Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Šeroslepost za volantem aneb Víte, že nic nevidíte? Špatný zrak je „nevinný“ zabiják

Za snížené viditelnosti na tuzemských silnicích přijde o život každoročně kolem sta osob. Jednu z příčin představuje šeroslepost za volantem. Komu nejvíc hrozí? A jak jí čelit?
Zpět na článek
10. 11. 2022 20:21
zrak
No, ona podle mě spousta řidičů obecně svůj zrak hodně podceňuje. Nebo si spíše nechtějí přiznat, že s ním mají problém. Já jsem začal mít se zrakem problémy začátkem tohoto roku. Vzhledem k tomu, že toho hodně najezdím, tak to pro mě byl celkem problém. Nakonec to skončilo tak, že jsem si z https://www.hotovebryle.cz/ koupil brýle, které teď na řízení nosím a s nimi se mi řídí mnohem lépe.
Avatar - lordlord
19. 10. 2019 16:39
gfhf
šeroslepostí trpěl i Harmon Rabb junior z Jagu
Avatar - eLzyx
19. 10. 2019 15:36
slepý nebo unavený?
by mě zajímalo, co mám za "vadu" já, když v podvečerním šeru "nevidím", resp. špatně odhaduji vzdálenosti, rychlost atp. Ale když jedu ve tmě, tak vidím naprosto perfektně, až se spolujezdci občas diví, jak je možné, že jsem viděl to či tohle. Raní šero mi také nevadí.
Každopádně šeru se snažím za volantem co nejvíce vyhýbat. Raději někde zastavím a počkám na tmu, případně vyrazím později.