. VÚ 5729 Strašice.
Avatar - Ja Prvni 123
30. 12. 2018 12:09
Re: Závist...
No, vojna se údajně od kriminálu moc neliší - nevím, kriminál jsem nezkoušel.

Potíž je v tom, že předpokladem kriminálu je zločin - a ten zločin vrhá stín na osobu toho člověka, ne ten kriminál.
Jedninou podmínkou vojny byla plnoletost a zdravotní stav... takže absolvování vojny o člověku podávalo dobrou zprávu...
30. 12. 2018 20:47
Re: nic moc
Dva roky sú blbosť, ale nejaký základný výcvik, v rozsahu povedzme niekoľkých mesiacov, by mal absolvovať každý. Aby pochytil aspoň základy, keď už nie zbrane, tak aspoň sebaobrana, prvá pomoc, aby chlap vedel čo robiť v prípade prírodnej katastrofy a tak podobne. Plus lekcia z výdrže, samostatnosti, cieľavedomosti... Nebolo by to márne.
30. 12. 2018 18:57
Základní vojenská služba
:-) Začal bych tím, že vojna není kojná, což se asi dnešním mamánkům nebude určitě líbit. Taky bych dodal, že i mezi dnes stašími muži je řada těch, kteří se naučili během jedné Pš-ky řídit kromě tanku - tehdy T55A, BVP, PLDVK i další vozidla a z nich dokonce střílet. Naučit se disciplíně, být fyzicky i psychicky připraven na boj s nepřítelem a to i za nejhorších podmínek, a plnit tak se ctí svoji přísahu. Samozřejmě, že k tomu patřilo posezení u pivka, chození s děvčaty, a taky nějaká ta bitka na zábavě s místními chlapci. I to byla základní vojenská služba.
Avatar - Dzakobo
30. 12. 2018 15:32
Re: nic moc
Táhne mi na 28, ale myslím si, že zrušení vojny byla chyba. 2 roky je moc, ale taková půlroční by prospěla každému. Druhou půlku roku povinně do ciziny "na zkušenou" a výsledky by se určitě dostavily. V Izraeli je pořádná vojna a že by si nějak stěžovali, to jsem neslyšel. Jo, jsou v jiné situaci.

Kvalitní armáda je základ státu, vždy to tak bylo. A že je zde krátký čas "humanity" bez bojů - výjimka potvrzující pravidlo.
Avatar - wakantanka
30. 12. 2018 13:00
Re: Závist...
By si sa čudoval. Vtedy aj teraz je dosť takých čo adorujú Sovietsky či ruský režim.
30. 12. 2018 11:56
Re: Závist...
...a šel jsi střílet do vlastních:)
30. 12. 2018 13:18
nic moc
Nerad na to vzpomínám. V T55 jsem trávil první rok vojny. Druhej rok v kotelně byl setsakra lepší. Ale i tak to byly ztracený 2 roky. Kdo řekne, že za komančů bylo líp, je *. Tečka
Avatar - Blue Sun
30. 12. 2018 12:21
Re: Závist...
Jsi si tím tak jistý, že neučí?
Mimochodem, o běžné vojně máš zjevně dost zkreslené povědomí. Neslyšnou likvidaci se učilo pár lidí z desítek tisíc záklaďáků.
30. 12. 2018 10:25
Re: Závist...
jj a ještě vytáhni svoji oblíbenou písničku o tom, jak bylo za komančů vlastně dobře a neexistovala kriminalita a nebylo si co závidět...
31. 12. 2018 10:09
Re: nic moc
Preto, aby sa štát v prípade núdze mohol na každého spoľahnúť. Preto, keď bude suseda pri záplave po uši vo vode, aby si ju z toho vedel dostať, preto, keď ti do domu vlezie lupič z utečeneckého tábora, aby si ho niečím dobre trafil. A trebárs aj preto, aby si bol psychicky odolnejší a nerozhádzala ťa ani ťažká situácia, ktorá by mohla nastať. Prečo to berieš len ako nemilú povinnosť? Má to aj klady.
30. 12. 2018 20:42
Re: Závist...
Presne tak. Keby Rusi nechali Krym Krymom, za prvé by to bola v očich USA ich slabosť a za druhé by o Krym prišli definitívne, nakoľko Ukrajina sa trhá k Západu.
Avatar - zaplosak
30. 12. 2018 14:35
Re: Závist...
bože ty jsi ocas, zjevně nevíš co motáš - mlč radši...
30. 12. 2018 09:01
Můj věrný druhu tanku T72
Tady čtu, že si šoustal s Téčkem
Avatar - wakantanka
30. 12. 2018 19:43
Re: Závist...
Aha takže Krym im Ukrajinci doslova nanútili a z východnou ukrajinou detto. Inak nevšimol som si že amíkom pribúdajú hviezdičky na vlajke.
Avatar - Dzakobo
30. 12. 2018 18:51
Re: nic moc
Výcvik je pouze "suchý" výcvik, kdežto na vojně se by se i kluci "z paneláku naučili jak zatlouct hřebík" a další stovky jiných věcí - zkrátka by z nich nebyli takoví gaučoví neumětelové, chápeš. Ne že bych cítil, že v tomhle směru mi až tak něco chybí (co jde opravdu mimo mne je elektrikařina), ale je to pryč - politici to zrušili a mě to minulo, co mám asi jako dělat? Když vojna mi dává smysl pro běžný život hlavně tím vším okolo kromě bojových činností... paradox co. Jinak mít např. zbrojní průkaz a umět s pistolí/puškou je velmi vhodná dovednost.
30. 12. 2018 17:30
Re: Závist...
"Rusko není až tak rozpínavé" >:-[] I ty jeden vtipálku.
Avatar - praděda7
30. 12. 2018 14:47
Re: Závist...
Třeba jako ti 2 co tu pravidelně dávají palec dolů....... ;-)
30. 12. 2018 09:18
Re: Závist...
My jsme meli T55 Kladivo a ze by me to mel nekdo zavidet - no nevim.
30. 12. 2018 23:19
Re: Základní vojenská služba
Až na to, že ten "náš" tehdejší "nepřítel" byly státy svobodného západního světa. A sovětští maršálové už měli dávno naplánováno, že za týden se svými desetitisíci tanky dorazí až do Paříže a poté na atlantické pobřeží! A nebýt toho, že se Západ před sovětskou rozpínavostí združil do NATA v čele s USA, asi by se o to i skutečně pokusili... 8-s
30. 12. 2018 16:11
Re: Závist...
USA používají svoji armádu k prosazování svých zájmů stejně jako to dělá Rusko. velkého rozdílu mezi nimi není... snad jen v tom, že Rusko není až tak rozpínavé...
Avatar - Blue Sun
30. 12. 2018 12:21
Re: Závist...
Taková zahraniční mise je někdy jak kriminál. Půl roku zavřený na základně a nesmíš nikam ven...
Avatar - Blue Sun
30. 12. 2018 10:50
Re: Jako dobrý...
Však je to jen oplechovaná Tatra s jinou převodovkou.
Avatar - wakantanka
30. 12. 2018 12:56
Re: Závist...
No jasne kto pred vojnou nefajčil a nechlastal, po vojne fajčil a chľastu prvú ligu.
30. 12. 2018 10:57
Re: Závist...
Tohle by ale měli zajistit rodiče, nějakou přípravu do života. Naučit vlčata lovit, ne jim nosit jídlo do chřtánu. Jestli tohle u tebe musela suplovat vojna, tak bylo doma něco špatně.
30. 12. 2018 10:07
Re: Závist...
jj úplně ti závidím dva roky pakárny, dva roky života obětovaného službě vlasti >:-[] >:-[] >:-[]
1. 1. 2019 20:03
Re: Závist...
Než začneš takhle argumentovat, tak si první zjisti fakta. Hlavně o základnách Ruska....
Např. v latinské Americe, na blízkém východě, Kurilské ostrovy....
Avatar - wakantanka
1. 1. 2019 12:03
Re: Závist...
Aljašku cárske Rusko legitímne predalo američanom. Krym zase daroval Ukrajine legitímne Nikita Chruščov lebo očividne netušil že raz sa sajuz rozdelí. Ak ho tak veľmi chceli, mali si ho Rusi nárokovať v dobe keď sa trhla Ukrajina a nie podpísať zmluvu o tom, že si na žiadne územie nebudú v budúcnosti robiť nárok. Namiesto toho tam prišli dovolenkári a defacto všetky zmluvy a záväzky hodili do koša. Pripomína mi to spôsoby istého Adolfa, ktorý dostal sudety aj za sľub že si nebude nárokovať žiadne ďalšie československé územie. Výsledok vieme všetci.
Avatar - Blue Sun
31. 12. 2018 10:51
Re: Hanba!
Ada tady tohle blije už roky, zjevně nějaký mindrák.
31. 12. 2018 10:39
Re: Hanba!
Nerozumím tomu, spousta mladých mužů v ČSLA dobře dělala svou práci, a že by buhví jak plesali, že tu dvouletou službu musí prodělat se říct nedá. U našeho útvaru to bylo profesionalitě ne o pocitech, coby, kdyby apod.
31. 12. 2018 10:05
Re: Závist...
Ešte keby si vedel, o čom pletieš. :-!
Avatar - lyon667
30. 12. 2018 18:54
Krkafon
Jen jestli tomu neříkali krkafon proto, že to byl opravdu laryngofon a ne mikrofon?
30. 12. 2018 12:06
Jo,
Jasny tam bylo jen t34. Nedavno to slo v televizi :-)
Avatar - Ja Prvni 123
30. 12. 2018 12:01
Re: Jako dobrý...
No, ale na tak docela... ten motor je uprostřed... nápravy jsou úplně jiný... a ta převodovka dost mění svět.
:-)

A rozdíl váhy dělá ten zbytek.
31. 12. 2018 09:21
Re: Závist...
čistě teoreticky. jen tak pro zamyšlení.
stejně jako: kde všude mají USA vojenské základny a kde je má Rusko. kolika konfliktů se aktivně účastní USA teď a kolika Rusko. že celá Amerika stojí na ukradeném území.
Rusáky nemusím ale aby mi někdo tvrdil, že USA jsou ti správní, to je k smíchu...
30. 12. 2018 19:04
Re: nic moc
Dospělý jedinec se přece může dneska přihlásit už úplně na všechny kurzy, workshopy, existuje samostudium, můžeš dělat cokoliv chceš. Ve volném čase, v tom pracovním se můžeš zaměřovat na svůj kariérní posun. Na vojně šel kariérní postup stranou, ztratil jsi na dva roky kontakt se svojím oborem. Těžko mi vysvětlíš, k čemu by mi to mohlo - nebo někomu jinému - pomoci.
Když chce někdo do armády, ať se tam přihlásí, vybere si to za svoje povolání a dělá to jak nejlíp umí. Ale vnucovat to někomu povinně...?
O vhodnosti ovládat palné zbraně jsou např. v USA přesvědčováni skoro každý týden...
30. 12. 2018 18:10
Re: nic moc
No to je super. Já když bych si třeba myslel, že potřebuju k životu jako prase drbání mandarínskou čínštinu, tak se přihlásím do kurzu. Místo toho, abych vykládal, že ostatní by měli chodit do kurzu mandarínské čínštiny povinně:)
Avatar - Dzakobo
30. 12. 2018 17:50
Re: nic moc
To jsou ovšem rozdílné věci, vojna je mnohem pestřejší než onen výcvik. I když si teď budu trochu protiřečit, tak za současný politický situace být záložákem mě opravdu neláká (bojovat za zájmy Makrely a gerontofila). Spíš to myslím tak, že 18-19 letý kluci (zvlášť současná počítačová generace) to potřebují jak drbání. K názoru v předchozím komentu jsem došel cca před půl rokem.
30. 12. 2018 17:27
Re: Závist...
Dnes může mladý člověk do armády vstoupit dobrovolně a nemusí nikomu "závidět" nedobrovolnou službu v komunistickém vojsku.
30. 12. 2018 16:09
Re: Závist...
nějaký rozumný argument by nebyl, na rozdíl od těch urážek?
mámo, dáme kluka k Hitlerjugend, naučí se pořádku, mašírovat, udělají z něho chlapa - vidíš nějaký rozdíl? krom ideologie?
Avatar - praděda7
30. 12. 2018 14:45
Re: Závist...
No, v první světové tak tomu bylo.
Avatar - Belo13
31. 12. 2018 06:54
Re: Závist...
tak takúto obhajobu okupácie som ešte nepočul >:D tolko sprostosti ludia povymyslaju..
Avatar - Blue Sun
30. 12. 2018 12:26
Re: Jako dobrý...
Jo, ale podvozek, systém pohonu všech kol... to byla Tatra. I DANA je Tatra, přitom má motor vzadu. Převodovku OT-64 jsem upřímně naprosto nesnášel.
30. 12. 2018 20:37
Re: Závist...
Krym byl původně ruský. Respektive ukrajinský, ruský a tatarský. Nevidím do toho, resp. nejsem schopen jednoznačně říct, jak to je. Ale to asi nikdo. Takových území je víc. Co kdyby si Rusko začalo nárokovat Aljašku?:)
Avatar - Blue Sun
30. 12. 2018 10:52
Jo,
T-72 byla fajn hračka. Ale v terénu vlastně trošku nudná, prostě to jede. Horší byly BVP a úplně nejhorší uskákaná mrcha OT-90 (podvozek BVP-1 s lehoučkou věží z OT-64). Jakákoli kolová technika je oproti tomu už pohádka.
Avatar - Blue Sun
30. 12. 2018 10:50
Re: Můj věrný druhu tanku T72
Sice to byl T-34, ale jinak trefné. :-)
30. 12. 2018 11:48
Re: Závist...
Na vojnu se jde člověk učit vojenskému řemeslu. Jinými slovy - jak efektivně zabít toho druhého. Tohle má být prostředek ke zmužnění? Poměrně zajímavé je to, že když se to aplikuje v praxi - u nás toho moc není - ale třeba v USA mají silnou tradici - tedy když se to aplikuje v praxi a dotáhne do konce - a ten dotyčný někoho zabije nebo i víckrát, obvykle se vrátí domů jako troska, s depresemi, neschopný normálního života, skončí na ulici, na drogách, nebo s kulkou v hlavě. Čest výjimkám.
Existuje v aktuálním světě někde válečný konflikt, který dává nějaký smysl? V KLDR se porušují lidská práva tím nejhorším způsobem a nikdo ani nehne brvou. Ale tam, kde teče ze země olej, nebo se daří máku, tam je Amerika jako první a hájí lidská práva:)
21. 2. 2021 11:14
Re: .
Tak to tedy nevím, jaký mají motor a převodovku modernizované T72 M4, ale původní verze měla motor a 2 převodovky, v každém pohonu pásu jednu. A zatáčelo to tak, že převodovka na straně kam jsem chtěl zatočit podřadila o jeden, 2 rychlostní stupně oproti druhé, a tím to zatáčelo. Proto při průjezdu ostrou zatáčkou musel řidič "nelogicky" přidat plyn, aby šel do převodovky větší tlak a došlo tak k rychlejšímu podřazení a tím i rychlejšímu zatočení. Neumím si proto představit společnou vanu pro každou převodovku.
Avatar - lordlord
16. 1. 2019 17:53
.
pamatuji kauzu, kdy se řešilo přes půl miliardy na systém, kdy motor a převodovka bude mít společnou vanu na olej
1. 1. 2019 12:27
Re: Závist...
Musím říct, že se mi velmi líbí, jak ti co vojenskou službu neabsolvovali, mnohdy o ní zasvěceně mluví. A pro tyto chlapce bych chtěl vzkázat, že služba vlasti je čestná povinnost, bez ohledu na to, zda to bylo před nebo po převratu. No teda jestli chápete význam slova ČEST.
Avatar - wakantanka
1. 1. 2019 12:04
Re: Závist...
Nič nieje len čierne alebo biele a zahraničná politika mocností dupľom.
Avatar - wakantanka
1. 1. 2019 11:57
Re: Závist...
Ja zase nepoznám žiadneho čo na vojne nepil a nefajčil. Ale je pravda že mnohí po odchode do civilu od týchto činností upustili. Mne ostalo fajčenie.
Avatar - Blue Sun
31. 12. 2018 10:52
Re: zásadní věc
AdBlue tam klidně nalej, motor si s tím poradí. >:D
Měkčené plasty nemá, ale má kvalitní kožené sedačky. >:D
31. 12. 2018 10:34
Re: Základní vojenská služba
No to je už holt úděl vojáka. Vojenská služba není o diskusi, ta patří do parlamentu. Voják bojuje a bohužel i umírá za svoje ideály, za vlast, za ty kterým slíbil věrnost nebo i za peníze. :-)
31. 12. 2018 09:23
Re: Závist...
Ukrajinci jsou svatí. Jejich společné sdílení území s Poláky je nezapomenutelné...
30. 12. 2018 23:14
Re: Závist...
Proč by si Rusáci proboha měli nárokovat Aljašku, když ji USA doslova vnutili k prodeji? >:D
30. 12. 2018 23:13
Re: Závist...
>:D >:D >:D >:D Tak tímto výrokem jsi mě fakt pobavil, díky! >:D
30. 12. 2018 20:40
Re: Závist...
Ale nie. Kto nechcel, nenaučil sa ani chlastať ani fajčiť. Ja naopak nepoznám nikoho, kto by po vojne začal. Tiež nechlastám ani nefajčím. ;-)
Avatar - wakantanka
30. 12. 2018 19:40
Re: Závist...
Tak sme zažili každý niečo iné a česť výnimkám.
30. 12. 2018 17:27
Re: nic moc
To znamená, že jsi vojenskou službu neabsolvoval? Jsou přece dobrovolná cvičení. Zúčastnil ses nějakého? Udělal sis základní vojenský výcvik?
30. 12. 2018 17:18
Re: Závist...
My se neučili ani neslyšně, ani slyšně. My se učili dělat svou práci tak dobře, aby se ti, co tu naši práci potřebovali, nezabili.
A naopak: v případě války bychom byli první po smrti.
Letecký mechanik, MiG-21MF/UM.
Avatar - praděda7
30. 12. 2018 14:43
Re: Závist...
Spíš jen zdravotní stav. Já šel na vojnu v sedmnácti.
30. 12. 2018 12:06
Re: Můj věrný druhu tanku T72
Jasny tam bylo jen t34. Nedavno to slo v televizi :-)
30. 12. 2018 18:08
Re: Závist...
Takže jestli to chápu správně, tak to chápu správně, když nám v pionýru vtloukali do hlavy, že zatímco NATO je útočná imperialistická formace, společenství zemí Varšavské smlouvy mělo čistě obranný charakter >:-[] >:-[] >:-[]
Děkuji za potvrzení od skutečného pamětníka :yes:
30. 12. 2018 12:25
Re: Závist...
ostatní se to učili "slyšně". to je velký rozdíl:)
30. 12. 2018 10:08
Re: Závist...
není to tak nedostupné
[odkaz]
31. 12. 2018 10:21
Re: nic moc
inu náš právní řád je postaven tak, že ve většině případů z toho máš akorát polízanici
[odkaz]
31. 12. 2018 09:24
Re: nic moc
Já jsem odpůrcem takových nařízení. Ale jak vidno v diskusi, zájemců by bylo víc než dost, tak proč to dělat povinně?
Avatar - eLzyx
30. 12. 2018 15:46
zásadní věc
nenašel jsem tu zásadní věc ... jakou to má emisní normu a jestli se do toho leje AdBlue.

EDIT: a málem bych zapomněl. Chybí mi tu srovnání s nějakou Škodovkou. V tomhle případě asi s Kodiaquem.
A co měkčené plasty, má to?
Avatar - Ada je zase tady
31. 12. 2018 08:32
Hanba!
Ať žije naše chrabrá armáda, ať žije vychvalování strojů na vraždění lidí. Je to tak cool... :no:
30. 12. 2018 11:43
Re: Můj věrný druhu tanku T72
To bol citát z filmu Tankový prápor, ak sa nemýlim. ;-)
30. 12. 2018 12:13
Re: Závist...
V kriminále tě nikdo neučí, jak neslyšně zlikvidovat toho druhého.
30. 12. 2018 12:11
Re: Závist...
nenene. to si nerozumíme. tu druhou část můžeš klidně ignorovat.
ptám se, jestli má být jako prostředek pro výchovu jedince - pozitivní prostředek - vnímána vojenská služba, která je neodiskutovatelně spojená s výcvikem v zabíjení druhého...
?
a o tom přece vojna je.
kurzy přežití se dají v pohodě absolvovat i jinde.
30. 12. 2018 12:05
Re: Závist...
počítá se i kriminál?:)))