Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: BMW se sedanů rozhodně nevzdá, čeká je však evoluce

Sedany to v posledních letech nemají na trhu zrovna lehké, BMW se jich ale navzdory sílícímu úspěchu SUV rozhodně nevzdá.
Zpět na článek
8. 4. 2020 18:17
Ten závěr článku mě děsí...
...kdykoliv totiž BMW zkoušelo sedan a kombík doplnit o "dvouapůlprostorovou verzi karoserie (liftback), dopadlo to designovou katastrofou.... Pan designér bohužel nepochopil, že jedinečná elegance sedanů je daná právě tou tříprostorovou siluetou s jasně odděleným kufrem... ;-\
Avatar - Dinar
9. 4. 2020 12:15
Re: Ten závěr článku mě děsí...
O sedanech má smysl mluvit až od určité velikosti auta, 2er vůbec neberu vážně. ;-)
9. 4. 2020 11:18
Re: Ten závěr článku mě děsí...
Nechtěl jsem být jak potrefená husa, když 4GC mám, ale rozhodně je hezčí než trojkovej sedan. Aspoň v mých očích. O praktičnosti ani nemluvím. Mám přímé srovnání- otec má právě F30...
Avatar - Dinar
9. 4. 2020 07:44
Re: Ten závěr článku mě děsí...
Mluví ale o stylu Gran coupe. Které GC od BMW je designová katastrofa?
Zcela jistě nemluví o designovém kompromisu modelů GT, ale spíše říká, že budoucí sedany nebudou vypadat jako 5er, spíš jako 8er GC. Jestli to budou technicky sedany s víkem kufru nebo liftbacky, je v tomto ohledu jedno.

Jinak ale souhlas, sice mám doma vždycky i nějaké suv, ale pro sebe zásadně sedan, posl. pětadvacet let jsem nic jiného než sedan neměl, a to právě proto, že elegance sedanů je nepřekonatelná, těch od bmw zvlášť. :-)
Avatar - lyon667
9. 4. 2020 13:42
Re: Ten závěr článku mě děsí...
2GC není BMW. Stejně jako vše s UKL platformou.
Avatar - Dinar
9. 4. 2020 12:14
Re: Ten závěr článku mě děsí...
Mluvils o designu, ne o praktičnosti. Samo, že z hlediska praktičnosti je liftback lepší.
9. 4. 2020 10:54
Re: Ten závěr článku mě děsí...
No, jestli ta hodně splývavá záď bude mít páté dveře, nebo jen víko, to rozhodně není jedno. Pokud je ten stupínek za spodním okrajem zadního skla příliš krátký, vstupní díra do kufru se prostě stane příliš úzkou, a tedy velmi nepraktickou.... ;-\
Avatar - speedfred
9. 4. 2020 09:41
Re: Ten závěr článku mě děsí...
Včera v Renoc som očumoval 2GC M235i (ach to označenie) a neprišlo mi to zlé, skôr naopak.
Jasan že 5-er či 4/8GC sú inde a pri 8 Coupe som mohol nehať oči.
9. 4. 2020 08:32
Re: Ten závěr článku mě děsí...
2GC je pro mě neforemná šeredka. 4GC a 8GC naopak krásná auta.