Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: MG představuje svůj první elektromobil ZS EV. Je to kladivo na Kiu a Hyundai

Britská značka ukázala v Londýně první vůz s čistě elektrickým pohonem. Slibuje dojezd přes 250 kilometrů a slušnou cenovku.
Zpět na článek
Avatar - 3_diamanty
19. 5. 2019 12:23
vsetko parada
len skoda toho dojazdu... 270km je proste malo... El. niro so 64KWh bateriou pri priemernej 90tke ma realny dojazd skoro 500km ( vid testy na nete ) ... takze to kladivo na H/K je zatial v pripade MG asi len pouhym snom ... ale inak auto sa mi paci.. aj ta impementacia displeja na styl kadjara je pekna.. aj akoby ssangyongovsky ( a la tivoli ) bok kasne.. aj velkost podorysu.... aj celkovy dizajn .... fakt vsetko parada... len cuduj sa svete dojazd zrazu mizeria.. tak k comu a komu taketo "kladivo" ked to najpodstatnejsie co by tu malo byt naj ... je vlastne najvacsia slabina tohto kusku.... el niro aj ioniq ci novy el soul prejdu v reale proste 2 krat taku vzdialenost takze tohto kladiva sa podla mna bat ( zatial ) nemusia...
20. 5. 2019 14:23
Re: Vyšší cieľ
Mám pocit,že ta Kona má 64..
20. 5. 2019 12:44
Re: Vyšší cieľ
Volkswagen upgraded the e-Golf's battery from 24.2 kWh to 35.8 kWh and ... An impressive feat considering ...

Tady to má mít 44kWh.. těch 200 km to dá pokud člověk nepojede jako ... spotřeba u elektra je od 13 kwh/100 (ioniq), 15 pulsar po 20-25 u tanků jako TeslaX a Audi Etron. Takže 100kw motor by měl jezdit do 20. Ale elektro v současné době není na ježdení dálek po dálnici, ale hlavně pro město a okolí.
60 kWh baterka by byla fajn, ale aspoň o 5000€ dražší.
19. 5. 2019 21:50
Re: Vyšší cieľ
Na fdrive je test Kony na trase Nošovice-Praha..vzdálenost 400km..v pohodě na jedno nabití..ale je fakt,že to nebylo jen po dálnici.Ale každopádně ten nájezd tam byl.
Avatar - wakantanka
19. 5. 2019 21:12
Re: Vyšší cieľ
No ale toto ma dojazd plus mínus ako ten Golf. :-)
19. 5. 2019 19:58
Re: Vyšší cieľ
No dobře, ale to byl jen e-golf..kdyby jeli něčím daleko lepším..třeba Hyundai Ioniq electric,nebo Hyundai Kona electric..téměř určitě by to dojeli.
Avatar - wakantanka
19. 5. 2019 19:32
Re: Vyšší cieľ
Kdesi som nedávno čítal o tom ako chcel človek dôjsť z Prahy do Brna eGolfom a aj keď nešiel max.povolenou rýchlosťou, musel dobíjať jak cestou tam, tak potom v Brne a ešte raz na diaľnici cestou späť. Pritom mu to pri odchode z Prahy udavalo dojazd cca 250 km. Čiže na jazdenie po meste či v blízkom okolí to stačí, inak ani náhodou.
19. 5. 2019 18:53
Kladivo na...
Leda tak s násadou z rákosia ;-)
Avatar - xxc
19. 5. 2019 16:58
Re: Vyšší cieľ
Skor je dolezita rychlost dobijania. 270 km je vraj pre vacsinu beznych ludi dost.
Avatar - Lackey
19. 5. 2019 16:07
Re: Vyšší cieľ
Chcú konkurovať krátkou dodacou lehotou...
Jasné, keď budú vyrábať číňáka, v kvalite číňáka, všetky ich autá budú dostupné skladom