Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Britský průzkum: Tohle jsou prý nejméně spolehlivá auta do pěti let stáří

Ve Velké Británii se uskutečnil zajímavý průzkum, který se zaměřil na (ne)spolehlivost automobilů starých maximálně pět let. Zúčastnilo se ho více než 18 tisíc lidí. Výsledkem je i přehled 25 nejméně spolehlivých vozů uvedeného stáří.
Zpět na článek
Avatar - _Karel_
20. 2. 2020 15:30
Nejhorší z nejhorších
Čtyři Range Rovery v nejhorší desítce. :-|
21. 2. 2020 03:48
Re: Pájův etalon kvality na špici
Ale klídek. Psal jsem k vlastnictví Jaguárů, měl jsem 3 nové...ty taky? Vidíš tam něco k motorům V6d a V6 kompresor?
21. 2. 2020 06:53
Re: Poruchovost ?
Statistika je prave o tom, ze je to u určitých automobilu mnohem pravděpodobnější, ze ten kus vyjde právě na tebe:)
Avatar - 3_diamanty
20. 2. 2020 22:37
dookola
tie iste znacky... jak pred 10 rokmi tak aj dnes.. :'-(
Avatar - xxc
20. 2. 2020 21:23
Re: Poruchovost ?
Ano, lebo na linke robia auta nahodne, niekde daju lepsie cidlo a inu spojku a do dalsieho kusu zase inu spojku :-) Skor je to vysledok konstrukcie, servisu a pristupu majitela.
20. 2. 2020 19:01
ju rover
Nic proti ale loni jsem o Evoque nebo Discovery premyslel. Kdyz jsem prijel na inzeraty tak majitele evidentne nic nezanedbali ale presto volne plasty, lacine pusobici, nefunkcni zamky kapoty, rozsvicujici se kontrolky na pristrojovce, atd. Nevim jak spolehlivost motorove, ale jízdně to bylo dobry, podvozek tuzsi a na to ze je to suv tak i dobry v zatackach. Nicmene me odradila kvalita celkove za takove velke penize.
Avatar - rohYpnol
20. 2. 2020 15:32
Prémiové dno
Jinak se to nazvat nedá :-)

Prostě když si koupíte R-R, tak jste tak bohatí, že si tu nespolehlivost můžete dovolit... Jinak ta nespolehlivost už začíná být opravdu legendární. Vědí o ní všichni.

Za mě nechápu. Prémiový výrobce který nedokáže udržet kvalitu a spolehlivost za mě patří na hřbitov.
Avatar - Barrichello
20. 2. 2020 19:29
Pájův etalon kvality na špici
Jak (ne)překvapivé, vede Land/Range Rover. :-)
A za nimi je další překvápko, Fiat s logem Jeepu :-)

Jak říkáme my lingvisté. "Nothing new under the moon" :-)
Avatar - rohYpnol
20. 2. 2020 15:35
Zoe drsný
Tři čtvrtiny aut Zoe strávily v servisu déle než týden?

Myšleno 3/4 z těch, které měly problém, nebo 3/4 těch, co se prodalo?

Docela by mě zajímal původce chyb. Tipuji SW chyby... Proto Tesla udělala auta online, protože si uvědomila, že jinak si se svojí spolehlivostí uřízne ostudu.
Avatar - Barrichello
22. 2. 2020 22:20
Re: Pájův etalon kvality na špici
V6 benzín kompresor je v pohodě, prů*er je POUZE 2,7 a 3,0 V6 sazomet od PSA :-) K tomu nefunkční zámky a u některých modelů i další elektronika :-)
Avatar - Martin911Turbo
21. 2. 2020 10:20
Re: Nejhorší z nejhorších
Vedle firmy máme autosalón Jaguar a Land Rover a servis mají plný a málo servisáků...
Avatar - Martin911Turbo
21. 2. 2020 10:19
Renegade
Plně souhlasím, problém s elektronikou, baterií, čidlama na motoru
Navíc u mě únik chladiva, takže 2x měněny trubky co vedou od kompresoru klimatizace
Přední držáky stabilizátoru uhnili, dostal jsem už facelift, který má domeček proti vlhkosti...
Avatar - _Karel_
21. 2. 2020 08:37
Re: Nejhorší z nejhorších
Mě se RR moc líbí, ale prostě jim nevěřím. Ty statistiky nejsou náhoda a táhne se to s nimi už hodně dlouho. Škoda, určitě to jsou skvělý auta.
Avatar - xxc
21. 2. 2020 05:45
Re: dookola
Filozofia sa len tak nezmeni, niekto si mysli, ze zarobi na bezporuchovych autach a niekto chce zarobit na servise.
21. 2. 2020 03:51
Re: Nejhorší z nejhorších
Pár vlastníků tu je, určitě stojí za to se zeptat co řešili. Já nezaznamenal nic co by se neřešilo u jiných aut. Každopádně kdykoliv budu znovu řešit SUV, LR/RR bude vždy ve hře pro výborné sladění jízdních vlastností, pohodlí a univerzalitu.
Avatar - twistedTSD
20. 2. 2020 23:46
Re: Rendlik
Je paradox, že mi u Itala možná prorezly prahy, rozpadal se podvozek a hlučela spojka, ale elektronika fungovala celkem spolehlivě (až na drobnosti, jako občas nutný restart kvůli servu). S tou helmutskou mám mnohem větší smůlu.
Avatar - xxc
20. 2. 2020 21:21
Re: Rendlik
Elektronika je v pohode, len tycky stabilizatora kazdy meni.
Avatar - xxc
20. 2. 2020 21:19
Re: Nejhorší z nejhorších
nie, vraj to nie je pravda a ludia v nich spokojne jazdia :-D
20. 2. 2020 19:43
Poruchovost ?
Vlastnil jsem 5 novych aut ve firme: 2x toyota, 2x renault, 1x land rover. Avensis 08 - docela velka poruchovost - nova spojka, ruzna cidla, voda ve svetlech, nicmene vse v zaruce, pote prodej kvuli cerpadlu a vse kolem ( D4D). RAV4 08 - ve 40 tis. 3x oprava turba (repase) s vysledkem ze zavadu nelze odstranit. Talisman zatim OK - 3 roky a 50 tis. km. Trafic - 4 roky a 50 tis. km a zatim nic. Land rover je kratce a zatim nic velkyho - zamek kapoty, kaslik, prehrani SW. Celkovy vysledek = statistiky k nicemu, zalezi jaky na vas zrovna pripadne kus !
Avatar - Beefcake
20. 2. 2020 19:18
Rendlik
Rendliky a elektronika. Na tom sme sa bavili uz 15 rokov minimalne :)
Avatar - Jenik3
20. 2. 2020 16:57
Re: Nissany
Nad nissani navigaci jsem zlomil hůl. Naštěstí to na navigaci nejezdí.
Nicméně půjdu se zeptat, zda-li už mají aktuální slovenskou D1 a českou D3.
Avatar - _beta
20. 2. 2020 16:27
Nissany
Nissany mali problémi s batériami, respektíve s kombináciou batérie a inteligentného nabíjania.
Po záručnej výmene za batériu od ného výrobcu v pohode.
Navyše ich navigácia zvaná Nissanconnect tiež nie je výkrik techniky, zažil som nejaké update sw než začala fungovať k mojej spokojnosti.
Avatar - Barrichello
20. 2. 2020 19:30
Re: Rendlik
tak francie a itálie to je etalon elektrniky a hned za nimi sou helmuti, takovej Bosch a Behr Hella, to je taky etalon....

I když pravda, na Fiat Stilo kde po zapnutí blinkrů začal troubit klakson s varovnými blinkry se spínaly mlhovky, na to hned tak něco nemá :-)