Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
30. 1. 2006 00:14
neregistrovaný "JarinoRS"
30. 1. 2006 11:58
neregistrovaný "sterys"
30. 1. 2006 15:28
neregistrovaný "blesk999"
30. 1. 2006 22:20
neregistrovaný "JarinoRS"
30. 1. 2006 22:54
neregistrovaný "JardaB1"
30. 1. 2006 23:11
neregistrovaný "JarinoRS"
31. 1. 2006 10:27
neregistrovaný "blesk999"
31. 1. 2006 12:41
neregistrovaný "JarinoRS"
31. 1. 2006 21:09
neregistrovaný "fagus"
31. 1. 2006 21:36
neregistrovaný "JarinoRS"
1. 2. 2006 10:57
1. 2. 2006 13:15
neregistrovaný "davor"
1. 2. 2006 14:25
1. 2. 2006 18:30
neregistrovaný "JarinoRS"
neregistrovaný "JarinoRS"
30. 1. 2006 00:14
Jazdene auto - chyby zistene po kupe vozidla
Zdravim vsetkych, potreboval by som poradit s jednou vecou, resp. poradit najlepsi postup.

Nedavno moj svagor urobil velmi nepremysleny tah a v bazare kupil Fiat Punto II 1.2 16V HLX v plnke, krasne 3dverove auticko. Potialto by bolo vsetko OK. Samozrejme sa neporadil a bezhlavo ho kupil. Ked na nom prisiel, tak som sa ho rovno opytal, ze preco kupil havarovane auto. Ostal ako obareny, vraj kdeze, auto je super, nikdy nehavarovane, ukazal mi zmluvu z bazaru, kde je jasne napisane, ze "vozidlo nebolo nikdy havarovane" a to mu stacilo. Nato som mu ja ukazal, co vsetko bolo na aute robene - na to mi stacil fakt len raz prejst okolo auta, vsak ani dvere nemali rovnaku farbu ako zvysok auta, nehovoriac o zlicovani, nebudem zdrziavat, co vsetko som videl, staci to podstatne:

1. airbag, resp. zaslepka airbagu spolujazdca ma trocha inu farbu ako zvysok pristrojovky, zrejme tam ABG nebude

2. ABG na sedacke spolujazdca je evidentne dorabany - semis je "zvlneny", resp je tam iba zaslepka a kablik spod sedadla k ABG je pripajany izolackou.

3. Pasy nenavijaju, zrejme odidene napinaky

4. Na pristrojovke chvilku blika ABG sedaka a po chvilke zhasne

5. evidentne udrete cez predok na pravy bok, jasne vidiet vytahovanie predku a nezlicovanie pravej strany, o farbe dveri som uz pisal

Tak toto boli zavady, ktore svagor prehliadol pri kupe auta, pretoze ako celok fakt vyzera pekne a aj interier je nadmieru zachovaly, semisove sedacky ako nove, aj zvysok pristrojovky. Dalsie zavady nenechali na seba dlho cakat:

1. Auto ma deklarovanych cca 70.000 km, co pri stave interieru sa zda este vela. Odrazu sa pocitadlo km zacalo spravat cudne, proste preblikavaju km, raz je tam 65.000, o sekundu 130.000, o dalsiu 99.000 atd, proste co sekunda, to ine km. Takisto palivomer a teplomerova rucicka si stupaju a padaju ako sa im zachce, otackomer a tacho funguju v pohode

2. Gombik originalneho autoradia sa zasekol tak, ze sa nedalo ani zapnut, ani vypnut, sikovny kamos opravil - neberiem ako velku vadu, ale nepotesi

3. Znicoho nic odislo DO k centralku a alarmu a to tak zaujimavo, ze zapne alarm, ale central nezamkne, ale odomykat odomyka...menene baterky, nic nepomohlo

4. Asi 5x vyplo pocas jazdy servo, toto ale beriem skor ako nasledok terajsich mrazov, urobilo to aj kamoske tiez na Punte, ale iba raz.

No a teraz v com je problem? Kedze je na aute hodne much a nezodpoveda stavu uvedenemu v zmluve sa svagor rozhodol od zmluvy odstupit, resp. pozadoval zlavu k cene. Po zavolani do bazara (bazar je vedeny ako sprostredkovatel) sa nevyjadrili nijak a poskytli len cislo na byvaleho majitela, ktory sice po zavolani potvrdil, ze auto je z Belgicka dovezene a bolo mierne burane, ale o navrateni penazi resp. zlave nechcel ani pocut (opat volal svagor, ja by som mu pohrozil inac) a odvtedy je telefon hluchy.

Preto Vas prosim o radu, co robit, aby to bolo co najrychlejsie a najlahsie, nakolko nemam cas sa tomuto venovat a svagor je cely hotovy.
Rozbalit vlákno
1
30. 1. 2006 12:37
Re: Jazdene auto - chyby zistene po kupe vozidla
nieresil by som to tu, ale cez pravnika. a cim rychlejsie tym lepsie.

pravnik ti sam povie, ci sa oplati ist do sudneho sporu, alebo to zobrat ako dost drahe ponaucenie do dalsieho zivota.
neregistrovaný "sterys"
30. 1. 2006 11:58
Bez nadpisu
Nevím jestli existuje nějaká rychlá varianta, vše záleží jak se k tomu postaví bazar příp. majitel, nejsem sice právník ,ale zakopaný pes bude podle mně ve smlouvě- pokud má k smlouvě i zápis o techn. stavu vozu ,podepsaný majitelem, tak je to jasné, vrácení peněz musí žádat po majiteli, bazar je z toho venku, pokud tam není majitel podepsaný, tak švagra uvedl v omyl, že je vůz nebouraný bazar, a musíte jednat s bazarem, já tipuju variantu 1 a tudíš je třeba přitlačit na majitele- slušně, ale tvrdě, hodně štěstí ;-)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "blesk999"
30. 1. 2006 15:28
Bez nadpisu
ak mas zaujem, manzelka je pravnicka, toho casu na materskej. Ked posles naskenovanu zmluvu, pozre sa ti na to ci mas sancu alebo to nie je jednoznacne vymahatelne. Vyzera to na sud. S autom bolo zjavne seredne manipulovane (zrejme pretoceny tachac-pri jazde asi konflikt s riadiacou jednotkou z ktorou bolo asi tiez manipulovane, namiesto tohop aby ju niekto po nehode vymenil tak asi len vyresetoval poruchy... Bal by som sa v tom jazdit
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "JarinoRS"
30. 1. 2006 22:20
Re: Re:
chlapi, vdaka, hadam z toho nieco bude, svagor je uz chudak taky nazelenaly :shock: chudak, zobral si na to spotrebny uver a plus vsetky uspory, prve auto a teraz toto. Len ten cloviecik, co to predal sa asi specializuje na taketo, pretoze veselo inzeruje na autovii ine auticka. Vtedy, ked sa mu ohladom zavad volalo, nic si z toho nerobil a po upozorneni, ze to dame na sud sa iba pochechtol, ze on aj tak nic nema a po 20 Sk bude splacat veselo...preto je z toho sogor taky sklesly...byt mna, tak mu to pridem otrieskat o hlavu, ale mam dost vlastnych starosti, nieto riesit este aj toto, tak som skusil niekoho s podobnymi skusenostami tuna na fore.
neregistrovaný "JardaB1"
30. 1. 2006 22:54
Bez nadpisu
Tak to bude asi tezky, mimochodem, kolik ten zazrak stal? Bude myslim dobre zvazit, jestli stoji za to se s tim drbat, vysledek bude dost nejisty :-(
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "JarinoRS"
30. 1. 2006 23:11
Re: Re:
r.v 1999, 1.2 16V, 3dv., zlata metaliza, elektrony, ospojlerovane - original fiat, najazdene neviem, malo byt nejakych 65.000km >:D mali byt 4 abg, klima, ABS, PC, semis sedaky, el. okna, zrkadla, siber, origo autoradio....197.000 SKK
neregistrovaný "blesk999"
31. 1. 2006 10:27
Bez nadpisu
no ten predajca v tom zjavne uz chodit vie aj ked ani v tomto pripade to nemusi byt take jednoznacne ako si mysli. Akonahle totiz uzatvara zmluvu s bazarom tak evidentne nieco ma, tych zmluv asi uzatravara navyse viac, takze snad by aj bolo z coho ulozit sudu platobny rozkaz. Otazne je vsak kolko by to cez sud trvalo. a ci by sa to aj so znaleckym posudkom vobec oplatilo. U nas zial stale sudy nemaju sankcne mechanizmy ktore by ich nutili rozhodnut do nejakej doby (ako v CR kde je to myslim 12mesiacov). Cize ak to nebude svagor riesit cez pravnika, odporucam preverit ci sa s tymi vadami da nieco robit (ceknut nejekamu spolahlivemu servisu hlavne tu riadiacu jednotku, overit co by stalo auto dat do poriadku. Ak to bude viac ako strata ktoru bude mat ked to rovno ponukne napr v AAA nech im to tam rovno necha a druhy krat vybera s niekym kto tomu rozumie.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "JarinoRS"
31. 1. 2006 12:41
Re: Re:
tak ale stale si myslim, ze obciansky zakonnik plati pre kazdeho, nie?
neregistrovaný "fagus"
31. 1. 2006 21:09
Bez nadpisu
Občanský zákoník jistě platí pro všechny, problém je s vymahatelností toho práva...

Mě by spíš zajímalo, co s takovou situací dál, když se to (podle mně určitě) nepodaří vrátit.

Pomůže výměna celýho computeru (a případně navíjení pásů)?

Smíření s absencí airbagu beru jako samozřejmost...

Na kolik taková sranda přijde...?
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "JarinoRS"
31. 1. 2006 21:36
Re: Re:
Tak po tom, co tuna citam tu skepsu som dostal chut do toho ist, predsa takito * nemozu beztrestne robit to, co robia... >:-[]
1. 2. 2006 10:57
Re: Re:
Myslím že levnější a účinější bude skupinka ukrajinců :-(

Když se budeš soudit, tak si musíš zaplatit právníka a taky musíš zaplatit veškeré soudní výlohy. Až to vyhraješ, tedy pokud to vyhraješ, tak ty poplatky můžeš vymáhat po tom co soud prohrál. Ale pokud nic nemá, tak jseš opět nahranej a mimo peněz za auto přijdeš i o peníze za právníka a soudy. Taková je bohužel realita.

Tihle šmejdi to maj vychytaný, určitě má veškerý majetek přepsaný na přítelkyni, takže mu nebude mít soud co zabavit. Jednoho co to takhle praktikuje znám, vše má napsáno na přítelkyni, takže na něj nikdo nemůže.

Hmm, za pokus by stálo přebrat mu přítelkyni :D
neregistrovaný "davor"
1. 2. 2006 13:15
Bez nadpisu
Nuz ale ked predava dalsie auta, tak tie su urcite pisane na neho. Takze mozes poziadat sud o predbezne opatrenie. Inak povedane, nebude moct tie auta co ma, predat. Nam sa v jednom pripade podarilo zabezpecit predbezne opatrenie. Poviem Ti je to super vec. Inak ak by si sa zacal s nim sudit a on by rychlo rozpredal alebo prepisal svoj majetok, neviem ci by sa z jeho strany nejednalo o trestny cin kratenia veritelov, ci ako sa to vola.

Zozen si hlavne dobreho pravnika. Ak sa nahodou do toho pustis sam, tak nemas sancu.

Inak myslim, ze sa jedna o trestny cin podvodu. Takze chlapika mozes postrasit aj trestnym stihanim. Ak sa to raz rozbehne tak to moze byt problem zastavit. Niekedy sa da to obvinenie stiahnut. A pozor aby si zase ty nespachal trestny cin vydierania.

V kazdom pripade, porada s dobrym, ale fakt dobrym pravnikom. Lepsie dat 5k za konzultaciu s dobrym pravnikom a vediet na com clovek je...
Rozbalit vlákno
2
1. 2. 2006 14:25
Re: Re:
Aby to byl trestný čin, tak se musí prokázat úmysl :-( Tohle znám z vlastní zkušenosti, taky jsem kdysi naletěl. Cenná zkušenost, která mě vyšla na 80.000,- Kč >:-[]
neregistrovaný "JarinoRS"
1. 2. 2006 18:30
Re: Re:
verim tomu, ze bude postacovat danovy urad...nepredpokladam totiz, ze prizna za tie auta co otocil dan z prijmu...do 31.3. az tak daleko nie je. Inac stacilo by dat auto do stavu, ake malo byt, alebo nech vrati cast ceny auta, dame to do poridku my.