Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Lexus RX 450hL – Poctivá prémiovka

Čtvrtá generace Lexusu RX vyráží do druhé poloviny svého života s několika zajímavými novinkami. I když na pohled to tak možná nevypadá.
Zpět na článek
Avatar - Dinar
1. 4. 2020 14:10
Nebuďme malicherní,
holt i slepec si může koupit auto. ;-)
Avatar - Emel
1. 4. 2020 15:19
Re: Vlk na měsíc
No dobře... relevantní naftová X5 zase chrochtá... taky šestiválcově, taky chrochtá.

Kilo za 8s, dálniční spotřeba 10 (jakožto nejslabší článek toho celého), šest víceméně plnohodnotných míst a docela vymazlený interiér... neříkám že bych to chtěl domů, ale objektivně mi to nepřijde tak zlý.

Fosteku, lehni ;-)
Avatar - _Karel_
1. 4. 2020 14:33
Re: K ničemu
Hezký to není, ale užraný na benzinovou V6 ve velkým SUV? Pomalý? Pro cilovku určitě ne.
1. 4. 2020 18:20
Re: K ničemu
X3m si myslíš, že je konkurence pro tento Lexus?
človek, kterej chce luxusní auto pro rodinu a nereší zrychlení z 0 na 10, naopak, hledá auto na pohodový ježdení, tak určite pujde do bmw pro o polovinu menší a 10x min pohodlnou x3m. tleskám za názor :D
Avatar - Emel
1. 4. 2020 13:32
Re: Furt mi to nedává smysl
Proč nevhodný... protože to jezdí dálnici za 10? To přece není žádná trága pro auto těhle rozměrů...
Avatar - fOE
1. 4. 2020 13:50
Re: Furt mi to nedává smysl
Jsi stastny clovek pokud toho za rok najezdis vic na dovcu nez kazdodennim dojizdenim za praci, rozvozem deti atd. :-)
Avatar - poterienko
1. 4. 2020 13:35
K ničemu
Takže si to shrňme. Je to hnusné, z boku přímo obludné, pomalé a užrané. Hezky Lexus :D .
1. 4. 2020 18:28
Re: Vlk na měsíc
Myslis ze hybrid od BMW se bude spolehlivosti priblizovat tomuhle? :-O
Avatar - white label
1. 4. 2020 15:16
Re: Furt mi to nedává smysl
Pokud někdo s podobně velkým vozem stráví většinu jeho života ve městě, pak to obecně moc smyslu nedává...
I v těch větších/velkých autech totiž ve městech obvykle vidíš maximálně 2 osoby (včetně řidiče).
1. 4. 2020 14:15
Re: Nebuďme malicherní,
Krátká verze je ještě akceptovatelná, neříkám tím krásná. To co se povedlo s prodloužením je vzhled jezevčíka, který sežral trojúhelník! :-!
Avatar - fOE
1. 4. 2020 13:51
Re: Kde je Fostek?
Ceka az tu nekdo napise ze BY si to koupil. :-)
Avatar - wakantanka
1. 4. 2020 13:21
Re: Furt mi to nedává smysl
Keď ale vezmeš do úvahy fakt, že mnoho z takýchto áut strávi väčšinu svojho života v meste, tak to potom začína dávať zmysel. Teda aspoň mne.
Avatar - KANKUNEN
1. 4. 2020 13:10
Furt mi to nedává smysl
auto jak kráva ideální na dovču a nic moc do města s motorem ideálním do města a nevhodným na dovču.
Avatar - _Karel_
1. 4. 2020 22:19
Re: Re: Re: Furt mi to nedává smysl
Hm. Jezdí to po městě za 8,5 - totéž, co nějaká felda. Mimo nejhustší města (a i tam jen někde) není problém s parkováním o nic víc, než s nějakou oktávkou, s tím, že je to komfortnější. Pořád problém nevidím. ;-)
1. 4. 2020 18:24
Re: K ničemu
A BMW bude mit ve meste o polovinu vyšší spotrebu.
Avatar - white label
1. 4. 2020 22:28
Re: Vlk na měsíc
Nejhorší jsou černobílí šiřitelé obecných pravd, jedni tvrdí, že jedině benzín a ti druzí zase naopak. Rozhodně nepatřím ani do jedné z těchto skupin. Jezdím např. jak třílitrovým dieselem, tak i třílitrovým benzínem (v obou případech crossovery) a u obou paliv jasně vnímám jejich výhody i nevýhody. Už dlouhou dobu jezdím souběžně dieselová i benzínová auta a nemám s tím žádný problém. chce to jen dobře volit palivo ke konkrétnímu autu a jeho konkrétnímu využívání. A hlavně se nenechat omezovat předsudky.
1. 4. 2020 19:40
Re: K ničemu
Přemýšlím, kdy jsem naposled potreboval - nebo spis mohl - jet víc než par sekund 180. Myslím, ze omezovac na 180 má i Géčko a i ten RAM, co byl v testu dva dny zpět.
1. 4. 2020 18:54
Re: Lexus
Ja uz jsem asi opilej. Libi se mi. :-)

Samozrejme proporce jsou lepsi v kratke verzi.

Ale predevsim k interieru nemam asi zadnou vyhradu - krasa, luxus... :yes:
1. 4. 2020 15:36
Re: Vlk na měsíc
Za 6 nebo 8s je mi to úplně jedno (u tohoto typu auta). Mě by vadila ta "chronická" nespolehlivost a složitost současných dieslů.
Tomu RX bych věřil podstatně víc, ale ta verze L se mi ale proporčně fakt nelíbí.
1. 4. 2020 19:48
Re: Vlk na měsíc
Mne staci, jak se kazi benzinovy motory BMW bez hybridu.

O konkretnich spatnych zkusenostech s hybridem nevim.

Vim jen, ze Lexus a HSD je etalon spolehlivosti.
To je ale dano hodne kvalitou Toyota a principem HSD.
Ani jedno z toho neplati pro BMW.
1. 4. 2020 14:17
Re: Nebuďme malicherní,
Je to skrátka hnusné jak cesta do roboty.
2. 4. 2020 14:10
Proč ne
Možná jsem slepej, možná mám zvracenej vkus, ale ten design mi nevadí. Profil připomíná R třídu od MB, nejvíc mi asi vadí pohled zepředu zesikma, tamta disproporce vyniká nejvíc. Každopádně u mě to plnohodnotne vyvažuje interiér, kterej je, v záplavě dnešních moderních upatlanych displejů, prostě super. Luxusní auto na pohodu.
1. 4. 2020 23:52
Re: Vlk na měsíc
...emisní pokuta u hybridu snad taky není žádná.... emisní pokuta tohoto hybridu je velká, v papírech má 138g CO2/km což má k požadovaným 95 g/km hodně daleko.
Avatar - 3_diamanty
1. 4. 2020 19:56
Re: Lexus
v com je volvo dokonalejsie od lexusu preboha?
Avatar - 3_diamanty
1. 4. 2020 18:47
Re: RAM vs RX vs BMW
ten RX je paradny suhlas.... mne sa ale ovela viac paci ta kratsia karosarska verzia ... tato predlzena je uz kusok akasi hmotou nevyvazena ( tu by to chcelo uz kusok vacsi razvor ) aj ked samozrejme bude este praktickejsia :yes:

aj mne sa uz prve hybridne RX moc pacilo...na svoju dobu bolo snad este naslapanejsie a jedinecnejsie ako to sucasne aj ked samozrejme to sucasne je opat peckove a velmi originalne.... za dane prachy podla mna vyborna ( premiova ) volba :yes:
1. 4. 2020 18:41
Re: Vlk na měsíc
Já mám osobní zkušenost jen s X5. Bohužel špatnou.
Prostě máme odlišnou zkušenost, i když já jen s jedním "exemplářem".
1. 4. 2020 16:26
Má to smysl
Střídám 3 auta... Cupru, Superba a přesně tohoto Lexe. A jestli toto auto dává smysl? Ano, velký. Těžko to někomu vysvětlovat, jezdím s ním skoro rok, tak vím, o čem mluvím. A naživo vypadá o dost lépe, obzvlášť ve světlé barvě... Kdybych se měl těchto aut zbavovat, tak nejdříve pustím Superba, a to absolutně bez emocí...pak s ohledem na finance a náklady na provoz (gumy, pojištění, servis, díly apod.) asi toho Lexe a nechal bych si cupru...ale bylo by to těžké rozhodování.
2. 4. 2020 11:15
Re: Vlk na měsíc
To musím říct manželce, aby se tedy začala u 20i od BMW obávat ;-)

Jak je to u Hondy s prosakováním benzínu do oleje? Už ok?
1. 4. 2020 17:03
Re: Vlk na měsíc
ano tohle konkrétní auto je opravdu škaředé. obyč RX450h se mi celkem líbí. jinde předvádí Lexus daleko hezčí práci (LC např.)
edit. beru zpět. prohlédnul jsem si pořádně galerii, připomíná mi to R-classe a docela se mi to líbí. nesnaží se to za každou cenu vypadat jako "teréňák". spíš velké MPV.
Avatar - white label
1. 4. 2020 15:57
Re: Furt mi to nedává smysl
Můžeš samozřejmě jezdit třeba každé ráno pro rohlíky i s H1, ale smysl to moc dávat nebude. Každé auto může většinu svého života strávit ve městě, ale u některých to dává větší smysl, než u jiných.
Avatar - KANKUNEN
1. 4. 2020 14:52
Re: Furt mi to nedává smysl
Hlavně nejsem nešťastník, který autem za dva a půl mega akorát drncá kolem komína. No leda že by měl člověk na dovču nějaký ten obytňák za 5. ;-)
Avatar - lamal
1. 4. 2020 14:35
Re: Nebuďme malicherní,
ja mam svoju cestu do prace rád (bike)... a aj vdaka Lexusu a ich technologii (toyota ofc) to ma vacsi zmysel...
2. 4. 2020 15:50
Re: Proč ne
Chybí mi dvě věci, příznivější cenovka a lepší převodovka.
2. 4. 2020 14:15
Re: Hodnoceni
u testů Lexusu musíš u Auto.cz použít tzv. buharskou konstantu abys něco z hvězdičkového hondocení vyčetl, je to asi tak že 3.5* u Lexusu jsou 4,5* u evropských a korejských konkurentů a 5* u škodovky, 4* u Lexusu jsou potom jako 5* u všeho ostatního a 5* plus dodatek že bohužel nemají více hvězd u hodnocení u škodovek. Ty 4* u tohoto auta jsou vlastně takovým normálním maximálním hodnocením. Zase to má výhodu že když už Lexus vydá auto mimo možné rámce hodnocení(tzv. se nevejde do žádných tabulek) jako třeba LC 500 tak tam pořád ta jedna hvězda navíc je takže okamžitě u Lexusu na Auto.cz pozdáš že se jedná o naprosto vyjímečnej kus auta což u konfekce nemáš šanci poznat.

Jde to říct i jednodušeji, pokud se ti design Lexusu líbí, můžes si s klidem vždy tu jednu hvězdu přičíst protože má jednu dole automaticky za design na kterej prostě nejde nemít názor jako se to stává u ostatních značek velmi často, dokonce můj známej kterýmu se Lexusy líběj by si ho nikdy nekoupil protože nesnese pocit že jeho auto se někomu může nelíbit, až tak jsme na tom tady špatně.
2. 4. 2020 12:09
Re: K ničemu
Je to atmosférický motor s výkonem okolo 280 koní, pružnost bude slušná díky elektropohonu navíc. S absolutně nesportovním podvozkem to bude tak akorát. Tohle není BMW a není to nic, pro tradičního kupce BMW. Prostě to má svoje publikum.
2. 4. 2020 01:39
Re: Vlk na měsíc
V tomto případě jsem neřekl o vhodnosti pohonu ani slovo.
V předchozím testu o RAMu jsem dokonce napsal, ze na tahání s plnou zátěži je benzin ekonomicky nonsens.
Lexus diesel nenabízí, stačilo by, aby změnili převodovku za konvenční, jako to dela BMW u svých hybridu.
Ale zjevně jim to prochází, už tohle řešení prodávají snad 15 let a lidi to kupuji... pořád.

Nicméně jednoduchá otázka; v čem je nafta pod kapotou automobilu lepší než benzin?
Napadá me jen jeden aspekt, jezdí za min:)
1. 4. 2020 18:21
Re: Furt mi to nedává smysl
No a u tohoto to dava smysl alespon z hlediska pohonu.
Avatar - Londonbridge
1. 4. 2020 18:20
Lexus
Lexus je ako zena vsetky su krasne len mi malo pijeme :-! Idem si rasej dat Skota potom sa bude velmo pacit , ale zase skarede su hodne ,spolahlive s dobrym srdcom tak este jeden....uz sa zacina pacit :-!
Avatar - lamal
1. 4. 2020 16:47
Re: Má to smysl
taky Poterienko v tom ma tiez jasno :-)
Avatar - speedfred
1. 4. 2020 16:01
Re: Nebuďme malicherní,
:-[] :-[] :-[] :-[] slepec kupuje podľa sluchu a hudba je tam vraj špičková. Neviem, nečul som ju.
Avatar - speedfred
1. 4. 2020 15:59
Re: Vlk na měsíc
Fakt to zavíjanie je nepríjemné, v meste je ten Toy/Lex hybrid fajn ale až chceš trocha výkonu tak už to je nepríjemne a pocitovo to ani moc nejde (v reále troška áno). Takže v takomto aute asi radšej to “d”, myslím normálom SUV pretože na tento počin JPN dizajnérov sa nedá pozerať. :no:
2. 4. 2020 11:01
Re: Vlk na měsíc
To, že je X5 na silnicích lepší RX je fakt, ale zábavu bych ani u jednoho nehledal. Obhajuješ tu jakousi osobní preferenci bez zkušeností alespoň s jedním z břehů.
Já si RX vyzkoušel dvakrát a pokaždé jsem došel k názoru, že to auto prostě není pro mě. A své volby jsem nelitoval.

Co je tedy relevantnější? Jakési odkazy na youtubery, nebo reálná zkušenost? Já nemám za co kopat, kdybych byl nespokojený, jdu o dům dál a nebudu to řešit. Ale tvá představa, že ten kdo koupí cokoliv jiného než Lexus nebo jiného japonce trpí syndromem sebemrskačství je lichá. ;-)
2. 4. 2020 09:42
Re: Vlk na měsíc
Nechces doufam spolehlivost BMW stavet vedle Lexe.

https://www.jdpower.com/…ability-studyvds

Nerad bych sem kopiroval tvuj posledni prispevek :-)
Avatar - Dinar
2. 4. 2020 09:10
Re: Vlk na měsíc
Ten "princip HSD" to je podobné zaklínadlo, jako "osvědčená pohonná jednotka" u koncernu VW. V obou případech to znamená zastaralý. Toyotě v hybridních pohonech ujel vlak, konkurence dělá PHEV, které umí jet čistě na el. rychleji, mají výrazně lepší zrychlení, vyšší maximálku a to vše umí bez vytí variátoru. Opájení se bájnou spolehlivostí, k jejímuž srovnání nemáš žádná data, je to jediné, co uctívačům toyoty zbylo. ;-)
2. 4. 2020 09:07
Re: Vlk na měsíc
To jsi trochu přehnal...chrochtá, prostě chrochtá Péťo! :D
Avatar - Dinar
2. 4. 2020 08:55
Re: Vlk na měsíc
Jen jsem zadal na YT bmw x5 30d a dávám sem dvě první xminutová videa z jízdy tím autem, která na mě vyskočila. Mohl bys mi prosím napsat časy z těch videí, kdy to auto dle tvého chrochtá? Já pořád nevím, jestli si tu rozumíme, mně nafta taky chrochtá, o žádném, byť sebelepším čtyřválcovém dýzlu, bych neřekl nic jiného, ale nejsem schopen zvuk řadové dýzlové šestky uvnitř auta označit za chrochtání, nic takového prostě neslyším.
https://www.youtube.com/watch?…
https://www.youtube.com/watch?…

A pokud jde o dynamiku, z nuly na sto za 14 nebo 16s není rozdíl, který má smysl rozebírat, ale z nuly na sto za 6 nebo za 8s je v dynamice rozdíl světů. ;-)
1. 4. 2020 20:54
Re: K ničemu
Myslím, že maximalka omezena na 180, nevypovídá o dynamice lautr nic.
Já Teda po dálnici jezdim tak středně - 140 až 170 a už těch 170 mi přijde na našich cestách jako hraniční rychlost. Protože když někdo jede 80 v pravým a jde předjíždět kamion co jede 75, než se podívá tam a zpět a začne manévr, ty ujedes půl kilometru. Takže lítat 200 a víc, ok, zkusil jsem si to, ale už to nepotřebuju.
Avatar - Emel
1. 4. 2020 20:19
Re: Lexus
Budu se opakovat - problém s tím nemám, ale domů bych to nechtěl :-)
Avatar - Emel
1. 4. 2020 20:08
Re: Lexus
Jsem trošku víc na modernu, dřevěnej volant mě třeba moc nebere. Ale jinak je to hezký, to jo.
1. 4. 2020 19:02
Re: RAM vs RX vs BMW
Myslim, ze RX bude zase o level vyse (nebo spis s dB nize) nez Camry..
Za EV samozrejme :yes:
Tenhle RX bude mit taky konkurenci v Modelu Y, za nizsi cenu s mnohem lepsi dynamikou.
A vlastne uz ma v Modelu X.
https://www.auto.cz/…ma-kridla-100837

No zalezi jak jezdis ;-)
Verim, ze pro tebe to muze byt problem.

Ja kdyz jedu testovaci jizdu, tak to vetsinou taky nesetrim.

Pak ale v realu jsem krotkej :-)
Jezdim na spotrebu a tak.

U hybridu se mi libi rekuperace, ze tu brzdnou energii zbytecne nepalis - setris si brzdy i palivo. Pak se na tu energii zase rozjedes...
1. 4. 2020 18:39
RAM vs RX vs BMW
RX pri sve velikosti jeste dava smysl, alespon pro rodinu urcite.
S polovicni spotrebou oproti RAMu, za obdobne penize.

Skoda, ze RX dostal jen 4 hvezdicky. Myslim, ze neni o dve hvezdicky horsi nez RAM. :-)

Diky prvnimu RX se mi zacaly libit hybridy. Ten komfort je neprekonatelny (jedine elektromobilem).
S vytim skutecne nemam problem. Tak aby to auto vylo (a to je spatny vyraz pro tiche seveleni v premiovym aute) se s timto jezdi minimalne.
Narozdíl od zminovanych dieselovych BMW to nema otravny Start-Stop, ktery vypne motor i kdyz jen radis zpatecku u nakupaku. Kdo jezdi v RX po meste ma urcite v tomto aute velkou vyhodu.
Jo RX ma mozna monotoni zvuk, ale narozdil od PHEV BMW v elektrickem modu (ani jinem samozrejme) neradi :yes:
Ve spolehlivosti PHEV BMW neverim vubec. Jejich motory nejsou spolehlivy ani bez hybridu, natoz s nim, kde dostavaji vic zabrat castymi (studenymi) starty.
Lex je z principu mnohem spolehlivejsi s jednoduchou V6 bez turba a sametovymi starty HSD.
Avatar - fOE
1. 4. 2020 15:58
Re: Vlk na měsíc
Zas do toho netahejme jen Barika. Tady je lidi jezdicich pod zvedlou kapotou nebo pulmetr za vyfukem mnohem vic.
1. 4. 2020 15:45
Re: Furt mi to nedává smysl
Záleží v jakém městě. Pokud bydlíš na hranicích nějakého velkého a máš dvě auta na dva lidi, jak je dnes obvyklé, tak vyjma cest o víkendu a na dovolené, tohle auto může opravdu strávit dost času městským a příměstským hrkáním.
Avatar - kari.laz
1. 4. 2020 15:01
Vlk na měsíc
Já nevím, ale proč si někdo pořídí auto za dva a půl milionu, když to pořád vyje jak vlk na měsíc?
Ano, není to tak často, vyje to šestiválcově, ale monotonní zvuk to nezapře. auto 2,2 tuny, kdy tam je spousta elektromotorů, ale ve finále to stejně nejede nijak zázračně.
Avatar - fOE
1. 4. 2020 14:36
Re: Furt mi to nedává smysl
Modiglianiho ;-)
2. 4. 2020 04:45
Re: Vlk na měsíc
Proč se mi BMW, Audi, MB, Jagy nekazí? Nebylo jich málo a pořád tu čtu podobné věci. Můžeš mi tom vysvětlit? Proč nestojím v odstavném pruhu, proč nejezdím na odtahovce, proč auta nestojí pořád v servisu?
Avatar - _Karel_
1. 4. 2020 20:59
Re: Re: Furt mi to nedává smysl
Poud někdo nebydlí v Praze nebo Brně, tak ta "hloupost do města" vypadá úplně jinak.
Avatar - speedfred
1. 4. 2020 16:16
Re: Nebuďme malicherní,
Asi preto tam dali super apratúru aby si nečul to zavíííjanie.
2. 4. 2020 07:18
Re: Vlk na měsíc
Jak se ti zkazil R6 od BMW? ;-)
1. 4. 2020 18:05
Re: K ničemu
Přesně. Ten boční pohled je strašlivý. Z nuly na sto za 8 sekund? Dynamika zřejmě velmi průměrná.

Za tyhle peníze je X3M, a to je úplně někde jinde. Za mně Lexus :no:
Avatar - lamal
1. 4. 2020 14:07
napadne mi to pripomina test...
https://www.youtube.com/watch?… tohto pána... zhrnutie takmer vsetkych klucovych veci ako z toho video testu
3. 4. 2020 14:34
Re: Vlk na měsíc
Pro mě je auto za 2M natolik luxusní, že bych o jeho pohonu neměl pochyb. Tam prostě přijde benzín.
Avatar - speedfred
3. 4. 2020 08:48
Re: Vlk na měsíc
V našich končinách sa ten Lex moc nepredáva a keby zdvihli cenu asi by to bolo ešte horšie. Kdežto X5 je po cestách plno a tam keď aj zdvihnú cenu ľudia to akceptujú. Sám vieš aká zľava sa dá u BMW dostať, u Lexu silno pochybujem o tom. Množstvo aút sa potom odráža aj na cestách ojetín.
3. 4. 2020 08:33
Re: Vlk na měsíc
BMW X5 30d dnes: 1,809 M
BMW X5 30d v roce 2014: 1,438 M
ta inflace je teda pořádná mrcha...
A Lexus stojí pořád stejně, deset let.
Já bych vzduch nechtěl, ale spíš než vzduch se mi příčí princip, kdy si něco musím vzít. Jako pohon všech kol se šestiválcem...
3. 4. 2020 07:43
Re: Vlk na měsíc
RX450h má na atmosférický motor, který kombinuje přímé a nepřímé vstřikování a na rozdíl od motorů BMW vůbec nemá problémy s karbonizací. Já je nemám taky, ale tankuju pořád drahý benzin plus při každé výměně oleje se provádí dekarbonizace. A to je docela opruz. Problémy se zasíráním benzinových motorů u BMW jsou celkem známé:(
Nevím na kolik vyjde aktuálně sada baterii pro Lexus, bývalo to kolem 80 tis ale dnes už to bude méně. A životnost nechci odhadovat, i když v brněnském Lexusu rikali, ze to neřešili zatím nikdy.
Ano micham, Prius je co se tyče pohonu dost podobný testovanýmu autu. Atmosférický motor plus elektromotor.
2. 4. 2020 18:04
Re: Vlk na měsíc
chceš popřít, že statisticky daleko vyšší procento agresivních řidíčů sedlá BMW, třeba proti Volvu nebo Hondě?
2. 4. 2020 17:12
Re: Vlk na měsíc
napsal jsem ti, jaké jsi dělal posměšky. to ostatní už ber jen jako omáčku. jen pro zajímavost
https://www.novinky.cz/…skozene-40310141
https://www.blesk.cz/…vou-pistoli.html
https://www.blesk.cz/…na-zastavku.html

a teď dáme do google třeba Lexus.
řidič Lexusu vybržďoval
... a nic:)
opilý řidič Lexusu srazil
...a nic:)
a neříkej mi, že to je náhoda.
2. 4. 2020 16:30
Re: Vlk na měsíc
Pájo u níže zmiňované 40i vs 45e mi píšeš, že "ale hybrid má pneumatický podvozek v základu". Tohle konkrétně mi u BMW neskutečně vadí. Chceš šestiválec? Kup si x-drive. Chceš hybrid? Ok, dostaneš pneumatický podvozek. Hamburger jedině s hranolkama a nápojem. Nechceš ho? Ale stejně ho zaplatíš:)
2. 4. 2020 16:27
Re: Vlk na měsíc
psal jsi něco o jezevčících, co spolkli trojúhelník. sorry, ale 8GC je daleké víc jezevčík. buranů v české kotlině je víc druhů, některým není po chuti mírně arogantní aura BMW (přemýšlím, jestli si umím představit vhodnější auto než BMW pro zabití čtyř lidí na maďarské dálnici s lahví vodky na sedadle spolujezdce, tak jak to udělala Rezešová svého času, dokážeš si představit jak neuvěřitelně by to vypadal v XC90? to by ji snad osvobodili, že se to tak nemolo stát:) 5 jiní považují Mercedes za auto pro důchodce, a moje i tvoje pojímání aut z hlediska dynamických schopností je v téhle třídě, tedy SUV, někde až docela vzadu. minimálně u kupců Lexusu.
2. 4. 2020 16:16
Re: Vlk na měsíc
no je fakt, že zatímco X5ku např. první generace už na silnicích téměř nepotkávám, Priusy s miliónem na hrbu nejsou ničím výjimečným. BMW nedělá dneska už nejspíš auta pro další generace, obchodně to není žádný prozíravý tah, když se auto sešrotuje po 20 letech, je to pro ně jenom plus.
Avatar - Emel
2. 4. 2020 14:33
Re: Vlk na měsíc
Jistě taky víš, jak tehdy to LC vzniklo - pro válku v Korei ho u Toyoty objednala americká armáda, dle specifikací Jeepu Willys. To vlastně Toyotu po válce zachránilo.
2. 4. 2020 13:42
Re: Vlk na měsíc
Tím chci říct, že nějaké pošklebky o tom, jak se prodává Lexus RX v našich končinách jsou úplně povšechné, protože Toyota si v téhle kategorii vede celosvětově nadstandardně a dělá to už dlouhá léta, naproti BMW.
Není to žádná moje modla. Kolik potkáš X5tek v Dubaji, v Americe, v Africe?
BMW nespolupracovalo s Toyotou ve vývoji hybridů? To mám zjevně mylné informace.
no nic, už asi mlátíme prázdnou slámu. Jen tolik, že posměšky Toyotě z české kotliny moc nefungují... nejsme pupek světa.
Avatar - _Karel_
2. 4. 2020 13:31
Re: Vlk na měsíc
"při snaze o dynamicku jízdu - protože tak nejezdí. Protože Volvo ani Lexus není pro entuziastické řidiče, je to pro ně prostě služba, ne radost"
No, já s tebou Migu naprosto souhlasím - jen si říkám - proč pak ty dlouhé debaty s tebou o kategorii SUV obecně, pro kterou prostě platí něco podobného? ;-)
A jen na okraj - když pominu venkovní design, jsem si jist, že já bych z ježdění i v tomhle Lexu radost měl. Přirovnal bych to k Harleyům - s těmi se taky nejezdí jako s Kawasaki Ninja a přesto to jejich šoféry nepochybně baví.
2. 4. 2020 13:25
Hodnoceni
Ja proste porad nejak nemuzu pochopit zdejsi system hodnoceni testovanych aut. Jasny, je to v ramci tridy, ale napr. testovanou Oktavku poplivali, ze to je vergl a dostala 4*. Tohle byla uplna pohodicka pohoda a taky 4*. Jo, kazde auto ma neco, ale tohle se proste neda nejak rozumne uchopit.
2. 4. 2020 13:11
Re: Vlk na měsíc
Toyota prodává svůj LC už od roku 1951. Toyota přišla s prvním SUV v podobě Toyoty RAV4. X5 vznikla v roce 99, přišli s "inovativním" názvem SAV, který ale s lety tak nějak vyšuměl, neujal se. Toyota je zdá se tím, kdo měnil historii, BMW se v tomhle ohledu jen přizpůsobuje. Stejně jako s těmi hybridy... taky používají technologii od Toyoty.


edit: co třída R?:)
Avatar - _Karel_
2. 4. 2020 12:23
Re: K ničemu
Tohle auto přece proboha nemá maximálku 180kmh kvůli výkonu motoru, to je konstrukční omezení. Tudíž to o jeho schopnosti zrychlit na 180 moc nevypovídá.
2. 4. 2020 12:15
Re: Vlk na měsíc
co třeba 3GT? zmizelo bez náhrady. z třídy A udělali úplně jiné auto...
2. 4. 2020 12:08
Re: Vlk na měsíc
:-[] :-[] :-[] OK, nemá smysl argumentovat
Avatar - Emel
2. 4. 2020 12:06
Re: Vlk na měsíc
Já taky ne... nicméně asi nemusím říkat, které auto pro mě bylo daleko nejzajímavější při naší párty na letišti... Kona to nebyla ;-)
2. 4. 2020 12:02
Re: Vlk na měsíc
Neznám celosvětové prodeje, nevím, kolik se prodalo třeba v Německu, ale jedno je jasné. Tohle auto je na trhu aspoň 20 let a nikam nezmizelo, jako mnohé modely BMW nebo MB...
2. 4. 2020 11:55
Re: Vlk na měsíc
koupím si vodu, kafe, redbull, jídlo? já na rozdíl od auta nevydržím na jedno natankování jet 12 hodin:)
2. 4. 2020 11:54
Re: Vlk na měsíc
téma "nafta vs. benzín" do téhle diskuse přitáhnul Pája... a nenápadné popichování jsi do ní přitáhnul ty...
Avatar - Emel
2. 4. 2020 11:22
Re: Vlk na měsíc
Co na těch benzínkách furt děláš?
Dlouhé dálniční lety, to je třeba Praha - Burgas... ;-)
2. 4. 2020 11:08
Re: Vlk na měsíc
No v tom pripade se to uz blizi benzinovemu autu... :yes:
Avatar - Emel
2. 4. 2020 10:33
Re: Vlk na měsíc
Hm... takhle z videa mi to nepřijde úplně jako problém, někdy cca. do 170 otáčky rostou, pak to tam chvíli visí na omezovači, ale je to spíš takový hučení než vytí. Ale dobře, tohle není moje třída a najetý to nemám...
2. 4. 2020 10:12
Re: Vlk na měsíc
A4, Q7. Proč bych měl auta jezdit pravidelně do půl milionu? Kvůli statistice? To PS mi přijde jako hloupý nesmysl. I kdyby to byla nadsázka, pak mi to přijde jen jako snaha vyvolat hádku ať to stojí co to stojí a navíc shrnuto pod obligátní "můj názor".

Tedy bezpředmětné. ;-)
2. 4. 2020 10:02
Re: Vlk na měsíc
Me se tohle netyka..
Za vic jak deset let.

Ale myslim, ze Paja jezdi vic a 130t urcite stihne brzy.
3-4 roky?
2. 4. 2020 09:59
Re: Vlk na měsíc
pro srovnání, zvuk s klasickou převodovkou - je to lepší nebo horší, než diesel?
http://youtu.be/ssc43VMrLdo?t=196
2. 4. 2020 09:38
Re: Furt mi to nedává smysl
White_label. Uvažuj realisticky. Rodina bydlí v satelitu za městem (nebo i jinde, není podmínkou). Oba potřebují auto. Jedno koupěj větší (to se bere na ty cesty na dovolenou), druhé třeba menší pro manželku. I to větší je denně používáno na běžné cesty po městě a do práce. Nebo si myslíš, že je hodně lidí, kteří si koupí auto JEN na cesty na dovolenou? Kolik myslíš takových dovolených lidi do roka mají? Tak, jak si to představuješ ty, to prostě v praxi nefunguje...
Avatar - Emel
2. 4. 2020 09:23
Re: Vlk na měsíc
No a teď si zadej RX450h a dej mi z nich čas, kdy vyje. Není to náhodou ten samý hon na čarodějnice?
2. 4. 2020 08:57
Re: Furt mi to nedává smysl
Zavislosti od potrieb. Byvam v malom meste, razim filozifu jedneho dostatocneho auta v rodine a toto by vyhovalo. A hej, najviac km s tym spravim asi do prace a nazad a behacky v meste. Na dlhe trasy (viac ako 100 km) to bude jazdit tak 10-15% z najazdu. Takze podla mna idealna kombinacia.
2. 4. 2020 08:52
Re: K ničemu
Naštěstí v tvém případě je to rozhodování o tom, který plakát si pověsí nad postel. :-)
2. 4. 2020 07:27
Re: RAM vs RX vs BMW
Už jsem to tu psal, v blízkém okolí mám čtyři farmáře, většina z nich převáží mj i koně a mají pick-upy, další má na to Q7 ;-)
1. 4. 2020 20:11
Re: Lexus
Me taky ne, ale v tomlhe aute nemam problem.
Avatar - Emel
1. 4. 2020 20:03
Re: RAM vs RX vs BMW
No... benzín zlevnil, tak to kompenzuju pravidelně dvoucifernou průměrnou spotřebou :-)
Avatar - speedfred
1. 4. 2020 19:50
Re: RAM vs RX vs BMW
Ja to občas potrebujem a švagor tak isto (on má na to Turka). Iba taký malý príklad.
1. 4. 2020 19:45
Re: Vlk na měsíc
Americký a středně-východní určitě je. A stejně je to moc neovlivňuje.
1. 4. 2020 19:10
Re: RAM vs RX vs BMW
Na tahani je samozrejme RAM lepsi.

Priznavam, ze to beru ze svyho pohledu.
Avatar - speedfred
1. 4. 2020 17:43
Re: Vlk na měsíc
EU trh nie je pre nich prioritou, je to jednoduché.
1. 4. 2020 17:37
Re: Vlk na měsíc
Je to snadné - asijská představa moderního designu je jiná, než ta naše. Trochu ostuda je, ze oni se pro par zlatek nepodbizi a nesnaží se za každou cenu zalíbit ;-)
1. 4. 2020 16:47
Re: Vlk na měsíc
když jsem posledně psal Pajovi, že auta mezigeneračně neuvěřitelně zdrahly, argumentoval mi technologickým vývojem.
konkrétně tenhle Lexus má stejný pohon už asi tak deset let. a je fakt nechutně drahý.
v roce 2017 stála obyč verze 1,630 - v roce 2009 začínal na 1,5 - a ty změny v hybridním pohonu jsou vážně minimální... emisní pokuta u hybridu snad taky není žádná.
1. 4. 2020 16:43
Re: Vlk na měsíc
na to vytí byl, i když v současnosti už asi není - jednoduchý recept - koupit nehybridní verzi s hydroměničovou převodovkou.
3. 4. 2020 00:22
Re: Hodnoceni
No já vidím, že RX auto.cz dost nadhodnotilo, ve většině testů v Evropě dostává 3 * a myslím, že v rámci své třídy na víc nemá, mdlá dynamika, otravná převodovka, iritující infotaiment, řada kompromisů na straně praktičnosti (třeba v oblasti tažení přívěsů, nepříliš schopný pohon 4x4 etc.)
https://www.autocar.co.uk/car-review/lexus/rx
https://www.autoexpress.co.uk/lexus/rx
https://www.topgear.com/…reviews/lexus/rx
https://www.caranddriver.com/lexus/rx
https://www.whatcar.com/…-lexus-rx/n18068
https://www.youtube.com/watch?…
2. 4. 2020 16:55
Re: Proč ne
S jednou připomínkou...ovládání infotainmentu není nic intuitivně jednoduchého, dost mi to připomíná MBUX, které se vzdalo celkem slušně pracujícího otočného ovladače.
2. 4. 2020 12:00
Re: Vlk na měsíc
Škubání od ZF naprosto neznám. Ani u JLR, ani u BMW ani u modelů Audi kde je.
Pokud někde je, jedná se o sportovní modely, kde je tak nastavená elektronika ve sportovním modu.
Jestli variátor vydrží pouze s výměnami oleje 2miliony nebo 10 je mi jedno, nikdy jsem neřešil problémy s převodovkou ;-)
2. 4. 2020 11:41
Re: Vlk na měsíc
No, vis, nekdo pise, ze mu vadi vyti motoru.

Mne zase vadi skubani pri razeni ;-)

Ano kolobezka bude spolehlivejsi, ale my se tu bavime o stejne kategorii. Kde Lexus nabizi to nejjednodussi (mechanicky) a BMW to nejslozitejsi.

Prevodovka Lexusu je nesrovnatelne jednodussi.
Hlavne se prevodovy pomer ridi jen elektronicky rychlosti elektromotoru!
Nema HDM, zadnou spojku a jen jeden prevod!
https://www.amazon.ca/Lexus-Transmission-3090048040-3090048041-3090048042/dp/B0722VC4ZK
Mechanicky jednodussi muze byt uz pouze redukcni prevodovka elektromobilu.

Vis jak neskutecne slozita je prevodovka ZF?
S HDM, spojkou co spoji natvrdo, 8i rychlostmi atd.
2. 4. 2020 11:36
Re: Vlk na měsíc
Proč do sportu? Je perfektně odladěný tak, aby při běžné jízdě řadil neznatelně a při sportovní se choval adekvátně. 7-G Tronic byl naprosto nesrovnatelný ve většině jízdních režimů a v komfortním pak ničím nevynikal.
A nikdo se tu nepře, že čím méně kur.vítek tím lépe. Nejlíp na tom bude taková koloběžka... ;-)

btw, ZF 8 je automatická planetová převodovka, ne?
2. 4. 2020 11:31
Re: Vlk na měsíc
Jeho volbou byla "d" varianta a manuál. Jak by dopadl u podobného Lexu IS? Motor 220d má nálepku nebrat např. ;-)
2. 4. 2020 11:23
Re: Vlk na měsíc
8st ZF je ladeny do sportu.

I starsi automaty od Mercedesu, ktere vic protacely HDM byly komfortnejsi.
Mne 8st. ZF ani v rezimu komfort nevyhovoval.
Jedine co bylo fajn, bylo EKO a plachteni.
Ale to umi HSD opet mnohem lip - s vypnutym motorem..

V cem by mel byt HSD lepsi?
V plynulosti. Tam je proste neprekonatelny.
Vyrobci prevodovek se holedbaji, jak radi neznatelne :D

Takze ano, na ''sportovani'' ZF.
Na komfort HSD.

Jinak vlastni zkusenost s pul milionem kilometru ti urcite neposkytnu :-)
Ale jsem schopny poskytnout ti technickou analyzu.
A kazdy kdo neco vi o technice, tak je mu jasne, ze mnohem spolehlivejsi je planetova prevodovka, elektronicky rizena a jednoduchy V6 bez turba, nez x stupnovy HDM automat s motorem s turbem, SCR, DPF atd.
Obzvlaste kdyz to jednodussi pochazi od vyrobce vyhlaseneho kvalitou a s nejlepsim vyrobnim systemem sveta (ktery mimochodem zachranil Porsche).
2. 4. 2020 11:20
Re: Vlk na měsíc
Někteří už zkusili údajně lepší Aisin, já ho ještě v autě neměl, ale 8st od ZF je naprosto fantastická převodovka, nevím v čem by měl být variátor lepší.
Z těch automatů, které jsem kdy měl nebo vyzkoušel je ZF 8 nejvyváženější a nejlepší.

Píšeš mi tu o údajné nespolehlivosti a já ti oponuji statisíci kilometrů aut, které jsem si koupil za své a opakuji, že pokud by nebyla spolehlivá nebo špatná, znovu své peníze do nich nedám. Jakou vlastní zkušenost k tomu dáš? ;-)
2. 4. 2020 11:19
Re: Vlk na měsíc
Jak jsem psal, Lexus vydrzi bez problemu pul milionu.

Tvymu malymu drzim palce, aby vydrzel 300t.
Avatar - fOE
2. 4. 2020 11:17
Re: Vlk na měsíc
Slo mi o to aby v tom Barik nebyl sam, kdyz jich tu je, promin, kdyz vas tu je takovych vic. Je ale pravda ze kombinace prispevek od webpaju + nafta vs. benzin te s zeleznou pravidelnosti dostane do pozice mury nad plamenem. A stejne jako ta mura tam znova a znova vletis sam.
Za to ale zadnej frustrat-externista nemuze, nerad bych za tohle bral zasluhy. ;-)
2. 4. 2020 11:16
Re: Vlk na měsíc
Jak jsi prisel na to, ze s temi auty nemam zkusenosti??

Ja prave po zkusenosti s RX beru hybrid HSD jako etalon.
Kteremu se dosud malokdo priblizil.

A BMW se svym 8st automatem ani nahodou.
Opet z vlastni zkusenosti :-)
2. 4. 2020 11:13
Re: Vlk na měsíc
Ok, v žádném. Je to bohužel...byť ani to by pro mě jazýček na vahách nezvrátilo ve prospěch Lexu ;-)
2. 4. 2020 10:58
Re: Vlk na měsíc
Ne nemusím ho dát pryč, ale chci.

Můj syn má e92 z roku 2007, najeto 220tkm, kupováno se 170tkm před 3-mi lety. Mění se běžný spotřební materiál a vyměněn po nákupu DPF.
Měl by vyměnit dle tvého názoru preventivně celé auto? :-!

Upřímně znám pouze jednoho majitele dvou Lexů po sobě a ten po nich přešel na produkci VAG. Nikdy si nestěžoval ani na jedno. A je kupodivu spokojený. ;-)
2. 4. 2020 10:55
Re: Vlk na měsíc
Tak ja jsem na to video koukal cely.

Taky tam rika, ze Lexus je pro ty, co chteji spolehlivost a BMW pro ty, co zabavu (tak nejak zjednodusene).

A my se tu ted bavime o spolehlivosti...
RX bych si nikdy nekoupil pro zabavu :-)

Pokud vim, tak na charakteristice pohonu, ktera ovlivnuje zvukovy projev taky zapracovali.
Neni problem uprava SW a auto bude menit otacky jako klasicky ;-)

HSD otacky menit muze (viz posledni generace). A muze jezdit naprosto plynule.
Evropsky hybrid neumi jezdit plynule.
Co rikas na pripravovany PHEV Toyoty?
V cem je prekonany? V cene a spotrebe v hybridnim modu. :D
https://www.auto.cz/…ny-dojezd-132125
2. 4. 2020 10:53
Re: Vlk na měsíc
však o to ti šlo, přidat polínko, ne? tak už to frustráti mají... troška flame-u vždycky vítána :yes:
2. 4. 2020 10:50
Re: Vlk na měsíc
Ja jsem presel ke znacce, ktera umi vyrobit spolehlivy 4-valec ;-)
2. 4. 2020 10:48
Re: Vlk na měsíc
To PS nemelo vyvolat hadku.

Bylo to tam proto, ze si myslim (a mam k tomu podklady), ze Lexus vydrzi vic.

Pro tebe to neni dulezity, ty das to auto stejne pryc.
Ale v podstate s BMW to dat pryc musis, protoze po 300t se uz na to neda spolehnout.
Tenhle Lexus dat pryc nemusis.

Ale jak pisu, pro tebe OK. Chapu, ze to neresis.
Tak to to ma nastavene BMW a je uspesne.
Nevyrabi zbytecne spolehliva a trvanliva auta.
Vyrabi je tak, aby vydrzela bez problemu prvnimu majiteli.
A ten si pak zase koupil dalsi.
2. 4. 2020 10:47
Re: Vlk na měsíc
U generace F15 jsem doléval močovinu cca po 15tkm, u nové generace si do 17tkm nic neřeklo, takže možná něco dolili v servisu. Nevím.
Avatar - Dinar
2. 4. 2020 10:46
Re: Vlk na měsíc
Moje zkušenost dolívání močoviny s posl auty s šestiválcovým dýzlem, GLE coupe 28tis. km, 530d 26 tis. km. Ročně najedu v souhrnu s růz. auty kolem 40 tis., takže ano, jednou za rok s každým z nich do servisu, kde v rámci roční prohlídky doplní močovinu.
2. 4. 2020 10:42
Re: Vlk na měsíc
No podle me jsou to prave ta auta s vyssim najezdem...
2. 4. 2020 10:37
Re: Vlk na měsíc
Který z aktuálních modelů bereš jako ošizený? ;-)
2. 4. 2020 10:34
Re: Vlk na měsíc
Nevím o problémech s čištěním spalin a nikdy jsem to nemusel řešit. Ani kolegové, kteří mají těch cukaček podstatně víc ;-)
2. 4. 2020 10:34
Re: Vlk na měsíc
OK.

Mocovinu jednou za rok?
Ty mas jeste nejakej osizenej model?
Nebo nadrz na 50 litru?

Myslel jsem, ze spotreba mocovinyje vyssi u aut co nepodvadi.
Avatar - Dinar
2. 4. 2020 10:29
Re: Vlk na měsíc
Močovinu do něj nalijí jednou za rok v servisu.

Mně je spolehlivost lexe po deseti letech ukradená, po dobu, po kterou to auto mám, mnohem víc ocením, jak jezdí. A z pohledu zákazníka, který prémii jezdí skoro třicet let, a těch aut už pár pořídil, je pro mně z hlediska trablů s poruchovostí mnohem podstatnější než značka, štěstí na kus. Možná je to nějaká karma, nevím, každopádně dodržuju zásadu nekupovat první rok modelu, ale moje osobní zkušenost rozhodně nepotvrdí, spec. u bmw, žádné katastrofické statistiky poruchovosti. Samo, člověk se mezi známými dozví o růz. problémech růz. lidí s růz. auty, a stejně jako poslouchám o MB, BMW nebo Rangi, slyšel jsem i o GS 450h nebo můžu vzpomenout anabázi známého s LS 600h blahé paměti (což bylo celkově bezva auto), a to, že těch historek o lexu je výrazně méně je dáno hlavně tím, že lidí s premiovou D3, Rangem, jagem znám docela dost, lidí s lexem málo, aktuálně vlastně ani jednoho. ;-)
Avatar - Dinar
2. 4. 2020 10:15
Re: Vlk na měsíc
Ty máš jedno auto deset let? Pokud ano, pak je to zbytečná debata, jsi v segmentu vyšší střední, resp. suv vyšší střední výjimka, kdo si kupuje auto na deset let?? Typicky je takové auto na 3-4 roky, nájezd obvykle v rozmezí 100 až 200 tis., pak se kupuje nové. Chceš-li tu kopat za desetiletá auta, pak kopej, ale míjíme se v podstatě debaty.
Avatar - Dinar
2. 4. 2020 10:10
Re: Vlk na měsíc
Myslím, že ten webpajův odkaz odpovídá jasně.
A to je režim plynulého zrychlování. Já jsem lexů s 450h za posl. roky pár vyzkoušel, je to vždy stejné, bez ohledu na model (i když připouštím, že výrazně lepší než 300h díky zvuku šestiválce), nejhorší jsou změny rytmu, teď potřebuješ zrychlit, vytí, spomalíš a vzápětí znova zrychlit, a přesto že už ne tolik a šlapeš na plyn míň, stejně to vyletí do otáček, vyje a ty si říkáš, kuva už přeřaď, jenže to on jaksi nemůže. Je to otravné, zvukově nepříjemné, ano, dá se zvyknout na vše, ale pro mně je zvukově mnohem mnohem přijatelnější když slyším vzdálené tiché hučení motoru, otáčky se převalují kolem 2 tis. a když potřebuješ zabrat, tak je to za zvuku mnohem víc připomínajícím brumlání nějakého pomalootáčkového us osmiválce, než chrochtání.
2. 4. 2020 09:59
Re: Vlk na měsíc
''Vsechno'' je treba brat samozrejme jako nadsazku. :-)

To ze bude Lexus spolehlivejsi doufam uznas.

A nemusis do nej lit mocovinu :-)
Avatar - Dinar
2. 4. 2020 09:57
Re: Vlk na měsíc
"Já myslím, že od BMW a Audi se bude kazit úplně všechno."
To je věta Geek Stara, na tu reaguju.

Jestli myslíš, že tím tvým odkazem se to jeho "myšlení" nějak potvrzuje, tak ten můj poslední příspěvek klidně zkopíruj, protože pak pro tebe platí to, co pro něj. ;-)
2. 4. 2020 09:56
Re: Vlk na měsíc
s příchodem turbo benzínu už ani ten dojezd, respektive je to cca 20 procent. zastavím na benzínce desetkrát a kvůli tankování je to v jednom případě, takže statisticky úplně podružné.
dlouhé dálniční lety jsou pro naftu lepší? v době osmistupňových automatů? nepozoruju žádný rozdíl, otáčky nebudou nikterak vysoko. v discipíně 200km/h přes celé Německo bude rozdíl ve spotřebě, ale tahle disciplína už ani v Německu není možná.
cesta do Chorvatska? ano, s naftou ji zvládnu na jeden zátah, s benzínem budu muset jednou zastavit.
takže už zbývá jen to - ano, nafta je levnější. Oktávka je levnější než Mercedes, takže je lepší:)
2. 4. 2020 09:55
Re: Vlk na měsíc
130 - 300 je celkem velky rozpeti.
Muzes to specifikovat bliz? Jaky auto ti vydrzelo do 300t?

Tenhle Lexus vydrzi 2x tolik nez prumerny BMW.
Muj nazor.

A tenhle Lexus clovek opravdu nemusi davat pryc se 130t.
To je akorat zajetej :-)

PS Vis proc nikoho neznas s pul milionem? Protoze to zadny z tvych aut ani z aut tvych kamaradu neda :-) Protoze nejezdi Toyotou :-)
Ja takovy lidi znam treba 2. Jeden ma Lexus, druhy mel benzinovy Volvo (s nizkoplakym turbem), ten ho dal pryc pri 600.000km. :-O
2. 4. 2020 09:43
Re: Vlk na měsíc
Neznám nikoho, kdo dává osobáky pryč po půl milionu. Ale běžně od 130-300tkm ;-)
2. 4. 2020 09:33
Re: Vlk na měsíc
Pri kolika km je davas pryc?

Ten Lexus vydrzi bez problemu deset let a pul milionu kilometru jen s beznou udrzbou.

Chtel bych ty tvy auta videt po pul milionu km.
Ale mozna se pletu. Napis ;-)
Avatar - Dinar
2. 4. 2020 09:11
Re: Vlk na měsíc
Myslet, znamená ho-vno vědět, jen to potvrzuješ. ;-)
2. 4. 2020 08:57
Re: Vlk na měsíc
Já myslím, že od BMW a Audi se bude kazit úplně všechno. Po zkušenostech. Ale třeba webpaja má zřejmě zkušenost jinou, šťastlivec.

Tenhle Lexus bude jezdit za 10 let úplně stejně, jako jezdí teď.
2. 4. 2020 07:24
Re: Vlk na měsíc
OK, před nějakými 6-ti lety jsem kupoval na road trip po Skandinávii od 1.majitele A6 Allroad 2,5 TDI V6 z roku 2001. Jako nový ho stál lehounce přes 2mio s DPH. 180HP, 5-ti kvalt Tiptronic, výbava dnes běžná v nižší střední.

Jen při použití "hloupé" kalkulačky je to adekvátní částce 2,9mio v roce 2019 ;-)
Avatar - fOE
2. 4. 2020 06:45
Re: Vlk na měsíc
Bylo jasne ze se v tom najde. :-[]
Avatar - speedfred
1. 4. 2020 20:14
Re: Lexus
No minimálne v exteriery, ale uctievačovi ASX dizajn asi ništ nehovorí. :-[]
1. 4. 2020 20:10
Re: Lexus
Volvo mi taky prijde dokonaly.

Je to jen otazka vkusu. Ten Lexus je mnohem odvaznejsi.

Volvo je usedly, ale zas mi neprijde nudny jako VW.
1. 4. 2020 19:44
Re: RAM vs RX vs BMW
Chtěl bych vidět, kdo ze zdejších čítatelů tahá za autem 3 tuny. Jachtu nebo letadlo nebo labutě:)
1. 4. 2020 19:16
Re: Vlk na měsíc
pred takovými deseti-patnácti lety, když se dalo ještě jezdit docela rychle, stovku za šest měly vážně dynamické auta a pod pět už třeba M5ka. Dneska už jsou všude radary, bodové systémy, po D1 se jezdí osmdesatkou a když má auto stovku za osm, už je to totální skandál:)
Kdyby měly všechny SUV pod kapotou šestiválec na naftu, asi by všechno bylo podle vašeho vkusu, ale jsou i zákazníci, co to mají jinak. Někdo resi bezpečí, jinej nechce auto, co má každý druhy. A někdo ani netuší, co má pod kapotou...
1. 4. 2020 17:02
Re: Vlk na měsíc
kluci nafta forever, je to win win pohon, všechno ve zlatě :yes:
dobrej zátah vocpodu, jede za šest na sto a dává šest na sto, na benzín by jezdil jenom blázen:)
Avatar - white label
1. 4. 2020 17:01
Re: Vlk na měsíc
Ale tohle je drahé a k tomu ještě pořádně škaredé... ;-)
Avatar - white label
1. 4. 2020 15:59
Re: Furt mi to nedává smysl
fOE 15:53
Tak jsem si říkal, proč k tomu dáváš odkaz na G8, a to byla jenom reklama před videem z tvého odkazu. :-[]
Avatar - kari.laz
2. 4. 2020 08:47
Re: RAM vs RX vs BMW
Už jsi viděl start/stop který ti vypíná motor, když parkuješ a střídáš zpátečku s popojížděním dopředu?
Proč by měl tenhle bazmek dostat víc než 4*? moc nejede, vysavač když šlápněš na plyn a vzhled v Evropě také moc stravitelný není.
Ty jen pindáš bez toho, aby jsi měl o těch autech tušení, natož zkušenost. Kolik těch BMW a jiných se ti rozbilo? Kolik například hybridních BMW bylo na reklamaci, obzvláště kvůli pohonnému ústrojí? Určitě máš před sebou nějaké statistiky od výrobce. Tak se pochlub.
Ty jsi druhý "ASX", zkušenost nula, teorite ti silně pokulhává, data k údajným problémům žádná, ale všem tvou "pravdu" budeš posouvat jako danou věc.
Avatar - white label
2. 4. 2020 02:06
Re: Vlk na měsíc
Samozřejmě, že je to spotřeba/dojezd. A zejména dříve (v dobách benzínových atmosfér) to byl i výrazně větší kroutící moment, dostupný už od nízkých otáček.
Prostě existují auta a jízdní režimy (např. delší/dlouhé dálniční trasy), kdy se přednosti dieselu projevují výrazněji, než jeho slabiny.
Avatar - speedfred
1. 4. 2020 18:44
Re: Vlk na měsíc
Ty myslíš že hybrid od BMW sa bude kaziť? Máme nejaké skúsenosti?
1. 4. 2020 18:29
Re: Vlk na měsíc
Sorry a já vzpomněl jen Barika :-[]
1. 4. 2020 15:25
Re: Vlk na měsíc
Za 2,5 budeš s X5 nebo GLE nebo Q7 chrochtat kilům za 6s, spotřebu budeš mít podobnou nebo nižší a můžeš si dopřát v těchto relacích i plug-in. Jen to nebude o 6-ti místech ;-)
Ale nikomu to neberu, jen pro mě je to no way ;-)
1. 4. 2020 15:43
Re: Vlk na měsíc
Docela se bavím hypotézami o nespolehlivostí současných dieselů. Mám je na firmě, sám jsem něco odjezdil na Q7 i X5 F15, XF a ohledně motoru jsem neřešil nikdy nic.
A znovu, dnes za podobné peníze pořídíš hybridní pohony i v jiných autech stejné kategorie.
Avatar - white label
1. 4. 2020 15:38
Re: Vlk na měsíc
V interiéru a po zahřátí dieselový šestihrnek nechrochtá, a proti tomu "variátorovému vytí" je to šepot květin. A jede to furt! ;-)
Avatar - PepaJ
30. 6. 2020 21:26
Re: RAM vs RX vs BMW
Tak dle vlastni zkusenosti se ..Camry ci RAV4 ..motorove s 2,5i V4..vubec neda srovnavat s RXkem s 3,5i V6 a dale je tu propastny rozdil odhlucneni interieru ( mezi klasickou Toyotou za mega a RXkem za 2mega)..ten je diametralni!
Avatar - PepaJ
30. 6. 2020 21:15
Re: Vlk na měsíc
Chcete si ten vuz vyzkouset osobne a velmi zahy poznate, ze ve voze nic nevyje a je v nem uzasne ticho a to prakticky porad a navic zvuk vytocene atmo V6tky je moc fajn..jen by to chtelo odladit (otevrit ) vyfukove potrubi, tak aby mel ten zvuk.. sanci se projevit zcela naplno..asi vse.
Avatar - PepaJ
30. 6. 2020 21:10
Re: K ničemu
Mr Beranek, mohu Vas z vlastni kazdodenni zkusenosti ubezpecit, ze pruzne zrychleni z 60 ci 80 na 150km/hod probiha opravdu VELMI rychle na to, ze vuz vazi 2,25tuny ..proste ten objem tam je... a nicim ho nenahradis, jak se rika ( to je lety overeny fakt) v RXku je navic jeste podporen elektromotory ktere plne zabiraji ihned. Jinak Lexus umi jezdit dle Vaseho popisu "narazi" do omezovace..tak do 165/170 km/hod..pak uz se vyklidni a jen pohodlne pluje vyse :)
Avatar - _Karel_
3. 4. 2020 15:46
Re: Vlk na měsíc
To je docela drsný, tak častý dekarbonizace. Mám za to, že autu dáváš kouř, což je prvotní prevence, ne? To je to fakt tak špatný, nebo jsi jen super extra opatrnej?
3. 4. 2020 14:36
Re: Vlk na měsíc
Takže na začátku se musí Lexus prodávat za pořád stejné peníze, protože je to produkt, který nikdo nechce, aby se prodal, nesmí zdražovat. A po deseti letech už ho taky nikdo nechce, takže se prodává na trhu ojetin dráž? Na to moje střední ekonomické vzdělání nestačí. Fakt jsem měl jít na vysokou.
Občas o těch ojetinách čtu. Viz ten článek o X5. Pak tam experti řeknou "na tomhle se nemá co" anebo "tohle radši neberte, protože vás to sežere zaživa".
3. 4. 2020 14:33
Re: Vlk na měsíc
tady mi zase píšou cena 30d 1,530
https://ibb.co/WnwJMbD
zjevně podle kurzu
Avatar - Emel
3. 4. 2020 10:50
Re: Vlk na měsíc
No u Lexusu si musíš vzít prakticky všechno, tam je konfigurovatelnost sprosté slovo :-)

BTW - tady je ceník BMW X5 2014, 30d je za 1,599
https://www.press.bmwgroup.com/…0185831CS/273171
3. 4. 2020 10:16
Re: Vlk na měsíc
no já jenom psal, že auta zdražují, evidentně víc než o inflaci. teď už je to dokonce dobře, já ti ten názor neberu:)
3. 4. 2020 08:21
Re: Vlk na měsíc
je to snadné. První závady přicházejí u dieselu kolem 180-200 tisíc. někoho to nepotká ani za 400. znám člověka, co načipoval 40d hned po koupi a do tří tisíc km měnil obě turba. ale to určitě není běžný způsob použití a běžná závada.
nicméně, Lexus s běžně dimenzovaným výkonem plus elektropohonem je záležitost poměrně jednoduchá, odolávající technickým závadám. na opačné straně je hi-tech přístup BMW, který takovou spolehlivostí bohužel neoplývá. což tebe, jako majitele nových vozů, které jsou za dva roky dál, trápit vůbec nemusí. to pozná až následný majitel. koupě takového ojetého 50d musí být po 4 letech lahůdka.
40i má aktuálně najeto 120 tisíc a ještě nějaký pátek si ho nechám, tak jsem zvědav, jestli budu mít stejnou zkušenost, jako doposud, nebo se to začne sypat. péči dostává nadstandardní, což jsou ovšem náklady cca 7 tis každých 10 tisíc km plus o 10-20% dražší benzín proti běžné 95ce.
3. 4. 2020 08:16
Re: Vlk na měsíc
rázy při přeřazení. ne škubání, spíš kopání. ok podívám se co je kopání a co je škubání na wikipedii. každopádně to co se děje ve sportovním režimu je, že ti to dá znát, že se přeřadilo, zatímco v komfortním nevíš o ničem.
3. 4. 2020 07:44
Re: Vlk na měsíc
Kterého? Lexus RX450h má 138? Tolik má X5 40i:)
Avatar - Alf1k
3. 4. 2020 06:50
Re: Vlk na měsíc
Ty story o škubání nechápu..
Asi jsem jinej, ale i to blbé DSG v obyč. koncern autech (ať už funguje jak chce nelogicky a zle) mi nepřijde to škubání jako nějaké drama. Btw co se tím teda myslí? Asi jsem citlivej jako pařez, poznám ty fajn kopance ve sportovních módech (porsche atd.) ale to škubání? Nebo je to výsada starších aut?
Za to kamarádův nedávnej test nějaké hybridní Hondy (už nevim co to bylo) mluvil jasně. Chceš trochu přidat a už to vyje jak nadrženej vlk, bylo to prý tak nepříjemný, že by si to kvůli tomu nekoupil.
ZF např. v BMW jsou vyhlášený a to jak je to dolazený s motorem, se vychvaluje už x let v kdejakém testu, tam není o čem.. ;-)
Avatar - speedfred
2. 4. 2020 23:24
Re: Vlk na měsíc
Šklbanie u 8st ZF ? To som nikdy nepozoroval a nepoznal som.
Sám si písal že jazdíš na spotrebu tak ti bude HSD vyhovovať keď sa plynový pedál bude pohybovať možno v prvej 1/4 dráhy.Stlač viacej a konečná (víííí) a nepomáhajú ani virtuálne stupne ktoré sú k ničomu.
Avatar - speedfred
2. 4. 2020 23:14
Re: K ničemu
Camry v hybride má limiter na 200 a vraj ide aj viac (info od predajcu) ja som to ale neskúšal.
2. 4. 2020 20:27
Re: Vlk na měsíc
tady doporučení na ojetou X5
https://autobible.euro.cz/…e-draha-legrace/
co asi může potkat majitele Priusu?
2. 4. 2020 20:24
Re: Vlk na měsíc
Když si vylistuju deset let staré RX450h, tak se taky prodávají o sto tisíc dráž, než X5 ze stejného roku, jestli tě to uklidní. Můžu udělat tutéž statistiku po pěti letech.
edit. ty jsi napsal, jaký máš důvod nebo proč je pro tebe prostě tenhle Lexus neschůdný. a já kličkuju jako zajíc, napsal jsem deset dalších, proč pro někoho může být neschůdná X5. tuctovost, renomé značky, spolehlivost, rychlejší ztráta hodnoty.
Avatar - Emel
2. 4. 2020 19:46
Re: Vlk na měsíc
Statisticky Volvo vs. BMW asi jo. Jednak bych čekal, že jsou řidiči BMW mladší než řidiči Volva a že mezi mladými řidiči je větší procento agresivních řidičů. Orientace na sportovní vs. apriori nesportovní auta asi taky něco napovídá... i když tyhle dvě věci bych já osobně úplně nemíchal. Pro někoho je agresivní už to, že je někdo předjede :-)

Honda nevím, pokud se bavíme o těch klišé, tak Hondu řídí mladý střelený tuner s kšiltem dozadu a jezdí jako blázen. Ale Honda je u nás dost okrajová značka na nějakou statistiku.

I pokud to ale statisticky vychází, tak je to pořád něco, co nemá smysl vztahovat na konkrétní kupce. Já bych klidně koupil Hondu i BMW... a nějaké starší kombíkové Volvo nakonec taky.
2. 4. 2020 18:19
Re: Vlk na měsíc
Výši emisní pokuty ovlivňuje i hmotnost, takže pro Lexus vůbec nemusí být stanovena na 95 g CO2, ale bude vyšší (za každých 100 kg navíc se limit posouvá o 3,33g). Tohle auto je o cca 900 kg těžší než evropský průměr, takže samo o sobě by mělo limit zhruba 125g CO2, nikoli 95g.
2. 4. 2020 17:04
Re: Vlk na měsíc
asi se budu opakovat, ale stačí, kolik stojí nová X5 a kolik stojí Prado /LC 150/. Na začátku dražší X5 o 300-500 tisíc, po třech letech nastejno a po pěti už je 150ka výrazně dražší, a v inzerci se jich moc neohřeje. není to důkazem hodnotnosti auta?
X5y z roku 2000 se prodávají za 80-100 tisíc, LC ze stejného roku za 200-500... ale faktem je, že zatímco LC si fandové hýčkají a renovují je... X5ky nikdo nechce.
2. 4. 2020 16:56
Re: K ničemu
tak to jsou strašidelné čísla... jestli tohle dostane M3/4 tak bez X-drive ani ránu...
2. 4. 2020 16:46
Re: K ničemu
Je nutné to brát v souvislostech. X3M v Competition Paketu má papírově 510 koní, ale ve skutečnosti má o dost víc. Údaje z různých měření ukazují spíš na 550-570 na klice (podle toho, kolik se počítají ztráty), protože BMW jako obvykle silně podhodnocuje, tudíž 70-80 koní navíc mapou je u motoru kolem 500 koní normální zisk mapou - nic extrémního. A navíc jsou vnitřnosti té S58 kované, takže ty něco vydrží. :)

O motor bych se nebál. Spíš převodovka dostane zabrat, protože jestli má po úpravách motor 780 Nm a převodovka je, tuším, do 700 nebo 750 Nm, tak to bude v rámci péče o ní chtít častěji v ní měnit olej a launch control moc nepoužívat. :)
2. 4. 2020 16:13
Re: Vlk na měsíc
já ano, ve sportovním režimu a tak to má být. a je fajn, že převodovka umí oboje. jen se prý tím opotřebovávají zuby.
2. 4. 2020 15:52
Re: K ničemu
Jak dlouho asi vydrží 3.0 s 630 hp?
2. 4. 2020 15:48
Re: Vlk na měsíc
Já nejsem žádný velký fanda Toyoty. Ale všechny X5ky budou už dávno v plechu na konzervy zatímco po bazosi se budou prodavat zrenovované LC100 za milion:) X5ka je bez urážky spotřební aušus.
Avatar - Emel
2. 4. 2020 15:03
Re: K ničemu
Tak to mají i některé další hybridní Toyoty (Corolla, myslím i Camry). Je to limitace daná převodovkou, resp. HSD.
2. 4. 2020 14:03
Re: K ničemu
Jenže to ti maximálka omezená omezovačem neprozradí. M5 také pojede jinak než třeba 530i, přestože obě jedou maximálně jen 250.
2. 4. 2020 13:45
Re: Hodnoceni
tím bych se nezabýval, to bys mohl řešit, proč někdo dostane za vraždu míň, než druhý za daňový únik...
2. 4. 2020 13:44
Re: RAM vs RX vs BMW
celé to samozřejmě závisí od jízdního profilu a četnosti nabíjení. když budeš jezdit do práce, tam to píchneš na nabíječku, potom domů a znovu na nabíječku, bude to mít spotřebu jako Tesla model X.
to oč mi šlo, je jestli 40i má nějakou emisní pokutu, potom mi nesedí cena hybridního modelu, který by měl být daleko levnější.
ceník zde
https://www.bmw.cz/…574958767873.pdf
2. 4. 2020 13:37
Re: Vlk na měsíc
tyhle sáhodlouhé debaty se vedou u všech aut všech kategorií, jen asi ne u Škody Octavia nebo malých hot-hatchů, kde mám nulové zkušenosti...
2. 4. 2020 13:35
Re: Vlk na měsíc
děláme to úplně stejně řekl bych a ani já nikdy netvrdím, že můj názor je nejsprávnější. stejně jako jsi ty tady napsal, že nechápeš, jak někdo blablabla vyjící Lexus co nejede, tak já píšu, obvykle, že nechápu, proč někdo při koupi automobilu za 2M řeší o 2 litry vyšší spotřebu, obzvlášť, když je obvykle dieselový motor dražší, a k návratu investice dojde až v okamžiku, kdy se automobil prodává dál...
2. 4. 2020 12:51
Re: Vlk na měsíc
když slyším od tebe nebo od Dinara, že čtyřválec ve Volvu je totální faux-pass a pak vidím, kolik jich na cestách jezdí... jsou prostě kupci, co to vůbec neřeší. a těm zjevně ani nevadí vytí při snaze o dynamicku jízdu - protože tak nejezdí. Protože Volvo ani Lexus není pro entuziastické řidiče, je to pro ně prostě služba, ne radost.
2. 4. 2020 12:35
Re: RAM vs RX vs BMW
geniálni cenová politika.
X5 40i s emisemi 183 g na km stojí 1,818M
X5 45e s emisemi 39 g na km stojí 1,999M
kde je emisní pokuta? kdy se mi vrátí vstupních investice 180 tisíc?
když budeš nonstop dobíjet, tak bych té spotřebě i věřil, reálně to bude o dva litry pod benzínem... jako všechny ostatní hybridy.
ale pro někoho, kdo jezdí každý den do práce do 20 km a bude pořád nabíjet.. proč ne.
2. 4. 2020 12:17
Re: K ničemu
Ne ne. :-) Pořád čekám na novou M3, ale musím uznat, že X3M na mne udělala velký dojem. Teď byl na BMWBlogu test jedné přikrmené od Manhart Racing - https://www.bmwblog.com/…3-m-competition/ - tohhle se mi líbí. Jestli je takovýhle trhač asfaltu přikrmená X3M, obdobně přikrmená M3ka bude fantastická. :D
2. 4. 2020 12:16
Re: Jen pro zajímavost
moc nechápu, proč se nenabízel v ČR. LC 200 se stejným motorem se prodával, emise nějaký čas plnil, zájem by o něho byl...
2. 4. 2020 12:13
Re: Vlk na měsíc
ale jistě, že by bylo fajn, kdyby si v Toyotě dali práci a spřáhli tenhle pohon s Aisinem... asi je nic nenutí.
jedna věc je jistá, model s prodává celosvětově a úspěšně a dlouhá léta... a jestli u nás ne zjevně není až tak podstatné.
2. 4. 2020 12:12
Re: Vlk na měsíc
Je mi 46 takže moje prostata už na dlouhé jízdy není stavěná:)
2. 4. 2020 12:10
Re: Jen pro zajímavost
Ano a v příštím roce ho nahradí zbrusu nový V6 v naftě ;-)
2. 4. 2020 12:05
Re: RAM vs RX vs BMW
tak to mi uniklo... tady bude zjevně Lexus v nevýhodě.
Avatar - Emel
2. 4. 2020 12:03
Re: Vlk na měsíc
No jo, ale v 90% případů? Možná je to teda tím, že moje auto v dálničním režimu (tj. většina dlouhých cest) vydrží tak 4h a ne 12h... a ty 4h vydržím.
2. 4. 2020 12:01
Re: Vlk na měsíc
Presne.

Ja vam davam za pravdu.

Bohuzel to odskace Pajovo malej s ojetinou.
2. 4. 2020 12:00
Re: Vlk na měsíc
Ještě v roce 2017 bych tě s argumentem o vytí auta usměrnil tím, že si můžeš koupit čistě benzínovou verzi. V roce 2020 už si takové auto bohužel musíš nechat přivézt z Litvy, kdybych ho moc chtěl, asi by mi to nedělalo problém.
Ale ano, dnes je tvůj argument naprosto platný a RX450h má převodovku, která při plné zátěži má nepřijemný zvuk vytočeného motoru. Mám ale pocit, že ještě v roce 2053 bude dýzl chrochtat a nýtovat na volnoběh stejně jako v roce 1953...
V autě za 2,5M bych nechtěl poslouchat ani jedno.
2. 4. 2020 11:52
Re: Vlk na měsíc
psal jsem základní cenu s motorizací.
2. 4. 2020 10:57
Re: RAM vs RX vs BMW
budu pamatovat. vidíš, to je zrovna příklad, kdy si vezmeš radši čtyřválec než šestiválec:)
2. 4. 2020 10:56
Re: Vlk na měsíc
v případě čistě benzínové verze, která bohužel s emisními normami zmizela, prodávala se jako RX350. je to vidět v tom australském testu. To RX má taky klasický Torsen místo toho komplikovaného systému. Třeba v Litvě nebo v Lotyšsku se pořád prodává, když si koupíš lehce ojetý, vzhledem k tomu, že už byl přihlášen v EU, přihlásíš ho i tady.
https://autoplius.lt/skelbimai/lexus-rx-350-3-5-l-visureigis-2019-benzinas-10801807.html
moc tomu nehovím, ale evidentně to tak je.
2. 4. 2020 10:52
Re: Vlk na měsíc
nikoliv. tam šlo o verzi 55TDi, která začínala na 1,9M. předchozí vrcholná A6 3,0 biTDi stála 1,66. Takže celkem podražila.
2. 4. 2020 10:39
Re: Vlk na měsíc
Ja nevim, myslel jsem, ze spotreba je dnes vetsi.

Driv bylo cisteni emisi vypinano, aby stacila mala nadrzka.

Do Superbu se bezne doleva.

Nevedel jsem, ze u BMW to neresis.
2. 4. 2020 10:08
Re: K ničemu
myslím Beranka, sorry, chtěl jsem ho vtáhnout do diskuse:)
2. 4. 2020 10:08
Re: RAM vs RX vs BMW
Byl by zajímavý srovnávací test X5 40e s RX450h. Třeba se to redakci někdy povede.
2. 4. 2020 10:04
Re: RAM vs RX vs BMW
Ale jo. Proto ten test měl být zařazen v rubrice "Profesional", která tady je. Rozplývání se nad tím, jak by si to někdo koupil jako ideální rodinné auto je zcela absurdní. Nadšení redaktora, který v americké dvouapůltunové krávě s kapotou ve výšce hlavy, jak je to úžasné... jako test o ničem nevypovídá. Až to bude posuzovat někdo, kdo jezdil tři takové stroje, používal je na práci a je schopen rozlišit, v čem je přínos jednoho nebo druhého, pak to bude relevantní. To je jako kdybys pustil absolventa autoškoly za volant Oktávky RS. Taky ti řekne, že je to úžasný sporťák...
2. 4. 2020 09:48
Re: Vlk na měsíc
už jsem provedl šetření, hybridní RX stojí posledních 15 let pořád stejně :yes:
2. 4. 2020 09:47
Re: Vlk na měsíc
Vidím první cenu s touto motorizací 1,7M v nějakém "dobovém" testu a tehdy to tuším byla vrcholná motorizace, nebo se pletu? Benzínový osmiválec stál 2,2mio.
Koukám třeba na 535d z roku 2007, cena 1,533 dneska 1,8. To mi přijde jako celkem normální nárůst.
Naproti tomu RX400h stál 1,7 kolem roku 2007 a dneska je základní cena... voilá - zase 1,7 :-) tak to mi nevyšlo, tohle je evidentně vrcholná verze a základní verze se dá koupit pořád za stejné peníze. Takže jsem se pletl jako všichni, kdo o tomhle autu řekli, že je drahé, už si drží cenu prakticky beze změny 15 let:)
2. 4. 2020 09:34
Re: K ničemu
Protože jak znám Mr. Beranka, tak by si ani jedno z těchhle aut nikdy nepořídil. Takže je to zcela bezpředmětné. Nebo se ti změnily priority a chceš SUV?:)
Avatar - wakantanka
2. 4. 2020 08:43
Re: Re: Re: Furt mi to nedává smysl
Ja to vidím tak, že jadziť s hocičím podobne veľkým po meste je skôr oštara, ekologiku neriešim. Proste s 5 m dlhým a 2 m širokým autom sa parkuje vždy horšie ako so zástupcom tiery mini či B. Spotreba je fajn, preto píšem, že ak niekto primárne používa toto auto takýmto spôsobom má ju ako bonus nižšiu.
Avatar - speedfred
2. 4. 2020 08:12
Re: RAM vs RX vs BMW
Každý sme iný a máme svoje požiadavky na auto/á. Nejaká univerzálna šablóna našťastie neexistuje a to je dobre. Z nejakej unifikácie by ma asi piclo.
Kto chce/páči sa mu tento Lex tak nech si ho kúpi a aj mu to doprajem ale pre mňa nie.
Avatar - wakantanka
1. 4. 2020 21:49
Re: Re: Re: Furt mi to nedává smysl
Sám som toho názorný príklad, jazdím podobne veľkým, zhruba rovnako ťažkým MPV akurát s dielom. 🙂 A je mi jasné, že pre mnohých je to nezmysel. Vzhľadom k mojim potrebám a možnostiam to je najlepší kompromis,ale pre mnohých to bude hlúposť.
Avatar - speedfred
1. 4. 2020 21:43
Re: RAM vs RX vs BMW
Mal som X5 ako rodiné aj prac auto. Súkromne som občas ťahával malý vozík s moto a pracovne veľké vleky. 2 v 1 a mal som 4,4i V8
Avatar - wakantanka
1. 4. 2020 20:27
Re: Re: Furt mi to nedává smysl
Samozrejme, že kupovať si toto na jazdenie v meste je povedzme hlúposť. Fakt je ale ten, že mnoho podobných áut je práve takto užívaných. V takomto prípade u Lexu vidím bonus v podobe spotreby.
Avatar - Emel
1. 4. 2020 20:05
Re: RAM vs RX vs BMW
Mezi kupci RAMky? To auto se snad (v Evropě) na nic jiného nekupuje :-)
1. 4. 2020 19:18
Re: Vlk na měsíc
Bylo to tuším u Allroadu :-|
Avatar - speedfred
1. 4. 2020 19:07
Re: RAM vs RX vs BMW
Išiel som pohodovým štýlom, a uznávam že hybrid ťa akoby "núti" jazdiť trocha inak. V minulosti ma niekto viezol aj v nejakej RX (alebo čo to bolo) a bolo to podobné.
PS: chcel by som viedieť hybridného Lexa ťahať 3,5t vlek keď ho tu porovnávaš s RAM-om.
Avatar - Emel
1. 4. 2020 16:23
Re: Vlk na měsíc
Však říkám že já bych si to domů nekoupil, stejně jako bych si nekoupil třeba Volvo. Ale pokud benzínový 3,5V6 umí hýbat velkým SUV s dostatečnou suverenitou a zároveň přijatelnou spotřebou, tak je mi to samo o sobě celkem sympatický.

Zvukovej projev nemůžu posoudit.

PS: že je to drahý... hele, všímáš si, že to v poslední době píšeme pod každej test? DS7, Passat, Octa, Lex... ? 8-s
3. 4. 2020 08:49
Re: Vlk na měsíc
Znovu, RX je na trhu zlomek X5. Proto se ceny chovají tímto způsobem. Snad děláš taky obchod ne?
3. 4. 2020 08:48
Re: Vlk na měsíc
Lexusu evidentně nezbývá než stát pořád stejně nemyslíš? Já když mám produkt, který lidé chtějí, tak zdražuji i 2x do roka. Zcela reálně.
3. 4. 2020 06:12
Re: Vlk na měsíc
Např. výměna drahé baterie. Klídek, jen mícháš druhy aut tak nesmyslně jak to jen jde :-!
2. 4. 2020 20:10
Re: Vlk na měsíc
Tohle už je cintání trika... Potácíš se zprava doleva, kličkuješ jako zajíc na honu. Srovnáváš hrušky s jablky, úzkoprofilový offroad proti nespočtu SUV. Vymýšlíš konstrukce a upřímně nemám ani chuť ani čas na jakoukoliv smyšlenku reagovat.
Když dojdou argumenty gůglíš nehody bez ohledu procentuálního zastoupení na trhu, vytahuješ nespočty milionových Priusů, ceny atd.
Nemůžeš si obhájit nic z toho, co alespoň náznakem dává smysl, o nesmyslech se ani nebavím.
Přijde mi to jako: "já si už užil, to stačí a teď to co stačí musí být to nej i pro ostatní."
Bojuj si ;-) Howgh :-!
Avatar - Emel
2. 4. 2020 17:44
Re: Vlk na měsíc
A řidiči Toyoty jsou nejčastěji teroristi bojující v řadách islámského státu... bože
2. 4. 2020 16:53
Re: Vlk na měsíc
To se mi líbí, jak dokážeš ty hromady Priusů checknout i s tachometrem.
Zatímco X5 Mk.1 lze potkat kdekoliv, Prius první generace jsem reálně neviděl leta. A to jsem i v Brně poměrně často, asi někde je nějaká vyjímka :-!
2. 4. 2020 16:51
Re: Vlk na měsíc
Pneumatický podvozek je zrovna věc, která k SUV patří a nevidím to jako problém.
Když jsem podívám na konfigurovatelnost značek, které tu adoruješ, tak nechápu o čem je řeč ;-)
2. 4. 2020 16:48
Re: Vlk na měsíc
Jo ty soudíš značku podle nějaké Rezešové a naopak majitelům Lexů přidáváš morální kredit, oukej :-[]
2. 4. 2020 16:47
Re: Vlk na měsíc
Pný bazoše Land Cruiserů a všechny X5 ve šrotu :-[] neříkej, že se tu budeme kvůli tobě smát Brnu ;-)
2. 4. 2020 15:46
Re: Vlk na měsíc
Posměšky? Není proč se posmívat z hlediska burana z ČR mi prostě RX nevoní. Ani zvenku, ani tím co předvádí, ale jiný na to může mít jiný názor. Toť vše.
A to, že jako evropan budu vždy stát spíš při evropské produkci beru stejně samozřejmě jako asiat u asijské.
2. 4. 2020 14:48
Re: K ničemu
Takže říkáš, že do toho omezovače ve 180 v plném rozletu narazí? Pokud ano, tak se dynamice tohoto Lexusu omlouvám.
2. 4. 2020 13:39
Re: RAM vs RX vs BMW
U X45e se zatím musím spokojit s testy, nebyly předváděčky, teď se nedá testovat vůbec. Reál se 40i je 13 litrů. Harry na YT měl s 45e v reálném provozu v pomalejší GB něco kolem 5 litrů. I kdyby to bylo 8, je to festovní rozdíl.
A nevím odkud máš ty nižší ceny než jsou na webu BMW, každopádně 45e má sériově vzduchový podvozek, který stojí u 40i navíc 57tkč.

Reálný rozdíl je cca 125tkč. Ten kdo má běžnou denní cestu do 100km bude jezdit reálně kolem 5 a ne 13. Na dálnici se nůžky trochu sevřou.
Takže smysl to dává.
2. 4. 2020 13:27
Re: Vlk na měsíc
BMW používá hybridní technologii od Toyoty? RAV4 je SUV kategorie X5. Upřímně...opět nechápu to vymezování se na špatné a dobré, černé a bílé. Já ti tvojí modlu neberu, ať si ji kupuješ Litvě nebo u protinožců.
Toyota prodává LC od 51, od kdy se prodával Jeep, od kdy se prodával Land Rover? Co tím chceš vůbec říct? ;-)
2. 4. 2020 13:22
Re: Vlk na měsíc
Ale já nikde netvrdím, že moje představy o autě jsou ty jediné správné. Na to tu jsou jiní, naopak píšu svůj názor, nebagatelizuji, nedělám všeobecné normy, nepoučuji co by kdo měl nebo neměl kupovat... ;-)
2. 4. 2020 12:20
Re: K ničemu
V pořádku. Však jsem psal, že určitě to auto má své kupce. ;-)
2. 4. 2020 12:20
Re: Vlk na měsíc
Z pohledu nás čechomoravanů to je velmi podstatné, z hlediska Toyoty v globále zcela nepodstatné.
2. 4. 2020 12:18
Re: Vlk na měsíc
Nechápu jakou to má návaznost na prémiové SUV? Kde má IS kombi verzi? Kde je CT?

Z A-Klasse je konečně normální, běžný a pohledný HB už druhou generaci.
3GT byl pro mě nepochopitelný designový parchant, škoda ho není.
2. 4. 2020 12:11
Re: RAM vs RX vs BMW
Už kvůli tomu, že v reálných podmínkách se 400HP v 45e dostává k ekvivalentu cca 5l/100km.
2. 4. 2020 12:09
Re: Vlk na měsíc
Máš pravdu, zmizelo ML...místo něj je GLE. X5 nezmizelo a je to celosvětově nejprodávanější auto v této prémiové třídě ne? ;-)
2. 4. 2020 12:08
Re: K ničemu
Viz můj komentář o vlákno výš. Určitě nehoruju pro to jezdit 200 po dálnici, ale považuju za dobrou vlastnost auta dostatečné zrychlení, a to i v dálničních rychlostech. A tahle disciplína asi nebude silnou stránkou auta, které má maximálku 180 km/h.
2. 4. 2020 12:06
Re: Vlk na měsíc
Jen s tím, že většinou až reaguji na "ten nejsprávnější pohon pro všechny".

Prostě frustrát jsem :-[]
2. 4. 2020 12:05
Re: K ničemu
Nejde ani tak o to jezdit rychleji. Sám nepamatuju, kdy jsem jel naposledy přes tuhle rychlost, ale daný údaj je ukazatelem i toho, jak se auto na takovou rychlost dostane. Čím blíž k maximální rychlosti, tím pomaleji se na ni auto dostává, to je obecný princip, takže pokud tenhle Lexus nejezdí tak, že "narazí" v plné síle ve 180 do omezovače rychlosti, tak je mi jasné, že se na 180 bude plazit pomalu. Normálně bych se v rámci posuzování dynamiky zeptal na údaj 0-200, který o dynamice řekne víc než 0-100, a to ne proto, že bych chtěl jezdit 200, ale protože mi to hodně řekne o zrychlování např. 80-150, 60-130 apod.), což už na dálnici člověk často využije (nebo alespoň já ano, např. při napojování, předjíždění apod).

Nechci se Lexusu smát. Jen poukazuju na to, že auto s větší výkonovou rezervou bude bezpečnější a tenhle Lexus na auto s výkonovou rezervou nevypadá. Proto ten palec dolů. ;-)
2. 4. 2020 12:05
Re: Vlk na měsíc
Ale kdepak, naftu sem přitáhl Emel ;-)
2. 4. 2020 12:02
Re: Vlk na měsíc
Však ano a tak jsem to psal i já. Beru jen inflační koeficient a hodnotu, kterou by dnes měla suma za základní výbavu u dané motorizace.
Vůbec nezohledňuji o kolik je nynější výbava bohatší.
Avatar - Emel
2. 4. 2020 11:06
Re: Vlk na měsíc
Myslíš 1.5 VTEC Turbo :-) ?
2. 4. 2020 11:06
Re: RAM vs RX vs BMW
45e je R6 samozřejmě ;-)
2. 4. 2020 11:04
Re: Vlk na měsíc
1,66 2012 = 1,84 2019. Nekoukám na výbavu atd...

Co tam máme dál? ;-)
Avatar - Dinar
2. 4. 2020 10:41
Re: Vlk na měsíc
Hezký, podívej se na kanál toho člověka, jaké on sám má auto. Teď prodává svou 335i E90 a nahradí ji F-typem R. :D :D
Myslím, že to je nejlepší odpověď.

Auto s HSD má papírový výkon, kterému neodpovídá předváděná dynamika. HSD má nepříjemný zvukový projev.
Konkurence umí hybridní pohon lépe, HSD je překonaný.
2. 4. 2020 10:20
Re: Vlk na měsíc
Já zase oceňuji na Lexusu zřejmou snahu prodat v Evropě co nejméně RX. Stávají se tak vlastně exkluzivním zbožím a i bez kubistického designu by byly na silnicích ojedinělým a vzácným úkazem. V zásadě vytváření budoucího investičního young/oldtimeru. ;-)
2. 4. 2020 10:16
Re: Vlk na měsíc
V kterém případě má u nás prodávané RX klasickou převodovku? ;-)
2. 4. 2020 10:14
Re: Vlk na měsíc
Však k ceně testované A6 před měsícem, nebo kdy to bylo, jsi se vyjadřoval v plné. Pokud základní cena, pak znovu můžeš počítat a zjistit si o kolik navíc dnes reálně po započtení všech faktorů získáváš ;-)

A u Lexu došlo k faktickému zlevnění, to je na potlesk. Proto jich tolik potkáváme a jsou to přímo podpulťáky :-)
2. 4. 2020 10:10
Re: Vlk na měsíc
https://www.rd.com/…er-250000-miles/

V cem je HSD zastaraly? :D

Rozumis trochu tomu principu HSD?

Jinak tady mas zajimavy video o problemech Lexusu a BMW:
https://youtu.be/DJJkYTq0BBA :yes:
Citace z videa vyse 8:40:
If you want dependability and you want larger SUV, you have to go to Lexus ;-)
No a (pro me NE-) prekvapive tam zminuje problemy s cistenim spalin u dieselovych BMW. Zdravim Paju.
Avatar - Dinar
2. 4. 2020 10:00
Re: Vlk na měsíc
Za jak dlouho najedeš 300 tis km?
2. 4. 2020 09:45
Re: K ničemu
To píšeš mě? Za mě SUV ano, jak víš tak je využiju a vím co od nich čekat a co ne ;-)
2. 4. 2020 09:10
Re: K ničemu
Proč to píšeš zrovna majiteli Alpiny? Oooops, to je celkem netrefa ;-)
2. 4. 2020 09:09
Re: Vlk na měsíc
Tak mi připadá, že D3 a JLR mi dělá auta na míru. Asi jiná linka, jiní lidé, jiné komponenty :-[]
Dosud jsem si tak nepřipadal, ale musím být VIP ;-)
Avatar - fOE
2. 4. 2020 06:44
Re: Vlk na měsíc
Treba vlastni taxisluzbu a zatimco ty mas stesti na kus(y), u nej se ta statistika uz plne projevi. :-[]
2. 4. 2020 04:52
Re: RAM vs RX vs BMW
Ale tak oba víme, že se vidíš víc v japonské kultuře než evropské. Pochybovat o kvalitách můžeš jak chceš, ale jde pouze o domněnky a osobní hypotézy.

Že ty jsi prošel nějakou evolucí? ;-)
1. 4. 2020 20:15
Re: RAM vs RX vs BMW
Pracovně - psal jsi včera. Nebo i soukromé?
1. 4. 2020 19:22
Re: Lexus
Mne se líbí taky. Je to něco jiného. Dokonalosti třeba Volva nedosahuje. Ale zase se mi určitě líbí víc než SUV od Mercedesů.
1. 4. 2020 18:28
Re: Vlk na měsíc
Tak snad na Lexu nebudeme stavět dogmata. Ono to "posledně" začíná být celkem vousatý ;-)
Avatar - speedfred
1. 4. 2020 17:06
Re: Vlk na měsíc
No nech ta dajú aj V12 s manuálom, tak to auto je pre mňa neakceptovateľné (a ani na to nemám) dizajnovo. Pritom taká Toyo CH-R sa mi celkom páči.
Avatar - fOE
1. 4. 2020 15:53
Re: Furt mi to nedává smysl
Jak vidim neco prehnane natazene / jezevcikovite, vidim proste Modiglianiho. Pravda tohle funguje u lexusu (nebo superbu II) jen pri pohledu zboku. Pri pohledu zepredu si vybavim levne obchodakove "umeni" s trpitkama zdobenym a kovovyma barvama malovanym patvarem neceho co mohla byt zena? krajina? predator? Nevim. Ale idealne kdyz to jeste z obrazu vystupuje. :-[]
https://www.youtube.com/watch?…
Avatar - white label
1. 4. 2020 15:33
Re: Nebuďme malicherní,
"Slepý" a bohatý... :-)

RX je pro mě (od začátku) synonymem dost škaredého auta za hodně peněz.
Avatar - speedfred
1. 4. 2020 18:54
Re: RAM vs RX vs BMW
Nedávno som skúšal Camry a CH-R samozrejme hybridné. V malých rýchlostiach či nie veľkej potrebe výkonu je to OK, ticho a klidek. Keď však na to dupneš tak je to hodne nepríjemné (aspoň pre mňa) a otravné. Toto sa mi v aute fakt nechce počúvať. Myslel som že v Camry bude ticho ale nie. To už asi radšej to EV alebo nejaký hybrid s klasickým automatom.
1. 4. 2020 18:27
Re: K ničemu
X5 45e určitě ne a 30d o něco málo podle podmínek ano.
Avatar - white label
1. 4. 2020 16:10
Re: Nebuďme malicherní,
sf 16:01
Špičková hudba "decentně" podmalovanou variátorovým vytím..., audio by Alex "Wolfkinson"! :-[]
Avatar - white label
1. 4. 2020 15:48
Re: Vlk na měsíc
Když řidič (ještě/už) stojí před kapotou, je obvykle motor (ještě/už) zhaslý...
1. 4. 2020 15:43
Re: Vlk na měsíc
Jak říká Barik, tak si stoupni před kapotu a poslouchej, tak přece jezdíš ne? ;-)
1. 4. 2020 15:13
Re: Furt mi to nedává smysl
Ten má málo hran, ale bizarnější obličeje :-[]
1. 4. 2020 14:16
Re: Furt mi to nedává smysl
Ale takový kráva od Picassa ;-)
1. 4. 2020 19:19
Re: K ničemu
O polovinu menší X3M není. Nepohodlnější bude, ale to je samozřejmě o tom, co kdo chce. Buď chceš auto anebo tohle, ale chápu, že si to svoje kupce najde. Pro mne není. I ta maximálka 180 km/h je neskutečně úsměvná a vypovídá hodně o tom, jak na tom tohle auto s dynamikou bude.