Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
30. 8. 1999 09:56
neregistrovaný "jandra"
2. 9. 1999 02:41
neregistrovaný "Hulič"
2. 9. 1999 12:49
neregistrovaný "sazimam"
2. 9. 1999 23:32
neregistrovaný "Hulič"
3. 9. 1999 10:19
neregistrovaný "RaFan1"
9. 9. 1999 09:25
neregistrovaný "matej11"
9. 9. 1999 17:34
neregistrovaný "pavel_001"
6. 10. 1999 07:46
neregistrovaný "td"
7. 10. 1999 13:48
neregistrovaný "Paja11"
3. 9. 1999 08:59
neregistrovaný "matej11"
10. 9. 1999 08:44
neregistrovaný "pedro11"
27. 9. 1999 10:11
neregistrovaný "hellasport"
1. 10. 1999 17:50
neregistrovaný "pohoda"
4. 10. 1999 10:07
neregistrovaný "hellasport"
2. 10. 1999 11:34
neregistrovaný "felis"
6. 10. 1999 02:35
neregistrovaný "Cyklista"
6. 10. 1999 02:46
neregistrovaný "Cyklista"
6. 10. 1999 03:01
neregistrovaný "Cyklista"
7. 10. 1999 09:05
neregistrovaný "Honza D"
neregistrovaný "jandra"
30. 8. 1999 09:56
Silnice, dalnice (jejich stav a znaceni)???
Uz jsem to nevydrzel a zalozil tuto diskusi. Proc ? Asi kazdej vi jak vypadaj nase silnice. Znaceni zatacek neni, cary na silnicich nejsou videt nebo nejsou vubec, dalnice u nas neni ani jedna. Ta do brna nesplnuje parametry na hradec je udelana asi z panelu a na Mladou Boleslav jsou vyjetý takový koleje že se cloveku ve 100 km dela blbe. Jel jsem z Wien do Prahy po E59 vecer a poprve. Je mozny ze tam je zatacka se zrcadlem ?, nebo to byla jenom moje nocni mura ??? Znaceni zatacek v CR neexistuje clovek musi porad koukat na ty zablaceny odrazky a ty taky nejsou videt. Uz koncim jsem z toho hotovej. :-) Zdarec Drash.
Rozbalit vlákno
8
neregistrovaný "Hulič"
2. 9. 1999 02:41
Re: Silnice, dalnice (jejich stav a znaceni)???
Nejsi sám koho to štve,ale bohu žel stát nemá prachy. Holt šetří na nepravým místě. My se nemůžeme srovnávat s evropou co se týče stavu vozovek. Je to bída a utrpení. Já sice moc neřídím, ale stačí mi když s někým jedu v autě a mám dost. Jízda po našich silnicích se rovná slalomu SUPER G.
neregistrovaný "sazimam"
2. 9. 1999 12:49
Re: Silnice, dalnice (jejich stav a znaceni)???
Taky mne to sere,Hulic je v pohode,protoze toho moc nenajezdi,ale my ridici abychom si snad vsichni poridili offroady,nebo co?Je to vodrzku hlavne pro motorkare a cyklisty,ktery vymetou diru,spadnou a ja je prejedu a pujdu brucet s nejakejma morgosema do lochu a to jenom kvuli bolsevickymu aparatu rozkradacu shora.
neregistrovaný "Hulič"
2. 9. 1999 23:32
Re: Silnice, dalnice (jejich stav a znaceni)???
Sazimame, víš co by mně zajímalo? Jak si psal že by nějakej ciklista vjel do díry spadl by a ty bys ho přejel. Pak by si šel sedět s nějakejma čertama (ROMAMA) . Jestli pak by soud bral v potas to, že za to mohla díra na silnici. Ale asi jo .Prostě by to nebyla tvoje chyba. Takže kdyby se ti něco takovýho stalo tak můžeš bejt v klidu sedět by si nejspíš nešel. No jo , ale co ten chudák ciklista kdyby to přežil? Jestli pak by dostal od správy silnic nebo od státu nějaký odškodnění? No a co ty. To samý by si mohl požadovat taky. Třeba za šok tím spůsobený, za trvalé nasledky na psychyce, nebo na autě. Těch coby kdyby je trochu moc nezdá se Ti to?? Když se nad tím budeš přemýšlet, tak s toho zblbneš. Je to postě pakárna. Takzatím čau. HULICˇ .
neregistrovaný "RaFan1"
3. 9. 1999 10:19
Re: Silnice, dalnice (jejich stav a znaceni)???
Mohu Vám jen blahopřát k Vašim ideím. Hodí Vám na krk nepředvídavost (zabalenou do termínu nepřizpůsobení rychlosti povrchu a stavu vozovky + nepozornost) a jste hotov. Jinak toto téma je sice zajímavá, ale bohužel na nic. Že naše silnice si toto označení nezaslouží, na tom se shodnem všichni, že na zlepšení stavu nejsou prachy, to víme rovněž. Takže bohužel budeme jen kritizovat a kritizovat. Nebo máte někdo nějaký nápad?
neregistrovaný "matej11"
9. 9. 1999 09:25
Re: Dalnice na Turnov a MB
Tak na tu Mladou Boleslav a Turnov uz koleje nebudou (aspon v jednom pruhu se to opravuje tak ve 3/4 z celkove delky). Kdy to bude hotove ale nevim - zatim je z toho pekna okska s pojizdenim v jednom pruhu rychlosti nejvyse 80km. Takze muzete-li dalnici na Tunov se radeji vyhnete obloukem...
neregistrovaný "pavel_001"
9. 9. 1999 17:34
Re: Dalnice na Turnov a MB
Melo by to byt hotove (udajne) do leta r. 2001. Snad to stihnou. Jinac reseni existuje. V Predmericich uhnout na starou silnici a jet po ni az do MB. Kdyz to tam clovek zna, tak se da jet porad 100-130/hod, pres vesnice rekneme do 70, aby to bylo bez "ztraty kyticky".
neregistrovaný "td"
6. 10. 1999 07:46
Re: Dalnice na Turnov a MB
k tehle oprave dalnice mam jednu poznamku. Kdyz uz je ji vice nez polovina zavrena a provoz svedeny na jednu stranu, proc aspon na te strane, kde je odstavny pruh nejsou dva jizdni pruhy? Mista je tam na to dost a prujezdnost by se zvysila. Vlacet se za nejakym pomalojezdcem je des a malokdo vam (bohuzel) uhne.
neregistrovaný "Paja11"
7. 10. 1999 13:48
Re: Dalnice na Turnov a MB
Dva pruhy tam podle mne nejsou proto, ze tam neni nic moc mista. Rozhodne by to nebylo na bezpecne predjizdeni, uz jenom kvuli tem vyjetym kolejim, kolikrat to prece auto taha pul metru na kazdou stranu. A ten odstavny pruh taky neni moc kvalitni.

Je taky otazka, jestli to predjizdeni tam ma smysl. Kdyz se vam nekdo uhne a pusti vas pred sebe, stejne za pul kilometru narazite na kolonu, pres kterou se nedostanete...
neregistrovaný "matej11"
3. 9. 1999 08:59
Dalnice na Turnov a MB
Co vam rika bezpecna vzdalenost a primerena rychlost panove? - tak by se zeptali policajti a vinik nehody je jasny -> zadna sprava komunikaci :-(((
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "pedro11"
10. 9. 1999 08:44
politika
Nějaké řešení by se možná našlo, ale okamžité zlepšení by nepřineslo - to snad ani nejde. V příštích volbách zvolit ty správné nejlépe pravicové politiky, kteří by vytvořili novou schopnou vládu, se kterou bychom se dostali co nejdříve do EU. Věřím, že při zlepšení ekonomické situace země by byly prachy i na silnice a EU by nás také podpořila.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "hellasport"
27. 9. 1999 10:11
Značka
Co podle Vás znamená tahle značka?
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "pohoda"
1. 10. 1999 17:50
Re: Značka
Zastav! a běž obhlídnout, co tím chtěl autor říct!
neregistrovaný "hellasport"
4. 10. 1999 10:07
Re: Značka
Ta značka znamená asi to, že na tý odbočující silnici asi po dvou kilometrech opravujou most a ten je neprůjezdný. A teď jde o to, co na to policajti (dost často tam stávaj), když tam odbočím. Zákaz odbočení tam není, zákaz vjezdu v samotné odbočce na křižovatce taky ne. Odbočka byla dokonce smazána ze tvaru křižovatky na dodatkové tabulce pod značkou 'Hlavní silnice'.


Řešení touhle kombinací značek mi přijde dost nešťastné, protože zákaz vjezdu je vidět z velké dálky, ale ta dodatková tabulka až z bezprostřední blízkosti, a kdo to tam nezná a jede tam prvně, tak před zákazem mohutně brzdí a teprve potom si všimne dodatkové tabulky. Přitom by stačilo použít značku návěští před slepou ulicí nebo ceduli s objížďkou.
neregistrovaný "felis"
2. 10. 1999 11:34
Chlumec-Pardubice
Projeďte se po silnici z Chlumce do Pardubic. Nádherný zatáčky tak na 130Km/h, ale povrch tak na šedesátku. Těžké auto+starší tlumiče=odlet ze silnice. Určitě skuste.

ps To samé v Praze nad Motolskou nemocnicí. Jeďte shora, v první pravotočivé zatáčce je bezva skokánek.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Cyklista"
6. 10. 1999 02:35
Světelná signalizace
Prosím pěkně, patří do této rubriky světelná signalizace? Žádnou vhodnější rubriku jsem nenašel a nové téma se mi kvůli jednomu příspěvku nechce zakládat.

Povím vám o jedné světelně řízené křižovatce. No ona to není ani tak křižovatka, ony se tam jen sbíhají dva jednosměrné jízdní pruhy do jedné komunikace. Je to ve městě, nábřežní komunikace má dva fyzicky oddělené směry a k nim se připojují jízdní pruhy od mostu. No a v tom místě, o kterém se chci zmínit, se právě ve směru od centra sbíhá rovnoběžně jízdní pruh od centra a z mostu. A tam jsou semafory. Dva. možná by tam být nemusely, protože v opačném směru je situace podobná a nejsou tam. No ale ve směru od centra tam jsou.


Ve dne to nějak funguje. Ale párkrát jsem tudy jel v noci. A představte si, ona tam z obou směrů svítí červená! Přitom tam kromě těch dvou směrů není žádný jiný směr, se kterým by to mohlo kolidovat. Je tam nějaká automatická smyčka, která reaguje na přijíždějící auta. Jenže nějak divně. Když auto přijíždí, tak naskočí zelená. Jenže takovým stylem, že to auto musí asi tak na 1 vteřinu přibrzdit, naskočí zelená a on může zase jet. Onehdy jsem si dal tu práci, že jsem si po půlnoci sedl na nedalekou lavičku a sledoval provoz. Přijíždělo asi tak jedno auto za dvě minuty, většinou od centra města, pouze dvě auta za 45 minut přijela z mostu. A to jedno auto za dvě minuty se blížilo k červenému světlu, hodinu po půlnoci, v době, kdy už všichni slušní lidé spí a kdy na všech slušných křižovatkách bliká oranžová, v situaci, kdy široko daleko nejméně půl kilometru nejede jiné auto. A před ním svítí červená.


Za tu třičtvrtěhodinu, co jsem tam seděl, tak asi polovina aut projela bez přibrždění na červenou, teprve když byli pod semaforem, naskočila oranžová a pak zelená. Druhá polovina před semaforem přibrzdila a za 1 vteřinu na zelenou opět rozjížděla. Jak říkám, široko daleko žádné jiné auto. Nevím jak vy, ale já bych to nazval pakárna a buzerace. A kdybych mluvil spisovně, tak bezdůvodné narušování plynulosti provozu.


Jenom takový detail, který vás asi nebude moc zajímat: Ta automatika reaguje pouze na auta, ne na kola. Takže když někdo přijede na kole a zrovna nejede auto, aby "otevřelo" semafor, tak tam ten cyklista může stát do rána. Nebo projet na červenou - čímž je utvrzován v přesvědčení, že cyklista dodržující předpisy neobstojí.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Cyklista"
6. 10. 1999 02:46
Další světelná signalizace
Kousek od místa, popsaného v minulém příspěvku, je taky křižovatka. Je to křižovatka ve tvaru T, samozřejmě světelně řízená. A když přijíždíte směrem jako od té nožičky toho T, je před vámi semafor. Ve dne tam je docela provoz, někdy i jedno auto za druhým. Před vámi svítí na semaforu kulaté zelené světlo. A teď pozor: Rozsvítí se oranžové světlo, pak červené - a za tři vteřiny se rozsvítí zelená šipka vpravo. Za ty tři vteřiny nemůže ani chodec přejít přes přechod, ani projet vozidlo přes křižovatku v jiném směru - prostě jae to jenom pakárna, kdy proud přijíždějících vozidel musí zastavit a hned zase rozjíždět.


Ale teď to nejlepší - před tou křižovatkou je zákaz odbočení vlevo! Takže vlevo se nesmí, přímý směr neexistuje (je to tvar T), takže jediný směr, kterým lze jet, je vpravo! Za těchto okolností mi připadá, že sama existence kulatého zeleného světla a zelené šipky vpravo je nesmyslná, protože fakticky obě tato světla znamenají totéž. Zřejmě taky zařízení na ověřování rychlosti reakce řidičů.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Cyklista"
6. 10. 1999 03:01
A ještě přechod pro chodce
Kousek vedle je přechod pro chodce. S Tlačítkem pro přechod. U toho přechodu je v obou směrech semafor pro auta. Nic proti přechodu, i chodec se někdy potřebuje dostat na druhou stranu.


Jenže tenhle je nějakej divnej. Znám přechody, kde normálně jezdí auta, a když přijde chodec a zmáčkne Tlačítko, semafory na chvíli zastaví auta a pustí chodce. Jenže tady je to jinak. V noci, při slabém provozu, svítí červená pro auta v obou směrech. Když se blížilo auto, semafor na chvíli rozsvítil zelenou pro auta. Jenže tak, že ta zelená se rozsvítila dvě vteřiny po tom, co auto přijelo až k přechodu. Takže auto, které přijelo, muselo ne přibrzdit, ale úplně zastavit a pak se vzápětí zase rozjíždět. Bez zajímavosti není skutečnost, že po celou dobu svítila červená pro chodce, on tam taky v jednu v noci nikdo ne***l, aby mačkal tlačítko pro chodce.


Nic proti světelné signalizaci. Ale v konkrétních popsaných případech mám silný dojem, že ti účastníci silničního provozu (auta, chodci i cyklisti), kteří se tam za těch 45 nočních minut vyskytli, by se tam dokázali v klidu a bez emocí vyhnout i bez světelné signalizace nebo při blikající oranžové.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Honza D"
7. 10. 1999 09:05
Re: A ještě přechod pro chodce
Mame v Hradci na Pospisilove tride semafor u prechodu, ktery stoji tesne za krizovatkou. Coz znamena, ze kdyz nekdo vjede do krizovatky a ten pred nim zaslajfuje na oranzovou, tak zustanou oba stat uprostred krizovatky. Vznikaji tak velmi zajimave dopravni situace. Odbocit skrz ten semafor z vedlejsi silnice je skoro nemozne.