Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Škoda Scala zná kompletní český ceník a výbavy. Základní cena činí…

Levná, nebo drahá? Vybavená, nebo je potřeba zabrousit do příplatků? Tohle chce hlubší rozborku.
Zpět na článek
18. 1. 2019 08:10
Smutny recyklat
Smutny recyklát koncernových dielov a dizajnu.

Kompakt postaveny na podvozku Pola.

Nemá ani len základné veci- vyhrievanie volantu, alebo prevlek pre dlhé predmety.

čakal som viac. :no:
18. 1. 2019 09:45
Re: pro
Netrol a jdi se radši umýt. Asi si taky pěkně zahnojenej když po tobě lezou mouchy.
18. 1. 2019 09:22
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
GPF ma (pokial viem) hadam uz kazdy benzinovy motor, ktory ma splnit normu Euro 6d-temp. Akurat ze filtre v benzinovych motoroch su ovela menej "citlive" na styl jazdy a prevadzkove podmienky.

A co sa tyka konkurencie, Skoda moze tvrdit co chce. Ale Scala je oproti Golfu ci Ceed/i30 ovela mensie auto. Vyrovna sa im akurat tak cenove...
18. 1. 2019 17:11
Re: Scala vzadu užší než Kia Rio v cene nového Focusu :-)
Tak jsem to dohledal - šířka v loktech vpředu
Ford 1436, škoda 1439
vzadu
Ford 1429, škoda 1425.
Jinými slovy, uvnitř jsou stejně široký. Scala je tedy úplně přesně v nižší střední jako focus, rozměry ho skoro kopíruje.
18. 1. 2019 11:30
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
No,možná ano. Ale torzka spolehlivější a eko je, protože se na ní nemá co rozbít a je tedy finančně nenáročná.
Avatar - donPedro
18. 1. 2019 10:11
Re: skoda
Škoda Scala - kompletní cenová matice:
1.0 TSI 70kW Ambition / Style: 369 900,- / - - -
1.0 TSI 85kW Ambition / Style: 394 900,- / 449 900,-
1.0 TSI 85kW DSG Ambition / Style: 434 900,- / 489 900,-
1.5 TSI 110kW Ambition / Style: 429 900,- / 484 900,-
1.5 TSI 110kW DSG Ambition / Style: - - - / 524 900,-
1.6 TDI 85kW Ambition / Style: 434 900,- / 489 900,-
1.6 TDI 85kW DSG Ambition / Style: - - - / 529 900,-
18. 1. 2019 08:52
Sleva
Dos mě pobavila věta: "Ty nejlépe koupíte v zimním paketu za zvýhodněných deset tisíc (původní cena 23.100 Kč)"

Jak jako původní cena, když je to novinka? >:D >:D >:D
18. 1. 2019 10:34
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
No vidis, a to je presne ten rozmer, ktory ja vnimam najcitlivejsie. Ci kufor visi o pol metra dalej dozadu alebo ci mam miesto nad hlavou na klobuk, to mi je jedno. Ale centimetre na sirke, to je to co ma zaujima. Tam par centimetrov veru robi rozdiel triedy...
18. 1. 2019 08:48
Mazda 3
Ještěže si nevzali za konkurenci novou Mazdu 3. To bych se potrhal smíchy >:D
18. 1. 2019 11:19
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Pokud jsem to někde četl správně, tak tady má být nějaká nová generace bubnových brzd, které mají být větší a má být i jinak řešený tlak.

Faktem je, že spousta výrobců nyní uvažuje o návratu bubnů, protože snižují prašnost do okolního prostředí a jsou tak ekologičtější.

Já teda bubny mám stále a že bych teda viděl nějaký zásadní rozdíl při brždění u auta s kotouči, to moc ne. Podle mě závisí hlavně na celkové brzdové soustavě a jak to auto brzdí celkově. Samotné zadní kotouče zase taková samospása nejsou
Avatar - twistedTSD
18. 1. 2019 10:42
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Nemá. GPF není v nepřímovstřikových motorech, ve 2.0 Skyactiv ani 1.4 turbo od Suzuki.

" Ale Scala je oproti Golfu ci Ceed/i30 ovela mensie auto. Vyrovna sa im akurat tak cenove..."

Scala: 4362 mm x 1793 mm
Golf: 4258 mm x 1790 mm

Ach jo, to je marné...
18. 1. 2019 10:33
1,5 TSI
Mě ta cena za 1,5 TSI přijde fajn. I s přihlédnutím k tomu, že je to novinka.
18. 1. 2019 10:21
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Může mi někdo vysvětlit v čem jsou bubny vzadu horší? Brzdným účinkem jsou naprosto dostačující a odpadá u nich problém se zatuhlými třmeny vlivem soli jako je tomu u kotoučů a mizernou účinností ruční brzdy. Já bych klidně bubny vzadu bral. Kotouče mě fakt moc nenadchly. Spíš jsou s nima problémy než že by to byla výhoda.
Avatar - Emel
18. 1. 2019 09:06
Re: Nesrovnávat s současným Golfem
Teď vůbec nevím o čem mluvíš. Podle konfigurátoru začíná Golf Maraton Edition na 522 a samozřejmě je to taky tříválec.

Za kolik se dá sehnat je věc jiná... v obou případech.
Avatar - twistedTSD
18. 1. 2019 10:39
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Absolutní nesmysl. Litrové tříválce žerou do 6 litrů v kombinaci a výkonově úplně dostačují. Na dálnici budou díky dlouhým převodům otupělejší, ale od Scaly 1.0 TSI snad nikdo nečeká, že bude prohánět Passaty v levém pruhu, od toho jsou tam další dvě motorizace. I tak ale na dálnici nebude obtěžovat hlukem vytočeného motoru ani obludnou spotřebou.

To chci vidět, jak na dálnici exceluje Ceed 1.4, popř. nepovedený 1.0 T-GDi.
Avatar - Blue Sun
18. 1. 2019 10:50
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Hm, rozměry Scaly uvnitř jsou 148/142 cm na šířku. Vůči Golfu je to vpředu stejné, vzadu o 3 cm méně. Focus ztrácí 1 cm vpředu a má navíc 3 cm vzadu. i30 a Ceed mají 150/148 cm. Tohle nejsou rozměry, které poznáš na vlastním těle, tak tu, prosím, nelži.
OK, nemáš Škodu rád. Já taky ne. Ale nebudu kvůli tomu zbytečně lhát.
Avatar - iudex
18. 1. 2019 10:15
Re: Focus Only
Tak Tvoj pohľad asi nebude väčšinový, naopak väčšina testov sa zhoduje na tom, že nový Focus je opäť špička a silný kandidát na Auto roka 2019. Zlepšil sa práve v najviac kritizovaných oblastiach, t.j. kvalita interiéru, vnútorný priestor či kufor, plus jazdí špičkovo ako vždy. Mne osobne na ňom prekážajú výlučne benzínové trojvalce a aktuálne dosť vysoká cena.
18. 1. 2019 09:33
Re: Drahô
Ale to srovnavas 90kW/210Nm proti 110kW/250Nm a to neni moc srovnatelny.

Bliz je tomu dvoulitru od mazdy trivalec 1.0 TSI 85kW/200Nm a s nim je Scala o vic nez 100 tisic levnejsi nez Mazda.

Cili obhajovat to muzes jak chces, ale realita je, ze litr od VW ma v podstate vykon dvoulitru od Mazdy. Ikdyz vsichni vime, ze atmosfera ma sve prednosti a bude 3x kulitivovanejsi atd. realita je takova, ze maximalni vykon te slabe verze dvoulitru je proste nic moc.

Pokud bys tedy chtel podobne sviznou Mazdu, musis vzit X181 a to uz je pres 600.
18. 1. 2019 08:41
Re: Asi nová Octavia sviňsky podraží.
Jen blázen by čekal, že zatímco platy se zvyšují, výrobky zlevňují.

Mimochodem, jsem nedávno viděl základy personálu na soukromé poliklinice. U sester tam bylo 18tkč. Take it easy... Co tu píšeš neplatí plošně a všude.
Avatar - kaa
18. 1. 2019 09:00
Objektivně..
i když škodovky není moje liga, uznávám že z venku není zlá, ale...
Je tu to ale...
1. V Mladé Boleslavi si za hlavní soupeře určili Kiu Ceed, Hyundai i30 a Renault Mégane. Směšné. Soupeř podle délky, ne podle podvozku( ten je z VW Polo či Seat ibiza). A navíc soupeři mají větší výběr z motorů.
2. Když vynechám trapné tříválce a naftu, zbyde mi jediná motorizace a to je 1.5 Tsi. Ta má ale velkou měrou dva válce vypnuté(zapínají jen při velké zátěži), což se mi moc nelíbí.
3. Za defacto jedinou, v uvozovkách, slušnější motorizaci chce automobilka 524 900kč.
4. Škoda bude mít vždy velké mínus a to je image služebního vozu. Tento handicap mu nikdo neodpáře.

Takže kdybych toužil po Scale z úvodního obrázku vyjde mi odhadem na 550t.
No, za ty peníze už se dá koupit ledacos.
Avatar - JirkaV8
18. 1. 2019 10:21
Re: Ceny Scala vs konkurence
no jo, ale hovnik i30 je dost 3,1415 >:-[] takze jeho cena je uplne jedno ;-\
18. 1. 2019 08:56
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
A v čem je technicky horší než většina mainstreamu s vlečkou?
Avatar - _Karel_
19. 1. 2019 09:58
Re: Focus Only
Chlape chtělo by to trochu sebereflexe. Já si teda vůbec nemyslím, že je Škoda bůhvíco a nejlepší auto ve vesmíru, ale tvoje hanění škody coby křápů při současné adoraci nadpozemských fordů je čím dál smutnější.
Nehledě na to, že snad ani nevíš, na koho reaguješ - nadáváš ericnovi do hlupáků, že sem tahá fabii, přitom s fabií srovnával twissted.
Trochu míň krvavých očí by to chtělo.
Avatar - _Karel_
18. 1. 2019 16:34
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Tak sis Floyde poposedl fakt málo. BS tou poznámkou ironicky řekl, že některým haterům ke kritice stačí znak škody. Nepsal to jako svůj názor, ale jako reakci na toho, na koho reagoval webpaja.
18. 1. 2019 10:55
Výbava Ambition
Nechápu, proč vybava ambition nemá v základu aku kola. Všechny škodovky až ba malé citigo je v této výbavě mají. Jinak jsem s touto cenovkou počítal, protože se zdražuje napříč všemi segmenty. Prostě autu této velikosti a slušné výbavy dnes odpovídá cenovka okolo 450 tisíc. Kdo čekal cenu jak u Rapida byl trochu snílek.
Avatar - Emel
18. 1. 2019 10:21
Re: Nesrovnávat s současným Golfem
No tak Golf má už pár měsíců jako základní motor 1.0TSI, což je úplně ten stejný motor, jaký je i ve Scale, tedy tříválec. Hodně bych se divil, kdybys někde vyhrabal skladovku Golfa ještě s čtyřválcovým 1.2TSI.
18. 1. 2019 08:49
Re: Nesrovnávat s současným Golfem
Současný Golf se doprodává. Letos je zde nový Golf, nejspíše za cenu od 499 000.
Avatar - iudex
18. 1. 2019 09:57
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Napr. bubnové brzdy vzadu, také okaté katovanie kostov nemá nik z konkurencie. ;-)
Avatar - Missouri
18. 1. 2019 09:23
Re: Drahô
Dobrý postřeh, mazda 3 v sedanu je vítěz. :yes:
Avatar - shone9522
18. 1. 2019 08:57
Focus Only
když koukám na tu cenu a výbavu, tak Focus je skoro zadarmo.
18. 1. 2019 08:33
Asi nová Octavia sviňsky podraží.
Jasně, je zde velké zvyšování platů, zdravotní sesta již bere v průměru 40 000 (loni 34 000, letos navíc 5000 a vyšší prémie), takže to navýšení odpovídá. I letos se navyšuje ve státním o 10% na průměrných 38 500.

A jak to tak vypadá, nová Octavia bude začínat na 499 000 a to pamatuji ceny kolem 330 000.
Prostě inflace, a co nezdražuje?
18. 1. 2019 08:46
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
No neviem ci zrovna vyhrievanie volantu je zakladna vec. Skor je to bieda motoricky: tie litrove trojvalce na dialnici stracaju dych, a zeru ako dva krat vacsi motor! Zostava 1.5TSI s automatom, lenze to uz sme cez pol miliona Kc. Na male auto trochu odvazna cena. No a diesel do takehoto maleho auta nepatri. To par ludi pochopi, ked budu mat problemy s dpf pri castych jazdach v meste.

Stale je to len kompakt. Moze si marketing Skody rozpravat co len chce, ale Scala nepatri do "Golf-klasse" ani keby sa na hlavu postavili, a predlzili oba previsy este o meter na obe strany (takisto ako Octavia nepatri do strednej triedy, hoci ju tam Skoda usilovne tlaci). A to, ze za podobnu cenu uz moze mat clovek Ceed, i30 alebo Golf, to je tazky fail pre Scalu. Nie pre auta z nizsej strednej...
Avatar - _Karel_
18. 1. 2019 16:37
Re: Objektivně..
Ježiši kriste ! Auto si vyber takové, jaké tě učiní šťastným. Já jen píšu, že když to bude drahá škoda, tak minimálně část z toho, co zaplatíš navíc proti některým konkurentům, dostaneš při následném prodeji zpět. Určitě jsem nenapsal, že si mají všichni kupovat škodu, protože si drží cenu. To je jen jedno z mnoha kritérií, pochopitelně.
Mmch, z mé zkušenosti si skvěle podržela cenu i Mazda, to jen k včerejší diskuzi.
Avatar - rokyta.p
18. 1. 2019 15:30
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Přesně tak, já myslím, že o ekologičnost a jiné nejde. Vždy vyhrává levnější s podobnou fcí. Osobně jsem měl na prvním autě bubny i v předu, tak já bych se toho nebál. Hlavní je, aby to bylo správně udělané. Jak se dneska koukám kolem sebe tak většina řidičů ani buben od kotouče nerozezná. Hlavně ať si může nabíjet telefon a má to tlačítko klimy.
18. 1. 2019 14:43
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Pro predstavu jedou vedle sebe dve stejny auta treba 100km/h jodno bubny jedno kotouce vzadu. Jinak maji vsechno stejny. Na care slapnou max. na brzdovy pedal zablokuji vsechna 4 kola takze uz proste vic brzdit nemuzou. Co tam tedy provedou zadni kotouce tak zazracneho ze auto stoji driv?
Avatar - _Karel_
18. 1. 2019 13:55
Re: Platy a mzdy
Twl, to si děláš kozy? Doktor by měl zaplatit lepší nemocnici, lepší vybavení a nejlépe i lepší sanitky? Nebo by měl pracovat za plat uklízečky, aby byly ušetřené peníze použity na rekonstrukci u stavební firmy spřátelené s primátorem? Kluku, ty máš fakt dost...
;-\
Avatar - iudex
18. 1. 2019 13:42
Re: Platy a mzdy
:yes:
Veľmi dobre viem, aké náročné je štúdium medicíny a akú zodpovednosť majú lekári, rozhodne im vysoké platy doprajem. Aj s futbalistami plne súhlasím.
Avatar - _Karel_
18. 1. 2019 13:10
Re: Platy a mzdy
I kdyby doktoři brali 70t. - já bych jim to přál. Bylo by to daleko spravedlivější, než miliony a jejich násobky např. fotbalistům. A mohl bych na ně být přísnější. Zatím mají neodpovídající platy a někteří i neodpovídající přístup k práci.
To jen tak aby řeč nestála.
Avatar - twistedTSD
18. 1. 2019 12:42
Re: Objektivně..
Jinde a lépe možná ano, ale s kompromisy buď ve výbavě, nebo motoru.
Avatar - twistedTSD
18. 1. 2019 12:30
Skála
Určitě by se mi líbila cena o 10-20 tisíc níže, ale myslím, že i tak je odpovídající (a pokud to bude jak u Rapidu, tak 10-30 tisíc ještě půjde srazit). Základní výbava fajn (akorát ta švihadla) a do 400 tisíc s motorem, který naprosté většině populace více než postačuje. Kdo musí mít čtyřválec, tak později za 430. Za 430 už je sice základní Civic, ale 1.0.

K řečem o technice Pola...zkuste si Polo nebo Ibizu rozumně nakonfigurovat - hodně štěstí ve snaze udržet se pod 400.
Avatar - iudex
18. 1. 2019 11:18
Re: 1,5 TSI
Jo, v tom kompletnom cenníku (ktorý ako tradične redakcia neuviedla, ale museli to tu dať diskutéri) s manuálom už cena 1,5TSI nevyzerá zle. Skôr ma prekvapuje cena 1,6TDI, vždy platilo, že nafta je drahšia ako rovnako výkonný benzín a tu 85 kW nafta stojí rovnako ako 85 kW benzín. No a kto nemá auto len do mesta, tak štvorvalcová nafta 1,6 za cenu trojvalcového litra, to vyznieva v prospech TDI.
Avatar - Floyd
18. 1. 2019 11:16
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Každý kromě Skyactiv-G od Mazdy si zapomněl podotknout, protože ten ho nepotřebuje a normu Euro 6d-Temp plní s naprostým přehledem :yes:
Avatar - Emel
18. 1. 2019 10:40
Re: Nesrovnávat s současným Golfem
Hmm, tak to je slušná cena pro tu 1.5... sice teda platná pouze pro firmy a soukromník je na 490, ale i tak. Jen bych byl opatrný, aby to ještě nebylo podmíněné nějakým neodolatelným úvěrem třeba... už jsem si takhle na pár aut volal :-)
Avatar - iudex
18. 1. 2019 10:36
Re: Drahô
Tak ono je veľký rozdiel medzi M3 hatchbackom a sedanom. Kým pri sedane súhlasím, ten vyzerá parádne a je to bez debaty jeden z najkrajších sedanov v triede, pri hatchbacku mám (a zjavne viacerí) určité výhrady k dizajnu zadnej časti, ktorá mi príde neveľmi vydarená, ten obtlstlý zadok by som asi ťažšie spracoval.
Ale ak si sedanista (a tuším máš Corollu sedan, takže asi si), M3 v sedane je super voľba.
Avatar - Blue Sun
18. 1. 2019 10:06
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Na webu píší pro Ambition kotouče i vzadu...
Avatar - Missouri
18. 1. 2019 09:59
Re: Drahô
Postavme vedle sebe Scalu a mazdu 3 sedan. Kdo sáhne po Scale? Fanoušek aut a nadšený motorista spíše ne. Scalu si vezme mladá maminka, co nemá šajn o autech. Laik, běžný uživatel. Legendární dvoulitr od mazdy mu bude šumafuk, podstatné pro něj budou výklopné zadní dveře. Já to chápu, ale prostě nevybírám auto jako pračku. Ta mazda je vedle Scaly jako broušený diamant vedle českého granátu. Víc říkat netřeba. ;-)
18. 1. 2019 09:55
Re: Drahô
Já sedan chci :-) Nejsem ten typický český pepík, který potřebuje kombík, aby ho párkrát za rok naplnil :-)
18. 1. 2019 09:37
Re: Sleva
ale houby, jde o paketovou a samostanou cenu, kde paket je levnější. Nicméně pokud chceš můžeš to koupit za plnou cenu s tučnou marží.
Avatar - twistedTSD
18. 1. 2019 11:51
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Nedávno jsem sem dával srovnání Dusteru s bubny a tuším nabušené X3 s kotouči, Duster zastavil s přehledem dříve (můžu to případně zase najít). Takže to není tak černobílé. Odolnost proti fadingu - jasan, tam není o čem. Proto je asi brzdný účinek řízen trochu jinak než s kotouči.

Když srovnám auta, co máme doma, jede se mi s kotouči určitě příjemněji. Ale rozdíl v krizové brzdné dráze tak značný nebude. Už proto, že v takové situaci jde na zadní brzdy jen malá část brzdného účinku.
18. 1. 2019 10:13
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
jestli je to hnusný nebo ne je otázkou vkusu. Mě se to auto celkem líbí. Má to sice klasický EURO tvar, ale dá se na to koukat. A šautrpáku tam blbečku vůbec mít nemusíš. Běžně se do toho dá koupit automat, takže tě z ní ruka vůbec bolet nebude ty svalovče >:D >:D >:D
Avatar - iudex
18. 1. 2019 10:02
Re: Nesrovnávat s současným Golfem
Dopredáva sa, ale stále je to hodnotnejšie auto ako Scala, etalón triedy a pýcha koncernu, kde si nemôžu dovoliť šetriť ako pri Scale (minimálne nie tak okato, ako to robí Scala, viď napr. bubnové brzdy vzadu). Takže z hľadiska súčasného kupujúceho jasná voľba. Keď príde nový Golf, samozrejme to bude iné, ale je plne legitímne porovnávať, proti komu bojuje Scala teraz.
Avatar - Ozzman
18. 1. 2019 09:40
Re: Drahô
Že si slabší Mazdí motorizace namaže na chleba nejeden tříválec v turbu, se tu už ví dlouho, jen to někteří nechápou. Já osobně bych neměl v této třídě problém jezdit autem slabším a hezčím, jako je Mazda, ale rozhodně bych za to Scalu nezatracoval, protože pokaždé na dálničním přivaděči mi ukáže záda a to je realita...
Avatar - _Karel_
18. 1. 2019 13:14
Re: Objektivně..
Co koupíš v pěkné výbavě líp? Velmi pravděpodobně takové značky, u kterých zase protečeš víc při následném prodeji. Jsme v ČR, ceny Škody nejsou z nejnižších, ale mnozí už dlouho nekoukali na ceníky konkurence, zdražují všichni. Škodu draze koupíš a bez debaty - draze prodáš. ;-)
Avatar - Floyd
18. 1. 2019 11:32
Re: Objektivně..
Odmyslím-li si tragické tři válce, dodal jsem si do výbavy několik základních prvků, které považuji ve svém autě za nutné a vždycky jsem je měl a chtěl, mj. litá kola, automatickou klimatizaci, navigaci, a ejhle byl jsem rázem na 500 000 Kč. A za takový peníze už si můžu vybírat jinde a lépe. Takže toto bude Škodovka těžko podsouvat zákazníkům.
Avatar - Blue Sun
18. 1. 2019 11:13
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Nejhorší je, že po představení těch cen uvažuju o tom, že Scalu zařadím do výběru budoucího auta... Mégane a 308 sice jsou stále cenově o dost níže a nabízí i další bonusové slevy, jenže výbava je momentálně spíš na straně Škody.
Avatar - Blue Sun
18. 1. 2019 09:29
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Má na kapotě znak Škody? Nic jiného mě nenapadá.
18. 1. 2019 09:00
Re: Nesrovnávat s současným Golfem
Jo to beru, ale ani tak mi nepřijde, že by Golf nějak technologicky výrazně zaostával. Já litá kola, automatickou klimu a elektrické otevírání oken beru jako naprostý základ výbavy, takže bych byl u Scaly rázem na půl milionu. Za tříválec. To mě přijde prostě hrozný a kdybych teď vybíral auto, radši za těch 450 beru golfa ze čtyřválcem a z mého pohledu kompletní výbavou. Jestli nový golf začne na 499, tak mají Němci taky problém, protože nějaká normální varianta bude kolem 650 a to už je na nižší střední moc. Za to už je Passat Highline 2.0 TDI. Ale ano vím, ten tady bude končit.. taky bude nahrazen novým a dražším modelem.. a tak pořád dokola :-)
18. 1. 2019 09:56
Ceny Scala vs konkurence
Hoši Scala je drahá, ale pro Fleet bude za dobrou cenu. Bylo jasné jak to bude... ber nebo nech ležet.

Třeba takovej Hyundai u I30 , jen pro zajímavost dává slevy na konfigurátor klidně 25 % A každému.
Na akční ceník se dostanete klidně i na 15% .

Jasně , ne každej chce Hyundai, to chápu.
18. 1. 2019 09:16
Drahô
OK, takže motor nad ktorým by sa dalo uvažovať, teda 1,5tsi (boužiaľ nie manuál) za cenu Mazdy 3 sedan s dvojlitrom a manuálom??? Tak zase Mazdu zoberiem, a to sa mi včera zdala drahá oproti minulej gen >:D
Avatar - iudex
18. 1. 2019 10:30
Re: Ceny Scala vs konkurence
Tak i30 má kotúče vzadu, multilink, žiadne okaté lacné riešenia ako Scala, plus ak si priplatíš, môžeš ho kúpiť s parádnym dvojlitrom. Ja viem, pre fanúšiak Scaly 3,14. ;-)
18. 1. 2019 09:57
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Doprčic...shoda :yes: >:D
18. 1. 2019 09:39
Re: Mazda 3
možná někomu kdo hltá auta pouze podle papíru a tabulek. Jinak aktuální polo podvozkově předčí megane. Takže proč by to nemohla dát i scala. A v tu chvíli má scala spoustu dalších výhod vůči ne zcela povedenému meganu. Nicméně je třeba počkat skutečně na svezení.
18. 1. 2019 09:25
Re: Objektivně..
To jsou zase kecy. Podle mně naopak rozumná výbava je rozumně naceněná. Je to prostě hatch nižší střední od škodovky, na malý auta mají Fabii. 70 kW motor stojí stejně jako megane to samé 85 kW. Prostě jdou po francouzích.

Podvozkově věřím že to bude lepší než megane, protože už polo je na tom líp. A tady je větší rozvor.

Za mne je nejlepší verze 1,6 TDI která se vejde do půl míče i s nějakými příplatly, má 6 kvalt (pokud se nepletu) a málo žere, slušně pojede. Ideální rodinný auto. Vyplňuje prostor kde kdysi bývala základní octavie. O něco menší kufr zato nějaký věci navíc.
To je fér.
Avatar - Ada je zase tady
18. 1. 2019 08:52
Pane Bože, proč?
Proč do toho zase cpou ty tragicky zastaralé benzínové motory? Pochopil bych 1.5TSI na CNG ale tohle? Na těch obludných kolech to vypadá opravdu blbě, bude možné si objednat normální patnácky? A co ta LCD hrůza před řidičem? To tam nemohou dát obyčejné ručkové přístroje - třeba i za příplatek? Musí tam být ten obludný laptop? Takovou hrůzu si lidé opravdu nezaslouží! :no:
Avatar - Blue Sun
18. 1. 2019 09:35
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
O hodně menší? Délkou a rozvorem stejná třída, ztrácí pár centimetrů na šířce, ale ne rozdílem třídy.
18. 1. 2019 08:38
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
njn
motor z ŠÁDEPOPELNICE [odkaz] novodobý rysy z ŠÁDEPOPELNICE, interouš z ŠÁDEPOPELNICE.... řekněte mi někdo kam na ty debilní nápady furt chodí? >:D
JAK TO že to V dnešní době 2018 nemá !! ani ten blbý středový DOTYKOVÝ LCD naštorc?? já si chci fpoho brouzdat internetem a infotejmentem. Z šádetabletu mě leda bude bolet ruka !!
PS: asi jako z šautrpáky... tj teda pokrok sodruzi
>:D
>:D >:D
>:D >:D >:D
>:D >:D >:D >:D
>:D >:D >:D >:D >:D
>:D >:D >:D >:D >:D >:D
>:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D :yes:
PS: ŠUNGÝNI, BYLI STE SE UŽ NĚKDY PODÍVAT FČAJNĚ?? [odkaz] >:D
19. 1. 2019 11:04
Re: Focus Only
No srovnávám především proto, že jsem ho rok musel používat a prostornost u 3G byla naprosto tragická. Když vozíš 5ti členou rodinu, tak si Focus Combi vybere jen masochista, ať díky místu na zadních sedadlech nebo plochý kufr.

Naprosto souhlasím s Karlem, jsi naprosto nekritický k autu, co sis vybral. Focus má výborný podvozek, řízení i řazení, ale zbytek auta je naprosto podprůměrný. Proto jej sráží na použitelnou mez.

Nech si laskavě invektivy na téma ubohost, protože je to přesně to, co tu předvádíš, jakmile se někdo dotkne Fordu ;-)
Avatar - _Karel_
19. 1. 2019 10:00
Re: Skoda
Pointa byla, že vyčítáš Scale plecháče, torzku... které mají i o dost dražší Mazdy. Buď je to špatně u obou, nebo ani u jednoho.
Avatar - woody-alien
19. 1. 2019 07:45
Re: Nesrovnávat s současným Golfem
To by odradilo možná tebe, jinak nikoho. Představa, jak kupec prožívající těžký vnitřní boj mezi Scalou a Golfem nebere na lehkou váhu ani možnost zablbnout si na zamrzlém parkovišti, mě nutí popadat se za břicho. >:-[]
18. 1. 2019 23:30
Re: skoda
Ocova fabia I.generacie (skoro tych 20 rokov) 1.4mpi ma spotrebu o malo vyssiu ako ja dnes. Rozdiel je, ze moje auto ma o 300kg viac a o 40kW viac, s mensim objemom a chyba mu k "dokonalosti" 1 valec. O emisiach sa dalej bavit nemusime. Predchadzajuce auto, ktore som mal s atmosferickou 1.6 a o 20kW menej ako mam teraz dokazalo prejst 600km na 62l nadrz - ak som mal z toho aspon 3/4 dlhych tras. Holt niekto zije v spomienkovom optimizme. Takze keby som si mal znovu vybrat, tak si vyberam...... ten aktualny trojvalec.
18. 1. 2019 19:15
Re: 1,5 TSI
Hod este nejake vyherne cisla do loterie, ked uz mas tu vestecku gulu.
Avatar - Emel
18. 1. 2019 18:54
Re: Skoda
Bylo by to holt bez Led, bez mlhovek, bez tempomatu, bez prevence nárazu, bez bluetooth, bez výškově stavitelné sedačky. Něco jako současná 3 Emotion ;)
18. 1. 2019 17:08
Re: Scala vzadu užší než Kia Rio v cene nového Focusu :-)
Zase kecy. Ford je zvenku širší přesně o 3 cm, a s ohledem na to jak pracuje s využitím prostoru, věřím že vevnbitř bude stejně široký nebo užší. Koneckonců kur má ford menší o 90 l.
Avatar - _Karel_
18. 1. 2019 16:48
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Tak s tím ti tedy nepomůžu. Tak jen vem jako fakt, že to bylo myšleno jinak, než jsi to pochopil. Pomoci by ti mohlo i to, že o kousek níž BS píše, že o Scale sám teoreticky uvažuje coby svém dalším autě.
Avatar - Emel
18. 1. 2019 15:32
Re: Ceny Scala vs konkurence
Jenom podotýkám, že jak torzka, tak bubnové brzdy v kompaktech byly už... vlastně odjakživa. Já si pak pamatuju, jak se velebila třeba taková Almera, která přišla s víceprvkem a (volitelně) kotoučema vzadu (cca. půlka devadesátek).

"Dokonce i Honda"... opět, Octavia II měla víceprvek až někdy do roku 2012, zatímco Honda představila 8G v roce 2005 (?) s torzkou. Takže s tím "průkopnictvím šetření" to není zase tak černobílé... my jsme si za poslední roky zvykli na víceprvek a kotouče jako standard, ale že by to tak bylo pořád, to teda nebylo.

PS: 1.2TSI nebyl překoňovanej, jen měl blbě udělaný rozvody.
Avatar - _Karel_
18. 1. 2019 14:09
Re: Platy a mzdy
Já samozřejmě chápu, že je to tržní cena. Ale vidět pologramotnýho fotbalistu s ročním platem v miliardách a vedle toho špičkového lékaře denně zachraňujícího životy, který si teoreticky snad sáhne za rok na 1 milion (ale spíš nesáhne) - to prostě není ok.
Avatar - Blue Sun
18. 1. 2019 12:32
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Hele, beru, že s tebou a mnou je to jako se mnou a Škodou, ale trošku u té nenávisti přemýšlej...
18. 1. 2019 12:32
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
no hlavní důvod je šetření.
Avatar - Ozzman
18. 1. 2019 12:10
Re: skoda
Tak to bude silný hráč v segmentu... :yes:
18. 1. 2019 11:58
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Šautrpáka ? Co je to zase za vidláckej dialekt ... ;-)
18. 1. 2019 11:46
Re: Focus Only
Pravdou je, že Focus dělal a dělá vždy velmi dobré jméno fordu. Vlastně celá minulá řada už od roku 2012, nebo kdy ji zacali dělat je výborně postavené auto, které navíc designem je moc pěkné a které je navíc spolehlivé a bez vážnějších problémů.

Mezi námi je spolehlivější, než celé slavné současné mondeo, to je trochu ulet kvalitativní, ale ford si je toho vědom a evidentně to řeší.

Na druhou stranu si nejsem úplně jistý novým focusem jakožto důstojnějším nástupcem minulé generace. Ano technologicky je tam posun velký a myslím, že už jen tím, že se ford nebál to auto tak posunout by auto roku měl jednoznačně získat. Jak to ovšem bude s dalšími věcmi a spolehlivostí a kvalitou ukáže čas. Já pevně věřím, že ford nezklame jako u mondea.
18. 1. 2019 11:36
Re: Objektivně..
3.Já bych to tak neviděl. Ta cena je nastavená tak, aby mohla dolů. Prakticky vzato se celý automobilový průmysl chystá na krizi a dělá si na ní základy, to nejen u aut, ale prakticky celý zbytek automotive, co se kolem točí s tím počítám, že krize přijde. V německu už se to začíná projevovat a bohužel jsme na něj vázaný. Pokud by ji nasadili nízko, nebude pak prostor jít s cenou dolů.

4. To si nemyslím. Jasně, superb, octavie a kodiaq jsou typické služebáky. Ale Fabie, Rapid a Karoq, tam ten rozdíl není tak zásadní a dost po nich sahají soukromí majitelé.
18. 1. 2019 11:32
Re: Nesrovnávat s současným Golfem
legitímne sa porovnávať môže a má, ale aj v rámci triedy sú podkategórie. Ľudia budú ťažko vážne uvažovať scala/golf, M3 ale často scala/korea, megan, astra, leon
Avatar - _Karel_
18. 1. 2019 11:30
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Floydem poposedni si.
18. 1. 2019 11:20
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
No musí se čistit, to je jejich nevýhoda, jsou hlučnější a náchylnější v zimě na krával no. To je u bubnů pravda
Avatar - twistedTSD
18. 1. 2019 11:14
Re: Objektivně..
No a koho si měli určit za soupeře? Clio? Realita je taková, že 99 % populace je technický základ podvozku úplně ukradený.

1.5 TSI startuje na 430 tisících.
18. 1. 2019 10:35
Re: skoda
1.5 TSI 110kW Style manuál 484 900,- to zní dobře. S metlou a nějakou parkovací kamerou za pět stováků to bude velmi slušná nabídka (vzhledem k dnešním cenám).
Avatar - twistedTSD
18. 1. 2019 10:33
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Kdybys aspoň nekecal, vyhřívaný volant mít můžeš...
18. 1. 2019 10:31
Re: Nesrovnávat s současným Golfem
No moc jsem po tom opravdu nepátral a kouknul jsem se pouze na skladové zásoby tohoto dealerství a tam těch čtyřválců je většina. 1,5 TSI za 460 tis. mi přijde slušné.

[odkaz]
Avatar - JirkaV8
18. 1. 2019 10:23
Re: skoda
hmm, 1.5 TSI 110kW Ambition : 429 900,- :-) :-! hned jina kava, redakce to mela nekompletni
Avatar - Emel
18. 1. 2019 10:23
Re: skoda
Kde jsi přišel na 1.5TSI bez DSG? Jestli je to ofiko, tak je to dobrá zpráva :yes:
18. 1. 2019 10:19
Re: Nie, radšej Dízla...
Adekvátní ecoboost je dnes tříválec s reálnou dynamikou zaostávající za 1.5 TSI a s horší spotřebou cca o litr.
[odkaz]
Avatar - iudex
18. 1. 2019 10:16
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Nie, len v základe.
18. 1. 2019 10:16
Re: Drahô
Nejde o parametre, ani papierový výkon. Jazda s 2,0 Mazdy je niekde inde, hlavne dlhé trate, nikdy nechcem aby skončila (akurát nie som ropný magnát, no)
Ten 1,0tsi mi do baráku nesmie (áno skúsil som ho).
Avatar - Blue Sun
18. 1. 2019 10:12
Re: Drahô
Jenže to je právě to, co rozhodne o prodejích. Fanoušků a nadšenců je hrstka, a o ty se perou ještě další značky. Legendární dvoulitr? Legendární by. 2.0 V6, ale tohle?
18. 1. 2019 10:10
Re: Drahô
SUV nie, to nie je moja kategoria.
Avatar - fOE
18. 1. 2019 10:02
Re: Asi nová Octavia sviňsky podraží.
A za kolik uvazku tech "prumernych" 40tis maji? Za 1 jako vetsina populace? Nebo 1,5? 2? Tyhle statnim simlem vypoustene prumery me vzdycky dostanou. 8-s
Avatar - Ozzman
18. 1. 2019 09:11
Nie, radšej Dízla...
Při pohledu do ceníku je to jasná volba, spolehlivý,úsporný, dostatečně výkonný 4 válcový 1.6TDI za 434 tisíc.... tady vidím obrovský potenciál Scaly. Tam klasický naftový Csegment silně zaostává.

Ale důvod ke koupi základního 1.0 TSI se mi zdá naprosto nesmyslnné, protože mít sice trochu vybavené auto, ale pořád lowend, který má vzadu bubnové brzdy! To je celkem úlet. (Tedy v nedávném článku se o nich psalo, bude to tak doopravdy?).

Za podobné peníze je nejen etalon třídy (Etalon pro většinu lidí, né pro pár plácalů), Golf, ale třeba výborný Fokus s 92kw Ecoboostem (415 tisíc, popřípadě 74kw za 390 tisíc), nebo Leon se stejným motorem jako Scala nyní akčně za 412 tisíc či nedávno testovanou a velmi chválenou Astru turbo s 1.0 77kw za 403 tisíc, popřípadě s 1.4T 92kw za 422 tisíc.

Takže, pokud benzín, radši bych se podíval jinde a oželel pár prvků výbavy za dospělé auto nižší střední třídy, ale chtít kompaktní naftu, Scala je žhavým kandidátem !

BraVWo Škodovce, že dala zase TDI zpět do nabídky dostupné lidu !
18. 1. 2019 08:46
Re: Asi nová Octavia sviňsky podraží.
Ty platy udává český statistický úřad a i idnes. Skutečně loni udával u sester 34000 a letos je skutečně navýšeno o 5000 a vyšší prémie, takže 40 000.

Prostě inflace a vyšší výbava, takže cena OK.
18. 1. 2019 22:50
Re: skoda
Je to asi věc názoru, ale zvuk mého 1.2 PureTech se mi líbí 100x víc, než zvuk kteréhokoli čtyřválce
Avatar - twistedTSD
18. 1. 2019 13:02
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Tak já neříkám, že bych toužil mít v kompaktu bubny...ale stejně je ani ta Scala v žádné rozumné specifikaci mít nebude.

Srovnání bubnů a kotoučů ve stejném autě by mě upřímně zajímalo. Pořád platí, že pro krizové brzdění jsou mnohem důležitější brzdy přední.
Avatar - iudex
18. 1. 2019 11:33
Re: Platy a mzdy
Nikto netvrdí, že mnohí lekári ten Mercedes nemajú, naopak (podľa vyjadrenia jedného Mercedes je pre nich z D3 jasná jednotka a statusový symbol), ale zrejme si na tom parkovisku prehliadol mnohé obyčajné autá, ktoré tiež patria lekárom. Mám v rodine troch, dvaja skutočne majú Mercedesy (so súkromnou 30 ročnou praxou), ten tretí ako začínajúci má Fiat Punto. Takže ako mnohé iné profesie, keď sa snažíš a odmakáš nejaké roky, môžeš si jedného dňa dovoliť aj ten Mercedes, ale ani lekárom pečené holuby (pardón Mercedesy) do huby nepadajú.
18. 1. 2019 10:09
Re: Drahô
1. nevadí, že nikto nechce, JA ju chcem (sedany vidím rovnako často na cestách ako HB)
2. nejde o parametry, ale ktorý prichádza do úvahy
3. veď práve, cieli inam za cenu Scaly, tým pádom cena Scaly je premrštená. Okrajová role je OK, aspoň nebude na každom rohu ako tuctová Scala, a menej sa kradne tým pádom.

Nie je to mimo, mám ešte terajšiu verziu, pár rokov si ju asi ešte nechám.
Avatar - rokyta.p
18. 1. 2019 08:55
polojasno
Alespoň bude prostor pro slevy >:D Základ za 369 dejme tomu, ale 1.5TSI trochu přestřelili. Časem snad bude 1.5 i pro Ambition :-!
18. 1. 2019 18:29
Re: Škoda
Zľava na fleet skoda som mal 12%, nižšia výbava, pri vyšších výbavách je zľava vyššia.

Najvyššie zľavy ma Opel, lenze je to šrot a navyse aktualne velmi slabé výbavy. Kde stačí škode style, musi mat Opel innovation s paketmi..
18. 1. 2019 18:15
Skoda
chcela dopriat zakaznikom vybavu ktoru uz pri inych znackach ma zakaznik v zaklade a tak vo vybave Ambitiom auto prichadza na plechacoch, so svihadlami vzadu,torzkou, bubnami vzadu a najslabsie TSi s 5 stupnovou prevodovkou. No tak to sa v tej skodovke fakt odviazali >:D neviem si potom predstavit tu vybavu Active? Volant by bol za priplatok?
18. 1. 2019 11:37
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Automat tam mat mozes ale bohuzial jeden z tych horsich.
Avatar - 3_diamanty
18. 1. 2019 09:24
Re: Drahô
ono za 489 tacov mas uz podobne velky kaskaj 1,3 turbo stvorvalec 103kw s 6st manualom .... tu nie je o com ( scala nema narok )... navyse bonus vacsia svetlost... vacsie kola... a v neposlednom rade aj lepsi imidz... mat tak pol melona tak skor skusim kaskaja ... okrem ineho u scaly ani nie je co vybrat.. vsetky kombinacie presne na pr.d jak naschval ..
Avatar - 3_diamanty
18. 1. 2019 09:09
skoda
ze nie je 1,5tsi aj s manualom ( za nejakych styristo-pade ) ... ach jaj... opat podivne kombinacie motorov aj vybav .... a kto uz zase ma na 1,5tsi s automatom ten moze uz rovno golfika alebo mazdu ci nieco uplne ine ...

auto sa mi paci ale nevidim tu vhodnu kombinaciu motora aj prevodovky.... ked uz to ma manual tak zase to ide len na 3 valce.. a ked uz to ide na 4 valce tak to ma automat a stoji to skoro ako ceed GT... neviem.. osobne som velmi sklamany z koncernovej ponuky motorov aj prevodoviek jak v scale tak aj v t-crosse a ako som uz skor spominal aj T-roc to ma tam cele na houno ... a pritom toto bola prave silna stranka koncernu vzdy .. prave ta kombinacia vybavy motorov a prevodoviek... ale asi aj tu plati ze nic netrva vecne a dnes uz koncern tie kombinacie nezvlada vobec... no a teraz aku scalu? babo rad... 3 valec isto nie.. a 4 valec s vypinanim valcov s automatom? pritom uz davno tu mohla byt hybridna scala alebo nieco 4 valcove na sposob mazdy ci toyoty ... vecna skoda... teda vecna nie... hadam docasna ;-\
18. 1. 2019 08:58
Re: Asi nová Octavia sviňsky podraží.
Ty platy jsem viděl na vlastní oči z prezentace před jednáním o navýšení ;-)
Avatar - iudex
18. 1. 2019 13:02
Re: Škoda
Tak nie je žiadnym tajomstvom, že drvivá väčšina Škodoviek je firemných/služobných (za r. 2018 firmy 84%, súkromníci 16%) a pre firmy a fleety sú ceny úplne iné ako pre bežného kupujúceho. [odkaz]
Avatar - .StenLi.
18. 1. 2019 10:05
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Noze nam povedz kolko krat si sedel v Scale :-) Nikdy, takze hovorime iba o cislach a tie hovoria v prospech Scaly kedze ma vacsi razvor a samozrejme aj mensie previsy, takze o com tu fabulujes?
Avatar - kaa
18. 1. 2019 09:02
Re: Mazda 3
No ono to i tahle stojí za úsměv.
18. 1. 2019 08:43
Sebevědomá cena
Vzhledem k tomu, že za ceníkovou cenu Scaly s tříválcem ve výbavě Style lze sehnat Golfa se čtyřválcem v Maraton Edition, které na rozdíl od mladoboleslavské novinky nic důležitého nechybí, tak to budou mít ve škodovce těžké. Budou muset už od začátku nasadit opravdu výrazné slevy, což se u novinek moc nenosí.. no uvidíme
18. 1. 2019 12:40
Škoda
Škodovka je jak McDonald's, Gambrinus, levné čínské šmejdy nebo Zeman. Nikdo je nechce, nekupujete, v životě by se jich nedotkl, všichni jimi pohrdají a hele na realitu. :-)
Avatar - 3_diamanty
18. 1. 2019 10:05
Re: skoda
plus vibracie za studena... tazsi rozbeh... k tomu 4 valce su aj lepsie vyvazene uz z konstrukcneho hladiska a teda aj z hladiska kultury chodu voci akemukolvek 3 valcu ... ak clovek ma moznost volby tak tu treba 4 valce... navyse spotreba je podobna.. 3 valce nezozeru o stvrtinu menej ako 4 valce hoc maju o valec menej .. niekde dokonca 3 valce zeru viac ako 4 valce... ten liter v ceede zerie 7 litrov... uz 20 rocny civic 1,6 s podobnym vykonom jazdil za 6 ... ale tak pokrok nezastavime to je pravda .. ;-)
18. 1. 2019 09:35
Re: Focus Only
problém focuse je že jeho význam v segmentu klesá. Kdysi jediný vážný konkurent golfa spadl do šedivého průměru. To jak vypadá to auto uvnitř, a co dokáže po praktický stránce nabídnout je smutný. Podvozek asi OK, ale v týhle třídě to není jen o podvozku.

Nemyslel jsem že to kdy řeknu, ale aktuálně radši Kiu ceed než focuse.
18. 1. 2019 09:32
Re: Drahô
1. sedan nikdo nechce
2. nejlevnější mazda 3 - 520 000 s motorem, který se na 1,5 TSI nechytá (protože má horší parametry)
3. Zrovna mazda 3 cílí v rámci segmentu úplně jinam. To není konkurence scaly, a obávám se že bude stejně jako předchůdce hrát zcela okrajovou roli (ale to je na jinou diskuzi)

Takže je to úplně mimo. Ale kup si chceš, teda pokud máš za co. :-)
18. 1. 2019 11:14
Re: Výbava Ambition
... za čtyřistapade neprodejné ... a litá kola jsou to poslední ... >:D
18. 1. 2019 08:57
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Nemá 1,5TSI taky filtr pevných částic? A není Scala konkurencí právě pro Golf, Ceed, i30? ;-)
19. 1. 2019 17:17
Re: Focus Only
Dokud bude možnost výběru, nevím proč se rozhodnout pro 3hrnek. To, že ho dělá BMW asi není moc argument pro koupi v jakémkoliv jiném autě. Dokud tu bude 1.5l-1,6l 4válec u jiných výrobců, Fordí experiment nemá moc smysl.

Jinak máš určitě pravdu s objemem a to hlavně u malých aut, kde je 3hrnek jedinou motorizací, např. Atmo 3hrnky od VW a PSA, kde 1.2VTI/Puretech díky vetšímu objemu a tím i točivému momentu je lepší volbou ;-)
19. 1. 2019 13:59
Re: Focus Only
Koukám, že kde docházejí argumenty, nastupují urážky...
19. 1. 2019 12:23
Re: Focus Only
Souhlas, 3 hrnky u 1.5EB je přešlap. Navíc mu nepřidá ani unylý unisex design exteriéru. Nelíbí se mi ani střední panel přístrojové desky, ikdyž oproti minulé generaci je to přece jen posun k lepšímu ;-)
19. 1. 2019 03:27
Re: Scala vzadu užší než Kia Rio v cene nového Focusu :-)
Ta sedla! >:-[]
19. 1. 2019 03:21
Re: Ceny Scala vs konkurence
Nepovídej! >:D >:D >:D
18. 1. 2019 23:50
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
>:D >:D >:D :yes: Holt tvrdá data se pomlouvačům Scaly nehodí do krámu, no... >:D
Avatar - twistedTSD
18. 1. 2019 23:02
Re: Skoda
Škoda, že ta poslední věta platí s mírnou nadsázkou i pro ceny.
18. 1. 2019 22:57
Re: skoda
Ve výsledku máš pravdu, ale všechna auta žrala před 20 lety míň než dnes. Jinak nevim jak je to s tou spotřebou. Mám cactuse 1.2 PureTech 82 koní atmosféra 3 válce, dlouhodobá spotřeba i s pár cestami na Slovensko (nezřídkakdy jedu 150) a každodenním dojížděním do práce v zimě činí podle palubáku rovných 6 litrů reálně dejme tomu 6.5. Podotýkám nejsem brzda provozu a tyto cesty podstupuju s často dost naloženým autem. Pro srovnání: Hyundai i30 minulé generace co má známý 1.4 66 kW atmosféra 4 válce sežralo při každodenním dojižděním do práce 7.5 litru. Auto prázdný 1 člověk+batoh. Nojo pokrok nezastavíš
Avatar - Floyd
18. 1. 2019 19:55
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
To bude nejspíš tou rýmičkou, umírám a bolí mě palice >:D
Avatar - Blue Sun
18. 1. 2019 19:41
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Tak sorry, ale když tu ironii pochopil i webpaja, se kterým jsem tady spíš na nože, je u tebe něco hodně, hodně špatně.
18. 1. 2019 16:57
Re: Škoda
to by se mělo testat - cenu si drží kůli nezájmu. >:D
Ty si tak dobrej ekonom jak zeman prezident.
Avatar - rokyta.p
18. 1. 2019 15:21
Re: skoda
s tím 1.5 by už to mohlo jet relativě pěkně :-) už se těším na nějaký pořádný test
Avatar - twistedTSD
18. 1. 2019 14:53
Re: Drahô
Vetší světlost v kombinaci s FWD pro mě žádnou výhodou není.
Avatar - Emel
18. 1. 2019 14:05
Re: Platy a mzdy
Sportovci jsou úplně jiný model. Pokud jsou na Ronalda ochotné koukat desítky milionů lidí a sponzoři jsou ochotní vypláznout miliardu za logo na jeho dresu (zjednodušeně, oni to nevypláznou přímo za logo na dresu Ronalda, ale v konečném důsledku je to tak)... tak ať si to klidně dělají. Že si to nezaslouží je třeba pravda, ale budiž mu to přáno.

Zdravotnictví je pořád tak trošku socialismus, půlka občanů má problém dát za návštěvu u lékaře 30Kč, ale že návštěva u dejme tomu srovnatelně vzdělaného právníka stojí 1500... ;-)
Avatar - iudex
18. 1. 2019 13:45
Re: Platy a mzdy
Ale to nevyčítaj tým lekárom, ale poisťovniam, farmafirmám či Pente a J&T. To sú tí, ktorí profitujú (na úkor toho chýbajúceho hajzláku). Peňazí v systéme je dosť, len sú nesprávne alokované, resp. odčerpávané.
Ale to je debata inde, vráťme sa k autám.
Avatar - wakantanka
18. 1. 2019 13:23
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Asi 4 rok sedlám poslednú generáciu Carnivalu predávanú oficiálne v Európe. Zhodou okolností mám stále (hlavne na robotu) aj tú staršiu k dispozícii. Obe sú MPV, obe sú približne rovnako dlhé, vážia skoro rovnako, takže sa núka aj medzigeneračné porovnanie. Odjazdil som s oboma dosť v rôznych režimoch a fakt je ten, že tá novšia s kotúčmi kol dokola brzdí na pocit horšie, ale vo výsledku na kratšom úseku. Ak sa brzdí opakovane naložená posádkou a batožinou z väčších rýchlostí, na staršej vädnú brzdy skôr a viac. Podotýkam, že obe majú za sebou výmenu jak segmentov, tak kotúčov/bubnov a od výmeny najazdili zhruba rovnaké km.
Avatar - twistedTSD
18. 1. 2019 13:02
Re: Nie, radšej Dízla...
Leon má přece v základu halogen, ne?
Avatar - twistedTSD
18. 1. 2019 12:39
Re: Focus Only
S tím minulým Focusem teda nevím. Nejel jsem v něm, své kvality určitě má, ale designově globální unisex, prostornost Fabie a 1.6 EB spolehlivostí neoplýval.
Avatar - Blue Sun
18. 1. 2019 12:21
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Ne ne, 208 nebyla moje, i když jsem s ní často jezdil.
Avatar - twistedTSD
18. 1. 2019 11:59
Re: Drahô
Takhle se to nedá brát. Scalu si zpravidla koupí ten, kdo našetřil...na Scalu. Mazda 3 už je jiná cenová, navíc předpokládám, že ne zrovna vzor praktičnosti.
Avatar - twistedTSD
18. 1. 2019 11:53
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
tak tedy...[odkaz] Asi to není úplně srovnatelné, X3 v plné palbě bude už docela kolos. Ale i tak...
Avatar - wakantanka
18. 1. 2019 11:38
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Zatiaľ, som zvedavý o koľko narastie Golf VIII a následne Octavia či LEon. Potom to už taká jasná konkurencia podľa mňa nebude.
Avatar - twistedTSD
18. 1. 2019 11:38
Re: Nie, radšej Dízla...
Dražší by to určitě bylo a kdoví, jestli by výsledek (levné LED na dálku) za něco stál. Takhle prostě místo halogenové paraboly pro potkáčky použili menší LED paraboly a zbytek nechali klasicky. Full LED asi v low-costu za 370 tisíc nečeká nikdo.

[odkaz]
Avatar - _Karel_
18. 1. 2019 11:33
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Myslel jsem, že už jsi Clio nahradil Peugeotem?
18. 1. 2019 11:32
Re: Nie, radšej Dízla...
Předpokládám, že 911 má dva GPF a samostatné, takže tam už to něco váží. Tady u mainstreamu bude jeden a ještě asi integrovaný s katem, takže bych to viděl na nějakých 5kg navíc. Horší je, že je to špunt do výfuku.
Avatar - Floyd
18. 1. 2019 11:19
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Pro někoho jsou to čísla, která apriori nechce vidět a chápat >:D >:D >:D Bohužel pro ostatní, co to pak musí číst.
Avatar - iudex
18. 1. 2019 11:10
Re: Drahô
To si jej dal. >:D Ale inak máš pravdu, tá ťažká zadnica je dizajnový fail.
Avatar - _Karel_
18. 1. 2019 11:06
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
:yes: za poslední větu.
Avatar - twistedTSD
18. 1. 2019 11:05
Re: Cena
Docela často vídám novou i30 v kombíku.
18. 1. 2019 10:51
Re: Drahô
Ale aj to auto vyzera inak(hodnotnrjsie) ako Scala. A ma v zaklade vsetky okna v elektrike >:D
Avatar - donPedro
18. 1. 2019 10:48
Re: skoda
Je to jen mnou předatlováno z internetového denníku "Toho, jehož jméno se neříká" ;-)
18. 1. 2019 10:44
Re: Nie, radšej Dízla...
Budu to najlacnejsie staticke LED svetla pre stretavacie. V zasade nieco ako halogeny s cockou, len miesto ziarovky LED modul.
Efekt to urobi ale ziadna nadstavba co robi LED svetla dobrymi, aj ked v tejto cene to je asi jedno, hlavne ze vyzeraju lepsie.
Avatar - Missouri
18. 1. 2019 10:41
Re: Drahô
Jo, jo, pravda. Corolla je sice taky docela tuctové auto, jízdní prožitky nic moc, ale chtěl jsem prostě velké a spolehlivé auto za malé peníze. K designu mazdy 3 hatch jsem se vyjádřil výše, je to průšvih. :-(
Avatar - Missouri
18. 1. 2019 10:33
Re: Drahô
Mezi námi, ten nový hatchback mazda 3 je designový karambol par excelence. Každému, kdo má trochu cit pro balanc je jasné, že C sloupek připomíná psa vykonávajícího velkou potřebu. Proto jedině sedan, kvůli jeho eleganci. Ta záď je zkrátka strašně těžká, vypadá jako pětitunové závaží na autojeřábu.
18. 1. 2019 10:29
Re: Nie, radšej Dízla...
Čo bolo to bolo, terazky jsme po WLTP.
Avatar - Emel
18. 1. 2019 10:17
Re: Drahô
Já ti nevím... když jsou pro někoho podstatné výklopné zadní dveře, tak si pořád může vzít tu Mazdu jako HB, ne?

Mazda 3 je samozřejmě v hierarchii výš než Scala, taky ale základ stojí s papírově srovnatelným motorem o 120t víc.
Avatar - iudex
18. 1. 2019 10:16
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Aj pre 70 kW? Pretože pri predstavení sa jasne spomínalo, že základné verzie budú mať bubny.
18. 1. 2019 10:11
Re: Platy a mzdy
Tady je to komplet za 2017 - sestry průměr 33 927,- Kč, ve státním 36 808,- , což je dáno tím, že státní jsou fakultní nemocnice. Doktoři průměr 70 672,- Kč, státní 74 496,- [odkaz]
Avatar - Ozzman
18. 1. 2019 10:01
Re: Platy a mzdy
Taky mi to příjde divné.. asi půjdu dělat zdravotní sestru >:-[]
18. 1. 2019 09:16
Re: Sleva
No to je jak před Vánocema.. jeden den to stálo v neveřejném ceníku 23 tis. a hned je z čeho výrazně zlevňovat >:D
Avatar - 3_diamanty
18. 1. 2019 09:16
Re: Nie, radšej Dízla...
nakoniec ten dizel je tam najsikovnejsie posadeny suhlas... a aj cenovo.... aky to paradox vzhladom na velkost a cielenie auta ...

koncern podla mna akosi zaspal celkovo s motormi a kombinaciami ... toci uz vzdy dookola par "nezmyslov" hrajucich opat na struny skor firmam ako sukromnikom ... pritom auta ma coraz krajsie ale co z toho ked cely ten zbytok pod kasnou je coraz nekupitelnejsi
Avatar - Emel
18. 1. 2019 08:51
Re: Platy a mzdy
Octa je na 497 v Ambition, takže pokud by se rozhodli vypustit základní výbavu, tak třeba jo. Jinak mi to ale přijde jako spekulace.
19. 1. 2019 06:23
Re: Škoda
Neříkají ti doma blesku? Byla to pokračující ironie nad tím, jak Škodovku nikdo nechce a přesto je nejprodávanější, nová i ojetá.
19. 1. 2019 00:22
Re: Focus Only
Bohužel, nový Focus se u řady lidí tragicky diskvalifikoval idiotským přechodem 1.5 Ecoboostu na 3válec. To je neodpustitelný marketingový kiks a přímá nahrávka konkurenci (Golf, Leon, Scala, Astra, Megane, ceed, i30 - všichni mají větší než základní benzín se 4 válci)! :-O :-O :-O
18. 1. 2019 14:56
Re: polojasno
Slevy? U Škodovky? Kde? Já jsem dostal v rozmezí 4-6%, když jsem hledal auto pro manželku. Nakonec to vyřešil nákup ve Škoda plus...
Avatar - twistedTSD
18. 1. 2019 12:58
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
No teda...dneska už se člověk nemůže spolehnout na nic. :yes:
Avatar - iudex
18. 1. 2019 12:52
Re: Nie, radšej Dízla...
A čo má Leon? Tiež full LED, a to je výbehový model a vždy bol pomerne lacný, takže to nebude argument.
Avatar - iudex
18. 1. 2019 12:46
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Odlišné autá ti nepovedia o rozdiele bubon-kotúč zhola nič (nehovoriac o hmotnostnom rozdiele, Duster vážil možno 1,2t a X3 1,7t), daj porovnanie rovnakého modelu auta, jedno s bubnami a druhé s kotúčmi, daj tri plné brzdenia zo 100vky a uvidíš ten rozdiel.
Proste je to jednoznačne o šetrení zo strany automobilky, nič iné. Len pri tom Dusterovi sa ti to premietne do ceny, pri Scale však nie.
18. 1. 2019 11:08
Re: Nesrovnávat s současným Golfem
Tak to jsem upřímně řečeno neřešil, ale nechci šířit bludy, tak jsem tam teď raději zavolal a je to konečná cena. Není podmíněná úvěrem ani ničím dalším. U Scaly čekám slevu do 5 %, takže reálně Scala Style s tříválcem bude na stejné ceně jako tento Golf v Maraton Edition se čtyřválcem v ceně pro soukromé osoby. Za mě jasně Golf - lepší výbava, lepší motor, lepší komfort. A živnostník už nemá vůbec o čem přemýšlet..
Avatar - twistedTSD
18. 1. 2019 10:57
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Nechci napsat nějakou blbost, ale četl jsem, že kotoučové brzdy vzadu zabírají už při nižší intenzitě brzdění, zatímco kotouče (asi vzhledem k náchylnosti k přehřátí) zabírají později. Člověk má pak pocit, že jsou brzdy mnohem ostřejší. Přitom ale neplatí, že auto s kotouči musí zastavit na kratší dráze než jiné bez nich. Z hlediska provozních nákladů jsou určitě ve výhodě bubny.
18. 1. 2019 10:18
Re: Nesrovnávat s současným Golfem
Nerozumím. Vycházím jen z oficiálních nabídek skladových vozů na stránkách dealerů VW.
18. 1. 2019 10:17
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Problém je že VW jiný motory, který by použilo nemá. Jediný co je tudíž použitelný je 1,0 TSI a 1,5 TSI. Problém taky vidím v tom, že 1,5 TSI je jen s DSG, která auto zbytečně prodraží. Je to stejná chyba jako nabízet v Rapidu 1,4 TSI DSG. Ale možná je to záměr Škodovky, kdy budou prodávat to co chtějí a ne to co by chtěl zákazník tj. 1,0 TSI. Takže drtivá většina aut bude osazená tímto jedním modelem motoru. To je přeci z pohledu výroby pohodička nemuset řešit pestrou paletu motorů a sekat tam jeden a ten samej motor do všech aut.
Avatar - Ozzman
18. 1. 2019 10:11
Re: Nesrovnávat s současným Golfem
U VW ten čtvrtej válec dostaneš....

[odkaz]

>:-[]
Avatar - fOE
18. 1. 2019 10:03
Re: Platy a mzdy
Tohle by bylo na dlouhou a neprijemnou debatu. Ten kdo chce verit 70tis platum doktoru (a plosne to pak uvali na kazdeho doktora ktereho kde kdy potka), toho stejne nepresvedcis o opaku. Nejcasteji to konci "neznam chudeho doktora". :-)
Avatar - Ozzman
18. 1. 2019 09:38
Re: Cena
Hatchback nikdo nechce... I30 konkuruje Oktávce a ta taky Hatch nemá >:D

Schválně, počtej i30tky až pojedeš někam, kolik najdeš nových Hatchbacků.... je jich jak šafránu.
Avatar - Blue Sun
18. 1. 2019 09:37
Re: Platy a mzdy
Když ředitelé odborů a náměstci berou statisíce, udělá ti to krásné platy. A pak máš v Praze problém sehnat někoho na účtárnu za dvacet tisíc, protože víc ti tam tabulkově nedají.
Avatar - Ozzman
18. 1. 2019 08:57
Re: Platy a mzdy
To je ale i s funkcemi jmenovanými a léty vyslouženými, jinak ve státním to tak růžové opravdu není.
Avatar - Emel
18. 1. 2019 08:48
Cena
Asi ok, ekvivalentní Spaceback je o 50 levnější a nemá LED světla ani tempomat... na druhou stranu má třeba litá kola. Je to novinka, tak je to trošku napálené... ale ne moc, ten základ 360 víceméně odpovídá Meganu (který má ale větší motor a šestikvalt), třeba -20 by tomu časem slušelo.

BTW... ze stránek Hyu se nějak vytratila i30 hatchback... teda liftback - je tam jen kombík, fastback, dvě eNka. Fastback začíná taky tak na těch 360.
Avatar - dal
18. 1. 2019 19:03
Re: 1,5 TSI
Návratnost tam je jasná. Po 150tis.km bude 1,6TDI v rozpuku a ten tříválec v důchodu. >:D
18. 1. 2019 14:29
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
jj
šautrpáka automat je naouno !! protože:
1) po 50.000 to musí do servisu na pračku převodovek a na výměnu 4L voleje z celkových 8L za cca 6.000 + filtr
2) po 100.000 to musí do servisu na pračku převodovek a na výměnu + vyprání 8L voleje z celkových 8L za cca 12.000 + filtr
3) po 150.000 to musí do servisu na pračku převodovek a na výměnu 4L voleje z celkových 8L za cca 6.000 + filtr
4) po 200.000 to musí do servisu na pračku převodovek a na výměnu + vyprání 8L voleje z celkových 8L za cca 12.000 + filtr
5) a po 250.000 se ti to bud rosype nebo to hodíš ze skály
>:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D

PS: AT ŽIJE TESLAAA [odkaz] JEDÉÉÉ [odkaz] !! CO NAKOPALA AUTODEBILKY DOPLDELEEE
>:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D
VŠECHNY TESLY MAJÍ FIXNÍ BEZŮDRŽBOVÝ PŘEVOD !! [odkaz] ;-)
Avatar - twistedTSD
18. 1. 2019 11:17
Re: skoda
Co je na zvukovém projevu 1.0 TSI hrozného?
Avatar - iudex
18. 1. 2019 11:05
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Bubny nie sú rovnako dobré ako kotúče, čo sa týka ich základnej funkcie, t.j. schopnosti zastaviť vozidlo na čo najkratšom úseku, plus k tomu otázka chladenia, odolnosti voči fadingu atp.
Alebo inak: ak by boli bubny rovnako dobré/účinné ako kotúče, ale lacnejšie, myslíš že by dnes neboli na každom aute? ;-)
Avatar - Blue Sun
18. 1. 2019 10:09
Re: Pane Bože, proč?
Nenaučil se s nimi jezdit.
18. 1. 2019 09:58
Re: Platy a mzdy
Psal o zdravotních sestrách, to podle mě nemůže být průměr ani ve státních nemocnicích a zcela upřímně si nemyslím, že by to měl každý lékařský obor i na pozici doktora.
Avatar - Ozzman
18. 1. 2019 09:35
Re: Nie, radšej Dízla...
Proč myslíš, že zaspal? Konkurence nenabízí nic extra navíc, nebo ty někde něco vidíš? Je to nové auto, ubrali tam, kde není vidět, na technice ( bubnové brzdy, určitě to bude i hůře odhlučněné než Oktávka), přidali něco, co je vidět na první pohled (světla, výbava) a dali tomu sebevědomou cenovku. Motor rozhodně není špatný, horší je dle mne 1.5TSI s DSG, myslím, že adekvátní Ecoboost (tedy ten, co jsem zkoušel, se 4mi válci) je lepší, točivější, ale není to rozhodně nic s čím bych nemohl jezdit a jiné motorizace už jsou pro Oktávku, protože tohle je nástupce Rapida.

Auto koupitelné je, já diesel rád a kdyby v základu u Scaly nabízeli automat, tleskám dvojnásob >:D
18. 1. 2019 09:34
Re: skoda
A proč že je ten tříválec tak špatnej?
Avatar - 3_diamanty
18. 1. 2019 09:12
Re: Objektivně..
suhlas... za pol melona moze mat clovek uz nieco ine a este s vhodnejsou kombinaciou motora prevodovky a vybavy... scala sa mi dizajnom aj velkostne moc paci ale nejak v reale ak by malo dojst na lamanie chleba proste nevedel by som aku kombinaciu zvolit... nic mi tam nepasuje....

ono za pol melona je uz 4 valcova 1,2T corolla ze jo... nejeden skodovak si musi povzdychnut teraz
18. 1. 2019 11:26
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
tie bubny ako eko sa mi zdajú ako výhovorka na spôsob torzka je spoľahlivejšia
Avatar - JirkaV8
18. 1. 2019 10:19
Scala proti skladovce Golf
Koukam se ted na Sauto.cz, skladovka Golf 5dv 2019 najeto 0 Km. 1.0TSI 85 kW za 498k a 1.5TSI 96 kW za 522k … Ano, srovnavam neco jineho. Ale presto bych si Scalu 1.5 za cenikovou cenu asi nekoupil, prave ve prospech skladoveho Golfa. …ale nedivim se jim, linky jsou zaplnene profitabilnimi SUV, neni tam duvod davat polovicni Polo vic, nez je nutne. A nekdo kdo se horko tezko prehoupne pres startovacich Scalich 369k mavne nad autem rukou a bude z nej mit radost i tak, protoze vi, ze ma do 522k jeste daleko. Takze dle meho ma Scala z pohledu zakaznika vetsi smysl prave v zakladu.
18. 1. 2019 09:41
Re: skoda
1,0 TSI 85 kw je skvělá volba (motoricky). Není důvod se nad tím ošívat.
18. 1. 2019 16:08
Re: Nesrovnávat s současným Golfem
Scala je na podvozku POLA!, opravdu stojí za to občas číst fakta. Dokonce malý vůz Kia Rio má vzadu větší rozchod kol, než SCALA, to nejsou bláboly, tech. data jsou k dispozici :-)
Takže žádný český GOLF, ale české Polo s větším kufrem, za šílenou cenu, kdy si raději koupím nový Focus o 7cm širší, s daleko robustnější technikou.
Avatar - praděda7
18. 1. 2019 10:13
Scala jezevčík.....
zajímavé, že na fotkách není ani jeden záběr z profilu a chybí i videu.... :-!
18. 1. 2019 12:20
Předražené
Za ty peníze se dají koupit lepší auta než Škodylak :-!
18. 1. 2019 10:20
Re: Ceny Scala vs konkurence
Upřímně, i30 Fastback je proti tomuhle šmejdu designový i technický zázrak.
18. 1. 2019 10:18
Předražený šmejd
Předražený šmejd pro nacionální prosťáčky ... přejme jim to ... >:D
Avatar - holden2
18. 1. 2019 09:33
pro
hykajici skodadebilfans je to ok. taktez pro rozvazece letaku na damske vlozky a susenky.
pro normalniho rozmne uvazujiciho cloveka fakt ne. je to proste ojeb. skodovka je hnuj pro dobytek. skodovkou jezdis protoze musis. skodovka se nekupuje ale fasuje.
27. 1. 2019 23:43
auto
Škoda Scala se mi opravdu moc líbí, ty její křivky jsou velmi přitažlivé a její interiér taky udělal značný pokrok. Zašel jsem se na něj proto zeptat rovnou do autosalonu [odkaz] a nakonec to dopadlo tak, že jsem auto rovnou nakonfiguroval a objednal. Už se na něj moc těším.
27. 1. 2019 18:27
Re: Drahô
bohužel, celkem velká raketa za litrový motor a chtějí 400 tis, to je celkem výsměch
21. 1. 2019 12:33
Re: Platy a mzdy
o platech 70K pro doktory v prumeru si muzete nechat vazne zdát pánove. Já sice nejsem Remorey, ale doktor ano. Otec bral jako primár se sluzbama mozna 90, ale v sedesáti letech. Mladej doktor nastoupí za 27 hrubýho a je rád, že je rád.
20. 1. 2019 20:33
scala rozmery
Vedel by niekto potvrdit alebo vyvratit ? Vo vsetkych mediach po premiere auta bol rozvor naprav 2649 mm a dlzka 4362 mm a teraz pozeram skoda-auto.cz a v technických udajoch je uvedeny rozvor 2636 mm a dlzka 4349 mm, ostatne udaje su OK. Objem kufra je 467 l, je to uz s rezervou, pripadne kolko treba odpocitat na rezervu ?
20. 1. 2019 00:18
Re: Nesrovnávat s současným Golfem
Tak že by zrovna Leon byl prostorově králem třídy se říci nedá, to auto je uvnitř dost malé v podélném směru... Jel jsem v něm zrovna v pátek jako spolujezdec a sedadlo muselo dost dozadu abych se tam vešel. Za mě už by se vešlo maximálně malé dítě ;-)

Takže tyhle soudy, jak bude Scala malá uvnitř bych nechal až na reálné vyzkoušení. Je fuk, jakou má platformu, ta se dá totiž roztáhnout i rozšířit, prostě různě sestavit, proto se platformě říká modulární ;-)
19. 1. 2019 22:35
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
To je supr poznatek ze se v automaticky prevodovce musi menit olej ale kdyz si nam tu tak pekne vycislil naklady na servis prevodovky tak nam jiste napises kolik do toho tvyho srotu stoji novy baterky. Pochybuju ze se vejdes do par tisic jako za olej do prevodovky >:D >:D >:D
Avatar - _Karel_
19. 1. 2019 19:13
Re: Nesrovnávat s současným Golfem
Hoši měli by jste se občas podívat na čísla, event. na obrázky. Když má Scala o 10cm větší rozvor než Polo, asi nebude mít jen větší kufr.
Avatar - LeonST
19. 1. 2019 18:39
Re: Nesrovnávat s současným Golfem
Bobanus má pravdu předsedo, Scala je typický produkt Škoda, techniku segmentu B, nafoukne kufr a je z toho konkurent plnohodnotných kompaktů. Ani náhodou. Když se podívám na skladovky Golfů a Leonů, nevidím důvod uvažovat o takovém autě.
Avatar - _Karel_
19. 1. 2019 18:23
Re: Skoda
Ne, obě auta nejspíš nebudou jezdit rovnako. Uvidí se, jak budou jezdit. Existují odborníci, kteří poznají jak bude auto jezdit už z fotek. Já mám do takového génia daleko, tak si počkám na nějaké testy.
19. 1. 2019 17:54
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
No jo pockej bubny na predku to je neco jinyho. Tam je jejich brzdnej ucinek nedostacujici. Vezmi se ze celkovy brzdny ucinek je 70% tvoreny prednima kolama takze na prednich brzdach zalezi hodne. Zadek ve vetsine pripadu kdy normalne brzdis prakticky nic nebrzdi. To vsechno odserou predni brzdy. To na to uz musis poradne slapnout aby si vyuzil i brzdnou silu zadku.Takze bubny vepredu je neco uplne jinyho nez bubny vzadu.
19. 1. 2019 13:59
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
tovižejo [odkaz] ;-)
19. 1. 2019 12:12
Re: Skoda
Takze ak su oba auta vybavene tozkou tak budu jazdit rovnako? Mal by si vediet ze ked robia dvaja to iste nieje to to iste. Napriklad Skoda pise ze pri Scale su Led v zaklade. Su to full len to znamena ze stretavacie aj dialkove? Ci len "polo" led? Lebo mazda ma full led. Potom ma led aj Vitara.
19. 1. 2019 11:32
Re: Scala proti skladovce Golf
Tak se k tomu podívej i na konfigurátor Škodovky. Pokud si dám Scalu Ambition s 1.0 TSI, tak jsem na ceně 394 900,-. Za těch 100 tisíc si tam potom mužů dát litý kola, bi-led světla, navi s virtual cockpitem, kameru, parkovací senzory, zatmavený okna,... A to ignoruju fakt, že si teprve potom začnu vyjednávat slevu. Ve finále mám tedy auto levnější, novější, nakonfigurované přesně podle sebe a s lepší výbavou.
19. 1. 2019 11:10
Re: Nie, radšej Dízla...
Ozzy na diesel v téhle třídě to nevidím, lidi půjdou po silnějším 3hrnku - co jiného jim zbývá >:D
19. 1. 2019 11:09
Re: skoda
Tak ber to tak, že 3hrnek s 70/85kW prostě bude nejprodávanější model, stejně jako to bylo u Spacebacku, aby se člověk vešel do normální ceny kolem 450tis Kč.

Za mě by také byl ideál 1.5TSI s manuálen ve Style + doplňky kolem 500k, evidentně bude k mání, až budou mít homologace. Automat nepotáhne, ikdyž je to nejspíš zbožné přání automobilky, jelikož má buď nadbytek DSG a chtějí je nacpat lidem - ti je zrovna moc do malých modelů nechtějí nebo si myslí, že na tom víc vydělají +30k... ;-)
Avatar - Blue Sun
19. 1. 2019 10:06
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
To nepochopíš.
Avatar - Ozzman
19. 1. 2019 09:24
Re: Cena
Já ano, ale většinou to byly předváděčky s válečnými nápisy "Hyundai nezastavíš" a podobně >:-[]
19. 1. 2019 03:26
Re: Scala vzadu užší než Kia Rio v cene nového Focusu :-)
To je tak, když někdo u Focusu používá hodnotu šířky vč. zrcátek! >:D
19. 1. 2019 03:25
Re: Škoda
Teda sorry, ledasco zkousnu, ale přirovnávat škodovku k hradnímu rudému rosolu, to je fakt moc... :-O 8-s
19. 1. 2019 00:41
Re: Drahô
Vyjádřil jsi to naprosto brilantně. Pro mě je nová Mazda 3 ve verzi hatchback prostě nekoukatelná, naopak sedan se mi líbí moc! :-)
19. 1. 2019 00:38
Re: Drahô
Mně by se moc líbila verze sedan u Tipa, bohužel ji ale ti b.l.b.c.i nedělají s 1.4 T-Jet :-O :'-( :-( 8-s :no:
19. 1. 2019 00:36
Re: Drahô
Takže znovu: Levnější 1.5 TSi se 6st. manuálem bude od II. čtvrtletí! :-)
19. 1. 2019 00:35
Re: Nie, radšej Dízla...
Souhlas, interiér současného Leonu v základní verzi Reference vypadá fakt strašně. Ale tuto verzi kupují stejně jen firmy, asi pro neposlušné zaměstnance! ;-)
19. 1. 2019 00:31
Re: skoda
Tak ještě jednou - verze 1.5 TSI se 6st. manuálem bude, jenom je potřeba mít trochu trpělivosti, výroba této verze začně s mírným zpožděním (II. čtvrtletí 2019). ;-)
19. 1. 2019 00:28
Re: Objektivně..
Bohužel autor článku nepochopitelně neuvedl, že citelně levnější 1.5 TSI se 6st. manuálem příjde do výroby ve II. čtvrtletí 2019! 8-s 8-s 8-s
19. 1. 2019 00:19
Re: Pane Bože, proč?
Ádo, fakt by mě zajímalo, jak jsi přišel na to, že si nemůžeš koupit Scalu na menších kolech a s normálními ručičkovými "budíky"? >:D
19. 1. 2019 00:13
Re: Nesrovnávat s současným Golfem
Tak si těch 7 cm šířky navíc užij. Zejména na parkovištích nákupních center a v garáži. :-O
(Tím ovšem nechci tvrdit, že mě nedostatečná šířka Rapidu nevadila, naopak, ale ještě větší šířka Scaly než jakou má už podle mě není nutná ani žádoucí).
19. 1. 2019 00:05
Re: Platy a mzdy
Já tedy nevím, jak je to u vás na Slovensku, ale stav, který tady popisuješ už v ČR nepanuje ani v těch nejzapadlejších okresních špitálech! :-)
19. 1. 2019 00:00
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Přesně! ;-)
18. 1. 2019 23:55
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Tak pak to chápu, s virózou jsem bojoval předevčírem. A i bez rýmičky měl bolela hlava jako střep... :'-(
18. 1. 2019 23:52
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Jaksi si přehlédl, že Scala 1.5 TSI se 6st. manuálem bude zařazena do výroby ve II. čtvrtletí 2019. Samozřejmě je neomluvitelná chyba, že to v článku nezaznělo! 8-s
Avatar - bystron
18. 1. 2019 23:49
Re: skoda
Jako nástřel je ceník celkem odpovídající. Každý si svoje najde
18. 1. 2019 23:46
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
V ústavu zas na chvíli vypnuli elektrický ohradník. Bohužel. :-O
18. 1. 2019 23:44
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Sám jseš "recyklát"! >:-[] Jinak ale souhlas s tou chybějící dírou na lyže. Snad to brzy napraví... :-O
18. 1. 2019 20:36
Re: 1,5 TSI
povedal človek, čo najazdil 130 000km na 1.2TSI.... Mal si nejaké problémy s motorom?
18. 1. 2019 18:25
Re: 1,5 TSI
Reálny rozdiel je okolo 1.5 litra.
Dialnica, 140 kmh.

Medzimesto je rozdiel cca 1 liter.

Mesto neviem.

Porovnávam tdi O3 a tsi G7
Avatar - Floyd
18. 1. 2019 18:18
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
ok
18. 1. 2019 17:24
Re: Focus Only
Na předních sedadlech bylo místa dost, ale přístrojová deska dost trčela do prostoru a o šíleném středním sloupku mluvit snad ani nebudu. Kde to bylo o nohy, je místo na zadních sedadlech, tady Focus porážela i Fábia. Kufr plochý a na kombi velmi malý :no:

Design exteriéru byl hodně unisex, ale proti nové generaci jasně identifikovatelný Ford a mistrovské dílo :-O
18. 1. 2019 17:15
Re: Platy a mzdy
Suhlasim s Vami obomi, aj ked zase ci je adekvatne porovnanie spickovy top futbalista vs priemerny lekar otazne. Ak s tym priemernym lekarom porovname priemerneho tretoligoveho hraca, tak to uz asi take terno nebude. Ale inak ako vravim suhlasim. Skor je to obrazok spolocnosti ako takej - viac niekoho trapi sport ako veci, ktore sa ho skutocne dotykaju.
Avatar - Emel
18. 1. 2019 16:07
Re: skoda
Vidím vidím... díky, zajímavé :yes:
18. 1. 2019 14:54
Re: Cena
Ten je taky s 1.4 T za výrazně lepší cenu a lépe vypadá...
18. 1. 2019 14:53
Re: Nie, radšej Dízla...
Ako to uznávam, ale zas mnoho firiem už prešlo na benzín, takisto autá čiste do mesta budú asi prevažne benzínové. Takže ťažko povedať. Ale na diaľnici to ten liter bude mať rozdiel pravdepodobne... Teda asi ak niekto jazdí hlavne diaľnice nafta sa asi po 150 000- 200 000 vrati
18. 1. 2019 14:53
Re: Platy a mzdy
U nas u sousedu se maka na porodnim a skutecne ma holka od vedle 37000 hrubeho... resp. to tvrdila manzelce, ktera maka na urade, na prestupcich, v malem okresnim meste za 24000 ;-)
Avatar - kaa
18. 1. 2019 14:52
Re: Objektivně..
Asi jsem slepej, já čtu: 1.5 TSI/110 kW DSG - 524.900 Kč
Avatar - Emel
18. 1. 2019 14:36
Re: Nie, radšej Dízla...
Já jsem taky za benzín.

Nicméně... je potřeba počítat s tím, že s naftou jezdí lidi trošku jinak, často plní roli dálničního auta. Takže rozdíl na spritmonitoru je sice třeba jen 0,3l, ale částečně možná proto, že majitelé benzínu s tím jezdí trošku jinak. Reálně tam bude minimálně půl litru až litr... a s větším podílem dálnic a vyšší rychlostí se ten rozdíl bude zvětšovat.
18. 1. 2019 14:29
Re: Nie, radšej Dízla...
Mne ten diesel nedáva moc zmysel. Hluk bude lepší v prospech benzínového trojvalca, nafta je o 40 000 drahšia a dynamika dynamika nafty mierne horšia. Spotreba podľa papierov 0.8l v prospech nafty, podľa spritmonitoru je rozdiel u Octavie 0,3l/100km. Takže vo finále si priplatím za horší zvuk, horšiu dynamiku a prakticky sa mi to ani nikdy nevráti... To už človek musí mať klepot naozaj rád...
Avatar - Emel
18. 1. 2019 14:07
Re: Nie, radšej Dízla...
...což je ale možná spíš specifikum českého trhu, protože ta slabší verze (nejen Superbu, ale myslím i Kodiaqu) se myslím prodávala třeba i v Německu.
Avatar - iudex
18. 1. 2019 13:47
Re: Nie, radšej Dízla...
U nás to bude iné (ako ostatne vždy, my sme napr. mali Sup so slabšou 92 kW 1,4TSI, kým u vás začínal na 110 kW).
Avatar - twistedTSD
18. 1. 2019 13:33
Re: Nie, radšej Dízla...
Zatím koluje informace, že se bude začínat na Ambition, takže Active jen tak nepřijde.
Avatar - iudex
18. 1. 2019 13:06
Re: Nie, radšej Dízla...
Uvidíme, ako to bude v základnej výbave Active, silne pochybujem, že tam budú LEDky. Každopádne máš pravdu, aktuálne sú už v najlacnejšej dostupnej Scale LEDky a tam určite platí, že lepšie osekané LED než komplet halogény.
Avatar - iudex
18. 1. 2019 12:50
Re: Nie, radšej Dízla...
Štupeľ do výfuku to asi vystihuje. >:D
18. 1. 2019 12:47
Re: Focus Only
No na kufr a jeho prostornost to bylo slabé, ale posádka se tam měla poměrně dobře.

Přiznám se Ti, že 1,6 EB jsem moc nezažil.
Avatar - iudex
18. 1. 2019 12:41
Re: Platy a mzdy
Potom OK, nepochopil som, že to bol citát. ;-)
18. 1. 2019 12:30
Re: Platy a mzdy
počkaj, som len napísal, čo ja počúvam, nie že by to bola moja hláška, s tým čo píšeš samozrejme súhlas
18. 1. 2019 12:26
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
torzka je nenáročná, ale automobilky sa za to len skrývajú, to nie je pravý dôvod prečo sa k nej vracajú.
Avatar - cascadia2
18. 1. 2019 12:22
Re: skoda
to je dobře, snad 1,5 bude co nejvíc :yes:
Avatar - wakantanka
18. 1. 2019 11:47
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Mno ak máš cestu zastav sa u nás na východe a spravíme exaktné merania s dvomi rovnako ťažkými autami rovnakej kategórie. Jedno má vpredu kotúče a vzadu bubny a druhé má všetky kotúče. Pár krát ostrejšie zabrzdíme a uvidíš ten rozdiel. Nehovoriac o tom že ak ich naložíš, tak sa rozdiel ešte znásobí. Áno pocitovo začína brzdiť skôr a viac to s bubnami, ale nakoniec zastaví skôr to s kotúčami. :-)
Avatar - twistedTSD
18. 1. 2019 11:41
Re: Drahô
To je zase srovnání...1.5 TSI začíná na 430 tisíc, při +20 kW a turbu.
Avatar - Floyd
18. 1. 2019 11:28
Re: Cena
Docela (hodně) často vídám fastback
Avatar - Floyd
18. 1. 2019 11:25
Re: Platy a mzdy
Ale při jakém úvazku, to už tam nenapsali co? Rozhodně ne při úvazku 1.0, to si buď jistý.
Avatar - iudex
18. 1. 2019 11:24
Re: Nie, radšej Dízla...
Jj, žiaľ GPF zhoršil mnohé motory, takže povedať, že súčasný motor s GPF je fajn na základe skúsenosti s predošlým sa úplne nedá. Plus sú to kilá navyše (u 911ky ma prekvapil údaj, že len samotný GPF pridal 15 kíl).
Avatar - Floyd
18. 1. 2019 11:24
Re: Asi nová Octavia sviňsky podraží.
Teď by se hodil spíš Chocholoušek >:D
Avatar - iudex
18. 1. 2019 11:22
Re: Nie, radšej Dízla...
Toto riešenie popravde nechápem. Ak už tam sú LED pre denné svietenie a LED pre stretávačky, príde mi aj technicky jednoduchšie dať rovnakú techniku aj pre diaľkové a neverím ani že by to bolo drahšie. Chápem, ak chce automobilka zarobiť a rozlíši statické LED a adaptívne/natáčacie, príp. matrix LED, ale dať takýto hybrid... 8-s
Avatar - twistedTSD
18. 1. 2019 11:21
Re: Nie, radšej Dízla...
Golf za podobné ceníkové peníze není ani náhodou, Focus v holobytu. Leon nevím, ale jestli je to legendární Reference, tak potěš koště.
18. 1. 2019 11:18
Re: Platy a mzdy
alebo keď som bol včera v nemocnici, tak tam bol samý mercedes
18. 1. 2019 11:16
Re: Asi nová Octavia sviňsky podraží.
nikto nedokáže toľko zarobiť ako si politik dokáže vymyslieť
Avatar - twistedTSD
18. 1. 2019 11:16
Re: skoda
1.5 TSI s manuálem bude a je známa cena...jen ještě není v prodeji.
18. 1. 2019 11:09
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
práve keď človek nechce... kotoučové zabírají dřív, kotouče později. :-!
Ale ja keď som mal vpredu kotúče a vzadu bubny, problémy som mal iba s bubnami, tak neviem, či platí, že bubny sú spoľahlivejšie alebo nenáročnejšie.
Avatar - iudex
18. 1. 2019 11:07
Re: Platy a mzdy
Myslím, že keby tu bol Ronault, tiež by potvrdil mýtus o 70t platoch doktorov.
Avatar - Blue Sun
18. 1. 2019 10:55
Re: Nie, radšej Dízla...
Přinejmenším to nebude žrát žárovky po kilech, jako halogeny. Uvidíme, jaká bude pak svítivost, aby nakonec dobrý halogen nebyl lepší.
Avatar - Blue Sun
18. 1. 2019 10:51
Re: Platy a mzdy
Já znám plno chudých doktorů...
Avatar - Missouri
18. 1. 2019 10:28
Re: Drahô
Je jistě příjemné, že je domácí automobilka úspěšná. Mne opravdu těší, že Škoda dobře prodává, jenom jsem nikdy nebyl a bohdá nebudu jejím zákazníkem. Na to mám auta moc rád ;-)
Avatar - Ozzman
18. 1. 2019 10:26
Re: Nie, radšej Dízla...
Ano, myslím cenově ;) Se srovnatelnými výkony jsou skoro o 100 tisíc dražší.

Já neříkám, že se to prodávat nebude a strategii Škodovky naprosto chápu, jen Scala na mne působí v základu jako auto na efekt, výbava, Ledky, ale jinak technikou lowend, včetně třeba bubnových brzd :/. Tady bude každý i méně vybavený kousek plnohodnotného Mainstreamu asi lepším autem.... třeba se mýlím, počkám si až bude oficiální info, jak základní Scala vypadá.
Avatar - iudex
18. 1. 2019 10:23
Re: Nie, radšej Dízla...
No tie LED svetlá to bude chcieť vysvetliť. Píše sa síce o LED v základe, súčasne o "lepších bi-LED". Čo teda je v základných LED? Len stretávacie (a diaľkové sú halogény)? Alebo ako?
Avatar - Blue Sun
18. 1. 2019 10:08
Re: Platy a mzdy
Nejsem sestra, vzal jsem proto příklad ze svého světa, ale OK.
Je rozdíl mezi sestrami na běžných odděleních a pak na speciálkách typu IKEM a podobně...
Avatar - Emel
18. 1. 2019 10:03
Re: Nesrovnávat s současným Golfem
A ten čtvrtej válec ti prodejce taky slíbil v rámci dobrých vztahů :-) ?
18. 1. 2019 09:57
Re: Asi nová Octavia sviňsky podraží.
vidieť na vlastné bulvy nemá takú hodnotu ako keď to máš so štemplom nejakého byrokrata alebo z blesku
>:D
18. 1. 2019 08:46
Re: Platy a mzdy
Ve státním o 10% na 38500? LOL, možná tak v Praze :no:
Avatar - Emel
19. 1. 2019 17:06
Re: Focus Only
Objem je důležitější než počet válců, i BMW dělá 1.5 jako R3 a nevidím to jako zásadní problém... resp. dal bych tomu šanci.
Avatar - miromen
19. 1. 2019 09:26
Re: Nesrovnávat s současným Golfem
Tva adorace na scalu je pěkna ubohost a jen to ukazuje jak to s auty maš. Zvlašť po tom co se ohrazuješ vuči takovemu hyundai. Takova i30 možna nebude nic extra, ale rozhodně to neni připad takove scaly a navic za tu i30 nemusiš ani tolik vyplaznout.
19. 1. 2019 00:16
Re: Mazda 3
Jo jo, prozatimní prodeje nového Megoše jsou prý pro Renault ČR obrovské zklamání... :-O Podle dealerů české zákazníky, kteří automaticky chtějí kombík, odrazuje zejména příliš nízká výška karoserie, působí to na ně jako ponorka... :-O Je to velká škoda hlavně kvůli tomu novému 1.3 TCe motoru, který vypadá velmi slibně, i velmi slušným cenám... :-O
19. 1. 2019 00:14
Re: Cena
Já jsem tedy na českých silnicích a dálnicích novu i30 v hatchbacku ještě vlastně vůbec neviděl! A že to sleduju. :-O
18. 1. 2019 23:49
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Proboha, a co je "nejhorší" na tom, zařadit si Scalu do svého výběru aut? >:D >:D >:D
18. 1. 2019 22:12
Re: Skoda
Sucasna mazda3 ma aspon tie okna v elektrike a 6stupnovu prevodovku(tu si bohuzial nedokupis) a lepsie jazdne vlastnosti, spolahlivost, menej sa bude kradnut, a dizajnovo je tiez niekde inde.Inak hatch a sedan za rovnaku cenu ;-) objemom motora a valcami zacina tam kde scala konci!
18. 1. 2019 16:59
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
:yes: přesně tak to je.
18. 1. 2019 16:46
Re: Škoda
Kde mluvím o ceně? Ostatní slevy určitě nedávají? Škoda má podíl pod 33 %, kdo prodává firmám zbytek? Ojetiny se šrotují, vůbec pak nejsou na trh a vůbec se neprodávají nejlíp, cenu si drží kvůli nezájmu.

Dáš si Big Mac?
Avatar - Floyd
18. 1. 2019 15:56
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Já proti tobě nic nemám, ale přece nemůžeš napsat to, že jen fakt, že má Scala na kapotě znak Škody je důvod k tomu tvrdit, že je technicky horší neš konkurence. To prostě nemůže zatím tvrdit nikdo z nás, nikdo v tom autě ještě nejel a zatím ho naživo vidělo jen pár vyvolených.
18. 1. 2019 14:24
Re: 1,5 TSI
Neviem ako ty, ale ja tam vidím 40 000Kc rozdiel v prospech 1.0TSI.
Navyše na spritmonitore je rozdiel medzi octou 1.6 TDI a 1.0TSI 0.3l/100km.
Bratku to je návratnosť hádam nenávratná...
Avatar - iudex
18. 1. 2019 12:48
Re: Nesrovnávat s současným Golfem
Veď to ostatne uvádza aj samotná Škoda, keď si ako konkurentov neurčila "prvú ligu" v podobe Golfa či Focusu, ale "len" i30, Ceed a Megane.
18. 1. 2019 12:45
Re: Drahô
Kde? Podla tej tabulky 525tis, bez manuálu.
Avatar - twistedTSD
18. 1. 2019 11:44
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Sorry, překlep. Ve druhém případě mluvím o bubnech.
Avatar - iudex
18. 1. 2019 11:26
Re: Nesrovnávat s současným Golfem
V danej situácii nie je o čom, Golf jasná voľba.
Avatar - Ozzman
18. 1. 2019 10:27
Re: Nie, radšej Dízla...
Tím jsem nejel, ale 1.5TSI a 1.5EB(R4) i 1.6EB(R4) ano a z těch třech je jednapětka hodně impotentní, hlavně charakterem a gradací... jede spíš jako diesel... bez patřičného zvukového doprovodu a spotřeby >:-[]
Avatar - Emel
18. 1. 2019 10:07
Re: Nie, radšej Dízla...
Jak zaostává? Konkurence přece taky naftu má... třeba zrovna H&K 1.6CRDi je docela povedený motor, totéž 1.5HDI. Myslíš cenově?

Že jsou akční ceny konkurentů typu Leon nebo Astra na úrovni zaváděcí ceny Scaly mi přijde ok, vzhledem ke slušné výbavě (LED světla a tak), je tam prostor pro nějaké slevy na začátku a akční cenu za pár měsíců, až se nedočkavci nasytí.
18. 1. 2019 09:38
Re: Pane Bože, proč?
Jen se zeptám, jak jsou zastaralé?
18. 1. 2019 09:15
Re: Nesrovnávat s současným Golfem
Ano v případě VW mluvím o reálných cenách. Proto říkám, že i Škoda by musela od začátku plošně nasadit tak 10 % slevu, aby tomu mohla konkurovat. A u novinek ty slevy jsou většinou nic moc..no uvidíme..
19. 1. 2019 09:40
Re: Skoda
Pravda na plechacoch s Led svetlami a 2litrom 165koni. Ma co dohanat oproti konkutencii z Boleslavi ktora tam dava 1.0 z fabie
19. 1. 2019 00:11
Re: Nesrovnávat s současným Golfem
Škoda schválně zapomněla na Tipo hatchback, přitom vnějšími rozměry, vnitřní prostornosti i velikostí kufru a konceptem podvozku je Scale nejblíž. Jasně, má levnji působící vnitřek, ale zase je lepší v možnosti zákl. atmosférického čtyřválce, který je navíc spojený standardně se 6st. převodovkou! :-)
19. 1. 2019 00:08
Re: Nesrovnávat s současným Golfem
Měl bys možná i pravdu, pokud by ovšem ten Golf nemusel mít el. P brzdu! 8-s
18. 1. 2019 23:58
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Bohužel... :-O ;-\ :'-(
Avatar - Floyd
18. 1. 2019 15:54
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Poposednul jsem si Karle, a čoveče nic, pořád nic. Takže pardon, ale ty souhlasíš s tím, že Scala je apriori technicky horší než ostatní konkurenti jen proto, že má na kapotě znak Škody? Protože to mi z otázky Páji, respektive odpovědi Blue Suna vyplývá. A s tím já tedy hluboce nesouhlasím.
18. 1. 2019 15:51
Re: Objektivně..
Takze si nebudem kupovat auto ake mi vyhovuje a ake sa mi paci ale take aby cena pri predaji bola dobra. Ceny Skody su jedne z najvyssich by som povedal ;-)
18. 1. 2019 15:01
Re: Ceny Scala vs konkurence
Jo,jo nedavno to skoda hnojila tim ze davala prekonovanej motor 1.2 tsi kterej nedozije 100tis jak bude vylagrovanej. 1.4 tsi byl jen tak tak pouzitelnej. Pak s tim podobnym prisli i ostatni dokonce i honda a uz sito tak nejak kazdej dovede predstavit a nakonovana 1.5 bude delo. Jenze pak prisla skoda s traverzou a zase halo... ted uz ji dava kde kdo, dokonce i mazda (tam to ale navadi - je jasny ze to bude super protoze Mazda), uz to vypadalo ze nic, ale nastesti nejakej nastrcenej agent protlacil bubny k zakladni motorozici .....huraaa
Avatar - Floyd
18. 1. 2019 11:21
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Sorry, ale tohle jako odpověď Pájovi bylo ubohý, hodně ubohý. Trocha patriotismu bys tam nenašel? Nee, tak snad radši nepiš.
18. 1. 2019 10:03
Re: Asi nová Octavia sviňsky podraží.
;-) Teď by se hodil Ronault, ať nám poví reál.
Avatar - skejpa
18. 1. 2019 09:48
Re: skoda
Už z podstaty. Hroznej zvukovej projev bych dal ale na první místo.
Avatar - miromen
19. 1. 2019 13:44
Re: Focus Only
O podpruměrnosti se da hovořit u škodovek. Jinak nazyvat rodiny, ktere si pořidi focuse masochisty pak nevim jak nazvat ty co si pořidi fabie. Ale chyba neni ani v jednech jen ty si ocas.
Avatar - miromen
19. 1. 2019 10:17
Re: Focus Only
Ano pišu to a psat budu natvrdo. Zvlašť u takoveho ubožaka jakym je ericn. Ja mam zkušenosti předevšim s nižši středni a troufnu si tvrdit, že přehled mam velice slušny. A s tou fabii srovnava pravě on. To, že si někteři z prostornosti fokala utahuji je jedna věc, ale u něj je to přesvědčeni, ktere se neshoduje s realitou.
Avatar - miromen
19. 1. 2019 09:18
Re: Focus Only
To musi byt ta kvalita lepši než u premie, když kvalita interrieru je u 3 generace po FL na vyšši urovni než u golfao kterem se v těch testech řika něco o jeji přikladnosti. Navic se pravě naopak kvalita u 4 generace zatim neukazuje v nejlepšim světle, ale to by si zjistil od prvnich majitelu. Evidentně ford nezvlada naběh vyroby, protože jej trapi pměrně dost menšich nepřijemnosti, ktere musi majitele se servisem řešit.
Avatar - Floyd
18. 1. 2019 16:44
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Promiň, ale já z toho jeho příspěvku tu ironii necítím, prostě necítím.
18. 1. 2019 10:04
Re: MUŽE MI NĚKDO ŘÍCT PROČ JE TO AUTO FURT TAK HNUSNÝ :)))
Aha, to se omlouvám. Vůbec jsem si nevšiml. Fakt pro všechny motorizace? 8-s

To je až šílené.
Avatar - miromen
19. 1. 2019 09:13
Re: Focus Only
Ubohy si akorat tak ty. Mužeš tu placat co chceš, ale kvalitou ten focus předči golfa, ktery od 6 generace jde s ni evidentně dolu a to stylem co oči nevidi to srdce neboli. Prostor ma šofer vice než je u koncernovych vozu, nejeden si u te mainstremnove spodiny octavky střěžuje na roh přistrojovky což ti u fokala nehrozi. A tahat tu nějakou budgetovou fabii a tvrdit tu, že je v ni vice mista muže akorat hlupak tveho kalibru. Takže ještě jednou, focus je špička nižši středni a nějaka papirova v tomhle připadě octavia, kde si mužeš vzadu překřižit nohy to opravdu naštěsti neni.
18. 1. 2019 16:02
Scala vzadu užší než Kia Rio v cene nového Focusu :-)
Pro ty co neradi čtou tech. data a milují podlehání povrchní reklamě ala ANO nebo Zeman tak jen bych rád připomenul, že Scala stojí na podvozku Pola a ne Golfu :-)
Holátko v ceně nového Focusu, jež je o 7cm širší, tak tomu říkám seběvodí. Občas mám pocit, že Babiš nemusel nic vymýšlet ohledně propagandy, jen přejal praktiky Škody :-)
18. 1. 2019 13:35
Re: Platy a mzdy
Vies, co je smutne?

Smutne, je ze lekarom vobec neprekaza si vozit * na mercedesoch do prace, kde nie je ani hajzelpapier, kde sa baraky rozpadavaju a kde sa sanitka dostane k pacientovi za hodinu, ci dlhhsie.

:no: :no:

Je to hanba a je to hanba lekarov. ;-\