Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Mercedes-AMG GLC 63 S 4Matic+ Coupé - Bořič mýtů

Písmenka AMG jsou většinou zárukou výjimečných jízdních zážitků. A nic se nezmění ani v případě, pokud jde o zvýšený crossover.
Zpět na článek
4. 2. 2019 13:41
4. 2. 2019 14:17
7. 2. 2019 17:08
4. 2. 2019 13:46
4. 2. 2019 14:49
4. 2. 2019 14:49
4. 2. 2019 14:52
4. 2. 2019 14:58
4. 2. 2019 15:30
4. 2. 2019 15:38
5. 2. 2019 00:07
5. 2. 2019 00:23
5. 2. 2019 12:33
Avatar - Londonbridge
4. 2. 2019 13:41
GLC AMG
:yes: Pocul som ten motor buracat az som sa lakol tak ze mi z toho este vecer zmakol...
Ten interier je ako ma sucastne C este nebola generacna vymena a zas tak zastaraly alebo skaredy neni. Tie dva tablety pridu az pri generacnej vymene tak ako maju sucastne nove modely. Pri tomto motore neni cas rozpravat z pocitacom a nastavovat tablet po zosliapnuti pedala treba len pevne drzat volant a sledovat realnu premavku >:D
Rozbalit vlákno
2
4. 2. 2019 14:17
Re: GLC AMG
Zastaralý je, ale ošklivý není.
Avatar - AnGeor
7. 2. 2019 17:08
Re: GLC AMG
C-ko uz novy interier ma, takze predpokladam ze GLC ho dostane velmi brzy ;)

[odkaz]
4. 2. 2019 13:46
vzhlad
uz len koli chromovym listam nad zadnymi svetlami sa to oplati kupit - pre mna momentalne najlepsi finishing touch v premii .
Clovek sa niekedy az divi, za co su ludia ochotny utratit peniaze. Silne subjektivne mi mercedes nema dizajnovo co ponuknut - asi vzhladovo najhorsie portfolio v historii znacky. Moja najoblubenejsia era je okolo sl tusim r230 pred fl.
Rozbalit vlákno
10
Avatar - Londonbridge
4. 2. 2019 14:43
Re: vzhlad
Chrom by si mohli odpustit ale zase pozri 7 er a jej chromove Sulov hokejky po bokoch to je tiez velka trieda medzi tymi top hracmi...
4. 2. 2019 14:49
Re: vzhlad
Lux třídu bych sem netahal, to nijak neobhajuji 7er (byť se mi líbí čím dál tím víc).
4. 2. 2019 14:49
Re: vzhlad
ja D3ku upodozrievam, ze maju kartelovu dohodu a hraju hru, kto zo svojich zakaznikov si urobi vacsiu *. BMW sa rozhodlo svojich zakaznikov ubit ladvinami, mercedes bananom a ked sa pozeram na audi, ani neviem co si mam mysliet. :-)
4. 2. 2019 14:52
Re: vzhlad
Audi je stále stejné...mění jen tvar světel a nárazníků ;-)
4. 2. 2019 14:58
Re: vzhlad
ved prave, taka a4 - tam zmenili tvar zadnych svetiel aby si ludia vobec vsimli, ze ide o novy model
Avatar - Emel
4. 2. 2019 15:30
Re: vzhlad
Audi jde směrem "více hran, větší tlama, více agresivity". Ten směr se mi úplně nelíbí, viz třeba nová A5... ale zatím to subjektivně nejde za hranu.
4. 2. 2019 15:38
Re: vzhlad
u d3ky - hlavne u sedanov sa mi casto zaklad pozdava, ale potom zacnu na to hadzat kadejake modne krivky, doplnky a cinkrlatka a vysledok je na bliti :-)
5. 2. 2019 00:23
Re: vzhlad
tak je mi jasne, ze na jedneho strateneho europana ziskaju minimalne troch cinanov a taky mercedes predava ako divy, ale pozerat sa na tie auta neda :-)
Avatar - lamal
5. 2. 2019 12:33
Re: vzhlad
+- suhlasim, ale E coupe nie je uplne marne a skvele to jazdi tiez... uz len tie prachy >:D
4. 2. 2019 13:53
Nejvetsi mytus je....
.... ze bohati a uspesni lide maji vkus.... Auta jako tohle jsou toho jasnym dukazem.... 8-s
PS: a nezapomente v tom vsichni jezdi do ucpanych center mest.... Tam to temto vozum slusi uplne nejvic.... :yes:
Rozbalit vlákno
40
4. 2. 2019 14:09
Re: Nejvetsi mytus je....
Je to krásný a skvěle jezdící nesmysl. Tvojí optikou by se mělo vše, co nedává racionální smysl zavrhnout. ;-)

Btw: vkus se penězi nekoupíš, ale ani chudobou ho nezískáš.
Avatar - Dinar
4. 2. 2019 14:20
Re: Nejvetsi mytus je....
Tak o vkusu se nejlíp mudruje zpoza volantu dvacetiletého punta, to je jasné. >:D
4. 2. 2019 14:24
Re: Nejvetsi mytus je....
Což o to, vkus může mít i majitel Fiatu 127 ;-) Myslím, že Murphy zaměnil vkus za smysluplnost. Tomu bych rozumněl. Celkově však zrovna GLC i v coupé variantě patří jednoznačně k těm povedenějším v kategorii. :-)
Avatar - Dinar
4. 2. 2019 14:27
Re: Nejvetsi mytus je....
Jistěže může, úplně stejně jako chudý nebo bohatý nebo malý nebo velký. U Murpyho jde spíš o to, že "vkusné to není, páč na to nemám", proto to punto. ;-)
4. 2. 2019 14:28
Re: Nejvetsi mytus je....
Já tě pobral, spíš mi šlo to, že mu evidentně nešlo o vkus ;-)
Avatar - Dinar
4. 2. 2019 14:36
Re: Nejvetsi mytus je....
To je pod jeho rozlišovací schopnost, smysl, vkus, u takových sdělení jde hlavně o to, říct, je to hnusný a nevkusný... protože na to nemám.
Klasická sebezáchova, ti co mají, jsou horší než já, nemají vkus. >:D
4. 2. 2019 15:42
Re: Nejvetsi mytus je....
... představ si že ty a Pája tady na webu nejste jediní kdo má nějaké peníze.... myslím že si nepotřebuješ leštit ego představou, že kromě vás dvou tady jsou buď puberťáci bez papírů nebo frustráti lehce nad životním minimem.... ;-) ale asi nemá cenu si tady virtuálně tvrdit co bych si mohl nebo nemohl koupit.... a svůj výpis z účtu ti posílat taky nebudu....
Avatar - Dinar
4. 2. 2019 16:04
Re: Nejvetsi mytus je....
Nevím, proč bych si měl něco představovat, nic takového nepíšu, je to z tvé strany stejně stupidní tvrzení, jako to o tom mýtu, oboje jen v tvé hlavě. Kdybys napsal, auto se mi nelíbí, neřeknu nic, tys to ovšem zobecnil, je to pro bohaté bez vkusu. Já říkám, taková reakce je reakcí trouby bez peněz, jesli jím jsi, víš nejlíp sám.
Avatar - Sysoj Psojič
4. 2. 2019 16:29
Re: Nejvetsi mytus je....
Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit (a nasypat si popel na hlavu), že SUV je fakt minimálně z části o nevkusu. Minimálně o řidičském. Po 2 letech s X6M F86 (určitě nebude jízdně horší, jak testované MBčko) jsem to nevydržel a koupil M5 Competition a nemohu si zpětně nefackovat za to, v jakém hrochovi jsem to trávil 2 roky života. Jediná omluva je, že dřív mít M5 Comp nešlo. No co, člověk se pořád učí.
SUV už nikdy. Teda možná v 60ti :-)
4. 2. 2019 18:21
Re: Nejvetsi mytus je....
Sysoji, ještě chvilku a vezmu tě snad i na milost:)))
Avatar - speedfred
4. 2. 2019 18:27
Re: Nejvetsi mytus je....
Nejaká M5 Comp šla minulý týždeň štvrtok od Brna - Mikulov - A , celkom pekný zvuk a aj to jelo :yes: ,ale neujelo.
Avatar - Ozzman
5. 2. 2019 12:27
Re: Nejvetsi mytus je....
Třeba nechtělo >:-[] Já včera na dálnici vyblikal přesně tohle GLC i ve stejné barvě... když 10 km v kuse jede bez důvodně v levém 120 a neuhne, tak si na něm smlsne i slabší auto >:-[]

Jo ale auto to hezký je >:D
Avatar - speedfred
5. 2. 2019 13:01
Re: Nejvetsi mytus je....
Možno to tak vyznelo,ale nebola to žiadna honička. Na to som už starý aby som “pretekal” na verejných cestách. Počúval som iba zvuk :-)
Avatar - Ozzman
5. 2. 2019 13:55
Re: Nejvetsi mytus je....
No a ten jsem si u tohoto GLC neužil, protože ta lemra jela 120 konstatně >:-[]
Avatar - _Karel_
4. 2. 2019 19:39
Re: Nejvetsi mytus je....
To zní, jako by sis to SUV kupoval s tím, že bude jezdit jako pětka. Pokud si správně pamatuju a měl jsi dřív GT-R, pak docela zvláštní.
Avatar - Hammunasakra
4. 2. 2019 23:14
Re: Nejvetsi mytus je....
:yes: :-)
Avatar - Dinar
5. 2. 2019 07:51
Re: Nejvetsi mytus je....
Kluci, už z toho děláte bramboračku. >:D

Osobně nechápu ani M5, na silnici nevyužitelné, na okruhu nepoužitelné, ale třeba se dočtu, za dva tři roky, žes koupil Exige a divíš se, jak jsi mohl strávit poslední roky v M5. >:D ;-)
Avatar - Sysoj Psojič
5. 2. 2019 15:45
Re: Nejvetsi mytus je....
Kdo se déle povozil (ne kolem salonu), to určitě chápe. Výkon rozhodně využiješ, byť ne vždy 100%.
Na Exige prdím, těším se na novou Grand Californii :-!
Avatar - Dinar
6. 2. 2019 09:44
Re: Nejvetsi mytus je....
Tak pokud se hledáš mezi X6M a californií, pak těžko ti pomoct. >:D

Jo, vždy platilo, že výkonu není nikdy dost, jenže ono už je, to, že jednou týdně dáš plný plyn při předjíždění několika aut najednou, nebo, že z Phy do Brna to dvakrát zašlápneš do podlahy, neznamá, že těch 600+ koní využíváš, protože využívání vypadá jinak, a 600k reálně v akt. provozu využívat nejde. Jinými slovy, kdekoliv pojedeš stejně rychle ve stejném typu auta s polovičkou těch koní.
Avatar - Sysoj Psojič
6. 2. 2019 14:00
Re: Nejvetsi mytus je....
Grand Californie je navíc, není to na výměnu za M4 nebo M5.
Jinak, podle toho, co píšeš, máme asi prostě jiná měřítka, to nemá smysl řešit dál ;-)
Avatar - speedfred
6. 2. 2019 14:07
Re: Nejvetsi mytus je....
Dlhé roky som si vravel aj ja že výkonu nikdy nie je dosť,ale už som asi starý keď občas mám pocit že toto je už aj moc :-)
5. 2. 2019 03:07
Re: Nejvetsi mytus je....
Tak tuhle poznámku už nechápu vůbec. Nevím, kde bereš co kdo má nebo nemá, ale bavíme se tu o vkusu. :-|
5. 2. 2019 11:20
Re: Nejvetsi mytus je....
jen reaguju na to že mi Dinar podsouvá že to auto hejtuju, protože na ně nemám.... viz "U Murpyho jde spíš o to, že "vkusné to není, páč na to nemám""....

no nic, nemusíme se tady v tom patlat.... ;-)
Avatar - Dinar
5. 2. 2019 12:49
Re: Nejvetsi mytus je....
Dinar reaguje na to, že tu podsouváš, že pořízení takového auta (SUV, rychlého suv?) je volbou bohatého člověka bez vkusu, protože bohatí nemají vkus, přestože prý nějaký mýtus tvrdí opak. Jsou dvě možnosti, buď jsi ryzí hlupák nebo je to ten sebezáchovný pokus holozadka, jak naznačuju. Vyber si sám... ;-)
Avatar - Hammunasakra
4. 2. 2019 14:21
Re: Nejvetsi mytus je....
:yes: :-)
4. 2. 2019 20:18
Re: Nejvetsi mytus je....
"Krasny"je subjektivni, "nesmysl"je fakt.
Stejne jako prukopnik teto kategorie x6, mi i toto prijde jako krasna ukazka nesmyslnosti. Chci mercedes suv, koupum si glc/gle. Chci kupe, koupim si kupe. Chci neco, do ceho se nevejdou ani 4 dospeli se zapisnikem ale jezdi to jako suv...tradaa. teplakova souprava, kule dej si doprava
5. 2. 2019 03:09
Re: Nejvetsi mytus je....
Proč by se do toho nevešli 4 dospělí? Asi nemůžeš čekat prostor pro basketbalisty, ale prostor jako ve stejně velké prémii tam je.
Avatar - Dinar
4. 2. 2019 14:43
Re: Nejvetsi mytus je....
O takovém mýtu jsem neslyšel, kdo ti to nakukal? Mezi bohatými lidmi bude jistě stejné procento lidí s vkusem jako u méně finančně úspěšné části populace.

Pokud jde o auta a nevkus, dá se o něm mluvit, pokud jde o bohaté, u někoho, kdo vysolí 5 mega za nějakou kreaci od Mansory, například, na druhou stranu stačí si zajet na nějaký okresní sraz tuningových aut, abys viděl přehlídku nevkusu z druhé strany příjmového spektra. ;-)
4. 2. 2019 14:53
Re: Nejvetsi mytus je....
Tak Mansory by mě netrklo...dobrá připomínka!
Avatar - rokyta.p
4. 2. 2019 15:56
Re: Nejvetsi mytus je....
Mansory se mi nelíbilo nikdy ani jedno 8-s Medvěd kromě světel od 203 ujde. Jen ta koroze, jen ta koroze (stejně jako japonci). To je mnohdy lepší i Pežot. AMG ale nutně netřeba, ono i OM656 jede celkem oki. :-!
Avatar - Londonbridge
4. 2. 2019 14:54
Re: Nejvetsi mytus je....
Tak ako pises. vkus alebo nevkus 3 milionove auto a hovorit o nevkuse to su taka divne az skolacke reci . GLE ma napr. novsi interier a cele je vynovene ale niekto zas bude tvrdit ze je to len obycajna predrazena plastova krabica s hviezdou na maske. Vsetky auta su nevkusne pokial ich nemame doma v garazi...
Avatar - white label
4. 2. 2019 15:03
Re: Nejvetsi mytus je....
Bohatství a vkus nemá obecnou přímou souvislost.
Problém bývá, když zbohatne (obvykle rychleji) někdo "bez vkusu", to je pak logicky vidět víc, než kdyby nezbohatl.
Avatar - iudex
4. 2. 2019 15:15
Re: Nejvetsi mytus je....
Tak tak, chudobní bez vkusu nie sú tak vidieť ako bohatí, lebo logicky nemajú dosť prostriedkov, aby svoj nevkus prejavili. ;-)
Inak čo sa týka konkrétneho auta, ja nie som moc priaznivec SUV (resp. vôbec), ale táto verzia v peknej červenej metle a najmä s brutálnym V8 motorom môj vkus rozhodne neuráža.
4. 2. 2019 15:23
Re: Nejvetsi mytus je....
Chudé bez vkusu vidím na cestách každý den, Česko i Slovensko jsou plné tuzingových oblud, jejichž chudí řidiči jsou bez vkusu a navíc svým stupidním a arogantním jízdním stylem ohrožují nejen sebe ale hlavně ostatní účastníky provozu.
Avatar - iudex
4. 2. 2019 15:29
Re: Nejvetsi mytus je....
Jasné, len možno nejaká Fabia s dorobeným zadným krídlom ti neudrie tak do očí ako napr. ružová Bentayga: [odkaz]
4. 2. 2019 15:32
Re: Nejvetsi mytus je....
Tak ono je to auto nevkusné i když nemá tak šílenou barvu. >:D
Avatar - woody-alien
4. 2. 2019 23:14
Re: Nejvetsi mytus je....
Hele, to zase prr. Na trpaslíka na zahrádce (nebo aspoň balkóně) má snad každej. ;-) >:-[]
Avatar - white label
5. 2. 2019 00:22
Re: Nejvetsi mytus je....
Na trpaslíka jo, ale horší je to s tou zahrádkou... ;-)
4. 2. 2019 15:29
Re: Nejvetsi mytus je....
Vkus nemá nic společného s tím, kolik člověk vydělává, v kýčovitých autech jezdí bohatí i chudí. A stejné je to i s chováním v silničním provozu, le*** a nedávači blinkrů jezdí v autech za miliony i v popelnicích za pár tisícovek.
4. 2. 2019 18:23
Re: Nejvetsi mytus je....
nechci být tak domýšlivý abych tvrdil, že můj vkus je dobrý, nicméně, z mercedesí produkce na mě největší dojem udělá S-coupé, S-cabrio, to nové GT, prostě žel bohu, Mercedesu se daří dělat daleko čistější design, než konkurenci.
Proto mě mrzí, že mají zapotřebí kopírovat nesmysl typu X6.
4. 2. 2019 14:09
Redakce zapomněla...
...na F-Pace SVR, V8 kompresor a 550HP. ;-)
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Dzakobo
4. 2. 2019 15:16
Fáro přesně podle mého gusta
>:D V8 posílající výkon do převodovky bez hydroměniče, to je ono! Toto nabízí např. Panamera, ale vyšší podvozek a kratší karoserie se hodí často. Mercedesu velký :yes: za tuto zběsilost. Předchozí C63 AMG se mi moc zamlouvala (V8 v relativně kompaktní karoserii) ale neměla AWD... Ze současného Gčka jsem docela urvanej, ale na samozřejmě má tvar cihly, která na dálnici žere jako tank. Tohle je takový milý >:D kompromis >:D

Je možné si objednat větší než 66l nádrž? Jinak tohle auto nemá chybu, interiér stále úplně v pohodě, ale chápu že, redaktor musel nějaký nedostatek vymyslet. :-)
Rozbalit vlákno
1
12. 2. 2019 10:35
Re: Fáro přesně podle mého gusta
66l je fakt málo a větší nádrž ani nelze objednat. Jezdím se spotřebou kolem 16l a dojezd tak fakt není nic moc... Navíc je lepší brát 98 nebo 100 benzín, ciž taky trochu omezuje.
Ale mám i to předchozí atmo C63 a to žere ještě o trochu víc
;-)
4. 2. 2019 15:17
Současné mercedesy
se mi líbí, tohle je ale jedna z výjímek, která mě teda rozhodně nenadchla. :-!
Rozbalit vlákno
4
4. 2. 2019 15:29
Re: Současné mercedesy
Mna nenadchyna ziadne z tychto "suv-kupe". Ak by mi niekto chcel podarovat auto v cene tohoto, vyberiem si urcite nieco ine...
Avatar - Emel
4. 2. 2019 15:32
Re: Současné mercedesy
Ono X4 taky není bůhvíco... ;-)
4. 2. 2019 15:33
Re: Současné mercedesy
To tedy rozhodně není. >:-[]
Avatar - Machýrek
4. 2. 2019 22:04
Re: Současné mercedesy
Nápodobně. Normální GLC je boží. Ale do GLC Coupe by mě nedostali.
4. 2. 2019 17:06
keď už musí byť
tak toto by bolo ok, len by som poprosil, ak to bude mať niekto z vás, tak netreba v podzemnej garáži šopingu peckovať, všetci aj tak počujú, že tam nemáte trojvalcový liter, akurát, keď na to stupíte na dvoch metroch po závoru a vytrasiete všetkým plomby, budú vás mať nie za frajera, ale za vola.
Rozbalit vlákno
2
4. 2. 2019 20:32
Re: keď už musí byť
Vcera jsem videl zbesilou akceleraci audi rs4 v podzemi garazi. Na 30 metrech podlaha - brzda. Kraval jak na runwayi, vybehnout tam decko, je z neho flek na podlaze. Nekteri lidi by meli jezdit salinou.
5. 2. 2019 09:29
Re: keď už musí byť
tiež som to písal na základe reálu z garáže, ale aj z ulice pred firmou, niekto tu má slušný vozový park a na krátkej uličke musí všetkým ukázať, že nemá litrík, ale miesto obdivu si u nás všetci klepú na čelo.
Avatar - 3_diamanty
4. 2. 2019 22:47
tak zrovna tento mamut
mi nic nevravi... a mat podobe prachy tak rozhodne za mna radsej RR sport alebo RR velar .. pripadne lexus RX.... proste nieco seriozne :yes:
Rozbalit vlákno
0