Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Prodej nových aut se propadl z tisícovky na desítky denně

Prodej aut se v březnu kvůli omezením proti koronaviru snížil na maximálně desítky denně. Loni v březnu připadalo na jeden pracovní den zhruba 1000 prodaných nových vozů.
Zpět na článek
Avatar - WinDiesel
26. 3. 2020 13:21
Za tu bezbřehou podporu rádoby "eko"mobility ...
… si to zasloužíte.
není mi Vás líto.
Mohli jste auta prodávat levněji a místo toho jste zdražovali abyste mohli dotovat elektromobily.
TAK TEĎ SE VÁM TO VRÁTILO.
Karma?
26. 3. 2020 16:07
Re: Ok,
Predpokladam, ze vetsina jizd bude ve meste :-)
26. 3. 2020 15:37
Ok,
Tak já asi chčiju proti větru.Zítra mi dealer doveze nové SUV .dýzl a čtyřkolka.
Avatar - WinDiesel
26. 3. 2020 17:05
Re: Za tu bezbřehou podporu rádoby "eko"mobility ...
A jak tedy lépe reagovat? Automobilky společně s EU podřezávaly větev na které seděly. Samy se dostaly do špatné situace ve které je dorazil koronavirus, ale měly dobře našlápnuto, nikdo je nenutil tak tlačit na pilu co se týče EV.
Avatar - KANKUNEN
26. 3. 2020 15:57
Re: Za tu bezbřehou podporu rádoby "eko"mobility ...
Já vím cos chtěl říct, ale proč tak blbě. Napřed EU podrazila automobilkám nohy tím, že si myslí, že hoření uhlí neprodukuje CO2 a teď tomu nasadí korunu korona.
Avatar - WinDiesel
26. 3. 2020 17:02
Re: Za tu bezbřehou podporu rádoby "eko"mobility ...
Prečo za každú cenu musíš reagovať ako blb..
26. 3. 2020 16:07
Re: Za tu bezbřehou podporu rádoby "eko"mobility ...
A co kdyz je to cele uplne jinak ? Lide maji vice penez, ekonomika jela, tak zvednou cenu novych aut s vymluvou, ze nejak ten vyvoj musi zaplatit.
26. 3. 2020 19:23
Re: Za tu bezbřehou podporu rádoby "eko"mobility ...
Přesně. Nikdo mi nevymluví, že pokud by automobilky se svojí obří ekonomickou silou a zaměstnáváním statisíců lidí chtěli, tak přes své lobisty prostě ten nesmyslné cirkus s absurdním omezováním CO2 zablokují ještě před schválením!!! :-(
26. 3. 2020 15:10
Re: Za tu bezbřehou podporu rádoby "eko"mobility ...
Prečo sa za každú cenu musíš prezentovať ako blb...
Avatar - WinDiesel
26. 3. 2020 17:07
Re: Ok,
Moc tady nemachruj nebo Ti auto zabaví Schillerová. :D
Avatar - Blue Sun
27. 3. 2020 10:09
Re: Ok,
Za šíření koronaviru je sazba dvanáct let!
26. 3. 2020 19:21
Re: Ok,
Koupí se rozumí objednávka, ne převzetí automobilu. Předpokládám, ze jsi ho nekupoval dnes...
26. 3. 2020 22:36
Re: Za tu bezbřehou podporu rádoby "eko"mobility ...
Chtěli vydělávat víc a víc a každý kurvítko navíc zvyšovalo pravděpodobnost návštěvy značkového servisu. Udělali z aut spotřební zboží, které ideálně movitější zákazník vymění za nové těsně před koncem záruky v jejich značkových autobazarech pro ty méně movité. Nikdo z automobilek nestojí o to, aby si lidi nechávali auta 5 a více let... Taky si myslím, že to mohli v klidu zvrátit, ale potřebovali výmluvu pro zdražování a říkají tomu vývoj. Za doprogramování nějaké funkce tisíce navíc. No a ono se to ejhle zadrhlo a zelená lobby je převálcovala. Teď nevědí jak z toho ven ;-)
Avatar - Jerry.Gunman
31. 3. 2020 11:28
Re: Za tu bezbřehou podporu rádoby "eko"mobility ...
Už jsem to tu před dvema-třemi lety psal. Byl jsem tehdá u jednoho zákazníka (lisovna plastů) - a jeli tam prototypovou sérii RYZE PLASTOVÉHO brzdového pedálu bez vnitřní ocelové výztuhy. Objednavatel - BMW

Sice mne plasty živí a podle všech zkoušek na ohyb, houževnatost atd to má parametry více, jak dostatečné, ale přece jen...

Automobilky mi teď trochu připadají jako francouzští revolucionáři roku 1790. Spustili cosi, co začalo ničit i je - a teď něvědí, kudy z toho ven
27. 3. 2020 05:11
Re: Ok,
No s objednávkou je to trochu problém. Ja som bol tesne pred podpisom, keď sa zavreli dealerstvá. Síce mi predajca vravel, že to vieme spraviť elektronicky, ale načo keď ho nie je kde vyrobiť. Podpíšem keď sa rozbehne produkcia.
Avatar - CICERO
26. 3. 2020 22:25
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - CICERO
26. 3. 2020 22:26
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - xxc
26. 3. 2020 19:33
Re: Ok,
A nemate zatvorene obchody v Cechach?