Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
neregistrovaný "tatra95"
8. 9. 2003 13:17
oprava
...za 400sk....
neregistrovaný "tatra95"
8. 9. 2003 12:57
problem teploty
nastastie cely problem bol v cidle az 400 korun, ktore pri urcitej teplote presmeruje olej cez olejovy chladic, ktory je v motore standartny. cidlo bolo zaseknute, vyskusal som a teplota sa drzala aj v zapche na 85 stupnoch...
neregistrovaný "ace211"
22. 8. 2003 14:00
Re: teplota oleja
rozhodně tím nic nezkazíš. Já jezdím jen na V-power, takže nemám srovnání s obyč. Nicméně V-Power je na udržení palivové soustavy v dobré kondici a ne aby se zvýšil výkon. Zvýšení nebo spíše obnova výkonu přijde jen pokud máš motor *** a V-power to postupně odbourá... Jinak Honza má 5litr V8(Chevrolet Camaro) a říkal že mu to jelo o poznání lépe, ale zase to prý mělo mírně neklidné volnoběžné otáčky.
neregistrovaný "tatra95"
22. 8. 2003 13:23
Re: teplota oleja
mam skusit jazdit na shell V power? inac nalievam normalnu 95tku - na tom startujem a jazdim na LPG.
neregistrovaný "lenin"
22. 8. 2003 12:35
Re: teplota oleja
Ty bys tomu dal. Hustší oil je OK, ale v zimě ti ztuhne a tlak roztrhá olejové chladiče. U 603 byla provozní teplota 95 - 105. Pokud se zahřála více, prostě zastavila a nešla nehodit, než zchádla. (nehovořím o starém známém problému s ac pumpou). U 613 může být vyšší, ale pokud má ten motor už něco za sebou tak se hřeje, je zakarbonovaný a je to vzducháč. Ale v tomhle příšerným počasí se hřejou všechny auta. Držím palcre všem Tatrovákům, protože Tatry jsou jediný důstojný auta, který se u nás po válce vyrobily. Požirače plastů a rez všem Škůdkám!!!!!
neregistrovaný "ace211"
22. 8. 2003 00:00
Re: teplota oleja
no já nemyslel maximální, ale maximální cestovní. Tedy rychlost kterou se dá jezdit nerušeně a bez negativních efektů na samotný automobil. Maximálka byla tuším 240.
neregistrovaný "tatra95"
21. 8. 2003 23:54
Re: teplota oleja
max rychlost mam aj ja 190... ale nad 160km/h to uz nieje ono.
neregistrovaný "ace211"
21. 8. 2003 22:06
Re: teplota oleja
jo já vím, že 700 má motor 4.9 a maximální ustálenou rychlost 190 km/h což je docela fine bych řekl. To si pamatuju od tý doby jsem jí viděl na jedný výstavě x years ago... jo ještě si pamatuju, že měla žlutou kůži, ledničku a byla šíleně drahá, v té době snad ještě více jak tehdejší modely od Jaguara... :-) víc nevím, více nepovím.
neregistrovaný "tatra95"
21. 8. 2003 15:50
Re: teplota oleja
ace> vdaka za podnet.


neviete mi presne povedat, ake su rozdiely medzi t613 rocniky 95 a t700 r.v.96 a vyssie, a t700 a t700gt. zaujimaju ma uplne vsetky informacie, ako sa tieto auta lisia - myslim technicke zmeny
neregistrovaný "ace211"
20. 8. 2003 22:50
Re: teplota oleja
hmm a pro jistotu tam naistalovat přídavný chladič... tedy nevím jak je to u Tatry řešený, jenom přeci jedná se o nestandardní konstrukční řešení, nicméně přídavný chladič je poměrně standardní záležitostí. No a zatím bych tam dával hustější olej, aby se motor v týhle teplotě dobře mazal. Teda za předpokladu, že tam liješ teď v létě, něco lehkoběžnějšího.. Nevím, neznám. Snad jen u nás v garáži parkují dvě Tatry vedle sebe a docela vymazlené v IA stavu, takže zjevně fanoušek co si je tam šetří.
neregistrovaný "tatra95"
20. 8. 2003 22:41
teplota oleja
mam tatru 613 LONG, 3.5l striekacka, r.v.1995. zaujimalo by ma, na akej teplote by sa mal drzat olej v lete?


pri nedavnej dlhsej jazde ma dost vystrasilo, ze teplota oleja nechcela klesnut pod 115 st.celzia - samo o sebe to nieje hrozostrasna teplota, ale nepaci sa mi, ze teplomer oleja ma max hodnotu 120 stupnov...
neregistrovaný "nnescio"
7. 8. 2003 14:02
TATRA - LEGENDA ( bude někdy ..pokračuje?)
Jak tak čtu, nelze než říci, komu se líbí nechť jezdí, komu se nelíbí ať nešpiní.

Měl jsem 613- 3, měla svoje mouchy jako každé auto, včetně jízdních vlastností, ale dokázala potěšit. Rád na ní vzpomínám.

A auta takového kalibru mohou potěšit jen toho, kdo k nim má vztah. Kdo nemá vztah k autům a cit v zadku, ten by patrně měl vyhledat gumy poněkud komerčnějšího ražení.

Kdesi jsem četl, že Tatra je auto pro profesionály. V tom asi bude poramenit většina výhrad.

Zdar Tatře, i když nevím, zda odolá opakovanému nájezdu odborníků z USA.
neregistrovaný "novak1"
31. 7. 2003 09:00
to musíte vidět
mrkněte na [odkaz]

je tam vidět opravdový kus práce, těší mě, že v současné "hektické" době se najde člověk, který věnuje tolik volného času a prostředků věci, ze které nezbohatne.
neregistrovaný "nolk"
11. 1. 2003 01:57
Re: TATRA to je ONO.
milý ujo, mám pocit ,že ten kdo neseděl v tatře 613 jsi spíše ty. Jsem starý tatrovák a nedám na tatru dopustit,ale pravda je pravda.J9zdní vlasnosti jsou nic moc.Je pravda ,že něco Tatra umí:např.velmi rychlý průjezd prudkou zatáčkou,předek sice neelegantně odskakuje,ale vždy se chytí.Když byli na hradě souběžně Tatry i BMW v CHotkáčích jsme to bavorákům nandali. Jinak Tatra se musí již někde od 160 opravdu řídit,dnešní auta jsou už neutrální ale Tatra byla nervózní.Nevím odkud máš to ideální rozložení hmotnosti,lehký předek je snad nejvýraznějším problémem. A setrvačné síly těžkého agregátu vzadu dokázali zvláště za kluzka,taky leckoho dostat ze silnice.Převodovka je před motorem,ne pod ním.A vedle motoru je rozvodovka,respektive diferák je s motorem v jednom bloku.Brdy ač kotoučové a čtyřpístové, taky za moc nestály,kotouče byli věčně pokroucené a pístky se zadíraly.O funkčnosti ruční brzdy ani nehovořím.brzdové obložení jsem dokázal odpařit na tři prudká brždění.(a to originál,necpal jsem tam škodovku.)Pohodlí je relativní věc,co do prostoru je Tatra nepřekonatelná,zvláště pak Special,4-Long nebo 700.Pro řidiče to žádné velké pohodlí není,velké ovládcí síly,absence serva,věčný problém s klikami a stahovačkami oken,věčná zima - nespolehlivé bufíky,špatně řešená ventilace atd. Takže Tatru jistě chválit,ale asi v něčem jiném.
neregistrovaný "mitom"
10. 1. 2003 11:13
motor
Chcem osadit motor 613 (700) do S130RS a zaujimali by ma nejake technicke udaje. Ake su vykony seriovych motorov jednotlivych modelovych rad, ci sa daju zohnat ostre vecky, ci to jazdi aj na bezolovnaty benzin, na co si pri kupe treba davat pozor (zaujima ma naprava, prevodovka a motor),...
neregistrovaný "Bestiáš1"
11. 4. 2000 11:08
Re: To Pavel
No je fakt, že pak by to bylo "co rána - to litr"
neregistrovaný "pavel_001"
10. 4. 2000 18:57
Re: To Pavel
Pro zenskou by byl lepsi kabriolet, ty se delaly s automatickymi prevodovkami.

Vykon ti muzu rict "papirovej", cca 123 kW, kroutak pisou 270 Nm. Sice to neni moc, s ohledem na ten objem, ale zato je to tam skoro uz od volnobehu.

Tim, ze je to cele posazene takhle dolu, tak je tu velky prostor pro nejake ty upravy. Podle informaci z jednoho zdroje, rek bych docela duveryhodneho, staci vymenit vacky a preosadit karburatory a je tam o 100 kW vice. Ja to ale zatim delat nebudu...
neregistrovaný "Bestiáš1"
6. 4. 2000 09:13
Re: To Pavel
To věřím. Já furt vidím tu reklamu na povinný ručení, jak tam ta paní řadí u 603 jak u automatu bez spojky... Brrrrr. Kolik máš v současnosti tak zhruba výkon a krouťák ?
neregistrovaný "pavel_001"
5. 4. 2000 14:11
Re: To Pavel
No, ono Tatre nezbyva v zasade nic jineho, nez je bublat. Na nejake protoceni motoru neni moc prostor.

Nekdy si to zkus - vytoc si ten osmivalec k 6000 otackam a kochej se tim, co slysis. Zvuk je to nadherny. Jenze clovek musi koukat dost na cestu, protoze pri tehle tockach je to na dvojku 120, na trojku 175 atakdale...
neregistrovaný "pavel_001"
5. 4. 2000 14:07
Re: To Pavel
Zdar, pardon za zpozdeni, ale nelezu sem kazdy den.

Jinak ale uznej, ze zenska za volantem osmivalce ma sve kouzlo.

Ja nechal svuj stroj pilotovat nasi maminu a musim rict, ze kolemjedouci malem vypadli z okenek a pumpar byl na rozpacich.

Nejvic se ji libilo, ze vsude krasne dosahne (volant, pedaly,...) a dobre vidi ven, zatimco ve Filcce vidi nejbliz 10 m od kapoty.
neregistrovaný "Bestias"
3. 4. 2000 14:40
Re: To Pavel
Čau Pavle !

Tak už zase nemusím pro pokec až na Pastoušku !!!

Konečně sem se vrátil a brzo už definitivně.

Říkal jsem si, že bych se už taky někdy stavil na exkurzi tvýho papalášfára. Včera jsem potkal u Bezdězu nádherně udělanou T603. Nádhera !!! Řídila to nějaká pěkná holka a vedle ní její druh a podle upjatého nervózního výrazu zřejmě majitel a restaurátor toho skvostu. Já teda manželku miluju, ale tohle bych jí asi nesvěřil...
neregistrovaný "Red"
31. 3. 2000 07:42
Re: TATRA navždy
To sa vie.Osemvalec s takym objemom to je delo.Ja si vam to tak frcim hore Furcov /sidlisko v Kosiciach,inac dobry kopec/ Skodovka vytocena 85 na trojke striham Seaty, Felce a tak a tu si vam okolo s jemne bublajucim motorom preplachti T613.Tak to cloveku berie dych to vam teda poviem.
neregistrovaný "ltk"
28. 3. 2000 07:48
Re: TATRA navždy
Možná je nás míň hlavně kvůli cenám benzínu a pojistkám :-((( Mám T613 a stojií chudinka v garáži a nejspíš se z ní v nejbližší době nedostane :-((( Škodovky sou taky docela dobrý (uvažuju o 110R), ale Tatra je Tatra.
neregistrovaný "Red"
24. 3. 2000 13:16
Re: TATRA navždy
Troch zo zvedavosti som sem zasurfoval a pani musim vam povedat....kto chodi na skodovacke temy vie...ze bohuzial vymierate. Je to fakt sice skoda ale je to tak. Na cestach je tych vasich kriznikov furt menej a menej. Nechcel by som zazit dobu, ked ich budem vydat len v muzeu. Nemam k nim sice nejaky silnejsi vztah, ale viem si zivo predstavit co pre vas asi znamenaju ved som skodovak. Ta moja krasavica ma sice 4,5krat mensi motor ale nedal by som ju za nic na svete. Tak vam drzim palce...

P.S.:Na poistke a benzine vas to asi pride dost draho, nie?
neregistrovaný "ltk"
9. 3. 2000 09:21
TATRA navždy
Zdravím všechny příznivce Tatrovek (že nás tady moc není, co :-( Nevíte náhodou někdo, co se děje v Kopřivnici?
neregistrovaný "Scout1"
4. 3. 2000 10:56
Pro Luckyluka
Ahoj marne jsem Te tu hledal a Ty me asi taky. Muj mail je Scout@volny.cz

Mej se a mnoho stesti a penez k renovaci preje Scout:-)
neregistrovaný "kolista"
22. 2. 2000 16:37
Povzbuzení
Pokud nekdo uvidite T613-4 rok výroby 1994 nebo 1995 tak mi napište na kolista@email.cz.Díky a vsem hodne kilometrů bez nehod.
neregistrovaný "pavel_001"
7. 10. 1999 16:42
Re: Výzva
Ja myslim, ze zajima, jenom se stydi... Auta jsou to velka, budi respekt.
neregistrovaný "kolista"
7. 10. 1999 16:35
Výzva
Jak je možné, že nejlepší téma nikoho nezajímá.

Co?
neregistrovaný "pavel_001"
13. 8. 1999 14:10
Bez nadpisu
neregistrovaný "pavel_001"
29. 7. 1999 15:59
Lyckyluku - zijes ??
Zdravim Luckyluka, zijes jeste ?? Neco pro tebe mam.

Jo, abych nezapomel - mam tady taky jeden fungl novy vymenik topeni, jenze ja mam v T613 jednosvickove a tenhle je dvousvickovy....

Copak s nim asi udelam . . .
neregistrovaný "pavel_001"
16. 7. 1999 13:27
Bylo neco kolem roku 85 ?
Rad bych se zeptal chytrych hlav, jestli nekdo neco nevi. Kolem roku 85 (+- rok), tedy v dobe, kdy AZNP delalo Favorita, pry Koprivnice pripravovala nove auto, ktere se melo delat paralelne s 613. Melo jit, alespon co jsem se doslechl, o stredni tridu auta. Jenze do toho prisel rok 89 - a dal uz to vsichni zname.

Nema nekdo nejake dalsi info ??
neregistrovaný "pavel_001"
16. 7. 1999 13:22
Re: pro Pavla
Nazdar, jsem hlava dubova. Od pondelka jsem pryc a ouplne su na to zapomel. Takze akci odsouvam o tyden.
neregistrovaný "Mr.Bean"
15. 7. 1999 22:26
Re: pro luckyluka
Ahoj lucky, rad Te vidim.Jen se drz...

Zatim!!
neregistrovaný "luckyluk"
14. 7. 1999 15:10
pro Pavla
Dik za E-mail.Ozvu se.
neregistrovaný "luckyluk"
14. 7. 1999 07:57
Re: Brzdy T613
Hodim do te prirucky taky oko.Na ty zadni brzdy jsu svedavej.Jinak Ti davam za pravdu - ze za urcity veci patri ti z Koprivnice povesil za koule do pruvanu.Hlavne jak ty Tatry midlili dohromady a ze nakonec zrusily vyrobu osobaku.
neregistrovaný "pavel_001"
13. 7. 1999 17:21
Re: Brzdy T613
Bohuzel, tyhle stare rocniky automobilu nemam, ale kdyz se podivam do dilenske prirucky, tak jeste na T613-4 !!! jim sem tam "ujela" nejaka fotecka a na jedne z nich jsou na zadni naprave dvoupisty jak vysite . . .

Za urcity veci bych je (ty v Koprivnici) povesil za koule do pruvanu.
neregistrovaný "luckyluk"
13. 7. 1999 14:46
Re: Brzdy T613
Cau; dik za informace o tom Cupe; tu sadu tesneni co mas bude na T603 a ne na T613, mam doma casopis "Automobil" z roku 1974 kde predstavuji 613ku a uz ma ctirpistove trmeny a dute brzdove kotouce.

O to tesneni bych mel zajem, protoze je 100% z 603, kdyztak napis Email: imp.vbajf@memo.volvo.se ; dik a zatim cau.
neregistrovaný "pavel_001"
12. 7. 1999 18:46
Re: Brzdy T613
No, mozna se pletu . . . Ctyrpisty mely vsechny Tatry od druhe modifikace (T613-2). "Jednicky" by mely mit jen dvoupisty, licence Girling a taky jine kotouce . . . Jenze to se uz dneska nevidi, ono se to prakticky vsechno predelavalo v ramci GO na ctyrpisty. Mimochodem - jestli to nekdo vlastni, muzu mu venovat kompletni Repair-set (prachovky, tesneni apod.) prave na ty dvoupisty od Girlingu.
neregistrovaný "pavel_001"
12. 7. 1999 18:40
Re: TATRA 700 coupé
To bude asi na dlouhe patrani. Neco delala Eccora, cestovni T 700 zkracena na 2980 mm mela tusim 4500 ccm, 302 kW/8000 ot, 490 Nm/6800 ot, 0-100 km za 5 a 0-200 km za 18 sekund. Maximalka pres 310 km/h. Nicmene nebylo to coupe. Protoze ale tenhle motor uz meli, je mozne, ze ho vrzli i sem.
neregistrovaný "luckyluk"
1. 7. 1999 10:24
TATRA 700 coupé
Kdo zna technycka data teto 7-stovky?
neregistrovaný "kolista"
28. 6. 1999 10:57
Re: Literatura
Milý Tatramane , mám takovou drobnou brozurku.Pokud by jsi ji chtel tak mi napis na

(prem.janecek@post.cz) svoji adresu a já ti ji pošlu poštou.Je to ale okopírované->není kompletní, ale vetšina tam toho je.
neregistrovaný "Tatraman"
16. 6. 1999 15:12
Literatura
Dobrej den vsichni,

nemate nekdo nahodou doma literaturu k Tatre 613? Cokoli - katalog dilu, dilenskou prirucku, navod a podobne. Jestli mi to prodate, budu vam velice vdecny, kdyz byste nekdo byl tak hodnej a pujcil mi to k ofoceni (nemusi to bejt zadarmo) tak to taky uvitam, nebo nevite kde se ty knizky daji sehnat? Prosim ozvete se na tatra@atlas.cz. Diky moc.
neregistrovaný "bikeman"
7. 6. 1999 17:35
Pěkné stránky na internutu
[odkaz]

[odkaz]

[odkaz]

Pokud víte o dalších, nenchte si to pro sebe.
neregistrovaný "Scout1"
1. 6. 1999 23:03
Re: Tatry HAHAHA...
Tezko srovnavat Tatru s nejmodernejsimi vozy nejdrazsich svetovych znacek.Ale kriterii na vuz je mnoho, nehlede na to ze: O POROVNAVANI TENHLE AUDIT NENI.

Na druhou stranu ma ale Tatra tradici a svuj osobity nenapodobytelny image.Zkratka kdo tyhle auta pozna bliz oblibi si je.A to kazde auto nedokaze.Panove klid. Kdo k temto vozum nema vztah tezko pochopi...Mejte tedy s temi hochy trpelivost oni za to nemuzou. Mejte se:-)
neregistrovaný "UJO"
1. 6. 1999 19:03
Re: Tatry HAHAHA...
No veď práve preto sme tu!!!
neregistrovaný "kolista"
1. 6. 1999 11:11
Re: Tatry HAHAHA...
bikeman má pravdu.Takze pospeci neotravuj.
neregistrovaný "bikeman"
1. 6. 1999 10:44
Re: Tatry HAHAHA...
Vůbec nevíš o čem mluvíš. Jestli chceš hanobit naši značku, tak si založ svoje téma a neotravuj tam, kde tě nikdo neposlouchá.
neregistrovaný "pospec"
1. 6. 1999 10:35
Tatry HAHAHA...
Kupujte pořádné auta.
neregistrovaný "luckyluk"
28. 5. 1999 12:34
Re: Ahoj
=================

! AT ZIJE TATRA !

=================

www.tatra.demon.nl
neregistrovaný "kolista"
25. 5. 1999 13:09
Ahoj
Ahojte

Pokud někdo máte obrázek T613-5 tak mi ji prosím pošlete na: prem.janecek@post.cz

Přeji pěkný den
neregistrovaný "luckyluk"
21. 5. 1999 14:30
Re: Brzdy T613
To mas pravdu, model'80 mel tento dvojity okruh

urcite (2xH).Co ja vim tak to meli vsechny 613 tonto system,aji prvni 0-serie.
neregistrovaný "UJO"
21. 5. 1999 14:16
Re: Brzdy T613
No v kazdom pripade uz taky model ´80 ma brzdy do 2*H.
neregistrovaný "luckyluk"
21. 5. 1999 11:11
Bez nadpisu
Co tim chces rict tapete kasu ?!
neregistrovaný "ooo"
21. 5. 1999 10:56
Bez nadpisu
tapete kasu
neregistrovaný "Tatraman"
20. 5. 1999 10:19
Brzdy T613
Ja teda myslim, ze to ma jeden brzdovy okruh na vsechna ctyri kola a jeden jenom na predni, aspon ty starsi to tak mely. A ty jizdni vlastnosti jsou opravdu spickovy, motor sedi presne nad zadni napravou a prevodovka je pred nim, takze je to skoro jako kdyby to melo motor uprostred. Nemate nekdo nakou takovou krasavici na prodej?
neregistrovaný "UJO"
18. 5. 1999 20:02
TATRA to je ONO.
Kto kritizuje jazdne vlastnosti

Tatry 613 je blbec a nevie jazdit alebo v tom v zivote nesedel. T 613 ma dokonale rozlozenie hmotnosti na napravy 50/50, cize je idealne neutralna (nema motor ZA zadnou napravou, ale NAD zadnou napravou, pod nim je prevodovka). T 613 a dalej je podla mojich vedomosti jedine auto na svete, ktore ma brzdovy system do dvojiteho H, cize kazdy okruh brzdi vsetky kolesa, na vsetkych su stvorpiestikove prasiatka. S tou vybavou to je horsie, ale u 700 to uz zacinalo naberat smer k lepsiemu. A pohodlim sa tomu nevyrovna ani S-kovy medved.
neregistrovaný "Tatraman"
13. 5. 1999 12:19
Nemecke vozy
A ze treba tak skvely a originalni nemecky vozy jako VW Brouk nebo Porsche 911 jsou drze okopirovany Tatry, to ti neni znamo? Jizdni vlastnosti T613tek jsou dokonaly diky ulozeni motoru, a kdyz uvazis, ze je to koncepcne auto skoro tricet let stare...
neregistrovaný "Scout1"
13. 5. 1999 08:16
Re: Ahoj všichni
Tezko muzes clovece srovnavat Tatru s Mercedesem. Tatry ale maji odjakziva neco co nemecky auta nemaji. Tyhle auta maji svuj osobity image a dusi, oproti tomu jsou nemecka auta studena jako psi cumak.Nemam nic proti nemeckym vozum ba naopak .Kazde auto ma svoje a nelze ho jen tak jednoduse odsoudit a uz vubec ne auto,s takovym rodokmenem jako ma Tatra.Ja osobne mam T603 a vzdycky je svezeni s ni pro me velika radost.Clovek musi byt asi trochu i romantik aby treba dokazal vnimat nadhernej zvuk a i vzhled motoru Tatry. Jeste neco. Co mas proti Velorexu? Byl jsi nekdy na jejich srazu? Svezl jsi se s tim? To je zkrátka zazitek:-) Zkus si veci nejdríve vyzkouset svezt se a az potom odsuzovat.
neregistrovaný "pospec"
11. 5. 1999 19:37
Re: Ahoj všichni
No to určitě. Tatry jsou šmejdy, jenom strašně chlastají a dělají kravál, o jízdních vlastnostech se nedá mluvit.

Výbava na úrovni Velorexu.

Ještě, že se ty krámy už nevyrábí a lituju ty blbce, kteří si ji kdy koupili.

Není nad německé VOZY.
neregistrovaný "Tatraman"
6. 5. 1999 13:16
Bozi Tatra
No jo. Vazne me strasne mrzi ze uz je nedelaj nebo co se vlastne v ty tovarne deje. Nemate nekdo nekou takovou krasavici doma?
neregistrovaný "kolista"
5. 5. 1999 13:09
Zvuk motoru
Vážení, není auto s lepším zvukem motoru.
neregistrovaný "kolista"
5. 5. 1999 12:50
Ahoj všichni
Zdravím všechny příznivce vozů Tatra 613 a 700.

Myslím si, že se jedná o velmi zajímavé vozy a

proto jsem založil toto téma.Pokud máte co říct k tomuto tématu neváhejte a posílejte své příspěvky.