Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
neregistrovaný "Miro11"
26. 8. 2004 09:47
Re: Ručná brzda.
ja mam obcas pocit , akoby som mal rucnu zatiahnutu, preverim zatiahnutim a uvolnenim a zistim, ze to motor nieje podla predstav :-)

Inac na rucnu som este nesiel. x som zabudol uvolnit, ale odstranene na mieste roziazdu ;-)
neregistrovaný "zadek5241"
26. 8. 2004 08:58
Re: Ručná brzda.
Jednou mi manzelka jela s ruckou asi 10km, bylo to u BMW524TD. Nebyla teda extra zatazena, ale rozjelo se to, auto ma silu a kdyz to clovek nema moc v noze, ani mu neprijde, ze jede s ruckou. Po ujeti par set metru se stejne uz pakny zahraly a pomalu brzda ztratila ucinnost.

Kdyz jsme pristali, ze zadnich kol se hulilo jak blazen, smradu jak v Carihradu a musel jsem pak rucku trochu dostelovat a bylo to OK.
neregistrovaný "Rabukate1"
25. 8. 2004 20:22
Re: Ručná brzda.
no to verim, me dosta v kopci nafta na dalnici, tahla me nejaka avia na pumpu a brzdy za chvili (z kopce) tak stuhli ze zbyvala jen rucka a to bylo velmi spatne... :'-(
neregistrovaný "EnzoF1"
25. 8. 2004 15:14
Ručná brzda.
Mne sa tiež raz podarilo jazdiť s ručnou brzdou. Ešte keď som mal Š 130 L a išiel som do práce, tak mi na križovatke prestali fungovať brzdy a tak som musel na ručnej brzde dôjsť až do práce. Musím povedať, že brzdiť len s ručnou brzdou nie je žiadná sláva....
neregistrovaný "Anndy"
20. 8. 2004 15:18
Re: Jízda s ruční brzdou :-)
No, mne raz, a to v autoskole. Niekde sme boli - instruktor mi zatiahol rucku a ja som si to nevsimol - bola to S125 - az na prvej krizovatke.

Odvtedy nie, ale mozem poveadt, ze je to len tym, ze auto ma kontrolku - resp. hlavne, ze sa ozve, ak sa snazim pohnut so zatiahnutou ruckou. Teda par-krat sa mi to stalo.

Ale plati, ze ak je len na slabo zatiahnuta (obcas sa mi stane, ze len troxu potrebujem, resp. kym som si zvykol na nu - neuvolnil som ju uplne), tak auto sa rozbiehalo o.k. a piskalo. Ale ak bola zatiahnuta riadne - to som zistil tak, ze zadok siel dolu a auto sa nexcelo pohnut.
neregistrovaný "Rabukate1"
16. 8. 2004 15:02
Re: Re:
Ja nekolikrat,, pak jsem ji prestal pouzivat...

Ne vazne, jednou se mi stalo ze jsem ji nechal na koupalisti mirne zatazenou a cesta od koupaliste je jen samy prach, takze jsem si toho vsiml az pri pohledu do zpetneho zrcatka - pevodovka automat...

...vsichni se po me divali jako na idiota, vizualne to asi vypadalo jako pohon na zadek >:D
neregistrovaný "Loola"
15. 8. 2004 15:53
Bez nadpisu
NO ja sem jel s Toyotou Camry od baraku asi 500 metru. Vezl sem kamose domu a chtel jsem to poradne rozjet aby se kourilo od gum. TAk sem to proslapl, ale rozjel sem se uplne normalne, tak sem si rikal, co to sakra a je a pak jedu dal a divam se, jeee ja mam zatazenou rucku:-) Dalsi den mi kamos rikal, ze se jeho mamnika divala z okna a ze me zdravi, tak sem si pak rekl, jaky stesti sem mel:-))) Kdybych tam nemel rucku a poradne bych to rozjel, nechtel bych videt, co by mel kamos doma za proslov(jeho mamnika je takova hooodne starostliva) a urcite by mi vycetla nebezpecnou jizdu:-)))
neregistrovaný "Peck"
9. 8. 2004 12:36
Bez nadpisu
Hm ... jet se zatáhnutou ruční brzdou ... no to se mi ještě nepovedlo. Možná, že jsem ještě neměl auto, kde by tato brzda nebrzdila dobře :-). Pouze jednou se mi ve vánici stalo, že jsem zapoměl po zaparkování ručku uvolnit a vona pak nechtěla pustit, ale dala si říct. Jízda s ručkou je toriž docela dobře cítit a každý, kdo své auto zná, zjistí, že něco není v pořádku.

Jednou se mi ale na Feldě po bržďění zablokoval přední kotouč. To jsem musel dojít na najbližší parkoviště, zhodit kolo a uvolnit. Myslel jsem, že se to kolo rozteče, než jsem přijel na parkoviště (bylo to cca 100m). Pak jsem do servisu jel pouze s bržděním ručkou, ale nebyl to až takový problém. Jistě, brzdní dráha byla o trochu delší, ale jinak v pohodě. A to nejsem žádný svalovec.
neregistrovaný "tdi1"
5. 8. 2004 21:48
Bez nadpisu
to ale plati u vozu s prednim nahonem
neregistrovaný "Pavouk1"
5. 8. 2004 21:27
Re: Re:
To záleží hlavně na tobě. >:D
neregistrovaný "malus"
5. 8. 2004 18:03
Bez nadpisu
Už jsem několikrát u nás viděl, jak se při velmi silném větru auta sama rozjela, ale asi tam měli neutrál. Při parkování na mírnějším kopci nemusím dávat ručku?
neregistrovaný "Pavouk1"
5. 8. 2004 17:17
Bez nadpisu
Ručku používám jenom ve vyjímečných případech (auto stojí v prudkém kopci), takže se mi to už hodně dlouho nestalo. Ale když jsem měl ještě mokrý řidičák, tak se mi to párkrát taky povedlo.

Při parkování je prostě z 99% ručka zbytečná.
neregistrovaný "Tommy78"
4. 8. 2004 23:37
Re:
No kdyz nahodou zapomenu povolit rucku, tak to poznam na rozjezdu: klesne zadek a nechce se to rozjet >:-[] >:-[] >:-[]

Jednou jsem zkousel, jestli se da v pripade nouze na rucku zastavit - u oktavky. Nic moc, jednak bych musel bejt kulturista a jednak to zpomaleni nic moc.

Prijde mi, ze 120-ka na rucku zpomalovala lip >:D
4. 8. 2004 08:51
Re: Jízda s ruční brzdou :-)
na vw chrobak r.v. 1960 nemam merac hladiny paliva v nadrzi, nieto este nejaku kontrolku rucnej brzdy...

o jej sile nehovoriac...
neregistrovaný "tdi1"
3. 8. 2004 20:47
no
u zigulika jsem to ani nepoznal . kontrolka svitila jen na technicky .
neregistrovaný "Mitsi"
3. 8. 2004 20:34
Re: Jízda s ruční brzdou :-)
Když máš opravdu dobrou ručku, tak se pomalu ani nerozjedeš (ve smyslu "stěží se rozjedeš"). Jen tupec si toho nemůže nevšimnout, pokud už programově ignoruje kontrolku na přístrojovce! Kolik takových aut (s dobrou ruční brzdou) se ovšem v reálném provozu pohybuje...?
3. 8. 2004 14:22
Bez nadpisu
ked som spravil vodicak, tak na druhej jazde s prvym autom, isiel som az kym sa z toho nedymilo...

na motorke pri prvej jazde som pre zmenu neustale brzdil zadnou brzdou asi kilometer, nez som si to uvedomil :)
neregistrovaný "alig"
3. 8. 2004 13:41
Bez nadpisu
Když ty dvakrát, tak já aspoň třikrát))

Jednou jsem to poznal až když šel pedál na podlahu při pokusu zabrzdit... prošláp jsem rozžhavený prasátka...
neregistrovaný "malus"
3. 8. 2004 12:57
Jízda s ruční brzdou :-)
Přiznejte se :-), kolikrát jste už za jízdy zjistili že máte zabrzděno ručkou a přece jste jeli? Já cca. dvakrát, naštěstí jen zhruba 30 metrů.