Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Autem do Itálie 2019: Kudy jet? Kde výhodně natankovat? A jakým termínům se vyhnout?

Itálie patří mezi nejoblíbenější destinace Čechů, kteří k tamějším přímořským letoviskům jako Bibione navíc často vyrážejí automobilem. Máme několik tipů, jak cestu autem do Itálie zvládnout.
Zpět na článek
Avatar - sybokcz
11. 7. 2019 15:40
Jedeme do Itálie
Takže co jsme se vlastně dověděli.
Kudy jet?
V itálii existuje jen Bibione a přilehlé pláže a i tam jen jedna cesta, alternativy neposkytnuty, stejně jako případná nezmíněna praktická nemožnost se vyhnout mýtnici na A10, kterou Rakušáci hrozí těm co se o to pokouší (ono teda řešit 300 při ceně cesty a dovolené, ale budiž...)
Kde výhodně natankovat?
Informace nulové, napsat, že je lepší brát v Rakousku, je na úrovni vezměte si s sebou plavky. Aspoň třeba sjeďte na Villach, minimální zajížďka a cena 1,22E. Na dálnici totiž stojí stejně jako v té Itálii přes 1,5E.
A jakým termínům se vyhnout?
Tak aspoň něco, děkujeme. Stejně jako za info o rozestavěné dálnice, dá se tam zakufrovat na hodně dlouho a opravovaný úsek je fakt dlouhý.

Větší informační hodnotu má můj rozepsaný FB příspěvek, který píšu už 3 neděle od návratu z cesty.
Celkem to šlo, dvě hodiny z Prahy na hranice, u nás cca 50 km dálnice tedy 25%. Přes Rakousko cca 375 dálnic a 97% cesty (chybí 14 km na české hranice). I se spomaleními naprost klidná cesta. Jen kolem A10 mýtnice se to štosovalo.
Plnou jsem bral právě ve Villachu, cenově kolem 31,5 za litr, takže v pohodě a vystačilo na cestu do Caorle a zpět do Villachu, kde jsem na zpáteční cestě zas bral plnou.
Trochu zpomalení a cukání bylo právě na opravované dálnici na Benátky, ale zpoždění cca 30 minut, i známí co jeli za námi nabrali "jen" hoďku.

A abych nebyl úplně off topic, 3.0 H6, 10,2 litru/100 km a jel super :).
Avatar - rokyta.p
11. 7. 2019 18:59
Re: Jedeme do Itálie
Otázka je, co chcete v Itálii dělat. Třeba ono Stelvio a Lago di Garda mají taky něco do sebe.
Avatar - Zetti
11. 7. 2019 17:44
Re: Jedeme do Italie? Kudy,K****,na Nudy?
tak vono to na me prasklo, co se da delat, tak ja si najdu praci
11. 7. 2019 17:28
Re: Jedeme do Itálie
dobrý príspevok, je fakt, že na diaľnici majú v I aj A ceny cez dovolenky premrštené, na worthersee pred Villachom aj 1,6 evry, fakt sa oplatí zliezť na Villach a narvať plnú, dobrý tip. Komu sa nechce trepať ďaleko alebo na sardinkové bibione, môže zapichnúť už v Grado, je to najbližšie a má to celkom pekné čaro malého talianskeho historického mestečka s menšími plážami.
Avatar - Zetti
11. 7. 2019 15:46
Re: Jedeme do Italie? Kudy,K****,na Nudy?
To mas blby. Kdyz nechci, tak mi pulka na nasem sausforku nenajde. Nekdy ani kdyz chci.
Mimochodem, mame prvni AQP jahodu, v galerii je obrazek. Chutove dokonala
Avatar - CICERO
11. 7. 2019 13:09
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
7. 8. 2020 20:44
Itálie
Takové tipy se podle mě určitě hodí. Právě do Itálie bychom se letos chtěli jet podívat také. Hlavně z toho důvodu, že letos se tam dá zařídit docela levná dovolená. Nedávno jsem si například zkoušel hledat "apartmány Itálie" a koukal jsem, že přes https://cz.italicarentals.com/ se dají sehnat prakticky za pusu.
Avatar - sybokcz
12. 7. 2019 11:16
Re: Jedeme do Itálie
Podívám se, díky za tip.
Avatar - sybokcz
12. 7. 2019 11:13
Re: Jedeme do Itálie
Garda je super, určitě se chci jednou vrátit, ale letos jsme chtěli k moři a pro děti je to pobřeží dobrý a my to přežili a to jde :).
12. 7. 2019 11:11
Re: Jedeme do Italie? Kudy,K****,na Nudy?
Per tornare a casa, io non prendo la stessa strada.
12. 7. 2019 07:32
Zdá sa mi to...
...alebo fakt niekedy píšu jak Tatari?
"Itálie patří nejoblíbenější destinace Čechů..."
Avatar - JohnST
12. 7. 2019 00:31
Re: Jedeme do Itálie
Do Bibione by som sa netrepal. Odporucam Grado. Vyborne miesto je 4km od Grada kemp Villagio Europa. Kto ma deti oceni. Pekna plaz, vyborne moznosti ubytovania v domcekoch, pizzeria a obchod v objekte. Pre deti bazeny tobogany.Poziciavanie vodnych bicyklov aj klasickych. Nedaleko je mesto Grado s bohatou historiou a vela obchdmi s roznym tovarom. Pekny vylet. Da sa ist aj na bicykloch cyklotrase je.:-!
12. 7. 2019 00:23
Alternativní paliva
A co takhle napsat o CNG a LPG ? LPG je v Itálii hit a mají ho všude.
Aplikace Apple - Landirenzo (maximální pokrytí Itálie včetně cen a otevírací doby).
Avatar - CICERO
11. 7. 2019 19:55
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - CICERO
11. 7. 2019 16:38
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.