Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
4. 9. 2010 16:28
neregistrovaný "tombot"
28. 9. 2010 10:17
neregistrovaný "tombot"
neregistrovaný "tombot"
4. 9. 2010 16:28
potřebuju poradit
Chci si koupit starší auto, ročně najezdím zhruba 15000 km, vyplati se mi naftový motor?
Rozbalit vlákno
3
Avatar - JOB
23. 9. 2010 20:09
Re: potřebuju poradit
No pro někoho je starší auto tzv. po leasingu a pro někoho je starší auto až vůz s historickou testací >:D Asi by jsi měl upřesnit co vlastně potřebuješ případně kolik hodláš investovat
neregistrovaný "tombot"
28. 9. 2010 10:17
Re: potřebuju poradit
chtěl bych auto od roku 2005, uvažoval jsem o ford focus, opel astra nebo renault megane a co se týče peněz tak asi do 175000 kč
Avatar - superkutil
28. 9. 2010 10:39
Re: potřebuju poradit
No, to je jednoduchý, diesel bude vždy více náročný na provoz a údržbu a více poruchový, ale zase se ušetří na palivu. Já jsem volil diesel, protože mi více vyhovuje jeho průběh momentu a na dálnici neřve. Horší je to už s topením, moderní diesely moc netopí, teda pokud nemají přihřívání. Taky chybí výkon ve vyšších otáčkách, třeba při podřazení. Mám zkušenost s Focusem i Meganem a nižší spotřebu bude mít Megan, hlavně motor 1.5dCi 78kW je velmi zajímavý. Je ve spolupráci s Nisanem. U Focusu se mi líbila 1.8TDCI 85kW ale dnes je v módě spíš 1.6TDCI 80kW.

Na tvoji otázku se nedá jednoznačně odpovědět, záleží na pořizovací ceně a stavu motoru. Ale u benzínového motoru j větší naděje na menší problémy. Také nemají tak vysoký nájezd a nemívají tak často stočené tachometry. Třeba takový 1,6 Duratec-Ti-VCT není k zahození.