Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nejprodávanější malé SUV v Česku v nové generaci. Peugeot 2008 přichází i jako elektromobil

Druhá generace u nás nadmíru populárního Peugeotu 2008 přichází na trh se třemi benzinovými, dvěma naftovými a jedním elektrickým motorem.
Zpět na článek
Avatar - peprnik
19. 6. 2019 10:46
Bral bych
Mam 3008, jelikoz se mi predchozi 2008 nelibila. Tuhle bych bral z fleku, skoda, prisla o 6 mesicu pozde. Interier parada (libi se mi i-cokcpit, na maly volant jsem si rychle zvykl), exterier jeste lepsi :'-(
19. 6. 2019 13:24
Re: detaily
To si vypisal zoznam pre teba dolezitych veci, ale aj keby sme sa ich teda drzali, tak VW nielenze nie je nedostihnutelny, ale ani konkurenciu neprevysuje a je uplne porovnatelny. Nieco moze mat o chlp lepsie a nieco zase horsie.
Avatar - KANKUNEN
19. 6. 2019 09:25
Re: Přijde mi to jako...
Pajo, to si toho pažouta urazil, až na ty trojúhelníky vypadá dobře. Všichni víte jak nemám rád ten interiér naruby. A taky nemám rád to neustálé hledání bizarností v PSA, které vydrží pouze jednu generaci. Peugeot dokázal tu bizarnost udržet a i já teď začínám mít pocit, že je to tradiční poznávací prvek Peugeotu.
19. 6. 2019 11:08
Ehm...
Ako zlé auto to byť nemusí, ale ten dizajn, sorry. Hnusné od prvej do poslednej hrany, zvonku aj zvnútra. Na ceste bude strašiť malé deti.
Avatar - CICERO
20. 6. 2019 00:37
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - 3_diamanty
19. 6. 2019 18:12
ved aj stale vyzera fajn
preto ten uspech u nas..... ten najnovsi facelift este sucasnej generacie v style ( vacsich braskov 3008 a 5008 ) spravil uz z prvej povodne docela lazo plazo 2008cky skutocne chlapsky posobiace az skoro SUVecko ( akurat bez 4kolky ) ... ale inak som sa nikdy tu netajil tym ze P2008 mi je vizualne daleko blizsi ako farebne vajce captur alebo nejaky sterilny bezduchy crossland a pod... P2008 ma styl.. skutocny styl aj ducha... ma eleganciu... skutocnu eleganciu nie gyc ani sterilitu... ma vyzerovanie a pekne kvadrovity profil ( ziadne vajce )..... za mna len skoda toho i-cocpitu ( ale ok .. mozno aj kvoli tomu ma taky uspech ) ... ale ja osobne by som radsej klasicku kabinu ale inak uspechu P2008 aj u nas sa vobec nedivim ...

no a tato najnovsia uz kompletne nova druha generacia je este viac zahranatena ako predchodca co maximalne chvalim... posobi aj celkovo este vyvazenejsie a tak nejak viac SUVeckovo https://img2.auto.cz/…ull/5772959_.jpg a snad este viac chlapsky .... cakam tu este vacsi uspech ako u predchodcu... dokonala vizaz :yes:

zaujimave moze byt aj porovnanie s novym DS3 crossback ... ktore si ktovie ci aj v reale obhaji svoju ( predpokladam ze ) vyssiu cenu voci tejto za mna snad este lepsie vyzerajucej 2008cke ...
19. 6. 2019 14:26
Re: detaily
To sú zas múdrosti... VW Touran. Asi najhoršie sedadlá v akých som sedel, tvrdé ploché, u vodiča vysoký plast zboku prekážal v nastupovaní. Stierače ako každé iné, tie z prvovýroby zničíš a kupuješ nové - takže je úplne irelevantné, či má nové auto extra kvalitné stierače alebo bežný priemer. Opierka rúk niekomu chýba, niekomu nie. Aj tá nastaviteľná môže prekážať a byť nepríjemná, napríklad úzka, že tlačí do lakťa. priestor na kolená vodiča - VW zase šedý priemer, ničím sa v tomto nelíši od väčšiny konkurencie. Žiarovky u VW praskajú jedna radosť, menil som raz vľavo raz vpravo aj 5-6 x za rok...
Zaostávaš leda tak ty.
Avatar - peprnik
19. 6. 2019 13:28
Re: detaily
Kvalita svetel u VW ? To bude asi vtip, zarovky jsem menil snad kazdy druhy mesic :no: To fakt uz nikdy vice
Avatar - LuCZiano
19. 6. 2019 11:19
pěkná
Moc se mi líbí, ale bojím se, že cena poletí do kosmu...
19. 6. 2019 09:09
Přijde mi to jako...
...pežotí RAV4 vypraná na 90st.
19. 6. 2019 12:12
Design
Nemozem si pomoct, ale design exterieru mi pride strasne preplacany, az gycovity - a aj tie trojuholniky na dverach su ako skopirovane z Q2... A v interieri niekto zas zabudol Kennyho kapucnu :D
Avatar - KANKUNEN
19. 6. 2019 11:08
Re: Bral bych
A pak musíš čakať na vychýtaně můch z facelifta, asi tak tri roky.
19. 6. 2019 10:45
nevím
Myslím, že nic moc, mám octavku 1,6 benzin/ 78 KW a zdá se mě 60KW dost málo..
Avatar - KANKUNEN
19. 6. 2019 10:16
Re: Přijde mi to jako...
Ano, u Peugeotu to zatím nedělají bruskou. :-)
Avatar - CountachSV
19. 6. 2019 09:58
Hezkej Bobik
Mě se ty jejich introše líběj. Najel jsem teď několik tkm s 308 s panoramou a krátce i 3008 a já se v tom usadím bez problému. Nejsem žádnej obr /179/ a na budíky vidím bez problému. Ono taky každý má jiné potřeby volant vůči sedačce, tam je spíš zakopanej bígl.
Rozhodně ten interiér je líbivější, než Octa/Sup, ale to je asi každej.
Na druhou stranu pežotí navi nic moc a infotainment svojí reakcí vyvolává spavou nemoc.
20. 7. 2019 17:00
Chci znát váš názor
Jaroslav Svoboda
2 hod ·

HLEDÁM TOUTO FORMOU VŠECHNY MAJITELE AUTOMOBILU PEUGOET 2008 1.2 PureTech110 SaS MAN5 i jiné majitele automobilů, popř. ty, kteří se zajímají o motorová vozidla.
Zakoupil jsem nový vůz výše uvedené značky. Po ujetí cca 4000km a ještě před garanční prohlídkou, se zvuk motoru naprosto bez jakéhokoliv předešlého varování nebo náznaku závady změnil a při volnoběhu vydává výrazný klapavý zvuk. Autorizované servisy firmy Peugoet se k tomu postavily vyjádřením svých pracovníků tak, že toto je normální stav a nedá se nijak řešit! Prosím o vaší zkušenost s tímto vozem, popř. váš názor, jak situaci řešit? Snažím se s firmou nějak komunikovat, ale tuším, že na ně nebudu mít sám sílu!
Děkuji předem za projevený názor
20. 6. 2019 08:34
Re: Vnější design moc pěkný, ale .....
Naopak pro mě je exteriér zvláštní, takový žabák, ale interiér je pecka. Miluju ten malý volant a budíky nad ním a to mám ke všemu "tu původní", ještě tak neodvázanou variantu v 308.
Avatar - xxc
20. 6. 2019 07:20
Re: Vnější design moc pěkný, ale .....
V retro style bude urcite na vyber Citroen a Opel.
Avatar - CICERO
20. 6. 2019 00:39
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
19. 6. 2019 19:56
Mám dotaz na místní experty,
nepodařilo se mi to na netu najít: jakou má nová 2008 světlou výšku? Pro mě je to zásadní údaj. 3008 by měla mít 225 mm, což je krásné, víc, než třeba Forester (220 mm). Speciálně jsem zvědavý na electro 2008, většinou se dalvají baterky do podlahy, světlá výška se pak snižuje (nehledě na hmotnost, která napomáhá “propružení”.
Avatar - woody-alien
19. 6. 2019 19:23
Oficiální hymna srazu nových Peugeotů
je snad jasná. ;-)
http://youtu.be/WoGBdWn0KpY
Avatar - 3_diamanty
19. 6. 2019 18:38
Re: detaily
touran aj spolahlivostne bol vzdy taky ten da sa povedat ze "najhorsi" vw... staci si pozriet aj starsie aj novsie statistiky a touran je vzdy na chvoste vsade ... cuduj sa svete mne v malom aute od vw ( uz to bude o tri tydzdne 2,5 roka co ho mam ) zatial nepraskla jedina ziarovka a to jazdim/svietim denne .. sedacky mam tiez fajn.. su snad najlepsie v akych som sedel v malej triede doteraz... a snad aj lepsie ako v bratovom lanceri ( len mu to moc ani nespominam ze mne sa v mojich viac tvarovanejsich a tvrdsich sedi istejsie a lepsie ) ... aj ked do istej miery je to aj individaulne ... lebo mne sa ani vo felde nejak nesedelo spatne ... ale uz ked si zvyknes na lepsie tak jasne.. ten rozdiel potom uz vidis.... a citis... a po opatovnom nasadnuti do "horsieho" sa potom az clovek chyta za hlavu .. jak to vtedy s tym danym autom mohol vydrzat .... ale nie vazne... ono je vsetko aj dost individualne... bratovi dodnes nepraskla jedina ziarovka... jeho auto ma 8 rokov aj dva mesiace a najazdenych 153 tisic km ... pritom pamatam ze este v starom pole z 90 rokov som menil asi dvakrat ziarovku za dva roky ( co som mal po svokrovi r 96... bolo to v r 2009 ) .... otec ma pritom generacne take iste polo po tete ( 20 rocne r 99) ... a zatial stale nic.... ziarovky drzia .... neviem kedy naposledy nejaka v nom chcipla a bola menena ale uz ho ma nejake 2 roky ( odkedy odisla felda z domu a ma miesto nej to polo ) a doteraz co tie dva roky s nim jazdi mu ziarovky drzia ... ono vobec na 20 rokov to auto je stale moc fajn... a ja s nim napriklad radsej jazdim ako s tym mojim daleko novsim... je daleko komunikativnejsie zabavnejsie ... skoro az ako taka motokara vzhladom k tym novym sterilnejsim vozom ktore dnes uz mame .. v ktorych je uz docela aj nuda jazdit.. len sa v nich proste uz len vozime
Avatar - Ozzman
19. 6. 2019 16:25
Re: Hezkej Bobik
Jezdil jsem teď v 508 a interiér byl super , i umístění budíků mi vlastně nevadilo, ale ten maličký nízko polozeny volant mi kazil dojem z jinak velmi dobrého a krásného auta
Avatar - Cuba66
19. 6. 2019 13:26
Re: detaily
Stěrače, světla souhlas.
Bederní opěrku vítám, ale obejdu se bez ní (dá se i za 50 USD dodělat - elektrická, dofukovací, jen to chce čalouníka a sundat potah).
Prostor na kolena - měřím 187cm a v poslední době se mi nestalo, že bych ho někde neměl (Pulsar, Astra J + K, Ford Tourneo, Crossland X).
Opěrka ruky nemusí být nastavitelná a průvlak na lyže? To je blbost, většina lidí co ho má, tak ho stejně neumí používat a lyže tam jen tak bez obalu a upevnění nahází. Stačí pak víc zabrzdit a lyže ti v lepším případě projedou až k rádiu, v horším tě zabijou..
Avatar - xxc
19. 6. 2019 11:42
Re: Bral bych
Potom uz bude novy model :-) Nieco na tom bude, ze auta zo zaciatku produkcie sa nemaju kupovat, aspon u niektorych automobiliek. Inak auto vyzera celkom dobre, mne sa paci.
19. 6. 2019 09:50
Re: Přijde mi to jako...
OK, tak nemá hranaté výřezy na kola ;-)
19. 6. 2019 21:01
Vnější design moc pěkný, ale .....
Zvenčí dávám jasný palec nahoru, ale dokud Peugeot nebude dělat normální přístrojové desky a volanty, jsou jeho auta pro mne bohužel nekoupitelná... :-( :no:
Avatar - xxc
19. 6. 2019 11:00
Re: Bral bych
To nie je len 6 mesiacov, ved este kym pride do predaja, potom kym vychytaju novu platformu, urcite by som pockal na facelift.
19. 6. 2019 09:29
PED 2020
Těším se na další PED.Vypadá to,že tam bude nová 208,2008 a 3008 hybrid-ten mám potvrzený.
19. 6. 2019 13:00
detaily
Robia auto.

Dolezite veci:

Kvalita stieračov
Kvalita svetiel
Prechod na lyže v kufri
Bedrové opierky na sedadlách
Výškovo a dĺžkovo nastaviteľná opeirka rúk
Priestor na kolena pre vodiča.


V týchto veciach je stale VW nedostihnuteľný.

Korejci sa uz blížia - a ostatní, vrátane pezotu dost zaostávajú.