Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Hyundai i20 oficiálně: Sázka na mildhybrid a moderní elektroniku

Nová generace Hyundaie i20 reaguje na poslední trendy. Dostala mildhybridní verzi a bude ji možné pořídit s nejmodernějšími asistenčními systémy.
Zpět na článek
Avatar - JirkaV8
19. 2. 2020 09:59
Re: nejen interiér = fuj
Kdo si koupí Hnůjdaje, na dosmrti kun.da je. Děkuju :-D
19. 2. 2020 12:19
Re: nejen interiér = fuj
Myslím, že po vyhození šíleného Vóši už takto militantní přístup k této značce opravdu není třeba... ;-\
Avatar - rohYpnol
19. 2. 2020 17:43
Dnes
Dnes vypadá překvapivě stejně hnusně jako včera :-)

Ne, prostě styl Hundaie je "nemít styl". Je to jako vzít si dřeváky, roztrhané džíny, sako od bandiho a na hlavu ušanku. Na krk rolničku, tričko hello kitty a do ruky kadidlo...

Ale snad si zvyknu. Stávající i30 na tom byla obdobně. Časem jsem si tak nějak "zvykl"...
Avatar - bystron
19. 2. 2020 12:21
Re: nejen interiér = fuj
Hjunďák je ale jako takhle k šípku :no: Nechce už to ani Vošickej a raději kutí traktory, asi vi proč. :D
Avatar - rohYpnol
19. 2. 2020 17:46
Re: Sice to mohlo dopadnout ještě lépe...
Obávám se, že elektronická ruční brzda v téhle cenové kategorii bude opět jen oyeb v podobě laciného řešení, které prostě nemá životnost (tj. využívá běžné brzdy).
Avatar - Jenik3
19. 2. 2020 16:12
Re: cena
Co je špatného na 13s. Kdy to kdo měří u této kategorie aut? Ta 1.25 se vyrábí už roky a pro mne je zcela odpovidajici tomuto vozu. Za 10let bude stále šlapat.
Avatar - palix
19. 2. 2020 14:36
Re: cena
Pokiaľ človeku nevadí u podobného auta motor 1,0 T - nie je problém si vybrať. Ináč 88 kW a 200 Nm na tak malé auto je dosť.
Avatar - 3_diamanty
19. 2. 2020 10:31
pekne
v tejto tmavsej farbe posobi kusok "nenapadne" ale v nejakej bielej alebo cervenej to bude vizualne asi hodne "napadne" male auto zvlast v kontraste s tymi tmavymi castami na kasni...
Avatar - palix
19. 2. 2020 14:41
Re: cena
Momentálne sú ceny Hyundai veľmi dobre nastavené. Všetky "nové generácie" nižžšej strednej triedy - konkurentov i30 / Ceed sa dostali na hranicu 20 000€ (cena od). Momentálne jedno z najlepších áut v tomto segmente za normálne peniaze je práve i30 / Ceed. O chvíľu príde nová generácia, som zvedavý, či ostane na daných cenách, alebo tiež zdražie. Bežného zákazníka veľmi nezaujímajú technológie, pokiaľ je auto drahšie o 4000€.

V triede malých áut zákazník skúr rieši spotrebu a cenu, ako reakciu na plyn. 1,0 T by mohol byť OK. Pre ľudí, ktorí jazdia viacmenej mesto a okolie bude aj 1,2 v pohode - ak mali predtým napr Fabiu 1,2 HTP...
19. 2. 2020 12:47
Re: nejen interiér = fuj
A ty si toho Hyundaie nemusíš ani kupovat.
Avatar - twistedTSD
19. 2. 2020 12:21
Re: cena
1.0 T-GDi vidím jako jednu z největších slabin H/K.
19. 2. 2020 15:37
Re: cena
i20 ma mozno najlepsi vnutorny priestor v segmente B a 350 l kufor - to auto je velmi zaujimavy kandidat aj ako hlavne auto, nielen okolo komina, a tam som zvedavy ako to bude s motorom.

P.S.
Siel som na swifte 1.0 mildhybride a tam to bolo motoricky super - jedna motor vladal a jednak bud to bol spickovy trojvalec sam o sebe v lahkom aute, alebo ten mildhybrid s vraj docasnymi 50 kW velmi pomohol v nízkych otackach a reakcii na plyn/ovladatelnosti auta. H/K trojvalec je popisovany ako jeden z najhorsich, som zvedavy, co s tym spravi ten mild hybrid:D
Avatar - palix
19. 2. 2020 10:39
cena
Dnes je cena od cca 9 400€. Bude stáť toľko aj nový Hyundai i20, alebo si vezme vzor od konkurencie a bude začínať na minimálne 13 000€. Nové systémy, technológie... To nie je zdarma.
Ináč škice vyzerali krajšie. Realita je vždy o niečo horšia, ako návrhy. V modrej vyzerá nenápadne.
Avatar - 3_diamanty
19. 2. 2020 11:28
Re: cena
suhlas.. ta modra kusok "skryva" krivky ... ale v bielej to bude "sik" :yes:

skoda len tych motorizacii.. asi by som si dnes tu uz nevybral...
Avatar - rohYpnol
19. 2. 2020 17:50
Re: super
Za mě předchozí generace po FL byla asi tím nejlepším... No, moc se jich neprodalo, soused z boleslavi nějak nakopal i20 do zadnice...
Avatar - rohYpnol
19. 2. 2020 17:47
Re: cena
Právě že nebude... Motory Hyundaie zrovna životností nevynikají :-!
Avatar - lamal
20. 2. 2020 09:43
Re: super
sudil som podla tej galerie, stara je krajsia, no predaje nepoznam... neda sa moc cakat, ze sa bude nieco predavat viac ako Skoda v beznych kategoriach na CZ/SK ... octavia, fabia atd..
20. 2. 2020 08:15
Re: I30
O novém motoru 1.5 se déle spekuluje a tyhle konkrétní informace jsem se dočetl na hyundaikoreanblog nebo tak nějak. Takže by to tak mělo být.
Avatar - palix
20. 2. 2020 08:02
Re: Dnes
V poslednom čase, odkedy vyrába Hyundai a Kia "sesterské" modely som si všimol, že sa mi viac páči Kia. Vezmime si napr Hyundai i30 - vôbec to nie je škaredé auto, navyše celkom praktické... ale pár mesiacov po ňom prišla na trh Kia Ceed, ktorá je pre mňa krajšia a hlavne má o málo krajší interiér. Kia ma mňa pôsobí vždy ako podarený facelift Hyundai :). Je to takto už v 3. generácii.

K štýlu Hyundai - na trhu sú aj horšie auta. Veľa zákazníkov skôr zaujíma cena, úžitková hodnota...
Kedysi som sa rozhodoval medzi Hyundai i30 (1,4 TGDI) a Mazdou 3 (2,0 - G120) - po praktickej strane boli všetky "esá" na strane Hyundai - cena, priestor, praktickosť, vyššia výbava za nižšiu cenu (oproti Mazde), svižnejší motor... ale Mazda bola láskou na prvý pohľad (dizajn) a keď sme sa spolu previezli, bolo rozhodnuté - Mazda :). Že má niečo (=Hyundai) silnejší motor, neznamená, že to bude aj lepšie jazdiť ako iné auto (=Mazda). Človek sa nemôže vždy rozhodovať len racionálne :). A od tej doby si užívam každý kilometer :).
Samozrejme s i30 by som bol isto spokojný, ale vždy pri pohľade na Mazdu by som rozhodnutie ľutoval. Naproti tomu vždy keď vidím Mazdu 3 aj cudziu som rád, že som ju kúpil. Pritom taká Mazda je úplne normálne auto ;).
Avatar - palix
20. 2. 2020 07:31
Re: Sice to mohlo dopadnout ještě lépe...
Povedal by som, že ak už tam tá elektronická ručná brzda je, je potrebné ju používať, aby časom nejako nezatuhla... a samozrejme aby sme neoslepovali za zníženej viditeľnosti vodičov stojacích za nami na semafóroch.
Avatar - palix
20. 2. 2020 07:14
Re: cena
Kedysi kolegovia kupovali autá. Jedným z najlepších kandidátov bol vtedy (cca pred 3 rokmi) Suzuki Baleno. To auto malo obrovský vnútorný priestor, priaznivú cenu, zázračne nízku spotrebu... Pre mňa malo pár mínusov - bolo dosť škaredé a pôsobilo lacno. Jeden kolega ho kúpil, druhý si nakoniec vybral i20.
Suzuki Swift je super auto, nedávno ho kúpil iný kolega - malé, na pohľad široké autíčko, ktoré vraj aj dobre jazdí. Kolega ho často berie žene :).

Na aute s 3-vylcom od H/K som nešiel, ale taká 1,4 TGDI v Hyundei i30 ide veľmi pekne. Spotrebou to asi nebude TSI, ale momentálne majú Hyundaie veľmi dobré ceny.
19. 2. 2020 23:10
Re: I30
tak ked uz tak 1.4 MPI alebo 1.6 MPI 88kW, resp. 1.4 TGDI, neviem o tom, ze by Hyundai mal nejaky motor s objemom 1.5...
Avatar - Jenik3
19. 2. 2020 21:12
Re: cena
S tím nemohu úplně souhlasit. Bavíme se o 1.2 atmosféře.
19. 2. 2020 19:21
I30
A I30 bude mít motory 1.5 mpi 81 kw, 1.5 tgdi 110 kw a 1.0 tgdi 88 kw. Dorazí v červnu.
Avatar - rohYpnol
19. 2. 2020 17:51
Re: nejen interiér = fuj
Nebyla to ostuda Vošického. Ale ostuda těch, co byli dlouhodobě spokojeni s jeho prací :-!
19. 2. 2020 12:08
Re: cena
tak za 9400 to urcite nebude, ked nova i10 je s jedna dvojkou za 10000, ale to zdrazenie by malo byt v medziach resp. akcne vybavy cool a podobne, Hyundai sa ako jeden z mala nazi predavat auta pre ludi za ceny pre ludi.

Mna skor trapia motory - jedna dvojka so zrychlenim cez 13 sekund urcite nie a ostava len trojvalec - som zvedavy, ci mi ten mildhybrid nedopomoze zaretusovat jeho slabiny ako turbodieru, reakciu na plyn a spotrebu...
19. 2. 2020 11:51
Re: cena
V základu ta cena bude podobná.
Ale za hybrid, infotainment se hodně připlácí.
19. 2. 2020 12:22
Sice to mohlo dopadnout ještě lépe...
... ale i tak to celkově vypadá docela zajímavě. Za design předku dávám velikou jedničku, zadku dvojku, ale z boku je to jen trojka a ještě s odřenýma ušima. Bohužel vůbec nezvládli boční zadní partie, které proporčně nesedí ke zbytku auta. Ale za mechanickou P brzdu veliká pochvala! :-) :yes:
P.S. Jsem opravdu moc zvědavý na sportovní verzi N! :-)
Avatar - palix
19. 2. 2020 14:48
Re: Sice to mohlo dopadnout ještě lépe...
Mechanická parkovacia brzda je síce super, ale elektrická je silne návyková. Človek to najprv nechce, ale keď je to jeden z mála kompromisov k ináč veľmi dobrému autu, tak to prekúsne. Jediný rozdiel medzi klasickou a elektrickou park. brzdou je, že sa človek nemôže pekne šmýkať na snehu. Koľko ľudí to ale robí? Navyše snehu je stále menej.
Okrem iného sa v elektrickej ručnej nezachytáva prach ako v manžete klasickej ručnej (záleží od tvaru manžety).