Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
31. 10. 2005 15:12
neregistrovaný "Queeek"
31. 10. 2005 15:42
neregistrovaný "R.Barrichello"
31. 10. 2005 16:11
31. 10. 2005 17:08
neregistrovaný "Pajda"
31. 10. 2005 17:38
neregistrovaný "ICASK"
1. 11. 2005 16:16
neregistrovaný "R.Barrichello"
2. 11. 2005 08:43
neregistrovaný "ICASK"
2. 11. 2005 09:31
neregistrovaný "blesk999"
2. 11. 2005 09:40
2. 11. 2005 10:29
neregistrovaný "R.Barrichello"
neregistrovaný "Queeek"
31. 10. 2005 15:12
!!!DAEWOO ESPERO - ZKUŠENOSTI!!!
Máte někdo zkušenosti s Daewoo Espero? Jaká je spotřeba, spolehlivost,náhradní díly, ... Všem díky.
Rozbalit vlákno
2
31. 10. 2005 16:28
Re: !!!DAEWOO ESPERO - ZKUŠENOSTI!!!
No nic, radši to napíšu hned... Já měl 2,0, ještě se tu vyskytují 1,8 a 1,5 (ten nebrat!!!). Auto to bylo především pohodlný, podvozek rozhodně nebyl motokárově tvrdý. Ale nestalo se mi, že by v zatáčce ustřeloval, jen se nakláněl. Zato nebyly cítit díry až v páteři. Pokud je motor v pořádku, není uvnitř vůbec slyšet. Točit se nemusí, protože je to ortodoxní 8mi ventil, se zátahem od volnoběhu velmi slušným. Slyšet byl až tak nad 4000/min, ale to při normální jízdě neprožiješ. Místa je uvnitř dost, rozvor má 262 cm (porovnej s Octávíí) a kufr je stejné velikosti, jako v Octávce - akorát se do něj blbě leze, protože to je sedan. Zadní náprava je tuhá, ale lehká, tlumiče jí zvládnou. Jen nemá ráda příčné nerovnosti, to umí docela bouchnout. Sedačky a tapecírunk byl z mikroplyše, což je naprosto nezničitený materiál. Sedačky i vzadu jsou tvarovaný, takže ten prostřední sedí jen nepohodlně. V zadním opěradle je za opěrkou díra do kufru - dobré na lyže, např. Výbava bývá různá, manuální klima (měl jsem) je účinná a vzhledem k velkým oknům i potřebná. ABS (bohužel jsem neměl) se taky montovalo. Nastavovací sedačka i do výšky, volant jen výškově, všechna okna elektrická, zrcátka taky, včetně vyhřívání. Co ještě? Někde jsem četl (asi v testech na Autohitu), že nejspíš rezne - je to kravina, měl jsem auto původně z Prahy, se spoustou drobných šrámů a rez nikde. Ten test jinak doporučuju přečíst, mimo to rezavění tam není nic, s čím bych nesouhlasil. Spotřeba 50/50 město/venek byla kolem 9, na dálnici při dodržování limitů 7-8 (i míň) - všechno s klimou, bez ní prý tak o 0,5 - 1,0 míň.
31. 10. 2005 16:35
Re: !!!DAEWOO ESPERO - ZKUŠENOSTI!!!
Ještě zbytek (dočetl jsem si ten dotaz...): jezdil jsem do autorizovaného servisu Daewoo (teď je to samozřejmě Chevrolet), díly nebyly drahé (čep řízení i s montáží cca 600,-) ale hlavně - nic podstatného jsem nepotřeboval. Měnil se tlumič výfuku, chladič klimy, ten čep řízení... a to je všechno. Prodával jsem to při 130tis. km, z toho jsem cca 70 tis. najezdil já.
neregistrovaný "R.Barrichello"
31. 10. 2005 15:42
Espero
Zajdi si na [odkaz] a v tamnějším foru se zeptej uživatele s nickem petrklm.

Ten ho měl
Rozbalit vlákno
1
31. 10. 2005 16:11
Re: Espero
jsem tady, tak wo co go?
neregistrovaný "Pajda"
31. 10. 2005 17:08
Bez nadpisu
Podívej se na [odkaz] , tam je forum majitelů těchto aut.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "ICASK"
31. 10. 2005 17:38
Bez nadpisu
Sused ho má 1,5. Jazdí dobre, má velký nábeh kilometrov ročne ale kolko presne neviem. Kupvaný bol týždeň pred tým ako vyšla Nubira, takže je starší a hrdza žiadna. Čo sa týka poruchovosti: čo sa z neho deodrazilo tak je v pohode do dnes. Bezpečnosť : 120 km/h zrazená srnka, auto došlo domov po vlastných a jazdilo tak asi týždeň kým prišli všetky náhradné dieli. Všetko fungovalo. Pokrčená maska, ohnutý chladič, poohýbaná klíma a dalej neviem.

Je to naozaj pohodlné auto a nebál by som sa ani 1,5 motoru. Netreba ho vytáčať ako Fabiu 1,4.

V rodine majú 3 autá a nepočul som o ňom nič zlé.

Výborné autíčko len je škoda, že ich zožral Chevrolet. To pojde kvalita dole.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "R.Barrichello"
1. 11. 2005 16:16
Zase jeden chytrej
Von to sežral Chevrolet a půjde kvalita dolů. Hmmm.

Až na to že to sežralo GM, přelepilo místo znáčku Daewoo znak Chevy a prodává to pod sítí Chevrolet Europe, která nemá s americkým Chevroletem nic společného, nehledě na to, že se to vyrábí pořád ve stejných továrnách jako předtím. A nehledě an to, že stré Daewoo jako Racer, Espero atd, vycházely z vozů Opel (Kadett, Monza), tedy další značky koncernu GM a nehledě na to, že americký CHEVROLET byl v té době 4x spoehlivější než to Daewoo!!!!!!!
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "ICASK"
2. 11. 2005 08:43
Re: Zase jeden chytrej
Tak mi prezrať, prečo je Lačeti (neviem ako sa to piše) s motorom 1,6 je hlučný, vela žere, moc ani nejde a dielenské spracovanie nie je lepšie ako bolo u daewa. Ako to vystihol jeden človek je to dobré auto do rodiny ak sa jedná o prvé a pred ním iné nikdy nebolo. Takže v tejto kategórii aut sa lepšie podarilo daewo. Je jedno z čoho vychádza model pokial je lepší ako jeho model.
neregistrovaný "blesk999"
2. 11. 2005 09:31
Bez nadpisu
Espero bolo dobre vybavene vo svojej cene, pri kludnejsej jazde pohodlne, trochu moc sa naklana v zakrutach. Spolahlivost priemerna az lepsia. Mali ho moji dvaja dobry kamarati nestazovali sa na nic vyznamne, len spotreba by mohla byt nizssia (mesto 9-9,5l). Obe tie auta boli 1,5l. Na moj vkus to ma prilis makke sedadla aj podvozok.
Rozbalit vlákno
0
2. 11. 2005 09:40
espero
Môj známy ho mal 2 liter abs+klima najazdil na nom 480 tis. km. Menil len bežné veci ako brzdové platničky, kotúče a tlmiče. Inak absolútne bez problémov. Predtým mal Racer 500 tis. km, teraz má Leganzu 200 tis. km- takisto bez problémov.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "R.Barrichello"
2. 11. 2005 10:29
espero
No protože můj milý zlatý to furt dělaj stejný lidi ve stejné továrně jen je na tom jiný znáček. Tak bude těžko lepší kvalita než byla, to bude chvíli trvat, než si to GM řádně přeorganizuje....
Rozbalit vlákno
0