Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Exkluzivní testování pneumatik s Autoklubem: Kolik toho vydrží letní gumy?

Na porovnávání letních pneumatik v rozměru 205/55 R16, vhodných třeba na octavie, jsme byli pozváni jako jediná redakce v Česku. Jak testy jednoho z nejžádanějších rozměrů vypadají?
Zpět na článek
21. 4. 2019 08:53
... jednooký mezi slepými....
skvělý výsledek Barumu, akorát že do testu jaksi nebyly pozvány ty "lepší" pneu.... ;-) Zrovna u tohoto rozměru mi přijde naprosto zbytečné kupovat levné pneu, když ty značkové, které jsou prostě reálně lepší a většinou i víc vydrží, stojí tak o 2000 Kč na celou sadu víc....

Chápu že záměr byl otestovat levné pneu, ale dát tam je pro porovnání jednu pořádnou značku by určitě zvýšilo vypovídající hodnotu testu....

Jako jasně, pokud s tím důchodce jezdí jen do Kauflandu a zpátky a potřebuje jen kus gumy aby nejel po ráfcích, tak si může klidně koupit i ten největší shit....
Avatar - Hammunasakra
21. 4. 2019 09:51
Re: ... jednooký mezi slepými....
V opravdovym testu skončily Barumky a Matadorky podle brzdný dráhy na suchu a mokru na 36. a 37. místě = takže se do hlavního testu vlastně ani nedostaly. Přesně jak píšeš = cenovej rozdíl mezi absolutní špičkou a timhle je relativně zanedbatelnej = neni důvod kupovat pneu na 36. a 37. místě
Avatar - Ozzman
21. 4. 2019 13:27
Re: AAA
Čti co píšu, kupoval jsem ty levné za dob studií, popřípadě třeba Laguna už byla obuta na prémiových pneumatikách WanLi....... dnes už to na autech nemám a nekupuji. Ale gumy nejsou jen ve 2 kategorií - drahé dobré a levné špatné.

Čínu už bych si na žádné auto nedal, Barumky, nebo Tomkety na Clio bych klidně zkusil, lákají mne ideálně nějaké celoroční.
21. 4. 2019 18:49
Re: AAA
Ono záleží na konkrétním rozměru. Čím je běžnější, tím jsou ceny (a pak i rozdíly) menší. U letních 225/45 R17 je rozdíl mezi levnou a kvalitní pneumatikou stále jen cca 500 Kč, takže ani u tohoto rozměru nemá cenu spekulovat. Ono je dobré vzít v úvahu cenu pneumatik už při koupi auta. Třeba taková Škoda Scala bude mít unikátní rozměr 205/45 R18, nechápu, kdo tohle vymyslel.
Avatar - Hammunasakra
21. 4. 2019 14:08
Re: AAA
Gumy sou ve 2 kategoriích levný nekvalitní dražší lepší = samozřejmě nic neplatí absolutně

Celoroční Michalín CrossClimate sou asi použitelný. Lepší než běžnej číňan a asi lepší než střídat Barum nebo Matador = až tak

Doufám že čteš co píšu ;-)

Musel sem editovat a je to DĚSNÝ DĚSNÝ DĚSNÝ neskutečná amatérština :no:
21. 4. 2019 09:07
pneu
Test je jednoznačně postaven tak, aby vyhrál německý výrobek. Nevím, jak by vyhodnocovali test, kdyby v něm byly pneumatky např Michelin.
21. 4. 2019 19:46
Re: AAA
Unikátní rozměry jsou naprd. Mně dělá rozdíl cca 1500 Kč na gumě (Barum kontra Continental) a ještě se modlím ať nemám velký defekt, protože jsou většinou jen s dodáním do 3 dnů.
21. 4. 2019 19:19
Re: AAA
Jedna vec je unikatni rozmer, druha cpat na obyc kompakt 18" kola s nizouckym profilem... to jsou napady jak od kluku z vesnice.... ;-)
Avatar - Hammunasakra
21. 4. 2019 15:56
Re: AAA
Falken je slušná japonská pneu. Ale ty celoroční zatím asi jen Michelin a Goodyear

Já mám origo letní Dunlop
Avatar - Beefcake
21. 4. 2019 11:33
AAA
Cielom bolo evidentne najst dovod, preco kupovat Barumky. Ok, v tej kategorii to nemusi byt zla volba.
Ako bolo pisane,tie rozdiely su v tej velkosti take, ze za 1400 su Pirelli, Nokian, atd..
Od 17'' uz to je ovela horsie s cenami.
Ze tam v tej cene nedali Tomkety, ktore su tak masivne tlacene. Asi ale e-shop neprispel :)
Avatar - Ozzman
21. 4. 2019 11:58
Re: AAA
No, já jsem pár minut zavazoval, že Tomkety zkusím, jeden známý v rodině si je koupil na zimu a je spokojený, moc nenajzedi. Jak píšeš, od 17 výš jsou tam rozdíly 1000-1500 Kč na gumě je sakra znát. Hodně by mě zajímal nezaujatý test těch Tomketu.

Já jsem si pár horších gum vyzkoušel a na auto co moc nejezdi se ty ušetřené peníze i vyplatí.

Na léto jsem jezdil Verdesteiny 2 sady a spokojenost (ve své době asi 2. Místa v nějakých německých testech), teď jsem koupil Hankook, takovej zlatej střed ( jeden čas je dával i VW na nová auta ) a zatím dobré, uvidím jak vydrží. Na zimu jsem vždy míval levné gumy jakožto chudý student nejdříve Činu a pak Sava a tu jsem měl 6 let, přičemž poslední 2 roky už to bylo z nouze..jako nové jezdily průměrně. Teď mám Michelin a je to rozdíl znatelny. Na městském autíčku starém mám kormorán :D ve sněhu super , na suchu horší :D Hlavně brzdná dráha .
22. 4. 2019 09:46
Re: AAA
Doba dodání mě nenapadla, 3 dny je dost. Tohle souvisí také s tím, že auta dnes leckdy nemají rezervní kolo.
22. 4. 2019 09:39
Re: AAA
Jasně, že 18" si dá na Scalu málokdo. To byl jenom příklad unikátního rozměru.
Avatar - Beefcake
22. 4. 2019 00:45
Re: AAA
"cpat na obyc kompakt 18" kola s nizouckym profilem" - to vies, 18 to auto posunu do inej kategorie :)))
Uplny nezmysel.
Avatar - CHerokee
21. 4. 2019 21:54
Re: ... jednooký mezi slepými....
Výstižně napsáno, tohle je test pneu 3. ligy.
Avatar - Mikesus
21. 4. 2019 18:10
Re: AAA
To jsem zrovna chtěl říct, že teď tam mám Falkeny a jsem na ně zvědavej.
Musím počkat, až se trochu zajedou, zatím jsou moc nové. Jsou tam Falken ZIEX ZE914 EcoRun. To EcoRun mne trochu znervózňuje :D
Dunlopy, co byly na Aurisovi z výroby, tam jsou pořád a v pohodě jednu až 2 sezóny odjezdí. Navíc držely úplně parádně. A to jsem na nich jezdil cca 3000 měsíčně.

EDIT: Tak když to člověk edituje, už formátování zůstane, ale musí se smazat ty HTML tagy, ty jim tam nějak zůstanou.
Avatar - Ozzman
21. 4. 2019 14:58
Re: AAA
Ty Crossclimate vypadají zajímavě, ale nedělají je v R13, ale zato v tomto rozměru je SAVA Adapto :D Ale rozumě i cenově vypadají Falken EuroAll - mimochodem Falkeny dávají na Corollu ;)
Avatar - Hammunasakra
21. 4. 2019 13:13
Re: AAA
4 plošky pneumatiky co tě držej na silnici = sou to nejdůležitější = takže 4 litry na 4 roky = tisícovka na rok = je naprosto směšná položka. Ty 4 plošky sou tak důležitý a zásadní = že sou možná eště důležitější = než těžiště = teď už tu absolutní důležitost chápeš žejo :-!

Ušetřená jedna tisícikoruna za rok = za to fakt nestojí. Pokud teda nejsi socka a ta tisícovka ročně tě fakt netrápí = ale to dneska už běžnýho čecha snad ne https://www.novinky.cz/…psich-deset.html