Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
21. 11. 2005 15:37
neregistrovaný "milos11"
21. 11. 2005 17:34
neregistrovaný "AHOSO_VIDAHO"
21. 11. 2005 21:35
neregistrovaný "camillo_cz"
26. 11. 2005 20:13
28. 11. 2005 15:05
neregistrovaný "dabel"
10. 1. 2007 09:49
neregistrovaný "zvejkal"
10. 1. 2007 10:36
neregistrovaný "michal78"
10. 1. 2007 11:24
neregistrovaný "zvejkal"
10. 1. 2007 16:05
neregistrovaný "Pajda"
10. 1. 2007 16:41
neregistrovaný "zvejkal"
10. 1. 2007 16:28
neregistrovaný "Pajda"
10. 1. 2007 17:39
neregistrovaný "Pajda"
10. 1. 2007 18:11
neregistrovaný "zvejkal"
16. 1. 2007 20:45
neregistrovaný "HZ25"
17. 1. 2007 13:48
neregistrovaný "Pajda"
18. 1. 2007 18:35
neregistrovaný "HZ25"
18. 1. 2007 22:10
neregistrovaný "Pajda"
20. 1. 2007 23:48
neregistrovaný "bendas"
12. 3. 2007 18:24
neregistrovaný "Billek"
12. 3. 2007 19:49
neregistrovaný "JarinoRS"
13. 3. 2007 10:22
neregistrovaný "Pajda"
19. 3. 2007 20:36
neregistrovaný "Romis"
neregistrovaný "milos11"
21. 11. 2005 15:37
Autoscout24.de
prosim Vas poradite mi aku ma hodnovernost tato stranka. Su tam niekedy vynikajuce ponuky za super cenu. Ked som im poslal email tak sa mi ozvali rychle ale vacsinou chceli aby som im posielal 50% platbu ihned na nejake ucty. Proste auto som ani nevidel a uz chceli peniaze

dik
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "AHOSO_VIDAHO"
21. 11. 2005 17:34
Re: Autoscout24.de
na "vynikajuce ponuky" rychle zapomen, a auta typu golf IV tdi 4x4 za 3000 eur rychle zapomen.

Najdi si tam klidne nejake auto, (u ktereho bude platne cislo (ne zadne dlouhe nebo uplne bez kontaktu) nejlepe, ktere je pres autobazar, a klidne si to obvolej ci obepis a rezervuj.

pak si zavolej borca z www.dovoz.*** a kdyz se s nim domluvis, klidne ti to konkretni auto doveze pred barak, nebo sezene jine.
neregistrovaný "camillo_cz"
21. 11. 2005 21:35
Bez nadpisu
Mám malý dotaz: jak je to s dovozem užitkového auta ze zahraničí (Belgie, Německo), které je cca 2-3 roky staré a jak to je s odpočtem DPH a účetnictvím? Nevíte někdo? Byl bych vděčný! :)
Rozbalit vlákno
0
Avatar - prekladys
26. 11. 2005 20:13
Bez nadpisu
Autoscout není ebay. Je to zcela běžný inzertní portál, nikoliv dražba. Pokud kupuju nebo prodávám auto, musím ho snad napřed vidět, ne?

Je to sice mimo mísu tohoto fóra, ale osobně jsem přes autoscout24.de prodal a koupil veterán - tedy dvě auta a u obou se prodej pochopitelně řešil osobním převzetím vozu.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "dabel"
28. 11. 2005 15:05
Bez nadpisu
Jo tak na autoscout24.de ako aj na mobile.de sa objavilo mnozstvo podvodnikov, ktori davaju neskutocne inzeraty (kamarat chcel kupit 2-rocneho Harleya za 3000EUR) a pri kontakte pozaduju peniaze cez Western Union s tym, ze "auto/motorka su uz zabalene a na ceste". Zo zabavy som s takymto komunikoval a bola to celkom sranda:

- tento konkretne tvrdil, ze je z Londyna

- robil brutalne chyby v anglickej gramatike, najskor to bol Talian alebo Spaniel

- stale chcel peniaze, nenechal si nic vysvetlit ani nic podobne

Preto NIKDY neposielaj peniaze cez WU nejakemu neznamemu tipkovi. Sam som teraz nasiel auto cez mobile.de, bola tam realna adresa (Autohaus XXX) aj telefonne cislo, zavolal som tam, o 2 dni isiel pozriet a vsetko maximalne seriozne.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "zvejkal"
10. 1. 2007 09:49
autoscout CH
Aj ked je tato tema uz dost stara, tak ju vytiahnem, aby som nezakladal novu. Otazka:

Aky mate nazor na autoscout24.ch? Podla toho, co som tam videl, tak ceny aut mi tam pripadali prijatelnejsie (alebo minimalne porovnatelne) ako na nemeckom a pri mnohych bola pisana aj garancia 12 mesiacov (podrobnosti neviem). Konkretne som pozeral modely Subaru Forester 2.0T, r.v. >1998 a Ford Explorer r.v. >1997.

Ceny som porovnaval s nemeckym autoscoutom.

Je podla vas vyhodnejsie na dovoz Svajciarsko, alebo Nemecko? Vzdialenostou je to takmer rovnake ...
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "michal78"
10. 1. 2007 10:36
Re: autoscout CH
.... pokud auto z ciziny, tak pokud nekupujete novejsi a drazsi auto pres „Autohaus“, tedy pres vetsiho prodejce / autosalon, tak bych ja osobne doporucoval koupi od soukrome osoby, a jeste k tomu by melo auto byt na toho dotycneho prihlaseno min. 1 rok – jinak to jsou vetsinou vsichni prekupnici, kteri auto koupi a za 1-2-3 mesice prodaji dale. Jsou to vetsinou Turci a Arabove s pochybnymi konexemi. Sam jsem prodaval sve 10 let stare auto s 155tkm a 2 mesice pred koncem technicke, kterou by normalne bez nakladnejsich oprav neproslo za 950 € “soukrome osobe (rikal ze je Pakistanec a ma to pro manzelku)” …… ani ne za tyden bylo na mobile.de a autoscout24.de s technickou na 2 roky, ujeto 97tkm a se servisni knizkou (kterou nemelo) za 1900 € ……

….. jinak pry obecne plati, ze auta ze svycarska jsou v lepsim technickem stavu nez nemecka, jak to je s cenami v “CH” nevim….

…. jo a jeste malickost: pokud v SRN sezenete 6-7 let stary diesel a ma najeto okolo 100tkm, tak je na 110% stoceny tachomert. V SRN se totiz, jinak nez v CZ, neplati zakonna pojistka za auto dle objemu motoru ale sklada se z mnoha faktoru a diesel je vzdy vyrazne drazsi nez benzin, mimo to je dan za dieslove auto (plati i soukrome osoby) zhruba 2,5-3 krat vyssi nez na benzina – takze kdo si v SRN koupi diesel, musi jezdit, jezdit a jezdit, aby se mu vyplatila nizssi spotreba a levnejsi nafta oproti vyssi poriz. cene, dani a pojistce – tedy min 25 a vice tkm rocne ….
neregistrovaný "zvejkal"
10. 1. 2007 11:24
Re: autoscout CH
Vdaka za skusenost. Nastastie Forester, ani Explorer v dieslu nie je a mna diesly ani nikdy neoslovili.... Myslim, ze vo Svajciarsku tolko Turkov nie je (myslim, ze tam nemaju pristup na pracovny trh ako v Nemecku, alebo sa mylim?). Nastastie viem dobre po Nemecky, takze overovat si veci (alebo uz priamo na stranke filtrovat medzi podozrivymi inzeratmmi) mi nerobi problem.
neregistrovaný "Pajda"
10. 1. 2007 16:05
Bez nadpisu
Při dovozu z CH bys měl platit clo (malinké) a DPH 19%. Nejsou v EU. A bez globální homologace (nebo přes zkušebnu) nepřihlásíš auto nad 8 let
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "zvejkal"
10. 1. 2007 16:41
Re: Re:
Pri kupe ojazdeneho platim DPH? Nie je to tak, ze ju platim vo Svajciarsku?
neregistrovaný "Pajda"
10. 1. 2007 16:28
Bez nadpisu
omyl
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Pajda"
10. 1. 2007 17:39
Bez nadpisu
Platíš DPH a clo, kvůli tomu, že CH není v EU.
Rozbalit vlákno
5
neregistrovaný "zvejkal"
10. 1. 2007 18:11
Re: Re:
Mne sa zda, ze pri ojazdených vozidlach DPH zaplatim v nakupnej cene vozidla uz v zahranici. Pri nakupe noveho vozidla zaplatim DPH 19% u nas (auto mi predaju na export bez DPH).

Platit 2x DPH by sa urcite nemalo....
neregistrovaný "HZ25"
16. 1. 2007 20:45
Re: DOVOZ cena netto (bez DPH)
Vážení nevíte někdo jak je to s DPH a ostatníma věcma při dovozu auta z německa?? Jsme firma plátci DPH.

Konkrétně by se jednalo např. o dovoz-nákup Audi A3 3-dv, r. O5

prodejce nabízí auto za příklad 1O.OOO EUR NETTO (tj. bez DPH)

Jestli to dobře chápu princip by měl být stejný jako u jakéhokoliv jiného zboží. Tj. pokud firma z ČR je plátce DPH měla by auto v DE koupit netto bez DPH, dovézt do ČR ale DPH odvézt AŽ AUTO PRODÁM, to může být i za 1Olet chápu to správně???

dovoz 1O.OOOeur netto

prodej za 1Olet 1oo.ooo,-kč +dph

ačkoliv na druhou stranu je mi divné, že v DE prodávaj normálně osobáky třídveřový za cenu netto pro plátce!

:roll: :roll: :roll: :shock:
neregistrovaný "Pajda"
17. 1. 2007 13:48
Re: DOVOZ cena netto (bez DPH)
máš jako předmět činnosti prodej ojetých aut?
neregistrovaný "HZ25"
18. 1. 2007 18:35
Re: DOVOZ cena netto (bez DPH)
ne nemám živnostenský list na obchod s motor. vozidly

ale stejně by to mělo jít ne?

jaký je tedy přesný postup při dovozu té audiny_?

jsem pevně přesvědčen, že prodejce v DE mi auto prodá za netto, pokud se mu prokážu osvědč. o reg. DPH.

ale co dál, jak to probíhá, chci si auto osobně dovézt z autohausu.

Díky za vysvětlení

:-! :shock: ;-)
neregistrovaný "Pajda"
18. 1. 2007 22:10
Re: DOVOZ cena netto (bez DPH)
Pokud ti to prodá bez DPH a ty to chceš dostat na značky, tak musíš určitě DPH vyřešit. Pokud to necháš stát v garáži - jako zboží, tak možná ne. Ale pozor na jednu věc. Zákon o DPH má u několika komodit jako jsou lodě a auta vyjímky.
neregistrovaný "bendas"
20. 1. 2007 23:48
Zdravím
Zdravím Vás a budu se snažit poradit:

Auto v EU jako jedna z mála komodit může být prodána bez DPH i osobě, která nevlastni daňové identifikační číslo DIČ.

Auto do 6 měsíců stáří nebo do 6000km najeto je považované jako nové pro účely DPH, ne však při přihlášení v ČR. I na den přihlášený automobil v jinné zemi je po dovozu považován za ojetý. Běžně mají nová auta najeto do 10ti km a měříme při přihlášení emise a děláme STK.

( KOCOURKOV )

Pokud jde o Audi r.v. 2005, tak se žádným DPH vůbec nezabývej, zaplať to včetně DPH a tady v ČR to jdeš rovnou přihlásit. Ze Švícar bys musel na celnici a zaplatit clo.

Pokud by někdo kupoval dodávku, tedy nákladní u kterého se dá nárokovat DPH, tak to musí zaplatit v EU dez daně a pak ji zaplatíš tady.

. . . Pokud je to zboží tak při prodeji, pokud je to nákladní ( N ) dopravní prostředek firmy, tak bys ji vlastně zaplatil a hned znárokoval.

POZOR při koupi bez DPH v EU může být průšvih, může to jít přes nějaké obchodníky kteří uplatní zvláštní režim, to znamená že platí DPH pouze z toho co za tom autě vydělal a pak by to bylo blbé. Doporučuju auto bez DPH kupovat rovnou od firmy která ho vlatnila, nebo alespoň musí vystavit fakturu.

Další problém při nákupu bez DPH je, že to bez DPH prodávat nechtějí.

Poku bys totiž auto koupené bez DPH někde prodal pod rukou a DPH nezaplatil, tak finančák třeba v německu to bude chtít zaplatit po nich.

Proto se často jistí kaucí ve výši daně kterou vrátí až se prokáže, že je

DPH zaplacena, nebo auto zaregistrované. Zas pozor, musí to být jako kauce. Pokud bys to zaplatil s daní a očekával že Tě ji někdy vrátí, tak by ses nedočkal a ještě bys tady v ČR musel zaplati DPH z celé ceny.

Doufám že jsem někomu pomohl, pokud budu vědět tak ještě klidně pomůžu.

Ahoj bendas
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Billek"
12. 3. 2007 18:24
RE Autoscout24
Ahoj všem.

Taky bych mel jeden kousek :)

Mam "domluvenou" octavii r.v. 2004,1.9TDi Ambiente,za 5000eur.

Typek mi poslal jak veskere kopie velkeho i maleho technicaku tak i papiry o registraci vozidla a foto Pasu.

Tvrdi,ze pokud mu zaslu 80 eur jako zalohu na naftu,aby pry mel jistotu ze tam budu,tak prijede do Prahy.Ve finale jsem ho ukecal na 30.

Tuto zalohu chce samozrejme poslat pres Western Union,jak uz tu bylo nize zminovane,pry ze at ma penize hned a nemusime na nic cekat.

...asi se tesi jak uvidi maticku Prahu... :D

Typek mi tvrdi ze je z Rumunska,ale ze pracuje v nemecku.

Auto uz pry ma odhlasene z provozu a vyrizene prevozni znacky a ceka na penizky jako zalohu,aby mohl vyjet.

Pry ma manzelku a dceru a prisahal mi na smrt svoji dcery ze je solvetni obchodnik a ze chce jen prodat sve auto,aby mohl pro rodinu koupit nove >:D >:D >:D >:D

Myslim ze jsem se u toho docela pobavil,I kdyz vite jak to chodi...

člověk nikdy nevi.

Kazdopadne at se drzim taky trochu tematu,doporucuju jednu vec:

nikdy neposilejte zadne penize nikomu za auto,ktere jste nevideli,na autoscout24,mobile.de,ebay.de je plno podvodniku,ktere nezajima nic jineho nez jak si zadarmo na lidske blbosti namastit kapsu :?
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "JarinoRS"
12. 3. 2007 19:49
Re: RE Autoscout24
tiez prispejem svojou troskou:

vlani sme kupovali 2x nove auto v Nemecku a po porade s danovym uradom je povinnost pri novom aute (resp. spominanych km ked sa berie ako nove) kupovat bez DPH a DPH na zaklade faktury zaplatit na Slovensku. Kedze kazdy predajca, ktory preda cokolvek bez DPH robi automaticky nahlasku na prislusny danovy urad - v tomto pripade Nemec na Slovensko - nikomu neodporucam DPH nezaplatit, skor ci neskor sa na to aj tak pride a pokuty su tvrde. Co sa tyka prihlasenia na policii, nic s tym nemaju, ci tu DPH zaplatenu mate alebo nie, je im to jedno. Priklad - auto bolo kupene v novembri, tzn. 4Q a DPH som zaplatil az 20. januara a na SK znackach bolo hned od novembra.

Ine to je pri ojazdenych autach, ako platca DPH mozete auto kupit ako bez DPH, tak s DPH, je to na Vas, ci tu DPH zaplatite v Nemecku, alebo doma. V pripade Nemecka sa dalo usetrit 3% kedze mali 16% DPH. Toto ale presne overene nemam - je to len info z danoveho uradu od pracovnika ;-) Kazdopadne pri autach ktore nie su N1 sa tej DPHcky nezbavite, zaplatit sa musi.

Dovoz zo Svajciarska ako krajiny ktora nie je v EU je este spoplatneny 10% clom na zaklade vystavenej faktury.
neregistrovaný "Pajda"
13. 3. 2007 10:22
Re: RE Autoscout24
Pozor - ebay je úplně něco jiného než autoscout nebo mobile.

Ebay jsou aukce a prodávající či kupující tam mají nějakou minulost a nic neplatíš předem. Navíc po provedené transakci dáváš hodnocení.

V popisech aut tam je kdejaké škrábnutí a když zboží neodpovídá popisu, tak ho nezaplatíš a dáš hodnocení špatné.
neregistrovaný "Romis"
19. 3. 2007 20:36
Re: Autoscout24
Ahoj, můžete mi někdo poradit nějaké internetové stránky na kterých se dá dostat na Ebay (aukce pro auta)? Díky za radu R.