Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: ČT: Bývalý voják pomáhal zprostředkovat nákup Tatrovek pro armádu

Bývalý voják Pavel Stošek měl s firmou Tatra Kopřivnice uzavřenou dohodu, na jejímž základě pomáhal zprostředkovat nákup nákladních vozidel pro českou armádu.
Zpět na článek
10. 3. 2021 21:52
Takhle teda ne
Tak, jak to teď vedou v armádě - no to snad není možné. Nechtěla jsem věřit vlastním očím když nakoupili ty Pandury za nesmyslné peníze a rok na to je odrovnala Felda někde v Horní Dolní. TO byla zase mezinárodní ostudu. O ostudu ale až tak nejde. Přečtěte si sami na http://www.dvaroky.wz.cz jak to funguje, když sloužíte pro vlast.
Avatar - T613
15. 4. 2008 11:58
Re: Kdo to zase vytahuje
co vím, tak je to domácí práce. Pochybuji, že by v budce spolupracoval s jedním se svých hlavních konkurentů.
Avatar - Pekelná Micinka
15. 4. 2008 11:53
Re: Kdo to zase vytahuje
Doufám, že to vyjde. Ano, má "Nato" profil, takže by měla být letecky přepravitelná, vč. Herkulesu, tak to je i oficiálně na stránkách Tatry. Mě spíš zajímalo, jestli si Tatra vyrábí kabinu sama, nebo ji taky vyrábí někdo externě, proto jsem zmiňoval americký HEMTT.
Avatar - Blue Sun
15. 4. 2008 07:29
Re: Kdo to zase vytahuje
Armáda o nich uvažuje, jsou ve zkouškách. Tohle auto se objevilo poměrně nedávno, na rozdíl od 810, která je pokračováním něčeho už dávno vytvořeného. Měla by pak u nás nahradit některé verze 815, hlavně v misích. Její tvar (kabina) je dán požadavkem na snadné pancéřování a možnost přepravy letecky - pokud se nepletu, měl by ji pojmout i Hercules.
Avatar - Pekelná Micinka
14. 4. 2008 22:46
Re: Kdo to zase vytahuje
Dík pěkný, i když jsem se zatím nedozvěděl, jestli ji naše armáda má, nebo je to jenom práce fabriky.
Avatar - T613
14. 4. 2008 21:13
Re: Kdo to zase vytahuje
a videa z youtube
[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]
Avatar - T613
14. 4. 2008 21:11
Re: Kdo to zase vytahuje
sedmička je komplet v režii Tatry. dám ti tu sem pár odkazů.
[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]
Avatar - Pekelná Micinka
14. 4. 2008 20:59
Re: Kdo to zase vytahuje
Aha. Docela by mě zajímalo, co se děje s 815-7... Naživo jsem ještě neviděl. [odkaz] Budka připomíná HEMTT, což je daný asi požadavky NATO. Předpokládám, že tu (budku) nevyrábí Renault, jak píše o ostatních Tatrách MichalPolan. Zejména verze 8x8... Konečně nějaké pokračování 813ky.
Avatar - T613
14. 4. 2008 20:55
Re: Kdo to zase vytahuje
Neboj mají ji popsanou, jen je založená [odkaz] str.18. Najdeš ji jinak v downloads. T810 je jediným "bezpáteřním" výrobkem Tatry, tedy zatím.
Avatar - Pekelná Micinka
14. 4. 2008 20:46
Re: Kdo to zase vytahuje
Já to nemyslel jako nevýhodu, spíš mě to překvapilo. Domníval jsem se, dosud, že všechny moderní "velké" Tatry, mají páteřovou rouru. Teď si procházím stránky výrobce a bohužel ve výrobním programu tohle není napsané, resp. nevyplývá z něj, které typy mají rouru, nebo které ne, navíc o vojenských T810 zde není ani slovo (což i chápu).
Avatar - T613
14. 4. 2008 14:19
Re: Za co provize?
Praga vs. Tatra je aféra? A to prosím proč? Dodavatel se nepohodl s odběratelem, a ten zvolil pro něj lepší řešení.
gen.v.v. Kostelka, který smlouvy podepsal nebyl lidovec, ale byl tam za jinou stranu.
A nedodržení termínů? Co sem zatím slyšel bylo to způsobeno různým vymýšlením od armády co tam vše má být. Pak se samozřejmě přešvihla hmotnost (ani ne o půl tuny). A pak po odtučnění na požadovaných 13tun, dostala papíry od armády na 14tun. Takže byrokratický šiml zase zařehtal.
Avatar - Blue Sun
14. 4. 2008 13:56
Re: Kdo to zase vytahuje
Kolegové si to docela při zkouškách pochvalovali. Je to moderní nákladní auto s průjezdnostní nepřekonatelné V3S.
14. 4. 2008 13:54
Za co provize?
Soukromá firma nevyplácí provize jen tak pro nic za nic. Možná měla "přikrýt" nekvalitu, možná bylo potřeba "odměnit" politiky za správné rozhodnutí- i lidovci vládnoucí ministerstvu obrany jsou přes své křesťanské myšlení chamtiví. Ostatně po posledních "čunkiádách" bychom se neměli divit už ničemu. TATRU do armády ano, ale proč to musí být s tolika aférami (PRAGA,nedodržení termínů a kvality, provize) a jen bůch ví co přijde ještě. A že přijde.
Avatar - Special-line
14. 4. 2008 13:08
Re: Kdo to zase vytahuje
Teď nevím co myslíš. Jako moji e-mailovou adresu?
Avatar - Pekelná Micinka
14. 4. 2008 13:04
Re: Kdo to zase vytahuje
Máš nějakej mail? Pošli mi ho na můj.
Avatar - Pekelná Micinka
14. 4. 2008 12:58
Re: Kdo to zase vytahuje
Upřímně řečeno, jsem se o celou záležitost předtím vůbec nezajímal, takže jsem ani nevěděl o jaké modely se jedná. V3S je taktéž geniální konstukce. O jízdní vlastnosti s balonovými pneumatikami bych neměl strach, při konstukci s tím jistě počítali.
Avatar - Special-line
14. 4. 2008 12:20
Re: Kdo to zase vytahuje
No tak vychází to z podvozku V3Sky takže to bude mít určitě podobné vlastnosti. Hlavně teď záleží co s tím udělají pneumatiky. Balony kontra tupláky u původního provedení. Na něco sou lepší tupláky na něco zase balony.
Avatar - Special-line
14. 4. 2008 12:18
Re: Kdo to zase vytahuje
Tak jako Tatra jako společnost už je z nejhoršího venku produkce, stoupá po tom co to sestěhovali už ani nestačí kapacita. Získávají čím dál více zakázek modernizuje se vybavení najímají se dělníci a konstruktéři atd. Toto vedení opravdu dělá firmě dobře.
Avatar - Pekelná Micinka
14. 4. 2008 12:16
Re: Kdo to zase vytahuje
To je škoda, ale předpokládám, že i tak bude mít skvělé vlastnosti.
Avatar - Blue Sun
14. 4. 2008 11:40
Re: Kdo to zase vytahuje
Zrovna 810 ale nemá rouru... není to klasik Tatra.
Avatar - Pekelná Micinka
14. 4. 2008 11:17
Re: Kdo to zase vytahuje
:yes: :yes: Přesně tak, všude by se snažili, aby zakázka zůstala doma, navíc Tatra je nejlepší volba, vyrábí armádní vozidla už velice dlouho a systém "motor-roura" nám záviděli všude, pochybuji o tom že by za stejné peníze dokázala jiná automobilka dodat lepší řešení.
Avatar - T613
14. 4. 2008 11:13
Re: Kdo to zase vytahuje
[odkaz] od strany 18 (i když předchozí stojí taky za to ;-) ). Předpokládám že tam mají popsánu sériovou verzi
Avatar - Blue Sun
14. 4. 2008 11:04
Re: Kdo to zase vytahuje
Minimálně rámy a nástavby dělá Tatra sama. Nevím už, jak je to s nápravami, ale mám pocit, že převzali kompletní strojařinu k jejich výrobě. Motory jsou Renault, budky taky. Převodovky... tam si nejsem jistý.
Avatar - Special-line
14. 4. 2008 10:35
Re: Kdo to zase vytahuje
A co myslíš tím dalo se to do kupy?
Avatar - KANKUNEN
14. 4. 2008 10:31
Re: Kdo to zase vytahuje
Mohu potvrdit, že je to skládačka a v Tatře se montuje. Tatra jako továrna by potřebovala tak miliardu, aby se to tam dalo do kupy.
14. 4. 2008 10:28
Re: Kdo to zase vytahuje
Tak na Tatře R 210 toho moc tarováckého neni. To auto postavili jěště v Roudnici n.L.(ROSS) na základě Renaultu. ROSS stačil armádě dodat mám za to asi 4 vozy a pak zkrachoval. A Tatra to koupila i se závazky k armádě (což bylo na té koupi nejzajímavější). Takže je otázka komu vyvolání této "aféry" slouží?
14. 4. 2008 10:22
Re: Kdo to zase vytahuje
Proč se divíš? Auto.cz patří do stejné žumpy jako Svět motorů. Přečti si to na konci stránky a jseš doma.
Avatar - Blue Sun
14. 4. 2008 09:50
Re: vo co de?
Ministerstvo by koupilo něco, co by zdaleka nebylo pro nás tak výhodné. I přes některé drobné nedostatky (strach z moderního motoru třeba) se na to auto těšíme.
Avatar - Blue Sun
14. 4. 2008 09:48
Re: Kdo to zase vytahuje
Házení špíny je výborný sport. Zaměstná se jím plno lidí, všechny to baví, protože si tím vybijou své vlastní nedokonalosti, chyby a mindráky.
Ale když se k tomu sníží už i takový server jako auto.cz, je to k pláči.
14. 4. 2008 09:29
Re: Kdo to zase vytahuje
Je jasné, že priamy predaj nebol samozrejmosťou a Tatra sa poistila pánom Stošekom. Resp. minimálne v Tatre si mysleli, že pán Stošek má reálny vplyv na to, že Tatra dostane zákazku bez výberového konania. Či mal aj reálny vplyv je už iná vec.
14. 4. 2008 09:21
Re: Kdo to zase vytahuje
a nezahrne si Tatrovka pak tu provizi třeba do ceny?

Tady jde spíš o princip - proč, když stát rozhodne, že nakoupí bez výběrového řízení u jednoho výrobce náklaďáky, se tam musí zase objevit sprostředkovatel? Ale zjevně je to normální - nemocnice taky materiál nenakupují u výrobců, ale přes X sprostřekovatelů aby "ušetřily".... ;-\
14. 4. 2008 09:05
Re: Kdo to zase vytahuje
Ale vždyť tu provizi bude platit Tatrovka, ne stát. Tatrovka bude mít o to nižší zisk z prodeje. Je to soukromý subjekt. Tak proč to všem vadí?
14. 4. 2008 08:50
Re: Kdo to zase vytahuje
No, problem je v tom, ze podle toho co pises, tak proc by me l nekdo za tohle dostavat provizi. Kdyz bylo vse jasne.... Taky by jsi platil provizi treba skole, ktera je jedina v Tvem meste, za to, ze tam bude chodit Tvoje dite? Sice blbej priklad, ale nic jinyho me ted nenapadlo.... ;-\
Avatar - Special-line
14. 4. 2008 08:11
Kdo to zase vytahuje
Zajímalo by mě kdo a proč to zase vytahuje. Aby si zas lidi řekli že to bylo zase špinavý a vlastně že celá Tatra je na prd atd. Západní firmy by se ještě předháněli ve všimném aby tu zakázku dostali. Řekněte mi mohl armáda dostat lepší auta? Auta vycházející z výborných vlastností V3Sky a vyrobená z velké části u nás?
Chcete vědět kdo na tom vydělá? Vydělá na tom hlavně Tatra, česká firma a čeští lidé v ní protože dostanou práci. To to všechno, s tím, že část peněz se vrátí zpátky n adaních je všeobecně známo a dělá se to tak i v zahraničí.
Proto je dobře že Tatra tu zakázku dostala a že se to dotáhlo do zdárnýho konce.
Avatar - T613
14. 4. 2008 06:40
Korupce vs. svolávačky
Tak o svolávačkách se dozvíme jen občas, ale korupční kauzy sledujeme? :-|
14. 4. 2008 06:36
vo co de?
proste spickovej expert, rozumi valecnictvi i autum, sluzby takovyho odbornika neco stojej. Jeste, ze ho tatra najala, protoze jinak by ministerstvo nakoupilo misto V3S treba pancerovany Logany.