Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
27. 8. 2004 16:09
neregistrovaný "marlin"
27. 8. 2004 16:37
neregistrovaný "Mitsi"
27. 8. 2004 16:44
neregistrovaný "RedBaron1"
28. 8. 2004 11:13
neregistrovaný "TopGun"
29. 8. 2004 07:26
neregistrovaný "niss"
30. 8. 2004 15:36
neregistrovaný "Rabukate1"
30. 8. 2004 16:25
30. 8. 2004 17:04
neregistrovaný "Rabukate1"
30. 8. 2004 17:04
neregistrovaný "Rabukate1"
31. 8. 2004 08:46
31. 8. 2004 13:37
neregistrovaný "zadek5241"
31. 8. 2004 15:01
31. 8. 2004 16:11
neregistrovaný "Mitsi"
1. 9. 2004 19:01
neregistrovaný "Rabukate1"
1. 9. 2004 07:16
neregistrovaný "DZAMBO"
1. 9. 2004 10:15
neregistrovaný "Mitsi"
1. 9. 2004 15:38
neregistrovaný "Rabukate1"
27. 8. 2004 15:56
Pretoceni tachometru
Ahoj

jak je slozite pretocit tachometr?

Porad se rika, ze vsechny auto v bazarech maji pretoceno, tak by me zajimalo co je na tom pravdy..

L.
Rozbalit vlákno
4
neregistrovaný "marlin"
27. 8. 2004 16:09
Re: Pretoceni tachometru
no, vyndas budiky, pripojis tacho na vrtacku, das zpetny chod a uz jedes, teda aspon u meho auta to takhle funguje...... jikan u tech digitalnich se to dela pres PC......
neregistrovaný "Mitsi"
27. 8. 2004 16:37
Re: Pretoceni tachometru
Ale houby! Prostě se rozmontuje tacháč včetně mechaniky počitadla, ručně se nastaví stav, jaký si člověk představuje, a zase se to složí dohromady.

PS: Bych někoho chtěl vidět, jak bude vrtačkou stáčet několik desítek tis. km, aniž by poškodil tacho...
neregistrovaný "RedBaron1"
27. 8. 2004 16:44
Re: Pretoceni tachometru
Nedávno jsem autobazary procházel a vybíral se známým auto. Ještě dneska kroutím hlavou nad tím, jak nás vůbec mohlo napadnout, že tam něco rozumného najdeme. Snad jediný plečce neseděly všechny plechy a barvy všech dílů karosérie! Tacho oni stáčejí jen tak kondičně, aby žádné auto v oplocení, ba ani to patnáct let staré náhodou nemělo na tachometru víc než 200.000 km. Souvisí to taky s blbostí českého kupce, neboť ten se místo po technickém stavu auta pídí po co nejnovějším roce výroby a málo kilometrech na tachu, což jsou u mnohdy zanedbaného kusu, kterého ihned po koupi bude třeba polovina vyměnit za nové, poměrně irelevantní veličiny.
neregistrovaný "TopGun"
28. 8. 2004 11:13
Re: Pretoceni tachometru
:D Jasne, ze sa to da aj tou vrtackou (pri starych autach), alebo cez PC. Da sa tym "emulovat" skutocna jazda, az kym sa tacho nepretoci na tu hodnotu, aku chces. Pri tachometroch, ktore su riadene impulzmi (nie tym lankom) sa to vsak da len smerom dopredu (nie dozadu). A teraz si vypocitaj, ze tachometer je 6 miestny, cize musis naemulovat jazdu napr. 800 000 km. Ked to chces stihnut za den, emulovana rychlost by musela byt vyse 30 000 kmh, co ten tachometer asi nemmusi stravit. Takze pretacanie tacha tymto sposobom zaberie nejaky ten mesiac - kvartal.

Casto sa stretavam s autami z bazaru, ktorym palubovka ukazuje rychlost casto az s 20kmh odchylkou od realnej rychlosti. To je casty vedlajsi ucinok rozoberania tachometra.
neregistrovaný "niss"
29. 8. 2004 07:26
annonce
Kup si Annonci a za cca 20 kc na zadni strane uvidis kolik borcu se zivi jenom stacenim kilometru - a mas jasno.
Rozbalit vlákno
10
neregistrovaný "Rabukate1"
30. 8. 2004 15:36
Re: annonce
Neni co resit - nove pocitadlo zas tolik nestoji >:D

A vetsinou kdyz je navrteno 300 000 za 6 let (normalni jizdy), tak auto furt i motoricky jede dobre, dobre vypada, je neprodejne...

Investice do noveho pocitadla se vyplati >:D

No a jak na to? vymenit pocitadlo 1,5 - 2 roky pred prodejem >:D >:D >:D >:D >:D
30. 8. 2004 16:25
Re: annonce
to je tr.podvodu, za to je celkom slusna sadzba.

a nezabudni ze kazdym prispevkom nam tu nechavas IP adresu...
neregistrovaný "Rabukate1"
30. 8. 2004 17:04
Re: annonce
nabadani k podvodu: nastava ve chvili, kdy lze dokazat ze z podvodu plyne zisk ci jina ujma.

To se rict neda, protoze naopak tahace od MB jsou teprve ve 300 000 zajete a u 6 let stareho auta ho nikdo s 80 000 nekoupi, leda pod cenu, protoze je zjevne vymeneny tachometr. Takze se nejedna o podvod ani jeho pokus, protoze majitel vozu se dopustil takoveho jednani, ktere mu privodilo stratu, na coz zadny paragraf neniiii. Navic AAA prodava vozy se "STAV POCITADLA".

Tak teda dal: Predstav si ze to nekdo udela. Prodava dva firemni vozy, stejna znacka, typ, motor, vybava. Bez servisnich knizek. Ale pravidelny servis. Jedno vozi sefa, druhe zastupce. Sef cestuje 2x tolik. Vuz sefa dostava kvalitni myti, rucni. Zastupce jen mycka 1x mesicne. Sefuf interier je stale udrzovan. Zastupce si ridi sam a obcas to utre hadrem. Sef ma auto pro osobni potrebu vlastni. Zastupce si ho bere na wikend na chalupu v lese - teren. Sef ma rad pohodlnou jizdu - kvalitni pneu, pravidelna vymena dilu podvozku. Zastupce si vetsinou dava pneu co mel sef predchozi rok - ojete (znacne).

Verdikt: Stav tachometru u sefa se meni preventivne na radu v servisu pri 200 000 (za 4 roky). U zastupce nikoliv (tako 4 roky, ale najeto 90 000).

Pred prodejem stav:

Sef: na danem vozu velky servisni interval je 60 000 (priklad) sefovo auto ma v dobe prodeje natoceno 310 000 (10 000 po posledni velke prohlidce a 70 000 po velke generalce motoru a podvozku - 240 000). Vuz vypada pekne. Pocitadlo ma 110 000. Da se tomu verit

Zastupce: Vuz ma navrteno 130 000. Karoserie v horsim stavu (parkrat v lese cestou na chalupu projel krovim, v zime na cosi najel (sefovi se nechtelo z kanclu tak tam poslal zastupce), takze ze spodu rozbita kastla. Na posledni velkou prohlidku se vykaslali, hnusny interier upatlany od cest s rodinou - deti, pes...

Tak co je dle tebe lepsi kup???????????????????????????????
neregistrovaný "Rabukate1"
30. 8. 2004 17:04
Re: annonce
Jo jeste k ty IP... dovol aby se zasmal, se podivej na trasu ke me a pochopis...
31. 8. 2004 08:46
Re: annonce
Zdar.

Sice to sem nepatri, ale slibils mi navod na Rover rady 2xx. Mas ho nebo ne?
neregistrovaný "zadek5241"
31. 8. 2004 13:37
Re: annonce
No, ty dve firemni auta sef X zastupce, to je moooc vesela historka...:-)))
31. 8. 2004 15:01
Re: annonce
a hlavne je to modelovy priklad ako to v CR a SR funguje... :roll:
31. 8. 2004 15:21
Re: annonce
to matuS: Nemajme zase velke oci, co sa toho tyka, kde to ako funguje. Kamos v DE mi spominal, co sa jeho kamaratovi (tiez v DE) stalo. Kupil si Porsche, tusim Boxtera (na tom vsak nezalezi). Jazdene, malo najazdene tusim cca 50tis. km. Jazdil na nom o 106 a ked ho isiel predavat, tak mu ktosi poradil, ze lepsie preda, ked tych vyse 100tis. km stoci. A tak zbehol k manikovi do servisu, ten mu to tam rozobral, pozera a hovori, ze toto uz bolo rozoberane a tachometer stacany. Na aute za cely cas nic nezbadal. ;-)

Tak si teraz vyber, kde co a ako funguje. Mozes mat stastie ako v tomto pripade, ale aj smolu ako v pripade ineho mojho kamosa, ktory musel menit prakticky cely motor (az pri jeho oprave zistili, ze uz bol kedysi rozoberany a pouzili sa neoriginalne diely). Jedinu istotu mas len v kupe noveho auta, za co ale platis velkou stratou na hodnote...
neregistrovaný "Mitsi"
31. 8. 2004 16:11
Re: annonce
SirAnton: Moje rec!
neregistrovaný "Rabukate1"
1. 9. 2004 19:01
Re: annonce
luis> zhavaroval mi comp, pokud jsi si o nej psal, tak to prosim napis znovu na rabukate@seznam.cz

Kdyz se tak na to divam znovu, Mitsi, tedka bzlo ve zpravach ze manik za vrazdu v opilosti za volantem dostal 3 roky. Kolik se dostava za pretoceni tachometru....
neregistrovaný "DZAMBO"
1. 9. 2004 07:16
PRETOCENI TACHOMETRU
ani nebudu psat,co jsem zazil s pretocenymi tachometry, zarazi me spis, ze znam i pripady,kdy u celkem jeste noveho auta posilali dig. tachometry do Prahy, kde je ve znackovem autosalonu preprogramovali,staci se podivat na sutoscout24.de a porovnat najete km teba 2-3 roky stare MB nebo AUDI s nasi inzerci, spokojen jsem byl vzdy snad jen ve Svycarsku, kazdy mi da asi za pravdu, ze je se taky potreba divat na osezene sedacky,vyslapane pedaly,kotouce brzd atd.protoze kdyz sednu do stareho auta, a sedak ma vysezeny dulek,ktery uz je poradne citit a pedal plynu je zhoblovany tak,ze plast uplne zmizel a kov uz je taky obrouseny od nohy, tak asi nebude mit najeto 100 000 km, nejlepsi jsou pripady stoceneho tachace, kdy borec zapomene dat pryc stitek oleje s treba 250 tisici km najetymi, coz se nekdy taky stava,je to potom celkem dobry trapas a tezko se to vysvetluje,
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "Mitsi"
1. 9. 2004 10:15
Re: PRETOCENI TACHOMETRU
Ad Švýcarsko: Tam se jedná o trestný čin s poměrně "slušnou" sazbou a příslušné orgány (na rozdíl od jiných zemí) si tento druh podvodného jednání poměrně dobře hlídají. Samozřejmě v tamních podmínkách se to dá docela snadno uhlídat (tj. prokázat), neboť naprostá většina vozů je pravidelně servisována ve stejných servisech, které navíc obvykle sdílejí centrální databázi údajů o servisovaných vozidlech.
neregistrovaný "Rabukate1"
1. 9. 2004 15:38
Re: PRETOCENI TACHOMETRU
Tak se mi stalo ze jsem nasel v motoru stitek z vymeny oleje. Byl urvany a lezel kousek od nadrze ostrikovacu celniho skla. Byl asi nalepovaci, tak slezl. Bylo na nem: Mercedes - Benz service, St. Polen... anejaka adresa.

PResny datum vymeny, Full synthetic Mobil 1, 75 724km. Kuoknu do servisni knizky a - sedelo to... Chvala bohu....

Ale jinak mi karosar rekl ze je po rane, ale ze nic vazneho to nebylo, novy predni naraznik a pravy blatnik. Kdyz jsem se ho zeptal, jestli to vydrzi 6 let tak pry v pohode...