Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Elektrický Renault Twingo Z.E. oficiálně: Ve městě nabídne dojezd až 250 km

Renault rozšiřuje svou nabídku elektrických vozidel již o sedmý model, kterým se stává městské mini Twingo Z.E.
Zpět na článek
25. 2. 2020 08:51
Prosím opravit
Prosím opravit slovenské Nové Město na slovinské Novo Mesto. Děkuji.
25. 2. 2020 10:01
Re: Prosím opravit
Tak když váží jen necelých 12 metráků, tak motor asi tolik nežere. Nicméně 250 je hypotetický dojezd. Spíš bych počítal reálně 180-200, ale i to vzhledem k použití takového vozítka stačí.
Avatar - Hammunasakra
25. 2. 2020 09:14
Re: Prosím opravit
Co článek to chyba https://www.auto.cz/…1250-koni-133397 koukám že už je ani po upozornění neopravují

1. Před machi(avelli)m tu tolik chyb nebejvalo
2. Pak po upozornění chybu opravili a poděkovali
3. Potom opravili a ani nepoděkovali
4. a teď sme v teď :D
5. jen nevim kam dál :D
25. 2. 2020 12:36
Re: pěkný
Tak Citigo je to samý akorát od Škodovky. Ovšem s cenovkou trošku připomínající drahotu. Dávat za takový malý autíčko 4 kila no nevím. Proč by tam neměla být klimatizace? Auta bez klimy se snad už ani nevyrábějí ne?
25. 2. 2020 09:59
pěkný
Jako to je smysluplný EV. Městský a příměstský provoz kde dojezd kolem 200 km stačí a kdo má barák a možnost nabíjení přes noc doma, tak proč ne. Otázkou bude cena, ale vzhledem k tomu, že baterie nejsou až tak hmotné, tak by to nemuselo stát majlant.
Avatar - Hammunasakra
25. 2. 2020 13:50
Re: Prosím opravit
Hele vocacové = používám jen stejný oslovení = vy jste FAKT až takhle HLOUPÍ? Vy to nehrajete = tak zopakuju Martin Vaculík a Vojtěch Kotecký ČT po Dieselgate + máte v hlavách FAKT BORDEL
Máte tam TAKOVEJ bordel = že budete tvrdit že ty 2 se narozdíl od vás 2 nevyznaj? :-)
Ryccardo opakovaně tvrdí že Vaculíka nezpochybńuje = tak už ZASE jo? :-O
Řikáš že kecá a si znalostma dost nad nim = když se ti hodí = aneb SI NEPOUČITELNEJ žejo :D

A ty ryccardo jestli si vychodil ZŠ a ne nějakou pomocnou = by si moh zvládnou počítat = a znát rozdíl mezi miliardama a tisícema miliard = bilionama
Zkus třeba 6 miliard litrů nafty x ty 2 koruny zvýhodnění :-!
ZÁVĚR tohohle složitýho výpočtu = viz ten Kotecký a samozřejmě nejen on = stačí číst. Nebo KŘIČET NE TO NENI MOŽNÝ = jako vy dva. Je to holt volba = cesta Středula nebo poslední OVM třeba ta Horská. Já se shoduju pochopitelně s Koteckým Vaculíkem a Horskou = vy 2 se Středulou, tak to UPŘÍMNOU soustrast :*) :D :-!

Fakt NEZNÁLKOVÉ se hledali = kdyby blbost nadnášela.. ;-)
Inženýři Porsche sou vlastně taky paka = když to řiká ryccardo. Zato hoax odmítá že je hoax = i když je rozebraný ŽE to je hoax a v čem přesně se liší od faktu ;-)

Nejhorší že vám ani nejde vynadat že LŽETE = to blábolení totálních nesmyslů je zjevně daný JEN neznalostí a hloupostí

Takže jo jak KAŽDEJ kdo neni IQ Středula a vy 2 se právě teď chováte jako on = tak jak každej neStředula ví = nafta bez multiMILIARD zvýhodnění = nedává v osobních autech smysl. Jak sem tu dával odkazy třeba vedle v Německu se to řeší už i na parlamentní úrovni VŠICHNI VÍ že to tak je. No všichni ne = vy 2 ste vzorovvej příklad že ani po opakování nechápete neumíte si vygooglit = radši BLÁBOLÍTE

Fakt totální kraviny blbosti = prostě středuloviny :D :-!

Hele vy 2 znalci = bez urážení ale fakt vážně = že nemáte ani maturitu? Protože místama to FAKT přeháníte
Avatar - Hammunasakra
25. 2. 2020 13:44
Re: Prosím opravit
Na blbej dotaz blbá odpověď = asi 2 koruny na litr :-!

A fakt se STYĎ že to nevíš = je to veřejně dostupná informace. Neztrapňuj se už :no: :-(
25. 2. 2020 12:20
Re: Prosím opravit
Dotace je úchylárna. To nejde dlouhodobě dělat. Cpát lidem prachy ať si koupí auto. To je komoušskej přístup, kterej akorát pokřivuje trh. Každej normální ekonom nad tím kroutí hlavou. Zoe je za ty prachy neprodejný. Tohle je ale menší auto s menšíma baterkama, takže uvidíme. Každopádně vozítko je to hezký a ano u takových aut má el. pohon smysl.
Avatar - Hammunasakra
25. 2. 2020 09:40
Re: Prosím opravit
No viz já = to bohužel spíš BÝVALO

Stesky že už ani nepoděkují se tu dočteš smutně často = viz odkaz často už ani neopraví

Uvidíme co bude až přijde fáze 5. :-)
25. 2. 2020 09:37
Re: Prosím opravit
Nemám tady žádné špatné zkušenosti. Většinou to opraví a i poděkují (což není potřeba) ....
Avatar - Hammunasakra
25. 2. 2020 13:42
Re: Prosím opravit
Prosim tě NEŽVAŃ už ty kraviny!

Jestli to dodnes nechápeš = je mi líto jak MOC si mimo realitu = zkus si třeba pustit podieselgate diskuzi Vaculíka a Koteckýho na ČT nebo prostě jen chvilku zagooglit. Vim že Středulové maj odpor ke vzdělání ostatně ten BLB fakt bez výjímky všem ekonomum furt dokola opakuje že proti němu ví kulový = ale tohle fakt přeháníš. Tohle by snad dal i ten Středula :D

Jo bohužel fosilní paliva se FAKT dotujou = a vytáhne to na tebe každej ne fanda elektroaut ale každej ekonom https://oenergetice.cz/…-180-mld-e-rocne

Zkus NEBEJT Středula = rozhodně mě neřikej že lžu = zvlášť v takhle triviálních věcech, který si dneska zvládne vygooglit podprůměrně inteligentní žáček druhýho stupně ZŠ

Zvládneš to? ;-\
Avatar - Hammunasakra
25. 2. 2020 11:02
Re: Prosím opravit
No já mluvim o VELIKOSTI dotací rsp. subvencí = desítky miliard za zvýhodňování nafty proti benzínu tu NIKDO NIKDY nekomentoval = zlomečíček kterej tu a tam padne na podporu aut BEZ lokálních emisí = a takovou Prahu kde místo statisíců aut se spalovacim motorem pojede zejtra stejnej počet aut BEZ emisí teda elektrickejch nebo vodíkovejch = to si teda dovedu představit a byl by to SAKRA ROZDÍL

Tak droboučkou podporu toho čistýho vzduchu = tu tady FURT někdo zmiňuje a má s tim problém. S desetiletíma gigantický podpory nafty za mnohanásobky = to nikomu nevadilo :D
Avatar - Hammunasakra
25. 2. 2020 10:29
Re: Prosím opravit
Nech toho s těma dotacema = největší dotace teda zvýhodnění byly a sou na naftu = a to sem si nevšim že by tu někdo někdy řešil
25. 2. 2020 12:33
Re: Prosím opravit
250 je v mestskom cykle. Ako najhorší scenár je tam udávane 110 km. aj to by mojej manželke stačilo na 3 dni.
25. 2. 2020 12:30
Re: Prosím opravit
Zoe je technicky bližšie k Leaf. Toto má polovičnú kapacitu batérii a slabší motor.
25. 2. 2020 15:19
Re: pěkný
Jakej obrat v přístupu? Nebezpečný křápy to jsou furt, ale to že můžeš v případě nehody uhořet podstupuješ i v normálním benzíňáku. Rozdíl je že hybrid a EV neuhasíš. Ano pro auta velikosti Citigo a Fabia je el. mobil v pohodě když ho máš teda kde dobíjet tj. máš rodinej dům. Netvrdím ovšem, že je to něco ekologickýho a příroda z toho má jásat. Dojit Zeměkouli kvůli surovinám kvůli tomu musíš fest a recyklace baterií taky ještě není dořešená. Takže ano 10-15% podíl elektro aut, které budou jezdit po boku spalováků, tam kde je to smysluplné (tj. malá auta) proč ne. Bavím se o horizontu 10-15 let.

BTW Jirka mě nechal povozit v Priusu. Jsem sice zvyklej na výrazně živější auto, ale na normální ježdění to úplně stačí. Motor tichej a jezdí to příjemně a kolem 4 litrů. Jen ta ulítlá cena. To si koupí opravdu jen nadšenec. Stát to 600 tis tak se to prodává asi jako housky na krámě. Škoda, že Toyota nemá nějakej výkonější motor, kterej by s tím v případě potřeby trochu pohnul, ale dovedu si představit, že další generace už bude zase lepší.
Avatar - wakantanka
25. 2. 2020 10:20
Re: Prosím opravit
Dojazd by som u takého mestského poskakovadla až tak neriešil, mňa by zaujímala hlavne cena. Vzhľadom k tomu čo stojí Zoe mám taký blbý pocit, že toto bude stáť plus mínus rovnako a teda na supermini do mesta proste veľa aj po všelijakých dotáciách na jeho kúpu.
Avatar - Hammunasakra
28. 2. 2020 09:17
Re: pěkný
A on to nasadil na všechny toyoty hybrid rsp. eště dávno PŘED tim než si mu to řek tak na mý = to už je nějakej rok co si přečet že Tesla shořela a automaticky mu z toho vyšlo Toyota Lexus hybrid rovná se NEBEZPEČNEJ KŘÁP :-)

A jak víš Toyoty Lexusy hybrid maj bterii pod zadní sedačkou = místo dlouhodobě považovaný za to nejbezpečnější. Téma proč udělali Prius Prime takhle je rozebíraný na zahraničních fórech = což ale asi víš

Mimochodem docela novinka jestli tě to zajímá možná už víš https://www.cnet.com/…-awd-price-msrp/
Avatar - JirkaVejrazka
27. 2. 2020 18:11
Re: pěkný
Nevymyslel si to, napsal jsem mu to ja. Moje auto je ma v kufru.
Avatar - Hammunasakra
27. 2. 2020 16:49
Re: pěkný
Nechci zbytečně urážet padlo jich tu víc než dost a tohle vlastně neni urážky i když pro ryccarda jak ho znám JO ale z dřívějších podobnejch odkazů co sem dával já předpokládám že problém je jazyk
Avatar - JirkaVejrazka
27. 2. 2020 16:46
Re: pěkný
Mrkni se na cas cca 8-12 minut. Nebudu to sumarizovat, nechci to napsat spatne protoze nejsem elektrikar.
Avatar - Hammunasakra
27. 2. 2020 15:12
Re: pěkný
Tobě koukám už asi došlo = že si se ZASE splet a co je manipulátor Staněk zač. Fakt BEZ výjímky vybíráš JEN extrémisty :-|

Což mi připomnělo dalšího z tvých oblíbenců https://www.irozhlas.cz/…ra_2002260722_pj

Tady ne člověk řikající závěr ZA akademii věd jak sis myslel, ale ty závěry POPÍRAJÍCÍ takže PŘESNEJ OPAK než si napsal. Aspoň TO ti došlo?

Tim že budeš vulgární na toho kdo tě upozorní na tvuj OMYL = a to že Staněk jen POPÍRÁ oficiální stanovisko Akadamie věd = to si snad POCHOPIL ne? tou vulgaritou se fakta nezmění a nezmění se ani to žes to poplet. Stalo se uznej chybu a chovej se jako když se zmýlil Sedláček = a ne jako Středula. To sou takový 2 extrémní protipóly = já chci bejt chytrej jako Sedláček, no a ty bohužel asi jako Středula :-)

Tak NEŽVAŇ debility o nějaký MÝ ideologii = prostě sis to zase poplet FURT jen hledáš hoaxy. CHÁPEŠ aspoň že tenhle proruskej mečiarovskej EKONOM = popírá závěry AV = zcela JINÝHO oboru = takže pravej OPAK než sis myslel? :-)

Což mi připomnělo co tenhle ubožák podporoval https://www.csfd.cz/…-meciar/prehled/ :-!

Si stejně nepoučitelnej jako drzej = už ti došlo že s tou naftou ste vy dva s pogem = prostě MIMO? A ztrapňujete se až do neuvěřitelna = že správně to samozřejmě v odkazu v bedně řek ten Kotecký a Vaculík?

A že tohle cos považoval za potvrzení co řiká Akademie věd = je PŘESNEJ OPAK? Že PROTO to vykládá někde na dědině, protože členové akademie věd by se mu vysmáli?

Źe máš jako Středula VŠECHNY vzdělaný za póvl = to si už napsal mnohokrát. Jen mě furt fascinuje jak i naprosto jednoduchý věci = odmítáte a nějakym způsobem VYMEJŠLÍTE že inteligence sou vlastně ti blbí a ty vrchol znalostí. No a nebo to je tak jak se očekává = prostě jen plácáte žvaníte urážíte = prostě Středula. věřim že když ho vidíš jak v bedně nějakýmu ekonomovi vysvětluje že ho má za totálního vola a absolutní póvl ať mu necpou svý ideologie, že on stejně bude věřit jen tomu co si SÁM VYMYSLÍ = věříš spíš jemu žejo? :-O :*) :D :-!
27. 2. 2020 15:02
Re: pěkný
Tobě koukám nedošlo, že tě považuju za totálního vola a absolutní póvl, že ne? Nebo proč na mě furt reaguješ. Já ti už svoje sdělil. Necheš si zase cpát ty svoje ideologie někomu jinýmu?
Avatar - Hammunasakra
27. 2. 2020 14:20
Re: pěkný
Co tim myslíš? Jako že se do toho nebude chtít žádnýmu politikovi? No to asi ne :D

Ale o tom se nebavime = de o to že to je NUTNÝ. Nebo verze ryccardo = za mě postaru ať to zacvakaj moje děti a vnoučata. Tak co ta maturitní otázka = já odpověď už napsal protože to už roky víme = někam k 70ti letum dál už je to spíš politikum. Teď byla doba konjunktury a až fascinující přezaměstnanosti rsp. neuvěřitelnýho nedostatku lidí ale to z víc důvodů skončí takže se vrátíme k https://www.novinky.cz/…roku-2003-145591 Třeba 69 je mi takový sympatický = od příštího roku bych já bejt premiér zaved 69 :-!

A co ta profese? Spíš údržbář Středula nebo spíš VŠ vzdělání?

To umírání se tu po skončení vlády komunistů HODNĚ zlepšilo = EV a vodíkový auta ale pomůžou nemocnosti + samozřejmě i pár tisícum lidí ročně neumřít

Ale to je jen JEDEN z důvodů NUTNÝHO postupnýho odklonu od fosilních paliv https://zpravy.aktualne.cz/…1410cc47ab5f122/

Co ten příklad s rozdílnou daní z příjmu? Což vlastně to samý jako zvýhodněná dotovaná subvencovaná nafta? Viz ty 13:53 klidně odpověz
27. 2. 2020 14:17
Re: pěkný
Nikdo nebude chtít zvýšit věk odchodu do důchodu. A to nás navíc čeká, že teď kvůli EV přestaneme umírat.
Avatar - Hammunasakra
27. 2. 2020 14:16
Re: pěkný
Jo mě už dáááávno = prostě souhlas s Koteckým a Vaculíkem a OECD atd. :-)

Ty koukám = Středula :-!
Když se ti nechce s říct co si profesí = tak aspoň něco spíš jako původně Středula než ten Kotecký? ;-)

Viz závěrečnej odstavec https://www.lidovky.cz/…35_ln_nazory_vlh ryccardo tuhle maturitní otázku nedal = co ty?
27. 2. 2020 14:13
Re: pěkný
Tobě už to došlo? Odpověz si sám. Nic od tebe nečekám.
Avatar - Hammunasakra
27. 2. 2020 14:09
Re: pěkný
Jo = děs běs hrůza. Ale tohle se ptám protože ryccardo odmítá NUTNOST zrušit zastropování věku odchodu do důchodu v 65 = a nutnost posunout věk odchodu někam k 70. Radši by to prej přenes na svoje děti = ať to pak zacvaknou jeho děti a vnoučata :-)

A sám si vybrat je něco JINÝHO než když jeden důchodce jmenuje eště staršího důchodce do STÁTEM placený funkce

Co ta nafta rsp. ten příklad s tim že já budu platit nižší daně než ty = už došlo?
27. 2. 2020 14:05
Re: pěkný
Poku jde o ten věk, díval jsi se na demokratické kandidáty na US prezidenta? Al Gore tam není. Ten už Oscara má.
Avatar - Hammunasakra
27. 2. 2020 13:57
Re: pěkný
Nojo Střeula :yes: :yes: :-!

TAk jo nad tvuj mozek a znalosti taky nejni = Středula originál poučující bez výjímky VŠECHNY vzdělaný včetně absolutních š***k oborů je údržbář = co děláš ty?

Vtipný že nejde napsat slovo https://www.cukrarna-hajek-hajkova.cz/…rty/dort-spicka/ :*)
Avatar - Hammunasakra
27. 2. 2020 13:54
Re: pěkný
No pogo je eště trochu větší extrémista = byť ses k jeho fascinujícímu popírání prosťoučký ekonomický reality = s nadšenim připojil

Už ti aspoň DOŠLO že tvuj poslední odkaz = je prostě fakt na mečiarovskýho blábolila a přečet sis to i pod videem? Že to je OPAK jak si ho prezentoval = ne odborník z AV ale naopak? Původem ekonom poradce Mečira takže pěknej vocas ať použiju tvou rétoriku = a hlavně POPÍRÁ závěry oboru? Prostě PŘESNĚ OPAČNĚ než si ho prezentoval?

Už ti došlo že místo kde je v hybridu typu Auris baterie je celou dobu co se auta vyrábí považovaný za to nejbezpečnější? A proto se tam dává i nádrž?

Hele a co ten Křeček ve státní funkci do 88 let? :-)
27. 2. 2020 13:53
Re: pěkný
Já se nepletu. Pokud si nejsem jistý, tak raději mlčím.
27. 2. 2020 13:49
Re: pěkný
Řekni mu taky, že nemáš maturitu ať má radost. Počkej on je tak blbej, že nepochopí, že to není vtip a bude to tady na tebe ještě za půl roku tahat, že si přeci přiznal, že nemáš maturitu. Já to už u něj vypozoroval, že mentálně nemá na to pochopit vtip, ironii a sarkasmus. Tady s tou cenou to koukám taky nepobral :D :D
Avatar - Hammunasakra
27. 2. 2020 13:48
Re: pěkný
Ty si vždy narazil na vědce? :D

Našel si 2 kusy extrémistů = vlastně jednoho = ten NE profesor to sis spíš překroutil a hlavně většině toho co řikal nemoh rozumět. No aspoň ti to přineslo ZNALOST, že ne každej kdo přednáší je profesor

Je smutný že takový mladý pískle řiká POSLOUCHEJTE VĚDCE a nevymejšlejte že ste chytřejší = čemuž ty řikáš krávovina :yes: :*) :D :-!
27. 2. 2020 13:44
Re: pěkný
To víš je to dobrý politický téma. ;-) a hlavně daň na CO2 je bezednej zdroj. Teď zdaněj automobilky a potom možná i lidi, že vůbec dejchaj. Je ovšem spousta blbečků co ty řeči žere a vymejšlí si k tomu dokonce i vědce, který tyhle alarmistický postoje zastávaj :D Já teda zatím vždycky narazil na vědce, který jsou spíš zdrženliví, tvrdí že je to přehnaná hysterie nebo jsou vůbec naštvaný co se za ně taková kráva jako Gréta vůbec schovává a zaštiťuje se jakože jejich názorama.
Avatar - Hammunasakra
27. 2. 2020 13:44
Re: pěkný
Oscar se dává za trochu jiný věci než si představuješ :D
Ty myslíš Oscar za dokument roku https://www.imdb.com/…title/tt0497116/ ;-)

NE ROZHODNĚ sem NIC takový co se pokoušíš parafrázovat NENAPSAL! Tos blbě pochopil NEBO úmyslně překrucuješ

Podle tebe je 0,- korun = když budeme platit jinou daň z příjmu? No tak to máš BLBÝ = a sorry tam platí to co sem řek i rycardovi = ty nemáš maturitu? Takhle uvažující člověk by jí mít neměl
Je fakt že TAKOVÍ lidé většinou zpochybňují všechno nad sebou = jedno jestli ty ála Středula ekonomy nebo ryccardo a Barik rovnou celý Akademie věd

Jinak to čemu řikáš má lež o naftě = se mj probírá v německym parlamentu = odkaz sem dával když sme se o tom bavili s Emelem nechce se mi ho zase hledat :-)

Tak co myslíš je chyba na tvý straně = nebo se pletou ty Vaculíkové a Kotecký a já atd. atp.? Pleteš se ty nebo my = jestli si Středula tak MY :-!
Avatar - Hammunasakra
27. 2. 2020 13:34
Re: Prosím opravit
Teď nevim CO za stovky miliard mám žrát

Už ti došlo ŽE nafta je fakt multimiliardama = historicky stovkama miliard = dotovaná zvýhodňovaná subvencovaná? :-)
27. 2. 2020 13:31
Re: pěkný
Al Gore za to dostal Oscara a ty jsi taky nějakou cenu dostal. O té naftě už prosím nelži. Psal jsi, že pokud by nafta nebyla dotována, zvýhodňována, tak by jsi měl multimiliardy na podporu EV. Ptám se kolik by jsi měl? Podle mě je to 0,- korun.
Avatar - Hammunasakra
27. 2. 2020 13:30
Re: pěkný
Nesuď podle sebe! Nemám hubu a nelžu

Jestli máš držku hubu nebo jako já pusu nevim = že se mýlíš = viz třeba ten příklad s nižší daní z příjmu = to SAKRA JISTĚ VIM :-)
27. 2. 2020 13:29
Re: Prosím opravit
Zoufalý pokus, jak z lidí a států dostat pár stovek miliard a ty jim to žereš. Přitom tomu nevěří ani lidé, kteří se pod to podepsali.
Avatar - Hammunasakra
27. 2. 2020 13:29
Re: pěkný
No Al Gore stejně jako Gréta řiká = NEVYMEJŠLEJ si kraviny že si nejchytřejší když o věci nic nevíš = a poslouchej vědce odborníky lidi co tomu či onomu věnujou tisíce hodin

No a na světě sou lidi jako údržbář válcovacích strojů Středula možnej kandidát na prezidenta ČR https://www.novinky.cz/…-dlouhy-40298687 kterej ve všech rozhovorech všem ekonomum vysvětloval že o svý profesi nic neví. Že on bez studia nejen že ví stejně, ale že ví VÍC

Ad multimiliardový zvýhodňování nafty = tak co bys řek na to že bych měl poloviční daň z příjmu než ty? :-)
27. 2. 2020 13:25
Re: pěkný
Pokud chceš pořád lhát, tak si mě prosím alespoň neber do huby.
Avatar - Hammunasakra
27. 2. 2020 13:19
Re: pěkný
Nejsem vazoun = ale 190 cm mám = a jak vypadáš ty vim = tohle by asi bylo taky dost jednoznačný :-)

Expert nejsem = ale POPÍRAJÍCÍ KECY vs oficiální závěry Akademie věd nebo co je přednáška a co ne atd. = to fakt rozeznám ;-)
Zajímavý že ty ani po vysvětlení = nejsi schopen pochopit že tvuj odkaz na kecy mečiarovskýho ekonoma někde na dědině NEMAJ s Akademií věd nic společnýho. CO na tom nechápeš netušim

Takže absolutně NEJDE o nějakou MOJI pravdu = de furt jen o POPÍRAČE vs ty Akademie věd
ŽE ani tohle nedovedeš rozeznat = to mi hlava skoro nebere
Ostatně co vadí nevzdělanejm na tom grétině "Poslouchejte vědce" a nevymejšlejte si že ste chytřejší = to taky moc nechápu. Takže CO ti na tomhle jednoznačně správnym doporučení VADÍ?

Ale popíráš i multimiliardový zvýhodňování nafty = tam taky myslim neni co nechápat https://www.finance.cz/…nu-a-nafty-v-eu/
27. 2. 2020 13:19
Re: pěkný
Nevím, jestli si to pamatuješ,ale pár lety stejně klimatem strašil Al Gore. Tenkrát se to nechytlo, tak zopakovali. Nějak jim tam neposeje, že klima se ,mění neustále a taky se jim moc nelíbí doby ledové.
27. 2. 2020 13:15
Re: pěkný
Do pytle to je dlouhý. Nemám čas to celý sledovat. Resumé je jaký prosím tě? Je tam teda nějaký chránič při vyskratování baterky na skelet auta, že nehrozí v případě nehody úraz el. proudem?
27. 2. 2020 13:13
Re: pěkný
Fajn. Dík za info. Jsem ti ty vocase napsal, pže už nemám dál sílu a nervy s tebou vést tu diskuzi nevedoucí nikam. Takže vzhledem k tomu, že jako správnej blbeček musíš mít poslední slovo, tak mi na tenhle příspěvek ještě odpověz a končíme.
27. 2. 2020 13:10
Re: pěkný
Hele já fakt už nemám náladu ti ty experte něco vysvětlovat. Jednoho klimatologa označíš za podivína a vadí ti že je Doc a ne prof. a tohodle zase za přisluhovače Mečiara, když už nic lepšího nevymyslíš. Co na tom, že oba tvrdí v podstatě to samý (tj. že klima planety se mění samo o sobě a podíl automobilové dopravy na změně klimatu je spíš než reálný problém politické téma pro blbečky jako ty) Fakta jsou celkem jasný. Ty máš prostě svoji pravdu a skutečnosti ignoruješ. Chceš věřit alarmistickým výkřikům, tak si jim dál věř. Nebaví mě se s takovým omezencem dál vybavovat. Jdi si dál závodně hrát s pindíkem, ať budíš hrůzu a můžeš vyhrožovat ty 190 centimetrovej vazoune a hlavně u toho neprodukuj žádný emise CO2 ať neovlivňuješ negativně klima.
Avatar - Hammunasakra
27. 2. 2020 12:38
Re: pěkný
No tak super = sem rád že sis uvědomil

Snad i to s Camry a V6 atd. viz já včera 13:40

A když příště zjistíš že něco je jinak než sis představoval = mýlí se občas každej vzpomínám jak se spletl i https://www.novinky.cz/…eli-sveta-335269 tak když ti to dojde zkus lidem který tě na to upozornili neřikat vocas
Avatar - Hammunasakra
27. 2. 2020 12:33
Re: pěkný
Neskutečný :-| ;-\ :-O

To je ekonom! To fakt nechápeš že naopak POPÍRÁ závěry akademie věd? :-!
Je to STEJNÝ jako bych o radioizopech měl přednášku já = no povídání někde v nějaký ***i se čtvrtinou obyvatel Jablonce ;-)
S tim že já NEPOPÍRÁM závěry oborů

Proboha CO na tom hle nechápeš a proboha CO sem si jako měl vymyslet??? :-|

Je to ekonom a ne odborník na problematiku o který = viz okamžitý reakce pod videem = naprosto ŽVANÍ? Je to extrémista popírač závěrů AV? No JE

Je to bejvalej přisluhovač Mečiara? No JE

Neni to přednáška ale blábolení extrémisty někde na dědině? No JE

Proboha CO na tomhle nechápeš? A jako obvykle si DRZEJ jak vopice = podle tvýho závěru si řikám že ti to asi DOŠLO nebo?

Takže jestli si korigoval a na všechno otázky sis odpověděj "No JE" = tak fajn = tvoje nasranost by napovídala ŽE sis to už uvědomil
27. 2. 2020 11:56
Re: pěkný
Jasně ty ***se. Takže to je už druhej z akademie věd na kterýho sis něco vymyslel. Každopádně fakta, který prezentuje a který jsou těžko okecatelný děláš že nevidíš. To hloupý nevzdělaný bohužel dělaj. Můžeš v tom vesele pokračovat. Je to pro tebe asi hrozný, ale matematika bohužel nepracuje ve tvůj prospěch takže ať si lžeš co chceš, tak mizivý procento CO2, který vyprodukují auta je skutečně nic a je to jen divadýlko, aby se daly vybrat nějaký prachy za pokuty. Proč ty si to odmítáš furt připustit je úplně jasný. Seš alarmistickej vocas. Děkuju těšilo mě a vlez mi už na záda. Nemám potřebu ztrácet s blbcema tvýho kalibru čas.
Avatar - Hammunasakra
27. 2. 2020 11:55
Re: pěkný
Hele bez ironie = uvědomuješ si že nešlo o závěr akademie věd?
Ale o promečiarovskýho extrémistu naopak popírajícího ty závěry akademie věd?
Někde na dědině pro pár lidí?
Avatar - Hammunasakra
27. 2. 2020 09:38
Re: pěkný
Já znám tvoje zpracování informací = většinou ti to vychází až PŘESNĚ OBRÁCENĚ a JAK TY CHCEŠ + bohužel s vyhledáváním EXTRÉMISTŮ = což je i tohle pako

1. viz popírání kupní síly a věcí ohledně komunistů a socialismus a úroveň vzdělání tehdy a dnes atd. atp. závěry JEN jak TY CHCEŠ

2. no a většinou PŘESNĚ OBRÁCENĚ než to je

3. to nebyl vtip = a správně o tom psal ten Vaculík o autech = že když věcem nerozumíš místo aby to Neználkové trefili aspoň půl na půl jak by to tak nějak mělo bejt = VĚTŠINOU to trefí PŘESNĚ OBRÁCENĚ

4. takže dej na dobrou radu co sem ti dal = buď zkus všechno co vymysliš OTOČIT = a budeš v trefování co a jak překvapivě úspěšnej

5. nebo aspoň si házej mincí = tak budeš taky úspěšnější a dostaneš se někam k tomu 50:50 :-)

6. tyhle přednášky co s i popírači rozesílaj sou fakt fascinující = stejně jako že odmítáš rsp POPÍRÁŠ oficiální ZÁVĚRY Akademie věd = a nejen tý naší :-!
Jinak z komentářů pod videem "Staněk v oblasti premien energie kríva na obe nohy bere si na plecia viac než je schopný unést" a je to jeho výkřik v obci městečku Myjava

7. tohle si posílejte mezi SVOU úrovní znalostí a vzdělání = chápu že závěry Akademie věd = budeš navždy popírat. A bohužel asi ani nejsi schopnej rozlišit = co je tohle cos posal a co je to o čem mluví Gréta: "Poslouchejte svoje Akadamie věd" :-(

8. Staněk je fanatik pracující kdysi pro Mečiara = vzdělánim EKONOM :D
Něco jako Klausův kancléř když byl prezident = ten zase popírá Darwina :yes:
Staněk je známej EXTRÉMISTA stejně jako ty POPÍRAJÍCÍ závěry těch Akademií věd = tos fakt POMOTAL :-)

9. je to pro tebe asi HROZNÝ ale možná tu a tam s nějakejma výjímkama = většina věcí co sem ti nebo tu napsal = je pravda. Tzn. že většinou když odporuješ = se pleteš TY
Ostatně teď naposled si se zase přidal k pogovi a popíral multimiliardový zvýhodnění nafty = bez kterýho je prostě za tržní ceny bez šancí. Už ti došlo = že v tomhle prostě MÁM PRAVDU já Vaculík Kotecký atd. atp. = a ty a pogo a WinDiesel a další = se prostě MÝLÍTE pletete = i když fakt nechápu proč to furt popíráte = je to veřejná snadno dostupná informace
Avatar - Hammunasakra
27. 2. 2020 09:29
Re: pěkný
Než zase budeš hypotézovat a VYMEJŠLENÍ ti de dobře = zkus se PODÍVAT kde sou baterky! A nevymejšlet že někde v kufru nebo cos to zase vymyslel :-!
Zjednodušeně sou na STEJNYM místě jako v Tesle nebo obecně všech podobnejch vozech! Že EV je má v celym podvozku a proti nim maličká baterie hybridů je jen pod zadnim sedadlem = no je prostě menší daleko menší. Tam se dává protože to je u aut považovaný za NEJBEZPEČENĚJŠÍ MÍSTO tam se dává i nádrž = to sou věci co zase PŘESNĚ NAOPAK než si vymyslel, teda vyhypotézoval = to je ta arogantní rétorika. Prostě když napíšeš fakt blbost = jinak na to reagovat neumim. Ty míst "aha to sem pomotal" = to vnímáš jako argoanci :yes:

Když NECHCEŠ ABY TO VYPADALO ŽE BY SES V TOM BÁL JEZDIT = proč tomu řikáš NEBEZPEČNEJ KŘÁP. Zvlášť když to má i crash testy jaký má :-)

Jj viz teď nová RAVka nebo nejprodávanější Lexus https://www.autorevue.cz/…a-vsech-frontach atd. je to tvym světě viz úvodní věta tohohle příspěvku "přežité řešení"
Nejde ale jen o tvoje neustálý vymejšlení aby ti věci vycházely jak je chceš vidět ty = to mi připomnělo popírání kupní síly a rozdílnou nabídku u nás a v bohatym německu = to se ti nehodilo do karet = tak si to prostě POPŘEL :yes: :-!
No a teď nerozlišuješ ani mezi mild-hybridem a EV a velikostí jejich baterií ani mezi NiMH a Li-ion
27. 2. 2020 08:52
Re: pěkný
Jo včera jsem ty manipulátore poslouchal zajímavou přednášku. To je něco pro tebe. Třeba ti dojde, že hysterie kolem emisí CO2 z aut je jen habaďůra jak vyrazit z lidí respektive z automobilek prachy, ale na změnu klimatu má vliv nula, tak že by si třeba ty poplašný zprávy alá Gréta přestal žrát i s navijákem. A kdyby si chtěl náhodou přijít s kecama o tom, že ty radši dáš na ty akademie věd, tak tohle je člověk z akademie věd, takže tenhle fígl ti už nikdo nesežere.

https://www.youtube.com/watch?…
27. 2. 2020 08:41
Re: pěkný
Jestli to nebude tím, že s tou tvojí osobitou arogantní rétorikou nemáš moc kamarádů, tak si to doháníš tady v diskuzi, aby se s tebou aspoň někdo bavil.
27. 2. 2020 08:37
Re: pěkný
To je v tý Tesle ovšem na bezpečnějším místě. Destrukce baterií na podlaze v případě nárazu je mnohem méně pravděpodobná než když to do tebe někdo pošle zezadu. Ale to jsou jen takový hypotézy. Nechci ale aby to vypadalo, že bych se v tom bál jezdit. Uhořet můžeš i v benzíňáku, jen ten baterkáč a jedno jestli EV nebo PHEV se bude blbějc hasit a je tam riziko skratu nebo úrazu elektrickým proudem v případě nehody a poškození baterek. Věřím, že to záleží na zemi a výbavě. Nicméně NiMH mají proti Li Ion hodně nevýhod, takže je to už přežité řešení a výrobci od nich postupně ustupují.
Avatar - Hammunasakra
26. 2. 2020 18:45
Re: Prosím opravit
No docela jednoduchý to je https://www.obnovitelne.cz/…cistou-mobilitu/ proto sou tvý reakce tak šokující

Takže kdyby sem platil ze zákona poloviční daně co ty = vlastně podle tvý logiky o nic nejde = no tak UŽ aby to někdo zaved! :D

Ale sem rád že moje vymejšlení ovlivnilo i https://oenergetice.cz/…-180-mld-e-rocne tipuju že nevíš ani co je https://www.mzv.cz/…_oecd/index.html ale to je fuk oceň že mě poslouchaj = a že se se mnou proti tobě spikli ;-)

A Diess po mě opakuje že SUV je ve všem nejhorší typ karoserie https://www.autoforum.cz/…a-divokou-kartu/ mám prostě VLIV žejo :D :-!
26. 2. 2020 17:27
Re: Prosím opravit
Takže jsi si to vymyslel. Přitom je to celkem jednoduché. Buďto ty multimiliardy máš nebo nemáš.
Avatar - Hammunasakra
26. 2. 2020 15:11
Re: Prosím opravit
Nejsem si úplně jistej že nejsi https://zpravy.aktualne.cz/…776ac1f6b220ee8/ ale rozhodně se stejně chováš ;-)

Vím že to nechápeš = psal si to opakovaně. No já to taky psal = ale máš na to i odkazy = myslíš že sme se na tebe domluvili? :D

Prostě tak to je = máš na to odkazy na psané texty i na tv pořad. Víc ze mě nedostatneš = muj vysvětlovací limit si překročil :-)

Plus můžeš sám googlit = nebo vzít i když nechápeš fakt ŽE to tak JE. No a nebo ála ten Středula = opak = žádnej ekonom nemůže vědět víc než on údržbář válcovacích tratí

Zatim platí a eště sakra dlouho nejspíš NAVŽDY bude platit že státy daly víc na podporu nafty proti benzínu, než na podporu lokálně BEZ EMISNÍCH aut = jedno jestli elektrickejch nebo vodíkovejch
Já tu začal zmiňovat tu naftu když se část diskutujích bouřila proti těm pidi mini podporám a čistýmu vzduchu = zatimco to samý v násobně násobně větší míře trvající dlouhý roky = jim vůbec neva. Případně to jako dneska Win a asi i ty = popíraj nebo jak píšeš nechápou

Jinak to by viz dotaz byla reakce na ryccarda = ale středulujete oba takže.. :-)
26. 2. 2020 15:07
Re: Prosím opravit
Nejsem Středula, tak to asi bylo na někoho jiného. Jen pořád nechápu tu naftu. Psal jsi, že stát dotuje, zvýhodňuje naftu a ty by jsi ty multimiardy o které dle tebe stát přichází dal na něco něco. Třeba na podporu EV. Já tam však žádné multimiliardy nikde nevidím. Nevidím ani korunu o kterou by stát přicházel.
Avatar - Hammunasakra
26. 2. 2020 14:55
Re: Prosím opravit
Hele Středulo = CO považuješ zase za výmysl?

Ne že bych se občas nemoh splést, ale drtivá většina je URČITĚ tak jak sem jí napsal = takže ve velký ne-formě si v reálu asi spíš ty

Že sem já trochu blázen ŽE se asi příliš složitý věci snažim vysvětlovat = to asi jo

Ale je to furt ten Středula v televizi např proti nějakejm ekonomum = myslim že to nehraje a FAKT si nepřipouští že.. :*)
Hele určitě si ho už párkrát taky viděl = co myslíš má v drtivý většině případů pravdu on nebo NAOPAK trapně blábolí? A pravdu samozřejmě má ta Horská, Tůma, Sedláček, Niedermayer atd.?
Avatar - Hammunasakra
26. 2. 2020 14:50
Re: pěkný
Moc ne = ale mám v tomhle bohužel takovou úchylku či co ;-\

Dobře vim že když někdo něco nevezme na první dobrou tak většinou.. je z toho tohle

Mám období kdy se na tu blbou potřebu uvádět věci na pravou míru = proto se mi líbí snaha manipulatori.cz i když nevím jestli jejich práce má reálný dopady = mám období kdy tu blbou nepraktickou sisyfofskodonkichotskou potřebu utlumím
Avatar - JirkaVejrazka
26. 2. 2020 14:45
Re: pěkný
A tebe ty zabomysi valky v diskusich bavi?
Avatar - Hammunasakra
26. 2. 2020 14:37
Re: pěkný
No NiMH je v těch 4x4 protože sou myšlený do chladnějších končin = a i na to je vhodnější

Oba naše hybridy maj NiMH a viz odkaz je i v současný generaci. Nicméně rozdíl v bezpečnosti teda tendenci hořet je mezi běžnym Toyota hybridem a EV docela VELKEJ = o tom je náš spor. Ryccardo si to zjednodušuje že všechno je stejný. No neni

Ostatně o Aurisu hybrid kvůli článku o hořící tesle vymyslel že to je "životu nebezpečnej křáp" ale když přišel Superb s VĚTŠÍ a z tohohle pohledu trochu nebezpečnější Li-ion baterkou napsal že ten by docela bral. A u EV Twingo že je fajn = holt jiný kritéria = spíš podle sympatií nebo tak něco :-)

Po 30ti letech co Toyota dělá hybridy a víc jak 20ti co je šíří celosvětově = celkem víme že mezi fakt trochu problémama EV https://www.autorevue.cz/…pripad-vysetruje + https://manipulatori.cz/…-hasili-tri-dny/ který bohužel maj některý populisti potřebu zveličovat nebo dokonce viz odkaz. No a zdaleka nejen ryccardo = sou VELKÝ fandové hoaxů = prostě to tak CHTĚJ vidět

Mě sou https://manipulatori.cz/ holt bližší než Parlamentní listy atd. a obecně https://www.hoax.cz/cze/index.php?…
Avatar - JirkaVejrazka
26. 2. 2020 14:21
Re: pěkný
Rozdil v tom je urcite - v Priusu je baterka v kufru, v Tesle pod podlahou skoro celeho auta. Ale nechtel bych zazit horeni ani jednoho, ani druheho - to je bez diskuse.

Dokonce ma Prius extra vyvod mimo auto pro pripad, ze by se s autem neco stalo (baterka zacala vypoustet nejake plyny) - pro pripad pozaru to asi neni ;-)

Co se tyka vasich hadek ohledne NiMH vs. Li-ion, tak treba u Priusu to zalezi na zemi a vybave. Neda se obecne rict, ze ma jednu nebo druhou (dokonce existuje AWD verze, ktera ma obe).
Avatar - Hammunasakra
26. 2. 2020 14:10
Re: pěkný
Velmi smutný

No ty deš často do extrémů = viz to že třeba dodnes popíráš dotace subvence zvýhodňování nafty = velmi velmi smutný. Ptal ses PROČ se lidem který volí to co ty a smýšlí jako ty řiká extrémisti = no protože viz tohle STE EXTRÉMISTI

A už vůbec nerozumim co nechápeš na těch šestiválcích = a mimochodem FURT si to pleteš! Dal sem i odkazy s fotkama. Výhoda elektromotoru je krom toho že je proti spalovacímu superspolehlivej a taky okamžitě zabírající = že je relativně MALEJ. Takže hledáš problém = kde žádnej neni

No a naopak tam kde problémy sou = je často nevidíš

To že ti někdo řekne že za nekončící příval infantilních vulgarit který jak píšeš bys NEZVLÁD nepsat potřebuješ proplesknout = to neni vyhrožování. Vim že na lidi jako ty je to proplesknutí JEDINÁ věc na kterou reagujou = no viz ty 14:09

Tak co nechápeš na tom že se šestiválec už desítky let do motorovýho prostoru vejde? A abys to dál nemotal = 2,5 litr je R4, 3,5 je V6 = hravě se vejdou oba. To velký složitý poruchový s velkou spotřebou a emisema teda spalovací motor TO je TO co zabírá místo. I když to díky tomu že sem to psal sice obecně ale na příkladu Toyoty část místních diskutujících odmítala = tak to o tom že hybrid má nižší těžiště a lepší rozložení mezi nápravy a okamžitej lepší start a jak dopad Auris v měřeních který díky tomu vznikly víš sám = to všechno je prostě PRAVDA. I když velká část lidí reagovala jako často ty a Středula :-)
No vona je to pravda = i ty ekonomický věci který nepřipouštíš že by to tak mohlo bejt i to s tim elektromotorem kterej viz obrázky...

Zkus OPAK tý kraviny blbosti co si teď v 14:09 napsal = ve většině věcí který popíráš a urážíš že to neni možný = se prostě mýlíš = aneb STŘEDULUJEŠ :-!

Jedno jestli a to fakt NECHÁPU proč odmítáš tu ČNB až po tohle skoro vzorový nechápání jak je to s V6 = dokonce i když máš v odkazu FOTKU toho V6 včetně malýho spolehlivýho elektromotru :-)

To je jako ten pogo po DVOU odkazech se slovem DOTACE = tvrdící že to tak NENI :*) :D :-!

Mimochodem NiMH se i teď STÁLE používaj = to k tomu tvýmu přehledu a znalostem. Oba naše hybridy sou eště v záruce a oba maj NiMH a stejně tak i (asi) kolegovo příští auto https://www.idnes.cz/…424_automoto_taj :-)
Avatar - Hammunasakra
26. 2. 2020 14:06
Re: pěkný
Hele NEZVLÁD by si nebejd furt dokola drzej sráč?

Že 90% věcí popleteš pomotáš a jak sám přiznáváš i extrémní rozdíly nebudeš rozlišovat = CHCEŠ to vidět po svym a TAK to bude. No prostě údrbář Středula co fakt KAŽDÝHO vzdělanějšího a často naprostý špičky = poslal.. :yes: :yes: :D :-!
NIKDY nepřipustil že by vzdělání mohlo mít smysl = i když o věci do tý doby NIC nevěděl a jak sem řek v přímym přenosu pomotal teda prohodil části důchodu = STEJNĚ odmítal že člověk s 2 vysokejma kterej mu to vysvětlil by něco moh vědět líp :-)
26. 2. 2020 14:02
Re: pěkný
Ne pochopil si to správně nebudu to rozlišovat. NiMH baterie používané v minulosti a v současné době houfně nahrazované Li Ion jsou jak v EV tak v PHEV třeba tvém oblíbeném Priusu a s nima je právě ten "problém" co popisuju.

https://new.engineering.com/…lectric-vehicles

Takže nevím co si tady hraješ zase na trapáka. Prostě je to jak jsem psal. EV a PHEV se kvůli baterkám blbě hasí. Jestli chceš tvrdit, že stará dříve používaná NiMH baterie nemůže v případě nehody udělat problém při hašení pak si to tvrď dál. Jedinou její výhodou bylo, že nebyla tak toxická. Rozhodně bych netvrdil, že EV s se starou NiMH je na hašení bezproblémů.
A přestaň furt s tím trapným vyhrožováním. Jestli sis hrál zamlada závodně s pindíkem nebo na citeru mě nezajímá.

Přijde mi s podivem, že se vejde 2,5 V6 dohromady s hybridním ústrojím do motorového prostoru. Neříkám, že to není možný. Jen si tak nějak dovedu představit jak vypadá V6 pod kapotou sám o sobě. Naroubovat k tomu ještě el motor to tam bude hodně těsno.
Všimnul sis ty troubo, že NSX má úplně jiný uspořádání motoru? Asi ne viď. Hlavně, že argumentuješ, že se to pod kapotu všechno v pohodě vejde a ono ejhle to má motor vzadu. Že mě tyhle omyly u tebe nějak nepřekvapujou. :D

https://www.auto.cz/…ybrid-pana-pekel?…

Ty mě nic nevysvětluješ. Ty mě jen bavíš svejma blábolama. To je podstatnej rozdíl. Tvý tvrdošíjný popírání faktu, že s hašením BEV a PHEV je problém když čapnou baterky si to jen dorazil. Nebo pořád nechápeš, že je úplně jedno jestli ti chytne Li Ion baterka v Tesle nebo třeba v tom Priusu? Netvrdím, že je to běžná praxe, ale když k tomu při nehodě dojde, tak je to úplně stejnej problém. Osobně bych se toho zas tak neděsil. Riziko je součástí života, ale baví mě takový lháři a popírači jako seš ty :D

Jo ještě si mě neposlal odkaz kde Vaculík mluví ve spojitosti s naftou o dotacích. To mi ještě dlužíš, když už tvrdíš jak s ním v tomhle ohledu nesouhlasím a považuju ho údajně za pako.
Avatar - Hammunasakra
26. 2. 2020 13:50
Re: pěkný
A pokud si vybavuju byly tam i drobný rozdíly ve výbavě = lehoučce ve prospěch plug-inu

PHEV se mi hodně líbil a protože to je služebák vlastně JEN na Prahu a Středočeskej kraj zvažoval sem ho, ale cena byla fakt vyšší a bohužel před těma 3 rokama se tu pro mě hodně zajímavá Camry eště nenabízela = výroba týhle generace začala až v polovině 2017
Avatar - Hammunasakra
26. 2. 2020 13:40
Re: pěkný
Ten 2 litr o kterym si už dřív sám diskutoval s mikesusem je i v hatchbacku = jen NE v sedanu, což je typ karoserie tady stejně spíš nefrčící

Jinak ne za mořem ale spíš všude jinde = třeba v Moskvě. Tak jako se tady neprodává Prius protože zájem malej tak stejně tak by tu nešly na odbyt ty V6 = ostatně dokud se tu dřív Camry prodávala, bylo to VČETNĚ šestiválců. Stejně tak se tu neprodává verze s 2 litrem

I na blbý Ukrajině se prodávaj modely co tady ne = tady totiž VĚTŠINA de do škodovky nebo něčeho koncernovýho = to neni ironie to je prostě konstatování. Jen to z dřívějších socialistickejch procent kdy Škodovka měla přes 90% trhu spadlo na porevolučních polovinu trhu a dneska tu polovinu má koncern :-)
Všechny ostatní automobilky a jejich široká nabídka se dělí o ten zbytek = výsledek je že většina jich tu nabízí silně okleštěnou nabídku = jak motorama tak výbavama. Tohle EKONOMICKÝ téma sme kdysi probírali s potravinama = byl si Středula a rozdílnej vliv kupní síly v Německu a Česku striktně odmít + tady je podpořenej tim co píše Niemand = Škoda potažmo VW sou tu domácí. Výsledek je ale bohužel vlastně ten samej co u těch potravin = silně omezená nabídka. Eště víc bohužel soustředící se hlavně na levnější..

Nicméně i tady si můžeš koupit do jistý míry co chceš https://www.tipcars.com/…-v6-3834380.html firem a firmiček specializujících se na dovozy ze světa je tu dost, tohle třeba taky koupíš v Polsku u dealera https://www.impexta.com/…ktualni-nabidka/ sme prostě malej po socialismu sice rychle bohatnoucí ale furt spíš chudej stát s nic moc kupní silou

Mimochodem samozřejmě sem nekecal ani s těma důchodama https://www.e15.cz/…erpavaji-1367126 na extrém kdy důchodce menoval důchodce do funkce kdy má končit v 88 letech a vysvětlovali že to neni problém si nějak nenašel odpověď ;-)
No tak STEJNĚ jako je kravina ten Křeček co tu v 90. letech vyrobil miliardový problémy tak stejně tak je kravina věčný zastropování odchodu = i když ty bys ten malér s klidem přehodil na vlastní děti, je rozumný a SPRÁVNÝ to řešit daleko dřív
Avatar - JirkaVejrazka
26. 2. 2020 13:30
Re: pěkný
On ten cenovy odskok neni tak velky - auto.cz testovalo HEV Prius v nejvyssi vybave a v clanku je cena 927 tisic - tam uz ten odskok PHEV ceny uplne v pohode vysvetlis vetsi baterkou.

Taky jsou tam zmeny uvnitr - samozrejme krome dobijeciho aparatu (pripojeni na zasuvku a tak) ma PHEV verze v motoru jednosmernou spojku a trochu jine zprevodovani).
Avatar - Hammunasakra
26. 2. 2020 13:19
Re: pěkný
No a teď si trefil ten rozdíl mezi hybridem případně mild-hybridem a EV. Je to krapet rozdíl = jak kráva :-)
Avatar - Hammunasakra
26. 2. 2020 13:18
Re: pěkný
No ne zřejmě = TO je závěr už dávnejch analýz a mimochodem téma dlouhodobě rozebíraný i tady na ACZ a TO je důvod proč sou automobilky typu Toyota který hybridy dělaj už 30 let sou k PHEV zdrženlivý = ekonomická návratnost je problematická. Super sou reálný emise a reálná spotřeba = ale nárůst ceny je příliš vysokej

Kdo má třeba na baráku soláry nebo malou vodní a sou takový pro toho je to o dost zajímavější, ale jinak ta původní analýza dál platí

No a běžnej Prius ca za 600 t. jak si PŘESNĚ trefil se tu bohužel neprodává = v okolních zemích včetně Polska jo = v bohatších Rakousku Německu samozřejmě = u nás bohužel. Celkem slušně to supluje hybridní Corolla dneska ve dvou hybridních verzích ale přece jen..
No vyzkoušel sem všechno minulý i současný generace a nejlíp mi celkovym poměrem cena/výkon/spotřeba/emise ale třeba i bezpečnost vychází Camry 2,5 hybrid 160kW https://www.adac.de/…test/detail.aspx?… Že se týhle poslední generace prodalo víc než Golfu mě na jednu stranu překvapilo, ale viz minulá věta vlastně až tak ne
Jinak krom https://www.idnes.cz/…3_auto_testy_hig která prošla malinkym doladěnim a je to fakt superbomba se mi fakt hodně líbí tenhle vytištěnej hybrid https://www.autoblog.com/…rack-debut/list/ :yes: :yes:
Avatar - Hammunasakra
26. 2. 2020 13:12
Re: pěkný
Nemusíš to psát furt dokola! Že to neumíš rozlišit = a taky rozlišovat NEBUDEŠ ;-) sám si napsal že k tomu že Auris hybrid je životu nebezpečnej křáp si došel když sis přečet že někde shořela nějaká Tesla :-!

No a takhle motáš skoro všechno = včetně toho zažalování = tak snad to platí i obráceně = já si furt nevymejšlim jako ty. Já fakt měřim 190 cm a fakt sem závodně hrál.. :-)

Ta výmluva s 6tiválcem je sladká jako vždycky ála ryccardo a podobný = tak JAK si to myslel s tim že se tam nevejde? ;-)
Jinak to mimochodem motáš furt dál = ale obecně hybrid šestiválec přece neni žádnej problém https://www.auto.cz/…50h-sbohem-nafto?… dokonce ani v relativně malym autě https://www.auto.cz/…ana-pekel-109943

Hele všim sis že FURT něco vysvětluju já tobě? A je to JEN o tom že něco uznáš jako teď Corollu a většinu ne = jako teď šestiválec a to že Priusy a Aurisy hořej jak tesly = neb jak sis usmyslel jak píše = je to ÚPLNĚ JEDNO = že realita je jiná než sis zase USMYSLEL to neva
Hele umíš vysvětlit to jak ses přidal k pogovi a to sme probírali xyz-krát = že nafta neni zvýhodńovaná a viz ten Vaculík a Kotecký že bez tý dotace subvence multimiliardovýho zvýhodnění = neni v osobních autech ca do 3,5 tuny použitelná? https://www.obnovitelne.cz/…cistou-mobilitu/ + https://oenergetice.cz/…-180-mld-e-rocne Tomu se bráníš podobně jako tomu rozlišovat mezi EV vozem a třeba mild hybridem = asi to neumíš rozlišit takže = hoří stejně. Stejně často a stejně to nejde uhasit ;-)
Tak CO ta nafta = už ti došlo že i když to jako pogo a Win a popravdě i dost dalších odmítáš = ste prostě Středulové?
26. 2. 2020 13:03
Re: pěkný
Jasný. Tomu rozumím. Docela mě ale zaráží ten cenovej odskok oproti HEV. Zřejmě to bude dáno větší baterií. Když už bych měl mít hybrid tak PHEV kde můžeš když chceš jezdit na krátké vzdálenosti jako s čistým EV. To co máš ty je fajn. Přes týden do práce z práce na elektřinu a když chceš někam jet, tak nemusíš řešit nějaký dobíjení a klidně s tím odjedeš třeba Chorvatsko bez problémů.
Avatar - JirkaVejrazka
26. 2. 2020 09:08
Re: pěkný
Jak psal Hammunasakra - Prius se u nas za podobnou cenu prodaval (myslim ze zakladni cena byla okolo 650 tisic). Ale nikdo ho nekupoval, takze uz cca rok neni v nabidce. Loni jsem jeden videl parkovat na ulici v Praze v Podoli, jinak jsem ho u nas nevidel.

Drahy je ten muj PHEV - je to vlastne nejvyssi vybava klasickeho HEV Priusu udelana jako PHEV verze.
26. 2. 2020 08:41
Re: pěkný
To nerozporuju. Ovšem ta baterka v mobilu je krapet menší.
26. 2. 2020 08:40
Re: pěkný
Tak všude píšou jaký je problém uhasit hybrida nebo EV. Hasiči na to cvičej, pořizujou speciální nádrže a dekontaminační pomůcky a jedinej Hamuna je má za pitomce, protože to přeci vůbec není problém. Gratuluju opět si ze sebe udělal pitomce. Je úplně jedno jestli se jedná o EV, PHEV.... protože baterka s vysokým napětím je přítomná ve všech baterkáčích, což prostě při nehodě a následným požáru komplikuje hašení. Ať už rizikem tvorby toxických spalin, kontaminací půdy toxickýma látkama, nebezpečím úrazu elektrickým proudem, následným samovznícením už havarovaného auta atd. Je úplně jedno jestli je auto čistý EV nebo v kombinaci se spalovákem. Možná ten EV je lepší, protože tam není riziko že ti chytne benzín. Takže tady přestaň popírat problém a prostě si to riziko připusť. Corollu beru zpět. Nekoukal jsem že do kombi mají jinou nabídku motorů než v Sedanu. 2,0 184 koní už je důstojná motorizace. S tím Camry mě trochu zaráží, že dostanou 6 válcovej motor dohromady s hybridním ústrojím pod kapotu. Proto jsem se na to ptal. A nepiš furt o 3,5 V6, když se v našich končinách nic takovýho neprodává.

Ale nejvíc mě pobavila ta tvoje bojovná nálada. To se ti fakt povedlo :D :D :D Jen aby si mě pak náhodou nechtěl žalovat, až budeš mít přeraženej frňák.
26. 2. 2020 08:28
Re: pěkný
To je hezký co si koupím za mořem, ale jak jsem už psal. Já žiju a jezdím v Evropě, takže mě zajímá nabídka motorizací v Evropě. Teď jsem si teprve všimnul, že do kombíku dávají i 2 litr 184 koní. Koukal jsem na sedan a tam to končí na 130 koních. Nechápu proč ho nenabízejí i pro jiné varianty. Tak to už by mohlo celkem jet.
Avatar - xxc
25. 2. 2020 21:31
Re: pěkný
Aj mobil sem tam vybuchne, dokonca sem tam niekoho zabije a mobil ma skoro kazdy.
25. 2. 2020 20:51
Re: Prosím opravit
Ses fakt blazen meles jeden vymysl za druhym. Dneska si fakt ve forme :D
25. 2. 2020 20:35
Re: pěkný
Pre VW je EU domáci trh. Je logické, že tu má široký záber motorizácii. Toyota tu nepredáva ani 10% svojej produkcie a väčšinu tvoria malé autá. Za morom kúpiš Camry aj s 3,5 V6, ale v EU sa kvôli piatim autám neplatí homologizovať.
Octavia mimo RS končí na 140kW Corolla na 132 kW. Čo je minimálny rozdiel a aj RS posúva Octáviu len o nejakých 35 kW vyššie. Ale hlavne všetko sú to minoritné motorizácie. Dokonca aj ten silnejší hybrid pri Corrolle volí len asi 20% záujemcov o hybrid. Väčšina ľudí chce presúvatko a to bez ohľadu na značku.
Avatar - Hammunasakra
25. 2. 2020 16:40
Re: pěkný
No a TOHLE je přesně ono! Naprostá neznalost JEN potřeba se HÁDAT a OPONOVAT = bejt drzej jak vopice takže znova je to tak jak sem napsal = hybridy navíc ty s NiMH nehořej. Už se vyráběj 30 let = přes 20 let celosvětově
FURT si pleteš a do jednoho koše přes opakovaný vysvětlování házíš EV, PHEV, mild-hybridy a hybridy teda naše HSD. Včetně nerozlišování NiMH a Li-Ion. Takže NEpoučitelnej a FURT se hádající

Prius to je TEN model na spotřebu = tam už přes těch 20 let je jeden pohon ZAMĚŘENEJ NA SPOTŘEBU a emise. A v druhý generaci se dělá i jako plug-in
Corolla nejprodávanější auto planety má naopak MNOHO motorů = atmo i turbo i 2 hybridy a ne max 130 koní ale 132 kW!!! Což je na nižší střední už docela rozumná dynamika = dokonce si o tom diskutoval s mikesusem!

Fakt mě už nebaví jak se FURT HÁDÁŠ a přitom FURT PLETEŠ

A to samý Camry = normální V6 3,5 benzín = ty radši naturbovaný R4 = nojo no. A takhle chápeš všechno = a máš navíc tu DRZOST že ty mě píšeš že sem lhář nebo dokonce hajzl. Přitom je důvod furt ten stejnej = tobě zase něco uteklo a ála Sředula = nepřipouštíš že...

A v tom je ten středula fakt HROZNEJ = viděl sem ho ať v nějakejch zprávách nebo na větší delší ploše typu OVM a FURT se jen hádá = že lidi a to sou často špičky oboru svý profesi NEROZUMÍ že ON profesí údržbář jedno jestli ekonomii nebo makroekonomice rozumí NE stejně jako naše špičky oboru, ale LÍP :-)

Jo a měl by už inovovat = když se ti něco nezdá a nevíš co na to říct reaguješ VŽDY STEJNĚ "koho to zajímá" nebo "mě to nezajímá" ;-)

TAk prostim tě zkus ze sebe nedělat blbečka zkus nebejt drzej protože já ti DÁM přes držku když se setkáme a nemám zábrany = že nejsi věcí znalej je jedna věc, ale ty vulgarity mě fakt serou

Preostě si zkus představit toho Středulu vs nějakej náš špičkovej ekonom = a za debila idiota trapáka = je fakt on. ŽE to ta část lidí která nemá znalosti na to to posoudit vidí asi obráceně = na tom že namyšlenej idiot co plácá kravin je on = nic nemění :*)

Hele to přes co se nedostal pogo = že nafta JE zvýhodňovaná a viz ten Vaculík a Kotecký že bez toho NEDÁVÁ v autech ca do 3,5 tuny smysl = tos dal, nebo si jako pogo? :-)
Ty béčkový členy rady ČNB = tos dal? A že na to abych poznal že v reprezentaci chybí první padesátka nejlepších hráčů že nemusim bejt nutně jeden z tý TOP50 = aspoň to jo?

Jo a proboha PROČ by se do docela velkýho auta střední třídy, u nás Camry SDA chybně stejně jako sup řadí dokonce do vyšší střední JAK tě napadlo že se tam nevejde šestiválec?? :-|
Dyť bejval i v tom Supu = menšim než současná Camry
25. 2. 2020 16:25
Re: pěkný
Ty seš hajzl ulhanej!!!

Tady ti o tom píšou taky

https://elektrickevozy.cz/…aut-podle-hasicu

tady ještě jednou

https://www.autorevue.cz/…eprve-vzdelavaji

Jestli chceš další tak si to pohledej sám. Problémy jsou samozřejmě občas a to zejména při nehodě. Neříkám, že ty auta chytají běžně jen tak. Jen nejdou uhasit, tak se přestaň ptát jako blbeček a dělat, že tenhle problém neexistuje jako to děláš se vším co ti nejde pod fousy.

Jistě já radši normální spalovák s 200 kW než hybrid s 220 koňma. BTW on je ten 2,5 litr 6 válec jak to tam narvou? Mě zajímá pohled zúženej na Evropu, protože auto provozuju tady ne v jižní Americe nebo Africe. Tam mě nabídka motorů fakt nezajímá. Stejně jako mě nezajímá jak prodeje Camry sfukujou o třídu menší Golf.

Prius? Ehm už jsme mluvili o výkonu? Tam je nabídka stejná jako u Corolly. Nic silnějšího než 130 koní se tam nedává. A jo máš pravdu. Moc se těch Toyot neprodává.
Avatar - Hammunasakra
25. 2. 2020 16:22
Re: Prosím opravit
Nemusim se SNAŽIT = tak jako se snadno přirozeně shoduješ ty s pogem, já zas s..

Třeba s tim Vaculíkem a Koteckým :-)

Oni dva tvrdí to co já = no a viz diskuze vy 2 to POPÍRÁTE. Tak schválně hádej tipuj = kdo má pravdu = my 3 nebo vy dva? Nápověda = nás je VÍC :-!

Tak ty hodnotíš jetli je to pravda skutečnost fakt znalost podle stylu vyjadřování? No tak to už CHÁPU proč skáčeš na pěkně napsaný hoaxy ;-)
A asi by se hodně divil kdyby ses dostal do kontaktu s některejma fakt hodně chytrejma lidma :*)
No škoda že se nikdy nedozvím jak to bylo s těma hoaxama od VW že díky pokutám zkrachujou a že nešlo dělat naftový motory s nižšíma emisema = jako V TÝ DOBĚ dělala konkurence :D
Škoda že se bojíš na to popravdě odpovědět = ale hlavně že se shoduješ s pogem a i tady v diskuzi ZASE píšeš že Vaculík je proti tobě pako = rsp. ála Středula poučuješ ho že ty tomu rozumíš líp rsp. že tobě se to LÍBÍ takhle tak to tak určitě je :-)

No pointa je = že ste s pogem napsali BLBOSTI = a nemáte mozek nebo koule co z toho víte jen vy 2 = nemáte na to uznat ŽE ste je napsali = podpořený kecama o lhářích apod. Kdo řiká :D něco co vy NEVÍTE = to nemusí NEMUSÍ ne ne ne NEMUSÍ bejt automatický lhář :-!

Je to asi jako ty béčkový ekonomové v radě ČNBhttps://domaci.ihned.cz/…ceguverner-hampl jak tvoje hlava nebere že tak slušný pánové jako Klaus se Zemanem by tam ÚMYSLNĚ jmenovali politiky a lidi co tam nemaj co dělat :*)
Hele už ti aspoň došlo = že to že třeba v hokejový nebo fotbalový reprezentaci chybí prvních 50 nejlepších = pozná každej Pepík co se o to aspoň troch zajímá? A že nemusí bejt nutně lepší = než ty reprezentanti? ;-)
I když v případě některejch politicky jmenovanejch do ČNB by to fakt nebylo zas tak těžký bejt lepší :D

Kdyby to nebyla taková tragedie = ty paka to dotáhli ve svý zaslepenosti do absurdity že máme NEJVYŠŠÍ úroky ze všech vyspělejch zemí = tak by to byla i docela prča. Takhle to může bejt nakonec docela problém = no opět mám SHODU s Helenou Horskou = a NE se středulou a Klausem a Zemanem a politikem v čele ČNB = což je fakt FUJ FUJ FUJ :no:
Avatar - Hammunasakra
25. 2. 2020 16:12
Re: Prosím opravit
Ne sem HODNĚ HODNĚ NEspokojenej = s KRAVINAMA co ste napsali a neumíte se za ně ani omluvit

Klidně měj jen 6 tříd = ale nechovej se jako Středula
Avatar - Hammunasakra
25. 2. 2020 16:10
Re: pěkný
Ne to právě neni fakt = to je smutně nekvalitní tristní úrovně článek o Dusila = od toho je EDITOR :-)

Viz nejen tristní úroveň textů ale i šílená chybovost = velkej bohatej web na kvalitu totálně kašle a editora dle všeho nemá = a autoři ani nikdo po nich texty nečte. Neni tu skoro dne aby někdo v diskuzi neupozorňoval na chyby = ostatně viz i úvod TÉHLE DISKUZE ;-)

Už sem ti to VYSVĚTLOVAL = problémy sou občas s EV = navíc je ROZDÍL jestli baterie Li-on nebo NiHM https://www.teslafan.cz/…z-li-ion-baterie

Takže znova = hoří supersporty https://www.blesk.cz/…l-cerny-dym.html hoří i nafty https://www.autoforum.cz/…ni-s-to-vyresit/ jak sis sám kdysi přečet a na základě TOHO to chybně vztáhnul na NiMH baterie Toyoty hoří EV auta https://elektrickevozy.cz/…i-porsche-taycan a nejmíň problémy sou s.. :-)

No a v Camry sou dva šestiválce 3,5 litry = že se sem nevozí to je jiná = ono by to stejně nikdo nekupoval. Ale ty určitě radši Sup s 4válcem. Tolik k náročnějšímu zákazníkovi ;-)

Jinak poměr poruchovosti výkonu spotřeby = no PROTO na týhle planetě auto střední třídy Camry prodejně sfouklo Golf. Ale je fakt že pohled tvrdě zúženej na Evropu nebo česko = bejvá HODNĚ jinej

Jo Corolla má jeden motor = ach jo :D
No někdo je fakt nepoučitelnej = jo co Prius za 569 tisíc? To při jeho spolehlivosti a reálný spotřebě je fakt paráda = ale tady se neprodává PROTOŽE je většina lidí jako ty = radši škodovku
25. 2. 2020 16:04
Re: Prosím opravit
pogo pojď řekneme mu že nemáme ani maturitu, ať má ten pomatenec radost. :D Tak já třeba řeknu, že jsem vyšel v 6tý třídě co Hamuno seš spokojenej? Do večeře ti ta radost musí stačit a pak ti pan ošetřovatel dá zase nějaký prášky na uklidnění a bude dobře :D
25. 2. 2020 16:02
Re: Prosím opravit
Cituji:
tak zopakuju Martin Vaculík a Vojtěch Kotecký ČT po Dieselgate + máte v hlavách FAKT BORDEL
Máte tam TAKOVEJ bordel = že budete tvrdit že ty 2 se narozdíl od vás 2 nevyznaj?

Ryccardo opakovaně tvrdí že Vaculíka nezpochybńuje = tak už ZASE jo?

Řikáš že kecá a si znalostma dost nad nim = když se ti hodí = aneb SI NEPOUČITELNEJ žejo

To je prosím vyjadřování jakože vysokoškoláka. Z toho hned člověk pochopí o co jde. Sorry ale já se v těch tvých splašených myšlenkách fakt nevyznám. :D Hlavně se nesnaž hledat nikoho s kým se shoduješ, protože to by se musel dotyčný urazit :D
25. 2. 2020 15:58
Re: pěkný
To je všeobecně známý fakt. Píše se o tom všude. I tady na ACZ :D :D

https://www.auto.cz/…j-do-vody-128734

Ona Toyota nemá motor s kloudným výkonem tak nějak všeobecně napříč třídama. VW kupodivu má 2,0 TSI s výkony 200 i více koní, takže tam si i náročnější zákazník vybere. Toyota bohužel nic. V Camry jedinej hybridní s výkonem 220 koní. V Superbu 200 ale kilowat! U Corolly je ta nabídka ještě žalostnější ve srovnání s Oktávkou. Mít jeden motor pro svoji vlajkovou loď to je fakt paráda :no:
Avatar - Hammunasakra
25. 2. 2020 15:41
Re: Prosím opravit
Ty si nějak mentálně postiženej? Nebo jen drzej co rád uráží a nerad se omlouvá?
Avatar - Hammunasakra
25. 2. 2020 15:32
Re: pěkný
No viz ten PHEV Superb máš VELKEJ rozdíl v přístupu = asi jak se zrovna hodí

Neuhasíš hybrid? To máš na základě čeho? :-)

Minulá generace Priusu a Aurisu měla o 10kW víc = živější. Tahle generace zaměřená na spotřebu je asi i díky novýmu motoru zvětšený 1.8 na 2.0 snížená na 90kW. A tim reaguju na to škoda že nemá výkonnější motor než 132kW v nižší střední a 160kW ve střední. Teda v tý střední má samozřejmě výkonnější, ale TADY se neprodávaj. A Prius cena ty myslíš PHEV Prius někde označovanej jako https://www.toyota.com/priusprime/ ten je samozřejmě dražší. Normální stojí zhruba tak https://www.toyota.com/prius/ jak si představuješ = podle aktuálního kurzu 569 t. kč

Momentálně je asi nejzajímavější poměr výkonu a spotřeby ale i ceny Camry = v plný palbě nám jí vzhledem k tomu že už sme 2 auta koupili nabízeli pod milion tj včetně HUD displeje apod. Nedivim se že za loňskej rok se jich celosvětově prodalo víc než Golfů

160kW s reálnou spotřebou 5-6 litrů bez jakýhokoli multimiliardovýho zvýhodňování paliva = to ses zase ukázal jak ste si notovali s pogem = fakt neskutečný = tak premiant v crash testech s poměrem 160kW z 2,5 litru a s reálnou spotřebou u testovacího kusu co sem měl půjčenej bylo 5,7 = to je fakt paráda :yes:
25. 2. 2020 14:51
Re: Prosím opravit
Jaké peníze? Co svět neviděl?
Avatar - Hammunasakra
25. 2. 2020 14:32
Re: Prosím opravit
To SOU ale KECY

Ale mám pocit že ti pomalu DOCHÁZÍ = že věci sou možná trochu jinak, než sis představoval. Nebo?

Jo nedotovat v tak obřích řádech = to by fakt pomohlo. Třeba by se po Evropě tak nerozšířily rakovinomety https://www.idnes.cz/…est-oxidy-dusiku a ty peníze by šly využít prostě rozumnějš

Takže co = už ti došlo že nejsem lhář, ale ty Středula? Nikde nevidim žádný sorry
Avatar - Hammunasakra
25. 2. 2020 14:29
Re: Prosím opravit
Nerozumim = řeči tvýho Středulovskýho kmene
25. 2. 2020 14:19
Re: Prosím opravit
Nevím, co by jsi dělal, pokud by stát na naftě vybral třeba jen koruny. Švihlo by to s tebou?
25. 2. 2020 14:17
Re: Prosím opravit
Takže peněz už máš dost. Je to celkem jednoduché. Stačí nedotovat fosilní paliva. :-) V podobném blábolu jsem četl, jak na to chudé Rusko dává 550 miliard USD. Asi to bude od Bloomberga, Al Goreho nebo nějakého demokrata. Už zase chcete utrácet peníze, které nemáte.
25. 2. 2020 12:59
Re: Prosím opravit
Ekonom má v těch číslech trochu bordel.
Avatar - Hammunasakra
25. 2. 2020 14:51
Re: pěkný
Zajímavej OBRAT v přístupu :yes: :-)

Před časem si odmítal i hybridy a napsal že to sou nebezpečný křápy = protože maj nějakou baterku. Protože si zrovna čet že někde shořela nějaká Tesla
Pak když s PHEV přišla škodovka si napsal že bys to časem i bral
A teď už i plný elektromobily?

No velkej obrat = ale dobrym směrem :yes: ;-)
25. 2. 2020 12:30
Re: Prosím opravit
Pořád ještě nepochopil, že je zcela normální mít různé sazby spotřební daně. Stát má z nafty desítky miliard ročně a to ho asi trápí. On raději rozdává.
25. 2. 2020 20:52
Re: pěkný
Detail. Hlavne ze je tam nejaka klima.
Avatar - xxc
25. 2. 2020 16:26
Re: pěkný
Ale manualna klimatizacia, kde sa vzduch nastavuje manualne a nie vzdy velmi usporne.
25. 2. 2020 12:40
Re: Prosím opravit
Přesně. Navíc v tichosti přechází fakt, že z elektřiny by stát neměl ani těch 12 korun. Takže rozdíl 2 koruny benzín vs. nafta je dotace multibiliónová Ovšem rozdíl 0-12 korun je droboučká podpora toho čistýho vzduchu jak píše a to se neřeší :D :D
25. 2. 2020 12:18
Re: Prosím opravit
Jakou dotaci dostaneš při tankování?
Avatar - xxc
25. 2. 2020 12:12
Re: pěkný
Zmysluplne je Citigo, ktore ma vacsiu bateriu a clovek by sa nemal bat, ci niekde dojde :-) Zase Twingo ma lepsie nabijanie, kto to vie vyuzit. A zase nema rychlonabijanie, aj ked ma udajne chladene baterie, co sa mohlo vyuzit na cestach. Som zvedavy, ci tam daju manualnu klimatizaciu :-)
Avatar - wakantanka
25. 2. 2020 10:56
Re: Prosím opravit
Dotácia ako dotácia, jednu dostaneš priamo či následne pri kúpe auta, inú "dotáciu" dostaneš povedzme pri tankovaní. Prašť jak uhoď. :)
25. 2. 2020 12:26
Re: Prosím opravit
Kašli na něj na vocasa. To je ten jeho příběh o rozdílný sazbě spotřební daně na benzín a naftu víš. Rozdíl necelých 2 korun ve spotřební dani na benzín a naftu je ta dotace co Hamuna furt omílá :D
25. 2. 2020 12:21
Re: Prosím opravit
Zase jen lžeš. Ještě zkus napsat, že Rusko dotuje fosilní paliva částkou 550 miliard USD. I to už tady nějaký elektrokolenovrt vytáhl.
25. 2. 2020 12:17
Re: Prosím opravit
Z litru nafty má stát cca 15 korun.
Avatar - xxc
25. 2. 2020 09:43
Re: Prosím opravit
Mozno to "upravil" nejaky korektor, lebo uz aj laik priblizne vie, kde sa ake auta vyrabaju. Redaktor, co zije autami, nehovoriac.
Inak mne sa Twingo paci, len prislo neskoro a so slabou baterkou. Ako chcu dat 250 km s 21kwh? Ktore elektricke auto ma spotrebu 8,4 kwh na 100 km?