Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
21. 8. 2004 09:19
neregistrovaný "romanadsl"
21. 8. 2004 18:29
neregistrovaný "romanadsl"
21. 8. 2004 20:41
neregistrovaný "romanadsl"
22. 8. 2004 18:18
neregistrovaný "Rabukate1"
neregistrovaný "romanadsl"
21. 8. 2004 09:19
Toyota Yaris - prevodovka
Zdravim, mam tyden stareho yarise, chtel jsem zaradit zpatecku, spojku jsem omylem zmacknul asi do poloviny (zvyk ze stare felicie,tam zabirala az nahore) a trocha v ty prevodovce zaskripalo. Nevite nekdo, jestli ma yaris nejaku ochranu prevodovky pred takovymi obcasnymi pripady. Kdyz ne, tak to zaskripani /stalo se to jeden krat/ nejak ublizilo ty prevodovce? Auto melo v tom case najeto cca 200km. Dekuji za odpovedi.
Rozbalit vlákno
5
21. 8. 2004 17:40
Re: Toyota Yaris - prevodovka
ak sa to stane sem-tam, tak sa prevodovke nic nemoze stat. Mne sa to stalo niekolkokrat, aj ked si davam pozor. Staci, ked sa malinko hybes ktorymkolvek smerom alebo mas vyssie ako volnobezne otacky.
neregistrovaný "romanadsl"
21. 8. 2004 18:29
Re: Toyota Yaris - prevodovka
Mas pravdu, stal jsem v kopci predkem dolu a chtel jsem vycouvat, zmacknul jsem spojku, nepamatuji si presne jestli az nadoraz nebo do poloviny, chtel jsem zaradit zpatecku a ono to skriplo. Doted me to mrzi..... 130000km na Felde v pohode a ted tohle na tyden starem yarisu.
21. 8. 2004 20:31
Re: Toyota Yaris - prevodovka
nemusi ta to vobec mrziet, nebolo to poslednykrat :)

ale ziadny strach, mal som niekedy Toyotu Corollu a tam sa mi to stalo niekolkokrat a ked som auto predal (130 000 km), bola prevodovka ako nova.
neregistrovaný "romanadsl"
21. 8. 2004 20:41
Re: Toyota Yaris - prevodovka
Cau, ona ta zpatecka nejde nekdy zaradit vubec, musim se zmacklou spojkou preradit 1,2 a pak ta zptecka zaradit jde. Ale ono je to mozne, protoze je auto nove, uviim po zabehu. Mimochodem, kolik km se ma auto zabehavat? Podle Toyoty Czech je to 1000km, ale mne se to zda nejak malo.
neregistrovaný "Rabukate1"
22. 8. 2004 18:18
Re: Toyota Yaris - prevodovka
Tvoje problemy bych chtel mit!!!

Absolutne si z toho nedelej hlavu. Az to bude unavene - tak 1 000 000km, 8x meneny olej v prevodovce - recyklovany PP90, 3-ti motor, stare jako tvoje mama, tak se ti stane ze ji budes muset vymenit jako ja.

Mel jsem na starosti letistni svetlomet 10 000W (Krizik), podvozek PV3S, motor PV3S, borec ze si to puci. Jak se vracel, tak si najizdel, auto jeste trochu v pohybu dopredu a on zaradil zpatecku. Idiot. Zuby v *...

Ale ta prevodovka byla fakt z roku 1954, jen motor byl novejsi...

No jo byla uy holka unavena....

,...s jinym autem se mi to nestalo, aby to neco udelalo, dokonce Karosa, Tatra 815, pri razeni zpatecky mi skoro vzdy zarachoti zuby, to jak jeste setrvacnosti se toci prevody...