Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Dacia Duster TCe 130 Techroad – I Duster je už stylovka

Jednou z předností Dusteru je pohon všech kol, který se však pojí jen s vybranými pohonnými jednotkami. Testovaný čtyřválec 1.33 TCe však mezi nimi nefiguruje. Z pohledu běžného užívání je však skvělou volbou, kterou v našem případě ještě podpořila zajímavá výbava Techroad.
Zpět na článek
Avatar - Ozzman
15. 5. 2019 13:49
Re: Pán Dusil
Takže už tady házíš odborné soudy o automobilovém průmyslu už opravdu čistě jen na základě obrázků? :D No, nějak to tady o tobě víme dlouho :D
Avatar - Ozzman
15. 5. 2019 13:09
1.33 TCE
Už to tady zaznělo včera u testu Áčka a další test to jen dokazuje. Renaultu se podařilo vyvinout výborný motor v dané kategorii, který funguje.

Osobně by se mi líbila srovnávačka s konkurencí, protože dle mne je to jeden z nejlepších motorů, co se dá s ohledem na kategorii koupit.

Z těch novějších turbomotorů podobného výkonu mám zkušenost s 1.5 TSI, který mi vůbec nezaujal, hlavně pro jeho spíše naftový charakter a pak 1.4 TGDi, která taktéž není nic převratného. Oproti ním je TCe točivější. Nedostižný charakterem považuji dnes již neexistující Ecoboost 1.6 R4, ale ten má jiné mouchy, navíc je starý.

Doufám, že TCe nebudou provázet žádné fatální poruchy, protože i když Renault nemá vždy dokonalá vozidla, tohle je jeden z důvodů, proč se jít projet.
Avatar - wakantanka
15. 5. 2019 13:05
Pán Dusil
toto má byť akože test? To vážne? Veď častokrát v prvých jazdných dojmoch sa toho človek o nejakom aute dozvie viac ! Jediná informácia čo má akú takú hodnotu je vaša spotreba a že aj napriek navýjkonnejšej motorizácii má vzadu bubny. Diskusnú platformu už ste v auto.cz zmršili, teraz systematicky mršíte aj obsah. Len tak ďalej ... :no:
Avatar - wakantanka
15. 5. 2019 18:44
Re: Pán Dusil
nie zrazu, nás to zaujíma furt, to len teba až potom čo si si kúpil auto :)
Avatar - KANKUNEN
15. 5. 2019 14:53
Duster je designově neuvěřitelné auto,
Vitary a ASX se v tom plácají a Duster vypadá neuvěřitelně. Vypadá , že ho můžeš používat jako Nivu ale není to takový křáp. A do 4x4 gazíku patří nafta, takže není třeba brečet.
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2019 19:04
Re: duster
Za mě se Dacia začíná dostávat někam na hranu smysluplnosti.

Jednoduché auto + složitý motor. Budou to i nízké provozní a servisní náklady??? To ukáže až čas.
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2019 18:48
Re: Pán Dusil
Většina testů zde je "popisných" a v podstatě "katalogových", kde polovinu textu je stráveno nad vyjmenováním příplatkové výbavy novinářských vozů a cen.

Nemyslím, že by tento test nějak významně vybočil. Naopak byla vidět snaha o technický popis některých záležitostí. Na to mohu napsat, že to bylo zbytečné, ale nenapíšu. Protože aspoň tam je vidět, že ten člověk o autech alespoň něco ví a není to jen novinářská loutka, co dnes píše test o autech a zítra bude psát o varných konvicích...
Avatar - CICERO
15. 5. 2019 16:02
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Dinar
16. 5. 2019 08:06
Duster - stylový
Už v tom slovním spojení je cosi neřešitelného.

Ale chápu, že v době, kdy je za styl pokládán účes z první světové a vous kanadského dřevorubce v kombinaci s obtaženými kalhotami a mokasínami bez ponožek, je možné za stylové označit cokoliv. >:-[]
Avatar - wakantanka
15. 5. 2019 13:15
Re: Pán Dusil
No občas si niečo prečítam a ignorujem práve tie tabuľky. :D Mňa skôr zaujímajú jazdné dojmy a postrehy z prevádzky. U tohto Dustra napr. koľko to točí pri obligátnej 130, ako sa to podpisuje na spotrebe či hluku v kabíne, keďže u predchodcu bola tá prevodovka poskladaná skôr do sily ako do rýchlosti atď. A tu ticho jako po pěšině :D
Avatar - woody-alien
15. 5. 2019 22:51
Re: 1.33 TCE
Když už, tak to byl Qasqai a ne Kadjar.....ale hlavně Ozzymu šlo zcela evidentně o srovnání motorů, takže by ho ten test mohl zajímat.
Avatar - CICERO
15. 5. 2019 19:45
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2019 19:12
Proč?
Proč např. nejsou plně plastová nadkolí? Exteriérem a interiérem se posouvá a tváří takřka jako mainstream, ale pak se člověk zadívá a působí to trochu dojmem laciné děvy. Naoko uchvátí, ale to je asi tak vše...

Přitom se přidávalo třeba těsnění na dveřích... Jako dobré, zřejmě bude nižší hluk v kabině. Ale trvanlivosti by podle mě mnohem víc přispěly plasty v podbězích. Hlavně u vozu který je určený na nezpevněné cesty...
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2019 18:57
Kdepak se šetřilo???
Duster jako nový vůz - super. Nemám co bych v rámci ceny vytknul.

Co by mě ale hodně zajímalo, tak to kde rumuni ušetřili? Je 1,33 TCe 130 v Dacii opravdu identický s 1,33 TCe v Renaultu? Nebavím se o základu. Bavím se o celém motoru.

Protože Dacia má nastavené mnohem nižší servisní náklady než Renault. Takže jsem vcelku skeptický k tomu, že motor je opravdu shodný. Psalo se to i kdysi - Dacia má nesmrtelný renaulťácký 1,6 atmo... Realita byla ale úplně jinde. Používaly se jiné díly. Např. rozvodový řemen byl užší, takže zatímco na Renaultu se měnil po 120 tis. km, tak Dacia každých 60 tis. ...

Proto mě tohle zajímá a nikde se o tom nepíše... Za mě mi totiž přijde, že spolu s těmihle moderními motory sice Dacia dostává výrazně zajímavější projev, ale o to méně zajímavé bude Dacii vlastnit a provozovat. Kombinace složitý motor + jednoduché auto mi přijde ... zkrátka neharmonická.
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2019 18:44
Re: Pán Dusil
také už moc nečtu testy zde... v podstatě jen proběhnu. Tenhle jsem ale četl ;-)
Avatar - lamal
15. 5. 2019 16:56
Re: super, ale ...
pisem to v kontexte uz spominanej bezkonkurencnej ponuky, Duster s tymto motorom a celkovo dosiahol velmi slusnej urovne... ci uz dizajn, interier, jazdne vlastnosti atd, ale stale nie je tak bezpecny ako o nieco drahsia konkurencia... tj niekde ten kompromis dostanes v tej cene, nie je to len o tom, ze nie je tak predrazeny ako konkurencia... pripadne, ze okrem plastov v interieri, odhlucneni, vybavy je na tom tak isto ako konkurencia len lacnejsi... nie je, aj toto je hladisko kde je slabsi a ta tyč z boku je vazne zla, to je vyledok tak z 90tok...

nevravim, ze to zraza vsetky jeho plusy, ale proste nepozera sa na to dobre... aspon, ze naraz z predu a klasicky bocny naraz je v pohode, ale nevis... to su take modelove situacie
Avatar - CICERO
15. 5. 2019 16:12
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
15. 5. 2019 15:18
Re: Duster je designově neuvěřitelné auto,
Duster sa nemusi vzdy vyuzivat ako Niva. 4x4 sa moze hodit aj niekomu, kto chodi v zime casto lyzovat, alebo niekam do hor na chatu. Lenze okrem toho moze jazdit len kratke trasy po okoli, a tam by si diesel s DPF mohol lahko odpisat.

Slusny benzinovy motor s moznostou AWD stale ma u kompaktneho SUV zmysel. Sice TCe ma uz tiez GPF, ale ten by snad nemal byt az tak chulostivy, ako DPF...
15. 5. 2019 14:52
Re: Pán Dusil
tiež by ma zaujímalo koľko točí pri 130 a s tým spojený hluk. Dalo sa domyslieť, že to je ok, lebo vytiahli len aerosvist, ale to prebrať.
15. 5. 2019 14:12
Re: duster
Doplnit k tomuto motorou 4kolku, a bude to dokonale. Zatial je to trochu problem, lebo kto chce AWD, ma na vyber bud diesel (ktory z roznych dovodov nemusi kazdemu vyhovovat), alebo starsi dopredavany SCe-benzin (ktory je ale homologovany len podla Euro 6c, nie 6d-temp).
Avatar - 3_diamanty
15. 5. 2019 13:07
Re: Pán Dusil
ty aj citas testy? ;-) ... ja som to vzdal uz pred rokom .. jedine tie tabulky pri nich ma tu zaujimaju ( cest vynimkam.. napr Gecko alebo Rexton )
Avatar - 3_diamanty
15. 5. 2019 13:05
duster
s tymto motorom je to za mna ideal pre taketo nadalej docela kompaktne a jednoduche SUV .. este ponuknut 4kolku a vlastne bude to dokonalost aku dnes v podobnych vodach ponukne len malokto... dacii fandim :yes:
Avatar - xxc
15. 5. 2019 15:54
Re: Pán Dusil
Zrazu kazdeho zaujima hluk pri 130 km/h :-) Podla ludi, co Duster dostali ako nahradne auto pocas reklamacie Scenica je ten Duster jazdne lepsi. Cize asi to bude v pohode.
17. 5. 2019 07:34
Re: Pán Dusil
Ten bude ešte aj na smrteľnej posteli prízvukovať deťom, aby preboha nikdy Renaulta nekupovali, lebo je hlučný a v späťákoch za dažďa nie je nič vidieť.
Avatar - chetoos
16. 5. 2019 10:06
Limitka
Duster v téhle barvě vypadá parádně a nejsem příznivcem červené barvy ale v téhle verzi bych se toho nebál vypadá stylově. I interiér vypadá hodnotněji.
16. 5. 2019 08:32
Zbytočný Techroad
Limitované výbavy by podľa mňa mali byť o ponuke nejakých zaujímavých prvkov, no Techroad je dosť o ničom, jednoducho výbava Prestige a pár detailov navyše. Mňa by skôr zaujímalo, kam zmizol automat. Keď prišiel Duster II bol v ponuke, teraz ho nikde nevidím. Možno to znie ako zbytočný luxus, ale keď na cestách vidím Dustery vo fullke a zároveň si spomeniem na to nie práve ideálne sprevodovanie do mesta, tak je to myslím škoda.
Avatar - CICERO
15. 5. 2019 21:59
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - rohYpnol
15. 5. 2019 20:02
Re: Proč?
Ano, přesně o tom Dacia je. Že se šetřilo kde to šlo. Jenže na novém Dusteru už se věnuje péče (na Dacii) mnoha malichernostem a rozmařilostem. Plastové podběhy jsou za mě základ už tak 15 let... Kolik by to stálo navíc? 20€ výrobních nákladů?

Ano, to bychom mohli chtít ještě tu něco a tam zas něco. Souhlas. Ale znovu - je to prostě základ... U Sandera to ještě beru, s tím nikdo vyloženě do terénu nepojede. Ale v těch záhybech se prostě nahromadí kila bahna, šutry a větve obijí vnitřky... No, zkrátka škoda.
Avatar - CICERO
15. 5. 2019 16:06
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - lamal
15. 5. 2019 15:57
super, ale ...
sice si generacne Dustík polepsil a naraz z predu aj bocny je celkom fajn, ale tyč je desiva... za tu cenu asi dobre

https://www.youtube.com/watch?…
https://www.youtube.com/watch?…
15. 5. 2019 13:49
Re: 1.33 TCE
Pred nedávnom ho porovnali s Vitarou.