Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Alfa Romeo Giulia Sportwagon byla jen krůček od debutu. Projekt se stopl na poslední chvíli

I po letech říkáme, že Giulia by kombík potřebovala jako sůl. Přitom bylo období, kdy se s ním počítalo jako s hotovou záležitostí.
Zpět na článek
20. 1. 2020 20:44
Alfa
Nejspíš se šéfové báli, že by se tato Alfa mohla prodávat...
Avatar - KANKUNEN
20. 1. 2020 21:33
Re: Alfa
Šéfové Fiatu jsou placení konkurencí, jiné vysvětlení není.
20. 1. 2020 20:13
Cože? Tak oni ji mají vyvinutou?!!
Pokud Alfa má Giulii Sportwagon připravenou a na poslední chvíli stopli výrobu, tak to už vůbec nemám slov.... A neméně neomluvitelná je absence dvoulitrové benzinové verze s manuální převodovkou! A to si Alfa říká "nejřidičtější značka".... :-( :no: :no: :no: Pak ať se nediví, že mají tak nízké prodeje... :-( :-(
P.S. Grafik odvedl velmi dobrou práci, jen by bylo třeba jemně doladit sloupky D, které by se měly směrem vzhůru jemně zužovat.
20. 1. 2020 19:35
Re: her gott
S kombi vahali aj pri 156, 159 a myslim, ze v Europe by im kombi zdvojnasobilo predaje a poskytlo vyhodu voci lexusu s jagu
20. 1. 2020 22:56
Re: Cože? Tak oni ji mají vyvinutou?!!
Tak tento stupidní trapný pseudoargument tvrdilo Porsche před pár lety taky. A dnes s MT prodává cca 40 % produkce neSUV modelů! :-) Víš jakou obrovskou výhodu by Alfa získala např. před BMW? :-)
21. 1. 2020 23:10
Re: Cože? Tak oni ji mají vyvinutou?!!
No dobře, ale i 25 %podíl manuálu je v dnešní době krásné číslo, ne? A v případě alfistů by jistě bylo ještě vyšší! ;-) :yes: :yes: :yes:
Avatar - twistedTSD
20. 1. 2020 21:43
Re: Cože? Tak oni ji mají vyvinutou?!!
Souhlas. Nabídka děravá jak ementál a diví se, že to nikdo nekupuje.
21. 1. 2020 17:47
Re: Stará písnička
Tak PSA jim ty špatný rozhodnutí brzo sečte :D To, že neposlali na trh combi, je jejich nebetyčná hloupost...
Avatar - Emel
21. 1. 2020 14:07
Re: Cože? Tak oni ji mají vyvinutou?!!
V RWD a benzínu by to s manuálem mohlo být takové puristické auto za dostupnou cenu, něco pro Miga - halogeny, 16" kola a tak :-D . Já už přece jen takový purista nejsem... ale klidně bych oželel automat, adaptivní tempomat, hlídání jízdy v pruzích... i třeba parkovací senzory nebo kameru.
Avatar - twistedTSD
21. 1. 2020 13:28
Re: Cože? Tak oni ji mají vyvinutou?!!
Je to Alfa, ne Mercedes, podle mě by je nabídnutí manuálu k benzínu určitě nezruinovalo.
21. 1. 2020 10:08
Re: Stará písnička
Tú "tragickú spoľahlivosť" skús prosím ťa nejako rozviesť. Ako majiteľ Alfy úprimne neviem, o čom hovoríš. Zo zvyškom plne súhlasím.
21. 1. 2020 10:05
Re: Stará písnička
Giulia má nějaké zásadní problémy se spolehlivostí?
Avatar - Emel
20. 1. 2020 22:35
Re: Cože? Tak oni ji mají vyvinutou?!!
No ale Mercedes je jinak pozicovaná značka. Já souhlasím, byt za cenu sedanu AT kombi MT, tak by mě svrběly prsty.
20. 1. 2020 20:09
Re: měli zrušit hatchback
Giulia hatchback?!! Jak by mohli rušit něco, co Alfa (v tomto případě bohudík) nikdy nevyráběla? Bez urážky, myslím, že by ses měl nechat co nejdříve vyšetřit u psychiatra... :-( :no: (pokud si tedy nemyslel sedan, ale to by byl taky úplný nesmysl, protože sedan je prémiové střední třídy celosvětově povinný základ).
20. 1. 2020 19:16
her gott
Jako mohli to risknout. Vic spadnout dolu by nemuseli. Ja si to sice nepujdu koupit, protoze sem konzerva a nakonec bych zakufroval jinde. Nicmene, kombiky nezatracovat. I italove potrebuji prevezt kolo.
20. 1. 2020 22:19
Re: Cože? Tak oni ji mají vyvinutou?!!
Ten manual je prostě přežitek a většina kupců ho prostě nekupuje. Stačí se podívat na BMW a Mercedes.. Nemusí se to někomu líbit, ale je to tak.
Avatar - 3_diamanty
21. 1. 2020 13:18
velka skoda
lebo kombik by urcite nebol len na paradu ale bol by prave idealny na zdvihnutue predajov giulie ( predsa len sedany v strednej triede su coraz viac predajne out ) .. a potom nech clovek veri alebo nedajboze este aj fandi alfe... aj keby chcel tak to nejde... posledne roky je to u nich jedno nepochopitelne rozhodnutie za druhym :-( ... dokonca mne to pride akoby alfa uz skor dnes robila prave vsetko preto aby z tohto atomobiloveho sveta nejako pomaly nenapadne zmizla :-(
Avatar - speedfred
21. 1. 2020 10:55
Re: Alfa
Tak isto ma to pár krát napadlo keď človek vidí tie rozhodnutia.
Avatar - Emel
20. 1. 2020 23:26
Re: Cože? Tak oni ji mají vyvinutou?!!
Jaguar taky XE kombi nedělá. Bmw jo, to by asi bývalo šlo... Já bych od Alfy čekal nižší cenu než od Bmw.
20. 1. 2020 21:00
No ta vizualizace se mi moc nelíbí....
.... ale i tak bych o takovém kombi hodně uvažoval.... co už.... :'-(
Avatar - honzaHK
21. 1. 2020 09:29
Re: Cože? Tak oni ji mají vyvinutou?!!
Není to pravda.

75 PERCENT: POPULAR PDK
More than three-quarters of all delivered Porsche 718 and 911 models today are equipped with a PDK system. The figure rises to 100 percent for the Panamera and Macan—a manual transmission is no longer offered in these model ranges.

Zbytek článku z roku 2019 zde:
https://christophorus.porsche.com/…-gear-shift.html
20. 1. 2020 22:54
Re: Cože? Tak oni ji mají vyvinutou?!!
A BMW, nebo třeba Jaguar ? Chápu jak to myslíš, ale reálně takových kupců, co sáhne po manuálu je málo.
21. 1. 2020 13:27
Re: Cože? Tak oni ji mají vyvinutou?!!
Souhlasím, že toho kombi je škoda. Ten automat mi tam ale přijde jako rozumná volba. S tou cenou bohužel taky souhlasím. Holt asi nemaji moc prostor "dotovat" ten model, než si zase vybudují důvěru..
21. 1. 2020 12:06
Re: Stará písnička
Taky bych se o té nespolehlivosti rád něco dozvěděl. Můžeš to nějak rozvést ať vím na co si mám dát pozor. Děkuji
20. 1. 2020 23:06
Re: Cože? Tak oni ji mají vyvinutou?!!
Tak ty prodeje u porsche si zitra ověřím, moc se mi to nezdá, každopádně to je značka ještě trochu jinde, nemá v téhle třídě žádný model. Porovnával bych tak nějak porovnatelné. Alfa, Jag, BMW a osobně bych tam dal i Mercedes.
21. 1. 2020 09:59
Stará písnička
S Alfou je to pořád stejný. Zajímavá auta, která mají charisma, ovšem s tragickou spolehlivostí a zabíjená naprosto debilními manažerskými rozhodnutími, jako je například tohle. Myslím, že takto řízená značka si v dnešní době nezaslouží přežít.
20. 1. 2020 19:45
měli zrušit hatchback
kombi by se chytlo, hatchback nemá pode mne smysl a ten měli zrušit..