Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
1. 12. 2006 22:47
neregistrovaný "SupermanXXX"
1. 12. 2006 22:50
neregistrovaný "Pucmeloud1"
2. 12. 2006 09:12
neregistrovaný "novak1"
2. 12. 2006 20:33
neregistrovaný "one-z"
2. 12. 2006 21:28
neregistrovaný "BoBik1"
1. 12. 2006 23:33
2. 12. 2006 07:48
neregistrovaný "ccc"
7. 12. 2006 12:54
neregistrovaný "Honzax"
2. 12. 2006 20:26
3. 12. 2006 08:21
neregistrovaný "ccc"
7. 12. 2006 13:00
neregistrovaný "Honzax"
2. 12. 2006 21:53
2. 12. 2006 22:28
neregistrovaný "m4lcolm"
2. 12. 2006 23:03
neregistrovaný "Zdenekold"
3. 12. 2006 09:06
neregistrovaný "NiceOne"
3. 12. 2006 09:40
neregistrovaný "Zdenekold"
3. 12. 2006 12:05
neregistrovaný "fero1234"
3. 12. 2006 15:32
neregistrovaný "NiceOne"
3. 12. 2006 12:03
neregistrovaný "IT"
7. 12. 2006 12:12
neregistrovaný "Jirka_S"
7. 12. 2006 12:54
neregistrovaný "saco1"
3. 12. 2006 16:00
3. 12. 2006 18:14
neregistrovaný "kupi"
3. 12. 2006 21:39
neregistrovaný "Zdenekold"
7. 12. 2006 13:05
neregistrovaný "Honzax"
7. 12. 2006 12:56
neregistrovaný "IT"
7. 12. 2006 16:38
neregistrovaný "automech"
10. 12. 2006 00:31
neregistrovaný "SupermanXXX"
22. 12. 2006 11:08
neregistrovaný "todler"
22. 12. 2006 13:59
neregistrovaný "BoBik1"
22. 12. 2006 19:11
neregistrovaný "Richie-HK1"
24. 12. 2006 13:22
neregistrovaný "todler"
24. 12. 2006 15:45
neregistrovaný "Olan"
24. 12. 2006 16:14
24. 12. 2006 16:36
neregistrovaný "Olan"
25. 12. 2006 11:22
neregistrovaný "sterys"
25. 12. 2006 11:24
neregistrovaný "sterys"
25. 12. 2006 12:06
25. 12. 2006 16:16
neregistrovaný "Olan"
26. 12. 2006 00:03
neregistrovaný "pavel ošlejšek"
26. 12. 2006 00:58
neregistrovaný "romanfu"
26. 12. 2006 02:48
neregistrovaný "Dejv01"
26. 12. 2006 08:17
neregistrovaný "Olan"
26. 12. 2006 09:13
10. 11. 2007 09:21
neregistrovaný "Michelangelo"
26. 12. 2006 09:41
neregistrovaný "Olan"
26. 12. 2006 15:32
neregistrovaný "one-z"
26. 12. 2006 21:13
neregistrovaný "pavel ošlejšek"
10. 11. 2007 13:45
3. 8. 2007 20:38
neregistrovaný "mirwk"
14. 8. 2007 01:23
neregistrovaný "kloset"
14. 8. 2007 15:27
10. 11. 2007 13:43
neregistrovaný "SupermanXXX"
1. 12. 2006 22:47
Vlasníte Škodu? čtěte!!!!!!!!
Kdo vlastníte vůz Škoda a rozhodl jste se ho svěřit autorizovaném servisu rád se s vámi podělím o mojí zkušenost s Auto Bohemia Kutná Hora. V létě jsem si zakoupil nové pneumatiky za 10 tisíc kč a ve výše uvedeném servisu jsem nechal vyměnit ložiska předních kol za cca 8-9 tis kč. Po tomto zákroku jsem odjel s autem na dovolenou do Chorvatska. Auto mělo divné jízdní vlastnosti ale chlácholil jsem se že je to tím že je plně „naložené“ další zjištění bylo že při průjezdu prudší zatáčkou gumy pískali, říkal jsem si že je to tím že jsou nové a z měkké směsi… a tak jsem si na to zvyknul jezdil a jezdil až napadl první vrstvička sněhu a auto se nadalo udržet na silnici jaké mělo hrozné chování, nechal jsem proto vyměnit letňáky na kola se zimním obutím. Po sundání předních kol mě čekalo nemilé překvapení v podobě šíleně zničených předních gum, které byli z venku jako nové ale zevnitř sjeté na plátno! Odvezl jsem tedy vůz do servisu (již neautorizovaného) kde mi změřili zbíhavost a výsledek byl rozbíhavá kola na přední nápravě o více než jeden centimetr! Mechanik s 30letou praxí mi říkal že to ještě neviděl. Pro laiky jako jsem já přidávám vysvětlení že přední kola by měli být rovně nebo spíše trochu do špičky ale ty moje byly do tvaru radlice! Takže namísto otáčení jeli prachaticky smykem! Ptal jsem se technika: „je možné toto zavinit výměnou ložisek?“ odpověď od různých techniků z různých servisů byla „Nemělo by k tomu dojít ale možné to je“ Technik který mé auto měřil říkal že by budou tvrdit že jsem trefil nějakou díru ale že je to blbost že jsou kola vychýlená totožně kdežto při nárazu bych mělo odchylku jen jedno kolo nebo alespoň každé jinou. Gumy jsou na výhoz a tak jsem druhý den neprodleně telefonicky kontaktoval Auto Bohemia v Kutné Hoře kde mi sdělili že to 100% nezavinili (pán byl asi věštec) a že jsem určitě trefil nějakou díru J načež jsem mu argumentoval že by kola neměli stejnou odchylku pán argument uznal a pozval mne na prohlídku vozu .Vůz jsme měli prohlédnout spolu ale na místo toho auto zavezli na dílnu a za hodinu a půl s autem vyjeli sdělili mi „novinu“ že mám o více jak centimetr rozhozenou geometrii a že byli tak hodní a zdarma mi jí srovnali. Načež jsem vypěnil a řekl že s takovýmto závěrem nejsem spokojen protože jsem přišel o dvě úplně nové gumy v hodnotě pěti tisíc a kdo tedy tuto odchylku kol zavinil. Byl mi řečeno že podvozek je bez vůlí, není nikde nic ohnutého takže já to nezavinil ale servis že postupoval při výměně tak jak je napsáno v pracovním postupu takže to taky nezavinil. Nakonec vedoucí servisu prohlásil větu „je to pro nás pane taková záhada“ to už jsem měl ale tlak 200 na 300 a řekl jsem že nejsem na záhady zvědavý a chci uhradit škodu nebo nové gumy (ty zničené jsem přivezl samozřejmě s sebou). Pro další řešení se mám prý obrátit třeba na českou obchodní inspekci J

Tento článek neslouží jako pomluva či poškození Auto Bohemia Kutná Hora či dokonce značky Škoda Auto, je to však realita a zároveň moje poslední návštěva autorizovaného servisu škoda, příště vezu auto raději do servisu v kterém mi řekli že při jakémkoliv větším zásahu do náprav či řízení automaticky měří rozchod a odklon kol navíc vše za úplně jinou cenu.
Rozbalit vlákno
4
neregistrovaný "Pucmeloud1"
1. 12. 2006 22:50
Re: Vlasníte Škodu? čtěte!!!!!!!!
s malyma upravama bych to poslal do Skody Auto a priste jel do jineho servisu
neregistrovaný "novak1"
2. 12. 2006 09:12
Re: Vlasníte Škodu? čtěte!!!!!!!!
přesně to se mi stalo v Pneuservisu Bílý a syn v Brně, cca před 4roky.....Výměna na zimní obutí včetně kontroly a nastavení geometrie. Po vyjetí ze servisu jsem se vrátil s tím že auto se chová divně a gumy evidentně "kvičí"...Po odpovědi: to ty to gumy dělají to se za chvíli usadí jsem odjel. PO 14 dnech jsem byl zpět s předními sjetými z vnitřní strany na kord..Bylo hodně dusno a max co jsem získal byla 25% sleva na nové gumy...(oželel jsem 5 kkč) a už do toho servisu ani nepáchnu.
neregistrovaný "one-z"
2. 12. 2006 20:33
Re: Vlasníte Škodu? čtěte!!!!!!!!
Nejhorší je, že je to všude, nejenom u škody :(
neregistrovaný "BoBik1"
2. 12. 2006 21:28
Re: Vlasníte Škodu? čtěte!!!!!!!!
To není věcí značka Škoda, ale jen a pouze toho servisu. Mám taky Škodu (Fabii), jezdím do značkového servisu a jsem spokojený. Když mi při 90tkm odešla přední náprava (klasický problém Fabií do roku 2003), tak mi dali slevu 80% z ceny dílů - poukázal jsem na to, že se jedná o konstrukční vadu, dva týdny to řešili se Škodovkou, ale nakonec se podařilo. Do stejného servisu jezdí i kamarád, který ma již třetí služební Octavii, vystřídal v regoinu 4 servisy a shodli jsme se na tom, že tento je OK.

BoBik
Avatar - Sprint
1. 12. 2006 23:33
Bez nadpisu
Přesně tak, poslat na centrálu Škody Auto do Boleslavi. :!: :!: :!:
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "ccc"
2. 12. 2006 07:48
Re: Re:
Ja jsem něco obdobnýho před časem řešil a to i přez centrálu.Ta mi dala za pravdu a danou věc postoupila zpět k prošetření do daného servisu.Tam na to zareagovali několika stránkovým doporučeným dopisem.Psali že vše udělali pro moji bezpečnost a td.Tenkrát mi šlo o to,že cena byla o dosti procent vyšší a že mi nenabídli ani nevrátili použité díly./prostě aby mi igelitový pytlík nezamazal kufr/Naprdnul jse se tak,že jsem opět psal do MB a zdělil jim,že prodávám auto jejich značky a kupuji jiné.Před tím technikem co mi psal tak vysvětlující dois si dodneška odplivnu a každýmu tento servis rozmlouvám.

J.
neregistrovaný "Honzax"
7. 12. 2006 12:54
Re: Re:
Možná že by pak už ten servis nebyl autorizovaný a nemohl by si bez uzardění účtovat nehorázné peníze za nekvalitní služby, jak to často vidíme hlavně u levnějších značek.
2. 12. 2006 20:26
Bez nadpisu
Je to smula, aut. servisy (nejenom) se nekdy chovaji jemne receno prapodivne. Asi bych se taky obratil do MB.

To CCC: pracuji se zakazniky, i kdyz neprimo, (podotykam, ze ne v AUTOPRUMYSLU!!!!!!!), ale vety typu "odchazim k jine znacce, priste budu nakupovat jinde, k vam uz nikdy nepojedu, myslel jsem, ze jste spolehliva firma" atd. temer nikdy (nikdy!) nic nevyresi, jen ukazi, ze stezovatel je - no, ze si to proste muze nechat pro sebe, na nikoho to dojem neudela a nic to nevyresi.

Vzdy zavisi na ochote firma/zakaznik a vyhruzky ze napr. prodam auto a jdu pro jinou znacku nikoho nedojmou... Spise naopak...

Preju aby to dobre dopadlo a vse se vyresilo!
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "ccc"
3. 12. 2006 08:21
Re: Re:
Jo dopadlo to OK.Značku jsem změnil.A boiží mlýny přeci jenom melou.Ta firma krachla:::::::.
neregistrovaný "Honzax"
7. 12. 2006 13:00
Re: Re:
Myslím si, že absolutně nemáš pravdu. Každý psycholog ti potvrdí, že pokud je zákazník spokojen, řekne to v průměru 3 lidem. ale pokud je nespokojen, průměrně 10 lidem. To není vycucaný z prstu, to jsou průzkumy. Takže negativní reklama má daleko větší dosah než pozitivní a jak si jakákoli firma vč. servisu zkazí renomé, už se to většinou nedá napravit. Takže zásadní nesouhlas. :!:
Avatar - Sprint
2. 12. 2006 21:53
Bez nadpisu
Kvalita servisu závisí na lidech. Jsou lidé dobří a špatní, a tak i servisy jsou dobré a špatné. ;-)

Mám zkušenost s třemi servisy a až v posledním značkovém jsem spokojen. Ochota servisního technika, vstřícné jednání, kvalita a rychlost služeb a v neposlední řadě i možnost dohody na uvedené opravě. Tyto vlastnosti předchozímu servisu jaksi scházely.)

Podotýkám, že všechny servisy jsou téměř vedle sebe, vše orig. Škoda a přesto kvalita služeb je jiná. 8-s

U jiných značek to bude podle zpráv od známých stejné.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "m4lcolm"
2. 12. 2006 22:28
Bez nadpisu
Je to tak, všude stejný šlendrián. Se Škodovkami jsem navštěvoval postupně několik servisů, vždy mě dřív nebo později něčím dopálili. Teď jezdím neněmeckou značkou a je to se servisy stejné, bohužel všude jsou peníze až na prvním místě :(
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Zdenekold"
2. 12. 2006 23:03
Značkové servisy
Každému doporučuji se značkovým servisem ihned po skončení záruky skončit a najít si solidního opraváře. Uznávám, že to může být velký problém u drahých a exotických vozidel. A může to být problém pro toho, kdo chce mít servisní knížku. Což mě je jedno, protože vždy prodávám přes mého mechanika, kterýžto je etalon solidnosti a záruky.

Nechci se autora původního příspěvku dotknout, ale pokud mi auto nějak divně reaguje, tak problém řeším co nejdřív a ne až smetu gumu na plátno.
Rozbalit vlákno
4
neregistrovaný "NiceOne"
3. 12. 2006 09:06
Re: Značkové servisy
Každému doporučuji se značkovým servisem ihned po skončení záruky skončit a najít si solidního opraváře.

Od "solidnich opravaru" jsem presel s nakupem auta samozrejme k autorizovanemu servisu a jsem tomu rad.

Ti solidni opravari totiz nemaji takove moznosti jako znackovy servis. Na kazdou blbost maji specialni naradi, vetsinu rutinnich oprav udelaji 3x rychleji, maji diagnostiku, coz zejmena u neVW aut je pro garazisty problem.

Je to drazsi, ale zatim jsem spokojenej.
neregistrovaný "Zdenekold"
3. 12. 2006 09:40
Re: Značkové servisy
Píšeš, že jsi s nákupem auta ..... , ale vidím u Tebe Škodu. Zrovna to je typ vozidla, kde bych servisu nedal ani korunu. Na mechanické opravy, kterých je nejvíc (brzdy, olej, filtry, výfuk, ložiska, tlumiče) nic extra nepotřebuješ. O "rychlosti rutinných oprav" si myslím své a mám s tím své zkušenosti.

A co se týká diagnostiky - je to otázka investice do koncovky a pořízení VAG.
neregistrovaný "fero1234"
3. 12. 2006 12:05
Re: Značkové servisy
Videl som uputavky na relaciu Reporteri v STV, kde sa skrytou kamerou zaoberali touto problematikou.

Do auta dali vypalenu poistku a prisli do servisu s tym, ze nieco nefunguje.

Servis samozrejme iba vemenil poistku, ale uctoval za to niekedy aj tisice korun.

Ta relacia by mala byt dostupna aj na webe, takze tu potom hodim link.
neregistrovaný "NiceOne"
3. 12. 2006 15:32
Re: Značkové servisy
Píšeš, že jsi s nákupem auta ..... , ale vidím u Tebe Škodu. Zrovna to je typ vozidla, kde bych servisu nedal ani korunu. Na mechanické opravy, kterých je nejvíc (brzdy, olej, filtry, výfuk, ložiska, tlumiče) nic extra nepotřebuješ. O "rychlosti rutinných oprav" si myslím své a mám s tím své zkušenosti.

A co se týká diagnostiky - je to otázka investice do koncovky a pořízení VAG.

S nakupem auta kvuli zaruce. Jinak bych tam taky nejezdil, jezdil bych dal ke garaznikum a byl bych spokojenej s tim kolik usetrim penez na drahem servisu.

...jenze ono to zas tak drahe neni. Co je drahe jsou nahradni dily, jenze ty jsem zatim zadne nepotreboval, takze me cena servisu vychazi velice slusne.

A na rutinni ukony maji ve Skodovce vystavenej cenik (aspon ve dvou servisech kde jsem byl ho meli). Napr. vymena oleje nebo vymena brzdove kapaliny 190,-. Zda se ti to moc? Me ani ne.

U garaznika (jezdil sem asi ke ctyrem) byl vzdycky problem domluvit se tak aby mi auto opravili na pockani. V takovem pripade to tam chteli mit v 7 rano, kdyz sem prijel jindy tak uz meli rozdelane jine auta. Ve skodovce jsem nemel problem se domluvit na jakejkoliv problem. Vzdycky tam byl volnej mechanik, kterej se me ujal.
neregistrovaný "IT"
3. 12. 2006 12:03
Bez nadpisu
2 SupermanXXX: Především-nedělám do aut. Ale: sjet pneu až na kordová vlákna je přece jenom nestand.uživatelský přístup,zejména,pokud se auto chová "nestabilně". Je třeba jet zkontrolovat geometrii,příp.tlumiče,nebo jsou-li pneu směrové,jestli se otáčejí správným směrem-je tam šipka.Správné vyvážení je samozřejmost. Z Kauflandu či Tesca snad pneu nebyly.

Čekat tak dlouho a pak se divit je nezodpovědné užívání.Nechci provokovat,ale je to tak.Lepší karty má rozdány servis a dal jsi je mu sám svojí liknavostí.

Nic to nemění na faktu, že servis asi pochybil, jenže pokud je pneu ve stavu jaký uvádíš,bude se po půl roce(?)provozu těžko něco dokazovat.

Výrobce bych asi informoval, ale formuloval to tak, aby dopis nekoloval po reklamačním oddělení a nebyl zdrojem zábavy (tlak 200na 300 např. aj.)

Někdo píše, že je to napříč značkami.Je to tak,všichni.

Tom69 píše rok o Mégane a v EU je to nejprodávanější model,takže zase to nemůže být takový zmetek,aby v původní 15tce prodali za půl roku asi 250 tis. Prodávají dlouhodobě, je to stejné auto jako Golf,Focus2. Jeden nespokojený(teď už nevím ani jestli právem nebo neprávem)zákazník nic neovlivní. Prostě jsou druzí v celkových prodejech za VW. Na českém netu se bojuje proti VW,všem se chce zvracet aj. bláboly, nicméně prodávají zde,ale v původní 15tce vedou.

Kámoš z leasingovky šel "protekčně" de svým japoncem do značkového servisu, zná se se všemi v regionu díky profesi, a to auto po "protekční" ceně 8 tis bez dokladu jelo naprosto mizerně. Přivez to k nám do práce a náš mechanik mu to spravil za zlomek ceny.Přitom tohle auto a motor dělal poprvé v životě(málo rozšířeno). Ve značkovém měla být pův.cena kolem 16 tis.

Takže děje se to všude,všude jsou jenom lidé,já mám také svůj názor na jednu opravnu Suzuki(prostě Suzuki půjde z domu).

Problém je možná v platech=obrovská fluktuace lidí,ve vědomostech mechniků po učňáku a následném viz.první bod,v spoléhání se na "počítač", aniž by logicky mnozí uvažovali atd.

Není to o Škodě ani o jiné značce. Je to o konkr.lidech. Vím, že VW před několika lety hodně překopal síť servisů a prodejen v ČR.Z pův.asi 60 zůstalo 20 + 20 nových.

Znám Škodu a hned vedle VW,dělají naprosto v pohodě. Lidé se tam vrací a berou další auto,třeba z O1 na Passat atd. Přibrali Hyundai-moc bych se divil,že Hyundai ČR dovolí prodej a servis tam,kde auta flinkají. Já se k nim možná asi také vrátím. Reklamoval jsem jim to,že auto jede doleva, mechanici nic necítili, ale nakonec se vyměnil homokin.kloub a byl klid.

Ale je třeba věci řešit ihned.

Nicméně bych sepsal trochu inteligentní a neemoční stížnost výrobci. Pokud není padlý na hlavu, bude to řešit. Jen je problém,že to zašlo až tak daleko(míra opotřebení). To jim nahraje, s tím bych asi počítal. :'-(
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "Jirka_S"
7. 12. 2006 12:12
Re: Re:
To IT:

Píšeš: Znám Škodu a hned vedle VW,dělají naprosto v pohodě. Lidé se tam vrací a berou další auto,třeba z O1 na Passat atd. Přibrali Hyundai-.....

Nemyslíš tím náhodou firmu Samohýl Motor ???
neregistrovaný "saco1"
7. 12. 2006 12:54
Re: Re:
[odkaz]éri/ no a to sa mi ani nechce veriť, že si nikde nevymysleli nejakú inú chybu.
3. 12. 2006 16:00
Bez nadpisu
Já jsem si nechal v servise akorát potvrdit servisní knížku.....jinak nic,auto tam ještě nebylo,nechávám si ho spravovat v práci.

Cosi jsem slyšel že podle EU auta vyrobená od roku 2004 nemusí jezdit do značkového servisu,stačí jakýkoli servis,ale podle mě je to blbost a ani si nemůžu vzpomenout kde jsem to slyšel :?
Rozbalit vlákno
0
3. 12. 2006 16:49
Napisal by som nieco o Skoda-servise "BRM auto"...
...v Kosiciach, ale bolo by to moc dlhe. Zaver je ale kratky: uz tam vkrocim, len ak najdem dalsiu vadu hodnu reklamacie.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "kupi"
3. 12. 2006 18:14
Bez nadpisu
no ja sem taky daval svoji Octavii 1 do neautorizovanyho servisu ale az do ty doby co sem si u nich nechal vymenit kotouce a desticky jenze kdyz sem s tim pak jezdil porat auto piskalo takze sem zajel k autorizovanymu servisu a tam mi rekli ze vymeneny byly jen predni desticky, takze to je moje posledni zkusenost s jinyma nez Skoda servisama
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "Zdenekold"
3. 12. 2006 21:39
Re: Re:
nesmíš chodit do neautorizovaného servisu, ale k mechanikovi, který dělá sám na sebe, můžeš být u auta a on ti ještě případně vysvětlí co a proč dělá. Nebo ti navrhne 2 varianty a ty si vybereš, co bude pro tebe lepší. Atd, atd.
neregistrovaný "Honzax"
7. 12. 2006 13:05
Re: Re:
Záleží na konkrétním servisu. Já jezdím do Litovle a s kvalitou opravy jsem byl vždycky spokojen, ale ne tak s cenou, značkový servisy Škody jsou nehorázně drahý. Na druhé straně mám kamoše, ten má malou dílnu vč. pneuservisu a nikdy jsem nebyl nespokojen, navíc cena vždycky rozumná. Nesmíš to dát nějakým pasťařům, chce to dát na pověst servisu, ta většinou nezklame.
neregistrovaný "IT"
7. 12. 2006 12:56
Bez nadpisu
Jirka_S: To v žádném případě. Tam bych auto nekoupil ani nejel na servis. Nikdy!
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "automech"
7. 12. 2006 16:38
octavie 1,6 55kw
příští rok bude autu 10 let,před dvěma roky mi měnili zadní blatník byl

poškozen korozí,prý konstrukční chyba u prvních sérií,nyní se to bude opakovat - opět ve stejném místě koroze,po opravě jsem zjistil následující, propálený lak na střeše ve velikosti hlavičky od sirky,po nějakém čase mi padalo víko kufru a při výměně teleskopických vzpěr jsem zjistil nad opravovanou částí lehce probroušené táhlo vzpěry (asi od

rozbrusky),víko kufru jde špatně zavírat,dneska jsem byl na výměně oleje

a výsledek,jako téměř pokaždé výměně,jedu tam zítra opět,pod autem je

mastný flek a olej kape a to už jsem přešel k třetímu atorizovanému

servisu značky ŠKODA
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "SupermanXXX"
10. 12. 2006 00:31
Bez nadpisu
Reporteri to vystihly >:D ale co je horší je to že stejnej rozdíl jako je v těch cennách je u složitějších závad i v kvalitě opravy:cry:
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "todler"
22. 12. 2006 11:08
HTP - výsměch českým motoristům
[odkaz]
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "BoBik1"
22. 12. 2006 13:59
Re: HTP - výsměch českým motoristům
Uprimne receno me serou hlasky typu "HTP - vysmech ceskym motoristum". Copak Vas nekdo nuti kupovat Fabie s HTP? Jine automobilky delaji jen same silne a vykonne vozy? To tedy znamena, ze Opel Corsa s trivalcem 1,0 je vysmech nemeckym motoristum?

V zadnem pripade si nemyslim, ze HTP je "nejlepsi motor pod sluncem" a s cenovou politikou Skody (potazmo celeho koncernu) silne nesouhlasim.

BoBik
neregistrovaný "Richie-HK1"
22. 12. 2006 19:11
Bez nadpisu
taky mi takle piskaly gumy...taky to byla geomtrie....mel jsem na vnitrni strnae slike...dam je pristi rok dozadu a tim sjetym dovnitr :D
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "todler"
24. 12. 2006 13:22
Bez nadpisu
HTP je výsměch, protože za hříšné peníze dostanete tento hnus.Každá automobilka Vám nabídne lepší motor za stejné peníze.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Olan"
24. 12. 2006 15:45
re
Souhlas s "todlerem" 1,2HTP je pomsta od škodovky >:D .Kámoš v tom má klimu!!!To musí bejt svezení :-( .Optimální majitel -75let a více :D
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Sprint
24. 12. 2006 16:14
Bez nadpisu
Zase plno chytráků, co s htp nikdy nejeli.

S čím jste jezdili vy, co? Já se s HTP naučil jezdit a jezdí to celkem solidně. (12ventil)

Městský a příměstský provoz ideální. Na dálnici to není, ale pružnost je pěkná.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Olan"
24. 12. 2006 16:36
re
Ptáš se čím jezdím?Mám mondeo combi r.v. 02 107kw.Píšeš že si se s autem naučil jezdit,lepší by asi bylo napsat že si se smířil stím jak to jezdí >:D .S autem sem se svez a je to děs!!!Sory ale je to tak.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "sterys"
25. 12. 2006 11:22
NAUČTE SE HTP používat tam kde patří
Olda007- píšeš že HTP je děs- to je obecná fráze, v čem je děs? bud konkrétní? nebo nemáš dostatek argumentů? Jo a srovnávat 1.2 htp ve fabce s omegou- sory ale motáš hrušky a jabka dokupy, rozdíl 2 třídy těch dvou aut....mně na tom motoru trochu vadí akorát ty vibrace na volnoběh, zvláště za studena , jinak je to dobrý motor, akorát, že spousty lidí neví kde ho používat,zvláště firmy ho koupí a pak nadávají kolik to točí, kolik to žere atd. vždyt oni chtějí po dálnici válet 170, a na to fakt HTP udělaný nebyl, tak asi tak ;-)
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "sterys"
25. 12. 2006 11:24
Re: NAUČTE SE HTP používat tam kde patří
Olda 007- už sem ti vyměnil i auta omegu za mondeo >:D ale na věci to nic nemění ;-)
Avatar - Sprint
25. 12. 2006 12:06
Bez nadpisu
Přesně tak, každý by si měl rozmyslet k čemu auto používá a podle toho volit motor.

Já s HTP najezdil za rok 25000km s asi 10% dálnice s průměrnou dlouhodobou spotřebou 6l/100km a to rozhodně nejsem brzda provozu. Mimo obec běžně 110km/h a dálnice 140km/h.

Teď s TDI je to o něčem jiném, co se dynamiky týká, ale na HTP jsem rozhodně nezanevřel a ani jím nepohrdám.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Olan"
25. 12. 2006 16:16
re
Nesrovnávám fabii s mondeem,ptal ses mě s čím jezdím tak sem ti odpověděl.Můj subjektivní názor na fabii je nevalný a s 1,2HTP to jen podtrhuje!!!Nelíbí se mi vibrace 3válce a jeho zvuk,tak jak na volnoběh není skoro slyšet tak ve vyšších otáčkách je dost hlučný,málo místa v zadu.Spotřeba na tak slabé auto je dost velká!S mondeem se dá jet za 7,5l a to je trošku jiné svezení >:D .Jak řikáš každý at si koupí co se mu líbí a vyhovuje :)
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "pavel ošlejšek"
26. 12. 2006 00:03
Re: skoda fabie 1,2 htp
jsem taxikar z havirova a mam skodu fabii 1,2 htp 47 kw a mam na ni nalitano 260 000 km v mestskem provozu.nedavno jsem jel do hradce kralove a mel jsem prumernou spotrebu 4,64 litru.´motor do 140km/ma super spotrebu ale kdyz jedu 175 tak to zere snad 12 litru.jinak si nemuzu stezovat na kvalitu motoru.co 15 tisic km menim olej shell polosintetiku a nikdy jsem nedolival ani deci oleje.tento motor ma minimalni naklady na udrzbu liju do neho 3 l oleje rozvody se u tohoto motoru se nemeni a svicky menim co 60 000 km..za celou dobu jsem nemel nikdy zadny problem.
neregistrovaný "romanfu"
26. 12. 2006 00:58
Bez nadpisu
Tak ještě jsem neviděl taxikáře s Fábií 1.2 htp,otor co je ve fábii jsem měl v ve VW POLO a odešel po 48000km,protože se přetrhl řetěz od rozvodů ,kterej se údajně nemění,podle servisu to bylo možná právě vibracema který motor v přemíře vytváří.Motor už mám v záruce vyměněnej,zatim odkráčela jen cívka zapalování a termostat ,teď mám najeto 60000km jinak jsem celkem spokojenej.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Dejv01"
26. 12. 2006 02:48
Bez nadpisu
Tak jsem si rekl, ze budu reagovat. Ne protoze jsem majitel Skodovky, ale protoze me rozciluje jak se lide rozciluji nekdy nad vlastni hlouposti.

V dnesni dobe je kvalita vsech aut docela vysoka, takze je to spise o tom co kdo preferuje. Ty reci, ze tohle je lepsi, protoze jsem na internetu nasel mene zapornych odpovedi atd.. je blbost.

Nechci nikoho urazit, ale nekdy si koupit auto za par korun a jezdit s tim jako prase a divit se, ze to auto nejede a porad se to sere. Ridic *. Co rici. Bracha mel Octavii II 1.9 TDI, jezdil s tim stylem brzda plyn a za 6 mesicu tam bylo tolik oprav, ze jsem se nestacil divit.

Pokud clovek jezdi optimalne podle toho co ten motor zvlada, tak nevidim problem. Sam mam ted problem, ze jezdim dalnice s plynem na podlaze, ale pokud se mi neco podela, tak to nedavam na vinu Skodovce, ale stylu jakym jezdim. Tot asi vse. :D
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Olan"
26. 12. 2006 08:17
Bez nadpisu
Pro taxi z Havířova-ta spotřeba 4,64l v městském provozu???To snad nemyslíš vážně :roll: a ten top speed 175km/hod to je na zápis do Guinessovy knihy rekordů >:D
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Sprint
26. 12. 2006 09:13
Bez nadpisu
A kdo píše o spotřebě 4,64 v městském provozu?

To bylo na trase Haviřov - Hradec jestli se nepletu. Mimo město je tato spotřeba na delších cestách lehce dosažitelná - pokud se jede v rámci předpisů do 90km/h lze toho snadno dosáhnout.

Sám jsem taky za 4.6 někdy jel, ale většinou to člověk nevydrží (90km/h)a to pak jede rychleji a za víc. >:-[]

Já jel s htp 12v trasu 150km prům. rychl. 92km/h se spotřebou 5.2l/100km, ve dvou lidech a bylo to kombi. Cesta vede přes pět měst a asi 15 obcí, takže když v nich člověk zpomalí, musí každému dojít, že jsem se rozhodně neloudal. :-!

Max. 175km/h taky není vůbec nereálná.

:!: Někdo tady psal o "smiřování" s výkony, ale sám se s pravdivými údaji smířit nechce a tak ještě obrací co bylo napsáno. ( Olda007 ) :D
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Michelangelo"
10. 11. 2007 09:21
Re: Bez nadpisu
Tak to tvoje auto je minimálně na nobelovu cenu. Tvé auto popírá veškeré fyzikální zákony co se týkaj benzínových motorů. Vzhledem k tomu, že je to škodovka, tak si k průměrný spotřebě přičti ještě tak 1 litr a z maximálky si odečti asi tak 15 km/h.Sice jsem studoval motory, ale už dlouho jsem se nezasmál takovému článku.
neregistrovaný "Olan"
26. 12. 2006 09:41
pro peeta
To je super že jezdíš za 4,6l.Když bys jezdil do 70km/hod tak to jaště stáhneš :P a když budeš zhasínat motor s kopce tak budeš jezdit za 2,5l :shock: >:D .A kté rychlosti tachometrových 175km/hod je hodně vzdálených realitě ;-)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "one-z"
26. 12. 2006 15:32
Bez nadpisu
romanfu: já myslel že škodovky nesnášíš, nadáváš na motory koncernu, jak jsou oproti světu pozadu (vlákno "Jaký motor do fabie") a tady píšeš že máš 1.2 :?: v polu a že si celkem spokojenej :?:

Tě nějak nechápu, nebo jsem nepochopil tvůj příspěvek, ve kterém píšeš, že si "měl motor z fabie v polu" a potom že si celkem spokojený. Tak si ho měl nebo ho ještě máš :?: :?: :?:
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "pavel ošlejšek"
26. 12. 2006 21:13
Re: Bez nadpisu
Průměrnou spotřebu 4,64 jsem měl na trase Havířov-Hradec Králové.Ve městě mám spotřebu 6,6.Je pravda že 260 000 KM jsem najel za 4 roky sám.Kdybych měl v autě zaměstnance tak věřím tomu že to auto nevydrží ani 100 000 KM. :-) Nejvíce záleží na stylu jízdy.Kdybych chtěl tak to auto zhuntuju za jedno dopoledne.Nemyslite si že s tím autem jezdím jako šnek >:D Věřte mi že když vezu zákazníka a on se mě zeptá jaký to má obsah tak tomu nechcou věřit.Vážně jsem měl jednu závadu před půl rokem a bylo to nějake čidlo termostatu za 800 KČ.Nevím jestli to má vliv na spotřebu ale od novoty tankuji shell V-POWER.Je pravda že vozím zákazníka co má ten stejny motor a je v servisu kazdý měsíc.Jeho nejčastější závada je přeskočení rozvodového řetězu.Z toho mám největší strach protože najet tolik KM na jedny rozvody je až neuveřitelne.Když jsem se informnoval ve škodovce kde jezdím na garančky na ty rozvody tak říkali že mám být v klidu.Sám jsem zvědavý kolik na ty rozvody najedu.Mám combika a 175 jsem jel ve čtyřech lidech.Neříkám že 175 jezdím kazdý den ale někdy když jedu po dalnici tak to skusim ze zvědavosti a jezdí to porád stejně. ;-) ;-) ;-)
10. 11. 2007 13:45
Re: Bez nadpisu
já se divím, že ti cestou ještě ke všemu ten benzín v nádrži naopak nepřibyl... :-)
neregistrovaný "mirwk"
3. 8. 2007 20:38
favorit
já mám favorita poslední vyráběnou verzi. mírně jsem upravil motor chiptuningem a taky pár deisengových úprav. nemůžu si stěžovat že by nebyl nespolehlivý a to ho nějak nešetřím když mám chuť trochu zvednou otáčky tak těch 150km/h z něj vytáhnu. poslední závada po asi roce bylo prasklé těsnění olejové nádrže.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "kloset"
14. 8. 2007 01:23
embéčka jsou k smíchu
Celá podělaná škodovka at se spláchne do *.. :-!
Rozbalit vlákno
0
14. 8. 2007 15:27
HTP Taxi?
No Fóbie jako Taxi pro 4 lidi to musí bejt extra pohodlný svezení :*)
Na druhou stranu to dává za pravdu "italům",kde jsou maloobjemový motory běžný a to i na velký náběhy.
Rozbalit vlákno
1
10. 11. 2007 13:43
Re: HTP Taxi?
myslíš PROBĚHY...