Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Poškozené dopravní značky: V jakých případech si jimi nemusíme řídit?

Ne všechny dopravní značky jsou celoročně v plné kondici. Musejí se motoristé řídit značením, které je nejasné, poškozené, nečitelné, nebo zakryté? A komu si stěžovat?
Zpět na článek
20. 1. 2019 07:19
20. 1. 2019 09:33
21. 1. 2019 07:14
23. 1. 2019 08:00
20. 1. 2019 11:57
20. 1. 2019 13:59
21. 1. 2019 07:11
20. 1. 2019 07:19
Tvar
V článku chybí, že záleží i na tvaru. Proto i kdyby "Stopka", tzn. značka P6, byla kompletně smazaná, byl by tam třeba jen podklad, bez nápisu, byla otočená proti směru jízdy, tak smolík, je tvarově nezaměnitelná a máte smůlu.
Rozbalit vlákno
3
20. 1. 2019 09:33
Re: Tvar
To je s Dej přednost v jízdě asi jediná značka. Pokud je tam jen orezlej kruh, čtverec atd., tak jí těžko mohu respektovat. Stejně jako pokud jí zarostlou v keři vůbec vidím. Takových míst znám desitky. Kde je Dej přednost v jízdě tak skyrté, že neználek místních poměrů žije v omylu, že je tam přednost zprava, protože značku prostě vidět není, zejména v noci.
Avatar - igi2
21. 1. 2019 07:14
Re: Tvar
Tam záleží jak by to v případě sporu řidič uvedl.

pokud "značka neodpovídá vyhlýšce, takže - ač jsem ji viděl - jsem se na ni vykašlal" tak smůla.

pokud by řekl že ten kus šedivého plechu (značka otočená zády) proti šedé obloze přehlédl, tak mu není co vytknout... Proto mají značky vyhláškou a normou stanovenu velikost, barvu a reflexivitu.
23. 1. 2019 08:00
Re: Tvar
Zajímavé. Já znám judikát, kdy byla otočená o 180°, před přejezdem, odvolávání se na to, že tam není nápis. Projeli to kvůli tvaru.
Avatar - Uživatel_5340709
20. 1. 2019 11:12
Ilustrační foto č.1
nemá chybu! >:D :yes:
Rozbalit vlákno
0
Avatar - VDC
20. 1. 2019 11:57
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - vabis
20. 1. 2019 12:15
green vehicles only
U nas mame mista s dobijeckou pro elektromobily a cedule "green vehicles only". Pokud ma nekdo klasicke auto se spalovacim motorem a karoserii zelene barvy, zatim se vsichni zasmali vcetne policie a problem nebyl >:D

Obecne se maji znacky respektovat pokud je zrejmy jejich zamer bez ohledu na stav. V pripade stopky dokonce i kdyby byla cela premalovana, protoze jeji obrys je jedinecny. Druha vec je pravni status napisu od ruznych osob typu "neparkovat podel zdi" aby bylo videt na firemni domecek, pouze rodiny s detmi a jine. "neparkovat vjezd" je uz bezpredmetne, protoze ve vjezdu nebo pred garazi nema kdo co stat.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Blue Sun
20. 1. 2019 16:44
Re: green vehicles only
Bohužel, když nenapíšeš "Neparkovat, vjezd", spolehlivě se před garáž či vjezd někdo postaví, protože i základní ohleduplnost je v naší zemi poněkud... nedostatková.
Avatar - eLzyx
20. 1. 2019 13:59
jednosměrka
v Praze se mi stalo, že jsem vjel nezáměrně do jednosměrky a byl jsem u toho lapen. Že prý jestli jsem si nevšiml značky. Nebyl jsem si vědom porušení, tak jsme spolu s policisty šli až k té značce. Byla přelepená reklamní nálepkou "Coca-Cola" a protože to bylo hned u vchodu do restaurace, ani mne nenapadlo, že je to značka, když jsem ji míjel. Jen jsem ignoroval další reklamní ceduli. Naštěstí bez pokuty.
Rozbalit vlákno
1
20. 1. 2019 15:03
Re: jednosměrka
me jednou namerili mezi pribrami a piskem prilet do vesnice 92.
krasna siroka silnice, skopce dolu, zadny staveni v dohledu a najednou zarostla cedule, videl jsem ji tak na 30 metru. tak brzdim asi tak normalne jako brzdim na zlutou a po 500 metrech policajti. a ze vic jak o 40 obci atd atd, takze bez papiru. tak sem se jich zeptal, jestli si odecetli ty 3 km, tak se na sebe podivali. takze neodecetli rikam, takze papiry jsou moje..
nicmene chteli docela mastnou pokutu tak jsme se zacali handrkovat. ja ze cedule je zarostla, ze jsem ji videl na 30 metru, oni ze na 30 metru musim stihnou zpomalit z 90 na 50, ja zas, ze 30 metru ujedu jen za reakcni dobu atd atd…
nakonec jsem prestal mit trpelivost a at to teda hodej do spravniho rizeni, ze to mam na kamere a jeste si to vyfotim. nakonec me nechali bejt a ani nic neprislo, anu body nepribyly...
ale vybrali tam asi docela slusnej balik ...
Avatar - Ada je zase tady
20. 1. 2019 14:36
To se v Praze stát nemůže
protože Dolínek z ČSSD vyměnil v minulém období všechny dopravní značky za nové a tisíce nových (většinou zcela nesmyslných) přidal. Byl to hezký kšeftík a řekl bych, že až do smrti už pracovat nemusí... 8-s
Rozbalit vlákno
2
20. 1. 2019 15:08
Re: To se v Praze stát nemůže
vloni jsem parkoval u nejakyho divadla na fialovy zone, jenze problem byl, ze ta fialova nebyla fialova, ale hneda, pritom znacky byly vylozene funglofky.
pak sem cet, ze zvorali barvy, ze ta fialova je dohneda, a ze si lidi zvyknou, tak ze to nechaj bejt.
jo, prazskej pepik si mozna zvykne, ale ja jako vesnickej vidlak cekal fialovou, hnedy u nas mame jenom pole a tam na me nikdo nevybehne kdyz auto odstavim. tak sem to tam nechal ...
Avatar - JirkaV8
22. 1. 2019 00:42
Re: To se v Praze stát nemůže
...ze jsem tak smely, a fialova znamena co? To je jak nejake pro LGBT komunity.
20. 1. 2019 14:54
Že by soudcovská stolice?
Vzhledem k tomu, jací duševní giganti kolikrát značky rozmisťují, mi výrok soudu, že:
„každý účastník silničního provozu se musí řídit dopravním značením, a to i tehdy, když se mu to jeví jako nevhodné, nepohodlné či neúčelné.“ přijde víc jako soudcovská samolibost, než jako potřeba rozhodovat spravedlivě. Nicméně vzhledem k tomu. kdo všechno dostane řidičák (včetně řidičských antitalentů z řad těchto soudců) je chápu.
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Ada je zase tady
20. 1. 2019 17:22
Re: Že by soudcovská stolice?
Nevím, jakou mají soudci stolici, ale jedna věc je jasná: k soudu se nechodí pro spravedlnost, ale pro rozsudek. :-!
Avatar - Uživatel_5340709
20. 1. 2019 17:30
Re: Že by soudcovská stolice?
A kdo myslíš že rozhoduje o umístění dopravního značení? Potažmo to jako soud měl vydat rozsudek, že když máš pocit že dopravní značka je na how....o, tak se ji nemusíš řídit? To jako vážně? Víš vůbec jak funguje právní stát, potažmo demokracie? ;-)
20. 1. 2019 18:27
Re: Že by soudcovská stolice?
No, bohužel z pozice místostarosty vím, kdo rozhoduje o umístěmí. A musím s nimi občas jednat. A je mi smutno z toho, jak slabé vzdělání a málo zkušeností stačí k tomu, aby orgán dostal razítko. Stejně jako z toho, že v právním státě si občané demokraticky zvolili za premiéra agenta Bureše.....
Avatar - Uživatel_5340709
20. 1. 2019 20:38
Re: Že by soudcovská stolice?
S Burešem souhlasím, jinak samozřejmě jsem jen chtěl poukázat na to, ať si odpovědné osoby plní svoje povinnosti a udělají si pořádek v dopravním značení. Není přece cesta, že dáme za pravdu kdejakému buranovi, který se rozhodl, že ta která konkrétní značka mu vadí a on se rozhodl ji ignorovat.
20. 1. 2019 17:05
Dopravní značky
A co když je třeba dopravní příkazová značka na konci vesnice na poslední pouliční lampě rosviť světla to by bylo asi silnice bez veřejného osvětlení vyskytuje se na konci vesnice >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[] >:-[]
Rozbalit vlákno
0
Avatar - igi2
21. 1. 2019 07:11
140ka
Chybí zásadní informace k tomu ilustračnímu fotu.
Pokud platí rukou načmáraná dodatková tabulka, pak určitě platí i ta 140ka...

Jasně, 140 se u nás nejezdí ani na dálnici, takže je to hovadina. Ale kdyby to byla 30ka přematlaná na 80ku...

Účastník silničního provozu nemůže sám činit soudy o zákonnosti dopravní značky a rozhodovat se, zda se značkou bude řídit, či nikoli. Takže platí.
Rozbalit vlákno
0
31. 3. 2020 11:54
Dopravní značky
K tomuto tématu jsem našel tady podrobnější info https://www.dopravniznaceni.com/…znacek-b4748.htm
Rozbalit vlákno
0
24. 6. 2021 10:14
Neplatná dopravní značka
Zdravím, narazil jsem k tomu na tento článek: https://www.dopravniznaceni.com/…-znacka-neplatna Neplatné jsou především, když jsou poškozené, jak píšete v článku nebo nečitelné a tím nejčastějším je úmyslné zneplatnění značky. Obvykle v případech, kdy probíhá rekonstrukce silnice. Takže jakkoliv se účastníkovi silničního provozu jeví z tohoto důvodu značka jako neplatná, není oprávněn její platnost posuzovat a je povinen se jí řídit.
Rozbalit vlákno
0