Schumak je ikona 90. let jako byli ve svych dobach Ascari, Fangio, Stewart, Lauda, Senna, Prost... Ale je to jen clovek a ne buh, proto se jako clovek obcas myli nebo chybuje. Ale kdyz se podivam na jeho statistiky jak v ramci historie F1 tak historie Ferrari, urcite si zaslouzi ty nejvyssi poklony!
Nazdar Šumáčci, vedete zde nepochybně zajímavou diskusi, ale jezdec, kterej "sežral" miliony by měl něco dokázat. Plat Schumachera by stačil na založení nové stáje a od doby, kdy odešel od Benetonu to na titul stejně nedotáhl. To už není jen smůla. Navíc jeden titul získal v sezoně, kdy zahynul Senna. A pokud se Vám nelíbí Coulthardovo kličkování, zalistujte v paměti a vzpomeňte od koho to asi má. A ty tři metry tam opravdu nebyly. Už se těším na Hungaroring, po startu tam je pěkná zatáčka 😉))
Nevím jestli o tom víte, ale Schumacher bude od příští sezony jezdit v USA závody dragsterů. Prej proto, že tam nejsou žádný zatáčky.😉)))
Je mi vás až líto. Chudáci chovanci léčebny pro mentálně choré by neměli mít přístup k Internetu, ale když už to Ministerstvo Zdravotnictví utáhne finančně, tak by tam neměli pouštět ty úplně nejzaostalejší (myslim tim vás F - 15 a why).
Zdravím Šumáčci. Vídím že mám tu čest s famoušky, pro které je Míša naprostým bohem. Jakákoli kritika zůstane nepochopena. Mimochodem, já nejsem fanouškem McLarenu, ba naopak, Hakkinen mi není až zas tolik sympatický. Zůstaňte si ve svém rudém světě a doufejte, že šéfům u Fiatu nedojde trpělivost.
Už pouze malá připomínka.
Že není bohem? Tak jak si mám vysvětlit první příspěvěk tohoto tématu.
Že není bohem? Tak jak si mám vysvětlit první příspěvěk tohoto tématu.
No uvidíme....doufám že se ze mne stane milionář, koupím Fiat a toho skopčáka nakopu do *.
Je to jasny , ted se to ukazalo- stejna strategie, stejny podminky , ale Schummacher ztracel par kol pred cilem na Miku 28s ! Uz vidim jak to si fanousci MS vymejsleji ruzny blbosti, aby to nejak obhajili. Ale to jsem zvedavej. Ani na trat se nemuzete vymlouvat , vzdyd je druha nejtechnictejsi po Monaku. Tak co vi na to.........
Koukám že nic, ňák ván ztuhl úsměv Šumisti. Třeba ho přístě David nechá dojet zase druhej 😃
Vyhráli to mechanici McLarenu, ne Mika Hakkinen. Jako jezdec jel Šumi nejlíp (jel úplně na hranici) a stejně mu Hakoš ujížděl (ani se moc nesnažil)...co k tomu dodat???
V tom tedy s tebou souhlasím že Šumák jel úplně na hranici svého jezdeckého umění, on na víc prostě nemá.
ty jsi proste prisernej. Ja uz fakt nevim, co by Mika mel udelat, aby jsi uznal , ze je nejlepsi. Nevis nahodou kdo mechanikum dava podnety na nastaveni? Myslis si ze si takle mechanici sednou a reknou si no tak treba to udelane takle a vono to vyjde nebo nevyjde. To by jsi vyhral velky *. Zalezi na jezdci co rekne mechanikum a na to pri testovani musi mit cit, aby vedel co tomu schazi. Jo a i s dobrym autem se da prohrat.Nemysli si ze to auto ridej vysilackou. A rozdil vykonu motoru Mclaranu a Ferrari je nulovi.
Nejde vůbec o výkon (aspoň v Hungaroši), ale o aerodynamiku šasi. A prospos většinu podnětů McLarenu dáva Olivier Panis (ten také podle mě dostupných informací dal podnět k vylepšením na McLarenu) a Hakkoš toho moc nenajezdí při testování. A mám dojem, že ty pro svou slepou lásku k McLarenu neuznáš Šumiho, jakožto nejlepšího pilota F1. Pochybuju, že jsi fandil McLarenu někdy v roce 1994, kdy tam přišel Hakoš. Já sleduju F1 od svejch 16-ti let pravidelně (což už je asi 12 let) a od prvního Šumiho startu mi přišel sympatickej a dobrej (tenkrát sem si řikal, že z něj něco bude) a od tý doby mu taky fandim. Vy jste si řekli, no budem fandit tomu, co má největší štěstí a nejlepší auto po triumfu McLarenu v roce 1998. Jste ještě asi mladí a hloupí...
No to si krasne napisal. Uplne sa s tym stotoznujem. Inac zaujimave ja tiez fandim Schumimu odkedy sa objavil v F1 a hlavne preto ze na mna posobi ako sympatak s neuveritelnym jazdeckym umenim a tiez improvizaciou na trati.
Predtym som nemal nic voci McLarenu ale ako sa z neho stal sedivy tym tak ich priam neznasam. A to hlavne pre "obete reklamnych kampani firmy west", ktori si hovoria fanusikovia McLarenu (cest vynimkam). Je fakt ubohe ako sa vyrojili fans sedivych po prvom titule finskeho pojedaca sobov.
Predtym som nemal nic voci McLarenu ale ako sa z neho stal sedivy tym tak ich priam neznasam. A to hlavne pre "obete reklamnych kampani firmy west", ktori si hovoria fanusikovia McLarenu (cest vynimkam). Je fakt ubohe ako sa vyrojili fans sedivych po prvom titule finskeho pojedaca sobov.
Mne je Sumi sympatickej taky svoji perfektni kondici. Videli jste v Madarsku. Vsichni se z tech aut soukali jak polomrtvi a Sumi vyskocil jako rybicka. Je to proste borec.
to Jano10, opet s tebou naprosto souhlasim. Schumacher je opravdu nejlepsi, nejen v soucasnosti, ale myslim, ze i za celou historii zavodu F1. Dnes se pisou dejiny. Jestli se Ferrari podari ziskat Neweyho, tak maji sedivaci po ptakach. Kdo vi, mozna na dalsich 21 let... 😃
Tak prej Newey nebude, maj se s Ronem zatim moc radi, ale prachy ho presvedcej 😊))
Prachy a Schumacher hejbou světem F1. Nic víc, nic míň...
Nějak nám to tu chcíplo. Tak co Schumacheristi, nevěšme hlavy on to Michael ještě vyhraje!!!
Posledni leta (od 1994) je to furt stejny. Jeden jezdec nabere meganaskok, druhej ho stiha az ho dohoni a nakonec tesne vyhraje ten prvni. Uz mi to pripada podivny. No co hlavni je, ze letos to vychazi pro Schumaka
Tak jsem tady asi špatně, což nevadí. Vaše nenávist je slepá a argumenty ubohé. zbytečně plýtváte svou energií. Svět F1 je světem samotným pro sebe. Kdo bude mistrem světa, rozhodne několik faktorů (vůz, pilot, práce teamu, strategie, štěstí atd.) kdo tvrdí, že se Šummi nejlepším pilotem všech dob, nevidí si na špičku jazyka. V době, kdy si to opravdu mistrovsky rozdávali opravdoví piloti jako A. Senna, A. Prost, N. Mansell, N. Piquet a další, jste zjevně tahali kačera na špagátku, ale to by ani nevadilo. Je vidět, že žijete dneškem a jakákoliv úcta k legendám, které něco znamenali, vám je cizí. v jednom indiánském nářečí bych dal Šummimu přezdívku - raka uhomanaci (ten, který kličkuje)!Hodně nervů do závěrečných podniků MS a trochu soudnosti Vám přeji všem a klidně se zlobte, já už jsem takový a F1 sleduji s malou přestávkou již 14 let. Zdarec a ať vyhraje ten lepší.
Není pravda,že nuznáváme jezdce jako A.Senna,N.Lauda,N.Piquet a další!
Ale opravdu se nedá posoudit zdali je Schumi opravdu nejlepší(jsem přesvětšenej,že ano).
Protože tito jezdci jezdili na jiné technice a
třeba by se vůbec nechytli proti Schumimu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ale jedno je jistý,SCHUMI je prostě BEST!!!!!!
Ale opravdu se nedá posoudit zdali je Schumi opravdu nejlepší(jsem přesvětšenej,že ano).
Protože tito jezdci jezdili na jiné technice a
třeba by se vůbec nechytli proti Schumimu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ale jedno je jistý,SCHUMI je prostě BEST!!!!!!
pises, ze F1 sledujes 14 let, to se jako povazujes za pametnika?, ja ji sleduju od sezony 79, vsechny jezdce tebou menovane jsem videl v akci x-krat, i mnohe dalsi, fandil jsem Piquetovi jako blazen, stejne "nesnasel" Sennu a Prosta, ale nemuzu si pomoct, MSchum je fakt nejlepsi kombinaci jezdeckych schopnosti, technickeho talentu pri ladeni vozu a lidske inteligence, jakou jsem kdy v F1 zazil, tesim se, az za par let bude sefovat zavodnimu oddeleni Ferrari, pripadne si budou v F1 jezdit "Schumachery" s motory BMW nebo Mercedes pro vavriny😊)
Nevim, nevim, já sleduju formuli už 12 let a mám dojem, že Senna jezdil taky dost kontroverzně. Kličkoaval taky a snažil se uhájit svý místo za každou cenu. Momentálně je Schumacher prostě nejkomplexnější jezdec F1. Může to změnit jen nějakej novej talent. Podmínkou je, že musí dostat dobrou techniku (příklad - Button, tomu ale chybí ještě zkušenosti).
jo, pamatuji moc dobře dobu, kdy A.SENNA jezdil a fakt je, že rozhodně nebyl svatoušek. Vlastně, byl to docela solidní kaskadér, což je šummi taky. Ale rozhodně byl ( a podle počtu dosažených pole position) nejrychlejší. opravdu je těžké srovnávat všechny ty doby, to bychom mohli křičet, že nejlepší byl Fangio, protože má pět titulů, ale kdoví jaká byla konkurence. Každopádně nemohu tvrdit, že je Šummi ***, protože má rodinu, je to velký závodník a navíc, je to pod mou úroveň. A jen pro srovnání: musím uznat, že v době, kdy SENNA sbíral první vítězství na né zcela konkurenčním Lotusu, dokázal totéž Michael na podobně úspěšném Benettonu. takže sorry a bu´dme v pohodě. P.S. Nepřeji Michaelovi stejný konec, snad příští rok pon odchodu Mikky H. bude mít větší šanci bojovat o další titul. Ave
Víš, i když Hakinnena nemám rád, nechci, aby odešel. Prostě F1 by pro mne ztratila kouzlo a všichni by tvrdili, že Šumi přišel k titulu (a k tomu by v roce 2001 určitě přišel) jak slepej k houslím (no to se stalo Hakošovi v roce 1998 - Šumi to z posledního místa nestihl...). No nic. Kdyby ho získal teď, tak to McLareňáci stejně nějak vokecaj...(že švindloval, kličkoval a tak)...to si člověk nevybere...nějak to dopadne. Držme palečky!!!
Dovolte mi, abych Vás probudil z Váší zaslepenosti. Kdyby náhodou Haki příští sezónu nestartoval (nevím odkud takovej blábol máte) tak váš best of best by to se ziskem titulu měl ještě těžší než letos. Tím pádem by se Coulthard totiž stal stájovou jedničkou a v součawsné době by měl díky své pozici minimálně o 20 bodů více, byl by tedy před Míšou... A to ponechávám stranou jezdce takových kvalit jakými jsou Villenevue, Ralf a další kteří by s jen o zlomek lepší technikou než jakou májí momentálně k dispozici Míšovi zle zatápěli...Dokonce si doufám tvrdit, že kdyby měli všichni naprosto stejný monoposty, byl by Míša momentálně na zhruba 4. místě, protože ze zhruba šesti současných a stejně kvalitních pilotů by alespoň tři měli víc štěstí. O to totiž momentálně v tak minimálních časových rozdílech jde nejvíc...
takovy chytroliny, jako ty, co si hrajou na kdyby primo miluju, jediny, s cim souhlasim, je, ze mit MSchum trochu vic stesti (nesrazit ho jeho bracha na Nurburgu97 a to prase Coulthard ve Spa9😄 byl mistrem i v 97 a 98 naprosto bez problemu, to jsou ta kdyby...
A dalsi kdyby - kdyby Misa nemel zasranou smulu v Monaku (jasne vedl a praskl vejfuk), potom v Magny-Cours (odstup z 2. mista - motor), A1-ringu a Hockenheimu (vyrazen v prvni zatacce po narazu zezadu jinym jezdcem, v obou pripadech z 2.-3. mista), tak mohl mit o minimalne 20 bodu vic a Mika s DC o neco min - a vubec bychom se nehadali. Takze na cem se shodneme je, ze MS je sqely jezdec, ktery ma taky strasny kopec smuly. A kdo jiny dokazal az do konce uz 4 roky po sobe bojovat o titul ? Vzdyt vloni i pres zlomenou nohu a vynechani rady zavodu mel celkovou ztratu na Miku jen par bodu, a to jeste pomahal v zaveru Irvinovi... Proc by se ted mel zacit bat DCho ?
Naštěstí, ať to dopadne jakkoliv, chleba kvůli tomu nezdraží. Protože toho kdyby, aby, protože...už je nějak moc. Vytvářet vzdušné mosty je holt nejspíš Vaše specialita. Proto pozorně sledujte celý víkend průběh GP Itálie v Monze. Ta trať je dosti rychlá a to není nic pro Ferrari. Tak se modlete, ať u MCLaren něco kiksne.
Dokud dýchám, dofám...doufám, že Villeneuve nevrazí ani do jednoho Ferrari z přílišné horlivosti, doufám, že Ferrari vyhraje, doufám, že to vyjde, doufám,...Držme PALCE!!!
jeste vyhrat v USA a Suzuce.
Jo jen tak dál. Dnes jel dobře a bez chyb. Myslím, že by mohl takto zajet i v Sepangu. Loni to tam Ferrari sedlo.
Abysme neusnuli na vavřínech!!!
To snad ne. Naopak by to chtelo jeste trochu vice stesti pro Rubinha do PK. Kdyz ctu plany vsech tech Renaultu, Hond, Toyot, BMW,.. tak dalsi tituly budou tezsi a tezsi a ...
Bohuzel jsem nemel tu moznost sledovat zavod v primem prenosu. Proc si vlastne Misa pobrecel? Bylo to kvuli smrti toho hasice anebo proto, ze se vyrovnal Sennovi v poctu vitezstvi? Vysvetlete mi to nekdo.
P.S. O stupidni komentare fanousku McLarenu nestojim! 😄
P.S. O stupidni komentare fanousku McLarenu nestojim! 😄
Rekl bych, ze kvuli Sennovi, tehda o tom hasici asi jeste nevedel. Nezemrel mimochodem az po zavode? Hmm, ja mam akorat mp3 zaznam...
Jsem sice fanoušek McLaren, ale troufám siříct, že ne stupidní. To ponechám jiným bez ohledu na stájovou příslušnost. Můj názor je, že brečel pro toho Paola, protože už v době, kdy odcházeli ze slavnostního ceremoniálu, již věděli o vážnosti této tragedie. Michael nejezdí formuli pro rekordy a pokud by kvůli Sennovi brečel, tak jedině v souvislosti jeho smrti, což učinil již v okamžiku, kdy vyhrál v Imole, zatímco se snažili Sennu zachránit. Tak že si myslím, že to bylo opravdu kvůli toho komisaře. Zdar!
v dobe tiskove konference jezdci zpravu o smrti nevedeli, pouze ORF vypustila fake, ze nekdo dostal infarkt, Schumiho nevidane emoce byly projevem jednak naprosteho nervoveho vypeti, kteremu je vystaven jiz nekolik let u ferrari, a vzpominky na Sennu, kdyz mu to tam novinar pripomel (samozrejme je to IMHO), at to bylo jakkoliv, bylo to naprosto lidske (stejne jako lonske slzy Miki), proto bychom to jiz nemeli pitvat...
Myslim, ze ten brekot je docela pekne popsan v clanku
"Jak to vydel Charlie", cast "Vykoupení božského hříšníka".
"Jak to vydel Charlie", cast "Vykoupení božského hříšníka".
formule1.cz z duvodu, ktere tu uz nekdo uvedl (zaujatost nekterych prispevatelu) nectu, ale dle f1-live Schumacher (psali German, ale kdo jiny, ze) jeste o tom hasici nevedel. Ostatne, je k tomu logicke vysvetleni - behem zavodu nechtel urcite nikdo negativne pusobit na jeho psychiku a po zavode na to beztak ani nebyl cas...
Jinak, cast jeho vysvetleni je zde: "It's obvious why this win means so much. We're in Italy, we have had
problems in the last few races when we have not been as competitive as
we would wish to be, but we're back on the road". Nerikam, ze mu vsichni musi verit 😄
Jinak, cast jeho vysvetleni je zde: "It's obvious why this win means so much. We're in Italy, we have had
problems in the last few races when we have not been as competitive as
we would wish to be, but we're back on the road". Nerikam, ze mu vsichni musi verit 😄
Nechci rozpoutat další polemiku, ale mohu Tě ujistit, že již před koncem závodu byly přední týmy ( a tady nevím proč jenom tyto, že by nepřímá účast na havárii)informovány o tragedii, jen se nevědělo, jak to dopadne. pokud jsi viděl tiskovku, pak připouštím, že reakce Michaela byla hned z několika důvodů.Ahoj a nezlob se.
Chvilka dojatia vznikla po otazke jedneho z novinarov na Schumachera,co prenho znamena
fakt,ze dosiahol 41.vytazstvo v kariere,cim
dosiahol vysledok famozneho Ayrtona Sennu.
fakt,ze dosiahol 41.vytazstvo v kariere,cim
dosiahol vysledok famozneho Ayrtona Sennu.
Nuz, Schumacherovo vcerejsi vysvetleni pro RTL (prevzato s atlasf1)😒br />
Germany's Michael Schumacher said his tears at Sunday's Italian Grand
Prix were triggered by memories of the late Ayrton Senna.
"It was a mixture of many things that moved me in Monza," Schumacher
told RTL television on Wednesday. "When I thought of Senna, it was
really too much for me."
Germany's Michael Schumacher said his tears at Sunday's Italian Grand
Prix were triggered by memories of the late Ayrton Senna.
"It was a mixture of many things that moved me in Monza," Schumacher
told RTL television on Wednesday. "When I thought of Senna, it was
really too much for me."
Dobytek dohonil svuj vzor a taky dobytka.... Pristi sezonu prekona i Alaina a pak budeme muset cekat az co dokaze mladi (Button?)... Ach jo...
Víš, Alexi, ty jsi hloupej. říct o někom, komu nesaháš ani po podrážky bot, že je Dobytek, je dobytčárna. Mluví z tebe závist a vztek, že nevyhrál tvůj oblíbenec...
Tak schvalne MK44, kdo je muj oblibenec? Vis, posuzuju jezdce ani tak ne podle vysledku, ale podle toho jak se chovaji na draze a obcas i v soukromi. Ja vim ze Michael Schumacher je super jezdec (par jeho excelentnich vykonu jsem za tu dobu co sleduju F1 - od roku 86, videl) jenze statistika neni vse. To ze vyrovnal Sennu v poctu vitezstvi nic neznamena. Nebo vezmi si zminovaneho Sennu: pro vsechny je modla protoze se zabil. Vsichni ale zapominaji na to ze to byl clovek ktery jezdil jako by byl na trati sam. A Schumacher je uplne to samy. A ta statistika: je Mika Hakkinen lepsi nez treba Stirling Moss, i kdyz ma vic vitezstvi? Byl Giancarlo Baghetti lepsim jezdcem nez Jean Alesi, i kdyz maji oba po jednom vitezstvi? Nebo Chris Amon: byl opravdu tak spatny jen proto ze nikdy nevyhral?
Jasne ze je Hakkinen lepsi nez Moss protoze Moss nebyl taky nikdy mistrem sveta! Zapomnels ovsem na to na cem Stirling jezdil, ze ne vzdy mel nejlepsi auto. A navic: dokazes si predstavit (kdyby to slo) jak by Mika obstal proti ostatnim kdyby mel soukromy McLaren? (treba MHR Neste Racing 😃) Mozna nevis ale Stirling jezdil treba na Lotusu pripravovanem Robem Walkerem a porazel i tovarni auta. No nic, diky za nazor (a trochu jsme odbehli od tematu).
Nevím, kde bereš v sobě tolik vzteku. Člověče, Ayrton Senna d. Silva se stal modlou ještě za svého života a troufám si říct, že už v době působení u lotusu, kdy dokázal rovnoceně soupeřit s Mc Lareny, ferrari i williamsy. Ale to jsi asi ještě nesledoval F1.... oba jsou si se Šumim podobní. Jezdí (jezdil) naplno, na samé hranici rizika, přiznávám, že dosti bezohledně, ale jako závodníci nemají (a neměl) chybu. Ale myslíš, že když Sennu dohonil v počtu vítězství a příští rok možná dožene Prosta, že se v srdcích všech fans stane nejlepším jezdcem v historii? Asi né....
Ale že je dobytek? Myslím, že taky ne. Fandím někomu jinému, ale Šumi je tím, co spoustu lidí k F1 táhne. Trochu pohody do duše by neškodilo, což?
Ale že je dobytek? Myslím, že taky ne. Fandím někomu jinému, ale Šumi je tím, co spoustu lidí k F1 táhne. Trochu pohody do duše by neškodilo, což?
Hmm Senna a modla? Proc ne. Jako svinak byl fakt nejlepsi, takze proc by nemohl bejt modlou pro lidi co maj radi prasata na trati. Navic Senna byl schopnej nabit cumak komkoliv kdo ho zblokoval, ale kdyz udelal to samy, tak slo o zavodeni a ne o vylet. A navic Senna nesnasel zavodeni v horsim aute, aby mohl sedet v nejlepsim aute byl schopnej nabidnout svy sluzby zadarmo (1993). Senna by nikdy neudelal to co Schumaka nesel k horsi staji aby ji vratil na vrchol. Imola 94 pro me nebyla nicim vyjimecna, proste se jen zabil pilot kterymu sem nikdy nefandil ani kdyby startoval za oblibene Ferrari.
Ach jo, chlape, někdy se zdá, že jsi v pohodě a vzápětí mne ujistíš, že zase ne. Kauzu prasata nechám bokem, to s Tebou nemá cenu. Ale to, že Senna v roce 93 nabízel své služby zadarmo, je opravdu blábol exemplární a navýsost nesmyslný. To jsem napsala slušně. Tak tedy, pouze pro Tebe: V sezóně 93 A.Senna nejezdil zadarmo, nýbrž docela zvláštním způsobem zvyšoval svou tržní hodnotu, když s vedením McLarenu podepisoval smlouvu závod od závodu a to za pěkně hříšné peníze. Následný přestup k Williamsům zapříčinily krom jiného i neakceptovatelné finanční nároky Senny vůči McLarenu, který si jej už nemohl (možná ani nechtěl) udržet. Ale o tom Ty asi něco víš. A přesvědčuj o tom jeho pure fan, kteří jeho dráhu sledují od jeho startu v F1 v koptitu Tolemanu. Tentokrát jsi opravdu dost přestřelil!
MiGu, i muj otec divaje se na umirajiciho Brazilce prohlasil "Vzdyt si to zaslouzil....". Titul v roce 1988 mu patril jen diky tehdy platnemu bodovacimu klici (ja vim ze mel o jedno vitezstvi vice nez Prost, no a co?) a titul v roce 1990 mu nepatril ani nahodou. Vzpomente si ze za podobny faul byl Schumi diskvalifikovan z cele sezony 97 a Senna vyfasl jen pulrocni podminku.
Ahoj kluci, vidím, že se na téma Ayrtona Senny rozvinula docela slušná debata. Ale sem asi nepatří, no né? Založím proto jeho pokec, Ať to můžete ze sebe ventilovat jinde. Popřít jeho genialitu (navzdory jeho dost brutálního stylu) znamená nerozumět formuli 1! Naštěstí si jí všimli u Lotusu, později Mclarenu a Williamsu. Proč ho tolik chtěli, když podle některých nic neuměl? To mi moje hlavička nějak nebere. Jeho postoj k závodění, podrobné nastudování tratě a schopnost se ztotožnit s monopostem a vyždímat z něj maximum výkonu, inteligence a postřeh všemožných detailů nastavení svého vozu i vozů svých protivníků.... co o tom víte? Miliony dolarů, věnovaných na charitu , to je nic. Byl horkokrevný blázen, jezdící na samé hranici rizika, ale chcete vidět na trati jen samé lidi - stroje? Čněl vysoko nad ostatními a bojoval s profesorem Prostem, stejně jako ční Šumi ( ikdyž mu nefandím) a bojuje s Mikou. Ale tohle lidi baví. A ta agresivita? Možná daň za genialitu. Prosím dále toto téma nerozebírat na těchto stranách, nepatří to sem. Založim nové forum, slibuji. A že někdo řekl, že si smrt zasloužil? Hm, asi znalec....
Anathemo, dobra, dobra. To byla dokonala Sennova charakteristika. Podle meho nazoru jeho dokonale fauly, vecne pestni souboje v boxech apod. prevazuji nad jeho jezdeckym umenim. Zalozis to nove tema?
Opravdu již naposledy o něčem jiném, než sem patří. Alexi, každý má právo na svůj názor a já v žádném případě nepopírám Sennovy neřesti. Ale jeho kvality jsou ty, které už jsem vypsala. Žádost o zřízení nového tématu jž je odeslána, takže brzy snad budu moci reagovat k novému tématu. Kdokoliv bude cokoliv o Sennovi vědět, může se zeptat. Mám zdroje z Brazílie (mám tam rodinu), Anglie, Holandska i jiné. A ráda se také něco dozvím. Třeba to, že v roce 93 nabízel své služby McLarenu zadarmo, to je promne novinka. Zadarmo? Pro McLaren to byla do té doby nevýdaná sezóna, co se týká vyplacených jednomu jezdci v F1. Jinak zdravím fanoušky Michaela a slibuji, že se budu hlásit pravidelně, jak jen to půjde, do žhavé debaty. Zdar Anathema
Alexi, zavody F1 nejsou zadna treti svetova! Prat nekomu smrt jenom proto, ze mi neni sympatickej, to sem zkratka nepatri!!!
Jeste k tem Lotusum - ja bych je tak nepodcenoval - v roce 1987 prisli jako prvni s aktivnim zavesenim (nebo nejakym pre-releasem), proto byl Senna tak rychly.
No, ale tohle je o Schumacherovi, ne? - nedavno se vyjadril, ze po Italii uvazoval o ukonceni kariery - doufam, ze ho to prejde...
No, ale tohle je o Schumacherovi, ne? - nedavno se vyjadril, ze po Italii uvazoval o ukonceni kariery - doufam, ze ho to prejde...
Anathemo, mohu Te ujistit ze F1 sleduju od roku 1986 a o tom co dokazal Ayrton s Lotusem vim dost. Lotusu jsem fandil a to vzdycky, at tam jezdil kdokoliv. Samozrejme i Sennovi. Jenze pak prisel prestup k McLarenu, Suzuka 1989 a 1990. Ano, uznavam Sennu jako krale treninku, jeho schopnost koncentrovat se na zisk pole position. To je vsak vse. Mas pravdu ze Michael Schumacher je mu velmi podobny. Bohuzel....
Podle mne se Schumi dokaze koncentrovat i na zisk vitezstvi v zavode. Nedela zbytecne chyby, jako treba Hakki, kterej si na mokru nikdy neodpusti vetsi ci mensi chybu. Kdyz jezdil Senna, tak jsem F1 nesledoval (nebylo kde), takze porovnani nemam.
A jeste poznamecka: proc byl Senna na lotusu lepsi nez jeho stajovi kolegove? V roce 1986 mel za stajoveho kolegu Johnnyho Dumfriese a o rokpozdeji Satoru Nakajimu. Oba jezdili svou prvni sezonu... Nakajima nebyl dobry jezdec a dostal se do tymu jen diky Honde, ale Dumfries ano. Bohuzel skotsky slechtic nedostal dalsi sanci....
Celkem by me zajimalo, co by se stalo kdyby si to Schumi s Mikou vymenil. Mika by jezdil s Rubhinem ve Ferrari a Schumi s Coulthardem v McLarenu.... To by byla pr...
Necham Sennny, koukam, ze sem pichnul do vosiho hnizda. Jen pro upresneni. Pred sezonou 93 Senna jednal s Williamsem a byl ochotny startovat v jeho tymu za nulovy plat, penize by dostaval jen od sponzoru. nakonec jezdil za 1mi. dolaru za zavod u McLarenu, s tim, ze smlouvo podepisoval vzdy na jeden zavod a to temer polovinu sezony, pak uz to dojezdil na 1 smlouvu. Ja nepisu blaboly, a kdyz tak omluvitelny, snad ? 😊
Heh, huh, hah, mne to tady nebaví, o Schumim se tu nikdo nabaví...ach ten absolutní rým...
Čau chlape, konečně jsi to upřesnil a teď proti tomu nemám nejmenších námitek. Je fakt, že Mclaren už neměl peníze na jeho další nároky. Snad budeme spolu v pohodě, šlo o jen formulaci. Asi jsem divná, ale jsem na téma Ayrton háklivá. Opravdu jsem mu ze srdce fandila a po jeho smrti odmítla 3 roky F1 sledovat. Měj se.
...soudružky a soudruzi, dámy a pánové, Šumi má POLE POSITION, tak mu zítra držme palce!!! Já jdu slavit...
Za pár hodin odstartuje GP USA. Už teď se nemůžu dočkat. První Schumi, druhý Rubi, no prostě paráda. Držte všichni pěsti, teď to už dopadne a v průběžné klasifikaci se dostaneme na první místa.
Milavo ty jsi asi včera večer moc pařila co? Tak si znova přečti vysledky kvalifikace a zjistíš, že asi nééé.
milava samozřejmě předpovídala výsledek závodu...Sllllláááááávvvvvváááááááá Ferrari. VIVA LA MARRANELLO!!!
Sice Schumi loni v Suzuce nevyhral, ale ted mu pujde o titul a ne o Irvina.
Mám taky dojem, že to měl minulou sezónu na háku...teď jse o JEHO titul...
Vyhraje vše co ještě letos může vyhrát. Mam otázku jak McLarenu chutnali opíkaný buřtíky na motoru miki?!Po velké ceně USA:
Nejásejte, eště to neni v kapse. Víme, že Mika jezdí nejlíp pod tlakem, takže bacha. McLareni taky uměj pěkně zamávat kartama. Modleme se k Rossovi a Schumimu, aby něco vymysleli. Jo Kobliho, co takhle čeština??? buřtíky na "miki" autě???? to snad ne?
Za posledni dva roky vyhral v Japonsku Schumi kvalifikaci. Kdyz neprotoci gumy, tak vyhraje (doufam).
Je to až k nevíře, všude oslavují Šumiho a tady, v Jeho auditku se nikdo ani nepokusil...
Michaeli díky Ti za slzy štěstí a naplnění. Jel jsi nejlépe, dokázal si Miku zdolat a férově, teď už nemůžou remcalové remcat, že jsi si titul vyjel nefér. Jseš nejlepší a ještě dlouho nejlepším zůstaneš...FORZA FERRARI
Michaeli díky Ti za slzy štěstí a naplnění. Jel jsi nejlépe, dokázal si Miku zdolat a férově, teď už nemůžou remcalové remcat, že jsi si titul vyjel nefér. Jseš nejlepší a ještě dlouho nejlepším zůstaneš...FORZA FERRARI
Je to jiny. V 94 a 95 sem to prozival trochu intenzivnejs, ale i tak je to super. Jen si musim rejpnout. Kdyz prisel gratulovat Eddie, tak mi pripomel, ze Eddie byl lepsi partak nez Rubens"tamtenvzadu"Barrichello.
To je fakt, Ruby je takovej bezcenej.
Bravo Šumi.Přál jsem ti to už dlouho.Jen malou radu pro příště.Po startu jeď rovně, aby tě nepomlouvali,že jsi chtěl Miku zablokovat a možná budeš stejně v první zatáčce první a nebudeš muset ostatním dokazovat,že miku předjedeš stejně kdy se ti zachce.
Kdyby se Barrik neflákal tak máme už i konstruktéry. Díky Schumi!
Panove, to neni vubec pravda. Nebejt Rubense
Barrichella, tak je nas SCHUMI bez titulu.
Rovnez nebejt nabubrelosti McLarenu, kterej
si myslel ze vyhraje mistrovstvi jako dvojita
staj. Bud budu uprednostnovat jednoho z pilotu
ktery stopro vyhraje mistrovstvi, nebo to
udelam jako McLaren - necham Coultharda at si
vyhrava kdy chce - pak ale muzou zapomenout
na titul MS ve sve staji. Na druhou stranu je
otazka proc uprednostnovat prave Hakkina...
Kdybych byl Coultie, tak bych se na nej taky
vykaslal a jezdil bych prave tak, abych mu to prekazil. Uz jenom kvuli tomu jeho prihlouplymu obliceji.
Barrichella, tak je nas SCHUMI bez titulu.
Rovnez nebejt nabubrelosti McLarenu, kterej
si myslel ze vyhraje mistrovstvi jako dvojita
staj. Bud budu uprednostnovat jednoho z pilotu
ktery stopro vyhraje mistrovstvi, nebo to
udelam jako McLaren - necham Coultharda at si
vyhrava kdy chce - pak ale muzou zapomenout
na titul MS ve sve staji. Na druhou stranu je
otazka proc uprednostnovat prave Hakkina...
Kdybych byl Coultie, tak bych se na nej taky
vykaslal a jezdil bych prave tak, abych mu to prekazil. Uz jenom kvuli tomu jeho prihlouplymu obliceji.
Tady chcípl pes. To už nikdo nefandí Schumimu? Tomu nevěřím!
Schumi by vyhrál tak jako tak. Už kvůli tomu, že by se sotva našel někdo lepší. Takže kdokoli by mu dělal dvojku a pak ho brzdit? To by ho vyšlo draho - porušení smlouvy.
FORZA FERRARI
FORZA FERRARI
D.C. nemôze preniest cez srdce,že je Schumi najlepsi a vyhral titul.Je jasne,že McLaren zavidi Ferrari a Schumimu,ze vyhrali oba tituly.Preto D.C. a Ron Dennis ohovaraju Schumiho a Ferrari.A ze vyhral 9 zo 17 pretekov nie je nahoda ani stastie.Aj ked kazdy pretekar musi mat urcitu davku stastia,ale su to hlavne schopnosti a talent,co ho robia najlepsim.
Ano ano ano... kolego máš naprsotou pravdu. DC to hald neunese, je v McL až na druhým místě tak se snaží alespoň znehodnotit výkony úspešnějších. A ron Dennis? Ten by si měl dávat bacha na to co řiká. Hází to na něj špatný světlo.FORZA FERRARI
Nechapem,preco Frank Wiliams tak zle ohodnotil Ralfa Schumachera.Michael mal pravdu,ked povedal,že Ralf dosiahol vyborne vysledky s vybavenym,ake mal.Ak Frank chce zničit firmu,tak sa mu dari.Najskôr vyhodil Buttona a ak Ralf nebude v prvej trojke,tak vyhodi aj jeho.Potom môže firmu zavriet.Neviem koho by tam chcel mat,asi Miku s Michaelom.Bud chce znicit firmu alebo nie je normalny.
Po pravde receno, taky se mi obcas Ralfovy vykony nelibily, celkem casto se nechal zastinit novackem Buttonem v kvalifikaci a nekolikrat i v zavode - hlavne me zklamal v Japonsku.
Tak se podivej, koho uz ten magor Williams vyhodil - treba Mistra Sveta Damona Hilla
Dizzy: Uz jsem to tu nekam psal - to byl (velky) krok vpred! Hill nebyl zadny excelentni jezdec a rozhodne by nebyl schopen v roce 1997 porazit Schumachera na Ferrari.
Ja vim, a ja jsem ti zase psal, ze Hill byl tehdy rozhodne lepsi nez HHF. I kdyz se to casem otocilo.
To ano,ale 3-krat stal na stupnoch vitazov,co sa Buttnovi nepodarilo.Ale nijake preteky by uz mohol vyhrat.
Rubens mal vraj problemy vyrovnat sa s tim,ze je Schumi do Ferrari jednotkou.Esteže to vcas pochopil a nebolo to vidiet na ich vysledkoch.
Nevím proč existuje taková stránka!!!! Dyť v historii F1 nebyl a není lepší jezdec F1 než je M.S. a nebyl a nebude lepší tým než je FERRARI!!! Bobr (MH) je sice dobrý ale ne vinikající za vše hovoří platy jezdců. Ferrari musí drsně platit za Šumiho kdežto McLarenu Bobr s Terminátorem musí málem platit aby je tam R.D. nechal!!!!!!!!!!! A taky až vypadnou z McLarenu tak po nich neštěkne ani pes protože nic neumí!!! A McLaren brzo taky padne pokud si neudrží Adriana N. ten to celé drží tak nevím proč se pořád mluví jaký je kamarád Ron a Mika když to na nich vůbec nezáleží!!!!!!!!!!!!! Prostě SCHUMI FERRARI SCHUMI FERRARI SCHUMI FERRARI SCHUMI FERRARI SCHUMI FERRARI SCHUMI FERRARI SCHUMI FERRARI SCHUMI FERRARI SCHUMI FERRARI SCHUMI FERRARI SCHUMI FERRARI SCHUMI FERRARI SCHUMI FERRARI SCHUMI FERRARI SCHUMI FERRARI SCHUMI FERRARI SCHUMI FERRARI SCHUMI FERRARI SCHUMI FERRARI SCHUMI FERRARI SCHUMI FERRARI SCHUMI FERRARI SCHUMI FERRARI SCHUMI FERRARI SCHUMI FERRARI SCHUMI FERRARI SCHUMI FERRARI SCHUMI FERRARI SCHUMI FERRARI SCHUMI FERRARI SCHUMI FERRARI SCHUMI FERRARI SCHUMI FERRARI SCHUMI FERRARI
Nevim proc existuje takevhle tema,myslim si ze nebyt Shumiho neni Ferrary uz mezi tymy F1.Jen co odejde(doufam ze to bude brzo) tak uz nic neoddali PAD Ferrary.Jesli budou mit stesti tak casem klofnou Buttna nebo Monthoju to je jejich jedina nadeje.Naproti tomu McLaren tu dude jeste dlouho vzdyt ma vsechno lepsi.....Lepsi a trvalejsi financni zazemi,lepsi technicke vybaveni,lepsi techniky a hlavne lepsi JEZDCE.Jestli je nekdo proti at mi napise dva logiky duvody proc se podarilo Ferrary ziskat titul az letos.Proc tak dlouho cekali.Ja vam to povim NIKDY NA TO NEMELI A MIT NIDKY NEBUDOU.To co se stalo letos je jen BLBA NAHODA......
Nevim proc existuje takevhle tema,myslim si ze nebyt Shumiho neni Ferrary uz mezi tymy F1.Jen co odejde(doufam ze to bude brzo) tak uz nic neoddali PAD Ferrary.Jesli budou mit stesti tak casem klofnou Buttna nebo Monthoju to je jejich jedina nadeje.Naproti tomu McLaren tu dude jeste dlouho vzdyt ma vsechno lepsi.....Lepsi a trvalejsi financni zazemi,lepsi technicke vybaveni,lepsi techniky a hlavne lepsi JEZDCE.Jestli je nekdo proti, at mi napise dva logiky duvody proc se podarilo Ferrary ziskat titul az letos.Proc tak dlouho cekali.(moje adresa je eagleman@centrum.cz) Ja vam to povim NIKDY NA TO NEMELI A MIT NIDKY NEBUDOU.To co se stalo letos je jen BLBA NAHODA......
Jupicek,myslis,ze niekto môze nahodou vyhrat 9 pretekov?Skôr si myslim,ze je nahoda,ze Mika vyhral len 4 a David 3-krat.
Za vsetkych slovenskych tifosi prajem Michaelovi k jeho 32.narodeninam vsetko najlepsie a hlavne vela uspechov vo Formule 1.
V jednom mas pravdu nebyt toho ze je vo ferrari Michael, tak titul neziskaju. Ale s ostatnym absolutne nesuhlasim. O.K. ferrari to trvalo o nieco dlhsie ako McL opat vybojovat jazdecky titul. Ale fakt ma sere ked sa sedivaci rozdrapuju akoby boli oni teamom, ktory ma jediny narok na prve miesta. Staci si spomenut kde boli McL v dobe ked jednoznacne dominovali wiliamsy, resp ked superili s benettonom??? A vobec kde bolo v tej dobe ferrari???????????? Pokial by som vtedy v 95. nejakemu fandovi Hilla tvrdil ze za par rokov ich sfukne McL a aj ferrari tak by sa urcite takto neskonale rozdrapoval ako prave Ty. Aj wiliams mal jednoho casu A.Nevyeho, a kde je teraz. To iste sa t.j. vymena ludi bude diat neustale. Mozno sa este 2 roky budu natahovat cerveny a sedivy (inac o financne zazemie ferrari starch nemam), ale poloz si otazku preco vstupila automobilka BMW do Formule 1???
Schumi bol v Australi skvely,ale ten marsal...Strasne!Dvaja mrtvi v jednom polroku.Dufam,ze sa toto uz nebude opakovat
Vis kvalita jezdce je taky dost poznat na startech , kde se jesne nulujou rozdily v kvalite vozu. Nejlepsi Villneuve a Hakkinen. A kde je Schummacher.
A Johnson je podle mě nejlepší sprinter na světě, takže ahoj. Schumi je prostě the best F1-driver.
zatracene velkym omylem a jestli negdy dostamu
do rukou toho hovada co ho tam dostal , pac setam bez podplaceni dostat nemoh, tak tak mu utrhnu
ruku a tou ho umlatim.
p.s.😘 OFF SCHUMACHER
ty,kterej mu nesaháš ani po palec u nohy seš obyčejná socka a nula!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tvoje inteligentnost¨je asi velmi nízká,protože jenom * může napsat,že Schumi je ***,protože je ženatej a má děti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!…