Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Američané řeší nový problém se sdílenými auty, zabydlují se v nich štěnice

Masivní rozvoj sdílené mobility by měl uvolnit centra měst od aut a současně ulehčit našim peněženkám, jenže každá mince má dvě strany.
Zpět na článek
28. 2. 2020 11:42
Budoucnost
Moje představa je taková, že autonomní taxíky budou jezdit pravidelně na nějakou myčku, kde je roboti automaticky vyčistí zevnitř i zvenku - v praxi budou čistější než bežné taxi nebo MH
28. 2. 2020 11:24
To snad ne...
...že se v poslední době stále častěji věnuje deratizaci sdílených automobilů...

Autor článku by si měl při jeho psaní trochu ujasnit pojmy, protože deratizace = hubení drobných hlodavců (krysa = lat. rattus) - silně pochybuji, že by se ve sdílených autech zabydlely myši :-).
V tomhle případě se jedná o desinsekci (hmyz = lat. insectum) = hubení hmyzu.
28. 2. 2020 12:19
slepá cesta
Že bych se potřeboval s někým dělit o auto to fakt ne. Nemyslím, že sdílení aut se nějaký významně prosadí. Připomnělo mi to scénku Šimka a Grossmanna - Dům ve společné péči nájemníků. Tohle je o 50 let později velice podobný nápad ovšem z hlav našich západních soudruhů :D
28. 2. 2020 15:10
Re: Já si auto pečlivě vybírám
Tvoje myšlenka "Západ nečte dějiny východu" je naprosto trefná. Ono to tak skutečně je. Nápady západu mě někdy nápadně připomínají ideje komunistů v 60-70 letech. My jsme proti nim napřed pže jsme si už těma chybama prošli a teď se nám je nechce znovu opakovat. Vyjma mládeže, která to třeba nepamatuje nebo o tom alespoň neslyšela vyprávě od rodičů a prarodičů :D
28. 2. 2020 15:07
Re: slepá cesta
Jistě asi existují i tací lidé. V takovém případě tomu rozumím. Ale světová populace se nesestává z kočovníků, kteří žijí každý 2 měsíce na jiným kontinentu a vlastnictví auta je pro ně tudíž na obtíž.
Avatar - KANKUNEN
28. 2. 2020 14:26
Já si auto pečlivě vybírám
a pak se o něj starám, aby bylo čisté. Západ nečte dějiny východu. Ale vlastně i tady je plno lidí, kteří vidí ve špíně růžovou budoucnost.
28. 2. 2020 12:47
Re: slepá cesta
sdilet s nekym auto je jako sdilet s nekym postel, samozrejme krome milenky, manzelky (treba i sousedovic) apod … :D :D :D
28. 2. 2020 20:25
Sdílení aut...
..je stejná levičácká utopie, jako autonomní auta. Všichni o tom mluví, ale nikdo soudný by to nechtěl. Není nad to vlastnit svoje VLASTNÍ auto. A nelze to ukončit jinak, než slovy klasika: "Proletáři (a gretisti a podobná pakáž) všech zemí, vyližte si pr..el!" :-)
28. 2. 2020 11:29
Hmmm
Migroši nám ten život obohatí ještě víc, než jsme kdy tušili a chtěli ... :no:
28. 2. 2020 13:33
Re: slepá cesta
No koukni na Airbnb jak to pěkně jede. Nedávno jsem viděl nějaký dokument o dvojici, která putuje po celém světě. Měsíc, dva zůstanou na jednom místě a zase se odstěhují dále, pro práci potřebují jen PC a připojení ....
28. 2. 2020 13:29
Re: Budoucnost
Taky si to tak představuju. Bude určitě víc druhů dle sociální třídy, takže pro náročné budou sedačky ala klubovky s neomezeným šampáněm, robotickou milenkou atd ;-)
28. 2. 2020 12:10
A vyjde takové auto levněji
než hodinový hotel?
28. 2. 2020 12:22
štěnice
Tak po přečtení titulku mě napřed napadlo že tam někdo strká odposlech