Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
2. 3. 2005 19:53
neregistrovaný "Audino"
2. 3. 2005 07:20
Ucpany radiator
Ahoj. Mam v aute ucpany radiator, takze jezdime v zime v zime :'-( .

Vymena by stala pres 4.000, takze hledam cestu, jak si pomoci jinak. Nemate nekdo zkusenost s vymyvanim radiaru napr. timhle pripravkem:

[odkaz] ?

Je to sance nebo jen vyhozeny penize?

Diky za kazdy hint
Rozbalit vlákno
9
2. 3. 2005 09:15
Re: Ucpany radiator
zkusenost mam, po pouziti zacal tect hlavni chladic. Doporucuju proto vyndat a vycistit pouze radiator (udajne staci ocet). Neni to nahodou termostatem (motor se ohreje jak ma)?
2. 3. 2005 10:18
Re: Ucpany radiator
Hmm, tak to je super. Takze to radsi nebudu ani zkouset.

Novy termostat stoji 1500

Prace vyndani radiatoru 3000

Pripravek stoji cca 300

Kdyz to dam do servisu, tak si necham dat rovnou dat novy radiator..
2. 3. 2005 10:58
Re: Ucpany radiator
jo to je holt tak kdyz si auto clovek nemuze (nechce) delat sam. Me stal termostat 200,-, radiator jsem vycistil (jinak 960,-) a jedno odpoledne na chalupe.
2. 3. 2005 12:00
Re: Ucpany radiator
Jenze u Megana je radiator dumyslne ukryty pod pristroj deskou. V servise chteji za praci 300 h, tj oni to budou delat cca 10h. Ja bez vybaveni bych to odfusoval mozna za vikend a vysledek je nejisty..
2. 3. 2005 12:59
Re: Ucpany radiator
No vlastnim vyrazne starsi auto ale kdo vi kde je u sierry radiator..... Je schovanej take pod palubkou na motorove prepazce. To ze servis bere 300,-/h ja krasne ale oni ten cas odpracovany vynasobi treba 3 a ten vyuctuji. Vzdyt obchodnici taky dostavaji plat (a ta hezka slecna na prijmu taky).
2. 3. 2005 13:37
Re: Ucpany radiator
To bych nerekl, chodim pravidelne do maleho servisu, kde me znaji. Nektere prace mi delaly i zadarmo, ze pry to zabralo jen 10 minut, tak nic nechteji..
2. 3. 2005 14:41
Re: Ucpany radiator
tak to potom ano, Megana neznam tak nemohu soudit, jen ze za 10 hodin se toho da stihnout hodne ale take nic. Preji hodne stesti a pokud se bude menit termostat tak bych zacal tim a potom kdyz se to nezlepsi tak radiatorem. Nejak se mi totiz nezda ze by se stihl zanest. To by se muselo dolevat mineralkou nebo nejaka porucha motoru???
neregistrovaný "Audino"
2. 3. 2005 19:53
Re: Ucpany radiator
Problem zapchateho radiatoru som riesil v decembri. Radiator bol zapchaty asi tak na 90%, t.j. kurilo to iba ked boli otacky motora nad 2000 a tym padom bol v chladiacej sustave vyssi tlak, ktory dokazal cez radiator pretlacit dostatocne mnozstvo vody. Na prvy pokus mi to manici v servise prefukali stlacenym vzduchom - bolo vidno ze z toho lietaju kusy vodneho kamena. Po cca. 3 tyzdnoch sa to upchalo nanovo. Tak som kupil radiator flush a aplikovali sme ho podla navodu, t.j.:

- vypustila sa nemrznuca zmes

- do chladiacej sustavy sa naliala voda + radiator flush resp. najprv sa rozpojili hadice k radiatoru a nalial sa radiator flush len do neho, nech to tam chvilu posobi

- natocil sa motor a nechal sa bezat cca. 15-20 minut aby to v chladiacej sustave aj trochu cirkulovalo

- vypustil sa obsah chladiacej sustavy

- naliala sa naspat nemrznuca zmes

Odvtedy sa nevyskytli ziadne problemy s kurenim.
4. 3. 2005 07:04
Re: Ucpany radiator
Hmm a jestli se muzu zeptat, co mas za auto a jak je stary?