Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
25. 1. 2015 14:42
25. 1. 2015 14:42
Výběr vozu
Dobrý den všem,

chtěl jsem se s Vámi poradit, jaký vůz zvolit jako náhradu za moji současnou Toyotu Corollu E12 (hatchback, r.v. 2001/2002, 1.6 VVT-i 81kw, 220 tis. km.). Mám docela vysoký nájezd, 40 tis. km. ročně, možná i více. Proto bych chtěl spíše příměstský benzín vyměnit za něco lepšího na delší cesty.

Požadavky na vůz
1) spolehlivost a provozní náklady
2) cena -> max 250 tis. kč.
3) rok výroby -> 2007 a novější
4) stav tachometru -> max. 130 tis. km.
5) větší hatchback, sedan/liftback, kombi
6) jezdím závodně karting a proto se sem tam projedu rád rychle a rád se za volantem bavím, proto by vůz měl mít částečně i tyto sklony (není však podmínkou, předběhnu k výběrům motorů, pokud bude někdo psát, že takovéto motory nejsou na sportovní jízdu, tak o hardcore výkon mi moc nejde, jezdím si pro zábavu především stopu)

Pro vůz bych si s největší pravděpodobností jel do Německa (přeci jen jsou tam auta v lepším stavu a je tam menší pravděpodobnost stočeného tachometru)

Vozy ve výběru:
- Subaru Impreza /// Legacy 2.0 benzin + LPG (nad 2.0D jsem také přemýšlel, ale na Subaru fóru jsem se dočetl, že jsou hodně citlivé na kvalitní naftu, která u nás k dostání moc není. Tím pádem odchází vstřiky, čerpadla atp.)
- Hodna Civic /// Accord sedan 2.2 i-CTDi (k Accordu, kombi se mi nelíbí, pokud kombi, tak MY2009-současnost)
- Mazda 3 1.6 nebo 2.2 diesel /// Mazda 6 2.0 nebo 2.2 diesel
- Volvo V50 D5 kombi (D5 proto, že se jedná o spolehlivý motor, pokud by byla nějaká pěkná 1.6D, tak bych se také nebránil, prý se jedná taktéž o spolehlivý motor)
- Toyota Avensis 2.0 D-4D
- koncern -> VW Golf Variant 1.9TDI/1.6TDI /// Octavia II facelift (lift, kombi) 1.9TDI/1.6TDI /// Rapid 1.6TDI /// Superb II 1.9TDI/1.6TDI (koncernu bych se ale možná raději vyhnul, nejedná se o zcela bezproblémové vozy, mají vysoký počet krádeží a vozidla povětšinou pochází z firemních flotil a tak jsou motory kvůli špatnému zacházení často unavené)

Rád bych, abyste se vyjádřili k danému výběru a které auto se jeví z výběru jako nejlepší. Nebo pokud by byly podle Vás lepší vozy, sem s nimi. :-) Díky moc, Ondra.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Jiri Domansky
26. 10. 2015 22:44
Re: Výběr vozu
No ja ti nevim, jestli si obcas rad zajezdis tak bych sel urcite do focusa