Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: První jízda s Fordem Puma: Nezvykle praktická stylovka

Při vyslovení názvu Ford Puma si nejspíš většina z nás vzpomene na malé kupé z přelomu století, které kombinovalo stylový vzhled s překvapivě zábavnými jízdními vlastnostmi. Nyní se však Puma vrací v podobě crossoveru, který chce ke stylu a agilitě předchůdce přidat i trochu té praktičnosti a ekologičnosti. A i přes první nedůvěru musíme přiznat, že se mu to celkem daří.
Zpět na článek
28. 1. 2020 13:57
Re: Fuj to je ksicht
Fordu proste dizajn v poslednej dobe nejde, u mna nefunguje ani interier ani exterier. Take okukane, 100 krat videne bez napadu a stylu. Za mna fiesta v st je dizajnovo to najlepsie co mozu ponuknut. A je to skoda, lebo jazdne su to fajn auta. Skusal som mesiac dozadu focus st kombi a jazne velmi podarene
28. 1. 2020 13:47
Re: Fuj to je ksicht
Tak to bude kandidát na najhnusnejšie auto roku!
Avatar - Mikesus
28. 1. 2020 19:25
Re: stylovka
Pořád jsem premyslel co v tom vidím. Ano ropucha, to je ono :D
28. 1. 2020 13:28
Re: stylovka
Pre mna skor povodna Puma splnala predstavu "stylovky". Toto vyzera len ako nafuknuty focus...
Avatar - white label
28. 1. 2020 13:15
stylovka
Otázkou bude/je, jestli zrovna tohle bude (pro většinu lidí) opravdu "stylovka"...
Avatar - twistedTSD
28. 1. 2020 15:55
Re: stylovka
Tivoli ani ASX nevypadá jak ropucha.
28. 1. 2020 15:02
Re: stylovka
Európske ( getbadgirl. com )
28. 1. 2020 21:27
Re: Fuj to je ksicht
Chápu, že design je sujbektivní záležitost, ale přece jen bys měl skočit na oční. Tenhle leklý kapr je děs. Multipla hadr ;-)
Avatar - Verny_2013
28. 1. 2020 18:22
Re: Šelma
Nemyslím že boduje designem, spíš si myslím že hlavně podvozkem. designově se mi zdá že spíš tápe. Ve srovnání třeba s Pegueotem, Toyotou, Kiou. Když se podívám co dělaly tyto značky před 10 lety tak u aktuálních modelů je designově značný posun. Ford mi přijde na první pohled bachratý a nemastný, neslaný. Ale s 1,5 EB souhlasím, i když 3 válec tak projevem výborný motor.
Avatar - Ozzman
28. 1. 2020 16:00
Re: stylovka
Já uznávám SUV od Kompaktu výše, ostatní je pro mne akorát příplatek za horší karoserii :D Ale budiž, ať si každý koupí co chce a to ještě u těch kompaktů je polovina taky k ničemu :D
Avatar - pradeda777
28. 1. 2020 15:24
Mě se líbí...
...dovedl bych si ji představit doma v garáži.....škoda že to "nemá" motor.... ;-\
Avatar - Verny_2013
28. 1. 2020 18:16
Re: Fuj to je ksicht
Nemůžu si pomoct, ale celé auto mi přijde jako zprzněný klon Mazdy CX3.
28. 1. 2020 23:15
Re: Puma se vydařila
Vnější design mě rozhodně nenachl (ta přefouklá příď kaprovitým výrazem je fakt nepěkná), zato interiér se mi velice zamlouvá (a jako třešničku na dortu má pořádnou ručku!). O skvělých jízdních vlastnostech (vč. řízení a řazení) u Fordu nepochybuju, ovšem absence jakéhokoliv čtyřválce je velké mínus ta brutálně přestřelená cena tomu dává doslova K.O. Tak snad Ford brzy zavede pořádné akční slevy! ;-\
28. 1. 2020 21:35
Re: Šelma
Koukám chlapci našli jste se :-[] Vezměte se za ruce a na oční. Jste asi jediní, kterým se líbí... Puma je ukázka nefungujícího designu Fordu alá leklý kapr ;-)
28. 1. 2020 21:17
Re: Šelma
Nejezdis, protoze se stydis za jeho vlastnictvi nebo nejde nastartovat ? :-)
Avatar - Verny_2013
28. 1. 2020 18:18
Re: Puma
Kdysi sjem to chtěl koupit pro dceru. z KA to nemělo zhola nic. Byla to modifikovaná Fiesta. Zajímavý byl ten motor 1,7, jinak nic moc.
Avatar - 3_diamanty
28. 1. 2020 16:31
Re: stylovka
ranger je paradny.... a jeho topka raptor tak to je uz vyslovene ako sen.. a hadam asi aj naj ford co sa mi paci... popravde by som ho radsej aj ako mustang.... je brutalny :yes:
Avatar - Ozzman
28. 1. 2020 16:26
Re: stylovka
No, já ne :D Pro mne je větší stylovka Ford Ranger, než tohle :D
Avatar - Ozzman
28. 1. 2020 15:17
Re: pekne
Neblázni a za ty prachy si radši vezmi doprodejovou Kugu s 1.5tkou, to je alespoň plnohodnotné auto s kufrem bez megaboxu :D
28. 1. 2020 13:59
chyba soudruzi?
Jako příklad v praxi Ford uvedl akceleraci z 20 km/h, kdy by vůz pouze se spalovacím motorem EcoBoost dosáhl za 5 sekund rychlosti cca 36 km/h.

To ako vazne??
Avatar - kaa
28. 1. 2020 16:03
Re: Mě se líbí...
Taky se mi celkem líbí, ale s tříhrnkem bych si auto nikdy nekoupil.
Avatar - 3_diamanty
28. 1. 2020 15:09
pekne
celkom pohladny kusok... predne svetla super.. bocny profil tiez parada... a zadok jak vysity.... toto by mohlo fungovat.. len sa obavam ake ceny to bude mat u nas... kedze dodnes u nas ani novu fiestu nikde nevidim a dizajnom to asi nebude.. ale urcite jej naceneninm :-(
Avatar - speedfred
28. 1. 2020 15:00
Re: Fuj to je ksicht
Tak dnes vo Forde som ju okukoval a nie je to až tak zlé. Bočný profil veľmi fajn.
28. 1. 2020 16:01
Re: Fuj to je ksicht
auto je krásne, najkrajšie v segmente
oproti VW krása
a VW sa predávajú perfektne aj s hnusným designom
lebo VW, to stačí ako argument
Avatar - Ozzman
28. 1. 2020 22:45
Re: Šelma
V neděli jsem ho byl pohladit :D
Avatar - Ozzman
28. 1. 2020 20:11
Re: Šelma
Mondeo je mrtvé... to své už mám měsíc v garáži a už s ním nejezdím... jednou bude sběratelský kus ! :D
Avatar - rohYpnol
28. 1. 2020 19:46
Re: Mě se líbí...
Zrovna teď jsem četl, že třeba 1.0 EB zdaleka není bezproblémový jak se "všeobecně" tlachá... Tradiční problémy moderních motorů se mu nevyhýbají.
28. 1. 2020 17:04
prolit sem to a co ASX?
Sjel sem jen dolu a necetl diskuzi. Zaznelo v ni asx? Jestli jo, tak je svet stale v poradku a virus jeste nedorazil, pokud nezazneli magická tri pismenka, bůh s námi
Avatar - rohYpnol
28. 1. 2020 19:43
Puma se vydařila
Staticky nemám připomínek. Jízdně o Fordu nepochybuji. Takže jasný zlatý metál?

Bohužel tak snadné to není. Konkurence je extrémně vydařená. A hlavně nelze přehlížet cenu a nasazení výbav. A to dává Pumě direkt úder přímo mezi oči. Ale věřím, že tak za 4 až 5 let se Puma dostane na přijatelné ceny. Tak to totiž u českého Fordu bývá zvykem :D ;-)

Každopádně krásná, slušně zpracovaná se slušnými materiály (konečně!!!), prostorná (konečně!!!) a praktická. Jo, teď ještě aby Ford pochopil v ceníku že vyrábí malý crossover a že Puma opravdu není středně velké SUV ;-)
Avatar - miromen
28. 1. 2020 18:54
Re: Šelma
Tak to ja jsem si jisty, že ford designem rozhodně boduje. Dynamika, agresivita a vzhledova přitažlivost mu rozhodně neschazeji což u forda tak nějak očekavam a navic se zbavil tak nepěknych kousku jako např. Ka nebo B-Max. A vubec netušim, kde vidiš bachratost natož nemastnost neslanost. To vyloženě sedi na VW a u něj to souvisi i s tim neposunem. Což nějak nechapu co s tim maji společneho ty ostatni tebou vyjmenovane značky, kde že se měli posunout hm
A když se podivam na tuhle pumu tak te nechyby ani značna originalita, i když nevim jak to přesně napsat, ale prostě u ni vidim takove mirne retro, kdy je tam evidentni navaznost na prvni pumu.
28. 1. 2020 15:59
Re: Fuj to je ksicht
naopak, fordu teraz design ide
veľmi ide, toto je najkrajšie suv, alebo cross na trhu
nádherné auto a to ja SUV nekupujem
Avatar - miromen
28. 1. 2020 14:24
Šelma
Ford designově u poslednich modelu boduje a tahle šelma je toho jasnym ukazem. Ta navic vypada až stylově. K tomu technika z fiesty a akceptovatelne přifouknuti. Dat pod kaputu 1.5EB z ST a jsem nalomeny se o tento kousek vice zajimat.
Jedine co se mi od stolu nelibi, tak tože u digi budiku neni možnost zobrazeni klasiky.
29. 1. 2020 18:56
Re: Puma
No náš místní prodejce má na webu 2 ks a u obou už inzeruje cenové zvýhodnění, 64 tis. u verze Titanium a 67 tis. na ST-Line
29. 1. 2020 06:38
Re: Puma se vydařila
Souhlas, vidím to podobně ;-)
Avatar - Ozzman
28. 1. 2020 22:43
Re: Šelma
Měl jsem minulou, teď mám tu aktuální a na rozdíl od Leona na dálnici neslyším hluk od vzduchu, podvozku, děr..... prostě pohoda, nejlepší cesťák ve své třídě... :) někdy tě svezu...až tedy vyjedu z garáže :D
Avatar - Mikesus
28. 1. 2020 22:42
Re: Šelma
Tak si klikni na profil a koukni na moje.auto
28. 1. 2020 22:31
Re: Šelma
No pokud to Mondeo nemá v poslední generaci, tak se určitě za nic stydět nemusí! :-)
Avatar - Ozzman
28. 1. 2020 22:18
Re: Šelma
To nevim :d Nezkoušel jsem to :D
Avatar - Verny_2013
28. 1. 2020 21:34
Re: Šelma
No tak tady se pánové asi neshodneme. Když to vezmu po modelech tak Fiesta OK, nový Focus tak max. za 2, a zbytek je dost hrůza. Tahle kreace patří v mých očích k tomu slabšímu. Ale když jste nakousli VW tak ty jejich městské Crossy jsou ještě horší, o tom se s vámi přít nebudu.
28. 1. 2020 20:18
Re: Puma
No sám mám Focuse, se zájmem jsem prolezl Corsu, Clio, 208, kategorie aut jako P108, Citigo a podobná "Pizza auta" jde fakt mimo mě. Jindy bych to ze zvědavosti asi zkouknul ale ty davy mě motivovaly spíš projít to nejzajímavější než chodit od auta k autu.
28. 1. 2020 19:59
Re: pekne
Ja muzu rict ze treba v anglii je Fiesta vsude. Chces male auto, koukas prvne na Fiestu a na Corsu, ted docela i Polo (asi proto ze tolik vyrostlo), jinak pokud chces dat vic penez aby to melo smrnc, tak anglican chce Mini, pripadne vyjimecne Audi A1.
28. 1. 2020 19:53
Re: Puma
Ka prvni gen znam, tak jsem se podival a v interieru stare Pumy neni z Ka nic.
Avatar - rohYpnol
28. 1. 2020 19:47
Re: pekne
Fotky v tomto případě jsou úplně nicneříkající. Podobně blbě působil na prvních foto FL Octavie III.

Naživo je Puma opravdu pohledná. :yes:
Avatar - Mikesus
28. 1. 2020 19:43
Re: chyba soudruzi?
Tak to musi byt kvalitni motor tedy. Necist clanek, myslel bych, ze je to vytrzene z kontextu. Takze tento motor zrychli za 5s bez hybridu z 20 na 36 nebo z 20 o 36? Oboje je tedy katastrofa.
Avatar - rohYpnol
28. 1. 2020 19:37
Re: Puma
Je otázka nakolik jsou (nekonkurenceschopné) počáteční ceny ovlivněny politikou importéra...
Avatar - Mikesus
28. 1. 2020 19:36
Re: pekne
To raději něco jiného než permanentku na vlak a ještě k tomu vypadající jako tahle ropucha :-[] :-[]
Avatar - Mikesus
28. 1. 2020 19:27
Re: stylovka
Jo. Ranger je v evropě dobrá stylovka. Taky se mi líbí.
Avatar - lamal
28. 1. 2020 19:26
Re: Šelma
vec nazoru, ovela vacsia skoda je mondea.... mala to byt dalsia mazda6
Avatar - wakantanka
28. 1. 2020 18:11
Re: Puma
Nebudem sa hádať, ale mám za to že to bolo kupé s interiérom z KAcka. Popravde s iným vnútrom som ho ani nevidel.
Avatar - 3_diamanty
28. 1. 2020 17:45
Re: prolit sem to a co ASX?
vsetko je ok... ;-)
Avatar - 3_diamanty
28. 1. 2020 17:39
Re: Puma
bolo tam jedno biele space star.. vid fotky https://automagazin.sk/…utosalon-vieden/ ( posledna foto ) ... ale chapem ze si to mohol minut :-) ... nie je to zrovna nic zaujimave pre vacsinu navstevnikov ktori sami maju vacsie a drahsie auta ;-) ... ale napriklad u vas v cz sa minuly rok space star uz predaval lepsie ako panda alebo P108 a to uz je fakt zaujimave ......

aspon si mal zazitok... lebo uz asi nepotrva dlho a autosalony nadobro skoncia
28. 1. 2020 16:35
Re: Puma
Byl, ale přiznám se, že stánek Mitsubishi jsem tentokrát minul, Space Star je z kategorie aut která mě vůbec nezajímá, ASX po fl a novou L200 jsem jezdil v listopadu na motorvizi, tak mě tentokrát k Mitsu ani nic netáhlo. L200 s polepy RedBullu v nějaké austria edici vypadala dobře ale to bylo tak všechno. Ani jsem moc nefotil https://www.instagram.com/p/B7df6vVhVvQ/ , všude selfíčkáři, kterejm o auta snad ani nešlo, k něčemu se dostat, sednou si, odzkoušet bylo o nervy. Vono taky bylo hnusně, tak asi vyrazilo dost lidí i jen tak aby zabili dopoledne, ale i tak, v sobotu už tam nepojedu. Původně jsem měl jet v pátek, ale pracovní povinnosti nedovolily. Každopádně když vezmu, že mám Prahu a Vídeň cca stejně daleko, tak je lepší vyrazit do Vídně, autoshow v Letňanech mě vyloženě zklamala.
Avatar - 3_diamanty
28. 1. 2020 16:24
Re: Puma
bol si na tej autoshow? myslim ze tam uz bol aj faceliftovany space star https://www.auto.cz/…-interier-132093 na ktory som u nas hodne zvedavy nakolko malickych aut je u nas stale menej 8-s

skoncilo punto, KA+ ... citigo je uz len ako elektro... este tuto "dieru" moze space star pekne vyuzit vo svoj prospech :yes:
Avatar - white label
28. 1. 2020 16:23
Re: stylovka
A bere to tak většina lidí? Myslím jejich kupce i nekupce.
Avatar - 3_diamanty
28. 1. 2020 16:18
Re: stylovka
tak ono tivoli aj ASX su SUVecka s 4kolkou kdezto puma je primarne dvojkolkovy crossover .. obecne crossovery su aj kasnou nizsie ako SUVecka a maju prave take vajickovejsie tvary... kdezto SUV maju uz kusok take hranatejsie vyssie kasne...

podla mna kto chce mestsky cross nepokukuje po vysokom SUVecku a kto zase hlada SUVecko nebude kukat na pumu... takze za mna konkurent pumy je v prvom rade nejaky cross ale urcite nie ani vitara ani ASX ani tivoli ... najblizsie ma podla mna k pume asi arona CX-3 HR-V captur a pod :yes:
28. 1. 2020 16:14
Re: Šelma
Já zjistil, že se mi na tom autě nelíbí právě ST line verze a celolak karoserie, obyčejnější verze na balonových kolech s oplastováním vypadá tak nějak líp. Ale že by to byl vloženě krasavec ...
Avatar - 3_diamanty
28. 1. 2020 16:12
Re: Mě se líbí...
obavam sa ze uz nie su daleko casy kedy aj 3 valec nam este bude dobry ;-\ ... napriklad v miniautach by ma neurazal ani dnes ... ani ako kombinacia s elektromotorom v nejakom malom aute vid.. hybridny novy yaris... ale je fakt ze v nejakej atece by som 3 valce fakt nechcel uz... ani v octavke...
28. 1. 2020 16:11
Re: Puma
Konkurence schopnou cenu to bude mít tak rok po uvedení na trh, u Fordu úplně normální jev. Na fotkách to vydadá divně, naživo je to trochu lepší, vzadu místa nic moc, v kufru taky bída. Já bych raději vyměnil ten box se špuntem za normální hluboký kufr s možností rezervy. Předminulý víkend byla autoshow ve Vídni, kde byla nejen Puma k vidění. Z tria nových crossoverů Captur x Puma x 2008, mi jako nejlepší volba přijde Captur, ale neznám ceny a mám jen statické dojmy. Ford má nejkonzervativnější (a pro mě nejlepší interiér) - tlačítka, klasická ručka,... a asi bude výborně jezdit, 2008 působí nejvzdušněji v interiéru a od oka má největší kufr, ale má icockpit. Captur zachovává aspoň normální ovládání klimatizace, místa podobně jak v 2008, takový ideální kompromis.
Avatar - 3_diamanty
28. 1. 2020 15:52
Re: Puma
tiez sa tu najviac obavam cien.. proste ford to u nas nevie cenovo uchopit tak aby tie ich auta u nas aj davali zmysel ku kupe... co je skoda podla mna lebo auta nema zle... ale za cenu fiesty uz clovek moze mat ceed alebo captur... a za cenu slusneho noveho focusu to uz ani nevravim.. to uz si kupis seriozny terenak .... takze to je tak... ja u nas napriklad nevidim zatial ziadne nove fordy,. ani fiestu ani focus... nic... len starsie focusy starsie fiesty... sem tam mondeo alebo kugu ale inak nic... akoby ford u nas uz uplne skoncil alebo co
Avatar - 3_diamanty
28. 1. 2020 15:43
Re: pekne
hlavne u nas uz male auta kupuje coraz menej ludi.... ludia uz dnes skor crossy a SUVecka... jeden sused nedavno vymenil C3 za C3 aircross a druhy zase corsu za crossland... takze to je tak s tymi malymi autami dnes .. a je fakt ze ani novu ibizu ci nove polo uz moc casto nevidim ale lenn sem tam ... to uz skor aronu stretnem alebo vitary a pod.. ... proste male auta uz u nas zacinaju predajne klesat... ludia uz kupuju coaz viac vacsie auta... ale dava to neraz uz aj logiku.. ked vidim cenu fiesty tak tiez by som uz zobral ceed...
Avatar - jurajos
28. 1. 2020 15:39
Re: Puma
Povodná Puma mala aj interiér z Fiesty, svojho času to malo byť moje prvé auto. ;-)
Avatar - Ozzman
28. 1. 2020 15:37
Re: pekne
No tak Fiesta je Bčkový segment, ten u nás mimo Fabie zas tak oblíbený není, zvláště, když není levný. Na západě jezdí daleko více HB, my jsme národy kombíkářů.
Avatar - 3_diamanty
28. 1. 2020 15:36
Re: pekne
ja viem ze fiesat je trhak v eu... len u nas je kruci hodne draha .. skoda :-(
Avatar - Ozzman
28. 1. 2020 15:32
Re: pekne
Tak zrovna Fiesta Evropsky docela prodává, pořád je v top 10 v Evropě, nesmíš hodnotit prodeje automobilky otpikou malého trhu tvé země :D
Avatar - 3_diamanty
28. 1. 2020 15:30
Re: Mě se líbí...
aj mne sa paci.... a ford tie kosacky umi.. takze sice 3 valec... ale bude to verim fungovat :yes:
Avatar - 3_diamanty
28. 1. 2020 15:29
Re: pekne
nie je to zase az tak male auto... v pohode podla mna ... sikovne mrstne s vyssou svetlostou... len skutocne sa obavam aby to u nas s cenou pumy nepresvihli... lebo u nas aj fiesta vie stat tolko co ceed a potom sa clovek an inemoze cudivat ze predaje fordov u nas su tam kde su... proste kdesi na chvoste tabulky ;-\
Avatar - lamal
28. 1. 2020 14:46
Re: Šelma
v tej modrej vyzera dobre, pri predstaveni to bola hruza, tieto fotky ju predali o poznanie lepsie ... pamatam si diskusiu z prveho clanku :D
28. 1. 2020 14:16
Re: chyba soudruzi?
Vazne! Len musis akcelerovat z 20km/h so zaradenou 5-tkou...
:-)
Avatar - wakantanka
28. 1. 2020 14:03
Puma
Nebudem sa rozpisovať o designe, ktorý bude zase rozdeľovať. Čo tak ale čítam, tak to aj na štandardnom oceľovom podvozku jazdí a tlmí výborne, dostatočne komfortne aj bez adaptívnych tlmičov. Cenový jemnocit zase očividne vo Forde nezvládajú, som osobne zvedavý ako dlho im vydrží tento optimizmus a kedy nabehnú "akciové" ceny.
PS : prvá PUMA mala komplet interiér z Fordu Ka I. generácie, zo súdobej Fiesty mala podvozkové diely, ale to KAčko malo tiež. :) Narozdiel od KAčka a tuším aj Fiesty mala pod kapotou najčastejšie benzínovú 1,7.
Avatar - 3_diamanty
28. 1. 2020 15:34
Re: stylovka
tak po tom 4 tom najnovsom facelifte ( ak dobre ratam :D ) je ASX nadalej nielen prakticke ale zaroven uz konecne aj kusok stylove auto... taky bejby evoque.. len to chce 18tky a peknu farbu.... a pri tomto najnovsom facelifte uz mu aj biela sadne... aj ked najkrajsi je asi ten novy odtien red diamond ( cize taky akoby tmavsi cerveny ) :yes:
28. 1. 2020 21:11
Re: Šelma
auto je to nádherné, presne ako vravíš
to VW je hnusné, aj interier katastrofa
a niekto tu chváli toyotu za design
no určite
aj ked sa toyota značne zlepšila, na Ford sa nechytá ani náhodou
Avatar - Ozzman
28. 1. 2020 15:15
Re: stylovka
Když tak někdo bere třeba Tivoli, nebo ASX, tak proč ne? :D
Avatar - miromen
28. 1. 2020 15:07
Re: Šelma
Tak hruza by mě určitě nenapadla, tohle je za mě prostě vzhledově pecka, takovy bombonek. A to jsem koukal i na zakladni varianty. Dokonce i v barvě, ktera se dava na ledničky tomu nic neubira. Ale to bude i tim, že ja s bilou nemam problem. A jestli se nepletu tak na prvnich fotech byla puma pravě v modre a tušim ještě v červene
Jedine co to kazi a to neni připad jenom tehle pumy, ale v posledni době je to častějši jev tak to jsou kolotočařske disky. Respektive vzory, ktere mě se určitě nelibi. Přitom focus v poho a tušim i nova kuga.
"Lednička" a pravě kolotoče co mam na mysli...
http://www.youtube.com/watch?…