Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Čínské Geely pracuje na autonomním řízení s pomocí stovek satelitů

Zatímco konkurence spoléhá pouze na sofistikovaný hardware a software, čínské Geely se chystá pomáhat autonomním vozům z oblohy.
Zpět na článek
Avatar - curwasportiva
8. 3. 2020 16:24
Velky Bratr
Tak koukam ze Cina planuje privest koncept totalitniho statu ala 1984 k dokonalosti...
8. 3. 2020 15:28
Re: Mám pocit ...
Můj pocit je ten, že v Evropě se peníze do výzkumu a technologií nějak rozplývají bez výsledků. Největší evropská automobilka se rozhodla splnit nové normy tím, že zvolila zřejmě nejlevnější cestu, tedy och0cat to, aby zřejmě neokradla své majitele o jejich zasloužené měďáčky ....
9. 3. 2020 10:06
Přesnost
Tohle už zkoušel kde kdo. V případě autonomního řízení je třeba dosáhnout přesnost v jednotkách cm a méně + okamžitou reakci na nepředvídaný pohyb na komunikaci. Historicky GPS trochu smysl pro autonomní vozy dávalo, ale při dnešních možnostech hardwaru a softwaru mi tohle řešení nedává smysl. Optické řešení umožňuje okamžité a zcela přesné reakce na komunikaci.
Tenhle výmysl smrdí něčím jiným než pouze autonomním řízením...
9. 3. 2020 07:44
Re: Mám pocit ...
Autonómne riadenie nie je budúcnosť. A ak, tak rozhodne nie
blízka.
Avatar - Hammunasakra
9. 3. 2020 09:56
Re: Mám pocit ...
No diesel je OKAMŽITĚ hned = jak zavedeš TRŽNÍ ceny :-!

Samozřejmě diesel dotovanej desítkama MILIARD = teda jeho palivo = je jakej je. Zrovna tuhle mi neteta posílala foto jako důkaz = nový 730d průměrná spotřeba na trase asi 60 km 4,4 litru :yes:
Avatar - Hammunasakra
9. 3. 2020 09:47
Re: Mám pocit ...
Jj to je docela VELKÁ prča a bude to asi HODNĚ zajímavý ;-)
Avatar - Hammunasakra
9. 3. 2020 09:05
Re: Mám pocit ...
Stačí ZRUŠIT dotace zvýhodňování subvence nafty pro osobní auta = a je vyřešeno = OKAMŽITĚ
Avatar - CICERO
8. 3. 2020 21:54
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - KANKUNEN
8. 3. 2020 15:13
Mám pocit, že v Číně se investuje
do technologií a u nás v Evropě se automobilkám hodil klacek pod nohy ve formě nezapočítávání el. energie do spotřeby.
Avatar - Hammunasakra
8. 3. 2020 15:35
Re: Mám pocit ...
NejVWětší evropská automobilka to ochcává už hodně dlouho to neni zrovna tajemství https://www.idnes.cz/…927_automoto_fdv

Peníze se určitě nerozplývají = ale jo manažeři VW ale i jinejch soukromejch firem často kašlou na budoucnost = bohužel americká Tesla nebo japonská Toyota nebo jihokorejci = sou asi mnohem MNOHEM připravenější na budoucnost. Tady sme se furt eště zasekli v úrovni dotovaný zvýhodńovaný nafty = což je fakt smutnej vtip protože už desetiletí VÍME že MUSÍME změnit přístup