Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Evropské auto roku 2020: V nominacích se objevila Scala, Kamiq i nový Golf

Pořadatelé ankety Evropské auto roku 2020 zveřejnili seznam 35 nominovaných modelů.
Zpět na článek
22. 10. 2019 11:04
Re: golf
No taky jsem koukal - ale ono bude do konce roku ofiko, čili je to OK.
Jsou tajemnější věci...auta který nikdo neviděl jezděj časy, který nikdo nezná...a tak :D
Avatar - Emel
23. 10. 2019 08:33
Re: Osobně
Tak aspoň že máš odpovídající přezdívku :-)
22. 10. 2019 13:03
Re: Jak by řekl Jack Sparrow
JJ, tahle generace Corolly mi přijde velmi silná.
Avatar - Emel
22. 10. 2019 12:51
Re: Jak by řekl Jack Sparrow
Corolla bych osobně nebyl proti, ten 2l hybrid vypadá zajímavě. Nebo Mazda 3 s jejím SkyX.

Jak píšu nahoře... moc tomu nevěřím, z věcných i rasových důvodů... ale osobně bych byl s oběma ok.
Avatar - woody-alien
22. 10. 2019 12:27
Jak by řekl Jack Sparrow
...ani se mi nechce věřit, že to říkám....ale za mezigenerační posun a výrazné vylepšení auta (včetně vzhledu) bych to letos přál Corolle.

Z mé oblíbené třídy supermini nejspíš Clio, byť ten zmiňovaný posun mluví spíš ve prospěch dvojice 208/Corsa. Za mě 208 i-cockpit prostě špatně a Corsa možná bude při hlasování trpět cejchem jen jinak oblečeného "příbuzného" z rodiny Peugeotů.
Avatar - Ozzman
22. 10. 2019 11:59
Re: For fostek
Clio nebo Corolla ... Clio je fakt dobre auto, jedno z nejprodávanějších v Evropě dlouhodobě, Corolla udělala velký krok oproti minulé generaci....Ford tam žádnej normální není, takže letos fandit nebudu :D
22. 10. 2019 11:07
Za mě...asi Taycan?
Tributo nwm, není marný podle dat a je pěkný.
911 je už takový otřepaný, na auto roku asi ne.
Zbytek...každodenní šeď.
Dal bych to Jesku! :D
Avatar - kari.laz
22. 10. 2019 12:55
Re: 911
Budu doufat, že rozhodovat budou milovníci aut a ne ekopošuci.
Avatar - Hammunasakra
22. 10. 2019 09:57
Re: For fostek
Nejsem fanda ale vítězství = elektrickýho SUV https://fdrive.cz/…se-v-zeneve-3436 by mě až tak neurazilo. U některejch aut skoro jo :-!

Asi je to jen dočasná anomálie, ale SUV přes trvale rostoucí nabídku modelů zaznamenaly maličkej propad prodejů = což se mi líbí už je na čase aby se ten docela dramatickej růst prodejů skoro ve všem nejhoršího typu karoserie = zpomalil rsp. zastavil
22. 10. 2019 12:01
Re: COTY
Tobě vypadla, dalším se rozpadla.
:-!
Avatar - 3_diamanty
22. 10. 2019 15:40
Re: COTY
kedysi vyhrala aj micra alebo yaris... ale je fakt ze tymto japonskym vozom tuto anketu z nejakeho dovodu moc casto vyhravat fakt nedavaju :D .. a korejci tusim nevyhrali europske auto roku este vobec... aj ked raz urcite aj ich nechaju v eu vyhrat... dam krk .. aspon jediny raz :-[]
Avatar - 3_diamanty
22. 10. 2019 15:09
Re: Jak by řekl Jack Sparrow
tiez neverim ze to daju corolle ( hoc sa mi moc paci ) ... ale ani foresteru a vlastne ziadnemu japoncovi....

je fakt ze daleko vacsie sance tu vidim pre clio alebo captur... ale tentokrat ak mam byt uprimny kludne by som to dal takej pume ... je prekvapivo zaujimavo spravena aj po praktickej aj dizajnovej stranke... a zaroven aj vcelku revolucny face ma .... tie svetla su pecka ... ked zvazime ze je to vlastne auto v triede capturu ( kde su aj slusne predaje a tieto vozy su dnes v kurze ) tak verim ze nie je tiez bez sance :yes:
Avatar - 3_diamanty
22. 10. 2019 14:48
clio puma captur
renault to ma naslapnute fajn... ale pumu tiez nepodcenujem... vyzera hodne prakticky aj tym svojim megakufrom a aj na pomery fordu tiez docela "revolucny" kusok a to nielen dizajnovo ... osobne by som to doprial pume a to nie je vtip.... ale obavam sa ze clio a captur budu predsa len v prevahe a uchmatne to jeden z nich ... uvidime ;-)

puma drz sa :yes:
Avatar - Emel
22. 10. 2019 13:13
Re: Jak by řekl Jack Sparrow
Trošku "plakátově" (tj. nejel jsem s tím, vlastně jsem jel jen s F360) tíhnu k 458 Speciale - bez turba a bez těch bočních nasávacích otvorů. Vím že turbo pojede líp, ale skoro mi to v téhle sféře výkonů už přijde jedno.
Avatar - pradeda777
22. 10. 2019 12:51
X6...
.....konečně se dostal do výběru i pořádný kus auta.... :-! Doposavad tam byly jen samí rtpajzlíci..... ;-)
22. 10. 2019 12:42
Re: Jak by řekl Jack Sparrow
Pořád se taky nemůžu rozhodnout jestli má mít titul F8 Tributo nebo P911. ;-)
22. 10. 2019 11:00
Re: Fostek strikes back!
Proboha už dej pokoj.
Z4ka na auto roku nemá, i když je tam dvakrát.
Nakrm se.
http://www.autoforum.cz/…skutecnosti-zac/
:-!
Avatar - Mikesus
22. 10. 2019 10:22
Re: For fostek
Snad bude mít lepší interiér než předchůdce. To bylo fakt tragické.
Avatar - Mikesus
22. 10. 2019 09:47
Re: For fostek
Clio bylo super.
Možná třeba ještě corsa/p208.
Ale předpokládám, že vyhraje nějaké suv či elektrika.
Avatar - Hammunasakra
22. 10. 2019 09:42
For fostek
Samozřejmě Supra :yes: :D

Ale ta je moc mimo běžnej proud = takže co Clio?
Avatar - Beefcake
23. 10. 2019 09:34
Re: Osobně
Pan Zeman, ako bolo v nemocnici ? :)
Avatar - pradeda777
22. 10. 2019 23:37
Re: X6...
To je fakt. Ale X6 byla roky zatracovaná jednak kvůli velikosti a také kvůli stylingu. A ejhle....řada aut ji dorostla....objevila se další SUV kupátka a najednou je X6 košer...proto můj komentář... ;-)
Avatar - Beefcake
22. 10. 2019 22:17
Re: Mate to marne :)
A rozlucka s generaciou v paradnom videu.
https://www.youtube.com/watch?…
Odporucam pozriet, Rasto perlil :)
22. 10. 2019 15:26
Re: Jak by řekl Jack Sparrow
Ja by som to tiez dal mazde alebo toyote. Skoda ze mazda nema taky motor ako ta toyota(silnejsi hybrid). To by bola dobra kombinacia si myslim. Ale to Ferrari tiez nieje zle ;-)
22. 10. 2019 13:02
Re: Jak by řekl Jack Sparrow
Ano, nové střední Ferko je vždy dynamicky na úrovni Speciale, Stradale předchozí verze.
Avatar - Emel
22. 10. 2019 12:53
Re: Jak by řekl Jack Sparrow
Jo, to je dilema. No, když už... tak Tributo, to je přece jen větší pecka.
Avatar - Emel
22. 10. 2019 12:43
Re: 911
Není to úplně pravda, loni měla Alpine A110 stejně bodů, jako vítězný Jaguar... fajn, nevyhrála, ale zase to není tak, že by podobné auto bylo ze hry. A už jsem dneska zmiňoval, že Toyobaru i MX-5 skončily na bedně.
Avatar - Hammunasakra
22. 10. 2019 12:02
Re: Fostek strikes back!
Ne NEKECEJ fakt? A to je v jakym čísle Strážní věže = já v tomhle fakt přehled nemám :-!

V čem vidíš podobnost = výroba na stejný lince protože stejnej základ = a tou BOMBOU co ví jen čtenář Strážní věže = nic proti gustu ale na to bych tě netipoval ;-)
22. 10. 2019 12:01
Re: Teraz
Právě proto to nedostane ani jedno. Aby nebyla křivda. :D
22. 10. 2019 11:59
Re: Za mě...asi Taycan?
Přesně i proto. Je tam i ta inovace.
Avatar - Emel
22. 10. 2019 10:51
Re: COTY
Je to tak. Jen pro úplnost - něco tu bylo, kdysi vyhrála Micra a Yaris... a pak tu byla nějaká druhá místa, dokonce GT-86 a MX-5 (nebo ta byla možná třetí, teď nevím). Kia loni dost zabodovala se Ceedem (247b, vyhrál Jaguar s 250 a druhá A110 taky 250).

Škoda by teoreticky mohla zabodovat za rok s Octavií. Kamiq... no, mně to auto moc sympatické není, ale na druhou stranu musím přiznat, že funguje fakt hezky. Před pár lety možná, ale skoro bych řekl, že hvězda SUV už letos nebude tak vysoko. A Scala je lowcost, tam je šance 0.

Zajímavý že zatím nezazněla Tesla 3...
22. 10. 2019 10:45
golf
Tajemny model je v ucasti take, tak to je super. Nikdo to jeste poradne nevidel, ale tak je to golf. To je soutez designu, motoru, skic, prodeje, novinaru, celeho auta a jeho vlastnosti nebo ceho?
Avatar - Verny_2013
22. 10. 2019 14:43
největší mezigenerační posun
ze všech navržených aut ovšem udělalo to Korando. To by byla pr_el kdyby to vyhrál ten Ssangyong. Držím mu palce.
22. 10. 2019 11:44
Teraz
neviem ci by som dal kamiqu alebo scale. Obe auta su vynimocne a maju nato vyhrat :D
Avatar - Emel
23. 10. 2019 18:57
Re: Mate to marne :)
Já mluvím samozřejmě o českých cenách. Základní MY2019 Forester je 810 ceník a ano, má halogeny. O to ale ani tolik nejde, já osobně mám spíš problém s tou dynamikou... kdyby to auto stálo 600 tak budiž, ale za 800 prostě čekám víc.

Eyesight je možná i v základu (u Imprezy byla), to teď nevím... jenže to je právě ta výbava, o kterou já úplně nestojím.

Jinak šance Foresteru na vítězství jsou zanedbatelný.
Avatar - Beefcake
23. 10. 2019 12:21
Re: Mate to marne :)
Marna snaha ostatnych, lebo japonsky vitaz je jasny.
Inak neviem preco je udajne Forester predrazeny, to je nezmysel.
800 za auto s halogenmi ? Halogeny mala len ta socka edition a ta zacinala inde. Za spominanu cenu vzdy bol slusne vybaveny, minimalne so strednou vybavou.
Teraz je dokonca akciova cena na posledny nehybridny model s velmi slusnou vybavou, Eyesightom,volitelnou farbou a stresnym oknom za 29900.
Dnes sa uz u nas ani neda kupit bez LEDiek a hybrid ine ako Full-LED mat nebude.
Inak sa mi zda, ze u vas su tie oficialne ceny o kusok horsie.
https://www.subaruslovakia.sk/e-boxer.html
https://www.subaruslovakia.sk/…_vybava_2019.pdf
Avatar - Emel
23. 10. 2019 10:29
Re: Mate to marne :)
Proč to máme marné? :-)
eBoxer vypadá zajímavě. Totiž... jak se mi Forester jako model docela líbí, tak to pro mě zatím zabíjela kombinace vysoké ceny a sotva dostatečné dynamiky. Laicky řečeno - dát 800 za auto s halogenama a stovkou za 12s, to není můj styl.
CVT už tam je tak jako tak, atmosféra taky, tak přihodit baterku a zlepšit dynamiku i spotřebu zní jako dobrej nápad. Levný auto to stejně není.
BTW, viděl jsem nový Levorg, snad 1.8T - to vypadá zajímavě. Trošku ve stylu Ma6...
Avatar - 3_diamanty
22. 10. 2019 22:25
Re: Mate to marne :)
prave to kukam.. :yes:

coskoro by uz mal testovat aj nove L200 ako sa vyjadril nedavno ze ho to auto caka... tak uz sa neviem dockat .. lebo podobne ako subaru aj L200 ma rasto moc rad :yes:

https://www.youtube.com/watch?… .. za mna eclipse :yes:
Avatar - 3_diamanty
22. 10. 2019 21:46
Re: Mate to marne :)
ja to zase o rok vidim na novy outlander.... uz teraz mu drzim palce :-[]
Avatar - 3_diamanty
22. 10. 2019 21:44
Re: X6...
ono ked si pozries aj predosle roky tak v takomto sirsom vybere mas vzdy aj par "poradnych" aut... ( nie len teraz )... len tie uz vo vysledku nikdy nic nevyhraju ;-) takze to mas tak... su tu skor len do poctu
Avatar - Beefcake
22. 10. 2019 21:34
Re: Fostek strikes back!
Pocuj Forestek, zase si bumbal ? :)
Avatar - Alf1k
22. 10. 2019 14:08
Re: Fostek strikes back!
Viděl jsem srovnávačku jen u Rasťika na youtube a o žádném debaklu tam nemohla být řeč :D každopádně tam sám říká, že na youtube scéně většinou vyhrává Supra a hrozně to nechápe :D
Avatar - Emel
22. 10. 2019 12:26
Re: COTY
Jako že vyhraje to auto, které mezigeneračně nejmíň zešvihlí? :-)

Budiž... samozřejmě pokud bude Clio nejlépe sladěné, tak ať klidně vyhraje. Takhle od klávesnice mi ale přijde ta Corsa zajímavější... s jejím důrazem na aerodynamiku, s hmotností pod tunu, s elektrickou verzí...
Avatar - Ozzman
22. 10. 2019 12:11
Re: COTY
Nové Clio je super. Až na stísněnější prostor na palubě. Včera jsme ho s Mikesusem jezdili a pro mne nejlepší zástupce B segmentu co jsem jel (Fiestu jsem nejel :D). Je pryč gumové řízení a řazení, které mi vadilo na Meganu... Jen nedoporučuji nechávat nastavení posilovače na komfort při vyšších rychlostech :D Na sport pak auto krásné ztuhne. A jede slušně i s 1.0tce 100k.
Avatar - woody-alien
22. 10. 2019 12:03
Re: COTY
Ad Clio. Jasně, pro tebe je ten posun malý, já to zase vidím jako něco, co mi u Renaultů kdysi chybělo. Neobracet všechno naruby, co funguje nechat, co moc nefunguje - vylepšit. Takže pro mě je tam posun docela znatelný.

A vůbec k těm posunům. Nejde jen o něj, ale taky kterým je směrem. Podobnost mé poznámky s 1-er je čistě náhodná. :-)
Avatar - kari.laz
22. 10. 2019 11:44
911
Přál bych to 911.
Ale většinou se na "superauta" moc nedostává, takže 911, Ferrari, Supra ... mají asi smůlu.
Takže to přeji alespoň takové té volbě "rozumu" P208, popřípadě Corsa, nebo Clio a nebo možná Golfu, nicméně si na něj musíme počkat až do čtvrtka.
Avatar - Hammunasakra
22. 10. 2019 11:19
Re: Fostek strikes back!
Tyhle články pro prosťáčky = fascinující jak zabíraj :D

Přitom KAŽDEJ kdo se jen trochu zajímá VČETNĚ TEBE ví kde jak se to Z4 a Supra vyrábí


No a dost lidí ví i jak MOC sou ty auta ve výsledku rozdílný = Z4 má díky požadavku Toyoty na zlatej poměr rozvoru a rozchodu sice lepší podvozek než i8 = ale jinak https://www.autoforum.cz/…ekanym-debaklem/ Takže 2x to samý tam moc neni = je to rozdíl jak https://cilichili.cz/…na-trochu-krava/ :-!
Avatar - Mikesus
22. 10. 2019 11:01
Re: COTY
Vidíš, TM3 mi úplně vypadla.
I když má své výhody, kvalitou zpracování mne nijak nenadchla, stejně tak design interiéru. Možná proto mi úplně vypadla.
23. 10. 2019 05:05
Osobně
se mi líbí čínská auta, vypadají jako drahá evropská, ale jsou za poloviční cenu a vydrží déle.
Avatar - Emel
22. 10. 2019 10:53
Re: golf
Hlasují novináři, kteří samozřejmě musí mít možnost v rámci soutěže všechna auta projet a osahat.
22. 10. 2019 12:00
Re: 911
Přpletla se ti mezi superauta origami variace na německý auto. Asi překlep.
:-) :-!
22. 10. 2019 11:57
Re: Fostek strikes back!
Jasně. A Ježíš po zmrtvýchvstání žil v Americe.
Co ještě píšou ve Strážní věži?
Je to podobná debata.
:-!
Avatar - Mikesus
22. 10. 2019 10:34
Re: COTY
Japonci v tomhle moc úspěšní nejsou. Jediný byly snad co si pamatuju Prius a Leaf, tedy "revoluční" auta. Proto, i přes velký progress, neočekávám žádnou Toyotu, stejně tak Škoda.
Z "pokrokových" je tu e-tron a taycan, Sky-X v M3, e-soul ( u toho ovšem nevím jak moc oproti předchůdci uzrál ). A pak je tu dvojice corsa/208, u které je možné jak ICE tak EV, obrovský posun oproti minulým generacím. i-cockpit ze statického pozorování v 208 spíš u mne rozpačité, v 508 to bylo zvláštní, ale relativně ok. Osobně si myslím, že v porovnání corsa a 208 bude spíš 208, především kvůli designu. Vidím to tedy hodně podobně.
Avatar - Emel
22. 10. 2019 10:19
COTY
Tohle je docela zvláštní směska. Jsou tam silní hráči tradičních segmentů - Clio, Golf, Corsa, 208. Z nich mi zatím nejzajímavější přijde Corsa - velký posun v designu, možnost EV, nemá debilní budíky jako 208 - to je ale moje soukromá výhrada, obecně má možná 208 větší šance.
Clio nevím, teoreticky asi jo, pro mě je tam ale moc malý posun. Corsu i 208 vnímám jako větší progress.
Jo, pak je tu samozřejmě Golf... tam zatím těžko říct.
Já bych docela držel pěsti Mazdě 3 s jejím SkyX, i když na druhou stranu k ní mám i své výhrady... a přece jen je to evropské auto roku. Líbí se mi třeba i Juke nebo Corolla, ale tam to taky spíš nevidím.
Taycan je asi nejzajímavější EV, na druhou stranu to "drahé elektro" vyhrálo už loni...

No, kdybych měl tipovat, tak Corsa nebo 208... a z nich asi spíš ta 208.