Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
10. 8. 2005 13:46
neregistrovaný "TURBO1"
11. 8. 2005 08:05
neregistrovaný "af"
11. 8. 2005 10:33
neregistrovaný "TURBO1"
11. 8. 2005 11:26
neregistrovaný "Golman"
11. 8. 2005 15:19
neregistrovaný "TURBO1"
11. 8. 2005 15:41
neregistrovaný "Golman"
11. 8. 2005 16:02
neregistrovaný "TURBO1"
17. 8. 2005 12:24
18. 8. 2005 23:11
neregistrovaný "tv"
18. 8. 2005 23:29
neregistrovaný "tv"
29. 8. 2005 21:44
neregistrovaný "Peto Fiat"
30. 8. 2005 13:25
neregistrovaný "tv"
2. 9. 2005 18:11
neregistrovaný "TURBO1"
2. 9. 2005 16:13
neregistrovaný "TURBO1"
2. 9. 2005 19:13
neregistrovaný "tv"
4. 9. 2005 17:01
neregistrovaný "TURBO1"
4. 9. 2005 18:33
neregistrovaný "Golman"
9. 9. 2005 23:43
neregistrovaný "JM"
10. 9. 2005 17:47
neregistrovaný "TURBO1"
12. 9. 2005 08:46
neregistrovaný "tv"
neregistrovaný "TURBO1"
10. 8. 2005 13:46
Caddy alebo Partner/Berlingo ???
Pls.Co je lepsie kupit ojazdene???
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "af"
11. 8. 2005 08:05
Re: Caddy alebo Partner/Berlingo ???
Doblo, je mnohem větší...
neregistrovaný "TURBO1"
11. 8. 2005 10:33
Bez nadpisu
nejde az tak o velkost...chcem osobnu verziu.

Budem s nim jazdit ja ale aj zena,ale zaujmaju ma kvalita,spotreba a ktoru naftu vybrat.

inak mimochodom to Doblo by tiez mohlo byt ale pocul som ze fiat ma dost nizku kvalitu... :?
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Golman"
11. 8. 2005 11:26
Bez nadpisu
Jestli myslíš ojeté, tak myslíš asi tu starší generaci Caddy, nebo se pletu? Pokud by se jednalo o tu starší verzi (odhaduji, že se vyráběla tak do roku 2003 - 2004), tak bych bral rozhodně Berlingo či Partnera. Tyto vozy jsou konstruovány jinak než klasické vozy(tedy i jinak než Caddy - starší typ), proto tam mají daleko více místa pro cestující, lepší nastupování, lepší výhled. V Dóblu jsem seděl, žádná sláva, vadil mi tam hodně prostřední sloupek s řadicí pákou o kterou jsem byl nucen mít opřenou nohu. Vlastním Renault Kangoo a nyní kupuji nový, jsem s ním nadmíru spokojen, takže nehodlám měnit, zkoušel jsem i Partnera a Berlingo, přesto zůstanu u Renaulta. Radši bych se tedy z vozů Caddy a Partner/Berlingo rozhodl pro ty druhé v pořádí a z těchto dvou Partnera. Pokud máš na mysli toho nového VW Caddy, tak bych šel do něho, protože patří mezi nejnovější přírustky, bohužel bude o dost dražší než jeho konkurence. Jinak TDI i HDI, tak i DCI u Renaultu patří mezi špičku, Renault má ještě tu výhodu, že má nízký obsah motoru 1,5.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "TURBO1"
11. 8. 2005 15:19
Re: Re:
Myslel som novu verziu VW Caddy,aj ked su dost drahe ako ojazdene.

Tu staru by som nechel ani zadarmo >:D
neregistrovaný "Golman"
11. 8. 2005 15:41
Bez nadpisu
Tak promiň. On nový Caddy je v prodeji zatím snad rok, takže jsem nepředpokládal, že se jedná o nový typ. Mě osobně se velice líbí, vevnitř také, posez super výhled, ale ta cena, to havarijní... nevim, nevim.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "TURBO1"
11. 8. 2005 16:02
Re: Re:
ved aj mne sa paci,predsa ma uplne klasicky usporiadany interier a kvalitny...aspon co si pamatam z autosalonu(akurat mal trochu hlucne dvere)
Avatar - kolmar
17. 8. 2005 12:24
Bez nadpisu
Ja by som taktiež kupil Caddy. Oproti francúzom je lepší.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "tv"
18. 8. 2005 23:11
Bez nadpisu
Mam Berlingo HDi a k tomu poviem len jedno - Berlingo je klasika, original, ostatni len napodobnuju. :)

Motory, prevedenie, interier a vobec vsetko v Caddy je na prvy pohlad lahko identifikovatelne, ze co bolo predlohou dizajnerom.

Caddy je trochu lepsi po uzitkovej stranke, hlavne je o trochu dlhsi, co u Berlinga je obcas trochu problem, lebo prenasat dlhsie predmety je trochu tazke. Sirka je rovnaka, ale vyskou vitazi Berlingo. Caddy je vsak tazka potvora (tych 30cm dlzky ma cca 150kg naviac) a ma mensiu nosnost, typicky VW...

Spotreba Caddy o malicko vyssia koli hmotnosti.

Listove pera vzadu ako na Liazke... ani nahodou by som nemenil za superkomfortne torzne tyce Berlinga. Na druhej strane zas ABS v serii.

Ceny su ehm...., no dych vyrazajuce. Ze si ma clovek v 5-miestnom Kombi TDI za 628tis. este naviac priplatit za rezervne koleso, central, kryt batoziny, lave zadne dvere, ovladanie zrkadiel... A tie ceny za deliace mriezky - krajne maximalne trhove ceny, este povedzme o 1000 viac a uz by to nikto nekupil...

Novy Caddy mi vsak pripada ako neskore nemecke prebudenie, ked zistili, ze im francuzi kafraju na trhu s autami tohto typu az moc. Caddy/Inca su zastarane a/alebo okukane, Fabku pickup nedovolili zrobit, tak si museli navarit nove Caddy. Dizajnovo sa mi nepaci, taky typicky tazkopadny VW, najma ten zadok mi pripada dajaky odflaknuty. Ale je to uzitkove auto, tam dizajn nie je prilis podstatny.

Svoj bod davam Berlingu, aj ked nejakych 20% z neho by som dal aj Caddy, s vynimkou horibilnej ceny ma svoje prednosti a moze si najst svojich zakaznikov.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "tv"
18. 8. 2005 23:29
Bez nadpisu
Novy Caddy a uz ojazdeny? To si uz aj niekde videl? Jedine ako predvadzacka alebo vrateny leasing, neviem si racionalne predstavit inu moznost, ale obe z tychto moznosti velke riziko.

V kazdom pripade by som volil turbonaftu, ak chodis mimo mesta, v meste skor benzin alebo nepreplnovanu naftu koli cene a lepsej manevrovatelnosti.

Pri vyssej rychlosti mimo mesta uz aj ten HDi naftak cuca ako smadna tava, pod 6 litrov len velkou nahodou, a to musim mat naladu na eko jazdu a prazdne cesty, pricom v ziadnom pripade (eko/neeko) nejazdim nad 110kmh, iba ak pri predbiehani. Neviem si predstavit zivit benzin, najma pri dnesnych cenach.

Naopak HDi v meste nema vyznam, na 5-ku radim pri 90-ke, po meste jazdim na 3-ke, obcas 4-ke. No a v zime mu trva 5-10km, kym sa zohreje na aku-taku teplotu a zacne kurit.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Peto Fiat"
29. 8. 2005 21:44
Bez nadpisu
A co tak Fiat Doblo-kvalita za nizke peniaze 8)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "tv"
30. 8. 2005 13:25
Bez nadpisu
Myslis to dizajnovo naozaj podarene Doblo...?
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "TURBO1"
2. 9. 2005 18:11
Re: Bez nadpisu
Peto Fiat: inak asi pred rokom a pol som cital porovnavaci test Fiat Doblo,Mercedes Vaneo,Citroen Berlingo,Opel Combo Renault Kangoo(ale ten bol 4x4)-vsetko osobne verzie a naftove motory.Vyhral to Fiat a potom za nim Citoen a Peugeot.
neregistrovaný "TURBO1"
2. 9. 2005 16:13
Bez nadpisu
Po dlhsom case sa sem vraciam a "dost" sa to tu rozbehlo >:D .dakujem vsetkym za odpovede...asi zoberem radsej to berlingo
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "tv"
2. 9. 2005 19:13
Bez nadpisu
Vyborne! Vitaj v klube!

PS: neviem, cim to je, ale v priebehu poslednych dvoch tyzdnov si druhy clovek, ktoremu som posluzil nazorom a rozhodol sa pre to iste auto, ako mam ja (ten druhy bol Megane). Fakt, nerobim to schvalne, ale nebez potom za mnou s pripadnymi staznostami :)
Rozbalit vlákno
0
4. 9. 2005 12:38
Caddy vs. Berlingo/Partner? - Tourneo Connect a Opel Combo..
Viac sa mi paci Caddy (nielen vzhladovo) a necudoval by som sa ak je lepsi (a novsi a drahsi). Ale aj:

Ford Tourneo Connect by mohla byt tiez super volba. Spotreba pri 1.8 TDCi je v zmiesanom cykle tusim 6,5l/100km

Opel Combo III. (na baze Corsy III. C) Tour: Mal som ho na 3 dni pozicany v ramci akcie "vynimocne testovacie jazdy" s motorom 1.3 CDTi. Za 3 dni kvalitu nezistis (najma pri novom aute), ale ak v Auto motor a sporte pri porovnavacom teste pisali o malom batozinovom priestore tohto modelu, tak na to treba zabudnut! Priestoru na rozdavanie a to aj na zadnych sedadlach (na rozdiel od Berlinga/Partnera).

Faktom zostava, ze je v nom vyborny posed (ako v osobnom vozidle - konkretne totozny s Corsou), ma super podvozok, presne riadenie...

Motor 1.3 CDTi (70k-cudovali by ste sa aky bol dynamicky) zmiesanu

spotrebu 5,1l/100km (ja som dosiahol 5,6, ale to malo najazdene este len cosi nad 4000 km a jazdil som po cestach-necestach a vela v meste).

1.7 CDTi (100k) zmiesanu spotrebu len 5,2l/100km.

Starsie 1.7 DI a 1.7 DTI (65 a 75k) su pazravejsie a celkovo mne nesympaticke:-)

Nevyhody Comba: Len dvojkridlove zadne dvere - mizivy vyhlad dozadu.

Da sa na to zvyknut. Velky priemer otacania: Mozno nie je taky velky v absolutnom ponimani, ale prve parkovania som sa furt steloval na 3-krat (vodic by cakal menej). Aj nase Vivaro ma na prvy pocit mensi.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "TURBO1"
4. 9. 2005 17:01
Opel Combo
Ten test v amš som cital.Celkom v pohode by mohol byt ten motor,mala poistka,vela "nezere",no a ten polomer zatacania ked si zvyknes tak ti je to jedno :-)

Ale teraz som cital v druhej diskusii aky dobry je Renault Kangoo
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Golman"
4. 9. 2005 18:33
Bez nadpisu
Ohledně toho Kangoo. Tam jsem reagoval pouze na dotaz dotazujícího, který se ptal na osobní zkušenosti. Já měl a mám pouze dobré. Teď vzdálený známý tvrdí, že mu odešlo u Kangoo něco u dieselu se vstřikováním, nevím, nerozumím tomu, může to být taky styl jízdy ad. Rozhodně jsem ho nechtěl a nechci někomu vnucovat.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "JM"
9. 9. 2005 23:43
Re: Re:
Všechno to jsou poměrně velká auta a málokterá mají více míst k sezení než 5. Jeden čas se objevily zprávy, že např. Berlinga se u nás přestavují na 6 nebo 7 místné!
neregistrovaný "TURBO1"
10. 9. 2005 17:47
Bez nadpisu
5 miest staci...dvaja dospeli,dieta,batozina a pes-labrador :)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "tv"
12. 9. 2005 08:46
Bez nadpisu
Hej, sieste a siedme miesto v kufri, bokom k smeru jazdy :-)
Rozbalit vlákno
0