Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
17. 5. 2002 20:45
neregistrovaný "Schumpeter"
17. 5. 2002 20:46
neregistrovaný "Schumpeter"
21. 5. 2002 12:18
neregistrovaný "Schumpeter"
21. 5. 2002 21:09
neregistrovaný "rbaron"
22. 5. 2002 09:42
neregistrovaný "Schumpeter"
22. 5. 2002 09:59
neregistrovaný "Schumpeter"
22. 5. 2002 11:47
neregistrovaný "ladao"
28. 5. 2002 23:38
neregistrovaný "rbaron"
22. 5. 2002 10:24
neregistrovaný "Schumpeter"
22. 5. 2002 10:34
neregistrovaný "Schumpeter"
28. 5. 2002 15:46
neregistrovaný "Schumpeter"
28. 5. 2002 19:35
neregistrovaný "lenin"
29. 5. 2002 07:01
neregistrovaný "PROF"
30. 5. 2002 14:53
neregistrovaný "Schumpeter"
30. 5. 2002 19:10
neregistrovaný "PROF"
13. 6. 2002 11:58
neregistrovaný "Schumpeter"
neregistrovaný "Schumpeter"
17. 5. 2002 20:45
Prach desetiletí
..."Arnošt Levý si dnes prozpěvoval.Vkročil do garáže vratkým krokem, otevřel dvířka auta a vyňal klíček od zapalování."Trochu venkovského vzduchu mi neuškodí", bručel,"čerstvý vzduch mi jen prospěje". Nastartoval motor, rychlostní skříň zavyla, když zasunoval rychlost, ale konečně auto jelo po silnici. Levý tiskl akcelerátor a písty se potily, jak rychle létaly ve válcích. Ojnice byly udýchané a ze všech sil tpočily ztalomenou hřídelí.Vůz jen letěl....."(Čemus, J.K., Praha, 1946)Tak tuhle skvělou, i když dneska tak trochu komickou knížku jsem četl jako malý kluk, stejně jako kdysi můj otec. Napadlo mě, že na rozkecání se to bude akorát tak stylové, ale proč hlavně jsem to téma chtěl, byla možnost vyměnit si třeba nějaké internet adresy. Tak se mějte a lovu zdar!
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Schumpeter"
17. 5. 2002 20:46
Prach desetiletí
..."Arnošt Levý si dnes prozpěvoval.Vkročil do garáže vratkým krokem, otevřel dvířka auta a vyňal klíček od zapalování."Trochu venkovského vzduchu mi neuškodí", bručel,"čerstvý vzduch mi jen prospěje". Nastartoval motor, rychlostní skříň zavyla, když zasunoval rychlost, ale konečně auto jelo po silnici. Levý tiskl akcelerátor a písty se potily, jak rychle létaly ve válcích. Ojnice byly udýchané a ze všech sil točily zalomenou hřídelí.Vůz jen letěl....."(Čemus, J.K., Praha, 1946)Tak tuhle skvělou, i když dneska tak trochu komickou knížku jsem četl jako malý kluk, stejně jako kdysi můj otec. Napadlo mě, že na rozkecání to bude akorát "stylové", ale proč hlavně jsem to téma založil, byla možnost vyměnit si třeba nějaké internet adresy. Tak se mějte a lovu zdar!
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Schumpeter"
21. 5. 2002 12:18
zkurvenej svět
tak takhle vypadá život : člověk se narodí, a není to špatnej tvor. Pak se ale musí začít živit a stane se z něj ***. Ve svý plechovce pak vidí něco moc víc, místo aby si chtěl pokecat o zašlých časech,který nikdy nezažil (ale moh by, kdyby mu praxe nezničila fantazii)- mění si na fabii kotouče (sorry, Hufe). nezbývá mi, než přítomné *, neboť jinak se tu konverzace nerozproudí.
Rozbalit vlákno
5
neregistrovaný "rbaron"
21. 5. 2002 21:09
Re: zkurvenej svět
to Schumpeter: Já jsem se s ním přestal pouštět do flamů a mám od něj pokoj. Když něco řeknu, on se rozvzteklí a kydá hnůj, jdu od toho. Už jsem zjistil, že to nemá cenu. Naštěstí jsou tu i příjemnější členové. To, že si vyměnil kotouče, to je opravdu něco světoborného pro středně inteligentního šimpanze. Když jsem četl tu dnešní snůšku nesmyslů a znovu jsem shledal stovku příspěvků o jeho zasnění do koncernu VW, tak jsem původně chtěl odpovídat. Bylo to ale moc sraček najednou :o/

Mimochodem, Schumpeter je jako Schumavský Peter neboli Péťa ze Šumavy? :o)
neregistrovaný "Schumpeter"
22. 5. 2002 09:42
Re: zkurvenej svět
ani to, ani to, dokonce to ani není složenina mého křestního jména spolu se závodníkem F1. Byl to týpek, co dneska už nežije, ale měl to v hlavě srovnáno a byl to zdravý snob (snob pro mě není urážka). Z toho, co napsal, na mě vždycky dýchala taková ta skvělá, chladně odtažitá kultura bílých límečků, co před kabaretem zastaví s mercedesem SSK, odhodí dlouhou bílou šálu a na příštích pár hodin se změní v neuvěřitelná prasata. A ráno, cestou domů, zastaví se třeba u řeky nebo u rybníka a pozorujou ranní scenérii stoupání mlhy. To všechno lidé s praktickým myšlením nedělají, jednak to považují za blbosti (trapné blbosti), jednak by to s jejich vozítky ani nešlo....leda tak s dunícím výfukem zaflekovat před diskotékou.

No, ale říká se, že vrchnost bez peněz je směšná, takže si svoje snobství musím schovávat do krabičky od sirek. A snob u mě neznamená lidem se předvádět, je to životní styl, který tu stojí vedle horší alternativy, totiž vstát velmi, velmi, velmi brzy ráno a šroubovat a kolbenit a prostituovat svojí hlavu nejrůzněnjšími starostmi ve stylu "to mě zas to tlustý hovado z***".No, ještě že je tu ten kybernet, na něm se dá dělat věcí a nejsou zrovna ve stylu "umyj WC", jak tomu bylo kdysi v BMW (na lince jsem šrouboval taky, to jsem byl součástí "Hutablagespritzer", kde se karosériím trojek stříkaly dutiny) - takže k BMW mám docela vstřícný vztah, když už jsem takhle plynule přešel k tomu, co chci hlavně říct.

Už dlouho mi tane na jazyku touha ti říct (a snad si to přečteš dřív, než to zmizí v propadlišti dějin, což si ovšem nemyslím :-)) jak skvělým autem jezdíš. BMW 6 (o 635 CSi ani nemluvě) je pro mě auto snů. A to snů dosažitelných a o to vzrušivějších. Nechceš mi ho přiblížit
neregistrovaný "Schumpeter"
22. 5. 2002 09:59
Re: zkurvenej svět
to rbaron : nechceš mi ho přiblížit, jako třeba JPG nebo tak. Když ho máš tak rád a neděláš na něm věci ve stylu "Nike" přes celé zadní okno, mohla by vypadat moc dobře.
neregistrovaný "ladao"
22. 5. 2002 11:47
Re: zkurvenej svět
A vas is das "red baron" ? pan baron to néní, to jsi mi vysvětlil. Že by ten soudruh baron, jak někdo někde napsal nebo ještě něco jiného ?
neregistrovaný "rbaron"
28. 5. 2002 23:38
Re: zkurvenej svět
to ladao: RedBaron aneb pan Manfred von Richthoffen, německé stíhací eso v první světové :o) Je to jen taková blboučká přezdívka, co jsem si dal, když jsem dělal pomocí počítače melodičtější a zamyšlenější alternativu dnešního rádobyhudebního duc-duc. Tehdy to bylo undergroundové, tajuplné, plné roztodivných i nádherných zvuků a dneska se to zdrclo v něco, na jehož vlnách se nám rozezpívává i Helenka Vondráčková :o/ ... tak mi to zůstalo :o) Koukám, že tu máme všichni melancholii o starých časech, tahle nálada mě popadá dost často, jezdím se dokonce i nesmyslně podívat nad město na západ slunce a přemýšlím, jak nádherné místo k žití to tu je a jak miluju nejúžasnější vynález člověka, stroj času (film Dokonalý svět, ze kterého pochází toto přízvisko, prostě miluju), prostě automobily v jakékoli formě, ale krásné, něco člověku říkající a po kterých se ještě za čtyřicet let někdo ohlédne, aniž by si pomyslel něco o hnusný plechovce...
neregistrovaný "Schumpeter"
22. 5. 2002 10:24
Praktičnost mrtvoly
to rbaron : k Huf bych ještě dodal : připomíná mi mého o mnoho let staršího bratra (ne, ten nemá VW). Je strašně praktický, auta ho třeba vůbec nevvzrušují a myslí jen na to , kolik to stojí. "Peníze má, ale váží si jich." Dýchá z něj taková zvláštní nálada, že po každém setkání s ním dostanu depku - postupem času jsem mu začal říkat "zloděj snů".Ale kdyby se jeho předpovědi splnily, byl bych už dneska stejný, jako Huf. Nejsem, i když Huf mnou pohrdá - zbývá tedy jen otázka, zdali Hufovo pohrdání mnou je spíš vyznamenání, než kritika k zamyšlení.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Schumpeter"
22. 5. 2002 10:34
Re: Praktičnost mrtvoly
Huf je tudíž praktický, jako mrtvola. Má svou rakev na kolečkách a ta mu stačí.
neregistrovaný "Schumpeter"
28. 5. 2002 15:46
Eat * and die - sežer * a chcípni
Ten nadpis není nikomu určen. Funguje jako moje nová životní zkušenost. Rozešli jsme se třeba s holkou, zahnula nám s kámošem ? To je fájn, "když mě nechceš, tak chcípni". Ale pravý důvod téhle poučky bude jiný - žiju ve špatné době. Pryč jsou časy prázdných silnic s několika málo archaickými auty : pryč je ta doba, kdy se auto nekupopvalo jen jako televize. Člověk by myslel, že tady, na kybernetu, bude něco jinak... není :--(. Co z toho plyne ? Že tohle téma je neúspěch. A neúspěch je vlastně to jediné, co je ve světě nemorální.

Aspoň mě těší ona kauzalita vztahů svět uvnitř-svět vně - různí lidé, ale furt to samé. Jedna kebule vedle druhý, jak auta z fabriky, liší se jen maličkostmi. Je mi z toho nějak na nic a vůbec nevím, co si mám myslet,bojím se totiž vlastních myšlenek.

Sám sklon a ston,

svých viol tón, podzim roní,

a duši mou,

rve touhou mdlou,

monotónní.
Rozbalit vlákno
4
neregistrovaný "lenin"
28. 5. 2002 19:35
Re: Bez nadpisu
Hele nevěš hlavu, tady to asi nnokoho nezajímá. Ale byl jsi se svou samomluvou celkem zábavnej. Pokud jsis všiml, tak tohle je room věnovanej výhradně tunění TDI, amerikám a několika málo značkám. Veterány tu nikoho neberou. Ale zkus se podívat na goo.cz - forum. Já tam chodím. Je to tam hlavně o spartacích a STW, ale kdo má dnes na třicátý léta a jsou tam pohodový lidi. Ale chápu Tě mně to taky hodně říká - bílá šála černý frak, stříbrné doutníky, řítící se po okruhu na úzkých gumách rychlostí přes 200 km/h. P.S. To byl Gellner??
neregistrovaný "PROF"
29. 5. 2002 07:01
Re: Bez nadpisu
Schum.: Neřekl bych do tebe takovou melancholii, když se tak proberu tvými příspěvky. Jak zmínil RB, myslím, že hodně z nás má občas takový myšlenky. Mě bývá pak sebe a všech, který ty časy nezažili, líto. Podívat se tam a pak hned zpátky, to bych bral, ale natrvalo bych o to nestál. Já už jsem ale na tom tak, že se vracím do středověku, kdy neexistovaly žádný zpevněný vozovky, cesty se počítaly na týdny a vydat se na druhej konec království se rovnalo sebevraždě. Ostrůvkem civilizace byl zapadlej zájezdní hostinec, kde slepice chodily po stolech a pokud jsi po přespání ve chlívě nepřišel o šaty a boty, mohl jsi mluvit o štěstí. Taky to mělo něco do sebe :-)))
neregistrovaný "Schumpeter"
30. 5. 2002 14:53
Re: Bez nadpisu
no vida, zákon akce a reakce. Aspoň mě těší, že to nejni tak černobílý. Spíš mě štve, že nedokážu být "emociobnálně nezávislý".

Pokud jde o středověk, slepice na stole a krysy v talířích - taky mi dochází, že to "nevonělo". Ale na druhou stranu, "zavodář" žije dobře v každé době a každém systému.....
neregistrovaný "PROF"
30. 5. 2002 19:10
Re: Bez nadpisu
Schum.: Vysvětli pojem "zavodář"
neregistrovaný "Schumpeter"
13. 6. 2002 11:58
to prof
od člověka s loginem "prof" zní slovo "vysvětli" skoro "útočně" :-), mno, tak snad na to moje nic moc IQ bude stačit.Zavodář je relativní pojem. Je to člověk, co je za vodou zejména dík jeho fyzickým statkům - matematik by asi řekl, že je to celočíselný poměr, racionální výraz vztahující statky zavodáře a obyč Unterwassermana. Mnó, takže je jasný, že zavodář ze střední Afriky bude v naší krásný ČR sociální případ. Životní standard zavodáře tady u nás začíná , řekněme, na úrovni amerického prodavače bot (Ženatý se závazky). Středověký zavodář možná v nejhlubších snech nesnil, co je dneska realitou. Věz, že vím, že zpopularizovat cokoliv znamená zvulgarizovat to.Někdy, jako třeba teď, se to ale hodí. :-)
Rozbalit vlákno
0