Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
7. 3. 2007 12:20
7. 3. 2007 12:22
neregistrovaný "Pajda"
7. 3. 2007 12:42
7. 3. 2007 12:46
neregistrovaný "msifa"
7. 3. 2007 13:27
7. 3. 2007 13:50
7. 3. 2007 13:56
neregistrovaný "msifa"
7. 3. 2007 14:06
7. 3. 2007 14:08
neregistrovaný "msifa"
7. 3. 2007 14:43
neregistrovaný "sollers"
7. 3. 2007 14:47
7. 3. 2007 14:10
7. 3. 2007 14:22
neregistrovaný "Rene Valnoha"
7. 3. 2007 14:50
neregistrovaný "sestys"
7. 3. 2007 14:57
7. 3. 2007 15:28
7. 3. 2007 15:36
7. 3. 2007 16:31
neregistrovaný "dart"
7. 3. 2007 16:54
7. 3. 2007 17:04
7. 3. 2007 18:51
neregistrovaný "shi"
7. 3. 2007 19:34
neregistrovaný "avin"
7. 3. 2007 21:09
7. 3. 2007 23:20
8. 3. 2007 08:45
neregistrovaný "shi"
7. 3. 2007 12:13
Problem s podvodnikem
Zdravim vsechny!

Tento prispevek pisu castecne jako varovani. Minuly tyden jsem dostal emailem nabidku na dovoz Toyoty Yaris, kterou uz delsi dobu shanim pro mamku. Byla za dobrou cenu, dovoz Belgie, zabaveny leasing.

Po telefonatu s prodejcem jsme si domluvili schuzku nejprve u nej doma v Praze, mne se to nakonec nehodilo, tak za mnou prijel do hotelu. Tam jsme po hodinovem pohodovem pokecu podepsali smlouvu a ja slozil zalohu 5000 Kc. Datum dovozu bylo stanovene na 5.-6.3. a nejpozdeji dnes to auto melo byt na cislech pripraveno k predani a doplaceni zbytku sumy.

Jenze ouvej... dovozce ma uz 5 dni vypnuty mobil, na emial taky nereaguje a ja se zacinam obavat nejhorsiho. Samozrejme, ze smlouvu jsme vyplnili i podle jeho obcanky, ale nenechal jsem si blbec ukazat zadny 2. doklad (treba ridicak), takze netusim, jestli ta obcanka nebyla nahohodou falesna.

Jsem na sebe nastvanej a s penezma se pomalu loucim. Nastesti mam kamarada na policii, ktery uz toto vec resi. Snad nam pomuze i slibeny videozaznam z hotelu a nase emailova korespondence.

Jen jsem chtel vsechny upozornit, aby nikdo nenaletel na podobnou vec jako ja. Penize vezmi cert, ale fakt jsem myslel, ze mam dobry odhad na lidi...
Rozbalit vlákno
1
7. 3. 2007 12:15
Re: Problem s podvodnikem
jinak dovozce funguje pod emailem vectorplus@seznam.cz a telefonnim cislem 604666662. Na pozadani doplnim udajne jmeno jeho i jeho kolegy...
Avatar - eLzyx
7. 3. 2007 12:20
Bez nadpisu
a není možný, že je zatím někde za hranicema a trošku se mu to tam protáhlo? Vytáhnul českou simku, používá místní a proto se mu nemůžeš dovolat? Každopádně se mohl ozvat.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Pajda"
7. 3. 2007 12:22
Bez nadpisu
Mám pocit, že jen za tohle telefonní číslo dal víc než 5000,- Že by ho po každém podvodu měnil?
Rozbalit vlákno
1
7. 3. 2007 12:42
Re: Re:
No timhle vsim ja se taky uklidnuju, ale ze by byl 3 dny mimo republiku a ani se neozval?

To cislo muze klidne byt jen nejaka twist karta. Bohuzel mam zname jen u Vodafonu a Eurotelu, u T-mobilu nikoli, abych zjistil, komu to patri :-(
neregistrovaný "msifa"
7. 3. 2007 12:46
Bez nadpisu
To je ten tvůj výbornej kontakt na dovoz aut z dovoz Belgie, zabaveny leasing? (jak jsi si ho pochvaloval v jiné diskuzi - dovoz Toyoty Avensis, Mazdy 6....)

Jinak k emailu vectorplus@seznam.cz jsem dohledal ještě toto číslo:

737 853 705
Rozbalit vlákno
2
7. 3. 2007 13:27
Re: Re:
jak jsi to cislo nasel?

tohle je jeden z tech kontaktu, jak jsem psal. jenze tenhle vozi spis maly auta a ja shanim nejakou spis vyssi stredni tridu.

diky za pomoc!
Avatar - eLzyx
7. 3. 2007 13:50
Re: Re:
jak jsi to cislo nasel?

řekl bych že mocný pan google
neregistrovaný "msifa"
7. 3. 2007 13:56
Bez nadpisu
Je to tak. Pan google je mocný :idea:
Rozbalit vlákno
4
7. 3. 2007 14:06
Re: Re:
mne to pres Google nevyhodilo nic. Zjistoval jsem dalsi veci dle smlouvy, adresy, atd. Bez uspechu.

Tak jsem zavolal na to cislo, co jsi mi poslal a svete div se - nekdo to vzal. Byla to jeho pritelkyne. Aktualni stav veci:

Borec je od patku ve vazbe kvuli podvodum s nemovitostmi :-)

Takze pa pa penizky a v patek jdu podavat trestny oznameni, aby toho chlapec nemel malo ;-)

A asi se vykaslu na ojety a koupim novy auto bez problemu.

Diky a mej se!
neregistrovaný "msifa"
7. 3. 2007 14:08
Re: Re:
Tak jsem rád, že ti to pomohlo. I když si bez peněz, tak víš na čem jsi.
neregistrovaný "sollers"
7. 3. 2007 14:43
Re: Re:
pokud máte smlouvu a doklad o předání zálohy doporučuju ho ještě zažalovat. ;-)
7. 3. 2007 14:47
Re: Re:
puvodne chtel zalohu 10000 kc a jeho jednani na me pusobilo vazne seriozne. Jeho pritelkyne mi rikala, ze auta normalne vozil a prodaval, takze jsem spis mel jen pech, ze ho sebrali zrovna ted a ne treba za mesic.

jojo, tech 5000 mi tolik neublizi, uz jsem v zivote prisel o vic :-) Spis me stve, ze nebude ten Yaris pro mamku a ja musim shanet dal :-(

alespon vim, na cem jsem.

v Googlu jsem to nenasel, protoze jsem mimo CR, nemam ceskej OS a proto to hledalo jen v nemcine.

jeste jednou diky vsem za pomoc.
Avatar - eLzyx
7. 3. 2007 14:10
Bez nadpisu
www.google.cz/search?…… />
ještě, že nechtěl vyšší zálohu.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Rene Valnoha"
7. 3. 2007 14:22
Bez nadpisu
myslim ze za 5000,- jsi z toho vyvaznul jeste velmi dobre.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "sestys"
7. 3. 2007 14:50
Drzim palce
Evzen Novak, Praha 8? Preju, aby to dobre dopadlo. A pekne si ho * vychutnej i za nas. Drzim palce!
Rozbalit vlákno
1
7. 3. 2007 14:53
Re: Drzim palce
no ve skutecnosti se jmenuje jinak a jeho OP byl nastesti pravej. v patek pujdu podat trestni oznameni. sice uz svoje penize nikdy neuvidim, ale alespon se chlapec trosku zapoti :-)
Avatar - martin.z
7. 3. 2007 14:57
Bez nadpisu
to sickboy:

A co vlastne udelal ten tvuj znamej na policii kdyz skutecnost, ze ten nekdo ma byt udajne vazbe ti rekl nekdo jiny??? To ani neproveril to jmeno?
Rozbalit vlákno
1
7. 3. 2007 15:28
Re: Re:
on mi jen zjistil, jestli byl ten OP pravej, jinak lustraci jako takovou musej oduvodnovat a to by tam uz musel mit trestni oznameni. drive nebo pozdeji by se na to prislo...

kazdopadne jsem dostal lekci od profika

mamka je z toho tak mimo, ze rozmysli, ze si radeji vezme Yarise novyho na leasing a penize, co by nas stal jetej, dame na akontaci :-)
Avatar - martin.z
7. 3. 2007 15:36
Bez nadpisu
to sick:

jeste ze tak, uz jsem se bal vysvetleni ze policie nema jednotnou databazi a ze na jedny sluzebne nezjistej ze ho na druhy zasili :-))

Jinak novej yaris je fajn, projel jsem ho s 1,3 benzinem a moc se mi libil. Myslim dokonce ze na dopravu po Praze je lepsi nez to co mam v podpisu, diky treba el. servu a ovladani ktere je opravdu hodne snadne.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "dart"
7. 3. 2007 16:31
google nasel taky toto..
[odkaz] pod telefonim cislem co jsi napsal...
Rozbalit vlákno
0
7. 3. 2007 16:54
Bez nadpisu
nový Yaris vypadá dobře a všechno zlé je k něčemu dobré,máti bude mít funglovku ;-)

Zkus tu historku vylíčit dealerovi Toyoty,i to jak je máti z toho špatná,možná se slituje a těch 5 litrů ti sleví :)
Rozbalit vlákno
1
7. 3. 2007 17:04
Re: Re:
zkusim sehnat nejakou predvadecku kolem 250 000 kc... snad se nekdo z nich slituje :-)
neregistrovaný "shi"
7. 3. 2007 18:51
Bez nadpisu
Pokud si policista někoho prolustruje v jejich databázích, tak to o tom zůstane záznam. Zpětně je tedy možné dohledat který policista si o kom zjišťoval informace. Pokud má policista všech pět pohromadě, tak si "bezdůvodně" lidi nelustruje. Kdyby to totiž dělal a přišlo se na to, tak si to pěkně odskáče.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "avin"
7. 3. 2007 19:34
Bez nadpisu
Jo tak tohle mi hodne pripomina muj pripad. Podal jsem si inzerat na auto a ozval se mi jistej Radek Trnka z Pardubic ze vozi auta a za super cenu mi nabidnul auto (mimochodem to bylo o 20tKc min nez se normalne prodavaji v bazaru).No tak jsem prijel,slozil jsem zalohu 30000Kc!!!!!!!!!!Sepsali jsme smlouvy atd atd.Vsechno slo jak ma do smlouvy si na dovoz a papiry dal 20dni.Akorat teda nezahodil simku,celou dobu se mnou normalne komunikoval,jenze furt odkladal a odkladal,ze zacatku po tydnech,ke konci uz po dnech,nakonec to bylo asi mesic po tom 20 denim limitu. Vymyslel si absolutni nesmysly,doslova ze me delal *, na druhy den na rano jsme se domluvili na predani auta, rano jsem mu volal a najednou byl na druhym konci republiky a divil se ze mi to slibil,ze teda az druhy den,druhy den rano volal ze je v zahranici ze az pristi tyden,pristi tyden jsem mu volal a najednou byl na 14ti dennim lyzarskym zajezdu v Rakousku, no takhle to odlozil asi 12krat.........az jsem na nej rval do telefonu,nacoz mi zavesil.Pomohla az drsna sms ze mam zname na Policii a ze jeste dnes jdu podat trestni oznameni-jeste ten den vecer jakoby prijel ze zahranici a vratil mi celych pravych 30000Kc,takze tio cely dobre dopadlo, ale nervy to byly neskutecny.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - martin.z
7. 3. 2007 21:09
Bez nadpisu
to shi:

no tak to promin ale tohle zni dost naivne :-) Pokud clovek sleduje tv tak je mu jasne, ze jestli neco takoveho vubec funguje tak mozna jen pro nejake radove co slapou chodnik..

Myslim si ze je tam fura dustojniku, kteri se prodejem informaci zivej a nikdo je nesejme ani za mnohem horsi veci nez je pouziti nejake databaze.

Navic si myslim, ze neni problem si vymyslet informace mirici na provewrovaneho cloveka od nejakeho informatora napr. kterej to samozrejme pisemne obvykle nebonzuje.

Kdyby mohli proverovat jenom nekoho na koho maj pisemne podany trestni oznameni tak by to byla dobra fraska, jako radovi v uniforme mozna, ale vem si treba takovy odposlechy.

Mam znamyho na kriminalce a ten tvrdi ze souhlas soudce nebo statniho zastupce je vetsinou pouha formalita...
Rozbalit vlákno
2
7. 3. 2007 23:20
Re: Re:
No nechci, aby z toho byl nejaky flameware. V patek jdu podat trestny oznameni pres otazku jeho slecny: A stoji vam tech 5000 Kc za to? Rekl jsem, ze o prachy nejde, ale nechci, aby se nekdo napalil stejne jako ja. Takze sem pridam i jmeno - Jan Palas, v obcance je misto bydliste Merklin, okres KV.

S penezma jsem se rozloucil, ale nechci, aby se to stalo nekomu dalsimu.
neregistrovaný "shi"
8. 3. 2007 08:45
Re: Re:
martin.z: Naivně to možná zní, ale nejspíš to docela slušně odpovídá realitě. Je to klasický transakční systém, který zaznamenává nejen stav informací, ale i související aktivity. Pokud prodávají informace nějací vysoce postavení policisté, tak to nejspíš dělají tak, že informace nesouvisející s žádnou existující kauzou nezískávají hledáním v databázích. A nebo to s nějakou kauzou uměle spojí. Pokud seš dost vysoce postavený, tak jsi navíc pod menším dozorem, než nějaký normální vyšetřovatel. Ovšm až to praskne, tak se dá dohledávat kdo kdy si o kom zjišťoval informace.

O tom, že se některé databázové dotazy zaznamenávají mnoho policistů ani neví. Oni občas netuší hodně věcí o technice, kterou požívají. Někteří se pak celkem diví :-) Ti rozumní při přístupu k důvěrným dokumentům zaznamenávají číslo spisu nebo nějakou jinou identifikaci případu, aby v případě problémů mohli zdůvodnit proč do daného dokumentu lezli, nebo proč se o daného občana zajímali.

Pokud si budeš na správných místech stěžovat, že tvuj soused - policista o tobě ví věci, které by vědět neměl, tak věř, že přístupy do databázových záznamů tvé osoby se budou zpětně prověřovat. A pokud se ukáže, že jsi bezúhonný občan, na kterého nejsou žádné stížnosti z okolí a současně že si tě tvůj soused intenzivně lustroval, tak bude mít tvůj soused problém vysvětlit proč to dělal.