Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
neregistrovaný "PROF"
15. 11. 2000 21:37
Re: Samurai , Trooper , Vitara - dobrá či špatná investice ?
Vitaru neznám, ale nedávno můj kamarád koupil Samuraje. Hlavním problémem těchto vozů je koroze. Shnilej Samuraj, to je krize, i když dokud má dobrej rám, jezdí dál, i když mu kastle celá opadá. Technika je relativně spolehlivá, záleží na tom, jak se s autem zacházelo. Projížďkou je pak možný odhalit "načnutý" převody, (opravy se řeší výměnou za použitý věci, kterých je poměrně dost a za dobrý ceny). U off-roadu je jich podstatně víc a bývají také z různých terénních testů dost opotřebené. Nedoporučuji kupovat auto, které se účastnilo různých závodů, či poháru "leštěnek" v akcích tohoto typu. Zde dostane vždycky zabrat, hluboké brody nevyjímaje. Jinak se jedná o klasickou koncepci s listovými péry a tuhými nápravami, která toho vydrží strašně moc. Není to sice nejlevnější varianta, ale dá se s tím i normálně jezdit a to kolem 7-8 litrů. Věcí je na to dost i starších. S takovým autem zažiješ spoustu věcí a pokud bude alespoň trochu obutý, už tě nikdy nebude zajímat, jestli silničáři včas posypali, nebo prohrnuli. Podle mně je dobrý dodržovat pravidlo, že jedna čtyřkolka je v baráku nutností, tak jako záchod. Řečem o tom, že jí nevyužiješ, nevěř. Je to taky tak trochu životní postoj nebo styl.
neregistrovaný "VCHunter"
5. 11. 2000 22:21
Samurai , Trooper , Vitara - dobrá či špatná investice ?
Zdravím všechny , kteří , narozdíl ode mne , již přišli s těmito vozy do styku. Přiznám se , jsem v této oblasti nepolíbený panic :). Chtěl bych pořídit něco tak kolem 120i tis. Líbí se mi hlavně Samurai a Vitara. Jsou spolehlivé , podle čeho bych je měl vybírat ? Rozhoduje stáří , objem motoru , najeté km nebo pouze tech. stav ? Jaká úskalí skrývá koupě takovéto ojetiny na rozdíl od os. auta ? Díky za jakékoliv informace.