Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nový Fiat 500e oficiálně: Elektrická stylovka nabízí slušný dojezd, ale co ta cena?

Fiat představuje první generaci čistě elektrického Fiatu 500e, který však nemá ambice současnou generaci nahradit. Pouze ji doplňuje.
Zpět na článek
4. 3. 2020 15:51
Re: Hmm, to bude určitě "trhák"!
Proč? Prostě srovnal, jakou automobilovou užitnou hodnotu za ty peníze můžeš získat. Buď šmrncovní elektrická stilovka 2x2 s miniaturním kufrem a dojezdem, nebo dobře motorizovaná a vybavená nižší střední třída s gigantickým kufrem, se kterou pohodlně s celou rodinou přejedeš bez tankování minimálně půlku Evropy a ještě to můžeš po německé dálnici pořádně rozpálit. Takto (naštěstí) uvažuje naprostá většina zákazníků automobilek. :-)
Avatar - 3_diamanty
4. 3. 2020 10:36
Re: Cena
asi aj preto zostava nadalej v ponuke sucasny F500 ... pretoze bez neho by fiat fakticky "skoncil" a to velmi dobre vie...
4. 3. 2020 15:50
Re: Stará EV...
Tak žijeme v divnej dobe, keď automobilky síce propagujú svoje elektromobily, ale v skutočnosti ich moc nechcú predávať lebo na tom prerábajú. Cena skoro 38000 € za Fiat 500 keď ten so spaľovacím motorom kúpiš pod 10000€ je myslím dobrá taktika odradiť masy.
Avatar - twistedTSD
4. 3. 2020 13:14
Re: Cena
Tipo potřbuje FL. Překopat interiér, LEDky, nové motory a může dále požírat Korejce. S Puntem to pohnojili.
Avatar - 3_diamanty
4. 3. 2020 13:12
Re: Hmm, to bude určitě "trhák"!
asi aj preto bude nadalej na trhu ta sucasna 500vka... akurat sa kusok bojim o osud tej novej elektrickej... aby to skutocne nakoniec nebol prepadak... inak kolko stoji 5 dverove zoe? pride mi ze bude aj napriek tiez asi neskromnej cene voci el. 500vke daleko praktickejsim aj pouzitelnejsim kuskom ked sme uz pri tych el. vozoch

ja neviem cim to je ale uz mi to pride akoby fiat si tie svoje auta doslova "podkopaval" sam... vid aj chybajuce punto... a teraz tento milionovy nezmysel fakticky len pre 2 osoby... takto sa znacke stare zlate casy asi neprinavratia :-(
4. 3. 2020 13:00
Hmm, to bude určitě "trhák"!
https://www.autoforum.cz/…-octavii-v-plne/
Ještě štěstí, že pokračuje prodej i současné, normální generace!
4. 3. 2020 10:48
F500
...manzelka ma novy 1,2 51KW Lange12500euro.....no ta dotacia byt musela byt cca 10000aby som co i len uvazoval....myslel som dotaciu nie ...co sa tu na Slovensku s elekt. aut. hra ruleta :no:
Avatar - 3_diamanty
4. 3. 2020 10:38
Re: Myslím
ono hlavne v elektrickom Upe ci Citigu odvezies aj 4 ludi celkom v pohode ... kdezto F500 je viacmenej len ako auto pre 2 ludi... a to moze byt tiez uz kusok problem u mini auta ktore uz nestoji 400 litrov ale "melon" .. ale nastastie fiat ponechava vo vyrobe aj sucasny F500.... co je asi aj nevyhnutne :yes:

mne by sa skor pacilo keby spravili hybridny vacsi 500X nieco na styl nira ( v cene okolo 18tisic eur ) ... ten by mi daval vacsi zmysel ako nejake minielektro ze melon ...
4. 3. 2020 10:29
Myslím
že Fiat nakonec 500e nacení dobře. Tím myslím na mnohem nižší úroveň. Jinak nová 500 vypadá velice dobře a začínám mít pocit ze ve městě kde se pohybují nejvíc by mi vyhovoval i dojezd.
Samozřejmě nejde pětistovku srovnávat s Upem nebo Citigem. To je už od různých detailu jako je design a zpracování interiéru úplně někde jinde. Proste taková stylovka ale myslím ze by to fiatu mohlo vyjít. Takhle hezké mini autíčko tady dlouho nebylo.
A kde budou dotace tak o zákazníky nouzi mít nebude vůbec. 500 je celkem pojem
4. 3. 2020 10:22
Cena
mi přijde dost vysoká na nějaký větší prodejní úspěch. Jinak auto samotné vypadá dobře a paramtry pohonu taky na městské auto.
4. 3. 2020 11:22
Re: Kolik stojí baterky?
vloni 1kWh akupacku prisla na cca $150, tedy 42kWh $6300, na nase cca 140tis, +DPH, tedy nejakych 170tis. k tomu zbytek auta za max 200tis a dostanes realnou cenou za par let az se rozjede vyroba. v 2023 cena akupacku ma spadnout k $100, tak si odecti 50tis a mas cenu malyho elektroata kolem roku 2025.
1 mega je samozrejme ulet, ale je to technologicka novinka, nekdo musi zaplatit vyvoj a italove si mysli, ze jim lidi budou trhat ruce za stylovku.
ID3 stoji od 750tis a je to auto s mnohem vetsi uzitnou hodnotou
s tema nesmyslnejma 8 rokama co udajne vydrzi baterka to je obejrana pisnicka, uz si vy odpurci najdete neco jinyho
5. 3. 2020 23:49
O ničem,
sice hezké auto s prémiovým designem i interiérem, ale pokud bude mít řešené baterie jako ten starý, vzadu nebude kam dát nohy. Starý se dá koupit s rozumným nájezdem za 250-350 tisíc. Kdo chce nový elektromobil, bere dnes dotované Citigo. Pak už se vyplatí BMW i3, ideálně REX. Taky stylovka, navíc z karbonu a vnitřek mnohem větší, praktičtější a i prémiovější. Kolem 500 tisíc už jsou kousky s minimálním nájezdem.
Avatar - speedfred
4. 3. 2020 22:57
Re: To s tím nabíjením myslíte vážně?
:-[] :-[] :-[] :yes: :yes:
4. 3. 2020 16:46
Re: Hmm, to bude určitě "trhák"!
No ano, zatím můžeš, dokud ho idioti z EU nezaříznou. Ale to už se pohybuješ v podstatně nižších cenových relacích. ;-)
4. 3. 2020 16:33
Re: Hmm, to bude určitě "trhák"!
A nebo si můžeš koupit Logana a ušetřit 800t.
4. 3. 2020 15:54
Re: Stará EV...
Však už to tak hezky nekorektně onehdy vyhlásil jejich Účetní! :-)
4. 3. 2020 15:49
Re: Hmm, to bude určitě "trhák"!
Tak srovnávat Giulii s Tipem je dost odvážné, ale v zásadě máš bohužel pravdu. ;-\
4. 3. 2020 14:55
Re: Hmm, to bude určitě "trhák"!
A hlavne je v manualu co oproti benzinove Giulii :-)
Avatar - xxc
4. 3. 2020 14:04
Re: Myslím
Ved sa aj cudujem, ze tak malo to ludia vyuzivaju. Mozno fakt to bude buducnost, ze bezne kolobezkou a na vacsi nakup, cestu mimo mesto a po oblek sa pojde pozicanym autom.
4. 3. 2020 13:22
Re: Hmm, to bude určitě "trhák"!
Tak tak, poslední obecně atraktivní Fiat v prodeji už vlastně zůstává jen Tipo. Ale to stojí za to! ;-) :yes: :yes: :yes:
Avatar - poterienko
4. 3. 2020 13:19
Stará EV...
...ta stará EV mi docela dává smysl jako taková vstupenka do světa EV za velmi dobré peníze. Díky dotacím ve státech je k sehnání za 200-300k a parametry pro městské auto jsou ideální. Ale za mega? To raději...no vlastně cokoli, co je na trhu kromě Tesly a Audi..
Avatar - 3_diamanty
4. 3. 2020 13:17
Re: Cena
a chce to este viac SUVecok... len 500X uz nemoze dnes stacit... ved kde by aj skoda dnes uz bola len s jedinym SUVeckom .. no asi tam kde fiat dnes.. kdesi v biede
Avatar - 3_diamanty
4. 3. 2020 12:55
Re: Cena
hlavne to chce SUV velkosti sportagu a male auto co by nahradu za punto ... a potom tie predaje fiatu v eu mozu stupnut aj o 50 percent ..... tipo by som uz nechal tipom... svoje cisla ma... tu ani nie je hlavny problem .. skor uz mensi a vedlajsi.. aj ked ano ani tu to nie je idealne samozrejme..
Avatar - Ozzman
4. 3. 2020 12:46
Re: Cena
No, nevím, jak je naceněno jinde, ale když jsem to srovnával, tak vybavené Tipo s použitelnými motorizacemi stojí kolem 400-450 tisíc a nějaká hezká verze i přes 500 tisíc a to za to auto bych nedal, interiér je brutální Lowend, jízda plavná, slušná, ale když už máš na auto tuhle sumu, hodně si rozmyslíš, jestli chceš Tipo, nebo třeba Leon/Golf, Oktávku či Fokuse...
Avatar - 3_diamanty
4. 3. 2020 12:38
Re: Cena
pravda ale je taka ze tipo nema az take zle cisla... predava v eu dokonca lepsie ako ceed ci nejaka i30 a daleko lepsie ako nejaky civic ci mazda 3... takze da sa povedat ze v tomto ten "nutny" uspech ma ... teda co do samotnych cisel je to celkom pohoda ... uz ine je to z pohladu toho co o tipa ocakavas ... tiez by sa mi viac pacilo keby tipo slo po krku skor golfu ako rapidu ale ok... budme radi aj za taketo tipo

co ale fiatu skutocne chyba je SUVecko velkosti tigiho sportagu tucsonu dusteru .. a potom aj samotny nastupca punta.... tu su dva hlavne problemy :yes:
Avatar - Ozzman
4. 3. 2020 12:33
Re: Cena
Fiatu hlavně chybí pořádné auto nižší střední třídy, které nebude lowend.
Avatar - 3_diamanty
4. 3. 2020 12:25
Re: Myslím
proste na relax ok... ale v reale bezneho dna kolobezku v meste nevyuzijem .. mne auto v tomto fakt sluzi dokonale

vies ono je to tak.. kolobezka auto nahradit nedokaze... viem ze nie kazdy to chape ( obzvlast majitelia kolobeziek ) ale tak to proste je ... ono keby kolobezka dokazala nahradit auto tak ma dnes kazdy miesto auta el. kolobezku ( ktora voci autu stoji par supov ) a nepotrebuje nikto uz cestovat do prace ani na nakupy ci k rodicom na drahom pazravom aute ...
Avatar - xxc
4. 3. 2020 12:16
Re: Myslím
Ved hovorim, ze sam ked chodim, nie po manzelku a deti. Sako som uz do cistiarne na kolobezke niesol (ale z cistiarne islo autom). Usetrene 50% emisii. Aj ku svokre na kolac som chodil, autom 8 miunt + hladanie parkovacieho miesta a kolobezkou cesta trva 20 minut.
Avatar - 3_diamanty
4. 3. 2020 11:59
Re: Cena
no ako vidime konecne aj tie crossy uz pribudnu.... konecne :yes:

tak uz nech je rok 2022 a mame tu od fiatu aj nove male auto aj novy cross

inak ked uz ten jeep tak vsemozne zachranovali tak je docela smutne ze nakoniec sa im "uslo" len jedno mensie 500X ... za mna aj po boku vacsieho compassu uz davno mohli mat nieco paradne aj s logom fiatu... ale ok.. je to ich biznis... a zase ked nie su prachy ani jasny ciel a pevny plan tak fakt sa tazko nieco vyvija.....
Avatar - 3_diamanty
4. 3. 2020 11:42
Re: Myslím
akoze nakupy na vikend pojdem robit na kolobezke ( bednicku od piva dam na chrbat a je to pohoda ... a chlieb a jogurty si dam medzi nohy ) .... aj sako z cistiarne si tiez vyzdvihnem na kolobezke ... aj manzelku z prace vyzdvihnem na kolobezke a cestou sa na kolobezke este zastavime aj u svokrovcov ktori nam nabalia kolace .. no parada... este aj psa k veterinarovi zoberiem na kolobezke ... akoze nic proti kolobezke ale ja po meste skor vyuzijem bezne auto .. nehovoriac aj o pocasi... ked prsi snezi fuka vietor a tak... tiez pritom som fanda jednej stopy a pre zmenu zase vasnivy cyklista ... to len aby si si nemyslel ze som nejaka vymaknuta fajnovka .. ale na realne nakupy po meste aj na rozne vybavovacky mi kolobezka ani bicykel proste uz moc "nepomozu" ... tie v mojich podmienkach vyuzijem skor len ako vec na osobny relax vo volnom case
Avatar - xxc
4. 3. 2020 11:35
Re: Myslím
Kto jazdí vyslovene sám po meste, môže kľudne kolobežkou :-) Ide o to, že keby stálo približne rovnako, tak zoberiem fiat, lebo je krajší a má lepšie parametre. Ale nie, keď stojí 2x viac :-)
Avatar - Avanti
4. 3. 2020 11:34
Re: Cena
Ale Fiat nevyrába športiaky, vyrába dve najpredávanejšie miniautá v Európe a spolu s Ypsilonkou sú to slušné čísla. SUV sú super teraz, čo bude o 5 rokov v prehustenej doprave a s novými emisnými normami? Kto si tie SUV bude kupovať ďalej? Myslím, že tu bola pomalá činnosť Fiatu ako konkrétnej značky pri SUV fajn a že sa môžu teraz sústrediť na nové výzvy. Ak sa vôbec budú, samozrejme..

Prečo nebolo Punto? Lebo v rokoch 2012-2018 sa sústredili v celom koncerne najmä na Jeep, ktorý im priniesol peniaze okamžite práve pre predaje SUV, z ktorých dnes môžu tie nové projekty financovať.

https://autozurnal.ta3.com/…dou-puntom-tipom
Avatar - 3_diamanty
4. 3. 2020 11:33
Re: Kolik stojí baterky?
ja si ani neviem predstavit cloveka ktory ma melon na el miniato aby si ho potom drzal dalsich 10 rokov a nebodaj este aj riesil vymenu baterky ... nesranduj... ... takyto typek na tom tu a tam pojazdi.. ... a do 5 rokov to stejne preda a pojde zase "o dum dal" ( navyse v garazi ma este okrem toho urcite nejaky aj vacsi a rodinnejsi a samozrejme tiez "superekologicky" voz.. povedzme cayenne s aspon 400-500 konikmi ) ... proste ekologia jak vysita cely tento dnesny biznisovy eko-autosvet ...
4. 3. 2020 11:11
Re: To s tím nabíjením myslíte vážně?
Asi je mají v redakci málo naposlouchané.
4. 3. 2020 11:11
Re: To s tím nabíjením myslíte vážně?
Ne, nepochopí, to je jako plést si benzínový a dieselový motor, na webu o vaření by to byla ostuda, na webu o autech je to do nebe volající diletantství.
Avatar - Avanti
4. 3. 2020 11:09
Re: Myslím
Tak to neviem, ja som mal info, že to bude 1.0 hybrid..
4. 3. 2020 11:08
Re: To s tím nabíjením myslíte vážně?
Taky jsem si všimnul že AC/DC dělá redakci trochu problémy.
4. 3. 2020 11:06
Kolik stojí baterky?
Když se bavíme o vysoké ceně EV, tak je to proto, že ty baterky stojí více než polovinu ceny auta?

U tohoto auta to vypadá, že má baterky 42 kWh (využitelných 36 kWh) za 500 000 Kč.
Takže každých 8 let musíte kupovat nové baterky za 500 000?
Avatar - Avanti
4. 3. 2020 11:03
Re: Cena
Ja si naopak myslím, že SUV by boli vyhodené peniaze tak ako kedysi Croma, či Idea. Fiat by mal robiť malé a štýlové autá tak ako to vie najlepšie a sústrediť sa na objemy. Dúfam, že nás čím skôr prekvapí benzínové mestské Centoventi.
Avatar - 3_diamanty
4. 3. 2020 11:02
Re: Myslím
el. citigo je lacnejsie a vdaka 5 dverovej kasni aj praktickejsie... ak by mi slo o elektricke miniauto s ktorym budem behat po rusnom meste kazdy den a parkovat kdesi na preplnenom sidlisku tak v tomto by som uz moc na styl nepozeral a bral jednoznacne "nenapadnejsie" citigo ... ale je to samozrejme kazdeho vec... kto jazdi vyslovene sam a je solventny a ma vlastnu garaz ... tak ... no ja som fakt zvedavy kolko to el. F500 bude realne predavat... aby to nakoniec nebol prepadak a klasicka F500 este nakoniec nesla predajne opat hore na stare kolena ...
Avatar - 3_diamanty
4. 3. 2020 10:56
Re: Cena
ja neviem preco to"brazilske" argo uz tu davno nemame .. vyzera fajn... dali by tam "nase" motory a je to... toto nepochopim... navyse o to viac ked uz punto "pustili k vode" .... tipo je ok.. este par rokov pobeha v pohode aj ked aj tu vidim priestor na zlepsenie do buducna... za mna fiatu v dnesnej dobe uz citelne chhbaju SUVecka... nieco ako tucson sportage RAVka tigi a pod... rovnako aj nejake tie crossy ako povedzme stonic captur CX-3 crossland a pod ... len jedno mensie SUV 500X dnes uz v eu fakt nestaci ... ked kazdy konkurent ma uz aspon po 3-4 SUVcka ... razom by mohli predavat v eu uplne ine cisla....
Avatar - 3_diamanty
4. 3. 2020 10:52
Re: Myslím
sucasny 500X sa mi paci.. aj male F500.... a urcite lepsia volba hybridny 500X za unosnu cenu ako uz ciste elektro za melon ....

za mna to chce ale klasicky hybrid ... a nie mildhybrid ... ale asi lepsie ako nic ;-)
4. 3. 2020 10:52
Re: Myslím
Nemělo by 500X mít mild hybrid z jedna-trojky?
Avatar - Avanti
4. 3. 2020 10:52
Re: Cena
Biedou je, že veľmi chýba Punto. Ak by tu bolo Argo, tak si ho kúpim, viac nepotrebujem. Tipo sa predáva veľmi dobre, v Poľsku, Nemecku, Rakúsku je to veľmi obľúbený budget kompakt a odchádzajúce 301 a Elysse (Rapid už skôr) a tiež Lada Vesta pre emisné normy.. mu len pomohli. V celej Európe výsledky lepšie ako i30. Na jeseň by malo prísť aj Tipo Cross, možno trochu zamieša kartami..
Avatar - xxc
4. 3. 2020 10:51
Re: Myslím
Ved cena tam je, 37 000 €. To je viac, ako Honda E, ako elektricke Mini. Uvidime, Fiaty sa celkom dobre predavali, aj ked boli drahsie, ale toto sa mi zda mimo. Keby bolo za 20 000 €, pravdepodobne by som zrusil Citigo :-)
Avatar - xxc
4. 3. 2020 10:49
Re: To s tím nabíjením myslíte vážně?
vymenili to, ale kazdy asi pochopi
Avatar - Avanti
4. 3. 2020 10:45
Re: Myslím
Bude 500X 1.0 FireFly hybrid 48V. Som zvedavý, ako sa ti teda bude páčiť.
Avatar - 3_diamanty
4. 3. 2020 10:45
Re: Cena
asi aj preto som slovo "skoncil" pisal v uvodzovkach..... kazdopadne v eu by bez sucasnej F500 padol kdesi skoro na uroven suzuki... ci mazdy .. a to by bola razom bida.. pritom fiat v eu kedysi predaval v pohode aj vyse miliona aut rocne... smutne kam to dnes uz dotiahli
Avatar - Avanti
4. 3. 2020 10:43
Re: Cena
Neskončil a ty to veľmi dobre nevieš. Európa a predaje 500vky nie sú pupkom sveta. Fiat existuje aj na iných trhoch, kde je vo veľkej miere úspešný s vysokým podielom na trhu.
4. 3. 2020 10:39
To s tím nabíjením myslíte vážně?
"Fiat přitom nabízí možnost dobíjení jak stejnosměrným proudem o výkonu až 11 kW, tak rychlonabíjení střídavým proudem při výkonu až 85 kW."
Nebo si z nás děláte prču?
4. 3. 2020 15:22
Re: Hmm, to bude určitě "trhák"!
To je strašný článek. :D Jako souhlasím, že je 500e zatím nezdravě naceněná, ale postavit článek na srovnání s Octou? :-O. A argumentovat velikostí kufru, atd? Vždyť jsou to úplně jinak zaměřená auta. Kdyby srovnával s elektrickým Citigo, tak neřekni. Ale tohle psal nějaký ichtyl. :no:
Avatar - 3_diamanty
4. 3. 2020 11:15
Re: Cena
to si mysleli aj mudre hlavy v porsche ze sportiaky ich budu zivit donekonecna.. ale takto to dnes uz nefunguje...

SUVecka jednoznacne chybaju... bez debaty... aspon jedno to chce este... a najlepsie nieco v triede sportagu a tigiho .. ved sa len pozri ake cisla v eu predava tigi sportage kadjar duster ci tucson... vsetci tu davaju vyse 100 000 aut rocne ... este aj ten z azie "dovozovy" skoro uz "veteran" outlander od nich o polcisla vacsi predava rocne v eu skoro 50 000 aut ( nahoda? urcite nie ) .... jednoznacne ta ignoracia SUVecok sa fiatu nevyplaca ale je to samozrejme ich vec... ich peniaze.. ich zakaznici.... ich povest a ich buducnost

a ked sme uz pri tych mensich vozoch tak potom fakt netusim preco sa zbavili punta ktore opustilo uplne nepochopitelne najpredavenejsi segment aut v europe v ktorom nakoniec samotne punto aj roky kralovalo ( to je asi nieco ako keby vw odkopol golfa len tak alebo ako keby honda v amerike poslala k vode civica ) ... toto je fail storocia v podani fiatu ... a za mna pomaly ale isto uz aj sucasna panda by mohla dostat nastupcu... kedy prisla na trh? v r. 2012? aj ked chapem ze miniauta vydrzia v reale velmi dlho.. tu nie je nutne kazdych 5 rokov robit o 2cm dlhsie uplne nove auto to je jasne ...