Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: (Ne)přesnost automobilových tachometrů: Jsou přesnější, než byste čekali!

Také jezdíte lehce nad povolené rychlostní limity s útěchou, že tachometr v automobilu přeměřuje a radary mají toleranci? Pak určitě zbystřete! Tachometry moderních aut už totiž ukazují celkem přesně. Někde úplně!
Zpět na článek
Avatar - Beefcake
7. 12. 2019 09:45
.....
Aky paradne senzaciechtivy a sokujuce zahady odhalujuci clanok na vikendove rano. A zase s blbostami v cene.
"Výrobci to ale dělají chytře – počítadlo opravdu nikdy neukazuje víc, než kolik auto jede. Ale ani ne míň…" - takze vlastne meraju uplne presne :'-(
"počítadlo nesmí za žádných okolností ukazovat víc, než kolik auto jede, ani po výměně kol za větší, opotřebení dezénu, při nesprávném tlaku kol nebo změně zatížení. "
versus
"„Musíme dodržovat legislativou stanovené předpisy. Rámcově platí, že indikovaná rychlost nesmí být menší než skutečná,“" - si to niekto po sebe aj precital ???
"s tím už si dnes auta poradí pomocí povinného měření tlaku kol TPMS" - naozaj tlak meraju aj systemy s nepriamym TPMS ? Meranie nerovna sa monitoring.
Co sa tyka presnosti stacionanych radarov v obciach, skusenost mam, ze sa 100% zhoduju s GPS. Nikdy, ked som si to porovnaval, to nebolo inak.
"vyměníte palubní štít za jiný ze sportovního modelu. Ty totiž často bývají přesnější" - WTF ? vazne "stit" zasahuje do zobrazovanych hodnot ? Ja by som povedal, ze uz davno robi to, co mu povie RJ. Asi sa tu nebavime o 30rocnych autach. Autor si asi dal do 105 stit z "rapidecky".
"Někdy je ale potřeba do telefonu dodatečně doinstalovat aplikaci pro zobrazení funkce." - to je v akom jazyku ?
Meranie cez GPS je presne len ak je k dispozicii fixacia na dostatocny pocet druzic (vacsinou je).
Naviac som uplne stastny ze prave Kamiq je etalonom :)
Avatar - Ja Prvni 123
7. 12. 2019 18:08
Psal jsem o tom na jednom ze svých blogů...
Je pravda, že měření rychlosti mají výrobci mnohem víc pod kontrolou... a díky tomu je předsnější - ve smyslu, že mají vyšší "opakovatelnost". Při opakovaném měření stejné rychlosti ukáží podobnější číslo.
Ale taky se naučili to využívat ve svůj prospěch, zvlášť když věci jako morálka nebo odpovědnost se staly komickým anachronismem.
Takže dneska si tak jdete, relativně pohodlně, ve svém superbu... a dmete se pýchou, že jedete 140 km/hod se spotřebou jen 6,5 na sto...
Dokud si nepustíte gps a nezjistíte, že jedete jen 127... a dokud si nezměříte, že na 100 km na počítadle jste ujeli vlastně jen 92 km.
Jo, obojí je v normě... a kdo by řešil, že to není 6,5 při 140, ale ve skutečnosti 7,1 při 127...
7. 12. 2019 11:15
Pneumatiky
Ano, tachometry jsou obecně přesnější. Ale pneumatiky jsou stále pneumatikami.
Výrobci aut do toho vnášejí čurbes divnými kombinacemi rozměrů pneumatik. Například Škoda Yeti dostávala z výroby letní pneumatiky 215/60 R16. Speciálně pro zimní pneumatiky však výrobce povolil i rozměr 205/55 R16. Auto se tím nejen sníží o 3 cm, ale o obvod kola se zmenší o 5 %, takže při 100 km/h rychlosti je rozdíl mezi letním a zimním obutím 5 km/h.
Výrobci pneumatik si také dělají, co chtějí. Pneumatiky stejného formálního rozměru různých výrobců se skutečnou velikostí liší. Dáte je vedle sebe a rozdíl jde vidět na první pohled. Při 100 km/h rychlosti může být rozdíl daný rozdílnou skutečnou velikostí až 2 km/h.
7. 12. 2019 08:27
tachometr
stejně to je jen o toleranci. někde 3 jinde 8km . je to o penězích a nenažranosti městských úřadů a ne o bezpečnosti
Avatar - Beefcake
7. 12. 2019 13:17
Re: .....
No ty si magor. To uz je diagnoza, kedze ja som ani naznakom nic take nespomenul. Aspon vidno, ze o ostatnom nemas ani paru a tvoja diagnoza je rovnako ako picerova nezvladatelna. Alebo si si zabudol prepnut profil ?
Avatar - Zetti
7. 12. 2019 09:09
Re: tachometr
Kdyz budes premyslet, nedas jim ani korunu.
Avatar - Zetti
8. 12. 2019 07:02
Re: tachometr
Tak to sem na mysli nemel, ale to je jedno.
Avatar - xxc
7. 12. 2019 18:07
Re: NCAP
Ako ma clovek dodrziavat maximalnu povolenu rychlost, ked vacsinou ani tachometer neukazuje presnu rychlost? :-)
Avatar - Jenik3
7. 12. 2019 09:04
Re: tachometr
To je tak...no skoda slov. Mame vikend a je prijemne teplo.
Avatar - Zetti
9. 12. 2019 06:25
Re: Pneumatiky
To se neda brat dogmaticky, zimni pneumatiky maji jiny vzorek, ktery zvetšuje prumer. Kdyz jsem prezouval na HONDA CR-V na zimni, stejny rozmer zimnich kol v plnem rejdu soupal o podbehy. Mensi pneumatika by byla asi praktictejsi.
8. 12. 2019 17:04
Re: Pneumatiky
Uznávám chybu, ale trochu jinou. Průměr menší o 32 mm, snížení auta o 16 mm. V každém případě obvod kola je menší o těch 5 %, což dělá při cca 100 km/h rozdíl cca 5 km/h na tachometru.
Avatar - Ja Prvni 123
8. 12. 2019 16:24
Re: Psal jsem o tom na jednom ze svých blogů...
Je to výsledek měření... připouštím, že jako fakt jsem bral GPS měření bez kalibrace, nejsem profesionál...
Ale z principu to tak je, bohužel.
Já jsem "fiatovej" a došel jsem ke stejnému závěru pro 500X: 4 roky staré 1,6 e-torq je přesnější, než nová 1,0 FireFly.
Bohužel se prostě všichni přizpůsobují světu - a konají majitele šťastnějšími...
8. 12. 2019 16:13
Re: Psal jsem o tom na jednom ze svých blogů...
Škodylak roomster, pri 145 tacho je rýchlosť podľa gps cca 137 km/. Moc sami nezdá, že by modernejší superb uhýbal ďaleko viac ako hodne zastaralý roomster...
8. 12. 2019 16:11
Re: NCAP
Jednoducho, pokiaľ ideš podľa tachometra, tak na 50tke pôjdeš 50, alebo menej. Ale nikdy nie viac .
8. 12. 2019 15:35
Re: Psal jsem o tom na jednom ze svých blogů...
Já to mám vyzkoušeno a plus minus to sedí. A pravdu plus minus ukazuje ještě otáčkoměr ... a to je vše, čemu lze v moderním autě věřit :-)
Naopak třeba teploměr chladicí kapaliny ani nesleduju, to je fikce.
8. 12. 2019 15:31
Re: Pneumatiky
Pro ty s horším zrakem opakuju rozměry: 215/60 R16 vs. 205/55 R16. Ale fackovat se kvůli tomu nemusíš :-)
Avatar - Ja Prvni 123
7. 12. 2019 21:57
Re: Psal jsem o tom na jednom ze svých blogů...
Tak si to někdy zkus.... já jsem to udělal.
;-)
7. 12. 2019 20:53
Re: Pneumatiky
Dobře ty! :yes:
Yetinou jezdím a všiml jsem si, že na letní sadě 50km/h odpovídá tachometrových 53-54 km/h. Po přezutí na zimaky je to 56-57 km/h. V menu palubního počítače je i nastavitelná korekce pro zimní gumy, ale doteď jsem tomu nějak nevěnoval pozornost. Nevšiml jsem si, že ty kola mají jiné rozměry.
7. 12. 2019 20:43
hyundai
Na hyundai mi tachometer ukazuje presnejšie ako na Octavii 3
7. 12. 2019 20:21
Re: tachometr
Staci mit na tachometru < = povolenou rychlost. Pak je clovek v klidu. :-) Timhle smerem tachometry promerovat nesmi...
7. 12. 2019 19:52
Re: Psal jsem o tom na jednom ze svých blogů...
Počítadla kilometrů mají menší odchylku. Když dodržíte rozměr pneumatik, které má dané auto z výroby, tak na 100 km to bývá plus minus 2 kilometry.
Avatar - Ja Prvni 123
7. 12. 2019 17:45
Re: .....
Sorry jako, co má tohle společnýho s kamíqem?

Je to prostě tak, že ten článek je napsanej blbě. Principielně - i v detail, věcně i češtinářsky...
7. 12. 2019 12:13
Re: Pneumatiky
:yes:
lepší, než ten článek
Avatar - Zetti
8. 12. 2019 16:08
Re: Pneumatiky
pro ty co neumi pocitat sdeluju, ze pokud se zmensi prumer kola o 16 mm, nesnizi se auto o tri centimetry ale o 8 mm
7. 12. 2019 12:17
Re: .....
No jistěěěěěěěěěěěěěěěěěěěěě
No samozřejměěěěěěěěěěěěěěěěěě
Jakpak by mohl být KamiQ etalonem...když mu nelítaj písty proti sobě a má kvalty.
COKOLIV co má kvalty a nemá boxer je trapárna.
Jasnýýýýýýýýýýýýýýýýýýý.
Samozřejmýýýýýýýýýýýýýýýýýýý.
:-!