Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ford Edge v Evropě příliš neuspěl, postupně zmizí z většiny trhů

Automobilka Ford to s velkými SUV nemá na evropském trhu snadné. Když se v devadesátých letech snažila prosadit s modelem Explorer, moc slavně to nedopadlo. A podle dosavadních zpráv se zdá, že ani pokus s prémiovým crossoverem Edge nedopadl zrovna nejlépe.
Zpět na článek
7. 6. 2019 16:42
Edge
Edge je skvostné auto, komfort jízdy, utlumení hluku od motoru a silnice, práce převodovky, pohodlí atd. Jezdí opravdu prémiově. Ale nikdo ho nezná. Od zmiňovaného Kaďáka RS je o level výš - Kaďák je uvnitř úzky, hlučný, uskákaný... Dav kupuje co zná a vidí...
8. 6. 2019 00:01
Re: Edge
K té ušlechtilosti mu v Evropě chyběl benzínový motor.
Avatar - Barrichello
7. 6. 2019 21:35
Explorerů
se tu prodalo v 90 letech asi 200*-300 ks, to mi na naší malou zemičku moc neúspěšn nepřipadá. Edge je hlavně drahý, zejména verze Vignale je těžký úlet. Seděl sem v tom už v roce 2017 na Legendách, auto pěkný, ale cena mimo a absence benzínů taky
8. 6. 2019 00:52
Re: Edge
Podle mě je problém Edge v Evropě právě to, že za dané peníze nabízí té prémiovosti sakrametsky málo. S čtyřválcovým podměrákem uloženým napříč, se čtyřkolkou přes spojku, bez vzduchového pérování a dokonce bez adaptivního podvozku a s výbavou chudou jak kostelní myška a s cenou kolem 1,5 mega je naivní cpát se do kategorie velkých skoro 5 metrových SUV, které kupují movití klienti. Ti nemají problém s cenovkou, ale musí za ni být pořádná protihodnota a to u Edge není. Stačí se podívat třeba na Touareg, který se prodává daleko lépe. Motory podél, čtyřválec sprosté slovo, klasické diferenciály pro pohon 4x4, vzduchové podvozky a tři prdky možné výbavy ve stejně velkém autě sice cenu ženou ještě výš, ale to zájemcům nevadí, když dostanou skutečně kvalitní materiál.
Avatar - 3_diamanty
7. 6. 2019 15:19
Re: blbá stratégia
jednak zakaznik o nom moc nevedel suhlas.... a jednak cenniky si pozri... nejeden premiant uz nie je daleko a to ked uz sa pohybujes v tychto cenovych vodach tak uz si asi aj rad 100 tacov doplatis za nieco fakt poriadne so zvucnym menom... ved keby sorento stalo tolko co edge tak tiez ho nikde nevidiet dam krk... proste celkovo.. ziadna reklama.. premrstene ceny... a koniec koncov ako celok je to uplne priemerne auto ( akurat je velke ) .. ani kabina tiez nic extra ... kodiaq je za mna uz v kabine dalej aj sorento... ale ok... to uz nerozoberam ... proste za mna za dane peniaze to auto nestoji... a mozni zakaznici si asi povedali to iste a sli inam ... preto ho nikde v eu nevidiet... teraz uz ostava len verit ze novy explorer nebude tiez cenovo premrsteny a nahradi edge... mohlo by to vyjst... ach jo.. mohlo ... verim ze ano
7. 6. 2019 14:57
blbá stratégia
edž sa na našom trhu objavil nenápadne akoby ho chceli zatajiť. X rokov po uvedení v usa a po tichučky. Keby som ho nevidel občas na ceste, ani by som nevedel, že tu je. To nie je správna cesta ako preraziť na trhu.
9. 6. 2019 09:32
Re: Edge
ford to pokaslal svojou politikou one ford a uz od toho ustupuju konecne. Znicili si dobru povest, tak im treba. Keby edge prisposobili europe tak to mohol byt uspech ako v sorente.. Plus marketing nula bodov.
9. 6. 2019 09:29
Re: cena
obecne je ford u nas drahy a kazdy model zacnes vidiet tak o 2-3 roky ked sa zacne dovazat jazdeny ford, ktory uz ma cenu oproti konkurencii totoznu. Vtedy sa uz zamyslis, ci si kupis edge/sorento/kodiaq, mondeo/passat/superb, focus/golf/octavia.. Slovensky import je zadubeny bohuzial. Na druhej strane ford robi fakt dobre auta, podvozkovo stale najlepsie medzi konkurentmi.
9. 6. 2019 07:51
Ford
Aby tomu Fordu v Evrope za chvili zbylo co prodavat ....
Avatar - Emel
8. 6. 2019 22:45
Re: Edge
Český trh je pro Škodovku domácí, tady nemá smysl ta čísla porovnávat. Nicméně v UK... tam měli Ford vždycky rádi, Focus brali jako svoje domácí auto. Výchozí pozice Edge tam nebyla o nic horší, než toho Kodiaqu... spíš lepší, protože Kodiaq je od Škodovky první větší SUV.

Hlavní předností Kodiaqu je variabilita nabídky... RS je možná už trošku mimo komfortní zónu Kodiaqu, já bych šel osobně projet 2.0TSI 140kW, v nějaké prostřední výbavě kolem 900 ceník... většina prodaných bude nejspíš silnější 2.0TDI.
8. 6. 2019 09:49
Re: Edge
Touareg také není žádný offroad. Jde o to, že v Evropě nefunguje recept vzít techniku středních SUV jako jsou Kuga, Tiguan nebo třeba Koleos a narvat ji do velkého SUV rozměrově kategorie X5, Cayenne nebo GLE, napálit k tomu vysokou cenovku a rádoby prémiový název Vignale a myslet si, že to bude mít prodejní úspěch. Nebude, méně solventní na to nebudou mít love a solventní většinou nejsou úplní blbci a takový "pokus" prostě ignorují.
Avatar - Beefcake
8. 6. 2019 09:18
Re: Edge
Ja teda neviem, edge nie je ziadny offroad. Takze absencia diferencialu je rovnaka ako u mnozstva modelov komplet premiovej D3.
Avatar - 3_diamanty
7. 6. 2019 15:08
cena
podla mna je pridrahy na to co ponuka ... kodiaq RS v plnke ( 176kw ) je o celych 100 000kc ( 3000 eur!!! ) lacnejsi ako edge 2.0 biturbo 175kw ... a to kodiaq uz pritom tiez nie je z lacneho kraja ..

osobne som edge videl asi 2 krat v zivote .. kym povedzme konkurencne sorento vidim aspon raz za tyzden a kodiaq ten uz hadam aj kazdy den.... navyse v plnke sa edge uz nebezpecne blizi kdesi k jaguaru F-pace alebo k nejakej tej D3 premiovke takze docela chapem ze kto uz ma 1,5 melona tak ten chce za tieto peniaze uz asi kusok viac ako to co ponuka edge... ale na druhej strane novy explorer by ho v eu mohol tak nejake nepriamo nahradit ( uz s vacsim uspechom ) ale aj tu podla mna bude hodne zalezat od ceny.. lebo obecne mi pridu fordy hodne drahe u nas... asi aj preto nevdim nikde ani novu fiestu a ani novy focus zatial nevidim... kym napriklad novy ceed uz krasne vidiet rovnako aj rio... o to viac ma to mrzi ze ford edge sa mi ako jeden z mala fordov skutocne pacil lebo ma take tie americke crty ake u fordu chcem vidiet .. ale ako vravim... snad sa sance miesto neho uchoi novy explorer... len preboha uz len verit ze nebude stat 2 melony... inak to opat bude "necakany" koniec jedneho dalesieho dobreho auta