Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Jak by mohl vypadat Mercedes W115 v současnosti? Virtuální návrh je hodně retro!

Mercedes-Benz Icon E Concept si bere inspiraci z loni půlstoleté řady W115. V reálu však neexistuje a není dílem stylistického centra trojcípé hvězdy...
Zpět na článek
2. 5. 2019 13:56
Hezké designové cvičení
Hezké designové cvičení, ale nic víc. kromě masky a zádě, vychází z proporcí chrysleru 300C a s původním mercedesem nemá nic společného. Navíc je otázka proč dělat retro auto z W115 a ne z W123 (nbeo z W124, až ta bude dostatečně stará). Klasický mercedes prostě vypadá takto:
https://www.google.com/search?…
Avatar - CICERO
2. 5. 2019 15:28
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - CICERO
2. 5. 2019 21:18
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - JirkaV8
2. 5. 2019 19:31
pokus dobrý, přínos nula
Pokud to byl nějaký semestrální projekt na škole a dělal to mladší student co se s tím učí tak hezké. Být to automobilka, tak se takový paskvil stydím vypustit. Nemí to harmonicky vyvážené, cit pro detail taky nic. Pominu že hezčí mí přišla w116.
Avatar - Uživatel_5340709
2. 5. 2019 16:10
Re: Hezké designové cvičení
Tak to já bych taky vycházel buď z piána, nebo z W 124. To byly topovky. :yes:
Avatar - AntonioKekelli
2. 5. 2019 09:57
Nelíbí
Tak jako, proti retro designu (i když to tak třeba autor konceptu nechce zvát) jsem nikdy nic neměl, ale tohle se mi nelíbí, a to navzdory tomu, že je to věrné původnímu W115 (jenž se mi líbí). Tak nějak nevím proč, ale myslím si že změkčení a zaoblení původního hranatého designu prostě nefunguje a to co se mi na originálu líbí, mi zde přijde divné (například plastické "lisování" na zadních svítilnách). V některých barevných variantách a úhlech pohledu to ještě není tak hrozné (docela slušně to vypadá v modré verzi a z boku či v té kávové) , ale jinde.. Osobně dnešní Mercedesy považuji za jedny z nejhezčích vozidel a rozhodně nejhezčí mezi prémiovými vozy, a jsem docela rád že se nesnaží jít směrem tohoto virtuálního konceptu. :-)

Edit: Vlastně jediný koncept co se mi líbil od tohoto designéra, byl Fiat 127, který se mu celkem povedl a asi ani v reálu by nepůsobil jako vyloženě škaredé vozidlo.
3. 5. 2019 12:39
Zaujímavý dizajn
Až na ten zadok. Tie zadné partie svetiel mi akosy nesedia, akoby to nebol mercedes.......
Avatar - Barrichello
3. 5. 2019 13:36
Re: Hezké designové cvičení
Chrysler 300C? Kde? Jak dlouho si nebyl u očního? :-) :-)

To 300C evidentně vidíte ve všem, tohle, Aurus Senat atd.
Avatar - Londonbridge
2. 5. 2019 10:20
retro
Ano mohli by to este viac zhranit ala W 114 , ja by som docela chcel aj stary MB ako W 114 ale nemam znalosti ani cas venovat sa opravam starych aut a nie je to mohe hobby. Ako majitel MB E som so sucastnym autom spokojny ale tie stare modely boli fakt nieco vynimocne a kvalitne / W 114,W 115 / dnes je doba PC , plastov a elektromobilov tomu sa nevyhneme. Taketo nieco by som urcite zvazoval a hned vymenil. :-!
Avatar - Londonbridge
2. 5. 2019 09:20
Nadhera
Toto by mohlo fungovat este viac by sa mohol podobat na W114 . Nechcu spominat slovo retro ale ja ho rad spomeniem a taketo nieco by som urcite chcel miesto dnesneho E. Neviem ci to niekedy zlezie s vyrobnej linky ak ano a dozijem davam objednavku. :yes: