Auto.cz

Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Gumové obložení dveří
neregistrovaný "irij"
| 16. 9. 2004 09:18
Ahoj,

čím se dá "obnovit" těsnění kolem dveří. Každý radí něco jiného. Od oleje, petroleje přes všemožnou chemii. Oleji opravdu nevěřím, spíš to těsnění rozleptá a co jsem zkoušel několik přípravků, tak obvykle nic nevydržely a navíc se potom dveře lepily k rámu.
Gumové obložení dveří
neregistrovaný "Mitsi"
| 16. 9. 2004 10:44
Jedine silikonovy olej a pripravky na jeho bazi!
Gumové obložení dveří
neregistrovaný "Morfikus"
| 16. 9. 2004 12:45
tak tak..sam ho sem tam strikam a pomaha to..ovsem, tahneli opravdu moc..tak to samo zazraky neumi....
Gumové obložení dveří
neregistrovaný "josi"
| 20. 9. 2004 07:01
Niekedy sa odporúčal na ošetrenie gumových tesnení glycerín. Párkrát som to skúsil - bolo to dobré.
Gumové obložení dveří
neregistrovaný "Mitsi"
| 20. 9. 2004 08:37
Jenže to glycerinové mýdlo umyješ - tedy pokud při mytí auta myješ i mezidveřní prostory.
Gumové obložení dveří
| 20. 9. 2004 08:44
Pouzivam Regum (hadam tech. glycerin) a tesneni jsou supr. Jen se toho nesmi napatlat mnoho (musi se otrit) jinak lepi. Na obalu pisi ze dokonce "navrati vlastnosti" a mam pocit ze se tesneni (15 let stare) po aplikaci zlepsila.
Gumové obložení dveří
neregistrovaný "Rabukate1"
| 20. 9. 2004 16:24
glycerin, pokud mozno cisty, dovazel se z ruska na osetrovani manzet a hadic ulozenych raket, nekecam, mam ho jeste 3 litry z vojny, super vec i na pneumatiky, ale bacha ne na behou, nez to prosakne tak to klouze... Ale na zakonzervovani letnaku je to super...

pokud nejde jinak tak silikon ve sprayi, prodava se v GM electronics. Je docela drahy (400ml = 200kč), ale je to super vec na kozenou obuv na zimu... mimo jine... 8)
Gumové obložení dveří
neregistrovaný "josi"
| 21. 9. 2004 06:20
Ja som kúpil Glycerín v lekárni - asi decová fľaštička - vydržala mi hodne dlho, používal som ju však iba na tesnenia dverí. Pneumatiky zoderiem tak rýchlo, že ich ani nemusím ošetrovať.
Gumové obložení dveří
neregistrovaný "Marwinus"
| 4. 10. 2004 14:47
Pokud si nekdo pamatujete na cervenou brzdovku, tak ta byla idealni. Na stare octavii jsem tim osetroval vse - od tesneni u svetel az po manzety a vzdy perfektne. Problem bude asi se sehnanim... :?
Gumové obložení dveří
| 4. 10. 2004 22:35
Brzdovka je hlavně brutálně korozivní. V žádným případě bych ji nedal na něco do může přijít do styku s kovem!
Gumové obložení dveří
neregistrovaný "Mitsi"
| 5. 10. 2004 10:13
To Adyn: Naprostý souhlas! To bych to už rovnou mohl patlat nějakou kyselinou...
Gumové obložení dveří
neregistrovaný "irij"
| 5. 10. 2004 11:52
Tak jsem skusil ten silikonový olej. Je to špičkový. Ještě jsem s ním natřel palubku a nemá to chybu. Palubka není mastná a ani prach se na ní nedrží. Jak jsem byl v tom krámě, tak jsem ještě uvažoval o teflonovém oleji. Byl za stejnou cenu a myslím, že by to mohla být taky paráda.
Gumové obložení dveří
neregistrovaný "Mitsi"
| 5. 10. 2004 12:19
S teflonem pozor! Zatímco silikonem "nikdy nic nezkazíš", mně se podařilo některé druhy plastů oním teflonovým olejem "přebarvit" s nádechem do bíla... Záludnost spočívá v tom, že se to projeví až po pár dnech stání na slunci.
Gumové obložení dveří
neregistrovaný "josi"
| 13. 10. 2004 15:36
K tej brzdovej kvapaline by som chcel podotknúť, že pôvodne sa hovorilo o červenej, čo bola zmes glycerínu a ricínového oleja a skutočne bola na ošetrovanie gumy ideálna. Mala však bod varu niekde pri 120 stup. Ktovie, možno majú v Spolane nejaký zabudnutý sud...
"Přebarvení" plastu teflonem
neregistrovaný "globemaster"
| 7. 10. 2004 06:35
S tím teflonem mám stejnou zkušenost,jak se ti to podařilo odstranit?Plasty jsou flekaté a nedaří se mi ty fleky odstranit.Nemáš nějaký tip?Díky
"Přebarvení" plastu teflonem
neregistrovaný "Mitsi"
| 7. 10. 2004 09:12
Přejel jsem to nějakým čističem/konzervátorem na plasty a po pár týdnech to zmizelo samo. Zřejmě "navždy" postižené zůstaly jen některé části plexi-dílů: jsou teď méně průhledné.
Daj to do ...
neregistrovaný "Yenkee"
| 14. 10. 2004 19:12
Ak mas motor, ktori sa da pocuvat, tak to daj prec!!! Ale ked bude prsat, nos si zo sebou v aute kybel a handry, lebo prud H20 ti bude tiect do auta! >:D >:D >:D Asi som ti nepomohol, sorry!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku